IftlllllDIIIll t m es IS O ei H. de Bont-v. Huiten n Klein Parijs" Grootestraat 207. 1 \W I, IS IS I I I B I I I I M 1 I H I I I I B B i IB PIT BLAD GRATIS. len li No. 73. Zaterdag 14 Sept. '29. 52e Jrg. DERDE BLAD. geeft U het meest uitgebreide nieuws uit alle plaatsen der Lang straat en omgeving, o. m. uit Waalwijk, Capelle, Waspik, Raamsdonk,Raamsdonksv.,Vrijh.- Capelle, Sprang, Kaatsheuvel, Loon-op-Zand, Dussen, Drunen, Elshout enz. Meest volledige eigen raadsverslagen uit al deze plaatsen. Notaris, en andere advertenties dezer streek, Ingezonden Stukken enz. Rubrieken op elk gebied, Jeugd- hoekje enz. Prijs f 1.40 per post 10 ct. per week aan de Colporteurs Zij die zich thans abonneeren, krijgen 't blad tot 1 October De groote Land- en Tuinbouw tentoonstelling te Woudrl- chem op 17, 18 en 19 Sept. '29, Onder verwijzing naar de t.z.t. in dit blad voorkomende advertentiën, vinden wij het niet onbelangrijk onze lezers eens wat te vertellen over boven genoemde tentoonstelling, die zeer zeker de belangstelling geniet van de landbouwende bevolking in het Land van Heusden en Altena en de mede werking heeft van zoo talrijke autori teiten in en buiten onze provincie. Toen de Land- en Tuinbouwver- eeniglng „Altena" haar 25-jarig jubileum ging herdenken en door enkele leden het plan werd geopperd een tentoonstelling te houden ter ge legenheid van dit feit, had men nog weinig vermoeden wat er al zoo vast zit aan een dergelijke onderneming. Want eerste vereischte is voor een tentoonstelling wel wil ze slagen dat ze volledig is in alle opzichten Toen de plannen vasteren vorm had den aangenomen, de noodige com missies waren gevormd, is men gaan werken. En er is hard gewerkt, want in weinig tijds is veel bereikt. Mag organisatie in het algemeen in onze landstreek niet op het vereischte pei staan, hier is dan de gunstige uit zondering die den regel vriendelijk bevestigt, want door organisatie, juiste verdeeling van werkzaamheden enz. is in een zestal weken een tentoon stelling met een zestigtal stands en een muziek- en zangconcours met 2 deelnemende vereenigingen een vol dongen feit geworden 1 Direct was men het hier al we over eens, dat de opzet breed moest zijn, wilde men tot resultaat komen. En in een streek met in hoofdzaak landbouwende bevolking was wel te rekenen op belangstelling en een groot aantal inzendingen van gewassen. Zoo zal dan de komende tentoon stelling voor „elck wat wils" geven, zooals men uit onderstaand verkort overzicht kan zien. Op Dinsdag 17 September des na middags te drie uur zal de officieele opening plaats hebben door den Eere-Voorzitter, den heer Jac. v. d. Lely, burgemeester van Woudrichem, terwijl dan tevens nog het woord gevoerd zal worden door Z.E. den Commissaris der Koningin var. Noord- Brabant en door den beschermheer der tentoonstelling, den heer J. van Herwijnen, Notaris te Den Haag. vroeger te Woudrichem woonachtig. De Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven stelden haar groote luidspreker „De Stem van den Reus" beschikbaar, zoodat het gesprokene zoo zeer versterkt wordt, dat alle redevoeringen enz. over het geheele terrein duidelijk hoorbaar zijn en op de verschillende dagen de beste muziek door dezen luidspreker zal gegeven worden. De vele inzendingen van Tuin- en Akkerbouw, Bloemen en Planten, zul len tusschentljds door een jury be oordeeld worden, zoodat reeds te ongeveer half vijf de tentoonstellings- hal voor het publiek kan geopend worden. Doch ook op handels-terrein zal er veel bezienswaardigs te zien en te leeren zijn. Wij willen een greep doen uit de vele stands: De Plantenziektekundige'Dienst uit Wageningen zal er vertegenwoordigd zijn met haar bestrijding van planten ziekten, evenals de commissie voor de bestrijding van de Runderhorzel met haar reclame-materiaal aanwezig zal zijn. De Chr. Lagere Landbouwschool te Andel zal een fraaie collectie ge wassen inzenden uit haar rassentuin, terwijl het Hoofd der School, de heer Bronkhorst, met verschillende andere dingen die een leerend karakter be zitten, zal exposeeren. De heer Bronk horst zal aan de ongetwijfeld vele belangstellenden de meest volledige Inlichtingen geven. De Nrd. Brab. Mij. van Landbouw, die tevens haar groote jaarvergadering zal een inzending doen Van goedge keurde gewassen en zaden op land bouwgebied. Het Inlichtingenbureau voor Chili- salpeter komt met zijn mooi paviljoen. De I. G. Farbenindustrie A. G. zal er zijn. Wat deze stand betreft lezen we inde N. R. Crt. van 23 Aug. j.l. over de tentoonstelling te Bussum „De belangrijkste en ook de meest demonstratieve stand was weer de oorstelling van de stikstofbemesting n het weide-bedrijf, die met een kleine verandering ook verleden jaar door iet Land-en Tuinbouwbureau van de G. Farbenindustrie op eenige ten toonstellingen werd ingezonden. Zoo als altijd trok deze demonstratieve voorstelling met boerderij, hooischelf en verschillende stadia van grasgroei op de perceelen aller aandacht. De Kali-Maatschappij, het inlich ingenbureau voor Kalkstikstof, het Thomasslakkenmeeibureau zullen alle door mooie stands vertegenwoordigd zijn. Ook de Coop. Zuivelfabriek „Altena zal een inzending doen van hare pro ducten. De N. V. „Het Landbouwhuis" te Den Haag zendt een prachtserie land tuinbouw- en zuivelmachines en ge reedschappen o.a. ook de electrische melkmachine „Manus" waarmede eiken avond tegen melktijd gedemonstreerd zal worden. De N V. Utrechtsche Asphallfabriek zendt haar bestrijdingsmiddelen en sproeiwerktuigen, Vreeken van Namen te Dordt haar volledige inzendingen Zaden. We noemen er slechts enkele, doch hieruit moge blijken dat op land- en tuinbouwgebied wat betreft bemesting, bestrijdingsmiddelen, machines enz. vrijwel alles volledig is Evenzoo Gp het gebied der Zulvelbewerking. Daarnaast zullen er vele handels stands, die niet direct met den land bouw in verband staan, een plaats innemen. Alleen de tentoonstellingshal is dus al wel een reisje en een ver blijf van eenige uren te Woudrichem meer dan waard. Doch er is nog veel en veel meer te doen. Uitvoerig is alles beschreven in den fraaien gids een compleet boek werk- die voor den prijs van 20 cent verkijgbaar is. Concerten van de bekendste muziek- en zanggezelschappen vallen eiken avond te genieten. Op Woensdag van 1 tot 3 uur zullen vele demonstratie's met machines plaats vinden, terwijl daarna de Landelijke Rijvereeniging „Het Land van Heusden en Altena" op paardensportgebied zal demonstree- ren. En op Donderdag zal er dan nog een Zang- en Muziekconcours zijn, ter gelegenheid van het 10 jarig be staan van „Woudrichems Fanfare Corps". 28 Vereenigingen nemen daar aan deel, waaronder een tiental in de hoogste afdeelingen. Waar ook dezen dag de tentoonstelling geheel intakt blijft wordt dien dag enorm veel be zoek verwacht. Doordat het nuttige met het aangename is verbonden, is er zooals we reede eerder zeiden .voor elk wat wils". We mogen verwachten dat deze tentoonstelling ook een steentje zal bijdragen om de heerschende minder gunstige toestanden op het gebied van den landbouw een einde te doen ne men. Veel valt er te leeren voor den landman en den tuinbouwer. Het is een algemeen bekend feit dat er in onze landstreek nog zoo veel onoor deelkundig bemest wordt, dat de gun stige resultaten verkregen door doel matige bestrijding van ziekten by fruit en gewassen nog te weinig zijn doorgedrongen. Deze tentoonstelling zal ook hierop het accent leggen. Een ieder make dus gedurende deze drie dagen tenminste eenige uren vrij, en late zich niet door werkzaamhe den weerhouden naar Woudrichem te gaan. Leeren is ook verdienen en blij- vend verdienen in de toekomst, zoodat een uur mintens een zeer aandachtig beschouwen der dingen, elk in zijn branche, veie resultaten kan afwer pen en meerderen bloei brengen in het bedrijf. Voor diegenen zij nog opge merkt dat des avonds te zeven uur (z.t.) de tentoonstellingshal gesloten wordt, zoodat men dus de middag en ochtenduren voor dat doel benut ten moet. Een gepaste ontspanning na geestelijken arbeid moge men dan vinden in het beluisteren van een mooi concert. 116 Boom, C. A. 17 R.I. Venlo 1-10 Febr. 128 Brouwer de J. P., 17 R.I. Venlo 16—25 Juli. 139 Cromvoirt van P. A. 17 R.t. Venlo 16-25 Juli. 147 Dongen van J. A. J., Wielrijders 's Her togenbosch 16—25 Maart. 148 Dumoulin A. L., 17 R.I. Venlo 16—25 Juli. 151 Eeten van L., 7 R.V.A. onbereden Bergen op Zoom 16—25 Sept. 153 Eibers A. C. M., 17 R.I. Venlo 1—10 December 1929. Opleiding Onderofficier. 161 Geene van P. J., 4 Half I Reg. Huz. Millingen 1—10 Juni bestemd voor op leiding paardenverzorger R. D. 162 Geenen van F., 7 R. V. A. bereden Bergen op Zoom 110 Maart. 163 Geerards A. H. J., Grenadiers's Graven- hage 16 - 25 Maart. 173 Hammen van der E. E., 1 Reg. onber. Artillerie Gorinchem 16—25 Mei. 175 Heeffer A. J., 17 R.I. Venlo 16-25 Maart. 180 Helvoirt van P. J., 17 R.I. Venlo 16 25 Juli. 182 Herwijnen van B, W., 'agers 's Graven- hage 1—10 October. 183 Herwijnen van M. B., 17 R.I. Venlo 1—10 Dec. 1929. Opl. Onderofficier. 195 Jacobs M., Genie Utrecht 16—25 Maart. 203 Klijn A. H. J. C., 17 R.I. Kampen 16-25 juli. Opleiding Officier. 2 Munnik de L: P. M., 17 R.I. Venlo 1—10 Februari. 5 Mutsaerts H. C., 17 R.I. Venlo 1—10 Februari. 14 Peffer de Ch. W., Wielrijders 's Her togenbosch 16—25 Maart. 19 Pot C., Luchtdoel artillerie Utrecht 16—25 januari. 20 Pullens J. H., 17 R.I. Venlo 16—25 Juli. 25 Rooij de J. D., 17 R.I. Venlo 1—10 Oct. 26 Rijen van C. A., 7 R.V.A. onbereden Bergen op Zoom 16—25 September. 31 Schapendonk Th. M„ Luchtdoel artillerie Utrecht 1—10 januari. 38 Siegenthaler J., 17 R.I. Venlo 16-25 Juli. 39 Slaats H. L. J., Grenadiers s Graven— hage 16—25 Maart. 46 Spapens A. C., 2 R.V.A. 's Qraven- hage 1—10 juli. 72 Verwiel F. A. G. M., C.H.S. Zieken verpleger Breda 1—10 Februari. 86 Wilhelm J. P., 1 Reg. onber. artillerie Gorinchem 16—25 Mei. Winteravondcursussen Rijksvakschool. Wij vestigen met nadruk de aandacht op de op de voorpagina van het le blad voorkomende mededeeling be treffende de opening van de nieuwe winteravondcursussen aan de Rijks vakschool op 1 October a s. en waar voor de aanmelding moet geschieden op 24 en 25 Sept. des avonds van 7Va8'/a uur. De groote belangrijkheid dezer cur sussen noopt ons er telken jare op terug te komen en hoewel de deelname een vorig jaar groot was, toch moesten er nog veel meer leerlingen komen. Alle jongens en meisjes, die in de industrie gaan en niet 't minst de ouders moeten toch doordrongen zijn van hei nut, de noodzakelijkheid om in het vak zooveel mogelijk kennis op te doen. Hier wordt toch zulk een bijzondere en billijke gelegenheid geboden zijn vakkennis te verruimen en daardoor een goed vakman te worden. Men kan uit een 9 tal cursussen z'n keus doen en de resultaten van 't ijverig voigen van dit onderwijs zullen zich later demonstreeren in uitnemende vak kennis, het bereiken van een goede positie in de maatschappij. Men ver- ruimt de kans op een eigen goede toekomst en werkt mee tot verheffing der leder— en schoenindustrie, de bronaders van de Langstraat en omgeving. Jongelui, besteedt toch uwe winter- avonden goedverrijkt uw kennis nu ge nog tijd en gelegenheid er voor hebt. Ouders zet uwe zoons en doch ters aan, zich zeker te laten inschrijven De school beschikt over de beste en uitgebreidste machines, materialen en leermiddelen en zeker niet minder prima leerkrachten. Ook voor de leerlooierij geldt het bovenstaande in niet mindere mate ook daar vraagt men goede werk krachten, die ook hun loon waard zijn. Inenting Alastrim. Wij herinneren nogmaals aan de Kostelooze Koepokinenting, waarvoor het gemeentebestuur hedenmiddag ten 3 uur in de O. L. School (ingang dam naast het schoolhuis) in de Stations straat gelegenheid geeft. R.K. Kiesvereeniging. De vergadering der R.K. Kiesver eeniging, welke Woensdagavond zou worden gehouden, is wegens onvol doende belangstelling tot nader order uitgesteld. producten voor de schoenindustrie zal onderbrengen. Harmonie St. fan. Naar wij vernemen heeft de heer C. van Haren, voorzitter der harmonie „St. Jan", als zoodanig zijn ontslag ingediend met het oog op zijn drukke zakenbezigheden. Voor de harmonie beteekent dit ongetwijfeld een groot verlies, daar een dergelijke eminente voorzitter als de heer van Haren zich steeds getoond heeft, moeilijk te vervangen is. R. K. Werkl. Ver. afd. Baardwijk. Doorbovengenoemde afdeeling wordt a. s. Maandagavond half acht eene ledenvergadering gehouden in het Patronaatsgebouw. Agenda. 1 Opening door den Voorzitter. 2 Installatie van den nieuwen advi seur. 3 Bespreking van den Katholieken dag op 29 Sept. te Tilburg 4 Bestuursverkiezing. De candidatenlijsten worden ingewacht tot 13 September. 5 Lezing door den Kring—propa gandist Hendriks. 6 Een woord aan den Eerw. Adviseur. 7 Rondvraag en Sluiting. Veemarkt te Waalwijk. De premiën schijnen voor de boe ren toch wel eene bijzondere attractie te hebben. Gisteren waren er ten minste ruim 100 beesten aan de Markt, hoewel de handel niet levendig was. De toegekende premies waren als volgt: F, van Loon te Waalwijk 1 van f 10 B. van Pelt te Waalwijk 2 van f 5 en 1 van f 2 50. P. Klerkx te Waalwijk 3 van f 2.50 A. van Huiten te Waalwijk 3 van f 2 50 W. Kuijsten te Waalwijk 1 van f2.50 F. van Loon 4 van f 2 50 van Noolj 1 f 2 50 H. Verhoeven 3 f 2 50 H. de Rooij 1 f2.50 A.v.Veldhoven 1 f250 G. C. v. d. Heijden te Waalwijk 1 van f2.50 C. Wagemakers te Waalwijk 1 van f 2.50 Grootestraat WAALWIJK. Telefoon 109. HET ADRES voor de 43042 BETERE HEERENKLEEDING. Totaal f 70,— Op 26 September a.s. krijgen we nu de groote premiekeuring, waarbij de aangevoerde beesten in klassen ver deeld worden en door een juty ge keurd. De klassen zijn als volgt: le klasseKalfkoeien, afgewisseld. 2e niet afgewiss. 3e Kalf vaarzen, 4 breede tanden 5e Melkkoeien, afgewisseld. 6e niet afgewiss. 7e Melkvaarzen,4 br. tanden. In elk dezer 7 klassen worden uit geloofd een prijs f 7.502 a f 5 en 3 a f 250, dus f 25 in iedere klas. Dan komen nog 3 klassen: 9e klasseVette vaarzen. 10e schotten. 11e koeien. Ir. elke klas 2 prijzen van f 5 en 3 h f 2.50, dus f 17.50 in elke klas. Voorts zijn door corporaties en par ticulieren nog een groot aantal spe ciale prijzen toegezegd. Wij vertrouwen dat de deelname zeer groot zal zijn in 't belang van veeteelt en veehandel, maar ook in dat onzer Markt. Bezoek. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 13 Sept 1929. Inlijving lichting 1930. Naar het Bureau Militaire zaken ons mededeelt zullen de dienst plichtigen der lichting 1930 worden ingelijfd bij het corps, garnizoen en in het tijdvak achter ieders naam vermeld. Het voor hen bestemde lotings— nummer staat voor hun naam ver meld. 47 Aarts, A. Ch. H. 17 R.I. Venlo 16—25 Juni. Opleiding Onderofficier. 104 Beers, van J. A. 17 R.I. Venlo 16—25 Juli. 110 Beijnen, van M. J. J. 17 R.I. Venlo j 16—25 Juni. Opleiding Onderofficier. j 112 Blom, A. Wielrijders 's Hertogenbosch 16—25 Maart, x 113 Bogaart, van den L. M. 17 R.I. Venlo Indien U VERANDERINGEN aan Bontmantels of andere Pelterijen wilt laten doen, nog deze maand is hiervoor geschikt en het adres is Verkooping. De goederen van Mevr. Wed. H. H. Oerlemans te Vrijhoeve-Capelle werden gisteren in hotel Verwiel bij toeslag verkocht als volgt Koop 2 J. Rijken f 1100 Koop 3 Wed. de Bie f4100 Koop 4 H. Branderhorst f 5050 Koop 5 J. Rijken c.a. 14980. Aangekocht. Het woonhuis en iedejfabriek der kinderen van Delft in de Stations straat alhier is onderhands aangekocht door den heer J. Kemperman, die daarin riin fabriek van Chemische Door de leden der Schoenmakers- patroonsvereeniging „'t Westen" u t Rotterdam werd gisteren een bezoek gebracht aan onze gemeente, alwaar het gezelschap de lederfabriek der firma P. v. Loon Gzn. en de Rijks vakschool bezichtigde. Ongeval. De 15-jarige P. H die begin dezer week bij een ongeval in de schoen fabriek van den heer Vrinte ernstig gewond werd en naar 's.Bosch moest v/orden vervoerd, wordt aldaar in he' Ziekenhuis verpleegd. De duim der rechterhand Is geheel geamputeerdde rechterarm die op één plaats en de linkerarm dfe op twee plaatsen gebroken was, zijn gezet. Het zal langen tijd duren eer hij den arbeid weer zal kunnen hervatten, hoe wel zijn toestand overigens bevredi gend is. Hedenmorgen reed de verver v. L die zich per fiets naar z'n werk begaf, tegen een kar op, die plotseling uit een dam te voorschijn kwam. Het voorwiel werd geheel in elkaar gedrukt, de berijder had gelukkig niets. W.S.C.—Bal. Zooals ieder jaar geeft de vereeniging „W.S.C ook thans weer een bal bij de opening van het speelseizoen en wordt dit hedenavond in de zaal „Musis Sacrum" gehouden. Tot nog toe heeft „W.S.C." beslag weten te leggen op prima dansmuziek, doch zal het orkestje van hedenavond het vorige zeer zeker overtreffen. Den dansliefhebbers staat dus weer een gezellige avond te wachten en raden wij hen aan op tijd aanwezig te zijn. Het aanvangsuur is zooals gewoonlijk 8 uur. Kinderspelen. Blijkens achterstaande advertentie geeft de heer P. van Eewijk in Berg en Dal aan den Roestelberg Zondag weer kinderspelen om aardige prijzen. Werkt 't weer mee, en dat zai wei, dan zai er zeker veel belangstelling z jn, want het gaat er altijd prettig toe en alles wordt er goed verzorgd. Diefstal S.S. Naar wij vernemen is de dader van den inbraak in de loodsen der S.S. alhier, nog niet aangehouden. De man is nog wel in Waspik ter jlaatse geweest waar hij de goederen lad gebracht, doch men achtte het iet der moeite waard, de politie c aarvan direct in kennis te stellen, ïenige uren daarna geschiedde zulks en was de vogel gevlogen. Hoewel alle pogingen werden in het werk »esteld hem te achterhalen, gelukte zulks niet. R K. Middelbare Handelscursus. Het aantal leerlingen van den R.K. Middelbaren Handelsavondcursus te Waalwijk die dezer dagen is aange- vangen bedraagt 74, verdeeld als volgt. Klas I 18 Klas II 20 Klas III 14 Vervolgcursussen 22 „De Heidebloem." Onder bovenstaanden naam is een Cruisboogschuttersgezelschap opge richt in het café van den heer Jos Steenbergen-Kroot, bij Galgenwiel alhier. Het gezelschap telt reeds een 15- tal leden en heeft tot bestuur geko zen de heeren Adr. Kerkhof, Jos Steenbergen, A. de Rooij en G. Kroot, waarvan eerstgenoemde tot voorzitter van het gezelschap werd gekozen. Een boog is reeds aangekocht en met oefenen is men reeds aangevan gen. Wij wenschen dit nieuw gezelschap een langdurig bestaan en veel succes voor de toekomst. Jackson—uitvoering. Blijkens achterstaande advertentie Sneeft het Jackson—gezelschap a.s. Zondag eene uitvoering in de groote zaal van den R.K. Gildenbond. Dit gezelschap, dat zeer varieerende programma's geeft, heeft overal zeer vee! succes. Zoo lezen wij in de Apeldoornsche Courant „Gisteravond is ons de première van dit programma geboden. Jackson heeft er het leeuwenaandeel in. Hij is een veelzijdig artist, die het publiek op allerhande wijze weet bezig te houden. Hij opende het programma met een serie verrassende goochel toeren. Men staat verwonderd over wat hij op dit gebied presteert. Aardig was ook zijn buikspreken, waarbij hij een pop ais materiaal had. En de tableaux—vivants, die hij ensceneerde, waren mooi van kleur en lijn. Een nummer dat met stille bewondering opgevolgd werd. Voorts demonstreerde hij op een reeks verschillende rijwielen pheno- tnenaie toeren, waarbij hij een handig heid aan den dag legde, die bewonde ring afdwong. Verder verleende medewerking net Volendammer—trio, die ons op first class harmonicamuziek vergastten. Hun succes was groot, het aanhoudend applaus van het enthousiaste publiek noodigde hen uit tot een toegift, die zij dan ook gegeven hebben. Vermel ding verdient hierbij het fraaie decor, dat in Volendamsche stijl was ge houden." Wij wenschen hen ook hier veel succes en een volle zaal. Rectificatie. Het bericht in ons vorig nummer over het behalen van het diploma van den Nederl. Zwembond door enkele Waalwijkers behoeft eenige verbetering. De diploma's zijn n.l. van den Ned. Bond tot het redden van Drenkelingen. Ten overstaan van de technische en medische commissie uit dien Bond vond te Utrecht het examen plaats en behaalden Jos Trimbach en C. Slaats beiden het voorbereidend diploma, terwijl Jac. Trimbach en Koos Raaij- makers het diploma A verwierven. Uit de Schoenindustrie. De Duitsche „Schuh und Leder" schrijft, dat zooals bekend was de Rijksdag de regeering opdracht had gegeven een wetsontwerp uit te wer ken tot verhooging der rechten op schoenen ter bescherming der Duitsche schoennijverheid. Op haar weg lag dus om de met Zwitserland en Oostenrijk aangegane handelsovereenkomst ten dezen opzichte op te heffen. In Juni is men reeds met Zwitserland tot resultaat gekomen en ook met Oostenrijk zal dit, naar het blad ver neemt, binnen afzienbaren tijd het geval zijn. In verband hiermee mag het regee- rings—ontwerp in den loop van Sep tember worden tegemoet gezien en aan de rijksregeering voorgelegd. Het is te verwachten dat deze aangelegen heid nog in deze zitting zal worden afgewerkt en wel in een voor de Duitsche schoenindustrie gunstigen zin. Uil 'erd -jirirjrHp?!)hriiirtl n 2 w ff l.,l< 99 iimu»

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 9