een net Hink DAGMEISJE Gevraagd GEVRAAGD groote steenen. Bij de groene cosiuums werden beige crêpe schoenen gedragen. Het schijnt dat de Fransche upper- ten in huis thans veelal luxe sandalen draagt. Immers naast muilen, die als van ouds in eindelooze variatie in alle magazijnen te zien waren, brachten de luxe zaken ook allerlei zeer kostbare sandalen, die wij echter op straat niet zagen dragen. Arbeidsconflicten in Zweden 60.000 man er bij betrokken. Naar uit Stockholm aan de „VorwMrts" wordt gemeld, zijn Maandag alle col lectieve contracten in de Zweedsche mijn-, lucifers- en schoenindustrie op gezegd. De werknemers eischen een loonsverhooging van gemidddd 18 procent. In deze bedrijven zijn 60 000 arbeiders werkzaam. De staking der Brusselsche schoenwerkers. Extra heffing van 10 centimes per week en per lid. Het bestuur van het vakverbond heeft besloten van ieder lid tien cen times per week te eischen om den strijd te financieren van de Brussel sche schoenwerkers, die reeds langer da» acht weken in staking zijn. Deze buitengewone kontributie moet 53.000 frank per week opbrengen, waarbij gevoegd worden de 35.000 frank, die voor deze staking iedere week worden bijeengebracht door den Brusselschen bestuurdersbond. In dezelfde vergadering van het bestuur werd een wetsontwerp tot betaalde jaarlijksche vacantie aan de arbeiders besproken dit ontwerp zal bij de heropening van de Kamer wor den ingediend door Delvigne. De Duttsche schoenhandel. De invoer met 65.1 pet. gedaald en de uitvoer met 26.7 pet gestegen. In Augustus jl. werden in het geheel 66.780 paar leeren schoenen in Duitsch- land ingevoerd. De uitvoer uit Duitsch- land bedroeg 205.320 paar. Tegenover een uitvoerwaarde van 2.407.000 mark staat een invoerwaarde van 818.000 mark. De invoer is sinds Augustus 1928 gedaald met 65.1 pet. De uitvoer steeg in hetzelfde jaar met 26.7 pet. Van den uitvoer komt 75.6 pet. voor rekening van Tsjechoslowakije. De Oostenrijksche Lederindustrie. De staking en de uitsluiting in de Oostenrijksche lederindustrie, die reeds enkele weken duren, zijn door een vergelijk tusschen arbeiders en onder nemers geëindigd. Het collectief ver drag is vernieuwd, waarbij een loons verhooging van zeven groschen is toegestaan, terwijl de arbeiders zich verplichten bij staking de onontbeer lijke werkzaamheden te verrichten. MADE. Dinsdagavond ongeveer 6 uur werden de bewoners der Nieuw- straat opgeschrikt door geroep van „brand". Bij den rijwielhandelaar J. de Jong, was door onbekende oorzaak een bus benzine in brand geraakt die echter buiten tegen de werkplaats was geplaatst. Men gooide de bus met brandenden inhoud in het water niet vermoedende dat hierdoor de vlam men hooger oplaaiden. Hierbij liep W. de Jong nog eenige ernstige brand wonden op. Door zand op 't vuur te gooien, werden door gezamelijk optreden de gebouwen gespaard. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 9 Oct. 1929. Gouden priesterfeest. Op 22 Mei 1930 hoopt onze Hoog- Eerw. heer Pastoor zijn gouden pries terfeest te vieren. Bereids is een co mité gevormd dat de viering zal voor bereiden. Door dit comité werd on derstaande circulaire aan de parochianen uitgereikt. Aan onze Medeburgers te Kaatsheuvel. Hopelijk zal onze Parochie op 22 Mei a.s. een zeldzaam en heerlijk feest mogen vieren, een gouden feest, en nog wel een gouden Priesterfeest. Op dien dag toch zal het 50 jaren geleden zijn, dat onze beminde Herder werd gewijd tot Priester des Heeren. Dan zal het 50 volle jaren geleden zijn, dat Hij door God geroepen, als Bedienaar van het Heiligdom, met vele geestesgaven begiftigd, dat zegenrijke priesterleven begon, hetwelk nu wel haast eene halve eeuw lang, in benij denswaardige gezondheid en met frlsschen opgewekten arbeidslust heeft mogen voortduren. Deze 50 schoone jaren vormen eene gezegende reeks, waarvan de Jubilaris onder de Leiding der Voorzienigheid het grootste aantal in ons midden heeft doorgebracht. Onze volkrijke parochie van Kaats heuvel heeft gedurende niet minder dan 30 schoone jaren lang, het voor recht gehad den Hoogeerw. heer Pas. toor Völker tot geestelijken leider te hebben. Grooten dank zijn wij aan God ver schuldigd voor den rusteloozen ijver en de groote toewijding, waarmede onze Herder in al die jaren hier in ons midden heeft gewerkt voor de eer van God en het heil der zielen. Ouders en kinderen, groote en kleinen, allen zonder uitzondering waren het voor werp zijner vriendelijke belangstelling het woord Gods, het godsdienstig onderricht, de luister van het Huis des Heeren, het verrichten van het Heilig Dienstwerk, het veelvuldig ont vangen der H. Sacramenten en in het bijzonder nog in den laatsten tijd de opvoeding der kinderen, te beginnen in godsdienstige scholen en voortge zet in het patronaat, werden steeds met den grootsten ijver en vaderlijke liefde door Hem behartigd. Om al deze redenen meenden wij dit gouden feest niet onopgemerkt voorbij te mogen laten gaan, en heb ben wij besloten om door het aan bieden van een stoffelijk huldeblijk Gestr. Heer J. van Ham, Notaris alhier, zijn 25-jarig ambtsjubileum. Ongetwij feld zal het den jubilaris, die een kwart eeuw met alle toewijding zijn notariaat behartigde en daardoor in relatie kwam met de geheele burgerij van Kaatsheuvel en omgeving niet aan belangstelling ontbreken. Postbestelling. Door den vervroegden treinenloop gaat de eerste postbestelling van ons post kantoor pl m, drie kwartier eerder van het kantoor uit. Voor vele zakenmen- schen zal deze vervroeging zeer aan genaam zijn. Spijskokerij. Door het Bestuur van de vereeniging aan den hooggeachten Jubilaris onze ES Jah",r„a.'nde wL8, eH°. fÏÏ' I «an"dm"H "vtontas T Paulo/wo' eta niets voor zich zeil verlangl den Poê'ngen aangewend om voor de zal vanzelfsprekend ons leesigescheSk l'" betting "om e'r zm mogeïi'k' ttds H. Godsdienst zal bevorderen. Daarom jln u^t'bi's'l'uittoêt cen'bëroeo oo de „.sj it il-mp 'i Aftl i^ji ia i Hct bestuur doet een beroep op de noodigen wij U thans uit om bij te 5ek d milddadigheid der ingezete- S 8 i nen durfJ vertrouwen voor dat lief- Om nu op den feestdag zeiven dit s gelui met zijne feestelijke klanken te ^lh.en 1g kunnen laten meejubelen met de feest- door het bestuur aangenomen vierende Parochianen, en zoodoende meerderen luister bij te zetten aan het feest, bleek het noodig reeds thans de voorbereidende maatregelen te nemen voor de geldinzameling, opdat de op dracht tot vervaardiging der klokken tijdig kunne geschieden. Om deze reden zullen de Heeren Kapelaans en Kerkmeesters al3 leden van de Feestcommissie, op Maandag 14 October eene collecte beginnen langs de huizen om de vrijwillige bijdragen der Parochianen voor dit gouden Pries terfeest in ontvangst te nemen. Men kan zijne gift ineens medige- ven, of naar verkiezing gemakshalve ook over verschillende termijnen ver. deelen. Zij die hunne bijdrage over 10 weken willen verdeelen, kun nen daarvoor onderstaand inteeken- biljet invullen, en aan de ieden der feesicommissie bij gelegenheid van hun bezoek ter hand stelien. Dan zuilen deze bijdragen iederen Zaterdag door collectanten worden opgehaald. Het Eere-Comiié: Pater Groen, Overste Missiehuis. Broeder Palmage, Overste Broeders van Liefde. J. v. Ham Notaris. J. P. M. Vercauteren Arts. Th. F. Cappetti Arts. L. v. d. Horst Wethouder. J. v. d. Wee President R.K. Zang koor. C. Snoeren Secr. R.K. Zangkoor en St. Vine. P. v. Dam Voorz. R K. Fabrikanten- bond. L. Schrauwers R.K. Middenstand. C. Roestenberg R.K. Werkliedenver- eeniging. G, Klljn N. C. Boerenbond. Leden van de Feestcommissie J. de Bondi Lid van het Kerkbestuur. PEibers L.v.d. Hoven. A. de Kort J.Wijdemans. M.v. d. Wee Pres. St. Vine. P. Hoekx Kapelaan. H.Goyarts L. Rovers St. fan. Op het Zondag gehouden Bonds- concours v. d. Langstraatschen Schut- tersbond te Helvoirt, behaalde de Kon. Erk. Schielvereeniging St. Jan alhier, den 2en korpsprijs, 7 personeele prij zen en W. Molenschot het kampioens- kruis over 1929. Afbraak. Het afbreken van de Stoomschoen- Jub ileum. De heer G. Pieterse, opperwacht meester der Koninkl. Marechaussée, herdacht Donderdag den dag, waarop hij voor 25 jaar bij het wapen werd ingelijfd. Dit feit werd in brScden kring herdacht. Des avonds werd de Jubilaris door de Marechaussée, Rijks-Gemeentepo litie uit de geheele omgeving, ten zijnen huize gehuldigd. De heer Pleijs. opperwachtmeester te Waalwijk bood namens alle collega's onder hartelijke bewoordingen, den j jubilaris een schrijfbureau met stoel aari. De heer Pieterse dankte getroffen voor het fraaie geschenk. Talrijk waren de gelukwenschen, die de jubilaris in verschillenden vorm mocht ontvangen. De Divisie Commandant en de Ka pitein der Koninkl. Marechaussée uit Vught kwamen den jubilaris in persoon felicitaeren. Bij de vele gelukwenschen voegen wij nog gaarne de onze. Benoemd. Tot Directeur van het Postkantoor aihier is benoemd de heer C. H. Krechting te 's Bosch. Patronaat St. Jan. De tooneelclub „St. Christophozus" van het patronaat St. Jan hoopt 3 Nov. haar eerste Winteruitvoering te geven. Opgevoerd zal worden het groote Tooneelspel in 3 bedreven van M. Dikkema getiteld Oude jaarsavond. De Zangvereeniging ,De Leeuwerik" zal bij deze uitvoering wederom hare medewerking verleenen. Gouden Bruiloft. De echtelieden Th. Laros en Adriana Damen, de twee bekende oudjes, die het dagblad „Het Huisgezin" coipor- teeren hopen op 27 Oct. a.s, hun gou den huwelijksfeest te vieren. Wij zijn er van overtuigd, dat de sympathieke krasse oudjes bij die gelegenheid veel bewijzen van sympathie zullen onder vinden. I Euphonia. Op Zondag 27 Oct. geeft het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" haar eerste winteruitvoering. Naast een keurig harmonie programma zal een humoristisch duo de verzorging van het overige van den avond voor zijn rekening nemen. St. Bernardusschool. De opening van de St. Bernardus school in de Telefoonstraai laat nog lang op zich wachien. Zooals de toe stand nu te overzien is, wordt het fabriek, vroeger eigendom der firma vermoedelijk wel 1 Nov. eerde school M. v. Beurden, is gegund aan den in gebruik wordt genomen, slooper L. de Wit te Drunen. Speldjesdag Sobriëta*. Onderling Kunstgenot. De speldjesdag van Sobriëtas bracht Het Waalwijksch Revue Gezelschap ruim f 107,— op. „Onderling Kunstgenot", treedt Zondag Aangevraagd. 20 October voor de eerste maal in Het bestuur van ons R K. Palro- Kaatsheuvel op en wel in de groote Raat jan« beeft een aanvrage in- concertzaal van den heer Jan v. Dun.gediend ter verkrijging van verlof voor De roep die reeds sinds jaren over deze dilettanienclub uitging neemt nog dit jaar steeds hoogere vlucht. Vorige week Dinsdag trad het ge zelschap voor een uitgelezen publiak op in de groote Doelenzaal te Gorin den verkoop van alcohol vrije dranken. Uitvoering. A s. Zondag zal in de zaal van den heer Th. van Boxtel een groote uit voering gegeven worden, waar zal hem, daartoe geëngageerd door den optreden het.alom bekendeArtisten(t>uo Katholieken Kring Ook hier, aldus de Julberltae Palicter, dat hier veel be recensies, werd opgevoerd de revue „Draadloos" waarmede „Onderling Kunstgenot" reeds op verschillende plaatsen optrad. Ook voor dit verwende publiek was de uitvoering een uitgesproken succes. Met het eerste nummer „Televisie" had de vereeniging reeds de publieke opi nie voor zich gewonnen. De stemming van het publiek ver toonde bij elk nummer een stijgende lijn, getuigen de open doekjes en ovaties van het publiek langstelling yoor zal zijn, behoeft geen betoog daar genoemd Duo hier zeer populair is en iedereen 't graag hooren wil. Aanvang 6'/a SPORT. VOETBAL. Afkeuring N. V. B.-terreinen in Waalwijk. Evenals vorig jaar. zullen ook thans door de plaatselijke consuls event, afkeuring van een speelterrein bekend worden gemaakt bij de sigarenwinkels Na afloop van de voorstelling bracht der Firma Pulles, alsmede bij Mej. de de voorzitter van den Katholieken Kring Wed. v. d. Broek-v. Ree. een hartelijk woord van dank aan hetEenieder kan derhalve des Zondags Waalwijksche gezelschap, tevens daar-aldaar vanaf acht uur des v,m. kennis bij de hoop uitsprekende het gezel- nemen, of een wedstrijd al dan niet schap spoedig weder in Gorinchem doorgaat. Bovenstaande mededeeling terug te zien. geldt voor de terreinen van Baardwijk, 't Lijdt geen twijfel of ook in Kaats-i HEC, RWB en WSC. heuvel zal Onderling Kunstgenot even als elders een stampvollle zaal trekken, Zilveren ambtsjubileum. Zaterdag 19 Oct. viert de WelEd. H E.C.— V.O S. 3-3. Ten aanschoüwe van een talrijk publiek speelde H.E.C. Zondag j.l. zijn eersten thuiswedstrijd. Als de scheidsrechter! beginnen blaast stelt H.E.C. zich met een in valler op. V.O.S, wint den toss en H.E.C. trapt af. Het eerste kwartier speelt H.E.C. zeer zenuwachtig en krijgt onzen keeper reeds dadelijk veel werk te doen. Als na een minuut of tien spelen V.O.S. een aanval onderneemt, wordt deze door onzen linksback onderbroken, doch tot aller verwondering laat de scheidsrechter hiervoor V. O. S. een vrijen schop nemen, even voorbij het strafschop gebied. V.O.S. profiteert hiervan en neemt de leiding 0—1. Daarna is H.E.C. geregeld sterker en weet reeds spoedig gelijk te maken door den linksbinnen. Aan beide zijde wordeh dan vele kansen verknoeid doch wel het meest door H.E.C' die wel bijzonder slecht op schot is. Aanval op aanval wordt door de H.E.C.ers ondernomen, doch slechts een hiervan geeft resultaat en is het weer onze linksbinnen die H.E.C. de leiding bezorgt 21. Daarna maakt H.E.C. nog een doelpunt hetwelk echter terecht wegens buitenspel wordt geannuleerd. Met dezen stand gaat de rust in. Na de thee speelt H.E.C. met den wind mee en is weer voortdurend sterker. Geregeld wordt dan ook het V.O.S,-doel bestookt doch niets wil lukken. Het lijkt wel of alles tegen werkt, terwijl daarbij de V.O.S. achter hoede schitterend op dreef is. Ontel bare malen ontkomt het V.O.S.-doel op gelukkige wijze aan een doorboring. Intusschen moet de achterhoede van H.E.C. ook enkele malen handelend optreden en ook daar worden kansen gemist. Het groote overwicht van H.E.C. wordt haar dan ten slotte noodlottig, daar als V.O.S. doorbreekt de H.E.C.-achterhoede te ver is op gedrongen en V.O.S. weinig moeite heeft gelijk te maken, direct gevolgd door een doelpunt dat V. O. S. weer de leiding geeft. Niet zonder geluk maakt H. E. C. dan een minuut voor het einde nog gelijk en heeft hiermede dan het eerste puntje binnen. Een mager resultaat tegen V.O.S. die, hoe wel sterker als verleden jaar, toch wel te verslaan is. H. E.C. heeft echter meer verdiend en zou een 53 over winning beter de verhouding weerge geven hebben, doch met dat al hebben wij weer een verliespunt meer en mogen we feitelijk blij zijn dat het geen verloren wedstrijd geworden is, ondanks het groote overwicht dat H.E.C. bijna den geheelen wedstrijd gehad heeft. Wanneer men echter met het pechduiveltje te kampen heeft is er weinig aan te doen. De leiding van den scheidsrechter kon ons allerminst bekooren, vooral niet omdat hij niet optrad tegen het soms te forsche spel. Zondag 13 October a.s. is H.E.C, vrij van competitie. Om 12 uur zal echter in de kleed lokalen een belangrijke ledenvergade ring gehouden worden, terwijl om 3 uur wederom een onderlinge wedstrijd zal plaats hebben. Zondag 19 October krijgt H. E, C. den kampioen van het vorig seizoen op bezoek, een wedstrijd dus waarbij het zal spannen. W. S. C. Een belangrijke thuiswedstrijd Morgen krijgt WSC bezoek van één der sterkste, wij kunnen gerust zeggen, de sierkste tegenstander in deze ai- deeling en wel de hier bekende en gaarne geziene Oosierhoutsche vereen. TSC. Sedert jaren doet TSC een worp naar de twééde klasse, zelfs het voor laatste jaar behaalde zij het kampioen schap, doch faalde ongelukkigerwijze in de promotie-wedstrijden. TSC geeft echter den moed niet op en zal dit jaar nogmaals een poging wagen. De Ocsterhoutsche gasten, die ook dit seizoen over een sterke ploeg jongere spelers beschikken, komen met den vasten wil naar Waalwijk, om ditmaal eens niet hier te verliezen. De traditie, dat zij nog nimmer van WSC hebben kunnen winnen, willen zij diimaal eens bteken. Aan de andere zijde staat WSC echter gereed om deze traditie te hand haven en de WSC-spelers hebben vast besloten, hiervoor tot de laatste seconde te strijden TSC kan derhalve morgen op een warme ontvangst rekenen. Bovendien, wanneer het WSC mocht gelukken om morgen zegevierend uit den strijd te komen, dan zouden de zwarthemden met drie gewonnen wed strijden zich aan het hoofd der ranglijst plaatsen Dit zou eene prachtige pres tatie zijn en dat het morgen derhalve op het WSC-terrein ten zeerste spannen zal, behoeven wij niet nader meer toe te lichten. De leiding berust bij scheids rechter de Munter in goede handen. Precies half drie zal begonnen worden. Het terrein verkeert, ondanks den overvloedigen regenval der laatste dagen, in uitstekenden staat, zoodai voor afkeuring geen vrees behoeft te bestaan. Juliana. Om 2 uur wordt a s. Zondag op het Julianaterrein een wedstrijd gespeeld voor de tusschenronde van den B.V.B.- beker en komen de Kaatsheuvelsche Boys tegeR Juliana 2 in den strijd, waarbij het aan spanning niet zal ont breken. Beide elftallen wisten hun te genstanders reeds twee maal te over winnen en Zondag zal beslist worden welke vereeniging nog verder aan de bekerwedstrijden kan deelnemen. Voor dezen wedstrijd bestaat groote belang stelling. HEUSDEN. Juliana begeeft zich a.s. Zondag naar Os, om aldaar haar ien compe titiewedstrijd te spelen. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 45'/2 uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Van 5'/j— 7'/j uur voor de leden B.G.V. Zaterdag 3uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak*. Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefeningen Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag- en Maandagavond, 7'/2 uur. „De Klokken van Cornevilie", in Musis. MARKTBERICHTEN. Waalwijk, 10 Oct. 1929. Varkens f 16—f 22. Eieren 10—11 ct. GEMENGD NIEUWS. Gisterenmorgen om half vijf vond een koopman die ter markt ging op de tramrails langs den Dijkweg nabij het dorp Honselersdijk, het lichaam van den agent van politie J. Bakker. Bij vluchtig onderzoek bleek hem, dat de agent reeds gestor ven was. Het lichaam lag op de linkerzijde schuin over de rails het hoofd rustte op den gestrekten linker arm. De doode had een verwonding boven het linkeroog en aan den neus. Verder waren geen sporen van geweld of verwondingen zichtbaar, Uit het onderzoek ter plaatse is nog gebleken dat in de omgeving van het lijk scherven van spiegelglas en van geribt gias van een ruit of 'n lantaarn van een auto zijn gevonden. Mede uit verschillende andere omstan digheden wordt door de autoriteiten de conclusie getrokken, dat 'n hevige aanrijding heeft plaats gehad, waarbij de dood onmiddellijk moet zijn inge treden. Er zijn geen aanwijzingen dat op den agent een moordaanslag zou zijn gepleegd. Naar wordt vernomen is gistermiddag in een garage te Delft door de Delft- SGhe recherche aangehouden de graan handelaar L. v. d. E; als verdacht de aanrijding veroorzaakt te hebben waar bij de agent van politie J. Bakker bij Naaldwijk gedood werd. LAATSTE BERICHTEN. Geslaagd. Voor het examen Machineschrijven, gehouden te Eindhoven op Zaterdag 5 Oct. j.l. vanwege den R.K. Bond van Groote Schrijvers „St. Genesius", slaagde de heer Louis Sars. Geslaagde genoot zijn opleiding bij den heer J. Smarius, Waalwijk. Doodgeschoten. De 25-jarige jashtopziener van den heer van den Berg, n.l. J. Koningste Moergestel, is gistermorgen dood in de bosschen gevonden. Het hoofd was door een kogel, vermoedelijk uit een revolver, doorboord. De Graf Zeppelin. Een vertegenwoordiger van Het Leven deelt mee, dat thans besloten is, den Zeppelintocht op Zondag te houden, indien de weerberichten niet ongunstiger worden. Men verwacht namelijk, gezien de weerberichten uit Engeland, tegen Zondag beter weer. De route blijft vastgesteld via Gronin. gen, zoodat het luchtschip tegen 12 uur boven Amsterdam kan verwacht worden en omstreeks 2 uur of half drie bij Venlo ons land zal verlaten. ADVERTENTIëN. Mondelinge aanmelding n.m. tusschen 2 en 6 uur ten kantore vanMOL-PAUWELS te Nieuwkuik. tegen 1 November voor Winkel en huishou ding. Brieven onder letter S. L. O. aan het bureau van dit blad. -UT h -trfomifft-MMign no nrcrilleino van Hmm. n H^ri ruiven ril* dadfS doel °P detl 8teUn V3n allen* RAAMSDONK. Auto-ongreval. Doordat de achter band van een auto sprong, was de chauffeur L. uit Raamsdonksveer het stuurrad niet meer mees ter en werd de auto tegert een woning in de Kei straat gesmakt. De auto werd nogal beschadigd, beide voorwielen werden in elkaar gedrukt. De inzittenden brachten het er zonder letsel af. Door B. en W. ist aangewezen tot ambtenaar belast met de herkeuring van vee en vlcesch Dr. G. L. J. Gooren, directeur van het abattoir te Til burg.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10