flffl IIIRLl Hoeden en Petten H. VERHULST, F. W. VAN LIEMPT Najaar 1929. DE BESTE Wijnhandel VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. ONTVANGEN NIEUWE COLLECTIE Ctiique modellen. HEMDEN, tevens met afknoopbare Manchetten, (HEMDEN, óók naar maat). Heerenmodemagazijn. Markt 5. - DEN DOSCH. Telefoon 841. gen, als men op het Herptsche Ven aan het bemalen gaat, dat dan de an deren last van het water zullen krij gen. v. Drunen. Neen, daar behoeft men niet bang voor te zijn. Het beetje wa ter dat er af komt, vloeit direct weg naar Engelen. Is het nu de bedoeling om het nog dit jaar te verhuren? Voorz. Zouden we eerst niet eens afwachten wat de resultaten zijn? Maar misschien is het beter om er straks in geheime zitting nog even over te spreken. Mocht nu bij de be maling blijken dat de aangrenzende landen hinder van het water heb oen, dan zetten wij het werk direct stop. Wij mogen anderen natuurlijk geen overlast aandoen. Conform voorstel B. en W. wordt besloten tot aanschaffing van bedoel de molen. 5. Voorstel van Burg. en Weth. tot benoeming van een onderwijzer aan de O.L. School in de Wolfshoek. De voordracht luidt: 1. G. A. Luijpen. 2. G. J. Warringa. 3. E. J. J. Verheijen. De heer Luijpen werd gekozen met algemeene stemmen. Voorz. Ik wensch den heer Luijpen geluk en twijfel er niet aan of hij zal het vertrouwen van den Raad niet beschamen. 6. Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling der vergoeding be doeld in artikel 101 der L.O.-wet 1020 over 1928 voor de Bijzondere Jon gens- en Meisjesschool. Voorz. Ik kan den heeren mededee len, dat het cijfer dit jaar zeer hoog is, n.l. 11.03 per leerling. Maar de Voorzitter van het schoolbestuur heeft mij medegedeeld, dat hij de ge meente wil tegemoetkomen en genoe gen zal nemen met een uitkeering van 7.50 per leerling. Maar dan vraagt hij om dit bedrag te handha ven ook in jaren als het iets minder mocht zijn. Daartegen zal wel geen bezwaar zijn, want 7.50 is een zeer laag bedrag. Doordat pien nu genoe gen neemt met dit bedrag, hebben we een voordeel van ongeveer 1000 Het schoolbestuur komt ons in deze dus Zeer tegemoet, waarvoor we wel dankbaar mogen zijn. 7. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens perio dieke aftreding van het lid H. Mim- pen. De aanbeveling van Burgemeester en Wethouders luidt: 1. H. Mimpen. 2. A. Brok. Bij stemming werd de heer Mim pen gekozen met 8 stemmen; 1 blanco 8. Voorstel van Burg. en Weth om hen te machtigen tot het doen der gewone jaarlijksche verhuringen en verpachtingen in het dienstjaar 1930 De gevraagde machtiging wordt verleend. 9. Voorstel van Burg. en Weth tot uitbreiding van het G.E.B. langs den Heusdenschen weg vanaf het be staande G.E.B. tot den spoorweg-over gang. Voorz. Vroeger is hier al eens een adres ingekomen van 12 bewoners langs de Heusdenschebaan, om straatverlichting en aansluiting aan het electriciteitsnet. Bij navraag bleek dat er van de 12 maar 4 wilden aan sluiten, waarvoor, met de straatver lichting, de kosten werden geraamd op 1800.Door een paar verhui zingen die er intusschen hebben plaats gehad, zijn er nu 6 perceelen die aansluiting wenschen. Aangezien ons G.E.B. er niet slecht voor staat meenen B. en W. dat er wel aanlei ding is om aan het verzoek van d aanvragers te voldoen. De P.N.E.M schat de kosten van uitbreiding op 1800.De eerste jaren zal het net daar wel niet rendabel zijn, maar aangezien het een groote weg is, is er toch straatverlichting noodig. Er ligt ook nog een verzoek van 2 bewoners van de Stationsstraat om aldaar het net uit te breiden, maar 't komt mij gewenscht voor, om dit nog te laten liggen tot volgend jaar. Van der Sanden. Men heeft mij ge vraagd of het niet mogelijk is om bij den overweg een lichtpunt te plaat sen. Pijnenburg. De menschen wachten daar ook al zoo lang op licht. Ik ben er wel voor om aan het verzoek tege moet te komen. Het is er een donkere weg. Voor de'menschen die 's avonds van den trein komen, is het toch ook wel gemakkelijk als de weg verlicht is. En waar ons G.E.B. er goed voor staat, is er m.i. geen bezwaar om het net uit te breiden tot den overweg. Voorz. Dan zullen de kosten van uitbreiding 1000.hooger komen. Muskens. Is het de bedoeling om het net tot aan de spoorlijn te bou wen? Voorz. Ja. Muskens. Me dunkt dat we voor eerst kunnen volstaan om het aan te leggen tot aan de nieuwe woningen. Voorz. Dat zou niet economisch zijn. Bovendien is het maar een klein stukje meer van de nieuwe woningen tot de spoorlijn. Muskens. Als de Heusdensche baan verlicht wordt, ben ik er voor om ook de Stationsstraat aan 'te sluiten. Voorz. Daar is wel iets voor te zeg gen. Ons bedrijf laat wel toe om die uitbreiding ook nog te doen. v. Drunen. Maar zouden we 't dan ook niet doen op de hei? Da's een drukke provinciale weg waar veel huizen staan. Muskens. Dat zou misschien het volgend jaar wel kunnen. v. Drunen. Nu we toch aan het uit breiden zijn, kan er dit nog wel bij. Wij moeten toch aan alles meebeta len zonder dat we er van profiteeren. Voorz. Wat u daar zegt, is toch niet heelemaal juist. De bedrijfswinst die we hebben gemaakt, is ten goede gekomen aan de belastingbetalers. Als het G.E.B. ons geen winst had kunnen uitkeeren, dan hadden we noodzakelijk de belasting moeten vèr- hoogen. Ik ben het met u eens, als 't bedrijf het toelaat, dan moeten we ook de menschen op de hei tegemoet komen. Ik heb er niets op tegen om dat het volgend jaar op de begrooting te brengen. We zullen dan aan de P.N.E.M. een kostenopgave vragen en dit punt volgend jaar in den raad brengen. v. Drunen. Maar dan toch voor den winter. Voorz. Ja. De Raad gaat hiermede accoord. De voorz. deelt mede, dat nog een verzoek is ingekomen van v. d. Wes ten, Knippels en Aarts, om nabij den tunnel den weg te verbeteren en een lantaarn te plaatsen. Adressanten wil len zich wel belasten met het ontste ken en doven van de lamp. Conform voorstel wordt besloten om de lantaarn, welke straks vrij komt aan de Heusdenschebaan, op de gevraagde plaats aan te brengen. Van den Ontvanger is nog ingeko men een suppletoirkohier hondenbe lasting tot een bedrag van 33.25. Wordt goedgekeurd. 10. Bespreking verbetering school huis in de Wolfshoek. De Voorz. zegt, dat het gewenscht is om de woning van het hoofd der school in den Wolfshoek in een meer bewoonbaren toestand te brengen. De kosten van behangen en op schilderen worden geraamd op 150 tot 200. v. Drunen. Is het de bedoeling om dat werk aan te besteden? Voorz. Ja volgens 'n vroeger raads besluit moet elk werk boven 100 publiek worden aanbesteed. De Raad hecht aan het voorstel zijn goedkeuring. De Voorz. deelt mede, dat van de leden Muskens en Vrijhoeven het voorstel is ingekomen om de nog on- verpachte gemeentelijke jachtgronden te laten bejagen door ieder ingezetene die in het bezit is van een jachtacte, om daardoor tegemoet te komen aan de klachten van de tuinders die zoo veel wildschade ondervinden. B. en W. hebben daartegen geen bezwaar, maar zouden voor elke ver gunning die wordt verstrekt, een kleine vergoeding willen vragen, b.v. ƒ1.—. Het lid Muskens vindt 2.ook nog een redelijke vergoeding. Voorz. Ik kan mij daar goed mede vereenigen. v. Drunen. Ik kan ook heel goed met dat voorstel meegaan. Het wordt er anders een broeinest van wild. Maar ik zou er niet eerder mee be ginnen dan a.s. Maandag Voorz. Goed, dan zullen we er voordien wel bekendheid aan geven. De Raad gaat met een en ander accoord. In verband met vorig besluit ver valt de aanvrage van A. Lammers, om meergenoemde jachtgronden te mogen pachten. Hierna ging de Raad in geheime zitting ter bespreking verpachting Herptsche Ven e.a. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 8 Nov. 1929. Familiejuweelen. De jaarlijksche uilveering van de tooneelclub van den R K. Vrouwen bond op j.l. Woensdagavond, was der traditie getrouw, zeer druk bezocht, en laat ons er direct bijvoegen, dat onze voorspelling, dat de dames een mooie avond te wachten stond, vol komen is bewaarheid geworden. Ai is het gegeven van het stuk er worden door een dochter des huizes familiejuweelen gestolen, waarvan een dienstmeisje wordt verdacht - niet be paald nieuw, dergelijke stukken slaan toch altijd nog in bij het groote pu bliek en dat het pakte bleek wel uit het verdachte snuiven dat gedurende den avond nog al eens werd ge hoord. Hermien Bergers, een pas uit Indië teruggekeerd weesje meent, dat haar eenige hier in Holland wonende tante haar misschien om het standsverschil minder hartelijk zal ontvangen, waarom zij besluit, teneinde haar eenigszins te leeren kennen zich bij haar als 2e meisje te verhuren. Daar bemerkte zij al spoedig dat Dora de oudste doch ter van haar tante het ouderlijk huis is ontloopen, in Rotterdam een be trekking bekleedt, daar op kamers woont en geen erg serieus leven leidt, waaronder haar moeder, mevr. Raaders zeer lijdt. Als op een avond de ont- aarde dochter thuis insluipt en de familiejuweelen ontvreemdt, waarbij zij door Hermien op heeterdaad wordt betrapt, besluit deze omwille der moeder de dochter niet te verraden. Zij laat de verdenking nog versterkt, doordat men op haar kamer het dub- belstel der juwee en vond, die aan haar moeder hadden toebehoord op haar rusten en verlaat als die vegge gebrandmerkt het huis. Later in Rotterdam vinden de belde meisjes Hermien en Dora elkaar terug en komt door een samenloop van om standigheden alles weer op zijn poot jes terecht. De ontknooping leek ons echter minder gelukkig, daar de weer op het goede pad terugkeerde Dora, ook zoo nobel had moeten zijn haar moeder schuid te bekennen, de grootheid van karakter der offervaar dige Hermien was hierdoor beter tot haar recht gekomen. Dit is echter des schrijvers verzuim. Voor het spel der diverse vertolk sters kunnen wij niets dan lof hebben. Mej. Anna Fransen als Mevr. Raaders gaf wat we van haar gewend zijn, een gave, fijndoorvoelde uitbeelding van haar rol. Zij is en blijft de gerouti neerde speelster die zich met het grootste gemak aan alle rollen weet aan te passen. Mej, Dina Slaats, die we weer na eenigen tijd afwezigheid in de gelede ren van den Vrouwenbond terugzagen gaf als Hermien Bergers prachtig be- heerscht spei te zien, dat haar geen beroepsartiste zou hebben verbeterd. Mej. A. Mahieu als Dora Raaders typeerde uitstekend den angst en ver twijfeling die haar aangrepen bij den diefstal in het ouderlijk huis en haar wanhoop, toen zij meende, dat voor haar geen terugkeer naar het pad der deugd meer mogelijk was, Een debutante was mej. R. Scho- maker in de rol van Paulientje de jongste dochter van Mevr. Raaders, een Hef persoontje, die als ze zich nog wat meer vrijheid van bewegen tracht eigen te maken tot een goede kracht zal zijn op te leiden. De dames A. Hendriks, G. v. Bavel en C. Slaats resp. als freule van Roo sendaal, Neüy van Staveren en de pensionhoudster hebben mede een werkzaam aandeel gehad in het succes van den avond. Zij kweten zich uit- nemand van haar rol. Mejuffrouw Jans Verhoeven was als Bei je, als altijd eene uitstekende oude dienstbode, al zouden we liever zien dat ze in stukken als dit ietwat minder komisch was. Zoo raakten af en toe de toch al goed iachsche dames op de meest tragische momenten aan het gieren, waardoor het effect soms wat bedorven werd. Overigens is zij een onmisbare prima kracht voor 't gezelschapwie niets te veel is. De costuums, grime en aankleeding van het tooneel waren buitengewoon keurig in orde, het was een smaakvol geheel. De heer A. Verhoeven heeft op het gebied van regie zijn sporen welhaast verdiend. De tijd en moeite welke hij zich getroost op dit terrein zijn waar lijk niet gering Mocht hij vorige week met .Mijnheer Klaproos" van D.V S.V. zulk een uitbundig succes oogsten, ook hier kan hij weer op een zeer geslaagde uitvoering terugzien. Een eere-saluut voor dezen man In de pauze werden eenige regle- mentswijzigingen aangenomen en werd in de plaats van Mevr. Mombers, die als lid van het bestuur heeft be dankt bij eventueele candidaatsteliing Mevr. Tielen—v, Wely gekozen, Gouden Bruiloft. Zooals bekend, herdenkt het echt paar van den Broek, wonende Hoek- einde, a.s. Dinsdag zijn gouden hu welijksfeest. De buurt- en feestcommissie heeft zich beijverd om van dien feestdag iets bijzonders te maken. Des morgens zal het gouden echt paar per auto, vergezeld door bruidjes en comité, naar de kerk worden ge bracht, waar om 9 uur een H. Mis zal worden opgedragen, Na afloop der H. Mis wordt het echtpaar allereerst door de bruidjes gehuldigd. Vervolgens zal de Voor zitter, de heer J. Hoffmans, een toe spraak houden en namens de buurt het feestcadeau aanbieden. Des avonds om half negen is een groote feestelijke bijeenkomst in de mooie zaal van den heer v. Berkel. Deze feestavond belooft heel wat te worden. Het comité heeft voor een strijkje, muziek met slagwerk gezorgd, er zal gezongen worden, voorgedragen en gedansd. Het programma bevat mooie, attractievolle nummers. De heer De Jong zal dien avond als ce remoniemeester fungeeren. Men verzoekt ons mede te deelen, dat dien avond personen beneden de 16 jaar niet in de zaal worden toe gelaten. Aanbesteding. Het bouwen van een landhuis aan den Kloosterweg voor rekening van den heer Karei van Huiten alhier, is bij onderhandsche aanbesteding ge gund als volgt: Het timmerwerk aan fa. Wed. G. van Huiten en het met selwerk aan Lodewiekus te R'veer. bij de Firma Anno 1882. Tel. 173. Vanaf fl,25 per flescta. Directe Import. 43540 Uitvoeringen. Er is voorloopig weer heel wat te doen in onze gemeente. Zondag en Maandag geeft „Kunst na Arbeid" in het Patronaatsgebouw van de St Clemensparochie eene belang rijke tooneelultvoering. Maandag a.s. is 't uitreiken der prijzen met groot Bal der Waalwijksche Kegelclub. Zaterdag 16 en 17 November komt ons „Onderling Genoegen" in de Concertzaal van den heer P. v. Daelen met „Pastor Bonus" voor 't voetlicht, wat Zaterdag gaat voor de competitie van den R.K. Tooneelbond. Maandag 18 November treedt het Ensemble Solser Hesse in Musis Sacrum op met de bekende operette Rose Marie, die in Amsterdam maanden met een geweldig succes is gegaan. 25 November komt de liedertafel „Oefening en Vermaak" met haar eerste Winterconceri, waarbij de be kende bariton Marchi van de Italiaan- sche Opera zijne medewerking verleent. Zaterdag daaraanvolgende geeft de vereeniging van Postbeambten eene uitvoering in Musis Sacrum met bal na, ten bate van 't fonds tot uitzending van tuberculeuse kinderen der P.TT. Men ziet dat de agenda voorloopig nogal aardig wat biedt. Ongevallen. De heer J. v. d. Sch. alhier, reed Woensdagmidnag per motor door Dussen, toen zijn voertuig slipte en hij daardoor krachtig met z'n knie tegen den domp van een kar terecht kwam. Hij werd in een naburig caté binnen gedragen en voorloopig zooveel doen lijk geholpen, waar dr. de Boer niet thuis was. De heer J. Kolsteren alhier, die toe vallig per auto passeerde werd aan geroepen en deze heeft den heer v. d. Sch., die zeer veel pijn leed, zeer bereidwillig naar zijn woning te Waal wijk vervoerd, waar Dr. Sweens de eerste hulp verleende. Deze constateerde dat de knieschijf gebroken was en achtte directe over brenging naar 't ziekenhuis te 's-Bosch noodzakelijk. De heer Tr., vertegenwoordiger der fa. v. B.—A. te Kaatsheuvel reed Woensdagavond in de Siationsstraat alhier, met z'n auto tegen een handkar op, waardoor de radiator ernstig be schadigd werd. Toen de chauffeur H. M. alhier, op terugweg van Antwerpen haar Waalwijk, met zijn auto door Mercxem kwam, reed een fietser dwars de straat over vlak voor de auto. De chauffeur had slechts de keus, óf den fietser overrijden óf de auto ter zijde werpen, tegen een juist pas- seerende tram. Hij koos 't laatste en vloog tegen de tram aan, waardoor een voorwiel verbrijzeld en de auto ernstig beschadigd werd, maar per soonlijke ongelukken voorkomen wer den Niemand der inzittenden, noch de wielrijder bekwamen eenig letsel. Plotselinge dood. Vrouw KL, die Woensdagavond nog opgewekt de uitvoering van den Vrouwenbond had bijgewoond, was Donderdagmorgen reeds overleuen. Vrouw Ki. was voorbidster in de kerk bij sterfgevallen. Mooie daad Bij den secretaris der T. B. C.- Commissie, Not. A. Schaap alhier, is ingekomen f 184.— voor uitzending van een patient naar een sanatorium. Den gevers hartelijk dank. Een practische en geldgevende huiskrant voor eik gezin. Volgende week zal in bijna alle plaatsen waar men ons blad leest, en zooais U weet zijn er dat neet wat, een blad verspreid wordenbAX' NiEUWS geheeten. Het bevat zeer aaidtge, voor alle huisvrouwen belang rijke mededeelingen en zal zeker ook door alle andere leden van net gezin graag gelezen wordenook door de kinderen, die er in 't bijzonder iets van hun gading in zullen vinden. Wat dat is, vertellen wij met. Dat moeten de jongens en meisjes zelf opzoeken. Maar aardig is het, uat ts zeker 1 Dit oiaadje wordt uitgegeven door de bekende grossiersfirma N.V.J.bax' Groothandel te Wouurtchem, speciali teit in hygiënisch verpakte levens middelen. Indien één onzer lezers of lezeressen .bAX' NlcUWb met mocht ontvangen, zal de Fa. bax het op aanvrage zeker nog wel toesturen. Zoo net dus niet in Uw oezit komt, raden wij U beslist aan om dan even een Dnelkaart aan de Fa. bax te senrijvert Wij zijn er van overtuigd dat alle huisvrouwen er hun voordeel mee kunnen doen door de vele aanbiedin gen, die er in voorkomen. En alle andere huisgenooten en de kinderen kunnen meedoen aan de interessante prijsvragen die hen geld prijzen of mooie cadeautjes in het vooruitzicht stellen. Daarom zij vanaf volgende week Uw parool Leest steeds DE ECHO VAK HET ZDJDEi en BAX' NIEUWS. Vergadering van zoolleer fabrikanten. Daar geen overeenstemming werd bereikt tusschen de zoolleerfabrikanten en- scboenmake'rsorganisaties omtrent een artikel in de statuten, werd de ver kiezing van bestuursleden der looiers tot nader order verdaagd. L l N. Led.-Ind. Nieuwe naamlooze vennootschap. N.V. Antoon van Gils' Schoenfabrie ken te Moergestel. Oprichters: A. J. van Gils, J L. van Gils en L. A. van Giis, allen schoenfabrikanten te Moergestel. Doel: bet exploiteeren van schoen en lederfabrieken, bet drijven van han del in schoenen, lede'r en alles wat daarmee in den ruimsten zin in ver band staat, alsmede bet deelnemen in andere ondernemingen met een gelijk doel. Duur: tot 31 December 1979. Kapitaal: 150.000, verdeeld in 150 aandeelen op naam van 1000, waar van 45 aandeelen bij de oprichters zijn geplaatst. De storting op deze aandee len zal bij afzonderlijke akte nader worden geregeld, waarbij tevens den inbreng zal worden geconstateerd. Bestuur: een directie, bestaande uit hoogstens 3 directeuren. Voor de eer ste maal benoemd tot directeuren de oprichters, voornoemd. Uitsluiting in de Duitsche schoen fabrieken. Volgens bet blad Der Deutsche dreigt in de Duitsche schoenindustrie een conflict, dat zijn oorzaak vindt in de partieele staking, welke te Berlijn is uitgebroken. In zeven van de grootste Berlijnsche schoenfabrieken hebben de arbeiders loonsverhooging geëischt en 't werk neergelegd. De bond van Duit sche schoenfabrikanten heeft voor mor gen een vergadering belegd te'r bespre king van de vraag, of een uitsluiting in alle bij den bond aangesloten fabrieken moet worden afgekondigd. Indien men inderdaad hiertoe mocht overgaan, zou 90 pet. van alle Duitsche schoenfabrie ken worden stopgezet, DRUNEN.^ Tengevolge de heef— schende mazelen zijn reeds verschil lende sterfgevallen voorgekomen. Op de jongensscholen ontbreken tal van leerlingen, terwijl de meisjesschool ssdert Maandag is gesloten. In tegenstelling met vele andere plaatsen heerscht hier in de Schoen industrie een levendige drukte. lüfóS Het mode—artikel voor't wintersei zoen, de z. g. Russian boot, welke PORTWIJNEN

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10