bond wederom voor het publiek open gesteld. De jeugd kan zich 's avonds aldaar op verschillende wijze aange naam bezighouden. We twijfelen niet of ook in het komende seizoen zal hiervan, evenals vorige jaren, weder om een druk gebruik worden ge maakt. CAPELLE. Onder leiding van den heer P. L. F. Treffers hield de plaatse lijke tuinbouwvereeniging j 1. Vrijdag avond half acht in het café van den heer J. Quirijns a/d Vaartkant een al- gemeene ledenvergadering. Nadat de voorzitter deze bijeenkomst geopend haden de aanwezigen welkom geheeten, werden de notulen der vorige verga dering voorgelezen en goedgekeurd, waarna eenige nieuwe leden, na ge houden stemming, als lid der vereeni g!ng werden toegelaten. Hierna had de verkiezing van een bestuurslid, ter aanvulling van de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer A. P. Dekkers Pzn., plaats. Gekozen werd de heer jac. van Hooren, die deze benoeming aannam. Vervolgens wer den de heeren P. L. F. Treffers, J. den Hollander, C. Sterrenburg Pzn. en H. Mouthaan Azn, benoemd als ud van den Raad van Toezicht voor den dezen winter hier ter plaatse te houden tuinbouwcursus, welke benoeming deze heeren zich lieten welgevallen. Na de gebruikelijke rondvraag, waarbij nog eenige zaken ter sprake werden ge bracht, werd deze vergadering met eeri woord van dank door den voor zitter gesloten. De arbeider-telegrafist J. Weg man, die hier tijdelijk gestationeerd is, is met ingang van 15 dezer weder werkzaam gesteld bij den stationsdienst te Venlo. Bij de j.l. gehouden aanbesteding van den aanleg der electrische instal latie van het wijkgebouvv van het Groene Kruis, is dit werk opgedragen aan den laagsten inschrijver J. A. v. Wijlen. Bij het pulprijden had M, v. P. het ongeluk met kar en paard in de Hoogevaart terecht te komen. Behou dens eenige materieele schade bleek het ongeval, nadat paard en kar met veel moeite weder op het droge waren gebracht, goed afgeloopen te zijn. De handel in aardappelen begint, nu allerwege de winterprovisie wordt ingeslagen, levendiger te worden. Naar gelang soort en kwaliteit geiden ze f2- a f 2 50 per HL. WASPIK. De uitvoering te geven door de Tooneelveregeniging „Eens gezind" uit Vught, waarbij opgevoerd zal worden het Tooneelspel „De scha duw van het Oosten", is thans be paald op a.s. Zondag 20 October, des avonds 7 uur in de zaal van den heer H. van Iersel. Dezer dagen ontstond een begin van brand in de woning van den heer C. v. D. alhier. Het ongeval werd ech ter spoedig bemerkt.- Het dochtertje van den heer d. Z. had het ongeluk op een rijwiel ge zeten aangereden te worden door een motorrijder. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het rijwiel werd deerlijk gehavend. De schade werd door den motorrijder onmiddellijk betaald. Op 24 October a.s. des namid dags om 2 uur en half 8 zullen door de firma van Nelle uit Rotterdam filmvoorstellingen worden gegeven in de zaal van den heer van Iersel. Entreegeld zal niet worden gehe ven. RAAMSDONKSVEER. Naar we vernemen, zal de suikerfabriek „Sta tendam" eerst op 17 October a.s. be ginnen te werken. De R.K. Leesbibliotheek op het Dorp is weer geopend. lederen Zon dag na de Hoogmis bestaat er gele genheid om boeken af te halen. Het Bondsgebouw in de Groote Kerkstraat is verhuurd aan Hub. Broeders, alhier. Door B. en W. zijn vergunnin gen verleend aan C. van Suijlekom tot het bouwen van een dubbele ar beiderswoning in de Centralestraat en aan F. Mekes tot verbouwing van zijn winkelhuis met woning in het Post- straatje. RAAMSDONKSVEER. In overleg met hel Bestuur van den Chr. Nat. Werkmeesters Bond alhier zal Woens dagavond door de Leverszeep Maat schappij te Vlaardingen alhier, voor genoodigden een waschdemonstratie worden gegeven. MADE. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Made c a. op Woensdag 16 Oct. 1929 des voorm. 9'/j uur. Agenda 1. Mededeelingen van ingekomen stukken. 2. Opnieuw vaststelling wijziging bouwverordening ingevolge schrijven van Ged. Staten. 3 Vaststelling gemeentebegrooting dienst 1930 met rapport der commissie. 4. Adres F. van Mook, daglooner, verzoekende eene kleine wekelijksche vergoeding, met voorstel van Burg. en Weth. 5. Vaststelling begrootingen Burg. Armbesturen dienst 1930. 6. Vaststelling suppletoir kohier Hondenbelasting over 1929 7. Adres van O. van Oils c.s. om verplaatsing staanplaats woonwagens. Naar wij vernemen zal de aan besteding voor den bouw der kerk en pastorie te Stuivezand plaats hebben op den laatsten Maandag dezer maand in café v. d Steen op Asdijk. De landbouwhuishoudcursus, die dezen winter vanwege den boerenbond zal gegeven worden, za! staan onder leiding van den heer O Ligthart voor het onderwijs op landbouwgebied en onder Zuster Schrama voor eerste hulp bij ongelukken. In het Jongenspatronaat alhier werd een druk bezochte vergadering gehouden om te komen tot oprichting eener R.K. Mlddenstandsvereeniging. De WelEerw. heer kapelaan de Wolf opende de vergadering, heette den aanwezigen, in het bijzonder Burg. en Weth., hartelijk welkom en leidde den spreker de heer Röiing uit 's Bosch in. De heer Röüng hield een schitte rende rede over de belangen van dan middenstand en toonde met voorbeel den aan de noodzakelijkheid eener plaatselijke mlddenstandsvereeniging. in deze gloedvolle rede betoogde spr. dat de R.K. middenstand, de steun pilaar van kerk en maatschappij, be dreigd wordt door talrijke gevaren, waartegen de eeniing niets vermagen die alleen door een krachtige organi satie kunnen worden bestreden. Na eenige bespreking en gedachten- wisseling, van welke gelegenheid veel gebruik werd gemaakt, gaven zich 30 middenstanders als lid op. Hierna werd een bestuur gekozen, waarvan de uitslag was als volgt W. v. d. Noort, F. J. v. d. Reljt, A. v. Beek, M v. d. Zanden en A. Ver hagen. De functies worden onderling verdeeld. Wij wenschen deze jonge vereeni- glng een grooten bloei toe. DUSSEN. Maandagavond ruim 7 uur brandde het groote huis, eigendom van den heer Schermer tot den grond toe af. Het werd bewoond door 3 gezin nen, nl. P. Koops, G Teuling en Wed. L de Graaff. De brandspuiten van Dussen en Almkerk waren ter plaatse. Het huis was verzekerd, als ook de inboedels van P. Koops en G. Teuling. De inboedel van de Wed.de Graaff was niet verzekerd. Het huis was met riet gedekt en is zeer hoog, zoodat de brand ver in den omtrek zichtbaar was. Weinig van de inboedels kon worden gered. Oorzaak onbekend. ALMKERK. De lessen van den tuin bouwcursus zijn begonnen. Ze worden gegeven op Dinsdag- en Vrijdagavond. Evenals den vorigen winter wordt er nu weer les gegeven door den heer Verduijn uit Dussen, maar inpiaats var. den heer Huizer komt nu de heer Dees uit Sprang les geven. Het aantal cursisten bedraagt ongeveer 35. WIJK EN AALBURG. Gelijk wij onlangs hebben bericht, heeft de Konin gin afgewezen het beroep van den raad der gemeente Wijk er. Aalburg tegen het besluit van Gedep. Staten van Noord-Brabant, waarbij goedkeu ring onthouden was aan het ongevraagd ontslag van den secretaris van die gemeente. Thans zijn bij Koninklijk besluit vernietigd de besluiten van den raad van Wijk en Aalburg van 13 Juni, 11 Juli en 11 Augustus 1928 tot schor sing van genoemden ambtenaar, ais- mede het besluit van dien raad tot ontslag van den heer E Sluymers als administrateur van de afdeeling Aal burg Het Koninklijk besluit steunt op de overweging, dat bedoelde raadsbeslui ten geenszins zijn gerechtvaardigd en derhalve in strijd zijn met het alge meen belang, verbonden aan de rechts zekerheid der ambtenaren. LOON OP ZAND. Alhier heeft zich een commissie gevormd, bestaande uit den WelEerw. heer kapelaan en de heeren kerkmeesters, om de plechtige viering voor te bereiden van't gouden priesterfeest van den ZeerEerw. heer pastoor E. Muré, die dit op 22 Mei 1930 herdenkt. DEN BOSCH. De breede moderne nieuwe Veemarktbrug over de Zuid- Willemsvaart, eindelijk gereed gekomen, zal Woensdag 16 Oct. a.s. worden ge opend en voor het verkeer in gebruik genomen. Hiermede worden de groote bezwaren opgeheven, die vooral in de laatste jaren van het toenemend snel verkeer op het zoo drukke stadsgedeelte zeer belemmerend hebben gewerkt. In Maart 1930 zal Mr. F. J. van Lanschot, burgemeester van 's Bosch, zijn 12'/2—jarig ambtsjubileum her denken. Nu reeds heeft zich een voor- loopig comité gevormd, dat plannen ontwerpt om des burgemeesters kope ren feest zijner waardig te vieren. NIEUWS UIT BEUSDEN, Heusden, 16 Oct. '29. De gasprijs voor kamerverwarming is met ingang van 11 Oct. bepaald op 6 ct. per Kub. M. Een zoontje van den heer L.. lijdende aan typhus, is opgenomen in het stedelijk ziekenhuis. Tot definitief bestuur der Winkel, vereenlging zijn benoemd de heeren Joh. de Mol, (le voorz); Joh. Vos, (2e voorz.,); Joh. v. Laarhoven, (le seer.)G. v. Eeuwijk, (2e secrJ. Verschuur, (penningm.) en A. Baaijens en D. v. Herwaarden (commissarissen). Van de werf der fa. De Haan en Oerlemans werd te water gelaten het stalen kanaaischip „Bloma" voor re kening van den heer A. van Halle te Philippine. Bij afmetingen van 50 M., bij 6 60 M bij 2.50 M. is het laad vermogen c a. 610 ton. Op de vrijgekomen helling werd de kiel gelegd voor een dito schip voor Belgische rekening Het circus„Suisse" heeft hier een viertal dagen eenige voorstellingen gegeven. Vooral Zaterdag en Zondag viel het een druk bezoek ten deel, wat het ook verdiende, daar het pro gramma werkelijk verdienstelijk werd uitgevoerd. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 15 Oct. '29. Collecte Torenklokken. De WelEerw. heeren Kapelaans en de heeren Kerkmeesters zijn hun rond wandeling begonnen langs de huizen der parochie om geld in te zamelen voo'r het geschenk, dat aan Mgr. W. Völker zal worden aangeboden bij gele genheid van zijn gouden priesterfeest op 22 Mei 1930. Zooals in een circulaire was aange kondigd bestaat het pan den jubilaris een stel nieuwe torenklokken te offree- 'ren. De eerste giften zijn niet tegenge vallen doch demonstreeren weer op duidelijke wijze Kaatsheuvels vrijge vigheid. Op den inteekenlijst komt reeds een gift voor van 1500, 500, 200, 100 etc., zoodat reeds thans ruim 4000.bijeen is. J St. Bernardusschool. 'tLigt in de. bedoeling de R. K. Bij zondere Jongensschool St. Bernardus, in de Telefoonstraat, Maandag a.s. in gebruik te nemen. De school is thans zoo goed als klaar, alleen de speel plaats wacht nog op betegeling. Kippendiefstallen. De kippendief heeft wederom een slag geslagen. Thans was het de hee'r L. de Bondt, in de Marktstraat die het moest ontgelden. Zeven W.L. en zeven konijnen werden ontvreemd. De politie heeft reeds een spoor van den dade'r in handen. Coöperatie. De coöperatieve vereeniging „Broe derhulp" hield Zondag n.m. in de groo te concertzaal van den hee'r Jan v. Dun een vergadering voor de Vrouwen der leden. Ruim 230 dames waren aanwe zig. De heer Kolkman, de bekende Coöperator, hield een causerie over het coöperatiewezen, die zeer in den smaak viel. Het bestuur van Broederhulp ont haalde de dames op gulle wijze, terwijl een groote gratis-verloting velen nog een verrassing bezorgde. K. G. Y. Onze R. K.' Gymnastiekclub K.G.V. was Zondag wederom in feestvreugde. Toen dezen zomer bij de groote bonds wedstrijden van den R. K. Dioc. Gym- nastiekbond in Eindhoven gehouden, K.G.V. behalve den Wisselbeker vooP de 3e graad vierkamp, ook die voor den 2e graad vierkamp won, werd deze be ker door het bestuur niet toegekend. K.G.V. had wel de hoogste punten, doch was in 'rekwerk door een verkeer de jury beoordeeld. Men kende daar om aan, O.S.S. met minder punten den len prijs toe. K.G.V. protesteerde schriftelijk in krachtige te'rmen, tegen deze onbillijk heid, met als gevolg, dat na een monde linge wisseling van gedachten .K.G.V. gedaan kreeg, dat ze opnieuw beoor deeld zou worden. Als ju'ry fungeerde de heeren, v. d. Dennen uit Eindhoven en Brouwers uit Roermond. De jon gens maakten ook thans het werk zoo keurig, dat de jury niet anders kon doen, dan K.G.V. opnieuw de hoogste punten toe te kennen, met als gevolg dat de wisselbeker, reeds in O.S.S.' be zit, aan K.G.V. moest worden overge reikt. Wij wenschen onze kranige turners met dit hernieuwde succes hartelijk geluk. Tevens moeten we een compli ment brengen aan den eminenten lei der, den heer v. Gulick uit Tilburg, die er thans op roemen mag op dezen turndag met z'n turners alles te heb ben gewonnen, daar KGV in 2e en 3e graad winner was en David uit Tilburg, waar v. G. eveneens leider, is, in de le graad winner van de vierkamp was. Natuurlijk was de club weerj op de been om het kranige 4-tal te ontvan gen en te complimenteeren. De vlag woei van 't patronaat, de ingang prijkte met groen en bloemen. Met tromge roffel en hoorngeschal werden de turners ontvangen. Woensdag 16 Oct. viert K.G.V. in een feestelijke bijeenkomst het suc ces opnieuw behaald. Draadloos. Er bestaat veel belangstelling voor de opvoering van de 'revue Draadloos" door het revue-gezelschap „Onderling Kunstgenot" uit Waalwijk in de zaal van den hee'r Jan van Dun alhier, op Zondag! 20 Oct. a.s. Ook van buiten de plaats is reeds bezoek aangekondigd, zoodat we er op kunnen rekenen, dat de zaal Zondag tot in alle hoeken bezet zal zijn. Ziektewet. Op Zondag 13 October hield onze R.K. We'rkliedenvereeniging en Zieken fonds eene vergadering toegankelijk voor iedereen. Om 12 uu'r opende de voorzitter van het Ziekenfonds, dhr. W. Damen, de bijeenkomst en noemde deze vergadering zee'r belangrijk ten eerste omdat de heer Uijen, lid de'r 2de Kamer der Staten Geneaal hier 't woord kwam voeren en ten tweede om het onderwerp n.l. de nieuwe Ziektewet. Ondanks de late aankondiging was de zaal goed bezet. Op zeer duidelijke wijze werd door den geachten spreker uiteengezet, wat ieder arbeider moet weten v. de Ziek tewet, wat het doel is van deze wet, hoe de uitkee'ringen zijn geregeld en hoe de bedrijfsziekenkassen moeten zijn. Na de bespreking werden verschil lende vragen gesteld welke door den spreker tot iede'rs tevredenheid werden beantwoord. Hierna werd dank gebracht aan den spreker voor zijne zakelijke uiteenzet ting en sloot de voorzitter deze leerza me vergadering. Zaterdagmiddag 3 uur had in café Euphonia alhier de aanbesteding plaats voor de verbouwing van het woonhuis der heeren Vesters en Roestenberg. Architeit H. J. van den Heuvel alhier. Ingeschreven werd als volgt C. Michael te Kaatsheuvel f 4227 C. van Luxemburg idem f 3725 J van den Hoven Idem f 3796 M. v. d. Ven idem f 3700 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8'/2 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12'/4u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum GEMENGD NIEUWS. Op last van den burgemeester van Barradeel is Maandagmiddag door de marechaussee der brigade Franeker, in samenwerking met de ge meentepolitie van Barradeel, een in val gedaan in een woning aan den Zeedijk onder Pietersbierum, be woond door den rijwielreparateur G. R., op vermoeden dat aldaar in strijd met de Vuurwapenwet, een aantal vuurwapenen voorhanden zouden zijn. In beslag werden genomen een cylinder revolver, een pistool, twee dubbelloops jachtgeweren, drie en kelloops geweren, vier enkelloops buksen, twee loopen van ganzenroe ren, zes geweerloopen, enkele met slot en eenige munitie. Het onderzoek wordt verder voortgezet. De inboedel van mevrouw Zoebkof onder den hamer. Men meldde gisteren uit Berlijn: De inboedel van mevouw Zoebkof is heden onder den hamer gekomen. De belangstelling was buitengewoon groot en ontelbare automobielen brachten het publiek naar het paleis Schaumburg te Bonn. Bekende kunst handelaars uit Duitschland en uit 't buitenland waren aanwezig en talrij ke vertegenwoordigers van de Duit- sche en buitenlandsche pers waren verschenen. Noch de gewezen keizer lijke familie, noch het Engelsche hof, waren op de veiling vertegenwoor digd. Een groote ovale barokterrine met het opschrift Londen 1770 en een ge wicht aan zilver van 3500 gram, werd door de deurwaarders op 20.000 mark geschat, maar bracht slechts 6000 Mark op. Een tweede terrine van denzelfden aard vond een kooper voor 3200 mark, hoewel het het kostbaar ste zilveren voorwerp van de verza meling betrof. Het model van het standbeeld van keizer Friedrich in zilver, dat een gewicht van 1750 gram had, moest tot driemaal toe worden aangeboden, voor het voor den bela- chelijken prijs van 110 mark werd gekocht. Een Japansch zilveren ser vies, dat keizer Wilhelm I bij haar zilveren bruiloft aan zijn schoondoch ter had geschonken en dat 44 pond woog, werd door een particulier uit Keulen verworven voor den prijs van 7000 mark. Het is op het oogenblik nog niet bekend, hoeveel de veiling heeft op gebracht. Het is echter zeker, dat uit de opbrengst slechts een zeer klein gedeelte van de schulden van mevr. Zoebkof, die ongeveer 750.000 mark zouden bedragen, zullen kunnen wor den betaald. Een bloedige berenjacht in de Zeven bergsche bergen. Aan de Magyarsag wordt uitCsiks. zereda bericht, dat de gemeentesecre taris vau het dorp Gyimes—Felsölop op eene opwindende en bloedige jacht een reusachtigen beer heeft gedood, Uit de uitgebreide bosschen in de buurt van dit dorp kwam reeds sedert geruimen tijd een bruine beer, de schrik der herders en boerderijen, naar de dorpen en er was geen dag, zonder dat hij uit de eene of andere runder- of schapenkudde een slachtoffer haalde. Eenige boeren vertelden van een ver schrikkelijk schouwspel, dat zij toe vallig in het bosch hadden gezien, toen de beer een wild zwijn gewoon met zijn poot een versctirikkelijken slag gaf en hei onder den arm mee. sleurde. Aangezien de Roemeensche bevolking geen vergunning heeft om wapens te gebruiken, kon de beer zoo lang overal onheil veroorzaken. Ein delijk heeft nu de gemeente-secretaris van Gyimes—Felsölop, vergezeld van vier boeren, die hij van wapens had voorzien, den beer onschadelijk kun nen maken. Hoewel alle jagers direct schoten losten, zoodra de beer zicht baar werd en hij ook uit drie groote wonden bloedde, wierp hij zich toch op een der boeren, dien hij de kleeren van het lijf scheurde en daarna op een tweeden, dien hij omarmde en zoo verschikkelijk drukte en perste, dat de ongelukkige in het ziekenhuis moest worden gebracht, waar hij nog in levensgevaar verkeert. Ten slotte doodde de secretaris het beest, dat daarop in triomf naar het dorp werd gebracht. Diefstal van briljanten. In de villa van den consul Fuld in de Douglas-strasse te Berlijn-Grune- wald is gister een diefstal van bril janten ontdekt. Het bleek dat alle briljanten van de dochter van den consul waren gestolen en vervangen door minderwaardige steenen. Als verdacht van den diefstal is de huisknecht Karl Kamelz gearresteerd in zijn kofier zijn tal van sieraden van waarde gevonden, die hij vermoedelijk in vroegere betrekkingen had ont vreemd. LAATSTE BERICHTEN. Gemeenteraadsvergadering. Openbare ve'rgadering van den Raad der gemeente Waalwijk, op V'rijdag 18 October 1929, des namiddags om 7 uu'r, ten raadhuize. Aan de o'rde: 1. Ingekomen stukken: a. Goedgekeurd raadsbesluit tot aan koop van bouwterrein aan de Mr. van Coothstraat van het Rijk; b. Alsvoor tot onderhandsche ver huring van bouwland aan A. van Veldhoven; c. Alsvoor tot onde'rhandsche ver huring van bouwland aan P. van den Brand t d. Alsvoo'r tot onderhandsche ver huring van een woning aan G. J- de Vries; e. Alsvoor tot het aangaan eener geldleening met de Mij. ,,Noord- Braband". 2. Voo'rstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor aan koop van schoolmeubelen voor de openba're school. 3. Beschikking van Ged. Staten van Noordbrabant, waarbij niet vernietiging van het raadsbesluit van 3 Mei 1929, wordt bepaald, dat de door het bestuur der u-l-o - school gevraagde medewerking voor de aanschaffing van twee schrijfmachines met toebehoo'ren door de gemeente behoort te wor den verleend. 1 Als men zoo nu en dan des morgens slechts een weinigPurol even tusschen de handen wrijft, dan wordt dit bij het uitstrijken door de haren, onmiddellijk daarin opgenomen; en het gevolg hiervan is dat na het kammen Uw haar den geheelen dag keurig blijft zitten.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6