mwi (D Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Mijnhairdt's Zenuwtabletten PIJ ROL, er op Kachel poetsen S51ISs« Hoeveel K.G. Wol bevindt zich in deze etalage? Knotten Wol U is heel wat beter uit nieten, maakt A. Kellenaers den lezers duidelijk. P. J. Schenk toovert ons de ge neugten voor oogen, die het deel zijn van" hen, die mei hem bramen gaan plukken. J. L, A. Kremer geeft beschouwingen ten beste over de techniek van het wandelen wenken, die zeer de be- hartiging waard zijn. Naar een domein, waar de grutto's en kieviten een fijn vertier brengen, leidt ons A. Joman, terwijl J K. Budde op dreef is, nu hij het heeft over de Metselwerk J. Quirijns Capelle f 339 - f J J- J. 251 - 173. 186. 152 212. en J. H. Spierings Capelle Timmerwerk J. Quirijns f H Spierings Capelle f Willemz en W. v. Willigenburg Sprang f W. Nieuwenhuizen Sprang f Schilderwerk J. Klaasse Sprang f 524.- Gebr. van der Waals Capelle f 388 J. van der Schans Sprang f 347 50 Loodgieters en Smidswerk J. Kommers Capelle f 19.75 Gebr. Dekkers Capelle f 38 .Trekker" geeft een kleurig verslag j Het werk is gegund aan de laagste van een oogstkermis in 't landelijke inschrijvers. Hummelo en knoopt daar boeiende beschouwingen aan folkloristische vast. G. D. Duursma vraagt onze aan dacht voor cactussen, met name voor den reuzencactus. D. Meyer houdt ten slotte een geestdriftig pleidooi ten gunste van de merkwaardige aalscholvers, die te vuur en te zwaard worden vervolgd. De rubriek .Van en voor de lezers" rfttuurhistorisch allerlei besluit de aflevering, die, als steeds, kwistig $geem is geïllustreerd met een keur van foto's en teekeningen. A s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk a d Loonschendijk optreden Ds.A. v. Willigen te Capelle Gedurende de maand September werd in de Rijkspostspaarbank op het I hulppostkantoor alh, ingelegd f 3358,20 j en terugbetaald f 3195.56. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen Het verzacht en geneest. de H. WASPIK Woensdag had onder H. Mis van half acht de eerste Communie der kinderen plaats. Ter gemeente-secretarie zijn kosteloos verkrijgbaar aanvraag formu lieren voor vernieuwing der rijbewijzen afgegeven op of na 1 November 1927. GEERTRUIDENBERG Evangelisa- DRUNEN. Toen gisterenmiddag de tielokaal „immanuel" Wal. Zondag 13 jongste dochter van Graaf d'Oultremont te paard door de heide galoppeerde, had zij het ongeluk uit den zadel te vallen Burgemeester Loeff heeft daarop onmiddellijk Dr. van Seters gehaald, waarop zij beiden de jonge gravin per auto huiswaarts hebben gebracht. Dr. van Seters constateerde, dat beide beenen waren gebroken. Wij wenschen haar spoedig herstel. -4 Zooals reeds bekend is, zal op Zondag 13 en Zaterdag en Zondag 19 eri 20 October te Wagenberg bij Breda een groot solisten-, duetten-, trio» en kwartetten-concours gegeven worden, uitgeschreven door de aldaar geves tigde R K. Fanfare (Onze Vrije Uren). Daaraan zal door 9 leden van de har monie der Jongenscongregatie worden deelgenomen. Wij wenschen den deel-1 nemers veel succes Woensdag had alhier de groote honingveiling plaats van den Imkers- j bond „Sb Ambrosius", gevestigd bij den heer H. Pulles-de Wit. Ofschoon j het den imkers dit jaar niet erg gun- stig was, werd er toch nog ruim 2000 pond aangevoerd en verkocht voor 31 j cent per pond. Bij de Eerw. Broeders is weder oni de gelegenheid daargestsld voor jongens om deel te nemen aan den huisvlijtcursus. Velen hebben zich reeds aangemeld. Wij verwachten dat de ouders hunne kinderen er op zullen wijzen daaraan deel te nemen, wat voor de winteravonden een mooi tijd verdrijf is. Hout en gereedschappen zijn disponibel, daarom verwachten wij dat de deelname groot zal zijn De lessen worden gegeven onder leiding van de Eerw. Broeders op Maandag.! van 6 tot 7 uur en op Woensdag van i 7 tot 8 uur. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags half zes hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden candidaat van Rhenen van Sleeuwljk. j In de Ned Kerk hoopt a.s. Zondag des namiddags twee uur op te treden j Ds' Mühlnickel van Waalwijk. Candidaat H. Bout te Huizen j (N.-H heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. CAPELLE Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half tien uur op te treden Ds. A. van Willigen. De heer Adr. Dekkers heeft bedankt als bestuurslid der plaatselijke tuinbouwvereeniging. In deze vacature zal in een dezer dagen te houden vergadering worden voorzien. Door de tooneelvereeniging der afd. Sprang Capelle e o van Volks onderwijs zal wederom een blijspel In studie worden genomen, dat in den loop van den winter voor de leden der afdeeling zal worden opgevoerd. Doordat de waterstand in den Binnenpolder momenteel zeer hoog is beginnen verschillende tuinders op hun bedrijf overlast van het water te krijgen. Naar men ons mededeel! zal de afd. Sprang Capelle van den Chr Besturen bond dezen winter een tweetal propa gandavergaderingen houden en wel een te dezer plaatse en een te Sprang. J. 1. Woensdagavond hield de Herv. Jongelingenvereenigtng aan den Loonschendijk een openbare bijeen komst waar als spreker optrad Ds. van der Graal uit Ede. De begaafde spreker zette in een gloedvolle rede het belang eener zoodanige vereeniging uiteen. Jammer genoeg was er weinig belangstelling, omdat het weer zoo ongunstig was. Bij de j. 1. Donderdag, 10 dezer gehouden aanbesteding van gemeente werken dezer gemeente werd als volgt ingeschreven October 's morgens Beera van Breda. 10 uur Ds. van NIEUWS UIT HE IJSDEN. Heusden, 10 Oct. '29 De schutters van St. Blasius behaalden op den jongsten bondswedstrijd te Helvoirt den 4den Korpsprijs, terwijl een drietal, de heeren A. en P, van den Oever en M. de Gouw een per- soneelen prijs verwierven. In den wedstrijd om het Dam kampioenschap van N. Brabant werd de heer A. de Graag No. 2. Tengevolge daarvan zal bij medespelen om den meestertitel. De zilveren wisselbeker, beschik baar gesteld voor den wedstrijd .Damkampioenschap Heusden en Altena" is gewonnen door den heer A. de Graag, die ongeslagen won. Bij gelegenheid, dat de beker wordt uitgereikt, zal genoemde heer een simultaanpartij spelen. In de vergadering der damclub V. D. is in beginsel besloten, eerlang een groepenwedstrijd te organiseeren. RECHTZAKEN. Mishandeling op politie. C. E., 22 jaar, grondwerker te Vlij men, stond terecht ter zake dat htj op 1 Juli 1929 te Vlijmen na van te voren daartoe het plan te hebben gevormd N. Musch met een bieiflesch heeft geslagen, waardoor deze bloedend werd verwond Bij vonnis der rechtbank werd ver dachle veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf. Bij 'n stervend kindje. De scharenslijper J. v. d. P. te Loon op Zand meende te streng te zijn aangepakt, toen hij zijn vonnis thuis kreeg, waarbij hij veroordeeld was tot 3 maanden gevangenisstraf wegens mishandeling op E. de M zijn zwager, een schoenmaker te Kaatsheuvel. Dies kwam hij van zijn vonnis in hooger beroep. Voor het gerechtshof werden de stukken nog eens open geslagen. Op 6 Mei lag een klein kindje op sterven De familie de M. waakte bi het wicht en was bedroefd. Ook de scharenslijper schreide. Maar 't waren krokodillentranen, ofwel een uiting van dronkemansaandoening. H was met een dronken gezicht in het sombere huisje bij het doodzieke kindje komen aanzetten en wilde het een kus geven. De vader verbood zeer terecht die vertooning. Toen werd de indringer kwaad en stak zijn zwager met een mes in den rug. Ook d&t nog Het gerechtshof bevestigde het von nis3 maanden gevangenisstraf en f 13.schadevergoeding Pech A. S. te Oudheusden had een motor voertuig gekocht en had zich vóór h uitreed verzekerd, dat alles in orde was En voor 't eerst in z'n leven be stuurde hij verrukt een voertuig zonder paard, zonder touw, zonder zweep Doch terwijl hij uit was r werd hem door den dienaar van den H. Herman dad gezegd dat hij in overtreding was Waarom Ie hebt geen spiegel op je motor En zoo ben ik er onwetend inge loopenklaagde de eigenaar van de moderne car. We zullen er rekening mee houden Twee kwartjes boete maartroostte de rechter. De drank. J. de G. te Waalwijk, al driemaa wegens openbare dronkenschap ver oordeeld, had het altijd nog goed kunnen maken bij de Justitie door boete te betalen. Toen hij op 28 Apr 1929 weer dronken was langs de v///M0^ ZIET ONZE WOL-ADVERTENTIE IN DIT NUMMER! openbare straat te Waalwijk, liep het erger en hij werd veroordeeld tot 7 dagen hechtenis. Van schrik voor de nor beproefde hij een hooger beroep. Maar het O. M. bevestigde het vonnis. WAALWIJK. Uitspraken van 10 October 1929. M. v. H. en J. B. te Waalwijk, overtr. veldpol. ieder 5 of 1 week tucht school. C. v. D. te Drunen, overtr. rookverbod 10 of 5 dagen. H. S. te 's Bosch, L. M. en E. R. zwervende, H. K. te Waalwijk en A v B te Vlijmen, overtr. pol. verord ieder 3 of 2 dagen. W. H. te Tilburg, overtr. alsv. 10 of 5 dagen. -A, tl. R. te Waalwijk, overtr. alsv. 1 of[l dag. R. R. te alsv., dronkenschap 15 of 10 dagen. J. M. te Rotterdam, overtr. alsv. 10 of 5 dagen. M. v. O., M. B. en A P te Waalwijk, W K te Tilburg, over treding veldpol. ieder 5 of 3 dagen. C. v. Z. te Waalwijk overtr prov. pol. regit 2 x 0,50 of 2 x 1 dag. A H te alsvoor overtr. alsvoor 2 of 2 dagen. M. v d P. zwervende, overtr. trek- hondenwet, 3 of 2 dagen. M. S te Waalwijk overtr. max. snelheid 3 of 2 dagen. H. M. te Breda overtr. alsv. 6 of 3 dagen. H. d G. te Drunen overtr. mot. en 'rijw regit 3 of 2 d. C. d. G. en W. D. te Waalwijk, W v d H te Sprang-Capelle, E. S. te Kaatsheuvel overtr. alsvoor ieder 5 of 3 dagen. W. K. en M. v S. te Drunen overtr alsv ieder 2 of 2 dagen. H v N te Kaats heuvel, overtr alsv 0.50 of 1 dag. P. N. te alsv. overtr alsv 2 x 0.50 of 2x1 dag. J L te Tilburg overtr alsv 5 of 3 dagen, dezelfde opgave valsche naam 25 of 20 dagen. H. M. te Waalwijk overtr. wapenwet 5 of 3 dagen. A. S. te alsv. overtr ijkwet 0,50 of 1 dag. J. C. to Turnhout overtr. visscherijweti 3 of 2 dagen J. v. D. te Rotterdan^, J v B te Heusden, H. G. te Werkendam, E. V L. te Loon- op-Zand, overtr. mot en rijw wet ieder 5 of 3 dagen. J. J. te Breda overtr. alsvoor 3 of 2 dagen. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Adrianus z.v. P. T. van Huiten en Maria E. van Oostrum. Anna A. M. v. A, van Spijk en M. S. Jungeburth. Josephus'j. z.v. J. Trommelen en J. Schapendonk. Adriana d.v. P. P. Brokken en F. Verhoeven. Gijsber- tus; C. z.v. C. A. J. Mulders en N, Mul der. Elisabeth A. d.v. P. J. Kelder en en J. E. de Werd. Josephus W. M. .v. H. P. C. Hens en Th, H, J, Kleij- berg. Overleden: Wouthér Kuijsten 66 jaar echtgen. van D. Okkers. Huwel. Aang.: Ludovicus G. A. Dumoulin 36 jaar en Johanna Chr. Possimis^ 30 jaar, bei den wonende alhier. Gehuwd Jacobus C. van Mierlo, 30 jaar en Elisabeth Boom, 25 jaar, beiden alhier. Ingekomen personen: W. A. Mulders van Drunen. J. P. A. Roelaars van Tilburg. G. A. M. Smits van Nijmegen. Jo de Koning van Helmond. G. D. Smitshuijsen en gezin van Nijmegen. H J Groot van Huissen C. H. van Beurden van Tilburg. Vertrokken personen: C. Korthout en gezin naar Loonop- zand. C. Strik naar Drunen. E. M. P. van Boxtel naa'r Vught. G. Platzbacke'r naar Roerdorf. F. Grei- danus pn gezin naar Vorden. A. A. van Heeze naar Vorden. H. A. Ves- ter naar Helmond. W. van Rijswijk en gezin naa'r Amersfoort. H. Bur- manje naar den Bosch. G. S. van der Eisen naar Hilvarenbeek. H. L. Dol- lekens naa'r Son c.a. C. Pennings naar Son. H. van der Bijl naar Moer gestel. A. Barend naar Amsterdam. A. A. Hensen naar Tilburg. GEMENGD NIEUWS. Amokmaker. Tijdens de groote legermanoeuvres, die in 'I Cheribonsche gebied gehouden worden, maakte een Menadoneesche ambour amok. Hij doodde vier inlan ders en verwondde twee personen, waaronder de sergeant van den radio dienst Jansen, zwaar. Een korporaal van den radio-dienst, een Europeaan, werd licht gewond. De amokmaker con gegrepen worden. Zwerver te Soest dood gevonden. Maandagmiddag werd aan de politie te Soest kennis gegeven, dat de zwer ver M. de B. dood bij zijn woning aan den Wljksloterweg lag. De politie stelde een ondérzoek in, waarbij bleek, dat er te voren een vechtpartij had plaats gehad. Het lijk, dat een kleine, ronde wonde aan het achterhoofd ver toonde. is in beslag genomen. De scharenslijper D. K. die verdacht wordt deze wonde te hebben toegebracht, is Gisteravond door de politie te Nijkerk gearresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld. Het lijk van M. de B. !s voor sec tie naar Utrecht overgebracht. Overboord geslagen en verdronken. De schipper van de gistermorgen te IJmuiden binnengekomsn stoom trawler „Walvisch" Ij M. 323 rappor teert, dat de oudste stoker, B. genaamd en wonende te Rotterdam, bij het aschwipp:n overboord geslagen en verdronken is. B. was veertig jaar oud en gehuwd. Scheepsramp in de haven van Yokohama Het Japansche stoomschip Kotoshimo Maru is Dinsdag tengevolge van den sterken mist fh de haven van Yoko- kama met een ander Japansch stoom schip in botsing gekomen en binnen eenige minuten gezonken. De beman ning bestond uit dertig koppen en is voor een gedeelte omgekomen. Spoorwegongeluk. Woensdagochtend heeft op het sta tion Sobolew bij Demblin in Polen een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Vermoedelijk ten gevolge van den dichten mist is een ijlgoederentrein door een onveilig signaal gereden en ongeveer 40 M, verder met een uit Lemberg komenden passagierstrein in botsing gekomen. De botsing was zoo hevig, dat beide locomotieven ernstig gehavend werden en ontspoorden en verscheidene wagens van den passa gierstrein en 5 wagens van den goe derentrein totaal vernield werden. Vele andere wagons werden ernstig bescha digd. Bij het direct aangevangen reddings werk werden vijf dooden en vijftien ernstig gewonden uit de overblijfselen van den trein te voorschijn gebracht. Nog vijftien andere personen hebben lichte verwondingen opgeloopen. Tij dens het vervoer zijn twee ernstig gewonden overleden. Men vreest, dat het aantal slachtoffers nog erooterzal zijn. Tot de dooden behooren, voor zoo ver kan worden nagegaan, twee sol daten, een conducteur en vier reizigers. Volgens andere berichten zouden on der de verwoeste wagens nog drie doode soldaten liggen. Uit Demblin is een hulptrein en uit Warschau is een commissie van onderzoek ter plaatse aangekomen. De machinist, die door het onveilig signaal reed, werd licht gewond en werd onmiddellijk gearresteerd. Volgens de laatste berichten is het aantal ern- tig gewonden tot 21 gestegen. De goudmaker Tausend. De alchimist Franz Tausend die geruimen tijd geleden werd gearresteerd na talrijke slachtoffers te hebben ge maakt, zou er volgens een verklaring van zijn verdediger op 3 October j.l. inderdaad in geslaagd zijn goud te maken. De proeven zijn genomen in Beiersche munt te Munchen in tegenwoordigheid van een directeur en twee ambtenaren van de munt, van den rechter van instructie en den vertegenwoordiger van het O.M. Voor het begin van de proefneming werden de kleeren van Tausend nauwkeurig doorzocht om vast te stellen dat hij geen goud bij zich had, wat niet het geval bleek te zijn. Ook volgens de overtuiging van den directeur van de munt zou Tausend er inderdaad in zijn geslaagd goud te maken. Wolff meldi nog dat Tausend bij zijn proefneming uit lood goud heeft gemaakt en dat de autoriteiten die er bij tegenwoordig waren zich tevoren hebben vergewist dat er in de grond stoffen die hij gebruikte, geen goud zat. Van ambtelijke zijde wordt nog het volgende medegedeeld over de onder de scherpste contróle gehouden proef van den zoogenaamden goudmaker Tausend. De aanklacht tegen Tausend omvat meerdere gevallen van beweerd bedrog. Bij enkele ernstige gevallen is het de vraag, of Tausend werkelijk heeft ont dekt, dat men goud op synthetische wijze kan maken. Bij de andere aan klacht wordt ten laste gelegd, dat hij aan geldgevers over zijn ontdekking onjuiste opgaven had gedaan. In den loop van het onderzoek werd hem gelegenheid gegeven de juistheid van zijn ontdekking te bewijzen. De proeven werden gelijk gemeld in het gebouw van de hoofdmunt te Munchen genomen, waarbij Tausend zeer scherp werd gecontroleerd. Aan het einde van zijn proefneming kwam Tausend voor den dag met een kern van edel metaal, bijna 1/10 gram. wegende, die zonder twijfel uit zuiver goud bestond. De kern is uit een stuk lood van 1.67 gram gesmolten. De deskundigen verklaren het resul taat als verrassend gunstig te beschou wen, hoewel het in strijd is met de tot nu toe verkregen wetenschappelijke ervaringen. De directeur van de hoofd munt beweert echter zijn twijfel niet geheel te kunnen onderdrukken en acht het niet uitgesloten, dat Tausend het goud toch in het lood heeft weten te smokkelen. Zooals reeds werd gemeld, zal het hoogste landgerecht nu beslissen moeten over het voortduren der voor- loopige hechtenis. Nader bericht men dat de meening meer en meer veld wint, dat hij ook thans fraude heeft gepleegd. Sleepboot gekapseisd. Gisteravond is op de rivier de Nieuwe Maas te Rotterdam, ter hoogte van de boet 10, een ongeluk gebeurd, dat veel overeenkomst toont met de ramp met de sleepboot Denemarken, welke eenige jaren geleden op dezelfde rivier, bij het weghelpen van een groot stoomschip, is omgetrokken, waarbij toen enkele opvarenden het leven hebben verloren. Thans is de sleep boot Leuvehaven, eveneens van den stoomsleepdienst voorheen Piet Smit Jr. te Rotterdam, gekapseisd, bij welk ongeluk één van de beide opvarenden, n.l. de 22-jarige kapitein D. van Dijk uit de Thorbeckestraat, is verdronken. De Leuvehaven trok den lichter On derneming II, deze raakte door den stroom dwars in de rivier en daardoor is de sleepboot gaan hellen zij maakte water, sloeg om en verdween in de diepte. De Leuvehaven is een boot van het kleinste type van de vloot van Piet Smit's sleepdienst. Er zijn slechts twee opvarenden aan boord, n.l. de kapitein en de machinist. Toen de boot omsloeg, zijn beide te water geraakt. De machinist, de 21-jarige J. W. J. van de Pol van den Mathenes- serweg, is door den schipper van de Onderneming II gered. Eenige minuten later hebben opvarenden van de sleep boot Alma 11 van S.H.V. den kapitein drijvende gevonden op een scheeps- ladder. Hij is naar het bureau aan de Parkhaven gebracht, waar een inmid dels ontboden geneesheer den dood heeft geconstateerd. OVALINE. Om onze geweldige sorteering Wol te laten zien, organiseeren wij een aardige attractie in onze Wol-etalage- Degene die het aantal K.G. raadt of dit het meest benadert, ont vangt den eersten prijs, de daar opvolgende den tweeden, enz. De prijzen bestaan uit: voor het breien van deux- pièces, jumpers, truien, sjaals, vesten, handschoenen, enz. Inzendingen vóór 20 October in de bus op de trap of aan de afdeeling Reclame DPEkSMANN VROOM DEN BOSCH EINDHOVEN door steeds naar Bax' artikelen te vragen. Bax is 'n specialiteit in hygië nisch verpakte artikelen, alles wordt voor verzending op goede kwaliteit onderzocht en dan!.... Bax' artikelen zijn niet duur. Vele artikelen bevatten onze bekende Wonder-spaarbons. Vraag in Uw belang overal Bax' bovenbeste artikelen.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6