foor net inzeepen PUROL EEN NIEUW OORDEEL OVER ONS WERK. - - de ondermelk kan geleverd worden tegen 2'/2 cent per Liter gedurende één maand, doch kan hem iedereen ook zelf ontvangen. Hierna had de directeur nog enkele mededeelingen omtrent het oprichten van een eigen fabriek voor de verwer king van ondermelk, in samenwerking met enkele fabrieken uit omliggende plaatsen. Bij de rondvraag werden nog enkele vragen gesteld omtrent het melkrijden, welke door den directeur werden toe gelicht. Zondag hield de Fabrieksarbei- dersbond „St. Willebrordus" een ver gadering in de zaal der Jongens- congregatie. De voorzitter heette allen welkom, waarna de vergadering werd geopend. Vervolgens had de bestuurs verkiezing plaats in de vacature van H. v. d. Bosch. In diens plaats werd gekozen J. v. Venrooij. Verder werd besloten spoedig een propaganda— vergadering te houden, waartoe ook ongeorganiseerden worden uitgenoo- digd. Voorts werd besproken het collectief contract, dat nog niet door alle patroons Is geteekend. ELSHOUT. Dezer dagen had alhier Èlj verschillende landbouwers een keuring plaats voor het inschrijven van het stamboek. De heer Kloek uit Gorkum hield de keuring, waarna enkele werden ingeschreven, nl. 3 stuks vee bij A. C v. Huiten, 1 bij J. A. Kiijn en 1 bij M. Muskens. Verder werd er nog een ingeschreven in het keurstamboek bij A. C. v. Huiten. Dus wel een bewijs dat hier goed vee ge fokt wordt. BOXTEL. Bij het alhier gehouden toelatingsexamen voor de eerste klasse der R.K. Landbouwwinterschool slaag den de volgende candidaten A, Bens te Gassel, G. Bertens te Udenhout, J. Bos te Usquert, S. van den Brekel Boxtel, J. van Duren te Ewljk, A. van Engelen Haarsteeg, J. van Erp Lithoyen, B. de Geus Box meer, Gremmen Alfen a/d Maas, F. Habraken BerkelEnschot,F. Huberts te Gassel, M. Klijn Deurne, H. Lam- bregts 's Hertogenbosch, M. van den Meijdenberg Moergestel, P. Meuwese 's Bosch, H. van den Oetelaar Ge monde, J. van Rijswijk Berkel— Enschot, A. van der Schoot Oirschot en E. Timmermans Schijndel. Toegelaten op vertoon diploma lagere Landbouwschool A. Sleutjes te Den Dungen. CAPELLE. Het le en bet 2e zestaj vatv de biljartvereeniging „V.B.C." gevestigd in het café van den heer J. Treffers aan het Bruggetje alhier speelden in het clublokaal een vriend- schappelijken wedstrijd en wel het eerste tegen de biljartvereeniging .Nooit Volleerd" uit Baardwijk en het tweede tegen de biljartvereeniging „Volhouden" uit Sprang met den vol gende uitslag le V.B.C. .Nooit Volleerd" D. v. Oversteeg 100 Schuurmans 74 W. Treffers 100 Folter 40 de Jong 100 v. Cromvoirt 84 J. Treffers 100 v. d. Hoven 94 Pullens 100 Schoenmakers 87 A. Treffers 100 Schilders 36 Totaal 600 2e V.B.C, v. Drongelen J. v. d. Schans M. v. d. Schans A. Kerst W. Chabot v. Drongelen 91 100 76 100 33 51 415 „Volhouden" v. Willigen- burg 100 Haverhals 74 Braspenning 100 v. Ham 76 v. Elshout 100 J. Mayers 100 Totaal 451 550 Op het te Drunen door de bil jartvereeniging van de Jongens-Con gregatie uitgeschreven biljarttournooi behaalde het le zestal van de biljart vereeniging „V.B.C." in de 2e afd. den eersten prijs een zilveren beker. A s. Donderdag, 31 dezer opent de heer S. Rempt te Vrijhoeve-Capelle een nieuwe winkel in meubelen, bed den, matrassen en aanverwante artike len. We wenschen den heer S. Rempt succes met zijn naar de eischen des tijds ingerichte nieuwe zaak. De machinist V., die vorige week bij het ongeluk in de houtzagerij van de N.V. Adr. Oerlemans en Zn. der mate gewond werd, dat medische hulp noodzakelijk was, is ter verdere ver pleging overgebracht naar het zieken buis te Breda. Zijn toestand is ernstig. Vorige week werd op het voor- malig raadhuis, waar de lessen ge geven worden, door de plaatselijke tuinbouwvereeniging den in het leven geroepen tuinbouwcursus geopend. Een 20-tal leerlingen volgen de lessen, welke gegeven worden door de heeren A. Dees uit Sprang en Verduijn uit Dussen. Tot tijdelijk onderwijzer, belast met de waarneming van het hoofd schap, aan de O.L. school te Babi— lonienbroek is benoemd de heer W. Treffers Jzn„ kweekeling met de akte aan de O.L. school in de Kom alhier Ds. J. Snoek, Geref. pred. alhier ontving een beroep naar de Geref. gem. te Puttershoek, WASPIK. Door de Tooneelvereen, .Entre Nous" is in studie genomen het blijspel in drie bedrijven „De Universeele Erfgenaam" en het blijspel in een bedrijf .Mevrouw is niet thuis". De opvoering van beide stukken zal plaats hebben op den 2en Kerstdag. In de gehouden vergadering van den R.K. Middenstandsbond werd in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer P. P. de Grauw, tot penningmeester gekozen de heer G. Kamp. Door de afdeeling Waspik van den N. C, Boerenbond zal dezen winter wederom een landbouwcursus worden gegeven in de voormalige openbare lagere school. RAAMSDONKSVEER. Op de Zon dag gehouden Hondententoonstelling te Rotterdam, behaalden beide heeren J. Bax met een Arydaele terrier en C Simonis met een Perzische windhond genaamd Emir v. d. Dreef den eersten prijs Z G. en den specialen prijs. Op de Maandag gehouden aan besteding voor de te bouwen R.K. kerk onder Stuivezand, is ingeschreven als volgt N.V. Betonbouwmij. Breda f 138 800 Abtei Made f 134 940 Mertens—Weeterings R'Veer f 126.725 Wiercx Breda f 121 900 N.V.Tilburg f 114 800 Leijten-Mol Raamsdonkdorp f 107 888 Door B. en W. is vergunning verleend aan C. van Strien tot het verbouwen van een schuur. De heer G. Stoel, machinist bij den Rijkswaterstaat wordt met ingang van 1 November a s. overgeplaaist van Keizersveer naar Moerdijk. In het gezin van v. S. in de Groensteeg is de besmettelijke ziekte Febris Typhoidea geconstateerd. De lijder O. een schipper is ter verpleging naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht. Bij de plaatselijke arbeidsbeurs staan ingeschreven als werkloos 2 grondwerkers. MADE. De fabrieksarbeider J. Diependaal alhier, viel op de Zuivel fabriek .Statendam* van den wal in een schip en werd met gebroken arm en zware inwendige kneuzingen op genomen. Dr. Berkesiijn uit Geertrui- denberg die inmiddels ontboden was gelastte overbrenging naar het zieken huis. Op Toontjesplaat onder Drim- melen zijn thans veel aalscholvers. Deze vraatzuchtige vogels berooven niet alleen den heelen omtrek van visch, maar halen deze zelfs uit de gereed staande fuiken, zoodat vis- schers hiervan veel schade ondervin den. Op Zondag 3 November hoopt de zendeling Schütz in de Herv. kerk alhier om 10 uur eene predikatie te houden, Bij de aanbesteding voor het bouwen van een vierklassige schooi te Princenhage waren laagste inschrij vers de Gebrs. Rovers Thz. alhier, voor de som van f 28.500. Het werk is voorloopig gegund. LOON-OP ZAND. In de vergadering van gisteren is de viering van het gouden priesterfeest van den Z.Eerw. heer Pastoor besproken. Tot hetEere- Comité behooren Jhr. Mr. E. Verheijen, Dr. Smals, het Kerk- en Armbestuur en tot het Feestcomité de heeren H. de Jong, M. Hornman. H. v. d. Wilden berg, B. v. d. Hoven, J. v. Lier en M. Snoeren. TILBURG. Een eigenaardige wed- strijd werd dezer dagen gehouden in de zaal der R.K. Werkliedenvereeni- ging te Tilburg, welke door ruim 600 personen werd bezocht, er werden door middel van een Radioversterker Gramaphoonplaten ten gehoore'ge bracht, gezonden door bekende Hol- landsche Humoristen waarbij het pu bliek door middel van een stembiljet zijne meening mocht uiten van welken zanger volgens hunne meening het mooist en duidelijkst zijn stem werd weergegeven. De uitslag hiervan was als volgt: le prijs Trio Speenhof, 2e pr. Aug. de Laat. 3e pr. Lou Bandy, 4e pr. Duo Hoffman, 5e pr. Kees Pruis. Het publiek was hoogst voldaan over dezen welgeslaagden avond. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 29 Oct. 1929. Door een elftal duivenliefhebbers is in het café van den heer van Delft een duivenvereeniging opgericht onder den naam „Reisduif". Getracht wordt aan te sluiten bij de „G.V.V." te Wijk. De eerste ontmoeting bij den groepswedstrijd van de damclub „V.D." eindigde als volgt: Groep I. C. de Joode—Vogelaar 2—0. Cath. de Joode—Bax 2—0. Groep II. Deurloo—G. Jonker Jr. 2—0. Swagemakers—Vos niet gespeeld. Groep III. Everlse G. Jonker Sr. 2—0. Fitters—B. Sluijmers 2—0. Groep IV. A. de JoodeA. Sluijmers 2—0. SchreudersLeijten 2 0. Maandag speelden in 't Wapen van Amsterdam tegen elkaar de biljart clubs D O S. alhier tegen „Oefening is ons Doel" uitWijk. De uitslag was Jonkers—J. Bouman 100 56 Franco—Slaats 37 100 Swagemakers—G. Bouman 100—91 Hanegraaf—C. Bouman 100 61 Couwenberg—M. Bouman 100—98 J. v. Bladel—Prosman 100—85, zoodat DOS. won met 437—491. In opdracht der N.V. Waalwijksche Chroomlederfabriek v h. van Dooren- de Greeff, vervaardigden wij een re clame-uitgave. De Ned. Leder-Industrie schrijft in een beoordeeling van dit werkje o.m. De hoofdader van uw bedrijf. „Onder dezen titel gewerd ons „een keurig uitgevoerd reclame- „boekje." en verder „Talrijke illustraties en een „keurige druk zorgen voor een „smakelijk geheel." Laat uw reclame—drukwerk eveneens door onze drukkerij verzorgen. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 29 Oct. 1929. Dienstiubileum. Zaterdag 2 Nov. a.s. viert de heer Joh. v. Eindhoven het zeldzame feest dat hij 50 jaren onafgebroken is werk zaam geweest bij de firma P. H. Vloemans, fabrikanten van het bekende Pehave werk. Zoowel van de zijde van de mede-arbeiders als van de zijde van den werkgever zal het den eenvoudigen trouwen werkman op dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Gouden bruiloft. In alle stilte vierde het echtpaar Laros-Damen in de Marktstr. Maandag j 1. zijn gouden bruiloft 's Morgens om 9 uur werden de oudjes en familie leden in auto's naar de kerk gereden, alwaar een plechtige H. Mis tot dank zegging werd opgedragen. Na de H. Mis kwamen vele blijken van belang stelling binnen. Als trouwe en ijverige colporteur van het dagblad „Het Huis gezin" mocht hij van de administratie als bewijs van sympathie een envelop met inhoud ontvangen. Den geheelen dag bleef de familie in feestelijke stemming bijeen, gecomplimenteerd door ontelbare vrienden en kennissen. Euphonia. Het eerste winterconcert van het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" Zondag j.I. gegeven is een enorm succes geweest. De ruime zaal was veel te klein. De roep die het trio Winkel reeds was vooruit gegaan heeft niet teleurgesteld. Nadat de harmonie een drietal nummers ten beste gegeven had, waaronder de ouverture „Zampa" van Herold, trad het duo Penning-de Winkel op met coupletten. Reeds terstond was er stemming in de over volle zaal, die met elk der leuke nummertjes steeg. Gaf het duo Winkel schitterend werk, nog bekoorlijker was het optreden van het trio in het nummer „Op het bal masqué", „de kat is van huis" en „Mammie komt". Ook de coupletten van het trio sloegen nummer op nummer in. De harmonie, die feitelijk nog een gedeelte van haar programma af moest werken-, schoot er per slot van rekening over. 't Werd bijna twaalf uur eer het trio zijn overgroot programma had afgewerkt. Ongeval. De werkman v. L. had het ongeval met den vinger tusschen de aanklop machine te geraken, waardoor een bloedende wond ontstond. Torenklokken. Naar het „Kerkklokje" van Zondag jl. mededeelde, is het Klokkenfonds aan bijdragen en toezeggingen thans reeds f7066 rijk. De bedoeling is thans ook de gelden voor de electrische luidinstallatie bijeen te garen om zoo doende een geschenk te kunnen aan bieden dat in alle opzichten af is. Missietentoonstelling. Evenals andere jaren zal deMissie- naaikring ook dit jaar in het Patronaat een groote Missie-tentoonstelling geven definitief vastgesteld op 10 en 11 Nov. Het lijdt geen twijfel, of ook deze tentoonstelling zal weer boven ver wachting slagen. De Missie-naaikring is wederom 'n vol jaarvolijver werk zaam geweest en kan weer uitpakken met een sorteering Missie—artikelen, die zoowel van haar werklust, als van de royale milddadigheid van onze burgerij getuigt. Spijskokerij. Het ligt in de bedoeling van het Bestuur der St. Vincentius Vereeniging om begin December wederom met de spijskokerij te beginnen. Reeds zijn alle landbouwers bezocht en het resul taat van het bezoek Is dat de Ver. reeds over een groot kwantum aard appelen beschikt, die Donderdag 31 Oct. door de vriendelijke bemoeiingen van de leden van den R. K. Jongen Boerenstand worden opgehaald en ingekuild. Ook bij particulieren zal het bestuur der St. Vine. Vereeniging aankloppen om giften in geld of natura om dit schoone liefdewerk naar be hooren te kunnen volbrengen. Patronaat. De tooneelclub van ons R.K. Jongens patronaat gaat Zondag a.s. haar eerste uitvoering geven. Opgevoerd zal worden het groote tooneelwerk „Oude jaarsavond", terwijl de Jongens^ Zangclub „De Leeuwerik" onder lei ding van haren Directeur den Wel Eerw. heer Goyaarts eenige zang nummers ten beste zal geven. SPORT. R. W. B. De R.W.B.-reserve's hebben 't tegen Sportvereeniging 2, 1920 Oss niet tot een overwinning kunnen brengen, doch wij kunnen met genoegen con- stateeren, dat R.W.B. 2 een uitsteken den wedstrijd gespeeld heeft en dat is de hoofdzaak. Wij vertrouwen, dat zij met dit spel zullen voortgaan. Zondag 4 November R.W.B.Zigo. JULIANA. De Zondag j.I. gespeelde competitie wedstrijd tegen Oosterhout eindigde met een 5 2 overwinning voor Juliana Oosterhout heeft eerst het voordeel van den sterken wind en is eenigszins in de meerderheid, na een kwartier spelen nemen zij de leiding. Juliana trekt nu ook meer naar voren en spoedig is de stand gelijk. De lange rusttijd schijnt de Juliana spelers geen goed gedaan te hebben daar dikwijls onzuiver wordt geplaatst, terwijl de halflinie de fout begaat te ver achter te blijven en de voorhoede te weinig steun ondervindt, toch weet de center voor bij een aanval den stand op 2—1 te brengen, waarmede rust komt. Na rust is Juliana weer in de meer derheid en spoedig is de stand 3 1. Oosterhout beschikt ook over een hard werkende ploeg en de Juliana-achter hoede krijgt even zwaar werk en weet Oosterhout den stand op 3—2 te brengen. Juliana trekt weer ten aanval en de linksbinnen maakt 4—2, waarna even later de linksbuiten met een mooi doelpunt den stand op 5—2 brengt. Oosterhout probeert nog op te halen, maar verandering komt niet meer in den stand en heeft Juliana den lsten thuiswedstrijd met een mooie overwinning ingezet. Zondag a.s. wordt een belangrijke wedstrijd op het Juliana-terrein ge speeld, de plaatselijke ontmoeting tegen WSC. Zondag speelde Juliana voor de competitie te 's Bosch tegen B.V.V. Ze keerde met een 4—2 nederlaag huiswaarts. WASPIK. Zondag werd op het terrein der R.K. Voetbalvereeniging „Hercules" een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen „Hercules", Waspik en M.V.C., Made. Uitslag 3—1 in het voordeel van „Hercules". RAAMSDONKSVEER. Zondag werd te Dussen de eind- wedstrijd gespeeld om den zilveren beker. De Zwaluwen klopten de Veersche Boys 2 maar eventjes met 8-0. KAATSHEUVEL. V e teranenS torm uoge Is Vrijdag a.s. zullen we nog eens kun nen genieten van het spel van onze oude voetballers. Er is een veteranen- elftal samengesteld, dat op Allerhei ligen, des namiddags 2 uur 'n vriend- schappelijken wedstrijd op het Horst terrein zal spelen tegen de Stormvo- i gels, een elftal uit de Kaatsheuvel- sche Boys. Dat er belangstelling is voor deze ontmoeting, laat zich denken. Alle oude voetbal-enthousiasten zullen dit treffen willen meemaken, zoodat we het op 't Horstterrein druk mogen verwachten. Wilhelmina 4Iiaatsh. Boys. Wilhelmina is volledig, de Boys tel len 4 invallers. Direct was W. in den aanval en bleef dit tot rust. Alleen door het kranig verweer der achter hoede kon met blanken stand gewis seld worden. Na de thee zorgde W. voor een ver rassing, door vanaf den aftrap direct te doelpunten. Nauwelijks van deze verrassing bekomen, weet W. den voorsprong te vergrooten en maakt 20. De Boys trachten dan het spel te forceeren. Reeds zien we het suc ces als een der W.-backs den bal met de hand bewerkt. We wachten op dm scheidsrechter, doch de arbiter doet alsof hem deze fout ontgaan is. H. Laros verlaat zijn back-plaats, wat als resultaat brengt, dat de stand 21 wordt. Herhaaldelijk komt dan het Bossche doel in gevaar. Als dan komt een ongeval voor, waarin ook de scheidsrechter te eenzijdig optrad. Terwijl Remmeren naar het leder kopt, krijgt hij van een Bosschen te genstander een schop tegen de knie, waarover het geheele publiek meent, dat de scheidsrechter hem uit het veld zal wijzen, doch ook thans wordt ,V. niet gestraft. Ondanks den druk, die de Boys op het W.-doel blijven uitoefenen, komt het einde met 21 voor de Bossche club. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 29 Oct. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 262 paarden, 21 veulens, 2196 magere run deren, 870 vette runderen, 220 vette kalveren, 958 nuchtere kalveren, 840 graskalveren, 338 schapen of lamme ren, 118 biggen, 17 bokken of geiten en 15 overloopers. Prijzen per pond: koeien 2934 c., 4548 c., 52.556 c.; ossen 40 4547 c., 5055 c.; stieren 36:37 c., 4143 c., 4647.5 c.; kalveren 57.5—62.5 c., 67.5—72.5 c., 80—85 c. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 200420, stieren 130 500, graskalveren 40100, paar den 165310, slachtpaarden 135 185, hitten 100150, veulens ,70 80, fok nuchtere kalveren 2239, id. slacht 518, kalfkoeien 200 425, pinken 130170, vaarzen ƒ170 225, biggen 15—22, id. per week 2—2.25. ■9' AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag8'/2uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Vrijdag 12 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Vrijdag 6 en 8uur. Witte Bioscoop, „The Gaucho" Vrijdag 6 en 8'/2 u. Nieuwe Bioscoop, „De Geheimen van het Oosten". Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „The Gaucho". Zaterdag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, „De Geheimen van het Oosten". Zaterdag 8 uur. Bestuursvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak* Musis Sacrum. Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „The Gaucho". Zondag 6 en 8'/2 u. Nieuwe Bioscoop, „Van den dader geen spoor". Maandag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, „Van den dader geen spoor". ADVERTENTIëN. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw MARTHA VAN RIEL, Weduwe van den Heer CHRISTIANUS JACOBUS VAN DE WERFF, in den ouderdom van 76 jaren. Namens de Familie, P. VAN DE WERFF. Waalwijk, Burg. v. d. Klokkelaan 41. Als gij U moeilijk scheert omdat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voor komen, indien gij vóór het inzee pen de huid even inwrijft met slechts een weinig Doozea 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. genezing HUID 5* BR

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 7