uiduitslag een nette Winkel juffrouw. FiliMl S. OAHDEROELDOl 2C0. EEK 0PZ00LEI Zaterdag 5 October Opening van ons nieuw filiaal Boter, Koffie en Thee GROOTESTRMT 270. C. DE KONING ~™™~T5ïeuwS RECHTZAKEN. GEVRAAGD GEMEENTERAAD. gevraagd. in de zich ondanks zijn werkkring in deze streek door zijn voorkomendheid zeer veie vrienden wist te verwerven, bood deze hem namens een 25 tal personen, behoorende tot de rechterlijke macht een stoffelijk blijk van waardeering aan, alsmede aan Mevr. Fried!! een mand bloemen voor de hulp haar man steeds verleend. Nog werd het woord gevoerd door Mr. Verheijen en Mr. Ruitinga, die de rede van den Kantonrechter nog wat aandikten, waarna de heer Friedli ook namens zijn gezin zijn welgemeenden dank uitsprak, terwijl Mr Ruitinga voorlezing deed van de vele ingeko men telegr. gelukwenschen. De heer And Baaijens slaagde Donderdag te 's Bosch voor het politie- diploma v.w. den R K. Politiebond. De prijs der volle melk is deze week verhoogd met 1 cent p. Liter en gesteld op 13 cent. Zondagmiddag om 12 uur gaf de R.K. Fanfare op de Vtschmarkt haar laatste zomtrconcert. Het zestal num mers werd, zooals we dat gewoon zijn uitstekend vertolkt en had, dank zij het prachtige weer, een zeer groot audi torium. Hierbij een warm woord van dank aan Directeur en korps voor de ge- noegelijke uren in 't afgeloopen sei zoen verschaft. De R K Leesbibliotheek, die eenigen tijd gesloten was, is wederom geopend, terwijl tal van nieuwe boeken beschikbaar zijn. De heer De Graag, die Zaterdag en Zondag te 's Bosch speelde om het kampioenschap dammen resp. tegen de heeren Kipping en Burgerhof wisi de le partij te winnen, terwijl de 2de eindigde mei remise. UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 1 Oct. 1929. Ongeval. Bij het snijden van brood met een broodsnijmachine had een student uit het klooster der H. Antoniusstichting al hier, het ongeluk zich een pink af te snij den en een vinger ernstig te verwonden. Korenbond. In de vergadering van het R.K. Zang koor der Parochie St. Jan werd besloten tot toetreding als lid van den onlangs te Waalwijk opgerichten Korenbond van R.K. Parochie Kerkkoren. Als afgevaar digde van het Zangkoor werd bij stem ming gekozen de heer J. Tuerlings. Geslaagd. De Marechaussee Engbersch slaagde te 's-Bosch voor het politie-diploma. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.] Kaatsheuvel, 30 Sept. 1929 Mijnheer de Redacteur. Waar de bij honing zuigt, daar zuigt de wesp venijn. Hieraan dacht ik, toen ik in de z.g. Kaatsh. Courant een ge deelte van hetgeen de Burgemeester gesproken heeft bij de opening der R.K. Jongenschool op zoodanige wijze uitgelegd vond, dat dit dadelijk deed denken aan de stukjes, eertijds ge plaatst onder het hoofd .Stekelbaars jes" die steeds uitmuntten door hate lijkheid en nooit een opbouwende maar steeds een afbrekende critiek ten doel hadden. De schrijver loopt over van gal, uit z'n wrevelig karakter door den Burgemeester woorden in den hij niet gezegd, ben? Integendeel. Hij heeft hun war men dank gebracht voor hetgeen zij voor het onderwijs en de opvoeding gedaan hebben. Zelfs strekte hij dien dank uit tot alle vroegere hoofden en onderwijzers, die aan de School ver bonden zijn geweest. Hij heeft er op- gewezen, dat het openbare onderwijs voor deze school afgedaan had en hoe goed dit ook kon zijn voor het onder wijs, dit geen katholiek fundament kan leggen. Hij heeft er opgewezen, dat een religieus meer als anderen zich aan het onderwijs kan geven? Heeft hij daarmede een uitspraak ge daan Volstrekt niet. Heeft hij daar de leeken onderwijzers mee veroor deeld? Heeft hij daarmede gezegd of willen zeggen, dat een onderwijzer, geen religieus, geen goede opvoeder der jeugd is, of kan zijn? Alleen menschen, die uit alles venijn zuigen, ieder woord verkeerd uitleggen, lezen dat eruit. Ik ben vast overtuigd, dat de Burgemeester een goed. plicht getrouw onderwijzer aan de bijzondere school (en dat is het nu eenmaal) geen min dere achting zal toedragen dan een religieus. U mijnheer de Redacteur dankende voor de plaatsruimte. EEN ONDERWIJZER. Wasch de aangedane plaatsen met warm f water en Purolzeep; droog dan voor-r zichtig Af en doe er wat Purol op. Herhaal dit eiken dag, zoo lang het noodig is.. 4612 puntent 2de J. v. Veldhoven met 3637 punten. 3de Lamb. Verhoeven met 3350 punten. 4de Adr. Stam met 3290 punten. 5de H. Knippels met 3252 punten. CAPELLE. postduivenvereniging De De Luchtvaart" hield j I. Zondag gecom bineerd met de Kaatsheuvelsche ver- eeniging „De Getrouwe Duif een wedvlucht vanuit Geldermalsen met den volgenden uitslag: W. Oomens, 1, 8. 6 P. v. d. Velden, 2. 3, 18; P. Snaphaan, 4, 7, 13; C.Oerlemans, 5, 6; H. Netten, 9. 10, 15; Chr. v. Heeswijk, 10. 14; M. Mesch 11, 19; Pijnenburg, 17; H. Vos, 20 en J.v. Corstartje, 21. Eerste overduif J. v. Corstanje Aan komst eerste priiswinnende duif 9,40,4 en laatste 9,43 28 SPORT. VOETBAL. WAALWIJK. w. s. c. KAATSHEUVEL. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 1 October. Ter vee markt waren gisteren aangevoerd: 213 I paarden, 53 veulens, 1396 magere runde ren, 780 vette runderen, 219 vette kalve ren, 428 nuchtere kalveren, 720 graskal- j veren, 418 schapen of lammeren, 94 big gen, 11 hokken of geiten en 4 overloo- pers. Prijzen per pond: koeien 27.532.5 c. 4547 c., 5356 c.; ossen 38 c., 44—46 c„ 50—52.5 c.; stieren 37 c., 42—44 c., 47.549 c.; kalveren 5055 c., 6570 c., 8185 c. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien 230420, stieren 130480, graskalveren 4085, paarden 180 325, slachtpaarden 150200, hitten no155, veulens 7590, fok nuch tere kalveren 2028, slacht nuchtere kalveren 1018, kalfkoeien 200400, pinken 80150, vaarzen 150210, biggen 1528, idem p. w. f 33.25. heeft de Raad van Beheer der Neder- landsche Jaarbeurs besloten de Voor- jaarsbeurs 1930 te houden van 11 tot en met 20 Maart. Noodlanding van Duimelaar. Gisteren ontving de K.L.M. bericht uit Setul in Siam, gelegen aan de Westkust van het schiereiland Malakka, dat het tweede postvliegtuig naar Ned.—Indië, de P H A O E wegens slecht weer een noodlanding heeft moeten maken ongeveer 200 K.M. ten Zuid—Westen van Sengora. De be manning is ongedeerdhet vliegtuig werd beschadigd. De post is onmid dellijk doorgezonden. Een ander bericht uit Setul (Siam) van de bemanning van het tweede postvliegtuig, dat, zooals ge meld, ter plaatse een noodlanding heeft moeten doen, meldt, dat het moerassige terrein, waar het toestel zich bevindt, aan het vervoer ernstige moeilijkheden in den weg legt. Daarom is besloten het vliegtuig te demon teeren en naar Holland terug te zenden. De piloten zullen ook naar ons land terugkeeren. De verdere postviuchten zullen gewoon volgens hei programma worden afgewerkt. met een beenbreuk en eenige kneu zingen in een naburige woning bin nengedragen. De duo-rijder kwam er zonder letsel af. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Dongen over gebracht. Gisterochtend is een auto van de firma De Gruiter op de Mooksche baan bij Nijmegen tegen een boom gereden. De chauffeut had de macht over het stuur verloren, doordat een band was lek geworden en de vracht in den wagen was verschoven. De auto is geheel vernield. Een inzittende passagier, zekere A. uit Nijmegen, werd tegen den boom geslingerd en onmiddellijk gedood. De chauffeur kwam er met eenige schrammen af. Ons blad geeft speciaal voor Waalwijk, Sprang, Vrijhoeven Capelle, Waspik, Kaatsheuvel, Drunen enz. de ALLERGROOT STE publiciteit. het raadsverslpg gelezen hebben van onlangs in de gemeente Vlijmen geh den raadsvergadering, in welke raa vergadering aan den heer van Hei thans tijdelijk ontvanger en tijdei ambtenaar ter secretarie in deze meente en destijds ambténaar in die der gemeente Vlijmen, onslag zon meer is verleend als ambtenaar van Burgerl. Stand de gemeente Vlij mei Naar aanleiding van dit ontslag ik mij persoonlijk met het college der gemeente Vlijmen, ontslag zon Teunissen en Klunder vrijgesproken. Het Amsterdamsch Gerechtshof heeft heden arrest gewezen in de door dit college in revisie behandelde zaak van den timmerman J. C. Klunder en den uitvoerder J Teunissen. die elk door de Rechtbank te Dordrecht waren veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf vertegenwoordiger der firma Hus. ter zake van diefstal van ongeveer Bij wenschte mevrouw te spreken, f 5.—.voorafgegaan door geweldpleging j den dood tengevolge hebbende van mevrouw Naar de Haagsche Crt. meldt, heeft het verdere politieonderzoek in de zaak tegen K. v. d. M., verdacht van den moord op de 72-jarige mevrouw Odem aan het Bezuidenhout, in den Haag nog een belangrijk feit naar voren gebracht. De huishoudster heeft namelijk verklaard, dat K. v. d. M. op den dag van den moord om streeks 12 uur in den middag een bezoek aan mevrouw Odem heeft ge bracht. Hij belde aan en toen zij hem opendeed, maakte hij zich bekend als tigd hier te verklaren, dat als de l v. Heijst eervol ontslag als ambten van den Burgerl. Stand had aai vraagd, zij zeker aan den 'raad zon hebben voorgesteld dit ook eervo geven. Tevens heeft het college van E W. van Vlijmen mij gemachtigd te klaren, dat het verschil van meei dat tusschen hen en den heer Heijst bestond, geenszins het gevol van een ontevredenheid over d gevoerde administratie, terwijl min ook maar ooit één oogenblik diens eerlijkheid is getwijfeld gei het ri den. moet De leden kunnen deze verkla voor kennisgeving aannemen. AAN DE ORDE: Voo'rstel van B. en W. tot het gaan van een geldleening groot 4 hat h( Bedoeling is om het geld eerst o nemen den 30en Juni 1930 en de leei ten laste te brengen van het Ioopi dienstjaar Bij de memorie van toelichting de voorzitter een uitvoerige uiteei ting over de toepassing van de wi De huishoudster AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag— en Vrijdagavond ten 8 uur repetitie Tavenu. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag8'/2uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 8 uur. Bestuursvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 9 uur, Repetitie Liedertafel .Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel .Oefening en Vermaak Musis Sacrum mond te leggen, die veel minder bedoeld heeft. Ik zou hier niet OD ingegaan zijn, maar nu IK Zie, |den bai toegespeeld en maakt gelijk. Dan weer een dat de Katholieke School, ingellch'1 ai,nv!'1 r,oor dc Bova Releld-De rechtsbmnen vangt door het Dagblad .Het Huisgezin" er ook een, voor onzen Burgemeester grievend stukje over schrijft, klakke loos geloovende zonder onderzoek, wat verkeerd wordt voorgesteld en uitgelegd, nu meen ik, dat een en ander eens nader bekeken mag en moet worden. Mag ik er vóór alles op wijzen, dat geen der onderwijzers, bij de opening aanwezig, er waren er vijf, aanstoot hebben gevonden in de woorden door den Burgemeester ge sproken, integendeel, ze waren vol lof over de wijze waarop hij gesproken had. Verschillende hebben zich dan ook geërgerd aan de aangehaalde stukjes. En terecht, daar wij den Burge meester kennen, wij hem kunnen be- oordeelen en beter weten dan wie ook, wat hij steeds gedaan heeft voor onderwijs en onderwijzers. Een sterk bewijs. Gedeputeerde Staten zonden jaren geleden een schema van salaris regeling aan de Gemeente-Besturen. Dit zou wel toekomstmuziek zijn, meenden veien onzer, maar toch er moest een krachtige actie gevoerd worden. Een welwillend onderhoud met B. en W. werd toegestaan en daar vroegen wij eene regeling fn doorsnee f 300 beneden, hetgeen de Ged. Staten hadden aangegeven. En wat deed de Burgervader, om eens dat woord van de Kath. School te gebruiken? Hij voelde zoozeer voor da nooden der onderwijzers, dat hij in bezielende taal en in een krachtig pleidooi den Raad wist te bewegen te gaan boven de normen gesteld door de Staten. Zie Kaatsh. Courant, zie Kath. School, dat zijn daadwerkelijke feiten, die wij kunnen aanhalen, omdat wij onzen Burgemeester reeds jaren kennen en hij door ons met eere genoemd wordt als de man, die voelt voor de ambtenaren. En ook het onderwijs was hij steeds gunstig gezind, dit kan ieder Hoofd der School, iedere onderwijzer getui gen. Een woord van hartelijken, op rechten dank is hier zeer zeker op z'n plaats. Ik acht het noodig een en ander aan te halen om de daden van onzen Burgemeester in het ware licht te stellen. Maar nu de questie waarom het gaat Is het niet zeer oppervlak kig iemand te beoordeelen naar een courantenbericht? En wat heeft de Burgemeester nu gezegd Dat de onderwijzers hun plicht verzuimd heb DUIVENSPORT. WAALWIJK. Het Kampioenschap der P.D. vereeni- ging .De Jeugdige Vliegers". Over het vliegseizoen 1929 werd behaald als volgt lste kampioen Th v. d. Geld met BINNENLAND. R.K. Staatspartij. Tot voorzitter van den Rijkskieskring Tilburg is gekozen de heer mr. J. Houben te Breda. Een verstoorde radio- uitzending. Zondagochtend had de afdeeling Amsterdam van de Vrijdenkersvereeni- ging „De Dageraad" in het Theater Tuschinski te Amsterdam een bijeen komst belegd. Een gedeelte van deze bijeenkomst zou per radio worden uitgezonden, waarvoor de Vereeniging Vrijdenkers Radio—Omroep speciale vergunning van den Minister van Waterstaat had ontvangen. De uitzen ding ving te elf uur op de Hilversum sche golflengte van 1875 M. aan. Nadat een inleidend woord was gesproken over het doel van den Vrijdenkers Radio Omroep en eenige muzieknummers waren ten gehoore gebracht, ving de alheist Jan Hoving een rede aan over Mussolini. De spreker herinnerde aan het vroegere leven van den Iialiaanschen premier, toen hij atheist, anti—militairist, en bestrijder van de Kerk was. Hij wees er op, hoe Mussolini zelf wegens zijn anti militaristische daden in de gevangenis heeft gezeten en hoe hij eens een „papenvreter" was geweest. Op dat moment werd de verdere uitzending van de rede van den heer Hoving onderbroken. Wij vernemen, dat deze eerste uit zending van de V R.O. te Den Haag weid gecontroleerd en dat het Hoofd bestuur van de Posterijen en Telegrafie onmiddellijk, toen bieek, dat de inhoud van de rede van den heer Hoving beleedigend kon worden geacht voor den eersten minister van een bevriende mogendheid, de verdere uitzending heeft verboden. Nederland te Luik in 1930. De Limb. Koerier meldt dat de Nijverheidsraad de volgende industriee- len heeft aangewezen om in de Centrale Commissie voor de tentoonstelling te Luik zitting te nemen, wier benoeming door de regeering is bekrachtigd dhr. Asselbergs, directeur der Asselbergs Ijzergieterijen te Bergen op Zoom, dhr. Grasso, directeur der Grasso's machinefabrieken te Den Bosch, dhr. Kessler, directeur van het Kon. Hoog- ovenbediijf te Ijmuiden, dhr. Emile van Oppen, directeur der N.V. Staal- werken de Maas te Maastricht en dhr. Kaars Sijpesteijn der N.V. Linoleum- fabriek te Krommenie. Radio—gesprekken met Indië. Met Ingang van 7 Oct. a.s. wordt de gelegenheid tot het voeren van radio—telefoongesprekken met Ned.— Indië uitgebreid Nieuwe spreekcellen worden dan in gebruik genomen te Leeuwarden, Maas tricht, 's Hertogenbosch en Middelburg. In totaal nemen thans veertien spreek-, cellen aan het verkeer deel. Van genoemden datum af wordt tot nader bericht de spreektijd in het radiotelefoonverkeer met Indië vast gesteld als volgt: op Maandag en Dinsdag van 13—16.30 uur; op de overige werkdagen van 11 14.30 uur (Amsterdamsche tijd). Voorjaarsbeurs te Utrecht. Na gehouden enquête onder de deelnemers aan de Voorjaarsbeurs den spoorwegwachter J. de Jong te Giessen-Nïeuwkerk, welk vonnis door iet Gerechtshof te Den Haag in hooger jeroep was bevestigd. Het Amsterdamsche Hof heeft het vonnis van de Dordrechtsche Recht bank vernietigden opnieuw rechtdoen de Klunder en Teunissen vrijgesproken. Alleen Teunissen was bij de voorlezing van bet arrest door President Mr. Jolles aanwezig. Voorts waren er de verdedigers Mrs. H. H. Roobol en D. den Hollander. De ruimte in de zaai was geheel in beslag genomen door een groote schare belangstellenden onder wie vele leden van de balie en enkele leden van de rechterlijke macht en van het parket. Ook de publieke tribune was geheel gevuld. De voorlezing van het arrest nam ongeveer een half uur in beslag. GEMENGD NIEUWS. VJeer een moord te Dusseldorf. Te Dusseldorf is weer een geheim zinnige moord op een vrouw ge pleegd. Een arbeider vond gisteroch tend op de zoogenaamde Oberkasseier Rheinwiese nabij Dusseldorp in een plas bloed het lijk van een ongeveer 40-jarige vrouw. Ujt het onderzoek Is gebleken, dat de misdaad kort na middernacht moet zijn gepleegd en dat de dader zijn slachtoffer den schedel heeft ingeslagen. Wegens de verschillende moorden, die de laatste maanden te Dusseldorf zijn gepleegd en onopgehelderd zijn gebleven, heeft de Dusseldorfer politie de hulp van de 8erlijnsche politie in geroepen. Op de aanwijzing van de daders van de verschillende misdrijven is een belooning van drieduizend mark gesteld. Ernstig auto—ongeluk bij Triest. In het plaatsje Opcina nabij Triëst, is een ernstig auto—ongeluk gebeurd. Bijzonder tragisch is, dat onder de slachtoffers van dit ongeluk een echt paar was, dat eerst dienzelfden mor gen in het huwelijk was getreden en dat een autotocht in de omgeving der stad maakte. Op den terugtocht reed de auto op een overweg tegen een voorbijrijdenden trein. De wagen werd door den locomotief meegesleurd. 3 personen werden gedood en 5 zwaar gewond. Ongelukken op een auto—renbaan. Bij autorennen op den Schwaben- berg bij Boedapest is een ernstig on geluk gebeurd. De renner Alan Sze- nasy is met zijn wagen in de toe schouwers gereden. Een scholier heeft een schedelbreuk opgeloopen, terwijl vier menschen ernstig en zes licht zijn gekwetst. Szenasy is ongedeerd ge bleven. Een andere renner is van zijn motorfiets gevallen en levensgevaarlijk verwond. Motorrijder door auto omver gereden. Zondagmiddag had op den Rijks weg onder de gemeente Maasbracht een ernstig auto—ongeluk plaats. Uit de richting van Maasbracht naderde een 2-tal auto's, die met groote snel heid reden. Bij een kruispunt in den weg wilde de achterste wagen pas- seeren, maar reed daarbij een motor rijtuig uit Eindhoven aan, met het ge volg, dat de motorrijder tegen den grond gesmakt werd. De man bekwam een ernstige schedelfractuur en een armbreuk en werd in het hospitaal te Roermond opgenomen. De bestuurder van den auto, die de aanrijding veroorzaakte, reed, zonder zich om het slachtoffer te bekommeren, door. Zwaar mijn—ongeluk. In de Poteau—bergen in den staat Oklahama heeft zich in een mijn een hevige explosie voorgedaan, die het leven van acht personen heeft geëischt. Zaterdagavond omstreeks half tien is de ongeveer 24-jarige heer van den Broek op weg van Dongen naar Tilburg op den Tilburgschen straat weg in volle vaart met zijn motorfiets tegen een boerenwagen gereden. Hij werd van dfe motorfiets geslingerd en heeft den man bij Odem aangedienddeze ontving hem onmiddellijk en had een onderhoud met hem, dat ongeveer 20 minuten duurde. Wat er gedurende dit onderhoud besproken is, weet de huishuidster vanzelf nietwel echter weet zij, dat mevrouw Odem bij het weggaan tegen K. v. d. M. zeide.dat zij over de zaak zou denken en dat hij 's-middags om 5 uur maar eens terug moest komen. Het politie-onderzoek in deze zaak is thans geheel geëindigd. Krokodillenplaag. Van inlandsche zijde vernam de „Borneo Post", dat in het gedeelte der Martapoera rivier, stroomend door den kampong Benoa Anjer, Bandjarmasin, het krokodillengevaar opnieuw ernstige afmetingen aanneemt. Het is weder zoo ver, dat na zons ondergang de bevolking de huizen niet meer durft te veriaten In dit gedeelte der hoofdstad van Zuid—Oost—Borneo zijn de kroko dillen weder baas. Reeds vroeger zijn bij het bestuur twee rekesten ingediend met verzoek om huip in den strijd tegen het kro kodillen—gevaar, doch de bevolking mocht van bestuurszijde nog geen hulp verkrijgen. Nadat van Juli 1927 tot Juli 1928, dat Is in een jaar tijds, alleen in het gedeelte der Martapoera—rivier, stroo mend door den geisoleerden kampong Benoa Anjer, 80 menschen van den oever, van de batangs en uit prauw tjes door krokodillen waren mede- gepakt, is vorig jaar door de inwo- nenden van den kampong een razzia onder deze lugubere beesten gehouden waardoor het aantal tijdelijk vermin derd is. Zondagvoormiddag is de heer Van der Zande uit Utrecht in de bocht bij Kernhem, nabij Ede, met zijn auto tegen den boom gereden. De heer v d. Z. die alleen in den auto zat, werd aan een arm en een been verwond De auto was zwaar beschadigd. Geer, regelende de finantieele verl besch ding tusschen Rijk en Gemeente. Hij maakte den leden duidelijk de gemeente e'r in 1930 bij de nie wet zeer gunstig komt voor te staa een belangrijke belastingverlaging de gemeentena'ren ten goede komt het engunstigste geval becijferd! voorzitter, dat men nog een belast verlaging kan verwachten van 50 Met algenieene stemmen werd sloten de leening aan te gaan tegen rente van maximum 5 Koers a Van de Rondvraag werd gee b'ruik gemaakt. AAI 1. a. een be onder-' school b. van In ningbt De gen 2741 De bijgev draagl c. d. Chris! kele len a 342. De bepali zijn h kan 1 451e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 30 Septem 5e Klasse. 9e Lijst. Hooge prijzen: 7051 15000: 1000: 400: 200: 100: 19342 3173 2130 14888 2149 7454 14411 9382 11466 204' 127(1 8743 6811 20403 6407 7173 74 8599 9828 100 18010 18786 Trekking van Dinsdag 1 Octok 5e Klasse. 10e Lijst. Hooge prijzen: 18202 1395 11210 14184 3194 6380 6824 1630 3442 5827 12992 17934 1890 2616 2925 6579 6870 9314 179 50000: 1000: 400: 200: 911 100: ADVERTENTIëN. s OUD-HEUSDEN. De Raad deze'r gemeente kwam j.l. Maandagavond in voltallige zitting bij een ten Gemeentehuize te Elshout on der voorzitterschap van den Edelachtb. heer Mr. H. Loeff. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing ongewijzigd vast gesteld. Voorzitter. Alvorens de vergadering te beginnen wensch ik eerst nog de volgende verklaring te geven. De raadsleden zullen in de bladen Zich aan te melden KAATSHEUVEL Hoofdstr, R. DE RUIJTER—VERHAREN WAALWIJK. 43328 Aa e. van c verzo' te do kloos lanta: slecht gevaa Vc ling den j te vei draac laatsi Zoed de 1 ben. Al 2. aan Er een 1 en ee dezet komt door n.l. i J. A. macl 'sBo Bc 1 0< noen Di tijds than: van voor 3. Coot H B. er koop meel keur D V velir koo{ gaan gem V gene wint kom V 4 een aan H der gaat 5. verj waa lant laar lant lijn, C dezi die ben I L ,-i 2 j; als ma in Zij die nog geen kaart ontvangen ftebben voor 6 japansche Kop en Schotels, kunnen die bekomen j aan den winkel. 43326 Aanbevelend, HOOFDKANTOOR BREDA Tp/eringenstraat 42. Prachtig debuut van W.S.C. II. Wat blijft het toch steeds moeilijk, om vooraf eenige voorspelling te geven, omtrent den uitslag van een voetbalwedstrijd. Toen wij j.l. Zaterdag aanhaalden, dat wij al meer dan tevreden zou den zijn met een gelijk spel van WSC 2 tegen Dosko 2, kon wel zeker niemand liet gelooven, dat de WSC-reserves al onze voorspellingen eenvoudig in den hoek zouden werpen en het brutale stukje gingen uithalen, om de Bergen op Zoomsche spe lers met een 72 nederlaag naar huis te zenden. Ook wij stonden even perplex, doch zij die den edstrijd gevolgd hebben zullen anders oordeelen; de WSC-reserves hebben door deze overwinning plotseling de noodige reclame gemaakt voor de volgende wedstrijden. Niet wat de zege zelf be treft, doch speciaal het werkelijk goede en vlotte spel hetwelk er van deze ploeg is uitgegaan, geeft tevredenheid. De cijfers zeggen het reeds duide lijk dat W.S.C. overwegend aan 't woord is ge weest. Zelfs heeft het 7—0 gestaan en toen vond men het welletjes. Zeer zeker was Dosko niet te gen de Waalwijkers opgewassen, evenwel waren de bezoekers niet zoo zwak als de cijfers aangeven, doch het «zwakke punt zat in liun voorhoede, wel ke absoluut niet door de solied spelende WSC-ver- dediging kon komen. Daartegenover wist de WSC- aanval uitstekend van de geboden kansen te pro fiteered vooral de midvoor bleek voor doel een gevaarlijk .speler en nam het grootst aantal doel punten voor zijn rekening, terwijl tevens zijn goe de spelverdeeling opviel. Onnoodig te zeggen, dat het prachtig resultaat groote vreugde gaf in de WSC-gelederen, welke nog verhoogd werd toen het succes van het eerste elftal tegen RWB hekend werd. Op het programma voor a.s. Zondag komen wij nog nader terug. JULIANA. Zondag j.l. speelde Juliana 2 voor de 2e ronde van den B. Y. B.-Beker in 's Bosch tegen Eensge zind. Juliana 2 speelde een goeden wedstrijd door lliet 5i te winnen en plaatste zich in de 3e ronde voor den B.V.B.-Beker. R. W. B. R.W.B.'W.S.C. 1—6 Wij hadden, en velen met ons, zoo'n nederlaag niet verwacht. Het zag er tot kort voor de rust dan ook niet naar uit, doch toen kwam er weer zoo'n moment dat het even misloopt hij R.W.B., gevolg in een paar oogenblikken evenzoovele doel punten en de wedstrijd is verloren. We vertrouwen dat het een goede les geweest is. Wat het spel be treft moeten we constateeren dat W.S.C. beter ge speeld heeft, doch voornamelijk het gelieel heeft hen de overwinning gebracht, dat stak gunstig at bij de verdeeldheid van de R.W.B.'ers. Het was overigens opvallend dat beide aanvoerders ook de uitblinkers waren. KAATSHEUVELSCHE BOYS—GUDOK, TILBURG. De Boys -verschenen met twee invallers voor J. Darnell en G. v. d. Kaa. Het spel is direct aanval lend en de Boys zetten flink op. Hierdoor loopt Couwenberg door alles heen en het is 10 voor de Boys. Het spel was nog geen drie minuten oud. Dan gaat het snel op en neer, met Gudok iets m de meerderheid. De linksbinnen van Gudok krjjgt meeraerneiu. uc nxnvaujimcn aanval door de Boys geleid. De den bal in een moeilijke positie op, trekt den bal over en hij ligt in 't Gudok-doel. Dan een op en neer gaand spel. Vloemans valt uit wegens bles suur en wordt vervangen door de Benis. Hiermede treedt de rust in. Na de rust zetten de Boys goed op. De thuisclub krijgt een corner te nemen doch deze levert niets op. Dan gaat Gudok er van door, deze forceert een corner, er volgen eenige benauwde oogenblik ken voor de Boys, doch deze ontkomen gelukkiger wijze aan een doorboring. Gudok wordt steeds sterker, doch de punten blijven uit. Dan weer een gelijk opgaand spel. De Boys breken door, doch Gudok ontsnapt op gelukkige wijze. Dan weer een corner voor Gudok, docli deze levert niets op. De Boys vallen nog even flink aan; er is nog 3 mi nuten te spelen. De thuisclub krijgt een corner, docli «hiervan wordt niet geprofiteerd. Hiermede komt het einde. Dc uitbinkers in 't veld waren doel man-Musters, C. v. d. Ven en P. v. Laarhoven. Overigens speed© liet elftal een vluggen wedstrijd. De wedstrijd werd geleid door dhr. W. v. d. Zanden uit Tilburg. Deze was matig. Toch was het gewenscht dat de B.V.B. hierin beter voorzag en geen leiders uit dezelfde plaats als de bezoeken de club aanwees. HET ZUIDEN, le klasse. NACWilhelmina LongaMVV BW—PSV EindhovenNO AD RoermondWilem II 2e klasse B. IïoensbroekBoxtel GudokHelmond VOS—VVV 3e klasse B. De Muggen 3e klasse C. R.W.B.—W.S.C. Reserve le klasse. Willem II 2N.A.C. 2 Helmond 2de Valk 2 P.S.V. 2—B.V.V. 2 Wilhelmina 2—Eindhoven 2 Reserve 2e klasse A. NOAD 3—NAC 3 W.S.C. 2—DOSKO 2 Reserve 2e klasse B. Eindhoven 3VVV 2 De Valk 3—Wilhelmina 3 Zondag 29 Sept. hield de Waalwijksche Con- coursbond een wedvlucht met oude en jonge dui- ven vanuit Quivrain, afstand 172 K.M. Los 8 uur. Wind Zuid. De prijzen werden verdiend als volgt. A. van Eyck 1, 34, 45; L. Moonen 2; Adr. Stok- wielder 3, 44 en eerste overduifK. Broumels 4, 41; Adr. Goedhart 5; Th. v. d. Geldt 6, 31, 37Th. Duivenkamp 7, 40; A. Braspenning 8, 9, 25, 20; H. Knippels 10; A. v. Hilst 11; Th. Bakkers 12, lo, H. Mulder 13; C. Boom 15; J. v. Velthoven 16, 1/ L. Verhoeven 18, 19; P. L. Pulles 20, 30; Th. de Ronde 21, 43; J. Klijberg 22; H. Corstanje 23; P. v. d. Houdt 24, 33; M. v. d. Heuvel 27, 38; J. Kip ping 28, 29, 54; J. v. Beels 32, 48, 49, 51; A. Ver ster 35, 42, 56; P. van Gelder 36, 39; J. C. Pulles 46, 57, 58; A. van Eeten 50; A. de Leijer o2; J. Treffers 53, 59, 60; A. Lombarts 47. Eerste constateering 9-39-17, laatste constatee ring 10-9-42. Eere-prijs geschonken door den heer li. Hees- been is behaald door den heer A. van Eyck, voor de twee eerst getoonde duiven. Eere-prijs geschonken door den heer C. Witlox is behaald door den heer P. I#. Pullens, met prijs no. 30. Eere-prijs geschonken door den heer A. van Hilst, is behaald door den heer Adr. Stokwieldcr met de eerste overduif. De series zijn behaald als volgt: Serie 2 duiven door A. Braspenning. Serie 4 duiven door A. Braspenning. Serie 5 duiven door J. van Beek. Serie 3 duiven door A. Braspenning. 20 2—1 5—3 1—1 1—2 2—1 1—5 2—2 3—0 1—6 3—2 2—2 5—4 2—1 1—0 7—2 5—2 0—0 VOO

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6