DE ECHO VAN HEI 2UIQEK BHflBDEIHUB F. W. UN LIEMPT Firma Th. v. Wijck H. de Bont-v. Huiten DE FIJNSTE DEKENS, f 2.50» ff 2.70, f3.10 DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 18 Oct. '29. Prae—advies. Toen door het Bestuur van het De partement Langstraat der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen een crediet werd gevraagd voor de aanschaffing van schoolmeubelen en leermiddelen, waaronder 2 schrijfmachines met toe- behooren, rees bij ons College be denking tegen een crediet voor deze machines. Naar onze meening vond het verleenen van medewerking voor de aanschaifiag daarvan geen steun in de Wet, noch in de jurisprudentie. Het Bestuur van het Departement meende voor haar verzoek wel steun te vinden in de jurisprudentie en be riep zich op het Kon. Besluit van 17 Januari 1929, No, 30. Dit beroep had naar onze meening geen grond, omdat het aangehaalde Kon. Besluit een be slissing gaf, niet gelijk aan het geval door het Departementsbestuur gesteld. Ten overvloede vroegen wij de mee ning van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, die ons berichtte, dat hij ons gevoelen ten aanzien van het aangehaalde Kon. Be sluit deelt en dat overigens omtrent deze kwestie geen jurisprudentie be staat. Met het oog op dit laatste was de Minister niet bereid zijn standpunt ten aanzien daarvan kenbaar te ma ken, daarbij aangevende den weg om zich te kunnen uitspreken, namelijk door het uitlokken van een uitspraak in hoogste Instantie. Bij ons advies van 26 April 1929 hebben wij dan ook voorgesteld de aanvraag af te wijzen, welk advies door Uwen Raad werd gevolgd. Van Uwe beslissing is het schoolbestuur in beroep gekomen bij de Gedeputeerde Staten, welk college Uw besluit ver nietigde. De beslissing van de Gedeputeerde Sta en is genomen op de overweging dat naar de verklaring van den Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen het onderwijs in ma chine—schrijven is te rangschikken onder het vak „schrijven" genoemd in art. 2 der Lager—Onderwijswet 1920. In ons advies van 26 April j 1. hebben wij er op gewezen, dat, ai moge het onderwijs in machine schrijven behooren tot het vak „schrij ven" daarmede volstrekt niet gezegd is dat door het aanschaffen van schrijf machines de normale grenzen aan het uitgebreid lager onderwijs te stellen ai üan niet worden overschreden. Ware dit zoo, dan zou met hetzeltde recht geld kunnen worden aangevraagd voor het aanschalfen van apparaten die het machineschrift vermenigvuldigen en die, als de schrijfmachines, op han delskantoren eveneens veelvuldig wor- den gebruikt. De kwestie gaat naar onze meening alleen over de vraag waar de grens ligt van de .normale eischen" aan het u. 1. o. te stellen. Aangezien in het gegeven geval noch de wet, noch de jurisprudentie antwoord op deze vraag geven, achten wij het gewenscht dat door een beslissing in hoogste instan tie antwoord op de vraag wordt ge geven. Mitsdien stellen wij U voor over eenkomstig het bepaalde bij art. 17 der Lager—Onderwijswet 1920 en art. 200 der Gemeentewet van het besluit van Ged. Staten in beroep te gaan bij de Kroon. B. en W. van Waalwijk. Grootestraat WAALWIJK. Telefoon 109* HET ADRES voor de 43042 BETERE HEERENKLEËDING. Kegelconcours. Voor het groot Kegelconcours, dat van Zaterdag 26 October tot en met Maandag 4 November ter gelegenheid van het 12 jarig bestaan van de Waalwijksche Kegelclub onder de auspiciën van den T.B K,, op de banen van het gezellig ingericht kegelhuis van N.V. Hotel De Twee Kolommen, zal worden gehouden, bestaat groote belangstelling. De kegelsport zal in Waalwijk weer eens hoogtij vieren, zal zich uiten in groote sportiviteit, onvervalsche kegel vreugde en kegelbroederlijke jovialiteit welke ook het kenmerk zijn geweest van vorige concoursen. Zoo goed als alle bij den T. B. K. aangesloten vereenigingen hebben reeds ingeschreven zoodat hard gestreden zal worden om de beschikbaar ge stelde prachtige prijzen. Voor alle afdeelingen als Korpsbaan, Vrljebaan, Damesbaan, Personeeie baan, Hamburgertelling, Meesterschap voor Waalwijk enz. zijn schitterende prijzen aangekocht o.a. een leeren fauteuil, Rooktafels, Rookstandaard, Electr Sche merlamp, Koperen ganglantaarn, Zil veren messen in etui, antiek koperen tafelbel enz. enz? De opening zal plaats hebben op Zaterdag 26 October des namiddags ten 5 uur. Vertrek Zusier Deodata. De Eerw. Zuster Deodata (in de werêld Mej. M. P. van Kempen) welke nog maar vanaf 1 Febr. 1927 als Overste van het Liefdegesticht in de St. Clemensparochie werkzaam is, gaat ons wederom verlaten. Volgende week vertrekt ze naar de Missie op Celebes, waar ze benoemd is tot Overste van, een der stichtingen van J. M. J. Men ziet haar hier noode vertrekken. Ontwikkelingsavonden R. K. Werkliedenvereeniging. Evenals verleden jaar worden door den Geestelijken Adviseur van de R. K. Werkliedenvereeniging den Wel- Eerw. heer Beekmans, wederom Ont wikkelingsavonden georganiseerd. Wij vernemen, dat Z Eerw. en zestal voordrachten zal doen geven, waarvoor hem bereids van verschillende sprekers medewerking is toegezegd. Over eenige weken kan het pro gramma worden samengesteld. Waalwijks Belang. Het bestuur der vereeniging „Waal wijks Belang* is gereed gekomen met haar onderzoek terzake de ijsbaan in den Buitenpolder langs de haven of op Galgenwiel. Ztj zal de resultaten hiervan ter be spreking en beslissing voorleggen aan eene binnenkort te houden algemeene vergadering, waarin ook hare werk zaamheden terzake weg Roesteiberg en de te houden Etalage wedstrijd een punt van bespreking zullen uitmaken. Een belangrijke extra algemeene vergadering staat ons dus te wachten. Binnenkort zal, met Instemming van het Dag. Bestuur der gemeente Loon op zand, door Waalwijks Belang eene vergadering belegd worden in café van Spaendonk in het Loonsch Hoekje, ter bespreking weg Roesteiberg en waartoe alle bewoners van dat gehucht worden uifgenoodigd. blf de FIRMA W IJ N HANDEL Anno 1882 Tel. 173, per liter. Liedertafel Oefening en Vermaak". Het eerste winter-concert der Lie dertafel „Oefening en Vermaak" zal gegeven worden op Maandag 25 No vember a s. in de zaal Musis Sacrum. Waarschijnlijk zal alsdan als solist optreden een eersteklas artist der Italiaansche opera. R. K. Vrouwenbond De R. K. Vrouwenbond zal hare al gemeene vergadering, met keuze van bestuurslid en opvoering van een tooneelstuk „Familie juweelen" hou den op Woensdag 6 November a.s. Gevonden Voorwerpen Op Zaterdag 19 October 1929 des namiddags van 6 tot 8 uur zijn op het politiebureau alhier inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende ge vonden voorwerpen een damesarmbandhorloge, een kinderportemonnaie met inhoud, een paar dameshandschoenen, een rijwielbelastingmerk. een koralen halssnoer, een damesbeursje met inhoud, een dameskettingje met medaillon, een heerenhorloge, een damestaschje met inhoud, een knipmes. een lederen kinderschoentje op leest. een sleutel. een damesketting. een damesring. een medaillon met reliquieën een paar dameshandschoenen. een rijwielbelastingmerk. een gladden ring. een koperen gewicht. een rijwielbelastingmerk. een pakje schoenknoopen. een heerenportemonnaie met inhoud. een heerenrijwiel. een ijzeren hondenketting. een ring met steen. een parapluie. een portemonnaie met inhoud, een heerenrijwiel, een koperen gewicht. Jmmanuël*. Voor de Christel. Jongelingsvereen, „Immanuël" te v.m. Besoijen hoopt Woensdag 23 Oct. des avonds 7 uur aldaar op te treden de WelEerw. heer Ds. de Graaff te Ede. Aangereden, Woensdagmiddag bij het uitgaan der fabrieken werd de petroleumventer J. K. door zekeren W. B. uit de Hei: straat, ter hoogte van het Westeinde, met een rijwiel omver gereden, De man kwam zoodanig op den trottoirband terecht, dat hij zijn linkereilebooggewricht uit elkaar viel. Buiten bewustzijn werd hij bij buren binnengedragen. Dr. Langemeijer, die inmiddels ontboden was, verscheen onmiddellijk en heeft den arm weer gezet. De aangeredene heeft er verder geen nadeelige gevolgen van ondervonden. Brand. Gisteravond ten omstreeks halfzeven ontstond brand in de schuur van den bloemist Fr. v. BI. achter het huis van den heer v. L. in de Groote Straat alhier, waarschijnlijk door het broeien van balengoed. De brand werd door spoedig optreden beperkt tot een ge deelte van de bergplaats, waarvan een stuk dak enz. verbrandde. De brandweer kwam ter plaatse, doch hoefde geen dienst te doen. De schade is slechts gering. Meisje aangereden en been gebroken. Donderdagmorgen geraakte het zeven jarig dochtertje van de familie Adriaan- sen, aan 't eind van de Si. Antonius- straat, spelenderwijze onder 'i rijwiel van een Eerw. Zuster. De kleine kwam zoo ongelukkig te vallen, dat ze een been brak. Dr. Langemeijer verleende eerste hulp. Men ziet ook weer uit dit nummer dat de adverteerders de publiciteitswaarde van ONS blad begrijpen, en dat men adverteert in een blad dat WERKELIJK verspreid en ge lezen wordt. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente alhier hoopt a s. Zondag des nam. half drie op te treden ds. Ewoldt uit Raamsdonk. 's Morgens half tien leesdienst. Tot onderwijzers aan den tuin- bouwcursus, uitgaande van de plaat selijke tuinbouwvereeniging, zijn be noemd de heeren A. Dees te Sprang voor het theoretisch en Verduyn te Dussen voor het practische gedeelte. Naar men ons mededeelt zal de afd. Sprang—Capelle van den Chr. Besturenbond haar eerste propaganda— vergadering beleggen op Vrijdag 15 Nov. a.s. Door de N.V. Adr. Oerlemans en Znbouwmaterialen en fourage— handel, is voor personeel de vrije Zaterdagmiddag ingevoerd, mede een gevolg van de den laatsten tijd door den Ned. Bond van Chr. Fabrieks— en Transportarbeiders gevoerde actie tot verbetering der arbeidsvoorwaar den. J.l. Dinsdagavond hield de afd. van den Ned. Bond van Chr. Fa brieks— en Transportarbeiders een algemeene ledenvergadering, welke goed bezocht was. Daar de afd. 10 jaar bestaat, werd dit feit door den voorzitter in welgekozen woorden herdacht Mededeeling werd gedaan, dat het ledental steeds stijgende is, 1 Jan. 1.1. bedroeg dit 71 en 1 Oct. 124. Als bestuurslid voor de groep steen- fabrieksarbeiders werd gekozen de heer M. Haverhals. In de Ned. .Herv. kerk a. d. Loonschendijk zal a.s. Zondag des voormiddags half tien leesdienst wor den gehouden. In een onbewaakt oogenbiik ge raakte een dezer dagen een kind van den hear R. aan de Nieuwevaart in de Vaart ter plaatse. Ijlings toegescho ten hulp wist den kleinen drenkeling spoedig op het droge te krijgen, zoodat het er met den schrik en een nat pak afkwam. Voor den eerlang te openen tuinbouwcursus hebben zich naar wij vernemen een 20—tal leerlingen aan gemeld. TOCHTBAND Enz. Tel. 131, Grootestraat 183, W a a I w ij k. RAAMSDONKSVEER. Voor het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer Holtzer— Passier te Waalwijk is laagste in schrijver de aannemer Jos. H. Leijten, uit deze gemeente, voor de som van f 5860. Het werk is gegund. De landbouwhuishoudcursus, die alhier in het St. Leogebouw wordt gegeven, is Vrijdag 18 October ge opend. De boterprijs is alhier f2.50 per K.G. De melk kost 14 cent per liter. In hotel „Hof van Holland" zal binnenkort een biljartconcours worden gehouden. GEERTRUIDENBERG. Evangelisa tielokaal „Immanuel" Wal. Zondag 20 Oct. a.s. 's avonds 5 30 uur ds. Rijs van Hooge—Zwaluwe. In de hedenmiddag gehouden raadsvergadering is de heer v. d. Loo tot wethouder gekozen. MADE. Van de kostelooze inenting tegen het alastrimgevaar hebben hier ongeveer 600 personen gebruik ge maakt. De werkman J. de Rieder te Stuivezand viel Donderdag uit een notenboom en werd met een heup- en schedelbreuk opgenomen. Dr. Houpst verleende geneeskundige hulp en oordeelde overbrenging naar het St. Ignatius—ziekenhuis te Breda noodzakelijk. Preekbeurten Herv. Kerk op,20 October. Ds. van de Wall van Gro ningen te Made om 10 uur, ds. Bosch te Oosterbout om 2'/2 uur en ds. de Jong om 2'/a uur te Dongen. MADE. Bij de raadsvergadering van Woensdag 16 October waren afwezig de heeren Ligtvoet, A. Segeren Azn., A. Segeren Wzn. en Steijnis. Ingevolge schrijven van Ged. Staten werd de wijziging der bouwverorde ning opnieuw vastgesteld. Opgenomen werd een bepaling dat in de bebouwde kom der gemeente geen huizen met rieten daken mogen worden gezet ten zij vergunning van B. en W. wordt verkregen. Eenzelfde verbod treft houten loodsen tenzij met ver gunning van B. en W. De gemeentebegrooting dienst 1930 werd vastgesteld op een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f90 016 94 Aan den daglooner F. van Mook zal met ingang van 1 November een pen sioen worden verleend van f 152 per jaar. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur dienst 1930 werd vastge steld op f 2.242.87'/a. aan ontvang sten en uitgaven voor Drimmelen, en op f 3.957,57 voor Made. Het suppletoir kohier Hondenbe lasting over 1929 werd op f 30 vast gesteld. ingevolge een adres van G. v. Gils c s. werd besloten de woonwagens een andere, staanplaats aan te wijzen en wel op de gemeenteheide. Bij de rondvraag verzocht de heer Verhagen om tijdens de campagne het licht een half uur langer te laten branden op werkdagen, Besloten werd het licht tot 11 uur te laten branden. DUSSEN. Door de tooneelclub „De Gezelligheid" te Dussen, zal dit najaar een dilettanten—voordracht-wedstrijd voor Solo's en Duo'? georganiseerd worden. Deelnemers kunnen zich mondeling of schriftelijk vervoegen tot en met 26 Oct. bij den secretaris P. v. Olst, Loswal, alhier. EETHEN. Woensdag zijn alhier de lessen aangevangen van het tweede winterhalfjaar van den tuipbouwcursus. die wordt gegeven] door de heeren Verdwijn uit Dussen en Dees uit Sprang op Maandag- en Woensdagavond. Er zijn ongeveer twintig leerlingen, No. 83. Zaterdag 19 Oct. '29. 52e Jrg. N.V. Italiaansche Opera Rigoletto. Maandag 21 October a.s. zal de N.V. Italiaansche Opera in het Con certgebouw te 's-Bosch opvoeren de opera „Rigoletto" van G. Verdi. De rolverdeeling in dit werk zal zijn als volgt: Signor G. Traverso (De Hertog van Mantua), Signor P. Bia- sini (Rigoletto), Signorina G. Sabino (Gilda, dochter van Rigoletto), Signor L. Balzan (Sparafucile), Signorina V. Palombini (Magdalena), Signorina N. Ferrari (Giovanna, Gouvernante van Gilda), Signor E. Coda (Graaf van Monterone), Signor A. Santolini (Rid der Marullo, Signor L. Parodi (Metteo Borsa, Signor F. Franchi (Graaf van Ceprano), Signorina L. Squarzina (Gemalin van Graaf van Ceprano). Het ballet staat onder leiding van Gerrie Folmer, terwijl de leiding van het geheel berust in handen van Maestro Cav. Mario Parenti. Na afloop der uitvoering loopt een extra-tram van 's-Bosch tot Waalwijk. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags half drie hoopt in de Geref. Rerk alhier op te treden Ds. Snoeij van 's Gravenmoer. In de Ned. Herv. Kerk hoopt a.s. Zondagmiddag 2 uur op te treden Ds. van der Vlugt van Drunen. Vergadering van de A. R. Kies- vereeniging Sp'rang, op a.s. Maandag des avonds half acht uur, in de zaal van den Chr. Volksbond. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verkiezing lid van het bestuur, vacature C. Klootwijk. 5. Verkiezing afgevaardigde en be stuurslid v. d. Chr. Volksbond. 6. Bespreking agenda Kamerkies kring-vergadering. 7. Bespreking Wintercampagne. 8. Sluiting. GENDEREN. Vrijdag 11 October j.l., werd alhier de 4e Fokveedag der Fok- en Controlevereeniging „Het Land van Heusden en Altena" gehouden, op de weide, genaamd „De Bulk", van den heer E. van der Beek. Gelukkig viel het weer, dat eenige aan dezen dag voorafgaande dagen zooveel te wenschen overliet, mede, hoewel de najaarszon verhinderd werd ons met haar weldadig schijnsel te bereiken. Het bezoek liet zeer veel te wenschen over, hetgeen niet pleit voor de belang stelling van de bewoners van het Land van Heusden en Altena en omgeving, in de veefokkerij-aangelegenheden. Het vee demonstreerde over het alge meen duidelijk de voederschaarste vaij den achter ons liggenden zomer, op em- kele uitzonderingen na liet de conditie veel te wenschen over. Als Juryleden fungeerden de heeren A. Kloek, Inspecteur van het Nederland- sche Rundveestamboek, Iiw^h. Ariëns, Rijksveeteeltconsulent te Breda, Adr. Klijs te Oosterhout en B. Slob te Hoor naar. Eerst werden de drie vereenigings- stieren voorgebracht en beoordeeld. Prijzen werden hiervoor niet uitgeloofd. De heer Ir. Ariëns deelde het oordeel der commissie over deze dieren aan het publiek mede. De dit voorjaar in Friesland aange kochte stier Wodan Jan A 9934 S. heeft zich zeer goed gehouden. Zijn prima conditie geeft een goede getuigenis van zijn stal en verzorging. Hij stamt uit de preferente Friesche lijn: Wodan II Wodan Nico Jan. Zijn afstamming is in 20 geslachten in het Friesche Rund veestamboek geregistreerd. De stier werd hoog bekroond te Leeuwarden, Workum, enz. en maakte deel uit van de keurcollectie van het F.R.S. op de groote tentoonstelling te Leeuwarden in 1927 en eveneens van die collectie op de Nationale tentoonstelling te Den Haag in 1928. Onlangs werd hij reserve-kampioen op de veetentoonstelling te 's-Hertogen- bosch, terwfjl hij kort na zijn komst in Noordbrabant dit voorjaar te Waalwijk met den eersten prijs werd bekroond en met ongeveer 82 punten in het N.R.S. werd ingeschreven. De Commissie noemde hem „een bui tengewoon diepe en platte stier, met a- borst en a-ribben, die geen enkele ern stige afwijking in zijn exterieur ver toont. Zijn rug kon iets sterker en zijn dijen iets vlakker. Zijn beenen zijn iets aan den fijnen kant, doch daartegenover staat, dat hij ze voor zulk een zwaren 4-jarigen stier, correct gebruikt. Met ver trouwen kan men zijn fokresultaten af wachten." Daarna werd voorgebracht de 2V2-ja- rige stier Adolf II 8742 S. van Gebr. Oer- lemans-van der Schans te Drongelen, gefokt door A. C. Vermeulen te Kedi- chem. Naast wat Friesch bloed voert deze stier bloed van den preferenten Dirk IV uit Hoornaar. De commissie beoordeelde ook hem gunstig en noemde hem „een diepe grof gebeende stier, met mooien kruisvorm en beste dijen, die in zijn ribben zijn zwakste punt heeft; deze zijn wat te weinig gerond, terwijl het middelstuk iets te lang lijkt". Vervolgens verscheen de anderhalf- jarige stier Frans 9457 S. van W. G. J. Branderhorst te Eethen, voor de vier schaar. Deze werd gefokt door W. Bik ker te Noordeloos. Zijn moeder stamt uit de bekende preferente bloedlijn van de Wijk, terwijl zijn vader de vaak be kroonde stier Immo van de fokver. te Noordeloos is, die o.a. een len prijs be haalde op de nationale tentoonstelling te Den Haag. Volgens de commissie „ge lijkt deze stier in type op den zooeven genoemden Adolf II; hij heeft goed been- werk en voldoende kruisvorm met beste dijen; zijn ribben zijn wat vlak en zijn kop iets vrouwelijk." De Vereeniging komt alzoo met haar stierenmateriaal uitstekend voor den dag. Na deze stierenbeoordeeling splitste de commissie zich in tweëen. De keuringen liepen vlot van stapel. Klasse I. Melkgevende koeien met hooge productie. Bij' de 20 aangegeven dieren waren reeds verscheidene malen bekroonde koeien, die voor een groot gedeelte in mageren voedingstoestand verkeerden. Sommige, b.v.> catalogusnummers 2 en 9, konden daardoor thans niet voor pri meering in aanmerking komen. Eerste prijs, de meermalen bekroonde ruimgebouwde en diepe Janneke 60400 S van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. 2a. Ali 58108 R. en 2b. Mijntje 58106 R. beide bekende premiekoeien van J. C. Wink te Wijk, die het in conditie heel wat voor Janneke moesten onderdoen. Ook in hun daagsche pakje blijven zij mooigelijnde prima fokkoeien. 2c. Lientje 50115 R. en 3a. Dora 58117 R„ beide van D. van Buuren te Meeuwen. Iets minder gelijnd, doch eveneens beste koeien; wij hadden de volgorde dezer twee andersom gedacht. 3b. Doortje 60427 R. van G. van der Beek L.G.zn. te Genderen en 3c. Stansje 60402 S. van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Klasse II. Melkgevende koeien met gewone of on bekende productie. Collectie in zijn geheel minder dan klasse 1. Ie pr. verkreeg goemakkelijk Pietje, een R-koe van A. van Wijk te Aalburg. 2a. Janske van M. J. van der Beek te Genderen, evenals Nr. 1 voor het eerst mededingende. 2b. Maaike van D. van Buuren te Meeu wen en 3a Stansje van W. G. J. Bran derhorst te Eethen, 3b Sientje 5292 S. van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen, 3c. Drika van E. van der Beek te Genderen. Klasse III. Droogstaande koeien met hooge productie. Kleine maar zeer goede klasse. la. Susanna 58107 R. van J. C. Wink te Wijk, 1b. Snuit 60502 R. van R. Spoor te Eethen, beide prima dieren met adel die al vaak met glans uit den strijd kwa men. 2e pr. Ietje 62307 R. van Gebr. Oer lemans van der Schans te Drongelen. 3e pr. Uitroepteeken 62204 R. van D. van Buuren te Mee.uwen. Klasse IV. Droogstaande koeien met gewone of on bekende productie. Aan het hoofd twee zware koeien n.l. la. Eeltje 6.4027 R. van E. van der Beek te Genderen en lb. Daatje 58448 R. van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Eeltje heeft een best voorstel en iets toegespits kruis. Daatje is voor heel wat scherper gebouwd en bezit een vierkant achterstel. 2a. Lena 60501 R. 2b. Kaatje, beide van R. Spoor te Eethen. Goede typische koeien met wat minder massa dan de le prijs winsters. 3e pr. Nietje 62874 R. van H. van den Heuvel J.zn. te Genderen. Klasse V. Melkgevende schottengeboren tusschen 31 Augustus 1925 en 1 September 1926. le pr. a. Liza 60502 R. en lb. Clara 62304 R., beide van M. Spoor te Eethen. Beste schotten met voldoenden adel. 2a. Dina R. van A. van Wijk te Aalburg, 2b. Nelly van M. v. Wijk te Genderen, 2c. Corrie van Herpt van C. van Kujjck te Genderen, 3e prijzen: Doortj 110 R. V.J.Y. van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Clara X 114944 v. G. van der Beek L.G.zn. te Genderen. Lize van E. v. d. Beek te Genderen en Jacoba van W. G. J. Branderhorst te Eethen. Klasse VI. Droogstaande schotten, geboren tusschen 31 Augustus 1925 en 1 September 1926.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 9