nagenoeg uitsluitend hier wordt gefa briceerd, is oorzaak dat sommige fabrikanten hnn orders niet tijdig kun. nen leveren. DRUNEN. De Harmonie «de Volharding" zal op Zondag 24 Nov. haar eerste uitvoering geven in de zaal bij den heer Th. Elshout, toe gankelijk voor HH. honoraire leden met hunne dames. Behalve het prachtig muzikaal pro gramma is er ook een humoristisch gedeelte aan toegevoegd met mede werking van bekroonde humoristen. ELSHOUT. Door de leden van den R. K. Jongenboerenstand zal alhier op Maandag 11 Nov. een Kringvergadering worden gehouden van alle afdeelingen van Waspik, Waalwijk, Drunen, Nieuwkuijk, Vlij men, Vugt, Kerkdriel, Ammerzoden, Herpt en Hedikhuizen enz. enz., alwaar als sprekers zuilen optreden de Eerw. Heer kapelaan Goosens, oudkapelaan van Drunen en den WelEd. Heer v. d. Broek, Directeur der Landbouwschool te Boxtel. Aanvang terstond na het Lof, het welk hierna zal plaats hebben in de zaal der Jongens—Concregatie. NlEUWKlilJK. Het kruisboogge— zeischap „L>e |onge Batavieren" besloot om vanaf Zaterdag 7 December tot en met Zondag 15 December in het Caié Th. van der Geld een binnen concours te geven. Aan dit concours zullen verschillende prachtige prijzen zijn verbonden. Gedurende de afgeloopen maand werd aan net posixantoor alhier voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f9432.75 terugoetaald f6534.50. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A. s. Zondag des namiddags twee uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden üs. Ewoldt van Raamsdonksveer. CAPELLE. A.s. Donderdag, 14 dezer zal de Ned. Herv. jongelings ver. a/d Loonschendijk haar jaarver gadering houden in de Ned. Herv. kerk aldaar onder leiding van Ds. Ewoldt uit Raamsdonk. Aanvang 's avonds 7 uur. De gemengde zangvereeniging ,'t Rozeknopje* hield j.l. Woensdag avond half acht in het gymnastieklo kaal der O.L. school in de Kom alhier onder leiding van haar voorzit ter, den heer W. G. Treffers haar jaarvergadering. Nadat de voorzitter de vergadering geopend en de aanwe zigen welkom geheeten had, werden allereerst de notulen der vorige jaar vergadering voorgelezen, welke onge. wijzigd werden goedgekeurd en vast gesteld, waarna de secretaris, de heer E. Colet, het verslag omtrent den toestand en de werkzaamheden der vereeniging uitbracht, uit welk keu rig verzorgd jaarverslag bleek, dat de vereeniging met haar uitvoeringen te Raamsdonksveer op 5 Februari 1.1. en te Capelle op 13 en 14 Februari d.a,v., alsmede op het muziek-en zangcon- «ours, 2en Pinkterdag te Oisterwijk gehouden zeer veel succes te boeken had gehad, zoodat zij ook in het afgeloopen jaar haar goeden naam gehandhaafd heeft. Is het innerlijke leven der vereeniging dus goed, de financieele toestand daarentegen is niet rooskleurig, doordat het leden aantal terugliep en de contributiegel- den de onkosten niet kunnen dek ken. Het jaarverslag werd met dank aan den secretaris voor de moeite er aan besteed goedgekeurd. In verband met den minder gunstigen financieelen toestand werden door het bestuur de volgende voorstellen ingediend, ten- einde den toestond der kas meer op peil te brengen1 Afschaffing der vrijkaarten voor de leden 2 De donateurskaarten bij uitvoeringen slechts als bewijs van toegang te stel len voor den donateur zelf of voor huisgenooten en 3 Twee winteruit- voeringen te geven, doch iederen keer slechts een avond. Met algemeene stemmen werden deze voorstellen na eenige bespreking en toelichting aan genomen. In verband met den uitslag dezer stemming zegt de heer A. M. Verheyden, dat het hem een genoegen doet dat de leden zich eenstemmig vereenigen met de voorstellen van het bestuur. Hieruit blijkt hem weer eens te meer de goede verstandhou- ding, die er bestaat tusschen bestuur en leden en hij hoopt en vertrouwt dat de leden nu ook met volle in stemming zich bij de gevallen beslis sing zullen neerleggen en zich hou den aan de pas genomen besluiten. Op voorstel van den heer G. A. S. de Bas wordt besloten op de uitvoe- ringsavonden een verloting op touw te zetten tot stijging der financiën. Dë dames-werkende leden nemen op zich voor aardige prijzen te zullen zorgdragen. Hierna volgt de rekening en verantwoording van den penning, meester, den heer M. H. v. Dongen. Uit het door de heeren J. v. d. Hoek en L. v Campen ingesteld onderzoek blijkt, dat de boeken van den pen ningmeester in orde zijn en de kas sluit met een nadeelig saldo. Met een woord van dank aan den penning meester worden rekening en verant woording goedgekeurd. Bij de rond vraag verkrijgt de heer M. H. van Dongen het woord. Hij brengt den voorzitter namens de vereeniging dank voor zijn goede leiding en hij spreekt den wensch uit dat de leiding nog tal van jaren in zijn handen moge rusten tot groei en bloei van ,,'t Rozeknopje Met een woord van dank werd deze geanimeerde ver gadering daarna door den voorzitter gesloten, waarna men nog een paar uurtjes onder muziek en zang gezel lig bijeen bleef. Voor de Ned. Herv. gem. alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des nam. half drie uur op te treden Ds. A. v. Willigen. Gedurende de maand October werd In de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alh. ingelegd f 5346 15 en terugbetaald f 8588 55. Het aantal inlagen bedroeg 67, dat der terug betalingen 41. A s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk a d Loonschen dijk optreden Ds. Mühlnikkel uit Waalwijk. Gedurende de maand October werden voorden Vleeschkeuringsdienst ter secretarie aangegeven 37 runderen 70 varkens en 7 geiten. Op D. V. Vrijdag, 15 November e. k. des avonds half acht uur zal vanwege den Chr. Besturenbond alhier een groote propaganda vergadering worden gehouden in het vergader lokaal in de Heistraat. Sprekers D. de Ridder, van Amsterdam voorz. van den Chr. Bond van personeel in publieken dienst en G. Hordijk, van Rotterdam Hoofdbestuurder Chr Me taalbewerkersbond. Onderwerpen: Dankbaar voor genoten zegen en .Zegen verplicht". WASPiK. Door de tooneelvereeni- ging .De Gouden Krab" uit Bergen op Zoom zal op Zondag 10 November a s. des avonds zeven uur in de zaal van den heer H. van lersel een uit. voering worden gegeven. Opgevoerd zal worden het tooneelspel in drie bedreven -.Een die niet meetelt". RAAMSDONK. Donderdagmorgen zat een groot gedeelte van het Dorp in het donker. De oorzaak van de storing was, dat in de Kerkstraat een auto van de Hero, die door de glad heid van den weg geraakte een paal van het electrisch net in stukken had gereden. Op 19 December a.s. zal voor deze gemeente te Waspik in de v.m. O L. school de na—inlevering van Rijksgoederen plaats hebben, Voor de dienstplichtigen der lichting 1913 en 1914, die de goederen nog niet hebben ingeleverd. Onze voetbalclub .de Zwaluwen" speelde Zondag j 1. een vriendschap pelijken wedstrijd tegen „Willem 111" uit Oosterhout, die werd ge wonnen met 16—0. Gezegd kan wor den dat de Zwaluwen geluk hebben. De lijst van in het najaar goed en afgekeurde springstieren ligt ter Gemeente secretarie ter inzage. Goed gekeurd zijn de stieren van de land bouwers A. N. Zijlmans en Wed. B. de Bont. Dezer dagen kregen een tweetal personen A en K. van het Veer. die nogal diep in het glaasje hadden ge keken woordentwist. Nadat zulks eenigen tijd had geduurd, verschenen de marechaussees, die aan een en ander een eind maakten. De prijs van het hooi bedraag f 30 per 500 Kg. De boterprijs f 2 50 per K.g. RAAMSDONKSVEER. Zondagmor gen om half tien treedt Ds. Ewoldt op in de Herv. Kerk op 't Veerdes namiddags om 2 uur leesdienst op 't Dorp. Om 9'/2 en 3 uur Ds. De Vries in de Ger. Kerk. Tot bestuursleden van de Knapen- vereeniging werden gekozen J. Adriaansen, P. Redert Az. en A. v. Bracht. Het echtpaar Blankensteijn de Raade viert heden. Zaterdag, zijn gouden huwelijksfeest. Tot voorzitter van de Gemengde zangvereeeiging Excelsior werd geko- zen dhr. M. Wuijsten, GEERTRUIDENBERG. Evangelisa tielokaal „lmmanuel" Wal. Zondag 10 Nov. 's avonds 6 uur Ds. v. Willigen van Capelle. DUSSEN. De raadsleden L. van Drunen, J. H. Jongbloets, Joh. van Balkom en T. Smink hebben het volgende aan Gedeputeerde Staten geschreven Volgens een door ons ontvangen agenda zou op 21 Oct. 1929 een raadsvergadering worden belegd tot voorloopige vaststelling der gemeen terekening 1928 en de begrooting voor 1930. Voor deze vergadering is het bepaalde bij artikel 5 van het regle ment van orde niet in acht genomen, want bij de ingekomen stukken waren niet ter inzage overgelegd de rappor ten van B. en W. op het rapport der commissie die tot taak heeft gehad rekening en begrooting te onderzoe ken. Deze vergadering moest wegens onvoltalligheid worden uitgesteld. In de daarop op 23 October 1929 ge houden openbare vergadering over dezelfde punten, is het voorstel van den voorzitter tot voorloopige vast stelling van de gemeenterekening 1928 bij de eindstemming goedgekeurd met 5 tegen 4 stemmen. Echter stemden de beide aanwezige wethouders voor. Daar deze zich evenwel ingevolge art. 220 der Gemeentewet van mede stemmen moeten onthouden, verzoe ken wij uw college als juiste stemming te willen aanvaarden, dat het genoemde voorstel is verworpen met 3 tegen 4 stemmen en derhalve de gemeente rekening niet is vastgesteld. Het waar om zal u voldoende blijken uit de bij de rekening overgelegde rappor ten waarin verschillende daarin ge noemde aanmerkingen niet zijn op gehelderd. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 8 Nov. 1929 Onderling Kunstgenot". De Tooneelclub .Onderling Kunst genot", gevestigd bij den heer Joh. Smit treedt Zondag a.s. op met de koddige klucht van den bekenden tooneelschrijver Verhoeven „Napo leon's horloge". We hebben van O. K. vaak schitterend werk gezien, vooral Jan Grosfelds „Waterduivel", het vorig seizoen opgevoerd was een succes. De herinnering hieraan zal velen 'n aansporing zijn om ook nu een kijkje te gaan nemen. We wen- schen O. K. eenzelfde succes als het vorig jaar. Biljarten. Maandag j.l. speelde de biljartclub N.A.S. gevestigd in het café van Mej. de Wed. van Berkel een wedstrijd tegen N.A.S. uit Tilburg. De uitslag was N.A.S. K'heuvel N.A.S. Tilburg N. Laros 47 de Bruin 75 L. v. Berkel 75 van Hest 51 J. de Louw 75 P. Pey 68 A. Mosselveld 75 F. Biemans 36 A. v.d. Meijden 75 Mutsaers 66 J. v. Woensel 67 Robben 75 414 371 zoodat Kaatsheuvel met 43 van Til burg won. TOM BURHANJE ZINGT Zaterdag en Zondagavond bij den prachtigen film LACH CLOWN LACH in de Witte Bioscoop - Waalwijk. Missietentoonstelling. Zondag a.s. om half 12 wordt de Missietentoonstelling van onzen Missie- naaikring officieel door den Hog Eerw. Heer Mgr. W. Volker geopend. De rappe handen, de ijverige leden v. d. naaikring zijn reeds dagen bezig alles in te richten en voor te be reiden. Er zal wederom gezorgd worden, dat de zaal op gezellige wijze ingericht is en dat de talrijke bezoekers niet alleen zullen behoeven te kijken doch tevens over amusement niet te klagen zullen hebben. Het publiek wachten weer tallooze verras singen voor eigen genoegen en ten voordeele der Missie. Lichtweek. De plannen der lichtcommissie nemen hoe langer hoe vaster vormen aan. Behalve de verlichting van alles wat daarvoor in aanmerking kan komen, zal gezorgd worden voor een pakkende radio-demonstratie, de mu- ziekvereenigingen zullen gratis concer ten aanbieden, op een der dagen zal een fakkel-optocht gehouden worden etc. Hedenavond wordt alle belang, stelling verwacht voor de demonstratie die in de zaal van den heer J. van Dun gegeven wordt over winkel- en etalage-verlichting. Behalve alle winke liers met hunne dames, zijn ook de leden van Gemeenteraad, Gas- en Electriciteits-commissie en alle fabri kanten uitgenoodigd. Met massa-materiaal zijn de ingenieurs van Philips overgekomen om te demonstreeren. 't Wordt 'n interessante en leer zame avond. NIEUWS UIT HEUSDEN. Aanbesteding. Aanbesteding Woonhuis voor den heer Jac. van Woensel, onder archi tectuur van den heer H. J. van den Heuvel te Kaatsheuvel. Massa J. F. Cornelissen, Kaats heuvel f3877, C. Michael, Vrijhoeve- Capelle f4275, J. v. d. Ven, Tilburg f4695, Gebr. v. d. Hoven, Kaats heuvel f3811, MetselpostJacq Brekelmans, Kaatsheuvel f2645, L. Luxemburg f2092, Timmerpost Gebr. v. d. Hoven f 1761. Massa gegund aan Gebr. v. d. Hoven. Hoenderclub. De Hoenderclub „Kaatsheuvel" hield Donderdagavond een goed be zochte algemeene vergadering bij den heer Joh. Smit. De Voorzitter mocht in zijn openingswoord wederom drie nieuwe leden verwelkomen. Hij com plimenteerde de heer J. Lenzholz, bestuurslid, met zijn huwelijk en den heer H. van Woensel, Secretaris met diens gunstig verloopen operatie en sprak de hoop uit beide nog vele jaren als ijverige leden en mede bestuursleden aan H. C. K. verbonden te mogen zien. De aankoop Turfstrooisel werd aanbevolen en ook niet-leden in de gelegenheid gesteld mede te bestellen, wat voor sommige landbouwers van groot belang kan zijn. Aan de Bossche Pluimveever. werd een eereprijs toe gekend voor de komende tentoon stelling, evenzoo aan de Waalwijksche Kanarie vereeniging. Besloten werd tot aankoop van insignes voor de leden, die bij ge legenheden als excursie, défilé, etc. moeten gedragen worden. De reiskas verkeert in blakenden welstand. De excursie naar Amsterdam of elders zal wel gehouden worden voor in Januari. Op de pluimvee- en konijnenbeurs was veel aanbod, doch weinig vraag. Er werden eenige bepalingen ge troffen betreffende het gebruik der creoline-spuit, de clou 'n groote gratis verloting en nog grootere Amerikaan- sche verkoop besloot de amicale ver gadering. Heusden, 8 Nov. 1929. Van de scheepswerf der fa. De Haan Oerlemans werd te water gelaten het stalen sleepschip „Clasina" voor rekening van den heer L. v. Pelt te Rotterdam. Bij afmetingen van 67 M bij 8.15 M. en 2,40 M. heeft het een laadvermogen van 910 ton. Daarna werd de kiel gelegd voor een Rhein-Hernekanaalschip voor Duitsche rekening. In de vergadering der Heusden- sche Winkeliersver. in „Concordia" werd het huishoudelijk reglement vastgesteld, terwijl besloten werd iemand uit te noodigen om een lezing te houden over het doel eener Winkeliersvereeniging en om in de Sinterklaasweek een reclame-campagne op touw te zetten. 27 November a.s. wordtin „Het Wapen v. Amsterdam" door Heusdens Mannenkoor een kunstavond gegeven waar zich o.m. zullen doen hooren de heer P. Kaltenbach (viool) en Mevr.Fokkelman-Kallenbach (sopraan) beiden uit 's Bosch met den heer C. Merks alhier als accompagnateur. De uitslag van den biljartwed strijd tusschen „Oefening zij ons doel" uit Wijk en D.O.S. alhier was, dat de laatste verloor met 436 tegen 536 punten. De Heer A. 3, v. d. Kolk werd benoemd tot eere-lid der Heusden- sche Fanfare. A.s. Zondagavond geeft de R.K. Fanfare haar éérste winteruitvoering. Onder de nummers komen o.m. voor het kwartet en de solo, waarmee op 't concours te Wagenberg een eersten prijs werd behaald, benevens een viertal komi sche nummers ter af wisseling. BUj ITENLAND. De ministe r van Buitenlandsche Zaken heeft meeclegedi :eld dat hij overtuigd is van het recht van Bi ïlgië om herziening te vragen van de verdrage n van 1839 maar dat er geen sprake kan zijn van een kanaal Antwerpen Moerdijk. De burgenu mester Böss van Berlijn die ook geconpromih :erd is door de bklarek- zaak, die goedkoo pe bontjassen leverde aan mevr. Böss heelt al een motie van wan trouwen gekregen- Prins Max van Baden, de laatste Duitsche rijkskansei lier onder het keizer- regime is overleden. Het referendum over het Young-plan (vergadering in den Haag) waartoe in Duitschland besloten is, wordt gehouden 15 December. In vart 'and hiermeeis de ontruiming der 3e zot ie in het Rijnland stopgezet. Het Duitsche Junker- vliegtuig, dat den dienst LondenAmsterdam —Berlijn onder houdt is nabij de Engelsi 'he 'cust omlaag gestort en onmiddellijk verb tand. Er waren 6 slachtoffers en 2 gètedr waarvan de prins van Schaumburg-Lip e sedert nog is overleden aan zijne braadw onden. RECHTZAKEN T. De openbare vevlighex 'd. Terecht stond J. S.- kot ipman te Oud-Heusden. Verdachte ha d op 23 Augustus 19^9 te Bess-t3 roektïloos en onvoorzichtig zijn n noforvoertuig be stuurd, waardoor hij den wielrijder A. W. Bekkers aanr eed,, die ernstig gewond werd en gei ruwnen ti;jd ^een werk kon verrichte! Er werden twr^e getuigen ge-hoord. Wegens Iets el door schula werd tegen den autof ,es tuurder S. een maand gevangenisstraf g (eëischt. Uitspraak li 1 November a.s. Levenslang geëischt. De 33—jarige J P Douwma en de 54—jarige D. van Pieterson, die ervan verdacht worden de daders van den gruwelijken roofmoord, welke in Mei 11. is gepleegd in de woning van den landbouwer W J Hoogeveen, welke woning gelegen is in de buurtschap Rietwijkeroord onder de gemeente Amstelveen, hebben Donderdag terecht gestaan voor de Vijfde Kamer van de rechtbank te Amsterdam. De verdachten z^n beiden los—werkman van beroep, te Amsterdam woonachtig, en thans in de gevangenis gedetineerd. De echtgenooten van beiden worden ervan verdacht bij het misdrijf betrokken te zijn geweest. De officier heeft er zich echter toe bepaald hun alleen heling van het gestolene ten laste te leggen. Dit tweetal dat oorspronkelijk ook was aangehouden is later weer op vrije voeten gesteld. Van dezen roof moord, die in het geheel een buit opleverde van een bankbiljet van f60 en een gOHden horloge, is de huis houdster van de familie Hoogeveen, de Wed. Joh Wesseling—Geereling het slachtoffer geworden. Met een touw heeft men de vrouw gewurgd. De ambtenaar van het O M Mr de Blecourt eischte in zijn requisitoir tegen beide verdachten, ter zake van moord en diefstal in vereeniging gepleegd, levenslange gevangenisstraf Dinsdag is de 46—jarige gehuwde stutter j H B in de ondergrondsche werken van de Staatsmijn Wilhelmina te Terwinselen tusschen 2 kolen wagens bekneld geraakt. Hij liep ernstige kneuzingen op en is gister avond in het ziekenhuis te Heerlen overleden. Gisterenavond is de 24—^jarige W, M. uit Heerlen die zich te voet naar Duitschland wilde begeven op den Schaesbergerweg aangereden door een onbekende auto. Hij werd ernstig gewond opgenomen. Hij is na er.kele uren in het ziekenhuis te Heerlen overleden. Men meldt uit Best aan de Prov. Crt. Alhier doet zich een geval van kinderverlamming voor in het gezin van den klompenmaker J V. Gelukkig is de patiënt eenigszins beterende zoodat geen direct gevaar aanwezig is. Te Neeritter hebben zich 2 gevallen van kinderverlamming voorgedaan. Ernstige aanvaring op de Nieuwe Maas. Gistermorgen omstreeks kwart vóór acht is op de rivier de Nieuwe Maas te Rotterdam, ter hoogte van de Heyplaat, een ernstige aanvaring ge beurd, waarbij zich merkwaardiger wijze geen persoonlijke ongelukken hebben voorgedaan, maar waarbij veel materieele schade is veroorzaakt. Het binnenkomende stoomschip Barbana G heeft het uitg ande stoom schip Atlantide geramd. Eerstgenoemd schip heeft daarbij den steven gebro ken en een gat opgeloopen vier meter boven de waterlijn. Geassisteerd door enkele sleepbooten heeft dit schip zijn ligplaats in de Waalhaven, voor het terrein van de n v. K'üwel bereikt. Het andere schip was er erger aan toe In de midscheeps aan stuurboordzij heeft het een groot gat gekregen, dat van het sloependek doorloopt tot ver onder de waterlijn, juist ter hoogte van de machinekamer. Het schip maakte terstond veel water en ver keerde dadelijk in zinkenden toestand. Haastig toegeschoten sleepbooten hebben het schip tegen den Zuidwal opgetrokken en 't zoo aan den grond gezet. Het werd toen hoog tijd, want het dek stak nog maar net een meter boven den waterspiegel uit. De uit circa 35 koppen bestaande bemanning kon aan boord blijven. Doordat het water juist was gaan vallen en er dus nóg veel water stond, kon het schtp hoog op den wal worden getrokken. Met ankers is het vastgelegd, om afdrijven te voorkomen. Met L. Smit en Co's Internationalen Sleepdienst is in samenwerking met v. d. Taks bergingsbedrijf een contract voor de berging afgesloten. Reeds heeft een duiker een onderzoek inge steld. Men zal eerst de lading welke uit kolen bestaat, lossen, daarna een bekisting aanbrengen en het schip vervolgens naar een dok sleepen. De Culemborgsche Moordzaak. Naar „het Volk* verneemt, heeft de heer Sweris d d 30 October vanwege het parket van den officier van justitie te Tiel schriftelijk bericht ontvangen, dat de justitie „geen termen aanwezig" acht om aan zijn verzoek tot instelling van een strafrechterlijke vervolging tegen een viertal personen, tegen wie volgens het inzien van Sweeris tal van aanwijzingen zouden bestaan, die het instellen van een vervolging tegen hen wettigen, ter zake daderschap of medeplichtigheid te voldoen. De achtdaagsche spoorabonnementen. Volgers Het Vadert zou er goede kans bestaan, dat de achtdaagsche spoorabonnementen tot dusver alleen des zomers te verkrijgen, het heele aar verkrijgbaar zullen worden gesteld.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 11