DE ECHO VAN IET ZUIBEK mmm, ovaline. Draagt uwe DBDEWERK-ODDERS aan ons op EEN NIEUW OORDEEL OVER ONS WERK. Kachel poetsen No. 89. Zaterdag 9 Nov. '29. 52e Jrg. VIERDE BLAD. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 8 Nov. 1929. Waalwijks Belang. In de achterzaal van Hotel Verwiei werd gisteravond door de vereeniglng Waalwijks Belang een algemeene leden vergadering gehouden, die zich in een druk bezoek mocht verheugen. De voorzitter der vereeniging, de heer A. M. van Liempt, opende de vergadering en heette de opgekomenen hartelijk welkom. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke onveranderd onder dankzegging werden vastgesteld. Ter inleiding deelde de voorzitter mede, dat deze algemeene vergadering belegd is buiten de gewone orde, speciaal naar aanleiding van het door het bestuur ingestelde onderzoek naai de mogelijkheid van een ijsbaan. Etalage—wedstrijd. Betreffende dit punt deed de voor zitter de volgende mededeelingen. Het ligt in het voornemen om van 23 tol 30 Nov. a.s. een etalagewedstrijd te doen houden, waaraan door ieder winkelier kan worden deelgenomen. Het bestuur stelt zich voor de etalages te laten beoordeelen door een onpar tijdige juiy, en daarvoor een drietal deskundigen aan te zoeken buiten deze gemeente, Men houdt zich overtuigd, dat ook door de winkeliers een onbe vooroordeeld, objectief oordeel op prijs zal worden gesteld. Teneinde eenige lijn te hebben is het gewenscht voor de beoordeeling van de etalages bepaalde grondslagen aan te houden. De juiy zal haar oor deel uitspreken op de volgende drie punten 1. Smaak. 2. Doelmatigheid. 3. Verlichting. Voorts acht men het gewenscht om de etalages in vier soorten te verdee- len, en wel 1. Manufacturen enz. 2. Consumptie—artikelen. 3. Huishoudelijke artikelen (waar onder ook galantenën). 4. Bloemen. De bekroningen bestaan uitdiplo ma's voor gouden, zilveren en bronzen medailles. Om een en ander voor de winke liers ook om te zetten in een nuttig effect, zal voor den etalagewedstrijd een flinke en doeltreffende reclame worden gemaakt. Het bestuur acht het billijk dat een deel van de reclame (en kosten voor ontvangst enz. der jury) wordt gedragen door de deel nemende winkeliers, en wel tot een bedrag van f 2.50 per deelnemer. De voorzitter merkt op, dat het in het belang van de winkeliers is om in deze niet ten achter te blij ven. Het is gewenscht dat zij een krachtige actie ontplooien. Spr. wijst daarbii terloops op wat door de winkeliers uit omlig gende plaatsen wordt gedaan. Breda heeft een lichtweek gehouden en ook Kaatsheuvel bereidt zoo iets voor. De heer Mortier meent, waar alles in het teeken van het licht staat, dat het gewenscht is om voor alles goed en veel licht te hebben. Spr. vraagt of het niet mogelijk is den winkeliers, evenals voor 2 jaar, in de lichtreclame tegemoet te komen. De voorzitter merkt op, dat de concessie welke men voor 2 jaar ge had heeft, aan het bedrijf veel geld heeft gekost, doordat de maximale belasting overschreden is geworden. Spr. is echter bereid hieromtrent in overleg te treden met den directeur der gemeentelijke lichtbedrijven. Op de vraag van den heer Nieuw koop of er bij de beschikbaarstelling van de prijzen ook rekening wordt gehouden met de mogelijkheid, dat er in de eene groep meer deelnemers zullen zijn dan in de andere, antwoordt de voorzitter bevestigend. De heer B. Timmermans vraagt of het niet gewenscht is om de leden van W. B. welke deelnemen aan den etalagewedstrijd iets minder te laten betalen dan niet—leden. De voorzitter vindt dit wel te bil lijken. Besloten wordt dit verder over te laten aan het bestuur. Den leden zal nog een en ander per circulaire worden medegedeeld. Ijsbaan. Omtrent de raming van een te maken ijsbaan aan de Oostzijde van de Waalwijksche haven, doet de voor zitter de volgende mededeelingen De baan moet lang worden 500 M. en breed 34 M. De kade zal in aanleg breed worden 2 M., de kruin 0,50 M. breed en de hoogte 0,75 M. Alvorens de kade aan te leggen, moet over een breedte van 2 M. en over de volle lengte de grasmat ver wijderd worden en daarna kielspitten gemaakt worden teneinde de kade waterdicht te krijgen. De grond die aan de kade verwerkt, moet goed ge scherft en aangestampt worden. De zoden daarna tegen de taluds van de kade te verwerken. De grond, benoodigd voor het ma ken der kade, kan op 0,50 M. van de teen van het talud aan de binnenzijde der kade uit het maaiveld gegraven worden. Ik heb gerekend een buis te leggen van uit de haven naar de ijsbaan om zoodoende het water toe te laten, hiervoor is noodig een buis van 0,25 M., voorzien van één afsluiter. Naar de prijs hiervan zal door den voor zitter van .Waalwijks Belang" geïn formeerd worden. Voor afrastering is gerekend op paaltjes op een onderlinge atstand van 2 M„ voorzien van twee prikkeldraden. Huurprijs van het terrein is mij on bekend. Het komt mij raadzaam voor het terrein te huren voor een tijd van vier maanden en daarna weder aan den eigenaar ter beschikking te stellen. 564 M. kade a 1,25 M3 grond per strekkende Meter 564 X 1,25 M3 - 705 M3 X f 0,50 f 352,50 1128 M2 zoden snijden en verwerken a f 0,iU p. M2 f 112,80 Buizen leggen van haven naar terrein f 150,— Huur terrein per 4 maanden f 50, Afrastering f 100,— f 715,30 De voorzitter zegt, dat de raming van den heer Klerkx aan de beschei den kant is geweest, gezien voren staande kostenopgave welke van des kundige zijde werd verkregen. Maar nu heeft men ter elfder ure van den eigenaar van ihet land, dhr. van Loon, bericht ontvangen, dat hij er niet toe kan besluiten om zijn land voor een ijsbaan te verhuren. Nu ligt er aan de Westzijde van de haven nog een terrein, dat het eigendom is van de Maatschappij Noord Braband. Wil men dat voor een ijsbaan in orde brengen, dan komen de kosten iets hooger dan voor het terrein aan de Oostzijde. De jaarlijksche exploitatiekosten, waarin begrepen rente en afschrijving, worden door den voorzitter geraamd op f 175,vermeerderd met de kos ten van terreinhuur. Men heeft ook onderzocht de kosten van een ijsbaan op het Galgenwiel. Aanvankelijk dacht men dat daar een ijsbaan weinig kosten zou {mee brengen, doch dit is een teleur stelling geworden. Wil men aldaar een behoorlijke ijsbaan krijgen, dan is het noodig om de dikke rietmat te verwijderen, waarvoor de kosten geraamd worden op f 400. Daarbij komen nog de kosten van jaarlijks onderhoud f50, huur f 30, rente en aflossing f60, alzoo totaa l f 140. Voor gewoon onderhoud komt dan nog f25, zoodat men voor eei totaal komt van f 165, ongeveer g«:lijk aan de kosten voor een ijsbaan a an de haven. De heer Klerkx meent cl at de raming veel te hoog is. Het aanle ggen van een dijk van 700 M. schat sp>r. slechts op f120 en de kosten van eisn duiker op f50. Over het geheel is d<j berekening van den heer Klerkx aanmerkelijk lager. De voorzitter zegt, dat men met een dijkje van 50 cM. niet geholpen is. Hier zou de zuinig' aeid de wijsheid bedriegen. Ook de ko sten voor buizen zijn hooger dan f50. De heer van Hul ten geeft daarop eenige technische toel ichtingen omtrent den waterstand, de wijdt»? en capaci teit der buizen. Naar aanleiding van «en door den heer Mortier verstrekt boekjt.^ inzake den aanleg van z.gSpriïsbanenb merkt de voorzitter op, dat een Spri tsbaan alleen op een glad en hard terrein aangelegd kan Worden De heer Gruppelaa r vraagt, of.tulk een terrein is aan te leggen. De voorzitter arm /oordt, dat m en dan voor bezwaarli jk hooge kostt'-n komt. De thans gerai imde kosten voo r een ijsbaan bij de h aven, plm. f 225, acht de voorzitter w oor de uitvoering van de plannen absn; luut geen bezwaar. Verschillende h® eren betuigen met de plannen insterr ,ming. De Voorzitter zegt, dat men nu geinteresserde p er sonen zal aanzoeken om het voorlor jpij g bestuur te vormen. Natuurlijk zal de ijsclub samenwerken met Waalwijli3 Belang. De verga'derinj; gaat met dit voor-1 stel accoordj. Nu doe;t de heer van Huiten als deskundige weer eenige technische mededee dingen, w aarbij de uitvoering veel k ostbaarder zou worden, o.a. door a anschaffing van een motorpomp. De heer Nie uw koop, weerlegt eeni ge punten van dttn heer van Hui ten, inzake den juisten waterstand. De Voorzitter ziet na deze toelich ting de zaak weer hoopvoller in. De heer van Kampen onderstreept nog eens het belang van een ijsbaan. Spr. wijst er op, dat men de moge lijkheden van exploitatie eerst goed dient te onderzoeken. Waar men in Drongelen, een plaatsje van 400 in woners, een ijsbaan kan exploiteeren, meent spr. dat Waalwijk het toch zeker wel zal kunnen. De Voorzitter dankt den heer van Kampen voor het advies. Als laatste punt komt aan de orde bespreking weg Roestelberg. De Voorzitter doet eenige mede deelingen omtrent het resultaat van de gevoerde besprekingen met de in gezetenen van het Loonsch Hoekje. Een volgde een korte gedachten wisseling over de hnancieering van verschillende plannen. Ook kwam ter sprake den aanleg van den macadam of sintelweg, die veel minder zou kosten en wat met het oog op de aanschaffing van een wals door de gemeente Waalwijk, thans meer voor uitvoering vatbaar scheen. De heer van Huiten gaf daarbij eenige inlichtingen en zeide gaarne bereid te zijn de mogelijkheden van aanleg te onderzoeken en daarvan een rapoort uit te brengen aan het Bestuur. De Voorzitter zegt, dat men gaarne gebruik zal maken van de diensten van den heer Hulten, Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer van Loon of men gedurende de win kelweek een extra verlichting zou kunnen aanbrengen, b.v. aan den kerktoren. De Voorzitter antwoordt in deze overleg te zullen plegen met den directeur van het Lichtbedrijf. Aan het slot brengt de heer van Campen hartelijk dank aan het Bestuur van Waalwijks Belang en den üe- meenteraad van Waalwijk, voor het keurig in orde brengen van den zomer dijk. Spr. verklaart, dat de ingezete nen van Drongelen met veel genoegen van dien weg gebruiken om naar Waalwijk te gaan. Wat de wegverbetering Roestelberg betreft adviseert spr. om bij de uit voering der plannen de medewerking in te roepen van de landbouwers. De voorzitter dankt den heer van Campen en zegt het prettig te vinden dat de menschen uit Drongelen zoo gemakkelijk den weg weten te vinden naar Waalwijk. Met dank sloot de voorzitter hierna de geanimeerde vergadering. Kegelconcours. De prijzen van het gehouden groot K'ring-Kegelconcours, uitgeschreven door de Waalwijksche Kegelclub, ter gelegenheid van haar 12V2-jarig be> staan, zijn ten deel gevallen aan: Korpsprijzen. Ie p'r., groote zilveren beker, Vrien denkring te Loon op Zand, met 303. 2e pr., zilveren beker, K. I. K.; Til burg, met 302. 3e pr., zilvéren beker, Amoenitas, Kaatsheuvel, met 301. 4e pr., zilveren beker, Onder Ons II, Tilburg, met 299. 5e pr., groote verguld zilveren me daille, N. O. P. I, Kaatsheuvel met 290. 6e pr., verguld zilvéren medaille, De Vereeniging, Tilburg, met 288. 7e p'r., groote zilveren medaille, Her innering, Tilburg, met 287. 8e pr., zilveren medaille, Houdt de Plank, Kaatsheuvel II, met 277. Negenprijs, Onde'r Ons II, Tilburg, met 13 negens, verguld zilv. med. Zevenprijs, De Vereeniging, Tilburg, met 12 zevens, vérg. zilv. med. Hoogste Korpswerper, Gouden ke gel, C. van Dijk, Tilburg, met 79. Twee vijftallen. Ie p'r., zilveren lauwerkrans, K.I.K., Tilburg, met 602. 2e pr., zilv. lauwertak, Onder Ons, Tilburg, met 578. Derde vijftallen. Ie pr., vérguld zilveren medaille, Herinnering, Tilbu'rg met 794. 2e pr. zilve'ren medaille, Houdt de Plank, Kaatsheuvel, met 785. Personeel Serie. Ie p'r., gouden draagmedaille, G. Boinck, Tilburg, met 106. 2e pr., gouden kegel, J. de Beer, Til burg, met 102. 3e p'r., gouden kegel, Van Raak, Til burg, met 102. Personeele enkele kaart. Ie p'r. Jos de Folter, Waalwijk, met 42; 2e pr. Van Opstal, Loon op Zand, met 413e pr. J. Franken, Tilburg, met 40; 4e p'r. Fr. van Erven, Tilburg, met 39; 5e pr., Smit, Kaatsheuvel, met 39. Vrfje baan (Dames)., Ie pr. Mevr. Beks, Tilburg, met 45; 2e pr. Mej. J. Langermans, Waalwijk, met 40; 3e pr. Mevr. van der Waerden, Tilburg, met 2 x 39; 4e pr. Mevr. de Folter, Waalwijk, met 39. Hamburgertelling. Ie p'r. Th. Thijs, Tilburg, met 6 x 120; 2e pr. M. Hornman, Loon op Zand met 120, 3 x 114; 3e p'r. J. de Beer, Til burg, met 120, 2 x 114; 4e pr. Paijmans, Tilbu'rg, met 120, 2 x 108; 5e pr. Van Raak, Tilburg, met 120, 1 x 104; 6e pr. J. Lange'rmans, Waalwijk met 2 x 116; 7e pr. J. Kooien, Tilburg, met 116; 8e pr. C. van Hest, Loon op Zand, met 110. Vrije baan (Heeren). Ie pr. Th. Thijs, Tilburg, 14 x 45; 2e pr. J. Remmeren, Kaatsheuvel, met 9 x 45; 3e p'r., J. Langermans, Waalwijk met 7 x 45; 4e pr. A. van Baal, Waal wijk, 4 x 45; 5e pr. Menhee're, Tilburg, 45, 2 x 44 6e pr. Paijmans, Tilbu'rg, 45, 44, 3 x 43; 7e pr. J. Stiphout, Til burg, 45, 44, 418e pr. J. de Beer, Til burg, 45, 2 x 43 9e( pr. P. Remmeren, Kaatsheuvel, 45 en 43; 10e p'r. Van Ou denhoven, Tilburg, 44, 43, 42; 11e pr. De Rooij, Tilburg, 44 en 42; 12e pr. J. Pulles, Waalwijk, 44. De prijsuitreiking heeft plaats Maan dag 11 dezer in Musis Sacrum, met na afloop schitterend bal. „De Drievoudige wijsheid van Vader Wang." Wij vestigen nogmaals de aandacht op de opvoeringen van bovengenoemd Missie-drama, welke Zondag- en Maan dagavond door de Patronaats-tooneel- véreeniging in v.m. Baardwijk gegeven woden. In ons vorig nummer gaven wij reeds in het kort den inhoud van dit stuk dat op verschillende plaatsen reeds met groot succes is opgevoerd. Wij zijn benieuwd wat deze tooneel- vereeniging, onder leiding van haren nieuwen patronaats-directeu'r, er van zal maken, doch hebben, gezien het succes bij hun vorige optreden en de zorg waarmede deze uitvoering is voor bereid hiervan de beste verwachtingen. Wij wenschen de jonge tooneelclub veel succes en beide avonden een volle zaal. Onderscheiding. Aan den heer Henri Meijers, chauf feur bij de familie van Schijndel alhier, werd gisteren op het bureau van de K. N.A. C. in Den Haag met de ge bruikelijke plechtigheden de door deze organisatie ingestelde eere-medaille wegens tienjarigen trouwen dienst als chauffeur uitgereikt. Wij feliciteeren den heer M. met het feit van zijn tienjarig onafgebroken dienstverband als chauffeur èn met de uitreiking van deze medaille. Gouden Bruiloft. Men verzoekt ons nog te melden, dat aan den stoet, die 's morgens het gouden echtpaar naar de kerk verge zeld, ook zullen deelnemen een 10-tal gardes d'honneurs (zie bericht 3e blad). Een nieuw plaatjesalbum van Niemeyer's Tabak. In afwijking van de vroegere plaat jesalbums met beschrijvingen over verre landen is de fabrikant der alom bekende Ster-tabak thans eene niet minder leerzame richting ingeslagen. Het voor ons liggende album ge tooid met 120 plaatjes in koper-diep druk is getiteld „Hoe ontstaat onze Courant" en bevat eene interessante beschrijving van de papierfabricage en het courantenbedrijf van het oogen- blik af, dat de boom in het bosch gekapt wordt, totdat de krant bezorgd wordt. Het streven der firma Nlemeyer om reklame te maken, waarvan opvoe dende kracht uitgaat, wordt door deze uitgave ongetwijfeld bevorderd SPORT. WAALWIJK. H.E.C. Zondag a.s. zal ons le elftal weder om naar Dongen gaan voor het spe len van den Jubileumwedstrijd Don- gen-H.E.C., die den vorigen keer uit gesteld werd, omdat H.E.C. toen te laat in Dongen aankwam. Deze reis wordt gemaakt met een bus die om half 1 van de markt vertrekt. Voor leden en supporters zijn, tegen beta ling van een geringe vergoeding, nog plaatsen beschikbaar. Het tweede elftal zette Zondag j.I. de competitie goed in, door met 5--0 van R.W.B. te winnen. Voor Zondag a.s. is voor haar wederom een thuis wedstrijd vastgesteld en wel tegen „Eensgezind" uit Den Bosch. Dit is een geheel vreemde tegenstander en zal het ons daarom ook benieuwen of onze reserves ook dezen wedstrijd tot een goed einde zullen brengen. Ver gissen wij ons niet, dan zal ons 2e elftal dit jaar een goed resultaat be halen, daar het veel sterker is dan 't ooit geweest is. Zij zullen er echter goed aan doen geen tegenstanders te onderschatten, daar het anders wel weer eens mis zou kunnen loopen, te meer daar de afdeeling waarin zij speelt, thans ook veel sterker is. Voor de sportliefhebbers is het een mooie gelegenheid om Zondag a.s. de In opdracht der N.V. Waalwijksche Chroomlederfabriek v h. van Dooren- de Qretff, vervaardigden wij een re clame-uitgave. De Ned Leder-Industrie schrijft in een beoordeeling van dit werkje o m. De hoofdader van uw bedrijf. „Onder dezen titel gewerd ons „een keurig uitgevoerd reclame- „boekje." en verder „Talrijke illustraties en een „keurige druk zorgen voor een „smakelijk geheel." Laat uw reclame—drukwerk eveneens door onze drukkerij verzorgen. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. verrichtingen van dit elftal gade te slaan, daar er hier toch geen belang rijke ontmoetingen plaats vinden. Aanvang 2 uur. Het 3e elftal deed het Zondag j.I. ook beter en versloeg R.W.B. 3 met 5—2, waarmede de eerste over winning behaald werd. W.S.C. W.S.C. 2—LONGA 2. Wederom staat voor de W.S.C.-re serves morgen op eigen terrein een belangrijke competitie-wedstrijd aan gegeven en krijgen de zwarthemden het 2e elftal van LONGA op bezoek, de bekende Tilburgsche vereeniging, die wij hier wel niet meer behoeven te introduceeren. Wederom zal het ons ben:euwen, hoe WSC 2 zich morgen houden zal. Zou de derde thuiswedstrijd, evenals de beide voorgaande, wederom een verrassing zijn? Wij durven hierop ditmaal niet hopen, omreden de te genpartij eigenlijk te sterk zal blijken voor de WSC-spelers. Een voornaam wapen der WSC-re- serves zal hun enthousiasme kunnen zijn, en wanneer dit, zooals bij de voorgaande wedstrijden, morgen we derom aanwezig is, dan is de moge lijkheid niet uitgesloten, dat een ge lijk spel behaald zou kunnen worden en hiermede zouden wij reeds meer dan tevreden zijn. Aan belangstelling zal het WSC 2 morgen niet ontbreken; WSC 2 heeft morgen het rijk alleen, daar er in onze plaats elders geen enkele NVB- wedstrijd gespeeld wordt. Laten de spelers er dan ook voor zorgen, dat het publiek niet teleurgesteld zal worden. De wedstrijd begint prec'es half drie. R.W.B. R.W.B. speelt voor de competitie tegen het Wapen van Heusden, om 2 uur, op het terrein van R.W.B. R.W.B. 3 speelt tegen Kaatsheu- velsche Boys 2, om 12 uur, terrein R.W.B. DRUNEN. A.s. Zondag nam. 2 uur speelt een Veteranen-elftal van D.F.C. tegen 't le elftal van „Sporters", op het sport terrein van de Sporters. Het Veteranen-elftal bestaat uit de navolgende spelers: W. Brok, J. Veltman, H. de Wit, A. Junggeburt, P. v. Engelen, K. Klomp, L. van Drunen, J. Vissers, H. de Munnik, A. de Munnik en J. de Munnik. Voor dezen wedstrijd bestaat bui tengewone belangstelling. HEUSDEN. JULIANA. A.s. Zondag gaat Juliana naar Waalwijk (Baardwijk), voor de com petitie spelen tegen P.S.V. Een ervaring en een vertrouwen van 50 jareneen inrichting van den modernen tijd, waarborgen U PRIMA WERK aan BILLI|KEN PRIJS.- WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 13