Zenuwstillend een actief Agent MIJNHARDT'S zenuwtabletten RECHTZAKEN. V ertegen woordiger. Het conflict in de Brusselsche Schoenindustrie. Inzake het conflict in de Biusssische schoenindustrie heeft de algemeene vergadering der arbeiders de voor stellen der patroons, die 30 pCt. loonsverhooging verleenen, maar sta bilisatie der loonen eischen van het indexcijfer 930 tot 970, verworpen met 1573 stemmen tegen 38, zoodat de staking en uitsluiting blijven voort duren. Leder- en Schoenenbeurs te Brussel De schoenen- en lederbeurs te Brussel geeft teekenen denzelfden weg op te gaan als haar c llega in Am sterdam. De deelname wordt minder en de belangstelling zeer zeker. Het aantal Iederstands is 25 die van schoenen meest van kleinere fabrieken ongeveer 50; machines een tientai firma's. Uit Nederland zijn er een paar lederfirma's; schoenfabrikanten abso luut niet. N,V. Leder fabrieken Gebr. Keunen op de Semaine du Cuir de France De N.V. Lederfabrieken Gebr. Keu nen te Eindhoven, die voor het bin nen- en buitenland vertegenwoordigd worden door de N V. G. van Loon's Import Mij. uit Waalwijk, zal op de Parijsche Lederbeurs zwarte en ge kleurde mast en Javabox exposeeren. Lederveiling te Tilburg. Er wordt ons medegedeeld, dat op 24 Sept. e.k. de eerste lederveiting te Tilburg zal plaats hebben, waar aan zienlijke hoeveelheden croupons, hal zen en liezen zoowel voorde schoen- fabrikage als voor reparatiedoeleinden, hoofdzakelijk vache van uitsluitend Ned. fabrikaat, zullen worden geveild. DRUNEN. Blliarttournooi. Woens dagavond 11 Sept. speelde de biljartct. „H. K. B.". gevestigd in café Wingeis te Waalwijk, tegen de jubileerende ciub in de eerste afdeeling. De uitslag is ais volgt Jubil. club B. J. C. H. K. B, Th. v. de Wiel 100 C. Willemse 31 M. v. Drunen 100 J. Leijtens 37 C. Vesters 100 van As 44 J. van Delft 100 j. van Boxtel 78 C. Koks 100 J, v. d. Grind 63 H. Brok 100 H. de Ruijter 34 600 287 Hoogsteserie B. J, C H, Brok 20. Hoogste serie HKB J. v. Box'el 17. Zaterdagavond 14 Sept. speelt WBC uit café van Berkel te Waalwijk inde eerste afdeeling. Aangezien WBC ge schoolde spelers heeft, kunnen wij een spannenden wedstrijd tegemoet zien. Aanvang 6 uur. SPORT. VOETBAL. H.E.C. Zondag speelde H.E.C. een vriend- schappelijken wedstrijd in Dongen te gen „Dongen" en verloor met 40. H.E.C. verscheen met enkele invallers waardoor het elftal geheel door el kaar gezet moest worden. Toch werd er zoo slecht niet gespeeld, alleen was er geen verband tusschen middenli nie en voorhoede, waardoor de laat ste niet productief genoeg kon zijn. Over het geheel was Dongen echteY, zooals verwacht kon worden, sterker en had zij met de rust reeds de leiding, 1—0. Na de hervatting dachten wij dat H.E.C. op zou halen. Enkele aanval len werden gemaakt, waarbij een on derbroken werd, doordat een achter speler van Dongen hands maakte en H.E.C. hiervoor een strafschop te ne men kreeg. Zooals bij vriensch. wed strijden meestal de gewoonte is, werd deze niet op doel geschoten. Daarna werd H.E.C. zwakker en was het aan het achtertrio, dat dien middag weer goed op dreef was, te danken, dat de stand niet hooger werd dan 40. Zondag a.s. zouden wij dit elftal thuis krijgen, doch de N.V.B. beschikte an ders en stelde voor dien dag reeds 'n competitiewedstrijd vast. De competitie gaat dus weer begin nen, waarnaar velen wel verlangd zullen hebben. Het zal thans de vraag zijn, wat H.E.C. het komende seizoen zal presteeren en of we iets meer van haar kunnen verwachten dan vo rig jaar. Zondag a.s. kan H.E.C. in Tegelen reeds toonen wat ze waard is, hoewel deze eerste wedstrijd wel een zware dobber zal zijn, daar Tege len toch onder de sterksten gerekend moet worden. Wij vertrouwen echter, dat H.E.C. zich dit jaar tot het uiterste zal in spannen, zoodat zij het niet zoo be nauwd zal krijgen als het vorige sei zoen. De spelers mogen tevens wel in het oog houden dat elke punt z'n waarde heeft en dat van 1 punt veel af kan hangen, zooals verleden jaar ondervonden werd. Een voordeel is thans dat zij niet meer zoo vreemd te genover hun tegenstanders komen te staan, daar zij tegen de meesten er van reeds speelden. Het verdere program is voor H.E.C. als volgt:. 22 Sept. HelmondH.E.C. 29 Sept. Vrij. 6 Oct. H.E.C.—V.O.S. Het Voetbalprogramma. Eerste en tweede klasse. A.s. Zondag wordt een aanvang gemaakt met de competitie van den N.V.B. Volgens de qSportkroniek" luidt het programma: Afdeeling IV. Ie Klas. Tilburg: N.O.A.D.Roermond. Eindhoven: EindhovenLonga. Breda: N.A.C.Willem II. Afdeeling IV. 2e Klas. A. Bergen-op-ZoomDosko-Middelburg. Middelburg: ZeelandiaDongen. Tilburg: T.A.C.—Mevo. Roosendaal: R.B.C.Vlissingen. B. Tegelen: TegelenH.E.C. Tilburg: GudokBoxtel. HoensbroekHoensbroekHelmond. HEUSDEN. Zondag a.s. spelen hier voor de competitie W.S.C. uit Waalwijk en Juliana, alhier. en zenuwsterkend is de werking van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Het O.M. laakt ernstig de verwoede kloppartij met een zoo gevaarlijk wapen als een bieiflesch en waarbij altijd weer de drank de inzet is. Vooral de mishandeling op den politieman Roos is zeer ernstig; de man had het met den dood kunnen bekoopen. De eisch luidt 8 maanden gevan— genisstraf. Nog iets (e zeggen vraagt de pre sident aan verdachte, Dat 't nog ai veel is 1 antwoordt verdachte nijdig. Jaaldus de president. Het gezag moet worden gehandhaafd. Je moet de handen van de politie afhouden en geen politieman bemoeilijken bij zijn zware taak, als op dien dag. Uitspraak 26 September a.s. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Adrianus z.v. L. P. van Engelen en M. J. Tretzmüller. Petrus L. z.v. H. N. van de Griendt en A. M. v. Bladel. Gerardina G. C. d.v. G. J. de Lange en E. Keijzer. Antonetta A. M. d.v. A. W. Pijnenburg en G. A. P. v. Hul- ten. Cornelia H. d.v. J. M. Mulders en J. M. van Drunen. Overleden Maria Wilhelmina van Kempen, echtgenoote van Cornelis A. van de Ven, oud 48 jaren. Huwelijks-aangiften H. J. Bergmans, oud 29 jaren en C.atharina C. Eekels, 24 j. beiden won- te Waalwijk. Gerardus J. M. v. d. Velden, oud 27 j., won. te Loon-op- Zand en Hendrika W. van Mierlo, oud 26 jaren, wonende te Waalwijk. Laurentius Martinus Klerkx, oud 36 jaren en Theodora de Jong, oud 36 jaren, beiden wonende te Waal wijk. Gehuwd Joannes van Lang, oud 24 j. en Ca- tharina J. Duquesnoy, oud 30 j., bei den wonende te Waalwijk. Ingekomen Adriana E. M. Verhagen, v. Sprang- Capelle. Petrus G. v. Hilst, van Alphen en Riek Gustaaf G. Raats, van Doesburg. - Francisca J. J. van Bavel, van Hooge en Lage-Zwaluwe. Adrianus C. Trimbach, van Ois- terwijk. Johannes A. Bominaar, v. Ravenstein. Gerardus L. de Leijer, van Bergen-op-Zoom. - Theodora Chr. Schapendonk, van Tilburg. Adriana van Sprang, van Hedikhui- zen. Aloysius W. Vlamings, van Oisterwijk. Martha A. M. H. Daems van Eindhoven. Vertrokken: Jouke v. d. Weij en gezin naar Val- kenswaard. Jacoba P. Louwe Kooymans naar Valburg (G.). Wil helmina de Wit en echtg. en kind, n. Oisterwijk. Catharina Stoutenburg naar 's Bosch. Catharina J. Leve ring, naar Schalkwijk. Anna M. G. Hens, naar Wijk aan Zee en Duin. Cornelis Th. Beeloo en gezin, naar Schagen. C. D. v. Gorp en echtg., naar 's-Gravenhage. RAAMSDONK. Van 24 Augustus t.m. 6 September. Geboorten: A. C. z.v. A. van See- ters-Verhulst. A. W. z.v. J. Baar- demans-van Strien. M. Ar d.v. A. M. de Wit-Vissers. W. J. z.v. H. J. Roelofs-Jacobs. M. D. z.v. Chr. Treffers-Smits. J. H. d.v. M. A. de Ruijter-Klavers. Q. Chr. d.v. P. Dirven-Kommeren. C. H. z.v. A. H. Ilmer-van Delft. H. W. d.v. P. Zijl- mans-Fens. A. P. D. z.v. P. D. Pruijssers-Rutters. P. z.v. G. K. P'ruij- sers-Kommers. J. Chr. z.v. G. A. van Vugt-van Seters. C. P. z.v. G. W. van Seters-Vissers. M. A. z.v. G. W. van Seters-Vissers. Huwelijken: C. de Peijper, oud 19 jaren en J. M. Heesters, oud 21 jaren. Overlijden: A. Rasenberg, oud 73 jaren. C. W. van den Kieboom, oud 9 maanden. J. Theuns, oud 13 ja ren. H. M. Snijders, oud 2 maan den. KERKNIEUWS. EM. Pastoor L Frenken. De ZeerEerw. Heer L, Freriker?, rustend pastoor te Nieuwkuik is voorzien van de laatste H. H Sacramen ten. Vermakelijkheden In een café te Vlijmen hielden de bezoekers zich bezig met rare verma kelijkheden om borrels te verdienen. Zoo deden ze o.m. eer» kunstje met naaldenprikken in eikaars armer». De nonsens voerde tot twist. C. E. 22 jaar, grondwerker te Vlij; men, een die niets met de pret te maken had kwam opdagen om voor zijn vader partij te trekken Hij deed dit door met een bieiflesch N. Musch, wegwerker te Cromvoirt te mishan delen. Ook de politieman Roos, die de vechtpartij kwam beslechten werd door verdachte neergeslagen en meermalen met diens stevige vuisten bewerkt. Beide getroffenen waren erg toe getakeld. Volgens de politie is verdachte niet kwaad als hij maar niet drinkt. Maar in Vlijmen wordt zelfs ontzettend veel ge MARKTBERICHTEN. Waalwijk, 13 Sept. 1929. Varkens f 19—f 23. Eieren 7—8. 's Hertogenbosch, 11 Sept. 1929. Op de markt van heden waren aangevoerd 2337 stuks. 1249 stuks hoornvee. 921 biggen. 71 zeugen. 46 schapen—lammeren. 50 Kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien van f 200—f 350 p. st. Kalfvaarzen van f 190—f280 p. st. Magere ossen en koeien vanf 120—f 200. Vette ossen en koeien van f 0.53 p p le kw Vette ossen en koeien van f 0.45 p p 2e kw Pinken van f 100—f 140 per stuk. Zeugen van f 130—f 200 per stuk. Biggen van f 3—f3.25 per week. Schapen van f22—f32 per stuk. Lammeren van f 16.— tot f26.— p.stuk. Verdere mededeelingenVetvee le kwa' liteit prijshoudend. Overigens trage handel, lagere prijzen. Kalfvee zeer traag, prijzen minder. Jong fokvee met weinig handel. Schapen prijshoudend, zeugen en biggen met luien handel prijzen. Willemstad. Op de alhier gehouden Najaars paardenmarkt was, tengevolge van de tijdsomstandigheden, het aantal aan gevoerde paarden ook minder groot Kooplieden waren et evenwel genoeg, er werd dan- nogal handel en goede paarden bleken nog zoo goedkoop niet. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5"/2 uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Van ö'/z- 7'/2 uur voor de leden BG.V. Zaterdag 3'/a uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.EK, Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 8 uur. Bal W.S.CMusis. Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag Jackson—uitvoering in den R K. Gildenbond. LAATSTE BERICHTEN. Vergadering der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Lang straat te Waalwijk, gehouden op 12 September 1929, des namiddags ten 3 uur, ten Raadhuize te Waalwijk. Tegenwoordig zijn van de afdeeling Grootbedrijf 5 leden, van de afdeeling Kleinbedrijf 9 leden. Voorzitter: B. Timmermans-Ver- schure. Secretaris: M. A. J. van Liempt. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige verga dering onveranderd worden vastge steld. De Voorzitter memoreert de benoe ming van het lid der Kamer F. J. van der Reyt tot lid der Provinciale Sta ten, zoodat thans twee der leden zit ting hebben in dit College. Hij ver trouwt, dat de Kamers in Üeze beide leden warme pleitbezorgers zal heb ben in de Statenvergadering, wan neer daar zaken aan de orde komen, die voor het district der Kamer van belang zijn. Aan de orde: I. Ingekomen stukken. Bericht van goedkeuring der reke ning over 1928 door den Minister van Arbeid Handel en Nijverheid en het verificatierapport van het Centraal Bureau voor Verificatie der Vereeni- ging van Nedeilandsche Gemeenten worden voor kennisgeving aangeno men. Inzake de bestrijding van het euvel der vliegende winkels wordt besloten de aandacht van de Burgemeesters in het district te vragen voor open bare verkoopingen, die het karakter hebben van Regende winkels en zoo noodig door persoonlijke bespreking door afgevaardigden der Kamer met de Burgemeesters de medewerking voor de actie te verzekeren. In verband irtet het verzoek van eenige organisaties en van industriee- Jen. uit Dongen en Rijen om verbete ring te verkrijgen in de regeling van den treindienst voor het station Gilze- Rijen, wordt besloten andermaal een schriftelijk vertoog te richten tot de Nederlandsche Spoorwegen, gesteund door een persoonlijke bespreking door een Commissie uit de Kamer. Bij de behandeling van dit punt wordt levendig betreurd, dat de pro vincie Noord-Brabant in het geheel niet vertegenwoordigd is in den Spoorwegraad en zal overleg worden gepleegd met de overige Noord-Bra- bantsche Kamers, voor een gezamen lijke actie om hierin verbetering te krijgen. Mededeeling wordt gedaan van de correspondentie, die door het Bureau is gevoerd met de afdeeling Handel van het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid inzake de voor genomen verhooging van het Duitsche invoertarief voor schoenen. Ten aanzien van de wijziging van het kiesrecht voor de Kamers spreekt zich de Kamer uit voor wijziging omtrent de volgende punten: 1. Het kiesrecht behoort te worden gegeven aan de in het Handelsre gister ingeschreven handelszaak en niet aan de daarbij betrokken per sonen. 2. Het vereenigingskiesrecht kan zon der eenig bezwaar vervallen. 3. De indeeling in de verschillende kapitaal-klassen worde maatge vend voor het uit te brengen aan tal stemmen. 4. Het gebied der Kamer worde voor de verkiezingen verdeeld in kies districten. 5. Het kiesstelsel worde zoo mogelijk zoodanig ingericht, dat reserve- candidaten gekozen kunnen wor den. 6. Het kiesrecht voor handelszaken met filialen worde, wat de filialen betreft, afhankelijk gesteld van de beteekenis daarvan. 7. De stemming passé zooveel moge lijk aan bij het stelsel der kieswet. 8. Het opmaken der Kiezerslijsten worde zooveel mogelijk vereenvou digd. 9. De afdeelingen voor Groot- en Kleinbedrijf te handhaven; groeps- vertegenwoordiging kan faculta tief worden gesteld. ,Naar aanleiding van het yerzoek van G. J. W. Branderhorst te Eethen om de tusscbenkomst der Kamer, ten einde verbetering te krijgen in den postdienst en het personenver- r in het land van Altena, wordt besloten de gevraagde tusschenkomst te verleenen en in verbinding te tre den met de betrokken Inspectie van den Postdienst en met de Directie van de A.T.O. Benoeming. De heer Walth. Heijs te Kaatsheuvel, leerling der R K. Hoogere Handels school alhier en der R.K. Leergangen te Tilburg, is, naar wij vernemen, thans eveneens benoemd tot leeraar M.O. Aardrijkskunde aan de R.K. Lycea te 's-Bosch, DRUNEN. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 17 Sept. 1929 des namiddags 7.30 uur. 0.m, komt aan de orde benoeming van een hoofd der O. L. School in het gehucht Wolfshoek. De voordracht luidt 1. Johannes Hendrikus van Eeuwijk onderwijzer (tijdelijk hoofd) te Drunen, 2. Daniel de Waard, onderwijzer te Oudenbosch. 3. Wilhelmus Rosier, hoofd te Geldrop. Voorts vaststelling der begrooting met het verteenen van subsidies enz. Postvliegtuig naar Indië. Het postvliegtuig naar Indië is gis. teren te Konstantinopel aangekomen en zet heden de reis voort. Mr. Loder. Mr. Loder, de groote Nederlander op 't gebied van 't Recht is gisteren onder groote belangstelling 80 jaar geworden. De gouverneur van Curacao. De gouverneur vau Curacao is door de regeering naar Nederland ontboden. De moord Giessen—Nieuwkerk, AMSTERDAM, 13 Sept. Nadat in de namiddagzitting bij de behan deling der Giessen Nieuwkerkzaak eenige getuigen zijn gehoord, wendt mr. Roobol zich onder ademlooze stilte tot het Hof en verzoekt voor Klunder en Teunissen bevel tot on middellijke invrijheidstelling. Wij vra gen, zoo voegt hij hieraan toe, dat deze menschen, die nu vijf jaar op. gesloten zijn geweest, de laatste dagen van deze zaak vrij zullen zijn om te gaan en te staan, waar zij willen. Wanneer dan de advocaat-generaal opstaat en zegt: „Mijnheer de presi dent, ik heb tegen inwilliging van dit verzoek geen enkel bezwaar", weer klinkt een donderend applaus door de zaal. En terwijl het Hof zich in raad kamer terugtrekt, worden Klunder en Teunissen van alle kanten, het eerst door hun verdedigers, gelukgewenscht. Na tien minuten komt het Hof weder binnen en deelt de president mede, dat het Hof de beslissing over het verzoek wenscht aan te houden, totdat alle getuigen zijn verhoord. (Gemompel van teleurstelling GEMENGD NIEUWS. In de Rhabarberstraat te 's-Ga- venhage is gisteravond het 6-jarige jongetje F. v. B., uit Indigostraat, onder een motortractor geraakt. Toen de geneeskundige dienst ter plaatse kwam, was het kind reeds overleden, Henmorgen is op de onderne ming Doerdjo van de Diember Rub ber States Std welke zetel te Londen gevestigd is, een Britsch planter, de lieer R. A. Heming vermoord door een Madoereeschen koelie. De moord werd gepleegd met 'n mes, dat de koelie den heer Heining plotseling in den mg stak na een korte woordewisseling tusschen hem en den planter.jDe reden tot de daad is niet bekend. Toen de heer Heming reeds ernstig gewond was, vond hij nog de kracht om zijn revolver te trekken en zich te verdedigen. Hij loste een schot op der» koelie, waardoor deze zeer ernstig gewond werd. Toen hij reeds zieltoogde verklaarde de heer Heming even voor zijn dood aan den administrateur der onderne ming: „Ik heb hem niets gedaan". De heer Heming was reeds 8 jaar werkzaam in Diember. Omtrent hem was niets onaangenaams bekend. Hij iaat een weduwe en een kind achter op de onderneming. In een hotel te Suffolk heeft zich een liefdesdrama afgespeeld, dat twee slachtoffers heeft geëischt. Men vond in de keuken van het hotel de lijken van de 20-jarige Nora Plumb en haar verloofde den 22-jarigen kellner Morley. Naast het lichaam van den kellner lag een dubbelloops, geweer. Het tweetal had hoogloopen- de ruzie gehad over het feit, dat het meisje haar kennismaking met een vorigen verloofde hernieuwd had. ADVERTENTIëN. J. v. D. HORST en L. v. d. HORST—Vuistman geven met genoegen kennis van de geboorte van hun zoontje BENNIE. Besoijen, 13 September 1929. Grootestraat 97. LEVENS- EN VOLKSVERZEKE- RING MIJ. vraagt voor Incasso der bestaande portefeuille, voor Waalwijk en omstreken, tegen vergoeding van vast salaris, provisie en incasso. Voor ijverig werker levenspositie. Alleen betrouwbare personen met veel relaties en ijver om de portefeuille uit te breiden, ge lieven te solliciteeren. Brieven onder No. 293 aan Mededeeling van verdere ingekomen stukken. De Voorzitter deelt o.m. mede, dat ten aanzien van de uitgifte van een econoinisch-geografische beschrijving van de provincie Noord-Brabant door de gezamenlijke Noord-Brabantsche Kamers, be halve door onze Kamer deelneming is toegezegd door de Kamers te Breda, 's Hertogenbosch en Eindhoven, zoodat nog gewacht wordt op de be slissing der Tilburgsche Kamer, Bericht is ontvangen van den Minister van Wa terstaat, dat tot verbetering zal worden overge gaan van de overbrugging der uitlaatsluis van het kanaal 's HertogenboschDrongelen. Van den Inspecteur der Posterijen te 's Hertogen bosch, dat de kwestie van vervroeging der eerste postbestelling te Waalwijk nog in behandeling is. De Voorzitter brengt verslag uit van de bespre king met vertegenwoordigers van de Besturen der Gemeenten Waalwijk, Sprang-Capelle en Waspik inzake de voorbereiding van een actie voor de afsluiting van de Oude Maas. Bij de bespreking is de volle medewerking van de vertegenwoor digde gemeenten toegezegd. Contact zal worden gezocht met het bestuur van het Waterschap „het Zuiderafwateringskanaal", zoodra het voorloopig bestuur van dit Waterschap zal zijn vervangen door het definitief bestuur. Aan de nitnoodiging tot deelname aan het op 2426 September a.s. te Almelo te houden 8e Con gres van den Nederl. R. K. Middenstandsbond zal gevolg worden gegeven door de afvaardiging van den Voorzitter der afdeeling Kleinbedrijf A. van Beek en het lid dier afdeeling J. C. Frederiks. In verband met het bericht van de Directie der Nederl. Spoorwegen, dat wegens te hooge kosten van aanleg en verlichting van enkele stations op de lijn Lage-Zwaluwe's Hertogenbosch niet kan worden overgegaan tot electrische verlichting, zal andermaal op aansluiting aan het electrisch net worden aangedrongen. Adhaesie zal worden betuigd aan een verzoek van den R. K. Bond van Schoenfabrikanten te Kaatsheuvel tot verbetering van den afhaal- en besteldienst van goederen door de Spoorwegen. Op voorstel van den heer Mortier zal worden gevraagd de betaalbaarstelling van postcheques in Nederlandscli Indië. III. Mededeeling van de uitvoering, die aan dg besluiten der vorige vergadering zijn gegeven. 0.m. wordt mededeeling gedaan van de volgen de adressen 1. Aan de Notarissen en Deurwaarders in liet district der Kamer werd een circulaire gericht inzake beteugeling van het euvel der vliegende winkels. 2. Aan den Ministerraad werd verzocht het handel drijven door Rijksambtenaren te verbieden. 8. Aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid werd de wenschelijkheid kenbaar ge maakt, dat in het ontwerp veiligheidswet zoodani ge wijzigingen worden aangebracht, dat de oneer lijke concurrentie, die het molenaarsbedrijf wordt aangedaan door maalderijen, die zoogenaamd voor eigen gezins- of bedrijfsbehoefte malen, wordt beteugeld. 4. Aan de Directie der Nederlandsche Spoor wegen werd verzocht de invoering van 5-daagsche abonnementen. 5. Aan den Minister van Waterstaat werd de meening der Kamer kenbaar gemaakt omtrent de niet-opvolging van het advies der Commissie in zake het geschil over het onderhoud der haven van Lage-Zwaluwe. 6. Aan den Inspecteur der Posterijen te 's Her togenbosch werd de meening der Kamer te kennen gegeven, dat het bezwaar, dat enkele stukken niet zullen kunnen worden opgenomen in de eerste postbestelling te Waalwijk, niet opweegt tegen het voordeel van een vervroeging van den eersten besteldienst. IV. Vaststelling der begrooting 1930. De begrooting wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 9019.25. De volgende subsidies en contributies zijn uit getrokken R. K. Hoogere Handelsschool, Waalwijk 400. R.K. Handelshoogeschool, Tilburg 200. Instituut voor Economische Geschrif ten, Rotterdam 50. Bureau voor Handelsinlichtingen, Amsterdam 40. Nederl. Kamer v. Kooph., Brussel 25. Schippersver. „Scliuttevaer", Amsterdam f 2.50 De vergadering wordt daarna gesloten.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10