JjpDlS? smaakt als room1 plegen te doen en had zich bijgevolg wegens wederspannigheid te verant woorden, waartoe hij echter niet was komen opdagen. Als getuigen werden gehoord de maréchaussée A. Engbers en A. Keijnemans. Conform den eisch werd B. veroor deeld tot f 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Q. M. stucadoor te Vught had het op dezelfde manier nog wat bonter gemaakt dan den klinker bovenge noemd. Ook hij kwam niet op de proppen, 't Kwam hem dan ook twee riksen duurder testaan 1 Hij werd con form den eisch veroordeeld tot f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Nummer 3 genaamd M Ij. 34 jaar. schoenmaker te Waalwijk was op 13 Juli 't ergste van allen uit den band gesprongen. De politie had nog heel veel geduld met hem gehad en door gewillig naar huis te gaan had hij zich en zijn fa milie verdere schande kunnen bespa ren. Doch hij bleef spektakelen en ge raakte dus van zelf in nadere moei lijkheden met de politie, die de han den aan den dronken man meer dan vol hadden. 't Werd hem voor de rechtbank terdege ingepeperd. Het O M. eischte één maand gevan genisstraf. Vernieling. P. K. mandenmaker te Vlijmen, sloeg op 4 Mei in het café van zijn broer de ruiten in. Van je familie moet je het hebben Hij was niet voor den strafrechter ter verantwoording verschenen. 't Scherven—concert viel nogal duur uit. De eisch wegens vernieling luidde f 30, de uitspraak f 20 boete. De Giessen-Nieuwkerk-moordzaak. Wij hebben in onze vorige nummers reeds een en ander medegedeeld om trent de revisie van het vonnis tegen Klunder en Teunissen, veroordeeld wegens moord op den spoorwegwach ter te Giessen-Nieuwkerk. Wij hebben ook geschreven dat door de verdediging invrijheidstelling van de veroordeelden werd gevraagd reeds tijdens de nieuwe behandeling voor het Amsterdamsche Hof en dat de president daarover zou beslissen na 't getuigen.verhoor. De loop van dit verhoor heeft, zooals wij Zaterdag bul letineerden, de rechtbank aanleiding gegeven om van dit besluit terug te komen en de invrijheidsstelling reeds Zaterdag te gelasten. Dit gaf aanleiding tot ontroerende oogenblikken. De rechtbank, de advocaten en de invrijheidgestelden werden gehuldigd met toejuichingen en bloemen. Klunder en Teunissen maakten een ware triomftocht, ze hebben Zaterdag voor de Vara-microfoon gesproken, zijn in Baarn gehuldigd en nadien op 't Leid- scheplein te Amsterdam niet minder. Zondag in Apeldoorn opnieuw. Zij zijn dus in vrijheid gesteld, maar de zaak gaat voor het gerechtshof verder en intusschen weet men nog niet wie dan wel de moordenaar is In de zitting van j 1. Zaterdag zeide de President van de rechtbank: „De heele zaak rammelt*. Rechercheur de Jong wordt geducht aan den tand gevoeld en slaat een allerdroevigst figuur. Hij heeft in deze moordzaak leelijk zitten te wroeten. Zijn optreden wordt door het Hof scherp afgekeurd. De Adv.-Gen. mr. Baudutn voegde de |ong toe: „Dat zijn misbruiken, die niet toegelaten mogen worden". Met drank, sigaren, gebak, toelagen enz. heeft de Jong getracht getuigen te krijgen. De oud agent Meintjes maakt ook een ongunstig figuur. l'/2 jaar na de moordzaak komt hij met een proces verbaalHij wordt verdachi van mein eed. Men heeft nu zoodanig in de zaak zitten te roeren, dat er bijna geen iichi meer in te zien is. Alles gaat rond de Jong aan 't draaien. Verschillende ge tuigen, die de Jong in de zaak betrokken heeft, worden nog vandaag gehoord. Toen Zaterdag de president vroeg of nu de verdediging nog vervolging eischte wegens meineed van de Jong en Meintjes, zeide Mr. Roobol„Neen, wij zuilen hier genade laten gelden voor recht". Na nog eenig verhoor nam de Advocaat-generaal Mr. Bauduin gisteren zijn requisitoir. Hij zeide dal hij zoo iets in z'n 25 jarige rechtersioopbaan nog niet had meegemaakt en vroeg vrij spraak. Mr. Roobol en Mr. den Hollander pleitten vrijspraak en brachten diepe huide aan president Jolles en het Hof. Uitspraak over 14 dagen. DRUNEN. Zaterdag 14 September speelde W. B. C. uit café van Berkel te Waalwijk in de eerste afdeeling. Buitengewoon groot was de belang stelling, ook van buiten de gemeente. Immers de reputatie die W, B. C bezit deed een interessanten wedstrijd ver wachten. De uitslag is als volgt: Jubilclub B.J C W. B.C. Waalwijk C. Vesters 100 C, v. Berkel 45 Th. v. d. Wiel 100 Fr. Slaats 29 M. v. Drunen 100 P. Dankaart 33 C. Koks 76 Fr. Schoelitz 100 j.v. Delft 100 P. v. Meeuwen 51 H. Brok 100 H. Klijn 42 576 300 Hoogste serie Jubil club B. J. C j. v. Delft 32. Hoogste serie W. B. C. Waalwijk Fr. Schoelitz 20. Zaterdag 21 September speelt „Vol houden'' uit café Hoffman te Sprang. Aanvang 6 uur. Het wordt ten zeerste op prijs ge steld. dat spelers die thuis no. 1 staan ook als zoodanig uitkomen voor den wedstrijd, zoodoende ontstaat een betere verhouding in de partyen en het geeft meer voldoening voor den speler zelf. DRUNEN. Naar wij vernemen be staan er plannen om het café van den heer Elshout te vergrooten en verbete ringen aan te brengen. De ruimte zal dan gedeeltelijk kunnen dienen voor Harmoniezaal, welke bij uitvoeringen meestal te klein is. De harmonie „De Volharding" zal bij haar beschermheer Graaf d'Oultremont, die thans enkele weken doorbrengt op het kasteel alhier, een tuinconcert geven op Zondag 29 Sept. a s. Ter gelegenheid van de loterij ten bate van de nieuwe kiosk, waaraan prachtige prijzen zijn verbonden, zal door de harmonie „De Volharding" een tuinconcert worden gegeven bij Th Elshout. Dag en uur zullen nog worden bekend gemaakt. De Handboogschutterij „Gezellig samen zijn" zal a.s Zondag een bonds- concours geven op de doelen van „Victoria" bij J. Klerkx te Eishout. Prachtige prijzen zijn beschikbaar gesteld. HAARSTEEG. Zondag trok de Haarsteegsche processie in zeer groote getale naar het genadeoord van den H. Cornelius in 't naburige Bokhoven dit jaar weer begeleid door onze harmonie „St, Cecilia". Bij aankomst te Bokhoven werd om tien uur de H. Mis opgedragen, waaronder het Haar steegsche Zangkoor een 4 stemmige Mis van Ponten zeer verdienstelijk uitvoerde. Na de H. Mis werd de processie gehouden, waaronder de harmonie „St. Cecilia" en de Bokhovensche fanfare processiemarschen ten gehoore brachten-; afgewisseld door gewijde gezangen en gebeden. Bij het rustaitaar in hei open veld, werd door een pater Capucijn een predicatie gehouden, waarna door alle aanwezigen het Tantum Ergo gezongen werd begeleid door de harmonieën. Bij de terugkomst in de kerk dankte de zeereerw. heer pastoor van Bok hoven alien voor het ordelijke en stichtende verloop en inzonderheid de Haarsteegsche harmonie en zangkoor voor hun welwillende medewerking waarna men voldaan huiswaarts keerde. SPRANG CAPELLE Voorm. Sprang. Toen mej. A. de Roon alhier j.l. Vrijdag op den zolder bezig was, had zij het ongeluk onverwachts achter over door het luik naar beneden te vallen. Met hevige pijnen werd zij opgenomen, en werd spoedig Dr. Waardenburg ontboden, die ernstige inwendige kneuzingen constateerde. Des 's avonds omstreeks 10 uur achtte Dr. W. het noodzakelijk de patiente nog naar het ziekenhuis te 's Bosch over te brengen. Naar wij vernemen is de toestand thans iets beter. Het 4-jarig dochtertje van H. M. alhier had bij het spelen het ongeluk te vallen. Ze brak een arm. terwijl haar ander armpje ernstig gekwetst werd. Tot predikant, aan de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen candidaat Boudt te Huizen (N. H.) WASPIK. De collecte gehouden voor de vereeniging „Het Roode Kruis" bracht in deze gemeente f 14,30 op. Op 20 November a s. des voor middags 9 30 uur zal in de voormalige openbare lagere school alhier het na- onderzoek van verlofgangers worden gehouden. RAAMSDONK. De aardappeloogst is alhier wederom in vollen gang. Van bevoegde zijde vernemen we dat ze zeer bevredigend is. De boterprijs is alhier f 2.40 per kilo. Eieren 7 cent per stuk. Dat de hooihandel weër floreert, blijkt uit de enorme drukte alhier in de hooipers nabij het station. De prijs is ongekend hoog. Men besteedt voor goed handelshooi f33.— per 500 Kg. Bij den gemeente ontvanger is dezer dagen een bedrag ingekomen van f526.50 van een ingezetene, die onbekend wenscht te blijven, voor te weinig betaalde belasting, t.w. Opcenten R. I. B. 383 50 G. I. B. 143,- f 526 50 De levering van brood voor rekening van het Burgerlijk Armbestuur in deze gemeente voor het tijdvak van vier maanden, is opgedragen aan J. G. Heere. De Gemeente-ontvanger zal zitting houden tot het doen van ontvangsten en uitgaven op eiken Maandag ten Gemeentehuize te Raamsdonksveer n.m. 3—5 uur en op eiken Woensdag in het voormalig Gemeentehuis te Raamsdonk(dorp) n m. 2—5 uur. Mocht een van die dagen op een Chr. of R.K. Feestdag vallen, dan zal daags daarna zitting worden gehouden Een kind van acht maanden van v. G, uit de Keizersdijk trok Zaterdag jl. een kan kokende thee van tafelen kreeg dep inhoud over het lichaampje Met ernstige brandwonden overdeki is het kind naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht. MADE. Door den heer Godschalk- van der Steen te Den Hout is aan gekocht het flinke dubbele woonhuis met café van den heer W. Rullens aan de Nieuwstraat alhier. De arbeider D Annemaat alhier viel op den Conservefabriek „Hero" van den zolder en bekwam een ernslige schouderfractuur. Dr. W. v. Ouwerkerk verleende geneeskundige hulp. Dezer dagen geraakte een autobus der Z. S M„ met meisjes uit Made en bestemd voor de Kunstzijde fabriek te Breda, in botsing met eeri vrachtauto beladen met eieren der firma Delhaije uit Breda De autobus werd ernstig beschadigd en alle ruiten vernield, terwijl de daarin gezeten meisjes lichte tot zware verwondingen opliepen. Mej. H. bekwam drie nogal vrij ernstige sneden in het hoofd en werd met een lichte hersenschudding opgenomen Direct kwam geneeskun dige hulp en verpleegsters der fabriek opdagen. Nadat de noodige hulp was verleend, werden de meisjes naar huis vervoerd. De vrachtauto bekwam ook averij en de lading ging grootendeels verloren. Dat er onder dvze fabrieks meisjes een paniek onistond, behoeft zeker niet gezegd. SPORT. Tegelen~H.E C. 4—3. De eerste comp wedstrijd is ge speeld en alhoewel wij daarmede geen punten behaald hebben, kunnen wij over den wedstrijd toch zeer tevreden zijn. Niet alleen geeft de uitslag slechts een punt verschil aan, doch als men daarbij nog in aanmerking neemt dat Tegelen een goal maakte door het toekennen van een strafschop dan moet men er van overtuigd zijn dat HEC werkelijk een zeer goeden wed strijd gespeeld heeft en dat wanneer zij op die manier blijft spelen er nog meerdere wedstrijden gewonnen zullen worden Allemaal hebben zij dan ook hun best gedaan, terwijl het aar. hen te zien was dat zij er smak 'op hadden de comp. zoo goed mogelijk in te zetten. Dat het niet is mogen lukken om slechts een gelijk spel te bewerken is niet hun schuld, daar hier het pechduivelije meer de oorzaak van was. HEC-ers blijft daarom aanhouden en laat u niet zoo gauw ontmoedigen dan kan het niet anders of een beter resultaat dan het vorige seizoen zal behaald worden. Over den wedstrijd het volgende Als de scheidsrechter beginnen blaast stelt HEC zich met hare oude opstelling op. De spil is dus ook weer in de gelederen, die echter nog op halve kracht speelde wegens het hem in Baardwijk overkomen ongeval. Tegelen wint den toss en HEC trapt af. Direct wordt het een aantrekkelijk partijtje en gaat het spel zeer snel op en neer ondanks de warmte. Na 10 minuten speien maakte Tegelen uit een voorzet de eerste goal. Als HEC dan aftrapt stormt zij met den bal op het Tegelendoel af en Doris geeft met een keihard schot den keeper het nakijken 1 1. Na vijf minuten nam Tegelen wederom de leiding, Hun vreugde hierover was echter kort van duur daar onze middenvoor direct voor d n gelijkmaker zorgde. Het spel gaat dan een kwartier geiijk op zonder dat een der partijen kan doelpunten. Als echter daarna bij een Tegelen- aanval onze back den bal met de borst opvangt denkt de scheidsrechter dat de back hem met de hand aanraakte en laat hij Tegelen hiervoor een penally nemen die wordt ingeschoten 3—2. Wellicht door de hierdoor ontstane teleurstelling zakt hei spel van HEC iets af, zonder dat van een overwicht van Tegelen echter sprake is. Als Tegelen weer een aanval doet plaatst onze rechtshalf den bal terug op den keeper aan, die deze, inplaats van op te nemen, voor de voelen van den Tegelschen middenvoor schopt en deze er dan weinig moeite mede heeft om in het doe! te plaatsen 4—2. Met dezen stand ging de rust in. Na de thee pakt HEC weer flink aan en gelukt het onzen linksbinnen, na een minuut of tien spelen, den achterstand te verkleinen 4—3. Tot een kwartier voor het einde krijgen we dan een op en neergaand spel, maar daarna is HEC geregeld in den aanval. Het leek toen dat Tegelen geheel uitgespeeld was en deden de onzen als 't ware niets dan goal- schieten. Door het goede werk van de Tegelsche achterhoede en met een groote dosis geluk wisten zij echter doelpunten te voorkomen. Een minuut voor hei einde denken wij nog dat de stand gelijk zou worden, doch door treuzelen van een onzer voorhoede- speleis gaat ook deze kans verloren. Einde kwam dus met een 4—3 overwinning voor Tegelen. Voor de aardigheid willen wij hieronder het verslag weergeven ont leend aan de „Maandagmorgen". „Gedurende vrijwel den geheeien „wedstrijd was Tegelen de meerdere, „echter wisten de gasten van een „tijdelijke inzinking der gastheeren „wei te profiieeren. „Reeds spoedig heeft Tegelen de „leiding, maar als de warmte zich „doet voelen bij de Tegelschen, „scoort HEC den gelijkmaker. „Wederom nemen de gastheeren de „leiding, maar als de rust wordt „aangekondigd is de stand wederom „gelijk 2—2. „Na de hervatting pakt Tegelen „beter aan en dank zij haar goed „spel kan zij nog tweemaal succes „boeken, alhoewel de gasten even eens nog een tegenpuntje wisten „te scoren. Eindstand 4—3. Dat Tegelen vrijwel den geheeien wedstrijd sterker is geweest, daarop zullen we maar niet ingaan, de standen getuigen anders. Dat HEC van een tijdelijke inzinking van Tegelen wel wist te profiteeren is ons niet recht duidelijk. Wij hebben niet kunnen consiateeren dat HEC geprofiteerd heeft, wel dat Tegelen geprofiteerde van de teleurstelling, welke HEC voelde, toen tegen haar ongemotiveerd een strafschop toege kend werd. De doelpunten door HEC gemaakt kwamen successievelijk na die van Tegelen alleen bij het derde had Tegelen een voorsprong van 42. Dat de warmte zich deed voelen bij de Tegelschen toen HEC het eerste tegenpunt maakte kunnen wij best begrijpen, daar het eigenlijk te warm was voor voetballen. We ge- looven echter toch dat beide partijen hiervan evenveel last hadden. Wij zouden de doelpunten die Tegelen gemaakt heeft ook wel aan de warmte kunnen toeschrijven. De rust ging niet, zooals verslag gever opgeeft, met 2—2 in maar met 4—2 en gelukte het alleen HEC In de tweede helft een doelpunt te maken. Van den penalty wordt geen melding gemaakt, zou dat komen omdat deze aan Tegelen niet toe kwam Alles bij elkaar genomen gelooven we niet dat deze verslaggever de wedstrijd bijgewoond heeft, anders kunnen wij ons moeilijk voorstellen dat zoo'n verslag gegeven kan worden. De verklaring van Tegelen dat zij meer gek.egen heeft dan verdiend vinden wij dan ook veel sportiever. W.S.C. As. Zondag zal door WSC de compelitie worden geopend met een thuiswedstrijd tegen de vereeniging Z1GO uit Tilburg HEUSDEN. Daar P.S.V. uit Baardwijk niet was opgekomen, kan de wedstrijd legen Juliana bier Zondag niet worden ge speeld. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Zondag 15 Sept. hield de Waal- wijksehe Coneourshond een wed vlucht met oude en jonge duiven van uit Halle. Afstand 122 K.M. Los 12 uur. De prijzen werden verdiend als volgt L. Verhoeven 1, 6, 29; Adr. Stok- wielder 2, 5, 10, 21, 31; Gebr. v. Gel- der 3; J. Kipping 4, 28; Th. v. d. Geld 7, 14, 36, 37; J. Schoenmans 8, 18, 40; !A. v. Eijck 9, 32, 41, 42; J. v. Veltho- ven 11, 38, 54 en le overduif; Ant. Ver- ster 12, 45; W. Muskens 13; Th. Duij- venkam 15, 50; J. v. Beek 16, 30; Sjef Schoemans 17; C. Boom 19, 46; P. Sclioemans 20, 27; P. L. Pulles 22, 52; J. Leijtens 23, 47; J. C. Pulles 24, 25; H. Knippels 26, 35; A. Stami 33; 'in. de Ronde 34, 43; J. C. Muskens 39; J. v. Bokhoven 44; A. de Leijer 47; A. v. Hilst 48; L. Moonen 51, 53. Eerste constateering 1.46.44 uur. Laatste constateering 1.54.17 uu'r. DRUNEN. Zondag hield de Postduivenvereen. Lindberg", gevestigd bij A. v. d. Geld een wedvlucht vanuit Weert. De prij zen werden behaald als volgt: 1 H. v. d. Wiel; 2, 4 H. Bergmans- Vrijhoeven; 3 A. Pelders; 5, 6 Gebrs. Maas-v. Oers; 7 Gebr. Ravensteijn-v. Loon; 8 A. v. Loon, van Huiten en v. d. Hoven. Koningspoule 1 H. v. d. Wiel; 2 H. Bérgmans-Vrij- hoeven. Scheer weg: 1 H. v. d. Wiel. le Overduif Gebrs. Ravensteijn-van Loon; 2e overduif H. v. d. Wiel. KAATSHEUVEL. Wedvlucht vanuit Halle (B.) ten ba te van Herwonnen Levenskracht plaat selijk comité. In concours waren 723 duiven. Uitslag: J. van Dongen 1, 10, 25, 26, 75, 108; J. Gouwenberg 2, 32, 91, 135; P. Netten 3, 36; M. Damen 4, 64; C. Kops 5, 18, 20; J. Spierings 6, 34; P. Lugters 7, 38; 39, 41, 54; C. van Wanrooij 8; P. van Heesch 9, 13, 126; Lensvelt 11; J. Op perman 12, 69; H. Netten 14, 44; L. v. Boxtel 15, 24, 51; F. v. d. Assem 16, 17, 45, 46, 61, 62, 107; A. Pijnenburg 19, 35, 138; Th. Ligtvoet 21, 116; Chr. van Heeswijk 22, 47, 129; P. van der Vel den 23, 76; P. Remmeren 27, 105; F. Treffers 28, 141; Heurter 29; L. Ver vers 30, 100; G. dq Nijs 31; Grootswa- gers 33; A. van der Ven 37; H. Rozen- brand 40, 60, 96; P. Laros 42; W. Stub- be 43, 83, 144; A. Versteeg 48, 55, 73, 98; B. de Bruijckere 49; A. Emmers 50, J. van Riel 52, 99, 101; P. Snoeren 53, 122; J. Damen 56; A. Soeterboek 57, 82; B. Remmeren 58; M. Oerlemans 59; J. van Boxtel 63, 94, 103; Jud. Don ders 65; P. van Esch 66, 128; J. Laros 67; C. de Bondt 68, 77, 85, 125; J. van Ree 70, 71; M. van Boxtel 72, 79, 110, 143; Jac. de Wit 74, 117; L. v. Mossel veld 78, 87- 88, 102; A. Snoeren 80, 86, 119; Brokken 81, 130; M. Zacht 84, 133; M. Zwaans 89; J. Corstanje 90; J. Snap haan 92, 104; W. van Best 93; W. van der Velden 95; G. Treffers 97, 142; G. van Wan'rooij 106, 139; C. Oerlemans 109; H. de Leeuw 111, 124; P. de Nijs 112; Th. van Boxtel 113; W. IJpelaar 114; J. Remmeren 115; C. v. Gorstan- je 118; W. de Kort 120; M. Donders 121, P. Snoe'ren 122, J. Emmers 123, 131, 136; C. Klis 127; A. Vos 132; C. v. d. Schans 134; Fr. Damen 137; M. de Nijs 140. De heer J. van Dongen is winnaar geworden van de prachtige klok, met een duif afkomstig uit het hok van den heer v. Helsland, broeder van den Inspecteur van Politie, een bekend lief hebber in Zeeland. Dé heer J. Couwenberg won den 2en hoofdprijs, n.l. een p'rachtig nik kelen koffie-thee-servies. Voo'r de kas van Herwonnen Le venskracht bracht deze vlucht de recet te van pl.m. 300 op, een bedrag, dat op geen andere wijze ooit bijeen ge bracht is. Voor het welslagen van het werk, brengen we hier op de allereer ste; plaats dank aan het plaatselijk Co mité van H. L., dat met beide handen het voostel der vereeniging „De Com binatie", gevestigd bij den "heer Jan v. Dun, heeft aangegrepen om een vlucht te organiseeren. Naast aan H. L., dat voor p'rijzen, etc., zorgde, past een speciaal woord van hulde aan de Commissie die de werkzaamheden der vlucht regelde, niemand hierbij uitgezonderd Een spe ciaal woord van lof aan den hee'r P. Remmeren, de Secr. der Combinatie, zal ons hier niemand euvel duiden. In deze vlucht in samenwerking van alle vereenigingen ter plaatse een groot succes geweest, ze heeft meteen het be wijs geleverd, dat in plaats van de vele kleine clubs één groote vereeniging mogelijk is, die veel vruchtbaarder en doeltreffender de duivensport zou die nen dan nu vaak gebeurt. Waarom zou Kaatsheuvel dat niet kunnen be reiken en andere plaatsen wel. We wachten met belangstelling wat het re sultaat dezer combinatievlucht zal worden. i GEMENGD NIEUWS. Ernstig motor-ongeluk. Een doode De heer T. uit Groenlo reed Zater dag op den Haarlemmerweg, komen de uit de richting Haarlem, toen plot seling de ketting van zijn motor brak en tusschen de machine geraakte, tengevolge waarvan deze met den berijder over den kop sloeg. De man is dood opgenomen; het stoffelijk overschot is naar het Binnengasthuis te Amsterdam vervoerd.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3