Motorrijwiel li \A7 ATvoor baby Zaterdag a.s. 5 Oct. Opening van ons nieuw filiaal Huize „Oud Delft" 6B00TESTKAAT 270. R.K. Pension. Zit-Sl aapkamer Te Koop Notaris van Ham verkoopen op f 1400.- Een flinke JONGEN, in de Huize „Oud Delft", S.S. „THOR" WAALWIJK, GEERTRUIDENBERG, DORDRECHT, ROTTERDAM. GOEDKOOP REIZEN gezocht alhier, op het weiland „De Bulk" van den heer E. van der Beek, Vrijdag 11 Oct. a.s. des voormiddags ten 10 uur haar 4e jaarlijkschen Fokveedag te houden. Behalve de drie vereenigingsstieren, waaronder de dit voorjaar in Fries land aangekochte en vaak hoog be kroonde stier Wodan Jan A., zijn 165 dieren aangegeven. Hierbij zijn eenige jonge fokstieren. De medewerking is alzoo nog meer algemeen dan vorige jaren. Veeverbetering is een moeilijk werk en wij hopen, dat de leden der Fok- vereeniging, door belangstelling van binnen onzen kring zoowel als van el ders, eenige vergoeding zullen oog sten voor de moeite die zij bij hun streven moeten trotseeren. NIEUWS UIT HEUSDEN, Heusden, 6 Oct. '29. Dinsdagavond werd de cursus 1929- 1930 geopend van de Nutsteeken- school, waarvoor zich 24 nieuwe leer lingen aanmeldden. De Voorzitter, Mr. C. W. v. Ommeren, gevoelde zich gedrongen de jongelui toe te spreken, welk voorbeeld gevolgd werd door den Directeur, den heer W. C. Knoop. Lang voor den vastgestelden tijd is ondanks den aanvankelijken tegen spoed de waterkeering in den mond der Oude Haven klaar gekomen. Te hopen is dat dit werk, uitgevoerd door de heeren Gebrs. Dankers, aan de verwachting moge voldoen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 5 Oct. 1929. R.P.S. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand September 1929 ingelegd f 13462,85; terugbetaald f 11197,99. Uitgegeven weiden 10 nieuwe boekjes. Coöperatie. De RK. Coöperatieve—vereeniging „Broederhulp" U.A. Kaatsheuvel houdt Zondag 13 Oct. n.m. om 3 uur een algemeen vergadering voor de vrouwen der leden in de groote zaal van den heer Jan v. Dun. Als spreker zal op treden de heer J. Kolkman sinds jaren in de Coöperatie beweging een voor aanstaand figuur en bekend als een talentvol spreker. Het bestuur der Coöperatie stelt de leden voor deze vergadering in de gelegenheid vooraf schriftelijk hun klachten of vragen bij 't bestuur in te dienen, om ze op deze algemeene vergadering te kunnen be handelen. H. Missie. Zondag a.s. wordt in onze parochie kerken de herinnering der H. Missie gesloten. Onder algemeene deelname zijn de oefeningen gehouden. Vooral bij de avond predikatie is de toeloop verbazend groot. Redenaars als de ZeerEerw. Paters jongbloeis en v. d. Bemd zijn dan ook wel in staat om hun gehoor te boeien. IN GE Z ONüEN"STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) M. de R. Gaarne zag ik ondersaand artikeltje in uw blad van Zaterdag 5 Oct. ge plaatst, waa'rvoor ik U bij voorbaat dank. Hoogachtend, Dixi. Met veel genoegen lazen we in uw nummer van Woensdag j.l. het inge zonden stuk betreffende de ongemoti veerde aanvallen op de rede doo'r onzen Burgemeester bij de feestelijke opening deT scholen uitgesproken. Ten volle beamen we 't spreekwoord door schrij ver in den aanvang van 't stuk gebe zigd: Waar de bij honing zuigt, daar zuigt de wesp venijn. Schijver merkt hierbij op, dat de ,,Kaatsheuvelsche vlugmaren" zooals de auteur zijn verdachtmakend artikeltje in het Nieuws- en Advertentieblad voor Kaatsheuvel en Omstreken van Zater dag 21 Sept. 1929 betitelt, doet denken aan de stukjes eertijds geplaatst in dat zelfde blad onder het hoofd „Stekel baarsjes". Mogelijk kan hij daarin ge lijk hebben. Tegenover dit vermoeden plaatsen wij met gelijk recht onze mee- nipg, dat het een pennevrucht is van een Kaatsheuvelsch hee'rschap, dat on der vriendelijk mom een even venijnig karakter herbergt als de stekelbaars- jeskweeker. O.i. staat deze scribent nog op lageTen trap, dan de vreemde redacteur die maanden lang de redactie van het Kaatsheuvelsche blaadje ver zorgde daar hij met opzet ver zwijgt wat hij zonder moeite had te we ten kunnen komen of wist. Hij schrijft dat de rede van den Bur gemeester; zeer onvolledig is weergege ven en dat uit de verslagen niet viel op te maken, wat hij: wenschte te wraken. Wanneer schrijver er prijs op gesteld had 't publiek de rede van onzen Burg. in extenso te laten lezen, dan was het hem, die zoo minitieus nauwkeu rig schijnt te weten wat er gesproken was en did voo'r onze onderwijzers een insinuatie vindt in de woorden van den spreker, toch gemakkelijk geweest te zorgen dat 't Kaatsh. blad een stenogra fisch verslag van al het gesprokene aan zijne leze'rs had voorgezet. Doch ons Kaatsheuvelsch orgaan zweeg van deze gewichtige gebeurtenis, evenals het alle zaken van eenige be- teekenis, onze plaats betreffend, dood zwijgt. En de vlugmaren-schrijve'r was het te veel even de Echo van 18 Sept. te'r hand te nemen, waarin letterlijk staat: ,,Hij (de Burgemeester) dankt alle onderwijzers en vroegere onder wijzers voor hetgeen zij voo'r de Kaats heuvelsche jeugd gedaan hebben" en late'r „Het Openbaar onderwijs heeft hiermede voor Kaatsheuvel zoo goed als afgedaan. Het kan wel even goed kennis bijbrengen, doch 't kan geen katholiek fundament leggen. Dat kan alleen het R. K. Bijzonder onder wijs (waaronder o.i. ook het leeken- personeel begrepen is) meer bijzon der de religieuzen, die niet met huis houdelijke en finantieele zorgen ge plaagd worden." De schrijver beweert, dat onze bur gemeester de nadruk legde op de fi nantieele onafhankelijkheid van den religieus-onde'rwijzer, die zonder zorg voor het materieele, voor een huishou den, voojq vrouw en kinderen, zich be ter dan de leeken-onde'rwijzer aan de opvoeding der jeugd zou kunnen wij den. Juist - hierin, auteur de'r vlug maren, zit uwe insinuatie. Onze burge meester legde niet de nadruk op die fi nantieele onafhankelijkheid, die etc., doch op 't katholiek fundament, dat al leen kan gelegd worden door het R. K. Bijzonder onderwijs. Dat het leggen van dat Katholiek fundament meer bijzon der bij den religieus-onderwijzer, die uitsluitend voor God en zijn school leeft in goede handen is, kan geen enkel R. K. leeken-onderwijzer spreker bij deze gelegenheid als een insinuatie in de schoenen schuiven. Als van nabij met het Ieeken-personeel van de scholen der Broeders v. Liefde bekend, durf ik dat minstens namens dat 5-tal hier verkla ren. Waarom nu een ander, wien het minder raakt dan 't leekenpörsoneel onzer scholen, hieruit venijn gaat zui gen is mij onbegrijpelijk, vooral daar we het met den schrijver van 't ingezon den stuk van Woensdag j.l. eens zijn, dat we het van algemeene bekendheid mogen achten, dat Burgemeester van Besouw zijne ambtenaren en niet het minst zijne onderwijzers, steeds een warm hart toedroeg en nog draagt, wat in meerdere gevallen overduidelijk is gebleken. We meenen 't wordt hoog tijd dat ons Kaatsheuvelsch Weekblaadje eens een anderen! toon gaat aanslaan. Tot heden heeft het nog niets gedaan om de sym pathie, noch van de Kaatsheuvelsche burgerij1 noch van zijn andere lezers te winnen. Ook „Peer en Tienus" zullen het aan hun riktafel o.i. niet veel ver der brengen. Wij zouden, den uitgever, die zelf als vreemdeling in Jerusalem niet capabel schijnt, op waardige wijze de redactie van zijn blad te voeren, wil len adviseeren: houd uwe kolommen gesloten voor alle afbrekende critiek, waaraan ge tot heden uitsluitend uwe plaats inruimde, wilt ge niet alle sym pathie voo'r uw blaadje kwijt raken. Zoo de zaak nu geredigeerd wordt, dient ge noch het particulier, noch het gemeentebelang, evenmin van Kaats heuvel als daarbuiten. DIXI. KERKNIEUWS. Benoemingen. Z D H. de Bisschop van den Bosch heeft benoemd tot kapelaan te Nieuw- kuik den Weleerw. heer J. W. M. Stenres, die kapelaan was te Afferden Tot geestelijk adviseur van de R.K- Voetbalvereeniging „S. D. O." den Weleerw. heer kapelaan Th. H. J. v. d. Heuvel. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/2 uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Van ö'/z- 7'/2 uur voor de leden B G.V. Zaterdag 3uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 8 uuri Bestuursvergaderirig Liedertafei „Oefening en Vermaak". Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafei „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". MARKTBERICHTEN. Waalwijk, 4 Oct. 1929, Varkens f18 f23. Eieren 11 ct. 's Hertogenbosch, 2 Oct. 1929. Op de markt van heden waren aangevoerd 2316 stuks. 1163 stuks hoornvee. 961 biggen. 38 zeugen. 98 schapenlammeren. 56 Kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 195—f 370 p. st. Kalfvaarzen van f 185—f285 p. st. Magere ossen en koeien van f 120—f 185. Vette ossen en koeien van f 0.54 p p le kw Vette ossen en koeien van f 0.46 p p 2e kw Pinken van f 95—f 145 per stuk. Zeugen van f 120—f 185 per stuk. Biggen van f 275—f 3.— per week. Schapen van f20—f32 per stuk. Lammeren van f 15.tot f26.—p. stuk. Verdere mededeelingenVet vee met stuggen handel iets hoogere prijzen. Kalfvee handel vrij goed, ruim prijshoudend jong fokvee goede kwaliteit iets williger, zeugen en schapen lui prijshoudend, biggen williger. GEMENGD NIEUWS. Ernstig motorfietsongeluk. Gistermorgen toen dr. Roelvink Kruisland, gemeente Steenbergen, motorfiets zijn patiënten zou gaan t zoeken, is hij op ongeveer 50 meter van zijn woning in botsing gekomen met een uit de richting Steenbergen komenden melkvrachtwagen, van de fabriek Vacca te Oud-Qastel. Dr. Roelvink was op slag dood. Waar schijnlijk is zijn motorfiets geslipt ten gevolge van de gladheid. Moord en zelfmoord Gisternacht heeft zich op den Schie- damsche dijk te Rotterdam een drama afgespeeld, dat aan twee jonge men- schen het leven heeft gekost. De aan leiding was het verbreken van een verloving. Het gebeurde heef! zich als volgt toegedragen De 19 jarige E. W., een dochter van een kastelein van den Schiedam- schen dijk, was eenigen tijd verloofd geweest met den 27-jarigen zeeman D. B., die een half jaar geleden naar Amerika is vertrokken. Daar ontving hij een anoniemen brief, waarin werd medegedeeld, dat zijn meisje wel eens met een ander uitging. B. deserteerde van zijn schip en kwam als versteke ling naar hier terug. Het meisje deelde hem mee, dat zij de verloving wilde verbreken, omdat zij een ander had leeren kennen, om wien zij meer gaf dan om hem. B. trok zich dit erg aan. Gisteravond is het meisje met haar nieuwen verloofde naar een feest van een biljartclub geweest, vanwaar zij omstreeks 3 uur naar huis terugkeer den, Bij de Leuvebrug zei het meisje, dat zij verder wel alleen zou gaan, omdat zij bang was, dat haar vroegere verloofde hen op zou wachten en dat deze dan haar nieuwen vriend zou aanvallen. De nieuwe verloofde vol deed aan dit verzoek en ging naar huis. Hei meisje is alleen verder ge gaan. Waar zij toen B, heeft ontmoet is niet bekend, maar een Duitscher, die omstreeks dien tijd langs de wo ning van W. aan den Schiedamschen dijk is gekomen, heeft naderhand ver klaard, gezien te hebben dat voor de deur van deze woning een meisje stond te praten met een jongen man, die zijn arm om haar schouder had geslagen. Toen hij een eindje verder was, hoorde hij eenskiaps een kreet achter zich, maar toen hij omkeek zag hij niets. Hij heeft dit vrij verdacht gevonden en is teruggegaan. Bij het huis van W. gekomen zag hij niemand ineer, maar plotseling hoorde hij uit het pand licht gekreun en hij hoorde een vrouw roepenze hebben mijn kind vermoord. Op het portaal van de eerste verdieping vond hij het meisje vermoord liggen. Haar moeder was bij haar. Dadelijk werd de politie gewaar schuwd, die het lijk naar het zieken huis aan den Coolsingel deed ver voeren. Het bleek dat het meisje met een mes in de borst was gestoken. Terwijl de inspecteur, de heer Hen driks nog met zijn onderzoek in het pand aan den Schiedamsche dijk bezig was, troffen twee rijwielagenten op de Leuvehaven een man aan, die roerloos tegen een pand lag en op hun vragen niet reageerde. Zij hebben dezen man daarop naar het politie bureau aan de Groote Pauwensteeg gebracht, waar bleek, dat de man een ernstige wond in den buik had. Men heeft hern op een ladder naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ge bracht. Onderweg is hij even bij ken nis gekomen en heeft toen tegen de agenten gezegdIk heb een moord gepleegd. Dadelijk daarna heeft hij bet bewustzijn verloren. Vanmorgen vroeg heefl de inspecteur van den justiliee- len dienst in de eerste afdeeling den man, die D. B. bleek te zijn, gehoord: Daarbij kon de man slechts met ge baren op de hem gestelde vragen antwoorden. Vanmorgen om half elf is B. in het ziekenhuis overleden. Ford bouwt in 5 maanden en 20 dagen 1 000 000 Fordwagens van het nieuwe type model A. „De Auto" meldt, dat in Amerika gedurende de eerste 8 maanden van dit jaar niet minder dan 4.446 000 wagens zijn geproduceerd, hetgeen een vermeerdering is van 37% vergeleken bij de periode 1928. Niet alleen de goedkoopere wagens boekten vooruitgang, doch ook de duurdere wagens blijken meer en meer gevraagd te worden. In Augustus j.l leverde b.v. Packard af 5326 wagens. Hupp produceerde 5255 stuks, Graham-Paige 6576 wagens. Chrysler bracht het tot 47.274 stuks Chevrolet was minder gelukkig, hier was de productie 109.968 en bleef deze zoowel onder die van de vorige maand als van het vorige jaar. Ford overtreft allen, waiït zijn pro ductie beliep 205.634 stuks, hetgeen een recordproductie is geweest, Het eerste model A. werd vervaardigd op 20 October 1927 en 't eerste millioen werd bereikt op 4 Februari van dit jaar. Thans heeft Ford alle records ge slagen want in juli j 1., dus in nog geen 6 maanden, kwam het tweede millioen klaar. Op 1 September be reikte hij reeds het cijfer van in totaal 2.295.413 A. wagens. Per week wor den dus gemaakt 41666 wagens, wat beteekent dat er op iedere werkdag het reusachtige getal van 8333 Ford wagens de fabrieken verlaten. Wel een bewijs dat Ford meer dan ooit te voren de wereldmarkt van automobie len beheerscht. Diefstal bij Philips. De vorige week werd bij de N V. Philips te Eindhoven ontdekt, dat er een partij tin was ontvreemd. Een in specteur vond een spoor, in welke richting het gestolen goed was ver voerd. Teneinde de daders op heeter- daad te kunnen betrappen stelde hij zich met enkele rechercheurs verdekt op en hij heeft toen twee mannen, v. d. V. en v. M., aangehouden op het moment, dat zij 280 K.G. Bankatin zouden afleveren. Beiden zijn in be waring gesteld. Een advocaat verdwenen. Men meldt, dat een Haagsche advo caat, H. F. L. plotseling uit de Resi dentie is verdwenen. Er schijnt een tekort te zijn van ten minste f 10,000, terwijl er nog andere onregelmatig, heden moeten zijn gepleegd. Mr. L. is vermoedelijk naar het buitenland ge vlucht. Te Amsterdam heeft zich op het terrein, behoorend bij de magazijnen van de N.V. H. E. Ovirig Jr's Ijzer en Staalhandel aan den Cruqiusweg tijdens den arbeid een ongeluk voor gedaan. De ongeveer 40 jarige gehuwde arbeider Gooyer, was bezig met het lossen op een lorrie van ijzeren platen uit een spoorwegwagen, toen de lorrie plotseling dompte en de man tusschen beide wagens bekneld raakte. Met ernstige inwendige kneuzingen werd hij naar het O. L. Vrouwegasthuis vervoerd. JUFFROUW zoekt per 1 Nov. te W a a 1 w Ij k 43356 met volledig pension. Brieven order no. der .advert, aan het Bureau van dit blad. ADVERTENTIëN. EEN GOED L'OOPEND merk „Douglas" voor f 85 bij P. L. F. TREFFERS, 's-Grev.-Capelie. 43354 voor |ongens~ en Heerenwerk. Geregeld en vast werk. 43346 Aanbiedingen met vermelding van stukloon onder No. der advert. Bureau van dit blad. te Kaatsheuvel, 43348 za! Donderdag 17 October 1929, 's avonds 7 uur in het Hotel van den Heer VAN DEN ASSEM te Kaatsheuvel, publiek finaal NUiS C.a. van MARTINUS j. VAN WANROOIJ aan de Verlengde Hoofdstraat te Kaats heuvel, ingezet VV/4.I noodig is kunt U bij ons bekomen: Telefoon 123. Gevraagd voor direct goed kunnende fietsen. Wij herinneren er nogmaals aan dat iedereen, die nog geen kaart ontving voor zes Japansche kop en schotels deze aan den winkel kunnen bekomen. Hoofdkantoor BREDA, Teteringenstr. 42. C. DE KONING. Vertrek van Maan dag. Dins- dag. Woens dag. Donder dag. Vrijdag Zater dag. Waalwijk vm. 3.— vm. 3.— vm. 7.30 vm. 7.30 vm. 7.30 Rotterdam nm. 1.— nm. 1.— nm. 1.— nm. 1.— nm. 1.— Geertruldenberg vm. 4.— nm. 2 vm, 4.— nm.2.— nm. 2.— vm. 7.— nm. 2. vm. 7.— nm. 2.— vm. 7.— nm. 2.— Rotterdam vm. 7.— am. 12-1.- vm. 7.— nm. 1.— vm. 7.— vm. 7.— nm. 1. vm. 7.— nm. 1.— vm. 7.— nm.12.- l. MET COUPONBOEKJES INHOUDENDE 10 STUKS. Ie klasse ter waarde van f 7.50 voor f 6.— 2e klasse ter waarde van f 5.— voor f 4.— Geldig voor de trajecten WAALWIJK—GEERTRUIDENBERG- Wij verzoeken inzenders beleefd doch dringend genoemd persproduct en z'n helpers in ons blad zoo weinig mogelijk te noemen. Dat is te veel eer. De geachte inzender moet ook o.i. de samenstel lers van bedoelde beide rubrieken niet te ver van elkaar zoeken. RED. V erbandwatten Hospitaaldoek Gummizeiltjes Boorwater Kinderzeep Borsteltjes Vasenol Kinderborstels Zuigflesschen Weegschalen Badthermo- Kalzan (meters Lysol Poeder Diversemerken Kindervoedsel. Verder diverse verpakte genees middelen. hoofdpijntabletten, etc. Behoed Uw kind voor pijnlijke de-ntitie Geef het een sterk gebit met Kalzan

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10