13 en 14 OCTOBER 1929 11 Magazijflbediemle De Winter komt! L. VOS 383 - SPRANG. km; m MUSIS SACRUM". OPERA-COMIQUE WAALWIJK gevraagd bij Sigaren, Sigaretten en Pijpen. li I i w. s. c. H B KOOPT daarom uw B inmaakpotten, Bampenglazen, gas- glazen, gaskousjes, lampenkatoen Ook uw adres voor 43265 ni SPORT. De eerste Competitie-wedstrijd. Met de ontmoeting WSC—ZIQO (Tilburg) zal morgen door WSC de eerste thuiswedstrijd in de nieuwe competitie worden ingezet. Wederom zal met nieuwen moed begonnen wor den, alsof het dit jaar voor het eerst gold, dat WSC aan de competitie van den N. /.B zou deelnemen. Waarom zou er den moed niet ingehouden moeten worden Hiertoe is thans zeer zeker géén reden voor, integendeel, WSC heeft wel voor moeilijker tijden gestaan dan momenteel. Zelfs heeft men het aangedurfd, om dit jaar met twéé Elf tallen in den NVB te debuteeren. Me! frisschen moed kan derhalve begonnen worden, zonder dat men zich voor de toekomst direct bezorgd behoeft te maken. Ook het eerste Elftal is als het ware geheel opgefrischtde oudere spelers heeft men thans vervangen door jeug dige spelers Zeer zeker ontbreekt het velen aan techniek, doch door enthou siasme zullen de spelers vergoeden, wat aan het eerste te kort mocht komen en door enthousiasme kan het eveneens een eind gebracht worden. L'aat ons hopen, dat een en ander ook de noodige successen met zich zal brengen. Laten de WSC spelers morgen tegen ZIQO géér.e afwachtende hou ding aannemen, doch onmiddellijk vanaf het beginsignaal met volle spirit zich in den strijd werpen en biijyen werken, ook al mocht event, een achterstand voorkomen, tot het einde daar is. Het zou een gerustvoi resulaat zijn, indien morgen met eene overwinning de eerste thuiswedstrijd ingezet kon worden. En hoe staat het met de belangstelling bij de komende wedstrijden Wij missen nog steeds diverse vroegere bekende gezichten. Tegenwoordig is er geen reden om afwezig te zijn, een zeldzame gelegen heid worden de bezoekers van den eersten rang op de schitterende tribune aangeboden om de wedstrijden te vol gen. Beter kan men toch niet ver langen. Wij verwachten derhalve vanaf morgen wederom de oude belangstelling en noodige aanmoediging. Men ge lieve er rekening mede te houden, dat precies om half drie begonnen zal worden. Om twaalf uur wordt eveneens een wedstrijd gespeeld, n.l, het derde WSC tegen Baardwijk 2deze wed strijd geldt voor den jubileumbeker van den Brab. Voetb. Bond. De jeugdige WSC spelers durven wij anders niet veel kans te geven legen Baardwijkevenwel wij zullen af wachten. H. E. C. Het programma der competitie-wed strijden is voor H. E. C. niet bijzonder gunstig, daar de twee eerste wedstrij den „uit„ zijn en daarbij nog de moeilijkste. Speelde H. E. C." Zondag j.l. in Tegelen thans moet zij in Helmond de club gaan bekampen die verleden jaar de tweede plaats bereikte. Wederom dus een tegenpartij waar aan H.E. C. de handen vol zal hebben en die zich niet gemakkelijk de puntjes zal laten ontfutselen. Wij zullen dan ook maar niet hopen dat H. E. C. Zondag a.s. zal winnen, doch wij zijn er van overtuigd, dat indien H. E. C. weer zoo speelt als tegen Tegelen, Helmond geen gemak kelijke taak zal hebben, en mogelijk dan wei een gelijk spel de uitslag zai zijn. H. E. C. zal zich dan echter weder geheel moeten geven, doch wij twijfen niet of alle spelers zullen wel het noodige doen om zoo'n goed mogelijk resultaat te bereiken. R.W.B. Zondag 22 Sept. opent RWB de competitie, met een uitwedstrijd iegen Good—Luck te Geertruidenberg. Onze nationaalgestreepten treffen het nu niet bepaald gunstig, want Good—Luck is op eigen terrein een taaie tegenstan der. We hebben vertrouwen in het elftal, dat nog al gewijzigd is, mede door de slechte opkomst van de laatste wedstrijden van het laatste seizoen We zullen het eerste resul taat afwachten alvorens eenig over zicht te geven, doch we twijfelen er niet aan of allen zullen zich geheel geven. Vertrek precies 12 uur. Voor de jubileumwedstrijden van den NVB moet RWB op 27 Oct. naar Picus. JULIANA. Zondag a.s. is ook voor Juliana I de eerste competitie-wedstrijd vastge steld tegen TSC op het terrein te Oosterhout. TSC beschikt elk seizoen over een sterk elftal en nam steeds een der bovenste plaatsen op de rang lijst in. Deze wedstrijd belooft een zware partij voor onze geel—zwarten te worden en hoewel nog niet geheel volledig kan worden gespeeld, ver trouwen wij dat van het begin tot einde flink wordt aangepakt, dan is er mogelijk nog eenig succes te be halen. juliana 2 moet ook spelen voor den BVB—beker tegen WSC 3 op het ter rein van WSC. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten veraniwooidelijkneid der Red.) Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het ingezonden stukje van W. B. in uw vorig nummer, deelen wij mede, dat het plan van den geachten inzender, die herhaaldelijk blijk: geeft van belangstelling en mede leven in de vereeniging „Waalwijks Belang", zeer zeker door het bestuur is bekeken en onderzocht, evenals te voren eenzelfde idee van wethouder Eibers aan de Oosterhavenkade. Ook is hiervan op de voorlaatste algemeene vergadering, als wij ons niet vergissen, mededeeling gedaan, in elk geval is het voorstel in de Februari vergadering door het Bestuur gelanceerd en in de laatste algemeene vergadering met aigemeene stemmen aangenomen om de ijsbaan te vestigen op het Galgen- wiel, een uitvloeisel van een nauw keurig onderzoek en berekening van plannen over den Dijk (langs de haven), in het Afwateringskanaal en op het Galgenwlei. Dit laatste is voorgesteld en aangenomen omdat het alleen uit voerbaar bleek. Wij zijn het met den geachten inzen der geheel eens dat het door hem bedoelde een ideaal was, maar wij achten de kosten te hoog. Men kan wel zeggeneen sloot uitbaggeren en daarmee een dijkje leggen, maar als men alles precies berekent zijn o.i. de kosten onoverkomelijk. Men moet toch een afdoende kade, laat ons zeggen van ll2 M. hebben, men moet het land huren en rekening houden met waarde vermindering, het onder water zetten en houden met motorpomp of i.d„ enz. Niettemin heeft het bestuur besloten deze zaak nogmaals met* behulp van een deskundige juist te laten bekijken en van een en ander rapport uit te brengfen, vermoedelijk in een daartoe speciaai te beleggen algemeene ver gadering van Waalwijks Belang. Het Bestuur van Waalwijks Belang. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. Waalwijk, 21 Sept. 1929. Varkens f 18—f23. Eieren lll2—8 GEMENGD NIEUWS. Woensdagnacht is te Cannes de eigenaar van een hotelrestaurant, die van Fransche nationaliteit was, door revolverschoten gedood, terwijl hij zijn inrichting sloot. De onbeken de daders vluchtten onder den kreet: Weg met de fascisten. Een Italiaan, die naast den vermoorde stond, werd aan den schouder gewond. M. C., die te Mierlo door een stoomtram is overreden, is in het ziekenhuis te Helmond aan de ge volgen overleden. Het parlement te Boedapest houdt zich ernstig bezig met vergif- tigingsgevallen te Tiszakürt, Nagyreve en Okerske. Het betreft hier een ontzettende reeks van vergiftigingsge- vallen, die teruggaan tot 1870. De officier van justitie te Zsolnok beweert zelf, dat indien de vroedvrouw Julienne Fazekas zich niet door zelf moord aan haar straf had onttrokken, zij voor meer dan 150 moorden zou moeten terechtstaan. Doordat de opgegraven lijken voor een groot deel zijn vergaan, wordt het onderzoek zeer bemoeilijkt. Ver der heeft een onbekende de kruisen op de graven verwisseld. De meeste slachtoffers waren oude, rijke erflaters, die hunne erfgenamen in den weg stonden. Wanneer de slachtoffers teekenen van ouderdom vertoonden, werd een dokter geroe pen, die geneesmiddelen voorschreef. In plaats van medicijnen werd dan vergif toegediend. Als de patiënt daar aan overleed, schreef de dokter in overeenstemming met zijn diagnose den dood toe aan natuurlijke oorza ken. De artsen, die dergelijke lijk schouwingen hebben gedaan, worden nu voor de disciplinaire rechtbank vervolgd. Hoewel in den aanvang de mis drijven slechts op grijsaards werden gepleegd, breidde zich de kring der slachtoffers in den loop der jaren voortdurend uil. Er waren in dien tijd twee soorten gif in den handelsnelwerkend vergif voor 200 a 300 pengö en langzaam werkend vergif, waarvan de prijs 4 a 5 lasten haver bedroeg. De moorden werden 2 maanden geleden ontdekt door anonyme mede- deelingen. Tot nu toe heeft de politie 40 vrou wen gearresteerd, die bijna allen heb ben bekend. Drama in de Rechtzaal. Voor de jury rechtbank te Digne stonden terecht de 18-jarige Ughetto en de 16-jarige Mucha wegens vijf voudigen moord Beide vrienden had den een boerenfamilie waar zij onder dak gevonden hadden op beestachtige wijze vermoord. De boer en zijn vrouw schoten zij neer, terwijl de kinderen met steenen werden doodgeslagen. De vader van Ughetto, die als ge tuige gehoord werd, verklaarde, dat hij alles in het werk heeft gesteld om zijn zoon op het goede pad te houden, doch alles tevergeefs. Zich totdejuiy wendende, zeide de vader: „Mijne heeren, ik ben een onteerde vader. Ik verzoek u mijn zoon ter dood te vetoordeelen." De ju-y veroordeelde Ughetto tot de doodstraf en Mucha tot twintig jaar tuchthuisstraf. Auto rijdt tegen een ladder. Woensdagmiddag is te Siitard nabij den Rijksweg—Zuid een ernstig on geluk gebeurd. De vrachtauto met twee aanhangwagens, toebehoorende aan Leemans uit Qeleen, reed in de rich ting Sittard toen om den hoek Wil helminalaan plotseling een der aan hangwagens losschoot en op het trot toir terecht kwam. Daar botste hij tegen een circa 8 meter hooge ladder, waarop de schilder j. C. werkzaam heden verrichtte. Deze stortte naar beneden en werd in zorgwekkenden toestand opgenomen. Het bleek dat hij beide armen had gebroken en een hevige hersenschudding had opgeloo- pen. Hij is in het Fransche klooster te Sittard opgenomen. Zijn toestand is hoogst bedenkelijk. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Premiekeuring. Op Donderdag 26 September a s. wordt de groote premiekeuring al hier gehouden. De klassen zijn als volgt: le klasse: Kalikoeien, afgewisseld. 2e niet afgewiss. 3e Kalfvaarzen, 4 of 6 br. tanden 4*- «i 2 5e Melkkoeien, afgewisseld. 6e niet afgewiss. 7e Melkvaarzen,4of 6 br. tanden. In elk dezer 7 klassen worden uit geloofd een prijs a f 7 50; 2 a f5 en 3 a f2 50. dus (25 in iedere klas. smaakt als room Dan komen nog 3 klassen 9e klasseVette vaarzen. 10e schotten. 11e koeien. In elke klas 2 prijzen van f 5 en 3 a f3.50, dus f 17.50 in eike klas. Tot keurmeesters zijn aangesteld de heeren J. v. d. Hoeven, Heistraat Ca- pelle en J. C. Schoenmakers Raams- donk voor de categorie kalf- en melk vee en de heeren IJ Spoor Woudri- chem en J C. van Bokhoven Herpt voor het vet veedeze laatste heeren zullen zoo noodig ook een deel van de categorie kalf- en melkvee mede keuren, als de aanvoer hiervan aan merkelijk grooter blijkt Belanghebbenden worden er op at tent gemaakt dat door de veemarkt commissie is gezorgd dat veewagens aan het Station der S S. beschikbaar zijn. De markt zal ter onderscheiding van de verschillende klassen in vakken verdeeld worden. De keuring vangt aan te 10 uur. De keuring in den ring heeft plaats achter café .De Koren beurs". Na afloop zulien de prijzen in genoemd café door den Edelachtbaren heer Burgemeester worden uitgereikt. SPRANQCAPELLE. Vergadering van den Raad dezer gemeente, te houden op Woensdag den 25 Sept. 1929, des namiddags te drie uur. Agenda 1. Vaststelling van de notulen der vergadering van 10 Juni 1929. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot goed keuring van de rekening van ont- vangsten en uitgaven van 'i Burgerlijk Armbestuur te Sprang over 1928. 4 Vooistel van Burgemeester en Wethouders tot goedkeuring van de rekening van ontvangsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur te Capelle over 1928. 5 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot goedkeuring van de begrooting van ontvangsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur te Capelle voor 1930. 6 Voorstel van Burg. en Weih. tot concessie—verleening aan de N.V. Waterleiding Mij. N.W. Brabant voor het gebied derv.m. gemeente Vrijh.— Capelle. 7. Voorstel van Burg, en Weth. tot vaststelling eener verordening regelende de verplichte aansluiting aan 't water leidingnet. 8. Bespreking electrificatle Sprang en Vrijhoeve-Capelle. 9. Vaststelling staat van oninbare en nog te verhalen posten gemeente- rekening 1928. 10. Aanbieding rekening van ont vangsten en uitgaven der gemeente over 1928. 11. Aanbieding begrooting van ont. vangsten en uitgaven der gemeente voor den dienst 1930. 12. Wijziging gemeentebegrooting dienst 1929. 13 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van eer vol ontslag op verzoek aan den ge- meentewerkman J. A. Vos. 14. Medëdeelingen. ADVERTENTIëN. N. V. J. C. SPAPENS SCHOENFABRIEKEN WAALWIJK. 99 De Klokken van Corneville". een zwartbonte van P. W. Nieuwkoop te Drongelen, een zwartbonte van P. Nieuwkoop te Heesbeen en een zwart bonte van Wed. Buis te Herpt. WAALWIJK. Geboren: Antonetta J. d.v. J. P. Tenhaaff en A. Timmermans. Bernardus J. G. z.v. .T. van der Horst en E. J. J. J. Vuistman. Jan M. z.v. L. A. van der Linden en A. M. van Haaren. Franciscus J. z.v. H. A. Schalken en H. M. J. Dekkers. Jen- neke J. d.v. J. P. v. Zeist en C. Treffers. Joseph H. z.v. G. H. Hamers en G. A. v. Drunen. -Theodora J. d.v. H. T. G. Castelijns en H. E. van Disseldorp. Hendrika M. d.v. J. P. Bergmans en G. van Lang. Adriana C. J. d.v. J. Iieef- fer en J. M. Erkeland. Maria B. d.v. A. G. C. Klerks en M. S. Smetz. Leonar- dus W. z.v. L. Herman en P. de Groot. Overleden: Adriana C. van Bavel, 56 jaar. Huwelijksaangiften: Jacobus C. van Mierlo 30 jaar en Elisabeth Boom 25 j-, beiden alhier. Gehuwd: Simon P. van Leeuwen 70 jaar en Dijmphena de Bruijn 58 jaar. Henricus van Helvoirt 23 aar en Anto netta G. van Gelder, 24 jaar. Ingekomen personen: F. R. Roskoth van Drunen. D. A. Vos en gezin, van Breda. G. M. Verhoeven, van Veghel. C. A. van Dijk, van Breda. M. E. Kropman, van Den Bosch. - W. Wester man, van Bloementhal. D. Prigge, van Schwanewede. V. Leupi, van Schone- werd: Vertrokken personen: W. A. Moesbach, naar Rotterdam. - A. M. A. de Lange, naar Heeswijk. M. van Herwijnen, naar Tiel. J. van Wijk naar Drunen. N. J. Blok, naar Zut- phen. -A. Brauning, naar Schiedam. J. G. v. Meeuwen n. Loon-op-Zand. M. J. van Keulen, naar Den Bosch. A. van Huiten, naar Tilburg. M. W. van Huiten, naar Reeuwijk. F. A. Ci troen, naar Den Haag. D. de Bruijn, naar Gouda. E. van der Sanden, naar Drunen. A. J. Boers, naar Hoogland. P. J. de Leijer, naar Bergen-op-Zoom. LOON-OP-ZAND. Van 115 September '29. Geboren Michael Bernardus z.v. M. Voets en P. C. Dankers. Woutherus Henricus z.v. J. M. Wellens en M. Th. Verstijnen. Gerardus Maria Johannes z.v. W. P. Bee- rens en A. C. Mutsaers. Petrus Henri cus z.v. H. W. Emmers en J. M. Damen. Elisabeth Johanna d.v. P. J. Couwen- berg en M. G. Kuysters. Henricus Ma- rinus z.v. H. M. van Wanrooij en M. C. Raaijmakers. Francisca Wilhelmina Johanna d.v. F. J. de Waal en J. v. Door malen. Walthera Theodora Arnolda d.v. J. J. Kuysters en P. G. Moreval. Johannes z.v. W. v. Drongelen en P. Faro. - Leonardus Petrus Maria z.v. A. J. Brekelmans en H. F. H. v. Vught. Johanna Petronella d.v. W. G. Netten en A. M. Pulles. Wilhelmus Johannes z.v. M. Hendriks en G. Kemmeren. Gornelis Johannes Marinus Coleta z.v. J. W. Heijs en E. v. d. Bruggen. Hen- rica Maria Francisca d.v. E. P. J. van Hoorn en W. F. Theeuwes. Henricus Johannes Maria z.v. P. v. d. Nieuwen- huizen en W. C. Brands. Godefridus Johannes z. v. W. J. IJpelaar en J. M. Opperman. Overleden Petrus Josephus Kooien, wed. van W. A. H. Sins, oud 36 jaren. Wilhelmus Lambertus Martinus Zijlmans oud 4 jaar. RAAMSDONK. Van 26 Aug.—19 Sept. 1929. Ingekomen: Adr. ,T. M. Vloeijmans, van Princen- hage, Liesboschstr. 1 naar I 71. Ma. H. M. de Wilt, van Herpt B 10 naar G 32a. Joha. van Oort, van Tilburg Kor- vel 10 naar A 5. P. J. M. Cornelissen, van Tilburg Gasthuisstr. 68 naar J 38. Ca. van der Kuijp, van Breda Eindstr. 9 naar I 48. Sa. L. Mathon, van Tete- ringen B 40g naar H 76. -^- Ant. W. Smits, van Made en Drimmelen A 281 naar J. 40. L. de Bodt en gezin, van Geertruidenberg Haven A 78 naar K 13. Ma. Otsen, van Willemstad Kade A 4 naar Wilhelminalaan. M. H. Oomen, van Zevenbergen Zevenbergschenhoek D 26 naar I 56. Vertrokken: Ma. Th. C. A. Zijlmans, van K 110 naar St. Michiels-Gestel Doofstommen Insti tuut. Ja. H. M. Geijsen, van J 43 naar Eindhoven Liefdegesticht Hemelrijken. Adr. J. Lambooij en gezin, van J 87 naar 's Hertogenbosch Waterstr. 17. E. M. van der Leij, van H 65 naar Rot terdam Poortugaal. Ja. Gamers, van G. 25 naar Schjjndel Pensionaat. J. Th. Gordijn, van B 29 naar Waalwijk. Adr. J. Leijten van B 33 naar 's Bosch Bisschoppelijke Kweekschool. G. J. v. Spelde, van C 11a naar 's Bosch Bis schoppelijke Kweekschool. J. J. Wil- lems .en gezin, van G. 32a naar Eindho ven Gagelstraat 74. Ch. M. J. A. Moons van H 7 naar Roermond Bisschoppelij ke Kweekschool. B. J. de Jonghe van •T 8 naar Dongen St. Majellagesticht. Fr. A. van den Kieboom, van J. 35 naar Geertruidenberg Koestraat 92. Adra. H. Kivits, van G 13 naar 's Bosch. G. C. Briaire, van aan boord naar Rotter dam Petrus Internaat Havenstraat 158. E. M. Goossens, van G 16 naar Oos terhout Dorst Rijksweg B 83. Joh. M. de Roon, van J 14 naar Bergen-op-Zoom „Vrederust". C. A. Ilmqf en gezin, van K 13 naar Geertruidenberg Dordschestr. 57. M. van Harberden, van M 47 naar Heusden. Th. H. J. Vorstenbosch, van J 144 naar Tilburg, Gasthuisstraat 68. Ca. A. de Wit, van B 44 naar Gouda Langetiendeweg 79. 's Hertogenbosch, 18 Sept. 1929. Op de markt ran heden waren aangevoerd 2104 stuks. 1125 stuks hoornvee. 762 Diggeii. 53 zeugen. 121 scnapen—lammeren. 43 Kalveren. De puizen waren als volgt KahKoeien van i lüü—i 345 p. st. Kahvaarzen van f 180—1270 p. st. Magere ossen en koeien van t 120—f 180. Vette ossen en koeien van t U.52 p p le kw Vette ossen en koeien van 1 0.44 p p 2e kw Pinken van 1 90—t 135 per stuk. Zeugen van t 130t 2U0 per stuk. Biggen van t 3—13.25 per week. üenapen van 122—130 per stuk. Lammeren van 116.tot 1 26.p.stuk. Verdere medeéeehngenVetvee met luie handel dalende prijzen. Kaltvee zeer traag, prijzen lager jong lokvee met Hauwen handel, ocnapen tets minder zeugen lui prijshoudend Oiggen minder aanvoer nandei iets viugger. DRUNEN. Vcllingvereeniging „De Langstraat". Prjjsnoteering van ra Sept. raze smjüoonen p. K.G. 9la et., ld. XI 47 ct., id. stek, waardeloosRlieinisch» spekboonen 13 ct. Rentegevers p. K.G. 17 23 ct., id. II 816 ct. stokprmcess m. draad 1122 ct., id. z. draad 10 21 ct.; Stamperiect 3IS ct., Wagenaars I11 ct., Spinazie 2—7 ct., Tomaten 2—8 cl., Postelijn 1—1 cl., Aardappelen 34 ct., Juin 68 ct., Sjalotten 810 ct., Druiven 4051 ct., Augurken 20 ct., Pruimen 12—25 ct., Appelen 4—18 ct., The Queen, extra, 15—18 ct., id. 5—14 ct., Transparant de Crounelles 6—134 ct.,Yellon 4—11 ct., Dirkappelen 59 ct., Schrijvers 4—8 ct., Prince Lane St. Oert 5 9 ct., Keulsch Paradijs li7 ct., Hangooren 28 ct., Zoete Appelen 45 ct., Peren 429 ct.. Beurré Hardy 12—21 ct., id. II 612 ct., id. de Merode 9 —12 ct., id. II 4—8 ct., id. de Brun 5—9 ct., id. Napoleon 811 ct., William Duchesse 510 ct., Bon Critien William 7—15 ct., Triomphe de Vienne 15—21 ct„ id. II li—12 ct., Baverie Beuker 56 ct., Jutte peren 10—10 ct., id. Manke 4—7 ct., Maagde peren 6—8 ct., id. II 24 ct., Knolperen 24 ct., id. II 41 ct., Seigneur a Espren 814 ct., Haan tjes peren 1—6 ct., Vlasperen 684 ct., alles per K.G. Sla per stuk 254 ct., Andijvie 14 ct., Bloemkool 816 ct., id. II 37 ct., id. Ill 42 ct., Roode kool 1—12 ct., Witte id. 2—9 ct.. Savoie id. 412 ct., Spits id. 14 ct., Meloenen 535 ct., Ra- rnenas 12 ct., Perziken 0.73 ct., Augurken 0.1 0.4 ct. Komkommers 44 ct., alles per stuk. Kro ten 13 ct., Snijselderij 12 ct., Knol id. 10—22 ct., Preij 15—20 ct., Peen 1—4 ct., alles per bos. Kipeieren 1.20 per K.G., Eenden id. 1per K.G.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10