ook de fabriek dezelfde te op Gelukkig blijft Waalwijk geheel voortgezet. Harde weg naar Roestelberg. Zooals onze lezers gezien hebben, was tegen Maandagavond in café van Spaendonk in 't Loonsch—Hoekje, door het bestuur van Waalwijks Belang eene vergadering uitgeschreven van bewoners van 't Loonsch Hoekje, terzake een harden weg naar Roestel berg, speciaal om te vernemen of er hier belangstelling voor deze zaak heerscht en men eventueel bereid zou zijn voor de totstandkoming van dezen weg bij te dragen Ondanks het aller—ellendigst weer trof het bestuur van W. B. daar een 40—tal personen aanwezig van alle uithoeken van 't Loonsch—Hoekje (dat plm. 43 huizen telt), zoodat de belangstelling niet beter verwacht kon worden. De voorzitter van Waalwijks Belang, de heer M. A. J. van Liempt, zette uiteen op welke wijze men tot deze actie was gekomen, deelde mede dat een onderzoek ter plaatse was gehou den met de wegen—commissie van Loonopzand, en dat met instemming van die zijde deze bijeenkomst werd belegd door Waalwijks Belang, waar Waalwijk het tot stand komen van dezen weg met het oog op 't mooie uitspanningsoord zeer op prijs zou stellen. Uit 't oogpunt van het belang der inwoners zelve is deze vergadering thans belegd. De bedoeling zou zijn vanaf Jan Tromp tot Roestelberg een klinkerweg te maken van plm. 3'/a M Dat is het eenigst afdoende. De kosten zullen bedragen f20.000, is per jaar aan rente en aflossing f 1450, wat natuurlijk jaarlijks minder wordt. Deze opbrengst moet gevonden wor den in een baatbelasting of waarde vermeerderingsbelasting van huizen en van het land, de jaarlijksche bijdrage der gemeente Loonopzand. die hiervoor voor deze streek een prachtige klinker weg van 1800 M. lengte in hare gemeente krijgt, hopelijk ook een bijdrage van de gemeente Waalwijk en zoover de bescheiden middelen dat toelaten, eene bijdrage uit de kas van „Waalwijks Belang" en mogelijk van eenige ingezetenen, die sympathisee- ren met dit plan De bedoeling is dat een strook van plm. 500 M aan weerszijden zou moeten bijdragen, als wanneer de opbrengst per huis en per H.A. billijk kan worden gesteld. Verschillende cijfers werden begroot, doch deze doen hier vooralsnog niet ter zake. Et Vverd een vruchtbare discussie ge voerd en de tegenwoordigen gaven als hun meening te kennen dat alle inwoners van 't Hoekje zeer gaarne een jaarlijksch offer voor dit doel zouder. brengen Er waren niet minder dan een 28 tal eigenaren' van huizen of land tegen woordig, die zich direct bereid ver klaarden. Het resultaat dezer geanimeerde bijeenkomst was, dat Waalwijks Belang een uitvoerig met cijfers gedocumen teerd adres zal zenden aan den gemeenteraad van Lbonopzand, ge steund door een adres van alle bewoners van 't Loonsch Hoekje, waarbij zij met aandrang verzoeken dezen klinkerweg aan te leggen en zij zich bereid ver klaren daarvoor jaarlijks naar vermogen te willen bijdragen. Een drietal heeren verklaarden zich bereid de handteekeningen aller ingeze tenen te verzamelen. Met een woord van dank voor de groote opkomst en aangename gedach- tenwisseling, sloot de voorzitter daarna de vergadering. Waalwijks Belang. De buitengewone algemeene verga dering der vereeniging „Waalwijks Belang" zal gehouden worden op Donderdag 7 Nov. a s. des avonds ten 8'/i uur in de achterzaal van Hotel Verwiel. Aan de orde 1. Opening en notulen. 2. Weg Roestelberg. 3. Etalage—wedstrijd. 4. Ijsbaan. Muziekschool. Tengevolge van 't groot aantal leer lingen (154) onzer Teekenschool is de ruimte daar veel te klein geworden. B. en W. schijnen nu voor een der klassen een lokaal in 't gebouw der Openbare School te willen inrichten, waardoor de Muziekschool weer ver huizen moet en deze verplaatst is naar het eerste lokaal beneden, naast het Gymnastiek—lokaal. Waar beide stoornis van gelijktijdige lesuren onder vinden, zullen de Muzieklessen voor taan gegeven worden Dinsdags, voor de ie klas van kwart voor zeven tot kwart voor acht en de 2e klas van kwart voor acht tot kwart voor negen. De opening van het Kegelconcours der W.K.C. op Zaterdag 1.1. Kegelconcours W K C. Zaterdagmiddag ten 5 uur had de opening plaats van het kegelconcours dat door de Waalwijksche Kegelclub op de banen van N.V. Hotel de Twee Kolommen gegeven wordt ter gelegen heid van haar 12'/ï jarig bestaan. Naast het bestuur en de leden der vereeniging waren tegenwoordig het bestuur van den Tilburgschen Kegel bond, vertegenwoordigers der Kegel- sport uit Kaatsheuvel, Loonopzand en Waalwijk en verschillende andere invités. De voorzitter van W.K.C., de heer J. C. van Eijkelenburg riep alle aan wezigen een hartelijk welkom toe, speciaal den voorzitter van den T.K.B. den heer A. van Griensven met zijne medebestuursleden wien hij dankte voor zijn voortdurenden steun. Hij wees er op, dat dit concours in hoofdzaak is georganiseerd om meer leven te brengen in de beoe fening der Kegelsport in deze gemeente. Hij drong er bij de bestaande en op te richten clubs op aan zich aan te sluiten bij de T.K B., opdat dan een krachtig lichaam wordt gevormd en omdat dan de mooie kegelsport in al zijn geledingen kan worden beoefend. Hij bracht namens W.K C. allen harte- lijk dank voor hunne belangstelling en steun. De voorzitter der T K.B., de heer van Griensven hierna 't woord ver krijgend, dankte voor de sympathieke ontvangst en verklaarde dat hij direct na ontvangst van het verzoek van de W.K C. om dit concours te houden dit gaarne had gesteund, omdat hij weet dat hier zulk een echte prettige clubgeest heerscht, de hoofdpeiler, waarop de kegelsport is gebouwd. Hij hoopt, dat deze door dit concours in de club en in Waalwijk nog zal toene men. Met zulk een keur van prijzen en met zulk een sympathieke vereeni ging moet en zal het concours slagen. Gaarne onderstreept hij de woorden van den voorzitter, waarbij hij er op aandringt aan de sluiten bij den T.K.B. Men zal toch wel begrijpen, dat de Ned. Kegelbond des te meerrekening met het Zuiden moet en zal houden, als er zich meer clubs aansluiten, waar het stemmental geregeld is naar de aangesloten clubs. Hij hoopt, dat de vereenigingen niet zullen talmen en zich na dien avond zullen opgeven. Met een woord van felicitatie bij 't koperen jubileum en den wensch van een goed succes, besloot de heer van Griensven zijn welgekozen speech en verklaarde 't concours geopend. Nadat de eerewijn was rondgediend verzocht de voorzitter, de Edelachtb. heer W. Eibers, wethouder en de heeren A. van Griensven en B. Tim mermans-Verschure de eerste bal op de drie banen (een prachtige baan is tijdelijk bijgelegd) te gooien en daar mee nam 't concours, nadat een foto gemaakt was, een aanvang. De banen zien er o.i. schitterend uit en ook de decoratie en verzorging der zaal is in de puntjes. Daar heeft men alle eer van. Des avonds werd reeds aardig ge bruik gemaakt van de gelegenheid en ook Zondags. Vrijwel alle aangesloten clubs hebben naar wij vernemen, voor den corpswedstrijd ingeschreven. Maandag waren er o.m. drie uit Til burg, Kaatsheuvel en Loonopzand wa ren reeds present enz. Als we een opmerking zouden willen maken, dan meenen wij dat er veel te weinig reclame is ge maakt, zelfs de dagen en uren, waarop gegooid kan worden, zijn niet ge publiceerd. Dat zou de algemeene be langstelling o.i. zeer bevorderd hebben, De stand was Dinsdagavond alsvolgt Meesterschap van Waalwijk. C. van Hest, Loon-op-Zand 187. Hamburgertelling. J. Paijmans, Tilburg 120. J. Kooien, Tilburg i 16, 2x110, 100, 3x108. M. Hornman, Loon-op-Zand 120, 2x114, 110, 98. J. C. van Eijkelenburg, Waalwijk 108, 102. H. Aarts, Waalwijk, 108, 100. A. van Baal, Waalwijk 90. Personeele wedstrijd. Jos. de Folter, Waalwijk 42, 29, 29. Van Opstal, 25. Loon-op-Zand 41, 30, Vrije baan Dames Mevr. Pulles-Hens, Waalwijk 35, 23. Mevr. de Folter, Waalwijk 34, 29, 28. Mej. W. Langermans, Waalwijk 3x29. Mej. J. Langermans, Waalw. 27, 24. Vrije baan {Heeren). J. Remmeren, Kaatsheuvel 45, 3 x 44 5x43, 4x42. J. Paijmans, Tilburg 45, 1 x 44, 4x43, 2x41. J. de Beer, Tilburg 45, 2 x 43, 2 x 41, 40. De Rooij, Tilburg 44, 42. J. Langermans, Waalwijk 2x43, 3x41, 3x40. Arn. Vermeer, Waalwijk 43, 40. J. van Loosdrecht, Loon-op-Zand 43, 2x42, 3x41. M. van Loosdrecht, Loon-op-Zand 43, 42. J. Pulles, Waalwijk 44. H. Aarts, Waalwijk 42, 6 x 40. Iiorpsbaan. Vriendschap, Tilburg 212. Houdt de Plank II, Kaatsheuvel 277 Houdt de Plank I, Kaatsheuvel 254. Herinnering III, Tilburg 248. Herinnering II, Tilburg 259. Herinnering I, Tilburg 287. De Vriendenkring III, L.-o.-Z. 207. De Vriendenkring II, L.-o.-Z. 303. De Vriendenkring I, L.-o.-Z. 261. Hoogste Korpswerper: M. Horn man, Loon-op-Zand, met 76. Advertentiën voor het nummer van Zaterdag, moeten met het oog op den Feestdag van Ons blad geeft speciaal voor Waalwijk, Sprang, Vrijhoeven- Capelle, Waspik, Kaatsheuvel, Drunen enz. de ALLERGROOT STE publiciteit. 12* Ir jarig bestaan van Immanuel De Christelijke jongelingsvereeniglng „Immanuël" heeft haar 12'/,—jarig bestaan met een paar feestavonden passend herdacht. Voor de leden hield men Vrijdag avond onderling een voordrachten wedstrijd, waarbij het natuurlijk niet aan£belangstelling ontbroken heefi. Als jury voor den voordrachten- wedstrijd fungeerden de heeren Wagner van den Berg, A. v. d. Kolk en J. Budding. Van de Knapenvereeniging waren 6 deelnemers en van de Jongelingsver- eeniging 7 deelnemers. Voor elke groep waren 3 prijzen beschikbaar gesteld. Wij geven hieronder den uitslag; Knapenvereeniging. van Zeist, 75 punten. L. v. Driel. 69 punten, v, Zeist, 66'/a Jongelingsvereeniglng. Th. Mandemakers, 99 punten. M. Faro, 95 punten. A. Janson, 85 1 2 3 1 2 3 De avond was uitstekend geslaagd en werd door den Voorzitter, den heer Treffers met Ps. 103, vers 3 en dank gebed gesloten. Maandagavond hield meer genoemde vreeniging haar jaarlijksche feest vergadering in de zaal van het gebouw der Christel. Belangen. De opkomst was zeer goed, geen plaatsje bleef onbezet; men moest zelfs woekeren met de ruimte. De vergadering stond onder leiding van den heer Treffers, Voorzitter der vereeniging. Na het zingen van het eerste vers van psalm 105 las de voorzitter uit Gods woord, vers 1—9 van ps. 105 Vervolgens opende de Voorzitter met gebed en heette allen hartelijk welkom. Hij wees op het werk der vereeniging, waarvan hij hoopte, dat het moge zijn tot uitbreiding van Gods Koninkrijk. Daarvoor riep hij de hulp in van de ouders, die hij aanspoorde om met gebed te steunen. Hierna kreeg de Secretaris, de heer Maijers, gelegenheid om het elfde Vrijdag, Dondérdag- VOOflTliddag in orisbezitzijn, Adm. jaarverslag uit te brengen. De secretaris had boven zijn ver slag geschreven; „Zoo God voor ons is, wie zal dan tegen God zijn." Op deze tekst gaf de Secretaris eerst eenige beschouwingen en kwam dan tot het zakelijke^ gedeelte. De vereeniging telde vorig jaar 24 leden, thans nog 21. 't Aantal begunstigers is van 46 teruggeloopen tot 42. In 't verslag wordt geklaagd, dat de weke- lijksche bijeenkomsten in den zomer zoo slecht bezocht worden. In het afgeloopen jaar werden 4 bestuurs vergaderingen gehouden en heeft men twee sprekers laten optreden. Vervolgens werd door den heer Ophorst het financieel verslag uitge bracht. De ontvangsten bedroegen f388 88 en uitgaven f386,27 Batig slot f 2 61 Het batig slot kon nog worden aan gevuld met f 20,40 zijnde de opbrengst van een gehouden collecte bij de spreekbeurt van Ds. de Graaff Na dit huishoudelijk gedeelte ging men over tot het meer vroolijke en volgden talrijke voordrachten en samen spraken, waarmee de avond tot aller tevredenheid in passende ontspanning werd doorgebracht. De Voorzitter sloot dezen goed ge slaagden feestavond met dankzegging. Ongevallen. Zondagmorgen reed de heer K. uit Kaatsheuvel met zijn auto den dam op bij „N.V. Hotel de Twee Kolommen", direct gevolgd door een motor van den heer St. alhier. De motorrijder heeft blijkbaar de richtingsaanwijzer niet of te laat gezien, zoodat hij toen de auto den dam inzwenkte, daartegen opbotste. De auto had weinig bescha diging, doch de voorvork van de moior was gebroken Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Toen Dinsdagmorgen een land bouwer uit Kaatsheuvel den hoek der Mr. van Coothstraat uitreed, riehling haven, nam hij den bocht niet juist er, reed pardoes tegen een juist passee- renden vrachtauto. De man sloeg met fiets en al om, gelukkig naar de trottoirzijde, zoodat hij in den modder op de keien en wonder boven wonder niet onder den wagen terecht kwam het liep bijzonder gunstig af. Biljarten. Zondag 1,1. had in café Kemperman een bijeenkomst plaats, tot het op richten van een biljartbond. Een 8 tal vereenigingen traden toe. Er zal worden gespeeld in 2 afdeelin- gen. In iedere afdeeling 4 clubs. Op 16 November wordt een aanvang gemaakt met den wedstrijd W.B.C.— Ons Genoegen in het café van den heer van Berkel. Zaterdag 2 Nov; a s. zal de biljart club V.B.C., gevestigd bij J. Treffers te Vrljh.—Capelie, een vriendschappe- lijken wedstrijd spelen tegen de biljart club „Nooit Volleerd* in het café van P. v. Cromvoirt alhier. Gegund, Het maken van een lift in het nieuwe R.K. Ziekenhuis is opgedragen aan de firma J. C. van Straten te Den Haag. Openstelling Postkantoor. In verband met den feestdag van Allerheiligen, zullen op 1 Nov. e,k. de postkantoren te Waalwijk en te Waspik des namiddags na 14 uur voor den Postdienst gesloten zijn. De laatste bestelling alsmede de laatste lichting der bijbrievenbussen zullen dien dag niet worden uitgevoerd. Voor iedereen zal van 19.30—20 uur gelegenheid bestaan de voor hem aan gekomen correspondentie kosteloos af te halen. De openstelling voor den Telegraaf- en Telefoondienst blijft onverminderd gehandhaafd. Luchtpost N.O.I. Op 31 October 1929 vertrekt het 5e postviiegtnig naar Ned. O.—Indië, daarbij luchtpost medenemende voor alle op de route te doorvliegen buiten- Europeesche landen. Het tijdstip der laatste buslichting voor Waalwijk is Woensdag 30 Oct. te 19 uur aan het Hoofdkantoor der Posterijen. Volledige inlichtingen omtrent de frankeering enz.op de aankondigings biljetten in de wachtkamers en aan de loketten van het Postkantoor en de daaronder behoorende hulpkantoren, stations en agentschappen. Telegraafdienst. Met ingang van 1 November a.s. worden brie/telegrammen ingevoerd in het verkeer met Duitschland. 1. Het tarief dezer telegrammen bedraagt van 3—20 woorden f 1 voor elk woord daarboven 5 cent. 2. Zij moeten geheel gesteld zijn in verstaanbare taal (Nederlandsch, Duitsch, Fransch of Engelsch). Telegram—adressen zijn toegelaten, alsmede de betaalde dienstaanwijzingen RP, GP, TR, en LX. 3. Brieftelegrammen worden over gebracht na de gewone, uitgestelde en perstelegrammen en kunnen der halve worden benut voor berichten die minder spoed vereischen dan bij gewone telegrammen het geval is. 4. Aanvragen om terugbetaling in geval van verminking, vertraging of verloren gaan worden niet in over weging genomen. Wijziging posttarieven. Met ingang van 1 November e.k. worden de volgende wijzigingen in de posttarieven aangebracht 1. Het port voor de interlocale brieven van een gewicht van niet meer dan 20 gram is verlaagd tot 6 cent en dat voor interlocale brieven van een gewicht van meer dan 20 gram en niet meer dan 40 gram tot 12 cent. Het port voor brieven van een gewicht van meer dan 40 gram blijft onge wijzigd. 2. Het minimum—port voor mon sters in het binnenlandsch verkeer is verlaagd tot 3 cent. (Het binnenlandsch port voor monsters' bedraagt dus voor taan t/m 50 gram 3 cent; boven 50 t/m 100 gram 4 cent). 3. Het tarief voor het eerste een heidsgewicht der brieven in 't grens verkeer met België en Duitschland is verlaagd tot 6 cent. Het port voor elk volgend gewicht van 20 gram blijft 5 cent. 4. Het port voor het eerste een heidsgewicht der brieven in 't verkeer met Suriname en Curasao is verlaagd tot 6 cent. Het port voor elk volgend gewicht van 20 gram blijft 5 cent. 5. Het minimum—port voor akten in 't verkeer met Suriname en Curasao per zeepost is verlaagd tot 6 cent (t/m 200 gram). 6. Tiet minimum—port voor mon sters in het verkeer met Suriname en Curasao per zeepost is verlaagd tot 3 cent. (Het port dier monsters be draagt dus voortaan t/m 50 gram 3 centboven 50 gram t/m 100 gram 4 cent). De bij het publiek voorhanden fran keerzegels van 7'/a en 22'/2 cent, als mede postbladen en briefomslagen met zegelafdruk van 7'/2 cent, kunnen, mits gaaf en ongeschonden, (ook bij de bij— en hulpkantoren, de poststations, de agentschappen en bij de bestellers, belast met de bestelling in de buiten wijken) tot 1 December a.s., rekening houdende met het prijsverschil, worden ingewisseld tegen frankeerzegels van 6 en van 21 cent. resp. tegen post bladen en briefomslagen met zegel- afdruk van 6 cent, met bijvoeging van het eventueel overschietende bedrag in geld of in frankeerzegels. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Het bestuur der Liedertafei is er in geslaagd een kracht van Europeesche vermaardheid voor haar eerste winter- concert op Maandag 25 November te engageeren. Niemand minder dan de bekende bariton der Italiaansche Opera, Spartaci Marchi zal zijne medewerking verleenen. Velen zullen zich zijn optreden her inneren in de opera „Lucia di Lam- mermoor" van Donizetti,|'t vorig jaar in het Concertgebouw te 's Bosch, waarin hij het auditorium telkens in vervoering wist te brengen. Zijn eigen pianist zal hem begeleiden. Betalingsmoeilijkheden bij een Duitsche schoenenfabriek. De schoenenfabriek Hoffmann und Frank te Keulen heeft haar betalingen gestaakt en'faillissement aangevraagd. De fabriek werkt met 300 man per soneel. DRUNEN. Te Utrecht slaagde voor het Apothekers-assistent examen Mej. M. C. van Seters, alhier. DRUNEN. Gisteravond hield de Eerste Langstraatsche Stoomzuivel—- fabriek van Drunen en Omstreken eene vergadering in de zaal der Jongens- congregatie. De voorzitter opende de vergadering met den gebruikelijken groet en heette de aanwezigen welkom, waarna de notulen der vorige vergade ring werden voorgelezen en vastgesteld. Daarna had de bestuursverkiezing plaats wegers periodiek aftreden van A. Baaljmans, C. v. Drunen en G. Muskens, Deze werden met algemeene stemmen herkozen. Als lid van de commissie van onderzoek werd geko zen Jos Loeff te Waalwijk. Vervolgens werd besproken het heffen van entree gelden voor nieuwe leden. Dit werd bepaald als voorheen. Verder kwam aan de orde de levering van onder- melk. Het bestuur deelde mede, dat wijze ft -

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6