1 [UI Mi UI IIMH R vei l :he N. H R. provinciaal nieuws. leiv met kes- ikes ►2. nie im sch che en ■mM 92. Woensdag 20 Nov. '29. 52e Jrg, TWEEDE BLAD. pen irde len, olie pot- ran- el— ires, ren- /oor aart. DS ;nd Waalwijk, 19 Nov. '29. ETALAGE-WEDSTRIJD. De lijst der deelnemers ziet er thans svolgt uit: Manufacturen- en Mode-artikelen K. A. de Mol, v.h. G. Verkade, L. van Adelberg. J. van Well-van Doormalen. L. van Well-Appels. Theod. van der Sanden. A. A. Strikkers. J. Veraa. Adr. Bergmans. Fa. Antoon Bergmans. Chr. de Kort. Gez. de Groot. H. de Bont. H. J. Stokwielder. Consumptie-Artikelen. Fa. Orie-Dumoulin. H. Kolsteren-Lagarde (Kol.-waren). C. de Koning, Huize Oud-Delft Jos. van der Lee. A. M. van der Lee Zonen. Dina Velthoven. H. Kolsteren-Lagarde. (Sigaren). Jac. Moonen. A. Verster-Duquesnoy. H. van Mil-van Sprang. Jac. Sars. Alphons van Roessel. Jos. Pulles. Fa. F. W. van Liempt. Huishoudelijke artikelen, Galan- teriën, enz. I. C. Mortier. Chr. J. Klerx. A. Muldcrs-Sars. A. Oudkerk. H. Meeth. C. G. Nieuwkoop. H. Löwenthal. Jos. de Folter. P. T. Bierlaagh. Borstrok Stoop. C. J. Marks. Velo-Waschmachinen-Mij. Bloemen. Nic. van Dongen. -André van Dongen. L. van Bladel Zn. Waalwijks Belang mag met deze eelname zeer tevreden zijn. Nu is de ,eurt aan de winkeliers, om keurig oor den dag te komen; zorgt voor nooie, attractieve etalages. Er hangt eer veel van af. Waalwijk moet spe- iaal thans goed voor den dag komen. A.s. Zaterdag dus opent de Waal- irijksche Etalage-wedstrijd. De dag der toordeeling is nog niet vastgesteld. hopen wij a.s. Zaterdag mede te tinnen deelen. Tenslotte kunnen wij nog mededee- m dat W. B. in onderhandeling is voor me bijzondere attractie voor den Eta- tje-wedstrijd. Of het lukken zal, is op let oogenblik nog niet te zeggen; wij lopen maar van wel; 'tzou den trek aar Waalwijk zeer verhoogen. De jury zal allerwaarschijnlijkst amengesteld zijn uit de heeren Jos. Wiring, en G. Röling te 's-Bosch en Indré Verhorst, Secr. der Kon. School, i Vucht. Ian allen zal een kaart worden thuis- szorgd om in de vitrine te plaatsen ils deelnemer. Ijsbaan. L.l. Zaterdag hield het voorloopig rai'é voor de daarstelling van een jsbaan en de vorming van een ijsclub «ederom eene bijeenkomst in Hotel Vmviel en bleek dat deze aangelegen ld veel nader tot haar beslissing in mstigen zin was eekomen. Van de Mij. „Noord-Braband" te 'aalwijk, zoowel als van den heer M van Loon te's-Hage was alle mede werking toegezegd en waar men ook I de huurders tot overeenstemming gekomen, zal de nieuwe ijsbaan "orden aangelegd tusschen de haven 1 den Zomerdijk ter lengte van plm 10 M. en ter breedte van plm. 60 M., schitterend veld dus. Wij zullen bij vriezend weer dus iitcjj een prachtige, betrouwbare en wr gunstig gelegen ijsbaan krijgen, 'oot genoeg voor afzonderlijke banen, oor kinderen, schoonrijden, wed— hijden enz. Ook wat den aanleg van de afsluit- 'Iken van 75 cM. hoogte betreft, de '«'binding met de haven voor inun- datie.had men de gegevens, zoodat ■«n begrooting van vaste jaarlijksche s!en en een exploitatie-rekening kon orden opgezet. Besloten werd voor de inrichting, richtige nakoming der verplichtingen z- een kapitaal te stichten uit aan- n f25.— oprichters-aandeelen die tot -£juéfdagavond a s. genomen kunnen ,/de n geven den aandeelhouder Cil geheel zijn gezin ten allen tijd ynen toegang tot de banen enz. Het is de bedoeling uit deze aan deelhouders de vereeniging te consti- tueeren en daaruit het bestuur te kiezen In eene daartoe bijeen te roepen vergadering op Donderdag 21 tezer ten 8'/2 uur in de fiyer van „Musis Sacrum". lub ileum. Op het Ceciüafeest van het kerkkoor van O L Vrouw, hetwelk a.s Maai dag woidt gevierd, zal de heer V. Brands gehuldigd worden in verbant met zijn 25-jarig jubileum alsSecre-A Maandag zijtf St. Cecillafeest, Des avonds kwamen de leden bijeen in de zaal bij den heer v. d. Pluijm, aan de Haven, waar de waard had gezorgd voor 'n uitstekende feestdisch. Met muziek, zang en voordrachten werd deze feestavond hoogst gezellig doorgebracht. Toepassing Electrlciteit in de Schoeninaustrie. Door de Heemaf, de bekende Henge- losche motoren en machinefabriek, wordt Woensdagavond 27 November a s. des avonds 8 uur een voordracht gegeven over „De Toepassing van Electrlciteit in de Schoenindustrie" met vertooning van een film der Heemaf-fabrieken. Toegangskaarten worden op aan vrage gratis verstrekt door de Admi nistratie van dit blad en Hotel „De Twee Kolommen." De Etalage-wedstrijd te Waalwijk opent Zaterdag 23 dezer. tarlspenningmeester van koor, 't Zal „Toonije" dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. St Ceciüafeest. Het Kerkkoor van St. Antonius hield St. Nicolaas. Evenals verleden jaar zal St. Nicolaas ook dit jaar weer een extra middag geven voor de kinderen van de leden der R K. Werkliedenvereeniging. De H- Man is reeds onderweg en hoopt Zaterdag 30 November alhier te arri- veeren. De jeugd wordt dien middag in de groote zaal van den Gildenbond verwacht, waar St. Nicolaas aan de brave kinderen cadeautjes zal uitreiken. Dat wordt voor de jeugd ongetwijfeld weer een hoogst prettige middag. Uitvoering Meisjespatronaat. In aansluiting aan ons vorig bericht kunnen wij nog mededeelen, dat de uitvoering van het Meisjespatronaat in de parochie van O. L. Vrouw a. s Zondag des namiddags 6'/2 uur begint. Plaatsbespreking en voorverkoop van kaarter, bij L Franken, Stgarenm gazijn Ontwikkelingsavonden De Geestelijke Adviseur der R K Werkliedenvereeniging, kapelaan Beek mans, is er wederom in geslaagd voor de leden eenige ontwikkelingsavonden te dosn organiseeren. Wij geven hieronder het programma 1. Donderdag 28 November. Lezing over „De Ziektewet', wat elke arbeider daarvan behoort te weten, door den Heer J Hendriks ambtenaar van den Boss. Dioc. Werklir-denbond te Tilburg 2. Donderdag 19 December „De S >clale Verzekeringswetten" (Onge -allen en Invaliditeitswet) door den Heer H. Eijkmans, Secr. van den Boss. Dioc. Werkliedenbond te Tilburg. Donderdag 16 Januari „Het leven in de Capucijnenorde" (metlichtbeelden), door den ZeerEerw. Pater Deciderius O C. te Velp. 4. Donderdag 30 Januari. „De H. Elisabeth van Hongarije, de Koningin Ier Charitas" (met lichtbeelden) door den ZeerEerw. Zeergel Heer Dr. H. v. Heesch, Prior der Abdij Grimbergen Dij Brussel. 5. Donderdag 27 Februari. „De Her- eeniging der Kerken" (met lichtbeelden door den ZeerEerw. Pater Fr. Wijn hoven, uit het klooster der Assump tionisten, Stapelen te Boxtel. Rose Marie. De vele thuisblijvers hebben Maan dagavond wat gemist, heel wat gemist Al was er kwalitatief een uitstekende belangstelling voor deze Amerikaan sche Revue Operette schets, kwanti tatief had het heel wat beier kunnen en moeten zijn. Het is jammer, dat de massa dezen populairen kunst avond gemfst heett, Rose Marie is een vlot geschreven operette—revue—schets, die en wat tooneel en wat muziek betreft een ganschen avond kan boeien. Vooral wanneer het ten tooneele wordt gebracht door een gezelschap als waarmede wij Maandagavond in Musis mochten kennis maken. Be minnelijke artisten die zich met liefde en toewijding aan een stuk, hun stuk, weten te geven. Het beminlijk op treden van de artisten gaf aan het geheel een zekere charme waarvoor het publiek wel zeer ontvankelijk bleek, zoo zelfs, dat het applaus soms aangroeide tot een betoogende ovatie De titelrol Rose Marie werd uit stekend gespeeld en gezongen. Rose Marie kent geen allures, geen specu- leeren op bepaalde tooneel effecten. Haar zang en spel hebben een natuur* lijke eenvoud, een charme' een gaaf held, waardoor zij een groot succes van den avond op haar naam mocht schrijven, in het komisch gedeelte hebben Herman en jane zeer gezond op de lachspieren gewerkt. Ook dit tweetal moest herhaalde malen op nieuw „voorkomen" en biseeren. Rose Marie vond in |im een waardig partner vooral in het vocaal gedeelte. Bijzonder succes hadden beiden met hun Indi- aansche Minne-zang, dat men op het dringend applaus een paar maal moest herhalen. De overige rollen waren in goede handen. De costuums en tooneel-decors waren prachtig verzorgd en de muzikale be geleiding had men zich niet beter kunnen wenschen. Het geheel een populaire kunstavond zooals we er nog gaarne vele In Musis zouden willen zien. Gelukkig dat het ensemble met een nieuw stuk weldra terugkomt. Offerande. De tooneelvereeniging van de har- St. Jan, gaf j I. Zondag in de Concordia te Loonopzand em goed geslaagde uitvoering met het hetende tooneelwerk van Jan Gros- feld „Off-rande". De uitvoering was een succes en we vernemen, dat het talrijke publiek genoemd m°nie aal van dankbaar heeft genoten. Zondag a.s. geeft de harmonie in het Patronaatsgebouw dezelfde uitvoe ring. zoodat we alsdan in de gelegen heid zijn het stuk te zien opvoeren. Wij komen er dus nog nader op erug. Liedertafel Oefening en Vermaak". Hebben wij een vorige maal reeds het bezoek aangekondigd der Italiaan- sche Kunstenaars, welke de Lieder tafel a s. Maandag te gast krijgt, thans zijn wij ook in de gelegenheid enkele nummers vart hun programma te noe men, een programma voor iedereen om van te watertanden. Signor Spariaco Marchi zal o.a. 4 groote aria's ten gehoore brengen, n.l. Proloog uit Paljas, en verder de aria's uit opera's Carmen. Traviata en De Barbier van Sevilta, elk voor zich alleen een gang naar Musis waard. Voegen wij hierbij het accompagne ment van zijn broeder in de kunst. Maestro Adolpho Fanfani, dan kan het eenigszins verwende Waalwijksche publiek dien avond zijn dorst naar het schoone met volle teugen les- schen. Doch niet alleen de gasten, ook het Mannenkoor zelf heeft ditmaal een prachtprogram te verwerken, terwijl ais van ouds een gezellig bal deze soirée zal besluiten. Wie iets schoons wil hooren, hij kome 25 Nov. naar Musis—Sacrum. „Pastor Bonus". De R K. tooneelvereen. „O.O.G." bracht Zaterdag en Zondagavond voor het voetlicht „Pastor Bonus", een dramatisch tooneelwerk in drie bedrijven van Henri 't Sas. Beide avonden was de concertzaal „De Lindeboom" goad bazet. De eerste uitvoering werd gegeven voor de juryleden Jan Everwijn te Rotterdam en Dr. Hein Hoeben te Breda, in den competitie—wedstrijd van den Ned R.K. Tooneelbond. Over het stuk zelve namen we reeds in ons vorig nummer een uitvoerig artikel op, zoodat we dit niet behoeven te herhaien. Een verwijzing er naar kan wel voldoende worden geacht Alleen willen we er nog even aan toevoegen, dat bij de opvoering van „Pastor Bonus" het stuk niet zoo gaaf bleek als ons werd geschreven. Want al is „Pastor Bonus" ontegen zeggelijk een g >ed dramatisch gegeven, daarmee is over de bewerking nog niets gezegd, 't Sas heeft het siuk op sommige punten te zwak en te door zichtig in elkaar gestoken, 't Is wel handig gedaan, zoo zelfs dat de opper vlakkige toeschouwer de gestopte gaten niet bespeurt. Maar voor het critisch oog zijn de leem en niet achter water- veifjes weg te verven. Doch het ligt niet op onzen wég om de onzuivere plekken uit te snijden Één gebrek van den auteur had vooral zijn terugslag op de spelers, n.l de hier en daar onnoodig lang gerekte dialogen, die zeer vermoeiend weiken, zonder te overtuigen. Door zijn veel—schrijverij is Henri 't Sas ook wel eens een veelprater. En dat ts in een drama een ongelukkige en allerminst passende hebbelijkheid. Van den dramaturg wordt voor alles de actieve daad gevraagd. Waar men betoogend en redeneerend wil over tuigen, verslapt de actie en laat men een leemte. We hebben dat gezien bij den ouden smid van Neste en bij Lode de Breugel. De vertolking van het geheel mag zeer goed genoemd wordenen dit „zeer goed" natuurlijk bepaald vanaf het standpunt van goed—willende dilettanten. De heer van Breugel had de moei lijke rol van v. Neste, de oude kop pige smid, die zoo is samengeleefd met zijn huis en zijn grond, dat hij er niet dan ten koste van zijn leven van is los te scheuren, v. Breugel speelde zijn rol, vooral in het begin, zeer goed. Jammer dat hij op 't slot en in sommige dramatische conflicten een beetje verslapte. Maar zooals reeds gezegd, ligt dit voor een deel aan den te lang gerekten dialoog. Gerard en later Broeder Ignatius. C. Dekkers, had zich zijn rol goed ingeleefd. Als Broeder Ignatius vonden wij hem wel het best. Lode de Breugel. de socialist, die eerst door het offer van Broeder Ignatius tot Christus terugkeert, had zich heel wat sterker mogen geven. Hij had te weinig persoonlijkheid en benaderde niet de opstandige, die met alle maatschappelijke geordendheden wil breken of reeds heeft gebroken. De speler Verhoffstad beschikte hierin over te losse, holle stem, een te onvas te en soms een te gewrongen mimiek, om eerlijk te kunnen overtuigen. De regisseur, de heer H. v. Engelen, speelde de rol van pastoor. Hij deed dat op een rustige en gedragen wijze. Op sommige punten gaf hij zijn gelaat echter een te vrije „tooneel expressie", waardoor een burgerlijk tooneelgezicht de eerbiedwaardigheid kwam verdrin gen. Een goed figuur maakten de spelers Wijkmans en L Hensen, resp. als de Duitsche fabrieksdirecteur (later Olfi cier) en procuratiehouder. Ook de overige kleinere rollen pasten zich daarbij uitstekend aan, en dan noemen we vooral het eerlijke gezich van den ouden Louis (W. v. Hooft) die zeer natuurlijk spel te zien gaf. En ten slotte de eerbiedwaardige Vader Abt, een rol welke door den heer v. Delft dankbaar werd gespeeld Alles bijeen een uitvoering die gezien mocht worden. Het pub iek toonde zich zeer dankbaar. Natuurlijk was er spanning onder de spelers omtrent den uitslag. De heer Everwijn deelde mede, dat men 64 punten behaalde Het maximum te behalen punten is 95. Er ging na bekendmaking Van den uitslag een donderend hoera op. Verleden jaar behaalde men 63 punten. „O.O.G." is dus op den goeden weg. Er waren ook nog door de vereeni- ging personeelsprijzen beschikbaar ge steld voor de spelers. Ze werden door de jury als volgt toegekend 1. H. v. Engelen, 2. W. van Hooft, 3. Wijkmans, 4. L. Hensen, 5 C. Dek kers, 6 van Delft, 7 van Breugel en 8. A. Verhofstad. „O.O.G." proficiatGaat zoo verder onder de bekwame leiding van uw regisseur den heer van Engelen. T. A. V. E. N. U. Voor bestuur en leden van T.A.V E. N.U. was Zaterdagavond in „Musis" een feestavond georganiseerd, die uit nemend geslaagd is. Op dezen avond werd ook dank gebracht aan hen die zich bij de laatste uitvoeringen bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. Namens T.A.V E.N U. bracht Tom Burmanje in welgekozen woorden harte lijk dank aan den directeur, den heer Duiveiaar, voor diens vele moeite en grooten arbeid en bood toen uit er kentelijkheid een fraaie schemerlamp aan. Aan den regisseur van TAVENU den heer v. Zeist, bood Tom Burmanje een zeer mooien Sigarenkoker aan. Nadat er een Kolfietafel was aange richt, die alie eer werd aangedaan, bracht men den feestavond verder hoogst gezellig door met muziek, zang en voordrachten. Men verzoekt ons den leden van TAVENU er op attent te willen ma ken, dat deze week de repetitie niet Donderdag maar Vrijdag is, op het zelfde uur als voorheen. Kunst en Vriendschap. Door bovengenoemde Tooneelver eeniging is in studie genomen „De Plichtvergeten Vader", drama in drie bediijven van C. de Cock. Voorts nog een klucht in een bedrijf „Het Zesde Vaandel" van J Grosfeld „De groote Daad'. De tooneelvereeniging „D.V.S.V." heeft in studie genomen een sociaa' tooneelwerk „De groote Daad" in drie bedrijven van Fiits van Duinen. Hondensport. Op Zondag 17 November hield de vereenigtng de Hondensport in haar clublokaal van den heer Steenbergen- Kroot haar vergadering. De Voorzitter opende om circa elt uur de vergadering en heeite allen welkom, waarna de secretaiis de no tulen voorlas en tevens het verslag der kas mededeelde, hetwelk neijes in orde was en waarvoor hem dank werd gebracht. Reeds meermalen werd be sproken een onderlingen wedstrijd te houden. Daar den laatsten tijd met veel ambitie is geoefend werd besloten om op Zondag 29 December dezen wedstrijd te h <uden. De wedstrijd zal voor een ieder toegankelijk worden gesteld, zoodat den hondenliefhebbers weer een genoegelijke middag te wachten staat. Als keurmeester zal fungeeren de heer Coenraad en voor de regeling zullen zorg dragen de heeren Eijkens en Pulles Voor dezen wedstrijd zijn al mooie prijzen be schikbaar gesteld. Langstraatsche Biljartbond. Zaterdag 1.1. speelden voor de com petitie van bovengenoemden bond de zestallen van „Ons Genoegen" „W. B. C." in café van Berkel. De uitslag was als volgt Chr. v. Berkel 100 J Rombouts 100 A. v. Eyk 100 A. Klerks 100 Fr. Slaats 67 J Prinsen 75 J. de Graafl P. v. Meeuwen C. v. Berkel Fr. Schoelitz P. Dankaert Fr. Slaats en 63 79 44 74 100 100 542 460 Hoogste serie Fr. Slaats van O. G. met 32 caramboles. De vastgestelde wedstrijd voor de 2e afdeeling kon door onvoorziene omstandigheden niet doorgaan en werd uitgesteld tot a.s. Zaterdag 23 November. Op denzelfden datum spelen voor de le afd. Amusement contra B. J. C. in't café van den heer Smolders alhier. Voor de 2e afd B. j. C2-0. P. G- in de Jongenscongregatie te Drunen. Ongeluk bij het voetballen. Bij de voetbalwedstrijd HEC— Helmond, had de HEC—speler N. v. d. Schans Pzn., het ongeluk met zulk een kracht tegen een der Helmondsche spelers aan te botsen, dat hij het sleutelbeen brak. Ned. Herv. Kerk Waalwijk. Donderdag 21 Nov. des avonds te 8 uur precies, zal de detde lezing ge houden worden. Spreker: de Weleerw. heer Ds. A. Offinga, pred. der Ned. Herv. Gem. te Scheveningen, Onderwerp „Twijfel". De lezing wordt gehouden in de Kerkzaal. De Etalage-wedstrijd te Waalwijk zal U naast schit terende etalages, keur van artikelen Dieden. Ongevat. Toen de heer v S. alhier Zondag door Loonopzand reed, vloog plotse ling een wiel van z'n auto. Het was juist om den draai, zoodat heel kalm gereden werd en verdere ongelukken werden voorkomen. Hersteld. De heer Plmentel, de vertegenwoor diger der Lederfabriek „Oisterwijk" te Oisterwijk, die onlangs op den Til burgschen weg een auto-ongeluk had en een ernstig bekken fractuur bekwam, heeft na een verblijf van een paar maanden het ziekenhuis te Tilburg verlaten Hij bezoekt nu weer, zij het nog voetje voor voeije z'n Brabantsche klanten. Wegen in Noord—Brabant. In de Memorie van Toelichting wordt aangaande „Wegen in Noordbrabant" medegedeeld Van den Rijksweg Gorinchem—Breda behoeven enkele wegvakken verbetering om te voldoen aan de eischen van het tegenwoordig verkeer. Tusschen Sleeu- wijk en Nieuwendijk zijn naast de reeds verbeterde 6 M breede rijbaan nog noodig twee rijwielpaden van asfalt, beton of tegels, waarvan de kosten op f40 000 zijn geraamd. Op het wegvak tusschen Nieuwendijk en Keizersveer zal de 5 M. breede keibestrating van ten deele vlakke, ten deele oneffen keien worden vervangen door een gesloten wegdek, breed 6 M., met aan weerszijden rijwielpaden van asfalt beton of tegels. Hiervoor is f 120.000 uitgetrokken. Met de van het vorige wegvak vrijgekomen keien, aangevuld door nog van andere wegverbeteringen overgehouden keien, kan de ongeveer 5 M. breede bestrating van ontffan en moeilijk berijdbare keten tusschen Keizersveer en Raamsdonksveer wor den vernieuwd en verbreed tot 6 M Met inbegrip van dit voor den aanleg van rijwielpaden van asfaltbeton ot tegels aan weerszijden van de rijbaan zijn de kosten geraamd op f 45 000. Tusschen Raamsdonksveer en de tra verse te Oosierhaut en tusschen deze traverse en den Driesprong te Breda is het izijdige rijwielpad (aan de andere wegzijde ligt een tram) slechts 1 M breed, hetgeen te smal is voor het verkeer. Voor een verbreeding tot 2 M en afdekking van asfaltbeton is 140 000 noodig. Een bedrag van f 1 400 000 is be stemd voor voortzetting van den bouw van de overbrugging van de Bergsche Maas bij Keizersveer. waarmee in 1929 is aangevangen en voorts voor het gedeelte van den boHw van de over biugglng van de Waal bij Zaltbommel waarmee in 1930 kan worden be gonnen DRUNEN, Zooals wij reeds meldden zou spoedig de eerste winteruitvoering worden gegeven door de Ha-manie „de Volharding", thans is d«.fi ilief vastgesteld dat deze zal gehouden worden op Zondag 24 Nov a.s. om 6 uur, welke voor H H. Honoraire Leden met hunne dames en verdere oelangstellenden toegankelijk is. De groote zaai bij den heer Th Elshout is speciaal ingericht, voor goede zit plaa'sen en consumptie wordt zorg gedragen. Een prachtig programma is daargesteld. behalve de ta'rijke muziek nummers zal het alombekende duo Goffa uit Antwerpen zijn medewerking verteenen, zoodat wij wederom kunr en profiteeren van eik wat wils. Met ingang van 1 Jan. a.s. is benoemd tot 2de ambtenaar te Oister wijk oaze geachte dorpsgenoot, de heer v. d. Velden, welke thans alhier ambtenaar is op de secretarie en tevens Gemeente-ontvanger. Wij wenschen hem veel geluk op zijn nieuwe stand plaats. tv DRUNEN. De toestand van den schildersknecht die verleden week van een ladder viel, blijft nog steeds hoogst ernstig NIEUWKUIK. In het Café Th. van der Geld wordt een concours gegeven gedurende den tijd van 14 dagen met den z g vogelenpik. Er zijn aan dit concours twee prachtige prijzen ver bonden n.l. een levende vette gans en een haas. Begrijpelijk is er dan ook veel animo. Door den heer Hub. van Engelen werd ons een struik frambozen ge toond, waaraan niet minder dan 40 rijpe frambozen zaten. De vruchten waren bovendien flink en gaaf van stuk. Wel een curiosum in dezen tijd van 't jaar. Op Zondag 8 Dec. a.s. zal In het bondsgebouw alhier een vergadering worden gehouden met het doel te komen tot oprichting van een koren- bond ter bevordering van den kerk zang. Als spreker hiervoor zal optreden Pastoor Mannaerts uit Tilburg. Door den heer Hoppenbrouwers uit Tilburg wordt aan het R K. Zang koor een cursus gegeven in de kerk muziek. De lessen worden met graagte en belangstelling steeds ijverig bezocht. VLIJMEN. Burgemeester en Wethou ders van Vlijmen brengen ter open bare kennis, dat uit de rupsennesten, die zich thans in grooten getale in de vruchtboomen bevinden, zich in het voorjaar groote kolonies rupsen zullen ontwikkeien, die dan zeer groote schade aan den komenden vruchten oogst zullen toebrengen en geven der halve den tuinders in hun eigen be lang ernstig in overweging, die rup sennesten af te snoeien en te ver. branden. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Donderdagavond half acht hoopt in de G-^ref. Kerk alhier op te treden Ds. de With van 's Bosch, die alsdan een rede zal houden in het belang der Vrije Universiteit te Amsterdam. VRIJHOEVE-CAFELLE. Voor de Geref Jongelingsvereeniging alhier, hoopt a.s. Vrijdagavond half acht in het Geref. Kerkgebouw op te treden Ds. K. Dijk van 's Gravenhage, die een jubileumrede hoopt te houden ter ge tegenheid van het diamanten jubileum dezer veteeniging. De collecte in de Geref. Kerk alhier, gehouden bij den Dankstond die vorige week werd gehouden, heeft f 150 opgebracht. CAPELLE. Op ultnoodiging van den Chr. Besturenbond „Sprang-Capeile" traden j.l. Vrijdagavond alhier voor een flink opgekomen publiek op de heeren Fuijkschot en Hordp, respectievelijk met de onderwerpen „Dankbaar voor genoten zegen" en „Zegen verplicht". Door enkele aanwezigen w.erd ge bruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen. Ds. A. v. Willigen, Ned Herv. pre dikant, sprak een slotwoord. Na een woord van dank door den Voorzitter, den heer R Faro, sloot Ds. v. Willigen met dankgebed Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" verleende medewerking. Onze dorpsgenoot J. M. Kommers, behaalde op het gehouden examen, 't welk Donderdag 7 Nov. plaats vond aan de Veeartser ij Hoogeschool, het Rijksdiptoma als hoefsmid. Dat nu de vader en beide zoons gediplomeerd hoefsmid zijn mag wel als iets bizonders worden vermeld en is voor den landbouwer in deze om geving van groote waarde. Het plan bestaat om begin Jan. '30 in deze gemeente de lavaSoemba- film te laten vertoonen. Gezien de be langstelling in andere gemeenten wordt deze zichtbare vertooning van den Zendingsarbdd met verlangen tegemoet gezien. De baten komen in dé Zen- dingskas. CAPELLE. J i. Donderdagavond 7 uur hield de Herv. Jongelingsvereeni ging a/d Loonschendijk in het kerk gebouw aldaar haar tweede jaarver, gadering. die o^der leiding stond van Os Ewoldt uit Raamsponk Niettegen staande de mindere gunstige weerge steldheid was er tamelijk goede op komst zoowel uit de plaats zelve ais uit de omliggende gemeenten De lei der van dezen avond opende deze bijeenkomst door het laten zingen van Ps. Il9; 3 en 5. ging in gebed voor en las daarna Ps. 119; 1 16. Hierna heette hij de aanwezigen hartelijk wel kom en zette In breede trekken het nuttige doel eener zoodanige vereent- ging utteen. Nu gaf hij het woord aan den secretaris die een keurig be redeneerd verslag van den toestand der vereeniging over het afgeloopen jaar uitgebracht. Hieruit bleek dat er alle reden tot tevredenheid was en de vereeniging zich in een voortdurenden bloei mocht verhtugen. Ouk het ver slag van d:n penningmeester ademde een gtmstigen geest. Er vie! zelfs een voordeeiig saldo te constateeren. Vooits bleek uit een en ander nog dat het aantal leden met 3 was toe genomen en het aantal begunstigers van 45 op 90 was gekomen. Beide i heeren werd een woord van dank gebracht voor de uitnemende wijze waarop zij zich van hunne taak had den gekweten Gedurende dezen avond werden een 15 tal onderwerpen behan deld, t.w. 8 voor de pauze en 7 daarna. Alle gaven blijk van ernstige studie. Alvorens over te gaan tot pauzeeren werd nog gezongen Ps. 25; 6 en Gedurende de pauze werden de aan wezigen vergast op de heeriijke mu ziek van onzen organist, den heer M. C. Rijken, die ook ditmaal weer toonde het klavier meester te zijn. terwijl bo vendien ook de noodige ververschin- gen werden toegediend. Door de af gevaardigden van de zustervereni gingen te Srang, Besoyen, Capelle werden de groeten overgebracht. De vereeniging te Raamsdonksveer gaf telegrafisch blijk van haar meeleven. Deze in alle opzichten zoo goed ge slaagde vergadering werd. na allen een woord van dank gebracht te heb ben die er het hunne hadden toe bijgedragen om dit resultaat te berei ken, met dankgebed en het zingen van Ps, 86; 6 gesloten. In verband met de aanneming van het beroep naar de Geref. gem. te Puttershoek, heeft Ds J Snoek, predikant bij de Geref. gem. alhier bedankt voor het op hem uitgebracht beroep te Nieuwerkerk(Z.) Oe Etalage—wedstrijd te Waalwijk zal U dwingen tot koopen in Waalwijk speci* aal bij de deelnemers. WASPIK. Zondagnamiddag werd voor de dames en Maandagavond vorr de leden en donateurs door de Too neelvereeniging der R K. Werklieden vereeniging een uitvoering gegeven in het patronaatsgebouw Opgevoerd werd het drama in drie bediijven „Broeder haat" en het blijspel in t bedrijf „Baas Jansen in De Brand van Rome". Het applaus hetwelk den spelers bij het einde'van elk bedrijf ten deel viel, bewees wel dat er goed spel weru geleverd. In de R K. Bijzondere Jongens school zal gedurende de wintermaan den op Dinsdag en Donderdagavond gelegenheid worden gegeven tot het volgen van herhalingsonderwijs, Op Donderdag 21 November a s. zal ten huize van den Heer P Kamp. A 42 alhier een tentoonstelling wor den gehouden van werkstukken ge maakt door de leerlingen der Mode vakschool van het E.N.S A.l D. In stituut (Directrice Mevr. Htndrikse- Knapen te Utrecht). RAAMSDONK. Voorde eerste winte: uitvoering, die Z< ndagavond in he St. Leogebouw is gegeten door de R K. Zangen Tooneelvereeniging „Laetitia" uit deze gemeente, was geen plaatsje onbezet gebleven. Tal van j 1 I

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 5