MUNHA VERSTOPPING sprong te blijven behouden. Diverse schermutselingen ontstonden voor 't Oosterhoutsche doel en ieder moment werd de gelijkmaker verwacht. In de laatste minuten dachten wij WSC nog te zien doelpunten, doch werd ook deze kans om hals gebracht. De span ning bleef tot de laatste seconde ge handhaafd en voor het eerst, sedert beide tegenstanders elkander ont moet hebben, is er TSC dan eindelijk in geslaagd de traditie te breken, dat nog nimmer van WSC gewonnen is kunnen worden. De belangstelling op het WSC-ter- rein begint wederom zoo groot te worden als voor enkele jaren terug. We bemerkten wederom onder het publiek de oude aanhangers, die wij sedert geruimen tijd gemist hebben. Ook j.l. Zondag was de belangstel ling wederom zeer groot en heeft het publiek wel waar voor zijn geld ge kregen, al was het jammer, dat WSC niet-heeft mogen winnen. A.s. Zondag is het le elftal vrij van competitie, doch daarentegen zal het 2e elftal dien dag op eigen ter rein voor de competitie moeten spe len tegen Willem II 3 uit Tilburg. JULIANA. Zondag j.l. had de wedstrijd voor den B. V. B.-Beker Juliana 2Kaatsh.- Boys plaats. In de eerste helft wo'rdt het meest op de Kaatsheuvelsche helft gespeeld maar de Juliana-voorhoede weet de talrijk geboden kansen niet te benutten. Na 'n half uur spelen wordt bij een Kaatsh. aanval door de Juliana achterhoede onvoldoende weggewerkt en op gemak kelijke wijze maakt Kaatsheuvel het eerste doelpunt, waarmede rust komt. Na de rust gaat de wedstrijd tegen elkaar op, maar Juliana kan het niet tot doelpunten brengen. Kaatsheuvel brengt den stand op 20, waarmede 't einde komt. KAATSHEUVEL. Baardwijk 2Kaatsh. Boys I. In het begin gaaï het spel gelijk op, dit blijft zoo gedu'rende twintig minu ten. Dan komt Baardwijk meer en meer i. d. aanval en behoudt dit overwicht tot 10 min. voo'r rust, als de Boys een aanval nemen op het Baardwijk-doel. C. van Wanrooij maakt 10 en eenige minuten later treedt 'rust in. Na de rust treden de Boys het eerst op den voorgrond en zijn niet van het Baa'rdwijk-doel weg te krijgen, totdat de voorspelers van Baardwijk even op- balen. Dan eenige bange oogenblikken voot taet Boys-doel en ieder denkt dat Macks het eerste doelpunt voor Baard wijk zal maken, doch Fo'rtuna is niet met hen. Er' is nog elf minuten te spe len. P. van Laarhoven krijgt den bal toegespeeld en maakt aan alle onzeker heid een einde, 20. Nog eenig op- en neergaand spel en de wedstrijd eindigt met een 20 overwinning voor de Boys. Wij hebben den heer van Vugt wel eens beter zien leiden; de a'rbiter was te eenzijdig aan den kant van de vereeniging Baardwijk. HEUSDEN. De Zondag hier gespeelde wed strijd tuschen R.W.B. (Besoijen) en Juliana (alhier), eindigde met een 2—0 overwinning voor de eerste. HET ZUIDEN. le Klasse. NOAD—BW 1—3 Wilhelmina—MVV 1—2 2e Klasse A. TAG—DONGEN 3—2 Bredania—MEVO 2—2 MiddelburgVlissingen 41 Breda—-Zeelandia 34 Ö0SKOVelocitas 35 2e Klasse B. VOS—Tegelen 13 GUDOK—VVV 1—4 de ValkHelmond 31 3e Klasse B. HKI—Hero 3—4 BoeimeerDe Muggen 23 3e Klasse C. WSC-TSC 1—2 Good Luck—ZIGO 3—1 3e Klasse D. Spt.ver. '29Zaltbommel 1—0 Picus—Tricht 9—1 Reserve le klasse. Helmond 2—NAC 2 6—2 Eindhoven 2—PSV 2 4—3 NOAD 2—BW 2 3—0 Willem II 2—Wilhelmina 2 7—3 Reserve 2e klasse A. NAC 3—BVV 3 6—5 j L0NGA 2—DOSKO 2 5—2 Dongen 2—Willem II 3 0—0 j Reserve 2e Klasse B. VVV 2Wilhelmina 3 21 j PSV 3Eindhoven 3 21 Mesch, 5, J. Zwart, 6. A. Zwart, 7, P. Snaphaan, 8 13 14 15, J.Spierings, 9, W. v. d. Velden, 10, J.Corstanje, 11, A. Versteeg, 16 17, C. v. d. Schans, 18 19. DUIVENSPORT. CAPELLE. ].l. Zondag hield de postduiven- vereeniging „De Luchtvaart" alhier, gecombineerd met de Kaatsheuvelsche vereeniging „De Getrouwe Duif een wedvlucht vanuit Hilversum met den volgenden uitslagC. Oerlemans, 1 2,1 Netten, 3, W. Oomens, 4 12, M. GEMENGD NIEUWS. Verschrikkelijk familiedrama. In de wachterswoning aan den spoorlijn MiddelburgGoes, onder NoordKraaiert, bewoond door de Weduwe M. met 8 kinderen, heeft zich Vrijdagavond omstreeks 8 uur een verschrikkelijk drama afge speeld. Er was twist ontstaan tusschen de 20-jarige dochter des huizes C. M. en haar 22-jarige broer J. Toen het meisje van tafel opstond trok zij een revolver en loste een schot op haar broer, dat hem in den maag trof. Hij zakte hevig bloedend ineen. Dr. Zijl verleende geneeskundige hulp. De overbrenging van het slachtoffer naar het gasthuis te Middelburg was nood zakelijk; de toestand van J. M. is zeer ernstig. De 20-jarige C. M. is door de poli tie aangehouden en voor den rechter commissaris te Middelburg geleid. Het meisje liep reeds eenige dagen met een geladen revolver rond. Dubbele kindermoord te Rotterdam. Vrijdagmorgen hebben werklieden die graafwerk verrichtten in den drie hoek tusschen den Dordtschen straatweg en het oude en nieuwe ge deelte van den Groenen Hilledijk te Rotterdam een doos gevonden, waar in twee kinderlijkjes bleken te zitten, van een jongen en een meisje, twee lingen, die kennelijk dadelijk na de geboorte in de doos zijn gedaan en gestikt. De lijkjes waren gewikkeld in oude couranten en het eene in een oude deken en het andere in een ouden rok. Sporen van geweld zijn op de lijkjes niet aangetroffen. Het staat vast, dat de doos den nacht te voren daar in den grond is gestopt. De po litie van de zesde afdeeling, bureau Nassaukade, verzoekt hun, die hier omtrent eenige inlichtingen kunnen geven, zich dadelijk aan genoemd bureau te melden. Kind te vondeling gelegd. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur is in een perceel aan de Plantagemid- denlaan te Amsterdam te vondeling gelegd een kind van ongeveer 11 maanden, van het mannelijk ge slacht, vermoedelijk door den vader, die uit Antwerpen zou zijn gekomen. Aanranding nabij Sterksel. In de Heezerbosschen tegenover Sterksel is de heer J. G. uit Asten, terwijl hij even van zijn fiets was af gestapt om een pijp op te steken, door een onbekend persoon, die zijn hoed diep over het hoofd getrokken had, aangerand. De man wilde hem tot afgifte van geld dwingen. De heer G. bleef zeer kalm, legde zijn fiets op het midden van den weg neer en met een dat hij zich oprichtte, gaf hij den aanrander een geweldigen slag, waar op een verwoede vechtpartij ont stond. De aanrander verweerde zich met een mes, doch de aangevallene kon meester van hem blijven, totdat in groote vaart een motorrijder na derde. De G. trachtte de aandacht van den motorrijder te trekken, wat hem echter niet mocht gelukken. Hierbij zag de aanrander kans om te ontsnappen en in de bosschen te ver dwijnen. De heer G. bekwam enkele lichte verwondingen, terwijl zijn klee ding door verschillende sneden was vernield. Bij Linz, op het station Gais- bach-Wartberg, zoo schrijft raien uit Weenen aan de Frankfurter IZeitung, reed een leege trein weg zonder den stoker, die verzuimd had tijdig op de locomotief te springen. De machi nist boog zich uit zijn hokje om te kijken, waar zijn stoker bleef, ver loor zijn evenwicht en viel van de lo comotief. Onder vollen stoom reed de leege trein door, een vollen passa- gierstrein achterna. Een wegwerker zag wat er aan de hand was en wist, dat er een verschrikkelijk ongeluk te wachten zou zijn als de trein zonder locomotiefpersoneel doorreed. Zonder zich te bedenken sprong de man, met gevaar voor zijn leven, op den trein, die reeds een flinlte vaart had,. Hij wist de locomotief te bereiken eiti, hoewel hij nïet de minste kennis had van het mechanisme, slaagde hij erin den trein tot stilstand te brengen. De inzender van het bericht spreekt de hoop uit, dtat de man de1: belooning zal krijgen, die hij waarlij k wel ver diend heeft. Te Deiacrobe (Vera Cruz) zijn 30 personen verdronken, dioordat hun boot tengevolge van den s terken golf slag omsloeg. Zaterdagmiddag' cir ca 5 uur ge raakte het 4-jarig zoont je van D. te Swalmen spelenderwijs in de Swalm. Het 4-jarig dochtertje van E. geraak te bij reddingspogingen eveneens te water. Het meisje verdronk, het jon getje werd gered. De schipper van de Zondag van IJsland te IJmuiden binnengeloopen stoomtrawler „Odin IJm. 168" rap porteerde, dat op zee de matroos W. de G. uit Scheveningen, bij het vast sjorren van de levervaten over boord is geslagen en verdronken. Het slacht offer is gehuwd en laat 5 kinderen na. Zaterdag is te Baflo een nieuw geval van kinderverlamming gecon stateerd, zoodat thans acht gevallen in Baflo bekend zijn. Naar de Morning Post uit Jo hannesburg meldt, heeft een 12-jari ge jongen, die op een boerderij de koeien hoedde, met pijl en boog een leeuwin gedood. Toen het dier zich plotseling op een os wierp, schoot de knaap de leeuwin een pijl in de buik, die door de bewegingen van het woedende dier diep in het lichaam drong. Met een tweede pijlschot in het oog maakte de knaap toen het dier af. Een krankzinnige chauffeur te Newburg (New-York) is aldaar een particuliere woning binnengedron gen, waar de leden van twee gezinnen voor een kleedingfabriek werkten. De man schoot twee personen dood, ver wondde er drie en pleegde daarna zelfmoord. Zaterdagavond is te Geldrop de 49-jarige ongehuwde stucadoor H. G., die in dronken toestand de Sluis straat overstak, onder een vrachtauto van den expediteur J. H. gekomen. De man was op slag dood. Te Best is gisteravond de 40- jarige loodgieter S. aldaar, die te fiets was, door een auto bij het passeeren van een anderen auto aangereden en gedood. S. laat een groot gezin ach ter. Te Veendam is gistermorgen J. P., die te fiets op weg was om de Zep pelin te gaan zien, door verkeerd uit wijken onder den auto van den heer Oethof, directeur der cartonfabriek „Erika" te Oude-Pekela geraakt. De man is met een hersenschudding naar zijn woning gebracht. In de 2e Sweelinclrstraat bij het Sarphatipark te Amsterdam is gis termorgen op een ambtenaar van den Maatschappelijken steun door een jongen man een aanslag gepleegd. De ambtenaar bracht zijn dochter tje naar school en werd toen staande gehouden door een man, dien hij van vroeger kende. Na een korte woordenwisseling kreeg de ambtenaar met een boksbeu gel een slag in het gelaat om vervol gens met een ploertendooder een klap op het hoofd te krijgen. De ambte naar nam de vlucht in een winkel en meteen klonk een schot. De kogel kwam in den deurpost van den win kel terecht. Van alle kanten kwam toen publiek toeloopen. Politie ver scheen ook weldra ter plaatse, zij nam den jongen man mee. Het bleek dat de aanrander van den ambtenaar goed gewapend was. Op hem werden drie pistolen van verouderd kaliber gevonden, voorts nog een dolkmes van behoorlijke afmeting, een paar boksbeugels en een ploertendooder. De aanleiding tot dezen aanslag moet gezocht worden in het feit dat de ongeveer 28-jarige man steun ge noot en hij in de meening verkeert, dat het de schuld is van den aange vallen ambtenaar, dat hem die steun werd onthouden. Reeds vroeger had de ambtenaar overlast van den jongen man op straat ondervonden. De aangevallene had wonden in 't gelaat en op het hoofd, die op het po litiebureau verhonden werden. De kindermoord te botterdam. De politie heeft gistermiddag een ver dachte, die men Zondagmorgen in den polder Blijdorp had aangehouden, weer op vrije voeten gesteld. Zijn alibi, dat gistermorgen In het gehee' niet klopte, bleek hoewel verward en gebrekkig, tenslotte toch aannemelijk De politie zoekt nog steeds. Een ver dachte, die Zaterdag is aangehouden blijft voorlooplg nog opgesloten. Hi heeft zijn onschuld nog niet voldoende kunnen aantoonen. Spoor doodgeloopen Het spoor, dat men gevonden had is gebleken van weinig waarde te zijn. Het liep dood te Overijssel. De man die men op het oog had, bevond zich den 9den October al in Overijssel zoodat hij niet schuldig kan zijn. Onjuist alibi Omtrent de aanhouding van den verdachte, die thans nog in bewaring gehouden wordt vernemen wij nog Zondagmorgen te 7 uur werd de man op de plaats, waar het misdrij' heeft plaats gehad, aangehouden. Hij had een fiets bij zich en kwam met het signalement overeen. Hij droeg evenwel een ander costuum. Bij zijn verhoor gaf hij op, dat hij de geheele week in een andere plaats in een ogement had vertoefd. Bij telefoni sche informatie bleek dat echter on- uist te zijn, daar de man pas Don derdagavond aldaar gekomen was, ter. wijl de moord Woensdagavond is ge- Meegd. De man volhardt echter bij iet opgegeven alibi. De kleeding van iet slachtoffer is gisteren per speciale soerier naar Dr. Hesseling te Arnhem overgebracht voor scheikundig onder zoek. f 500 uitgeloofd. De regeéring heeft aan hem of haar, die aanwijzing kan verstrekken tot aanhouding van den dader een beloo ning van f 500 uitgeloofd, Tot nu toe heeft men in elk geval niet veel resultaat. Diefstallen, inbraken, enz. Te Roosteren is Zondagnacht inge broken in de woning van den timmer man J. Een bedrag van f 20000 en eenige waardepapieren zijn ontvreemd. Te Linne is denzeifden nacht inge- iroken ten huize van de Wed. S. -fier is f 50 ontvreemd. Aangehouden is de 25-jarige dienstbode C. M., die ten nadeele van ïaar patroon, den pensionhouder C. I. K. uit de Diergaardelaan alhier f200 tieeft gestolen. De heer K. heeft aan gifte gedaan, dat hij f 60 miste. De verdenking viel al dadelijk op de dienstbode. In haar koffer werd een jedrag van f 120 gevonden Volgens haar bekentenis had zij f 100 daarvan »estolen. Voorts heeft zij toegegeven, n totaal in den loop van den tijd circa f 200 te hebben gestolen. Zij is op gesloten. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in het magazijn van de firma M. aan den Nieuwen Binnenweg alhier. Uit de kassa is een bedrag van f 15 gestolen. Zaterdagavond is ingebroken in een perceel in de Van Hogenhouck- laan in Den Haag, tijdens afwezigheid van de inwoners. De dieven hebben zich toegang verschaft door middel van opensluiting van de straatdeur. Er worden juweelen ter waarde van on geveer f 1000 vermist. Zondagnacht is in de Lange Tolburgstraat te 's Bosch bij den logementhouder J. D. ingebroken. Uit een kas werd ongeveer f300 ontvreemd. Poging tot doodslag. Gisternacht hebben twee mannen ruzie gekregen op de Oeldersche kade te Rotterdam. Daarbij heeft een hunner den ander pardoes van den wal ge gooid. Deze man is op een schip terecht gekomen en heeft enkele ver wondingen opgeloopen. De dader, de 18—jarige P. V., is aangehouden en opgesloten. Hij heeft bekend, dat het in zijn bedoeling heeft gelegen, den ander is het water te werpen. Zaterdag bevonden zich in een café te Dokkumer Nieuwe Zijlen de gebroeders H. en O. Zwaagman. Daar het sluitingsuur was, verzocht de café houder hun te vertrekken, aan welk verzoek zij niet voldeden. De café houder riep daarna de hulp in van den rijksveldwachter Mulder, die daar juist ter plaatse was en den mannen nogmaals verzocht te vertrekken. In antwoord hierop hebben zij naar den politieman met hun messen ge stoken, zonder hem te raken. De veld wachter trok zijn revolver en loste een schot, ter waarschuwing, zonder dat dit hielp. Uit zelfverdiging heeft hij daarop drie schoten gelost, welke de gebroeders Zwaagman troffen. Twee ervan troffen O. in het dijbeen boven de knie en H. kreeg een schot in het been onder de kuit. Daarna hebben zij het café verlaten. Later op den avond zijn de beide getroffenen naar het Diaconessenhuis te Groningen vervoerd. Hun toestand is bevredigend Op den straatweg Schoondljke- Oostburg is Zaterdag de 55-jarige landbouwersknecht J. B. uit Schoon dljke van een wagen gevallen en over reden. De man is in het ziekenhuis te Oostburg overleden. Brand te Nijmegen. In den laten middag van 15 Oct. heeft een felle uitslaande brand gewoed in een pakhuis van den heer Seegers aan de Nonnenplaats alhier. Omstreeks vier uur was men in het pakhuis bezig met het overladen van benzine uit vaten in bussen. Door nog onbekende oorzaak ontstond plotseling een hevige ontploifing, die het dak van het drie verdiepingen hooge gebouw wegrukte. Pannen en stukken hout belandden vele tientallen meters verder op de huizen. Het van binnen geheel uit hou oogetrokken pakhuis met zijn brand baren inhoud, brandde onmiddellijk ais een fakkel. Een diej gepakt. Zaterdagavond is op het centraa station te Utrecht de Duitscher P. K,, van Hilversum, betrapt op het stelen van een pak suikerwerk. Hij werd gearresteerd. Gisteren is huiszoeking gedaan in zijn woning aan de Merel straat te Hilversum. Daar is voor een waarde van duizenden guldens in be slag genomen en wel japonnen en costuums, instrumenten, bontwer ken, levensmiddelen, koffers, schoenen, enz., welke artikelen blijkbaar afkom stig zijn van diefstal in treinen en op perrons. K, werkte op een fabriek te Hilver sum. Hij was in het bezit van een maandkaart voor de spoorwegen, waar mee hij er 's avonds op uitging. Hij heeft bekend, reeds voor groote be dragen gestolen goederen te hebben verkocht. Ernstig verkeersongeval op den Wageningschen Berg. Een jonge man gedood en twee dames ernstig gekwetst. Zondagmiddag ongeveer half-twee reed de heer j. S. met een auto den Wageningschen berg op. Bij het uit. wijken voor een andere auto, die uit de richting Renkum kwam, is hij op het rijwielpad gekomen, waar drie personen werden aangereden, de 20- arige Frits Alberts, diens verloofde, mej. K. en mej. M. De heer Alberts was op slag dood de beide dames werden ernstig gekwetst. Zij zijn naar Ziekenzorg gebrachtS. is gearresteerd en de auto is in beslag genomen. Moeder en zoon onder een trein verpletterd. Te Rijssel is een ernstig ongeluk gebeurd. Aan het station viel de 53-jarige mevrouw Sautremont van het perron op de raiis, juist toen een ocomotief naderde. Haar zoon sprong onmiddellijk van het perron, om zijn moeder weg te trekgen doch struikelde eveneens, met het noodlottig gevolg, dat ook hij onder de wielen van de ocomotief vermorzeld werd. De machi nist trachtte nog uit alle macht te remmen, doch het bleek reeds te laat. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 15 Oct. Ter Vee markt waren heden aangevoerd: 207 paarden, 37 veulens, 2213 magere run deren, 810 vette 'runderen, 268 vette kal veren, 518 nuchtere kalveren, 730 gras kalveren, 523 schapen of lammeren, 132 higgen, 15 bokken of geiten, 17 overloopers. Prijzen pe'r ih kg.: Koeien 2934 c., 4649 c., 5356 c.; ossen 34 c., 4446 c., 5054 c.; stieren 3637 c., 4244 c., 4648 c.; kalveren 521/*57Ih c., 671/!—721/» c., 80—85 c. Prijzen pe'r stuk van mager vee: Melkkoeien 200420, stieren 130 540, graskalveren 4080, paarden 180—325, slachtpaarden 150—200, hitten 110155, veulens 7590, fok nuchtere kalveren 1522, slacht idem 1016, kalfkoeien 200425, pinken 100160, vaarzen 150210, biggen 1528, id. per week 33.25. De aanvoer op de vette markt van koeien en ossen was ruim. De handel was kalm en alles bleef prijshoudend. Een beste spoelingkoej ging nog tot 4 c. hoven noteering. Stieren waren behoorlijk aange voerd, redelijk vlotte handel met oude prijzen. Vette kalveren waren ruim aange voerd. De; handel was lui en de prijzen van gisteren konden maar net bedongen worden. Een best kalf ging nog tot 5 cent hoven noteering. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien zeer ruim. De handel was iets gewilliger met iets stij vere prijzen. Jongvee was ook ruim ter markt. De handel was daa'r echter nog lui en in de prijzen kwam geen verandering. Graskalveren waren flink aange voerd. De handel was kalm' en, de prij zen van vorige week konden nauwe lijks bedongen wo'rden. Nuchtere fok- en slachlkalveren wa ren nog tamelijk ruim aangevoe'rd. De handel was slecht en de prijzen waren afloopend. De aanvoer van werk- en slacht paarden, hitten en veulens was behoor lijk. De hancjel was vlugger. De prijzen bleven stationnair. Biggen waren iets ruimer aange voerd, de handel was nog flauw en oude prijzen. Schapen waren fink aangevoerd. De handel was stroef en de prijzen waren gelijk aan die van gisteren. TEGEN Bij Apotb. en Dzoglflteo

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3