ECHO If AH HET ZUIOEH ■i S il m tjHV VVS1*' <vV mm S DEKENS BULLETIN „Witte Bioscoop". EEN EXTRA FILM. o. 87. Zaterdag 2 Nov. '29. 52e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 1 Nov. 1929. Aanschaffing Motorwegwals. Dit voorstel is niet behandeld ge orden tijdens de vergadering die op October 1929 werd gehouden. De ehandeüng is uitgesteld in afwachting an het resultaat van de demonstratie iet de wegwals, die is gehouden op onderdag 31 October des middags pn half een tot 4 uur op den Kloos- rweg tusschen Watertoren en Tweede eine. De leden van den Raad hebben ch toen persoonlijk van het resultaat an het walsen op de hoogte kunnen ellen. B. en W. brengen hieromtrent het ilgende prae—advies uit Wij hebben reeds eens Uwe aandacht evestigd op de wenschelijkheid van ;t aankoopen van een motorwegwals r den gemeentelijken dienst van enbare werken. Toen deed zich nl. gelegenheid voor eener publieke liling van gebruikte walsen. Ons voorstel tot het beschikbaar ellen van een crediet om zoo moge- Ie op deze veiling een wals aan te jopen, werd toen aanvaard, doch in het voornemen tot aankoop kon ien gevolg worden gegeven, omdat et geveilde door daarbij geïnteres- ierden aan te hooge prijzen werd pgekocht. Wij hebben ons daarna nog enkele lalen beraden over het aankoopen an een nieuwe motorwals. Wij zijn larbij nog versterkt in onze meening, t de kosten die tot nog toe zijn steed aan het onderhoud van onze intwegen, voor het grootste deel chteloos zijn. Erkend moet worden ,t de staat, waarin deze wegen ver. leren, zeer slecht is. Hier staat tegen- iver dat met de middelen, die ter chikking staan van den dienst van imeentewerken, de wijze van onder rad niet kan worden verbeterd. Het onderhoud is daarom te duur en dat loader dat een bevredigende staat van wegen is te verkrijgen, het gebruik van een motorwals zal ar onze meening het aangewezen iddel zijn om een beter resultaat van onderhoudswerken te verzekeren, kunnen wij thans nog niet nagaan het onderhoud ook goedkooper zou n, al zou zelfs het tegendeel moeten irden aangenomen, dan zou er nog zeggen zijn voor aankoop van een is, omdat dan een behoorlijke slaat de wegen kan worden verzekerd, ij hebben een aanbieding voor motorwals van 4'/a ton ontvangen in een firma, die bereid is op een :er wegen een demonstratie te geven. De aangeboden wals, voor ons be ji geschikt, komt op f 4800, Wij hebben daarvan de volgende iploitalre—begrooting gemaakt. Voor iic. uur van aanvang, gelegen heid tot plaatsbespreking, enz. zie men de advertentie elders in dit blad. Premiemarkt. Uitgekeerde premiën ter veemarkt van 31 October 1929. Premie van fl. 10. C. J. Willemse te Waalwijk. Premie van fl 5,— J. L Treffers te Waalwijk. Premie van fl. 5,— S. Vos te Waalwijk. Premiën van fl. 2,50 J. H. J Klijn te Waalwijk, j C. Kortier J. van Helvoirt J. Witlox (3 stuks) A. Leijtens F. van Loon (4stuks) A. van Huiten (2 stuks) J Klerkx G. Vos te Sprang (2stuks) i J van Loon te Waalwijk A. van Veldhoven C. Klerkx J. Konst Totaal fl. 70,— aan premiën. Aangevoerd werden ongeveer 120 stuks rundvee. Dus een goede aanvoer, veel handel en druk bezocht. Firma TH. VAN WIJCK, WAALWIJK. Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondagavond zal de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" in de zaal van den heer P. van Cromvoirt haar eerste winterconcert geven. Haar aantrekkelijk programma bevat naast fraaie nummers voor koor en dubbel-kwartet, een aantal voordrach ten en coupletten uit te voeren door het bekende duo Elewout uit Breda dat in onze gemeente reeds meer met groot succes is opgetreden. Na zoo'n lange rustperiode ver wachten we een zeer druk bezoek op deze eerste winteruiivoering. Ongewenscht bezoek. De tuintjes van de bewoners der nieuwe huizen langs de Burg. v. d. Klokkenlaan, nabij Kerkpad, krijgen f 240 f 376 f 50 f 150 Rente 5 pCt. 1, Afschrijving in 15 jaar 7 pCt. van f 4800 i Onderhoud 1 Verzekering Vaste kosten 1 776 Wij nemen aan dat de vermindering inden rentelast door de afschrijving ftdt gecompenseerd door hoogere lierhoudskosten, zoodat het bedrag i vaste kosten per jaar gelijk blijft. De wisselende kosten zijn afhanke- van het gebruik. Wij nemen aan normaal de wals 8 weken per ii (weken van 5 dagen) zal noodig Per dag is gerekend op de vol ide kosten Benzine 15 L. fl f 0 13 - f 1.95 Olie '/2 L. a f 0 50 - f 0.25 Arbeidsloon f 4.f 4 Per dag f 6 20 Voor een gebruik gedurende 40 da- per jaar kost de wals paste kosten f 766 |Wisselende kosten 40 x f 6 20 f 248 Totaal f 1014 fer dag rond f 25. fet is intusschen gebleken dat wei- Jat de besturen van aangrenzende aeenten gebruik zullen maken van [wals voor het onderhoud van hunne ten. Wij zouden er geen bezwaar hebben de wals tegen een rede- vergoeding te verhuren om daar- ,i Ie .Vaste kosten ook voor ons te it **jeren. Ir ,j vinden op grond vanhetvcren- ide aanleiding U voor te stellen Wtri crediet te verleenen van f 4800 roor aanloop van een motorwegwals. Birgemeester en Wethouders van Waalwijk. R.K. Vrouwenbond. Op Woensdag 6 November a s. zal de R.K. Vrouwenbond eene algemeene vergadering houden, waarin door de dames der tooneelclub zal worden opgevoerd het tooneelspel „Familie— juweelen". De tooneelclub is dit jaar met eenige nieuwe leden aangevuld en ook raet de keuze van het stuk is men naar wij vernamen zeer gelukkig geweest. Voor een onberispelijke uitvoering staat de regie van den heer A. Ver hoeven zeer zeker borg, zoodat den leden van den R.K. Vrouwenbond on getwijfeld een mooie avond te wachten staat. vorm, dat naast artikelen van propa- gandistischen aard en andere lectuur de Bondsberichten en de Diocesane rubrieken zal bevatten. Het Bondsblad (krant) zal f0.75 kosten en wordt voor de Ieder, ver plichtend gesteld. Het huidige Orgaan, met inkrimping van den omvang, wordt beschikbaar gesteld voor f2,— en blijft niet verplicht. Het verplicht abonnement zal nu in de contributie begrepen zijn. Na uitvoerige discussies in de voor middagvergadering, welke bij de her vatting des namiddags werden voort gezet, werd het bestuursvoorstel aan genomen. Slechts 2 afdeelingen met 76 stemmen waren tegen. Na nog eenige besprekingen werd ook de begrooting goedgekeurd. Aan de orde kwam nu de bestuurs verkiezing. Voor de vacature in 't hoofdbestuur, ontstaan door het bedanken van den heer Jos. van Luijck te Tilburg en het periodiek aftreden van den heer Cor Jolie te Eindhoven, die zich weder herkiesbaar stelt, zijn ais candidaten ingediend de heeren S D. Dames, Tilburg; Cor Jolie, Eindhoven en Willem Sassen, Geer- truidenberg Uitgebracht waren 2782 stemmen. Daarvan verkreeg: S Dames 1192. Cor jolie 1391 en W. Sassen 199 stemmen. De heeren Jolie en Dames zijn dus gekozen. Vervolgens kwamen de afdeelings- voorstellen in behandeling. De afdeeling Den Bosch steltvoor: a. In het Hoofdbestuur van den Dioc. Bond het instituut „geassumeerde leden" op te heffen, b. Het ledental van het Hoofdbestuur uit te breiden tot 7 leden c. De leden van het Hoofdbestuur blijven gekozen door de Centrale vergadering, d. Het Hoofd bestuur kan, om door het Hoofdbestuur te motiveeren redenen, candidaten voor stellen. In zijn prae—advies merkt 't hoofd bestuur op, dat het sub a voorgestelde zonder statutenwijziging niet uitvoer baar is. Met het sub b voorgestelde kan het Hoofdbestuur zich vereenigen, mits het voorbehoud worde gemaakt, dat de geregeld bezoek van ongewenschte gasten, die alle gewassen komen ver orberen. Hedennacht werd wederom een bezoek gebracht bij W. K. en H. IJ., vorige week bij den aannemer K. De daders zijn vermoedelijk daar op de weide grazende koeien. Aangifte is bij de politie gedaan. R.K. Middenstandsbond. De R.K. Middenstandsbond in het bisdom Den Bosch hield Woensdag te Tilburg zijn jaarvergadering Nadat te half negen in de parochiekerk van het Heike door kapelaan De Vries, geeste- lijk adviseur der Tilburgsche afdeeling, een H. Mis was gecelebreerd, ving te 11 uur in Hotel Remmers de ver gadering aan. Namens de ontvangende afdeeling sprak de heer Pierson een begroetings woord en vervolgens hield de heer Jos. Meijring de openingsrede, waarna de heer Röling het jaarverslag uitbracht. Uit het financieel verslag van den heer Cremers uit Oss bleek, dat de inkomsten hebben bedragen f 4056.55, de uitgaven f 4756.15, alzoo een nadee- lig slot van f 699.60. De begrooting voor 1930 sluit op een bedrag van f6450. Bij deze begrooting wordt voorgesteld de contributieafdracht aan den Dioc. Bond te brengen van f3 op f4. In het bedrag der verhooging zal dan een gratis abonnement op het Bondsblad begrepen zijn. De afdracht aan het Nat. Bureau zal van f 0.75 op f 1 gebracht worden. Daar de exploitatie van het Bonds- orgaan in zijn huidigen vorm niet te continueeren bleek, is het Federatie bestuur gekomen met een voorstel tot een andere wijze van uitgeven, welke hierop neerkomt: Naast het huidige Orgaan, dat met verval van het Bondsnieuws en de Diocesane rubrieken, zal blijven ver schijnen, komt een Bondsblad in krant uitbreiding van het bestuur zal plaats hebben bij het eventueel openvallen van zetels van geassumeerde leden. Op het sub c voorgestelde is reeds in het voorgaande geantwoord. Ook het sub d voorgestelde is zonder statutenwijziging niet uitvoerbaar. De heer L. Meuwese lichtte het voorstel nog nader toe, daarbij den nadruk er op leggende, dat het bij zijn afdeeling niet gaat om personen, maar om het stelsel. De voorzitter zette nog uiteen dat het Hoofdbestuur het Bossche voorstel niet kan steunen. Na eenige op en aanmerkingen sprak de vergadering zich uit tegen besten diging van het instituut geaëSurneerde leden met 543 tegen 148 stemmen. Vervolgeris kwam het volgende voor stel aan de orde De afdeeling Den Bosch, van oor deel, dat het voorden Handeldrijvenden zoowel als voor den Industrieelen Middenstand tot zeer ongewenschte gevolgen leidt, dat iedereen zonder eenige beperking in ons land zaken oi bedrijven kan oprichten, verzoekt het Hoofdbestuur stappen te overwe gen, welke daarheen kunnen leiden, dat het stichten van zaken of bedrij ven van zoodanige wettelijke bepalin. gen afhankelijk worde gesteld, dat het in de toekomst niet mogelijk zal zijn, zaken of bedrijven te stichten, wanneer door de ondernemers niet die waarborgen omtrent waren en vak kennis en solvabiliteit kunnen worden gegeven, welke voor het slagen van een dergelljken opzet redelijkerwijze noodzakelijk mogen worden geacht. De voorziiter zegde toe, dat het bestuur in deze diligent zal blijven doch vreesde tevens, dat hiervan zeker den eersten tijd niet veel zal kunnen komen. Door den heer van der Kar werd nog een inleiding gehouden over het grootwinkelbedrijf en het afbetalings stelsel met betrekking tot den mid denstand waarover zich nog eenige gedachtenwisseling ontspon. Na een geanimeerde rondvraag, waarbij uit de leden het voorstel naar voren kwam bij de volgende begroo ting 10 cent per lid voor het Dr. van Beurdenfonds uit te trekken werd de vergadering gesloten. SPRANG-CAPÉLLE (V.m. Sprang). A.s Zondag des voormiddags half tien en des namiddags twee uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J. C. Wolthers van Onstwedde, vroeger predikant alhier. WASPIK. Voor den Vleeschkeurings- dienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 30 varkens en 13 runderen. Op Zondag 3 November a. s. des namiddags 8 uur zal in de zaal van den Heer H. van lersel de alge meene jaarvergadering worden ge houden. Aan de orde is Rekening en verantwoording over het dienstjaar 1 Juli 1928 tot 30 Juni 1929, MADE. Bij de 25 jarige Mej N. R alhier, die zich heeft laten inenten is encephalitis vastgesteld. De WelEerw heer kapelaan Wolf alhier is benoemd tot Geestelijk Adviseur der afdeeling Made van den N. C.B Op 3 November hoopt de Zendeling Schütz om 10 uur in de Herv. Kerk te Made voor te gaan dien datum zal Ds. Van Rijs om 2'/2 uur in dè Herv. Kerk te Oosterhout den godsdienst leiden. RAAMSDONKSVEER. Ds. H. Ewoldt alhier, ontving een beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Sluipwijk, i Zondag om half tien leesdienst in de Veersche Herv. Kerk, om 2 uur Ds. v. Willigen in de Dorpsche kerk i Onder leiding van den heerC.J. Vermeulen en P. Tijsen werd alhier een Knapenvereeniging opgericht onder den naam Timothëus. Op uitnoodiging van „Obadja", Jongelingsvereeniging alhier, zal Maan dag optreden den heer Doorschot! uit den Haag. Volgende week zal alhier een gave gevraagd worden voor de samen werkende Zendingsvereenigingen te Oegstgeesr. Sprengers vereenigen. Als de gemeen te goed geoutilleerd is van ambtena ren, dan hebben we geen volontairs noodig. Maar zooals de bepaling er nu staat, heeft ze practisch toch geen werking. De verordening wordt vastgesteld zooals door B. en W. is voorgesteld. 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging van de verordening op het verhaal van pensioenbijdragen van de Gemeente-Ambtenaren. Voorz. Het is de bedoeling om de pensioenbijdragen automatisch in te houden bij de uitbetaling van het sa laris. De Raad gaat hiermede accoord. 5. Voorstel van Burg. en Weth. tot het nemen van verschillende be sluiten voor den Pensioenraad. Een en ander is slechts van admi nistratieven aard, waaraan de Raad zijn goedkeuring hecht. 6. Voorstel van Burg. en Weth. tot Wijziging der Gemeente-begroo ting voor 1928. Alsvoren. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging der overeenkomst met de Bank van Nederlandsche Gemeen ten. Voorz. Ged. Staten oordeelen het beter dat we elk jaar een nieuwe re kening-courant aangaan. Het blijft hetzelfde, alleen vergemakkelijken we daardoor de controle van Ged. Staten. Wordt goedgevonden. 8. Ingekomen stukken: a. Besluit van Ged. Staten tot goedkeuring van het Raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening, groot 4000. b. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. Voorz. Ged. Staten hebben ons raadsbesluit bij wijze van uitzonde ring goedgekeurd, in de verwachting, dat daardoor de belastingfactor niet abnormaal zal worden verhoogd. Wordt voor kennisgeving aangeno- van de Wegens teleurstelling van ons bij-programma geven wij a.s. ZONDAG bij ons schitte rend filmwerk „The Gaucho" nog GEMEENTERAAD. ELSHOUT. De Raad der gemeente Oudheus- denElshout vergaderde Donder dagmorgen ten gemeentehuize te Elshout onder voorzitterschap van den Edelachtb. heer Mr. H. Loeff. I Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing onveranderd vastgesteld. AGENDA: 1. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een reglement van orde voor de vergade ringen van den Gemeenteraad. Voorz. De heeren hebben allemaal een concept thuis gezonden gekregen en daaruit kunnen zien, dat de rond- j vraag blijft bestaan. Als men echter een voorstel te doen heeft, dat aan de I agenda moet worden toegevoegd, dan is het gewehscht om het schriftelijk in te dienenen. Ik wil daarmee niet te kennen geven dat ik mij steeds pre cies aan deze bepaling zal houden. Er kan natuurlijk een spoedgeval komen, waarbij het noodig is om van de algemeene regel af te wijken. Doch dat moeten we slechts in heel bijzon dere gevallen doen. Conform voorstel wordt besloten. 2. Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling van een instructie voor den Gem.-secretaris. Voorz. Uit het. concept hebben de heeren o.a. kunnen zien, dat aan den Secretaris verlof wordt verleend in overleg met B. en W. Dat is natuur- lijk om te voorkomen, dat de Burge meester en Secretaris gelijktijdig af- wezig zouden zijn. j De Raad gaat hiermede accoord. 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling van een verord. voor de Gem.-Secretarie. I Voorz. Het is noodig dat een der gelijke verordening bestaat. We zou den daarbij nog willen voorstellen, om aan het salaris van den ambte naar een periodieke verhooging toe te voegen van ƒ100; n.l. twee twee- jaarlijksche verhoogingen van 50. Dus over 2 jaar 50 en over 4 jaar weer 50. Maar de verhoogingen be- 1 houdt de Raad zich zelf voor. Sprengers. Ik heb daar geen be- zwaar tegen, maar omdat ik nog een ander punt op de agenda zie staan, zou ik er nog aan willen toevoegen, dat er aan volontairs geen gratifica- tie of salaris wordt gegeven, j Voorz. De Secretaris kan met toe stemming van B. en W. volontairs op de Secretarie nemen, maar de Raad belist om al of niet een gratificatie te geven. Sprengers. We hebben hier nu een ambtenaar op de Secretarie en dan hebben we geen volontair noodig. Voorz. De bepaling die we hebben opgenomen is meer ten overvloede, ik persoonlijk vind ze niet strikt noodzakelijk. Ik kan mij in principe wel met de gedachte van den heer men. Voorz. Op 18 Oct. 1929 is er pro ces-verbaal van kasopname bij den Gem.-Ontvanger gemaakt. In kas was negatief 6533.66. Op het eind van de controle is de kas opgemaakt door den verificateur van de vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. En na eenige kleine wijzigingen is alles in orde bevonden en bevond zich ook werkelijk in kas het aangegeven be drag. Het onderzoek heeft een pret tig verloop gehad. Sprengers. Hetgeen nog gestort moest worden is dan nu toch ge daan? Voorz. Er is natuurlijk nog een kleine post te verhalen schoolgelden, doch die wordt nog geïnd. Overigens is alles in orde. Wordt goedgevonden. 9. Beëediging van den tijdelijken Gem.-Ontvanger. De heer v. Heijst verschijnt ter ver gadering en legt in handen van den Voorz. de bij de wet voorgeschreven eeden af. Voorz. Ik wensch U geluk met de aanvaarding van Uw ambt en twijfel er niet aan dat U het vertrouwen van den Raad niet zult beschamen. v. Heijst. De sympathieke wijze, waarop U, geachte Burgemeester, in het verleden mijn Ontvangerschap hebt ingeleid, was voor mij een aan gename welkomstgroet. Ik betuig gaarne mijn dank aan den Raad de zer gem. voor de eer dezer unanieme officieele benoeming. De moeilijkhe den en de verantwoordelijkheid van het Ontvangerschap, wil ik mij niet ontveinzen. Ik hoop evenwel het nieuwe ambt tot uwe volle tevredenheid te kunnen vervullen, daarbij de verzekering ge vende eener algeheelc toewijding. Hierna verlaat de heer v. Heijst de vergadering. Voorz. Voor de borgstelling heeft de heer van Heijst op vaste goederen een hypotheek verleend van 4000. 10. Voorstel van Burg. en Weth. tot benoeming van J. van Heijst tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Voorz. Nu de Secretarie ook des namiddags geopend is, komt het ons gewenscht voor dat ook de heer van Heijst wordt benoemd tot ambtenaar van den Burgerl. Stand. Als men dan 's middags een aangifte komt doen, kan hij ze ook helpen. De wet vraagt om een voordracht van 2 personen. Wij dragen U voor: 1. J. van Heijst. 2. van Hoorn. De heer v. Heijst werd m.a.s. be noemd. 11. Voorstel van Burg. en Weth. tot verhuring van land, in huur ge weest bij C. Brok. Voorz. Brok vraagt ontheffing van landpacht. Wij hebben geen bezwaar om aan het verzoek tegemoet te ko men en stellen voor het land opnieuw te verpachten voor 2 jaar en onder de oude voorwaarden. Wordt goedgevonden. 12. Voorstel van Burg. en Weth. tot het geven van een gratificatie aan den volontair ter Gem.-Secretarie. Voorz. Het betreft hier den volon tair Krol, die dit jaar op onze Secre tarie meer dan gewone werkzaamhe den heeft verricht. Gedurende het verificatiewerk heeft hij zich zeer verdienstelijk gemaakt, waarvoor we meenen hem een kleine gratificatie te moeten geven. Door de hulp van Krol is er hier in 'n paar weken veel werk verricht. Anders ware het ook onmogelijk geweest om nu reeds de rekeningen in de Begrooting te kun nen aanbieden. Wij stellen U voor om aan Krol, die nu voor 5 maanden in dienst moet, een gratificatie te ver leenen van 25.Het is niet veel, maar hij kan daaruit zien, dat we zijn werk op prijs hebben gesteld. Sprengers. Ik wil me gaarne bij uw verklaring aansluiten, dat Krol hier de laatste weken goed werk heeft verricht. Doch waar onze gem. er fi nancieel zwaar voor zit en ik ook reeds vroeger meermalen betoogd heb, dat we hier geen volontair noo- 1 dig hebben, ben ik er tegen om een gratificatie te geven. Als hier vanaf het begin de administratie goed gere geld was, dan had al die extra druk te achterwege kunnen blijven. Voorz. Ik zei U reeds dat ik in het algemeen Uw standpunt wel kan dee- len, dat we het hier bij een goed ambtenaar 't zonder volontair kunnen stellen. De Raad is natuurlijk vrij om te doen wat hij wil, maar persoon lijk ben ik van meening, dat we Krol een kleine tegemoetkoming moeten geven. Ik geef toe, dat momenteel onze financiën alle zorg eischen, maar voor de naaste toekomst zien we de zon al door de duisternis komen en na enkele jaren zal ze haar warme gloed over Oud-Heusden uitspreiden. Deze 25.zal den emmer niet doen overloopen. Sprengers. Ik heb er mijn eigen opinie over. Niet dat ik dien jongen die 25.misgun, daarover gaat 't niet. Ik ben er niet tegen om een ambtenaar 'n behoorlijk salaris te ge ven, maar een volontair is hier over bodig. Wij hebben hier ook wel eens gezeten en dan waren we al blij als we van den Burgemeester een sigaar kregen. Wij vroegen toch ook geen gratificatie. v. Herpt. Ik ben er vroeger ook al tijd tegen gev^eest, maar voor dit ge val zou ik toch wel een uitzondering willen maken. Brok. Voor dat ik hier kwam, was ik er ook tegen, maar na de toelich ting van den Voorzitter, ben ik er voor. Voorz. De Raad heeft zich nu vol doende uitgesproken en wij zullen bij voorkomen met het gevoelen van den Raad rekening houden. Bij stemming werd het voorstel van B. en W. verworpen met 43. Voor stemden de beide Wethouders en het lid Brok. 13. Aanbieding Rekening der ge meente over het dienstjaar 1928, met rekening van het Armbestuur. 14. Aanbieding begrooting der ge meente voor het dienstjaar 1930, met begrooting van het Armbestuur. Tot leden der Commissie van On derzoek werden aangewezen Spren gers, Leijsten en de Baai. Rondvraag. Sprengers. De lantaarnopsteker heeft gevraagd om de ladder in orde te mogen laten maken. Voorz. Daarvoor is al gezorgd. J. Klein. Zou men het fietspad van de Drunensche Steeg ook een beetje kunnen opknappen? Nu we den win ter ingaan wordt het bijna onberijd baar. Met kleine kosten is het te ver beteren. Voorz. Wij zullen er in B. en W. over spreken en zien wat er gedaan kan worden. Hierna ging de Raad in geheime zitting, waarvoor de Voorz. nog enke le mededeelingen had te doen. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/a uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G.V. Van 5'/2— 7'/s uur voor de leden BG.V. Zaterdag 3'/2 uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E K. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop. „The Gaucho". Zaterdag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, „De Geheimen van het Oosten*. Zaterdag 8 uur. Bestuursvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „The Gaucho". Zondag 6 en 8'/a u. Nieuwe Bioscoop, „Van den dader geen spoor". Zondag 7 uur. Concert Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" bij P. v, 1 Cromvoirt. Maandag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, „Van den dader geen spoor". Woensdag 7'/2 uur. Vergadering R.K. Vrouwenbond in den Gildenbond.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 9