STIKSTERS, PLAKSTERS r Bekwame en LEERLINGEN !A Als rechtsbinnen blijven we de voor- keur schenken aan Kools, die al heeft hij enkele kansen als voorspeler ver knoeid. toch heeft laten zien, dat hij gevaarlijker is dan ieder ander van zijn rivalen. Als midvoor heeft Kreek van Go Ahead wel een groot aantal punten gemaakt en zich een zeer snelle goal- getter getoond. Maar dat hij beter is dan Bakhuijs zouden we toch niet graag beweren. Hofman van Fortuna zal zich wel als een goed speler ont poppen hij is in ieder geval een speler met veel aanleg. De Schneider Cup race. Door Engeland gewonnen. Zaterdagmiddag had de met spanning verbeide wedstrijd om den Schneider Cup plaats Meer dan twee millioen toeschouwers genoten onder begunsti ging van prachtig zonnig weer van het evenement. De uitslag luidt als volgt: De Engelschman Waghorn, die als eerste startte, werd winnaar in den tijd van 39 min. 42,8 sec zijn ge middelde snelheid bedroeg dus 328 63 mijl per uur, hetgeen overeenkomt met 528.76 K M, per uur. Zijn hoogste snelheid bereikte hij in de derde en zevende ronde, nl 331 mijl of 532 57 K M. per uur. Hiermede werd een nieuw wereldrecord gevestigd. Tweede werd de Italiaansche vlieger Dal Molin die als tweede ongeveer 20 minuten na Waghorn gestart was. Zijn tijd was 45 min. 45.4 sec. zoodat zijn gemiddelde was 284.52 mijl of 457.3 K.M. per uur. Drie was de Engelschman D'Arcy Greig in 46 min. 15 2 sec met een gemiddelde van 282 11 mijl of 453.91 K M per uur. De Engelschman Atcherley, die het geheele traject vloog, doch gediskwa lificeerd werd wegens het tekort nemen van sommige bochten, bereikte een gemiddelde snelheid van 325.54 K.M. per uur. Intusschen vloog hij zijn vierde en zevende ronde met een snel heid 332,49 mijlen of wel 534 2 K M per uur, daarbij het record van den winnaar Waghorn brekende. De Italiaan Cadringher moesi, na de eerste ronde gevlogen te hebben in den tijd van 6 min. 34 sec. (gem snelheid 284 mijl per uur), een nood landing maken wegens een defect aan den motor. Hetzelfde overkwam zijn landgenoot Monti, die de eerste ronde aflegde in 6 rnlri. 11 sechij was eveneens gedwongen tot een nood landing wegens het breken van de olieleiding. Het aantal toeschouwers op het eiland Wight en langs de kust van Hamps hire werd op ruim twee miljoen ge schat en daar het zicht tot 8a9KM ver uitmuntend was, hebben de meesten geregeld tenminste een dar machines kunnen volgen. Uit Londen waren 250 extr treinen met 1200 plaatsen per stuk vertrokken. Duizenden toeschou wers hebben op het strand gekampeerd en het aantal booten van oorlogs schepen tot de kleinste wherry heeft meer dan 25.000 bedragen. Des avonds liet aileen de Southern Railway 400 extra-treinen naar diverse plaatsen loopen om de toeschouwers weer naar huls toe te brengen 1 Het was buiten gewoon mooi weer, De baan die af gelegd moest worden, was een veel hoek van 31 mijlen lengte. Nieuwe records.. Nadat Zaterdag j.l. Waghorn en zijn collega's de wereld verstomd hebben doen staan door de snelheid die zij bereikten bij het winnen van den Schneider Cup. hebben Dinsdag lui tenant Orlebar en luitenant Stair.forth een poging gedaan om het wereld snelheidsrecord, dat nog steeds op naam staat van den Italiaan luitenant De Bernardi, te verbeteren Ondanks de minder gunsiige weersomstandig heden zijn zij beiden daarin geslaagd, daar luitenant Orlebar een uursnelheid bereikte van 572 48 K M. en Stainforth een snelheid van 541 10 K.M. GEMENGD NIEUWS. Onlangs werd een vliegtuig ver mist. Het is thans in de bergen ge vonden. De lijken van de acht slacht- off ra der ramp met Coy ofSanFian- cisco zijn door dragers binnengebracht. Er was een dag noodig geweest voor dezen tocht door een gebied zonder wegen of paden. Het vliegtuig was verbrijzeld dicht bij den top van den Taylorberg. De lijken waren niet meer in herkenbaren staat (de wrakhoop had men verbrand Uit New York wordtgemeld.dat de Benton Harbor in den Staat Michigon (V. St,) een ernstig ongeval heeft plaals gthad. Een autobus kwam met een vrachtauto in botsii g. Zes personen werden gedood en veertien personen werden ernstig gewond. Volgens een mededeeling van de Associated Press uit Manilla wordt het aantal slachtoffers van den typhoon op de Philippijnen nu op 146 geschat. In de nederzetting Infanta aan de westkust van de provincie Tayabas op het eiland Luzou zijn alleen 50 men- schen gedood. Er zijn hier slechts 8 huizen onbeschadigd. De bevolking heeft gebrek aan voedsel en water. Er zijn 3 vliegtuigen met levensmiddelen en verpleegsters ter hulpverleening onderweg. Zaterdagavond omstreeks 9 uur is op de spoorlijn Boekelo Enschede een ontzettend ongeluk gebeurd. De spoorlijn, die daar parallel loopt met den weg, maar dezen op een gegeven punt snijdt, werd overgestoken door een Ford auto, juist op het moment dat een losse locomotief passeerde Een 46-jarige reiziger, gehuwd en vader van 10 kinderen, werd op slag gedood en de 50 jarige bestuurder zwaar gewond. Zijn toestand is niet levensgevaar lijk. Het tragische is dat de bestuurder bezig was chauffeeren te leeren. In een café te Berlijn Charloften- burg kregen Zaterdagavond vier be zoekers ruzie met den waard, die hen tenslotte verzocht het lokaal te ver laten. Twee der gasten voldeden aan het verzoek, maar de beide anderen gingen den waard te lijf. In het lokaal zaten aan een tafelsje twee jongelie den, die zich onderhielden over het resultaat van den bokswedstrijd Die ner—Charles. Een hunner wilde klaar blijkelijk bewijzen, dat ook hij wat van boksen verstond en snelde den waard te hulp. Hij sloeg een der aan vallers met een vuistslag tegen den ktn neer. De man. een 40 jarige architect, werd in bewusteloozen toe stand naar het ziekenhuis gebracht, maar overleed onderweg Het bleek, dat hij bij zijn val een schedelbreuk had gekregen. Zijn lijk werd door de politie in beslag genomen. De dader had tn de algemeerie verwarring het lokaal verlaten en wordt thans gezocht. Zondagmorgen heeft in de Kerk straat, te Wassenaar, een ongeval plaats gehad met doodelijken atloop. Te ongeveer kwart voor 7 uur reed de landbouwer Van der D. per tent wagen naar de kerk. Uit tegenover gestelde richting kwam een moterrij wiel geieden, dat door Van der D. niet werd opgemerkt. Bij het patro naatsgebouw reed de tentwagen, zon der teeken te geven, naar links, met het gevolg, dat het motorrijwiel tegen het paard opbotste. De motorrijder A. van D. en en duorijder, P. D beiden uit Den Haag, werden tegen de straat geslingerd De motorrijder kwam daarbij terecht onder het paard, dat hevig begon te steigeren en den man meermalen op de borst trapte Hoogst ernstig gewond werden hij en de lichtergewonde duorijder opgeno men en door de ter hulp geroepen politie verbonden Daarna werden beiden per ziekenauto naar het zie kenhuis aan den Zuidwal te 's Gra venhage vervoerd, waar A. van D. enkele uren later is overleden. Motor over den kop geslagen. Zondagmiddag reed D Helbe uit Baarn op zijn motor ter hoogte van Verschuur (bij Amersfoort). Door een kuit in den weg sloeg de motor over den kop. De motorrijer bekwam een schedelfractuur. Per ziekenauto is de man naar het Ziekenhuis te Amersfoort overgebracht. Dr. Aghina stelde een ernstige schedelbreuk vast. De toe stand was van dien aard, dat den zwaargewonde de laatste Sacramenten moesten worden toegediend. Ongeluk bij wedrennen. Te Groningen is bij de gistermid dag gehouden harddraverijen de be kende jonkfyrijder J. C Kuiper bij een botsing met een anderen ruiter voorover van zijn paard gestort. Met een ernstige hersenschudding moest hij worden opgenomen in het Acade misch Ziekenhuis. Ernstig verkeersongeval te Haarlem. Een ernstig ongeval heeft Zaterdag, avond om halfzeven te Haarlem plaats plaats gehad. De 19-jarige J. Z., wonen- de Kritzingerstraat 4 fie'ste met eenige vrienden op het Kruiswegviaduct nabij het station. Door dit viaduct loopt een tramspoor J. Z reed hierop. Er kwam recht voor hem uit een tram aanrijden, die, te meer daar er hier een helling is, volle vaart had. Hoe wel de bestuurder duidelijk signalen gaf en de weg geheel vrij was. be speurde J. Z. onbegrijpelijkerwijze de tram niet, doch bleef op de trambaan rijden. De wagenbestuurder meende, dat de fietser wel zou uitwijken en bemerkte pas op het laatste oogenblik, dat dit niet het geval was. Krachtig remmen hielp niet meertalrijke voor bijgangers hoorden een zwaren slag en zagen Z recht tegen voorbalkon van de tram botsen. Waarschijnlijk doordat de schok zoo hevig was, kwam hij niet onder de tram, doch werd met fiets en al opzij geslingerd. Hier bleef de ongelukkige bewusteloos liggen, hevig bloedend uit hoofd en handen. De ongevallendienst was snel ter plaatse, doch de ziekenauto Het j wel even op zich wachten. Daar het slachtoffer op den weg lag, moest het verkeer door de politie worden om gelegd. Een passeerend geneesheer legde met behulp van den Ongevallen- dienst een voorloopig verband, waarna het slachtoffer per ziekenauto naar het St. Elisabeths ziekenhuis werd ver voerd Hier bleek dat een zijner pinken verbrijzeld was, terwijl hij een zware wonde aan het hoofd had. Zijn toe stand is zorgelijk. 150 personen verdronken. Uit 't merengebied v. Tammersfors in Finland wordt melding gemaakt van een ernstige scheepsramp. Een stoomboot met 200 passagiers aan boord is nabij deze plaats tijdens een storm omgeslagen en binnen een mi nuut gezonken. Volgens te Stockholm ingekomen berichten over de scheepsramp bij Tammersfors bevonden zich aan boord van de Finsche boot, die den naam „Kuru" droeg, 200 passagiers, van wie er 150 verdronken moeten zijn. Uit Helsingfors wordt nog aasn de Crt. gemeld: Thans schijnt vast te staan, dat bij het vergaan van het s.s. „Kuru" in het Finsche merengebied op 2 K. M. ten Zuiden van Tammersfors niet minder dan 127 personen zijn ver dronken. Reeds zijn meer dan 100 lij ken geborgen, terwijl naar de vermis ten nog wordt gezocht. In totaal blij ken 20 personen gered te zijn. De ramp is de ernstigste van dien aard, die ooit in Finland is voorge komen. Juist toen de „Kuru" Zater- dagmiddag half vier overeenkomstig de dienstregeling de haven van Mu- stalati verliet, had de storm, die reeds den geheelen dag woedde, zijn hoogtepunt bereikt. Nauwelijks was het schip buiten de hrfven gekomen, of de kapitein zag zich door den geweldigen golf slag genoodzaakt, de snelheid tot de helft te verminderen. Toen echter bleek, dat het niet mogelijk zou zijn door te varen, wendde hij den steven en stuurde op den vuurtoren van Si- linkari aan, die zich op 2 K. M. ten Zuiden van Tammefors bevindt. Eensklaps echter sloeg een zware stortzee over 't schip, die de „Kuru" overstag deed gaan. Het schip kon zich niet meer uit de golven verhef fen, doch kapseisde aan bakboord zijde. Onder de talrijke passagiers, meest schoolkinderen en kleine boeren uit den omtrek, ontstond een ontzet tende paniek. Wegens het ruwe weer bevonden de meesten hunner zich in de kajuit, waar zulk een gedrang naar den uitgang ontstond, dat het niet mogelijk was de deur open te krijgen. Vrijwel allen die zich bene- dendeks bevonden, zijn dan ook in de golven omgekomen. Het meer is op de plaats des onheils 18 M. diep. De „Kuru" voerde twee reddings booten mee, die in allerijl werden uit gezet. Zij konden evenwel niet be hoorlijk worden bemand, daar op dek wilde vechtpartijen ontstonden aangezien iedereen de eerste wilde zijn om 't zinkende schip te verlaten en de een den ander poogde te belet ten in de reddingsbooten te sprin gen. Het s.s. „Tarjame", dat zich in de nabijheid bevond, snelde onmiddelijk ter hulp en kon met groote moeite 15 schipbreukelingen redden o.w. de ka pitein van de „Kuru". Naderhand werden nog 5 personen gered, zoodat in het geheel slechts 20 opvarenden aan den dood zijn ontsnapt. Aan den oever speelden zich ont zettende toeneelen af. Van alle kan ten kwamen ouders en andere bloed verwanten der opvarenden aansnel len ,die radeloos heen en weer lie pen zonder iets uit te kunnen richten. Voortdurend spoelden de lijken aan, die veelal zoodanig waren verminkt, dat zij nog niet geïdentificeerd kon den worden. Dat er niet meer dan 20 opvaren den van de "Kuru,, gered zijn, is ook ten deele een gevolg van de omstan digheid, dat aanvankelijk ook aan boord van de „Tajame" een zoodani ge paniek ontstond, dat de kapitein slechts door bedreiging met den re volver een aantal der mannelijke pas sagiers er toe kon brengen, aan de reddingswerkzaamheden deel te ne men. De „Kuru" meèt 137 bruto-regis- teton. Het schip was in 1925 van sta pel geloopen; in 1928 was er een tweede dek bijgebouwd. Twee spoorwegarbeiders vermorzeld. Te Dilbeek, bij Brussel, zijn op den spoorweg BrusselOostende twee ar beiders, die een wissel repareerden en voor een goederentrein uit den weg waren gegaan, door een sneltrein verrast en letterlijk vermorzeld. Maandagmorgen om half 12 is op onverklaarbare wijze een hevige brand uitgebroken in een Engelsch olietank schip genaamd Vimera met bestemming voor Glasgow. Van de bemanning, be staande uit ongeveer 15 personen, zijn 2 man verbrand en 8 verdronken. De drijvende spuit van Rotterdam was spoedig ter plaatse en is bezig met het blusschen. Volgens verklaring van deskundigen is er geen sprake van dat de brand kan worden gebluscht. Het schip heeft een Ijzeren omhulsel, doch het zal van bin nen heelemaal uitbranden. De burgemeester, mr. Drooglever-For- tuyn was spoedig met een motorbootje ter plaatse en sloeg het blusschingswerk gade te slaan. Naar het Vad. verneemt, heeft zich gisteren een belangrijke getuige bij de Haagsche politie gemeld. Een hulpbe- steller van de posterijen kwam Woens dagmiddag, den dag voor den moord, omstreeks 4 uur van het hoofdpostkan toor. Op den hoek van den Noordwal en de Torenstraat ontmoette hij Kr. v. d. M., dien hij sinds eenigen tijd kende. Hij wist, dat de man zich met oplichterijen ophield. Beiden liepen een eindje op en Kr. van der M. vertelde, dat hij te Amster dam geweest was en zich daar vermaakt had met vriendinnetjes. Hoe kom je aan het geld?, vroeg de getuige hem. O, zei Kr. van der M., toen, daar weet ik altijd wel aan te komen. Kr. van der M. vertelde toen ook nog, dat hij op weg was naar een oude dame op het Bezuidenhout, waarop de getuige hem vroeg, dan een briefje te willen meenemen naar zijn meisje, wier wo ning hij zou moeten passeeren op weg naar het Bezuidenhout. De getuige heeft het briefje geschre ven in de openbare leeszaal. Kr. van der M. heeft 't in zijn zak gestoken. En bij het afscheid nemen zei hij nogmaals, dat hij toch naar het Bezuidenhout moest om een oude dame te bezoeken: „Ik zal probeeren, dat ik wat geld achterover trek", zei hij toen. Zaterdagavond werd te Udenhout de 18-jarige Van Laarhoven gevonden met een 3-tal messteken in den rug. De oorzaak zou gevonden moeten worden in het feit, dat een zekere Van O., vader van de aanstaande van het slachtoffer, bezwaren had tegen deze verkeering. Na een woordenwisseling moet Van O. den jongen man een 3-tal steken heb ben toegebracht. Dr. Lobach heeft het ernstig gewonde slachtoffer verbonden. Men deelt ons nader mee, dat de toe stand van het slachtoffer niet levensge vaarlijk is. Het slachtoffer en de vermoedelijks dader, die gearresteerd is, zijn beiden uit Berkel afkomstig. Gisteravond omstreeks half 8 is in de Zandvoortschelaan een ernstig auto ongeluk gebeurd. In de bocht bij het ka naal van de waterleiding reed een rij tuig, gevolgd door een auto, die, daar de weg vrij was, den wagen wilde passee ren. Op het moment, dat het rijtuig en de auto zich naast elkaar voortbewogen in de richting Haarlem kwam een mo torrijder uit Zandvoort met groote snel heid aangereden, die op dat moment de beide voertuigen trachtte te passeeren. De manoeuvre mislukte evenwel, met 't noodlottig gevolg, dat de motorfiets te gen een boom reed. Door den schok werd de motorfiets, waarop zich een duo-rijder bevond, te gen de auto geslingerd. De duoziüer werd op den straatweg geworpen en met een ernstige hoofdwonde in bewusteloo zen toestand opgenomen. Erger was de bestuurder van den motor er aan toe, die bewusteloos onder het totaal verniel de motorrijwiel werd vandaan gehaald. Hij bekwam ernstige inwendige kneu zingen en brak een been, terwijl men vermoedt dat er ook eenige ribben zijn gebroken. De beide slachtoffers werden bij een bewoner van de Zandvoortsche laan binnengedragen, waar zij door dok toren van de eerste hulp werden voor zien. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 10 Sept. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 209 paarden, 64 veulens, 915 magere en 890 vejtte runderen, 165 vette, 493 nuchtere en 580 graskalveren, 347 schapen of lammeren, 61 biggen, 4 bokken of geiten en 10 overloopers. Prijzen per pond: koeien 3045 c., 4547.5 c„ 5356 c.; ossen 42 c., 45 47.5 c., 5054 c.; stieren 3537 c„ 4143 c., 47—48 c.; kalveren 5560 c., 65—70 c., 75—80 c. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 200420, stieren 130 490, graskalveren ƒ4085, paarden 180—310, slachtpaarden 145195 hitten ƒ110160, veulens 7595, fok nuchtere kalveren 20-25, slacht 915, kalfkoeien 200—400, pin ken 80190, vaarzen 150—210, biggen 1530, per week 33.25. De aanvoer op de vette markt van koeien en ossen was ruimer. De han del was traag en de prijzen waren voor de 2e en 3e soort vanwege den flinken aanvoer in die kwaliteiten iets minder. Een best spoelingbeest ging nog tot 3 cent boven noteering. Stieren waren minder aangevoerd. De handel was kalm en de prijzen bleven ongeveer gelijk aan die der vo rige week. Vette kalveren waren eveneens minder aangevoerd. De handel was stug en in de prijzen van gisteren kwam geen verandex-ing. Een best kalf ging nog tot 5 cent boven notee ring. Op de magere markt was de aan voer van melk- en kalfkoeien rede lijk. De handel was iets williger met onveranderde prijzen. Echtgenoot. .Wal moes je nu weer met een nieuwe jas doen?" ZijNatuurlijk een hoed bij koopen!" Jongvee behoorlijk aangevoerd. De handel was sleepend met oude prij zen. De aanvoer van graskalveren was flink, voor den dood was er nogal vraag met iets stijvere prijzen. De aanvoer van nuchtee fok- en slachtkalveren was x-edelijk. De han del was slecht en de oude prijzen kon den moeielijk gehandhaafd blijven. De aanvoer van werk- en slacht paarden, hitten en veulens was min der. De handel was iets williger, maar in de prijzen kwam geen verandering. Biggen met korten aanvoer. De handel was slecht en met oude prijzen. „Waarom ben je niet altijd lief, Jannie „Omdat als ik altijd Hef zou zijn, U het niet meer prettig zou vinden als ik lief was. Passing Show. AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 8 uur. Vergadering R.K. Kiesvereeniging in den Gildenbond. Donderdag— en Vrijdagavond ten 8 uur repetitie Tavenu. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 87j uur. Repetitje W.G.V, Gymnastieklokaal. Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafe! „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. ADVEKTENTIëN. voor de stikkerij gevraagd. J. C. SPAPENS, Schoenfabriek, Waalwijk. 43219 mm: Geen wondert De inhoud van dit alleraardigst weekblad is rijk en vol afwisseling. Elke bladzijde prijkt met vele interessante foto's van heinde verre. Elke aflevering bevat complete verhalen en een lang vervolg van een boeiend feuilleton veierlei lezenswaardigs op alle gebied, tijdverdrijf voor oud en jong enz. Een abonnement is werke lijk de moeite waard en kost weinig geld. Bet is verkrijgbaar bij de Uitgevers dezer courant. Abonnementsprijs: 57% ct. p. kwart., 85 ct. p. P°s' Gelieve mij te noteeren als abonné op het Go- illustreerd Zondagsblad tegen den prijs van per kwartaal. iBrrwTsrTO'irr'T^w NAAM: ADRES: «ïi»

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 8