1 StJcolaas-GesÉGÉen n. „Klein Parijs" Bij Gevatte Koude CoMPmiriri- Marktberichten. EN OPENING. Heden openen een Schoenwinkel H. de Bont-v. Huiten JK L. 93. Zaterdag 23 Nov. '29. 52e Jrg. VIERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 22 Nov. 1929 3631 oed- "i»en. JÉS. aède, en 2 i ssins TES >1 en SEN Vild Gouden jubileum van den heer Norbert van Bladel. De heer Norbert van Bladel her denkt op Donderdag 28 Nov. a.s. een zeldzaam jubileum. Dien dag" is het j.I. 50 jaar geleden, dat de heer van Bladel, directeur van het Zangkoor van St. Jan Baptist, door pastoor Dijken als lid van genoemd koor werd aangenomen. In 1894 werd de heer ran Bladel benoemd tot le Directeur ils opvolger van den heer Th. Scham- bergen. jjeT|1?ev v. Bladel heeft zich in die lange reeks van jaren bijzonder ver dienstelijk gemaakt voor zijn zang koor, wat vanzelf ook weer zijn gun- sligen invloed had op het muzikale 'even in onze plaats. Bijna alle tegen woordige leden van het zangkoor heb ben aan hem hunne opleiding tot koorzanger genoten. Aan dit uitste- rende onderricht en bekwame leiding lankt het zangkoor van St. Jan Bap tist voorzeker de uitstekende reputa tie die het overal geniet. Op welk een ïoog peil dit koor staat, heeft het reeds meermalen ook naar buiten be wezen. Zoo behaalde hij met zijn koor op 15 Juni 1922, op een concours van Rotte's Liedertafel te Rotterdam in le 3e afd. den 2en prijs met lof der ury. Dfit was een heele prestatie, mt men had zich te meten met 14 oncurrenten, waaronder koren van 0 tot 80 man sterk. Het koor van den [eer v. Bladel telde toen slechts 24 iden. Van de voornaamste Missen welke iregeld onder de bekwame leiding |an den heer van Bladel worden uit- ivoerd, noemen we: „Missa festiva" in Philip Loots, „Missa Sanctissi- lae Trinitas" van Hubert Cuijpers, Missa In Nomini Jesu" van Jos. anken, „Missa S. S. Sindonis" van i. Mitterer, terwijl nog in studie „Missa S. Maria Magdalena" van p Loots on „Missa in O. dur" van lax lijk spreekt vanzelf dat zoo'n zeld- jubiié van zulk een verdienste- dirccteur niet onopgemerkt zal jorbij gaan. [Donderdag 28 Nov. zal des mor- om 9 uur ter eere van den jubi- is een plechtige H. Mis worden op lagen, ter welke gelegenheid door Zangkoor de Mis „Sanctissimae aütatis' van Hubert Cuijpers zal jjrden uitgevoerd. Na de H. Mis zal 1 Zangkoor gemeenschappelijk ont- fcn in hotel „De Twee Kolora- m waaronder de jubilaris door leden zal worden gehuldigd, onder nbieding van een cadeau. Lm half 121 uur houdt de jubi- [ïs ten zijnen huize receptie. Bp het avondprogramma staat o.a. feestdiner in hotel Verwiel, met pecialc attracties. foor den directeur en het koor be- oft hot een heele feestdag te wor- ■am pis DS. in Etalage- wedstrijd ij deelden fn ons vorig nummer fös mede dat de jury bestond uit de |ren j0s. JVleijring, Rö log en sd;é Verborst, allen te 's Bosch. Zooals bekend Is de heer Jos. Meij- »g. voorzitter van den R.K. Midden todin het bisdom 's Bosch, de heer Röling, oud—winkelier, thans ver fden aan de Middenstandsbeweging, de heer André Verhorst, leeraar jn de Kor, School te 's Bosch. De beoordeeiing der étalages zal aais hebben op Dinsdag 26 dezer. Wij schreven nog in ons vorig JRifner dat er mogelijk nog eene ifrassing kwam. In de laatste vergadering van het 'stuur van W. B. in October, was I de behandeling van den Etalage- ^strijd reeds gesproken over eene Jüoncfeë attractie oij deze gelegen- 'B in den vorm van de verlichting MiVI nden majestueusen toren van 5t. Jan, die den volkeren in den ver ren omtrek zou verkondigen dat hier iets bijzonders aan de hand was en de bezoekers hierheen zou trekken. Door tal van omstandigheden wer den de besprekingen en onderhande lingen gerekt, tot piots de belangrijke tijding kwam, dat namens het Ge meenlebesluur en de Lichtbedrijven gedurende de a.s. week de machtige St. Janskerk (speciaal de 70 M. lange toren) en het prachtige bouwwerk der Ned Herv. kerk des avonds met schijn werpers worden verlicht. Zeker twee prachtige gebouwen die in de schitterende verlichting met Philips schijnwerpers een grootsch effect zullen maken en een groote attract.e zullen vormen voor den a.s Etalage—wedstrijd. Het bestuur van Waalwijks Belang Naast zijne van ouds bekende Maatzaak zal ondergeteekende in alle soorten Dames-, Heeren- en Kinderschoenwerk, uitsluitend betere kwaliteit en alles gegarandeerd. Specialiteit in Luxe Pantoffels. Alle soorten Maatwerk voor gevoelige voeten. Uitgebreide collectie Rubberartikelen en Viltzolen in concurreerende prijzen. Aanbevelend. A. DE BONT, Stationsstraat. kan voor de deelnemers nog een be langrijke mededeeüng doen, dat n I. op haar verzoek van B. en W. is verkregen, dat gedurende den Etalage wedstrijd het verbruik van electriciteit voor de verlichting boven hot normale verbruik, wordt berekend aan slechts 7 cent p. r K.W.U. Eene belangrijke concessie, waardoor men dus in staat is flink te verlichten. De Waalwijksche Ijsbaan, In den foijer van de N V. Hotel De Twee Kolommen werd Donderdagavond een vergadering gehouden van aandeel houders in de op te richten Waalwijk sche IJsclub. Uit de drukke opkomst konden we reeds terstond afleiden, dat de aandeeltjes ad f 25.— (spijts menige beurscrisis) zeer vlot waren en zouden worden afgenomen. Er bleek vee! na- >3ag. te zijn. •""Als voorloopig bestuur der op te richten vereeniging hadden achter de bestuurstafel plaats genomen de heeren M. A. J, van Liempt, J. Tielen, P. Dekkers, W Eibers, A. Verhilst Jr., j Verwiel, P. Kalis, Chr. Kierkx en C. G. Nieuwkoop. De bijeenkomst stond onder leiding van den heer van Liempt, voorzitter van Waalwijks Belang, welke vereeni ging de voorbereidende werkzaam heden voor de op te richten IJsclub heeft geleid. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk welkomstwoord en gaf zijne tevredenheid te kennen over de drukke opkomst. Een zoo groote belangstelling, zeide sprgeeft de zekerheid dat de IJsclub zal worden geboren. De tijd is te kort geweest voor het voorloopig bestuur om nog op de Siichtingsvergadering de statuten >e kunnen aanbieden. Dit zal straks de taak zijn van het definitief bestuur. Spr vraagt dan aan de aanwezigen om zich uit te spreken over de wijze waarop de vereeniging zal worden gevormd. Het voorloopig bestuur is op de gelukkige gedachte gekomen om de vereeniging te vormen uit aandeelhouders, waarmede grootere zekerheid wordt verkregen voor een langdurig voortbestaan der vereeniging en het nakomen der financieele ver plichtingen. Vervolgens gal de voorzitter een overzicht over de voorbereidingen, onderhandelingen enzhoe door het bestuur van Waalwijks Belang deze zaak na besluit der algemeene vergade ring was Ier hand genomen en be eindigö, dank zij de krachtige mede werking der heeren van 't voorloopig comi Vervolgens deelde hij eenige cijfers mede omtrent de exploitatie en finarscieering van de ijsbaan, waaruit bleek, gezien het groot aantal aandeel houders, dat de stichtingskosten abso luut geen bezwaar mede brengen. Voorgesteld wordt om de benoodigde gronden van de diverse landeigenaren te huren voor den tijd van 10 jaar, Nuttige en Practikche voor Dames zoowel ais voor Heeren en kinderen vindt U bij Grootestraat 207 W A A L W IJ K zooals wij in vorige pummers hebben medegedeeld. Aan de aandeelhouders wordt de concessie gegeven, dat zij gedurende 10 jaar met geheel hun gezin gratis toegang hebben tot de ijsbaan. Uit de voorgelezen lijst van den heer J. Tielen bleek, dat er reeds 60 aandeelen werden geplaatst. Hierna volgde een korte gedachten- wisseling over den aanleg van den dijk. Door deskundigen werd gezegd, dat men zonder gevaar het ontworpen plan kan uitvoeren. Mocht bij de werk zaamheden blijken, dat verzwaring van den dijk noodzakelijk is, dan kan zulks zonder hooge kosten nog worden gedaan. Op de vraag of de ijsbaan ook zal worden verlicht, antwoordde de voor zitter, dat zulks wel voor de naaste toekomst te overwegen is. Men acht het echter beter om het eerste jaar met een bescheiden opzet te beginnen. De aanwezigen verklaarden zich met de ontworpen plannen en voorstellen accoord, waarna aan de vereeniging den naam werd gegeven van „Waal wijksche IJsclub". Alvorens men overging tot 't kiezen van een definitief besiuur, verklaarden de heeren van Liempt en Tielen. dat zij met veel genoegen de voorberei dende werkzaamheden hebben geleid en met belangstelling de nieuwe ver eeniging zullen volgen, doch dat zij niet in aanmerking wenschen te komen voor bestuurslid met bet oog op de vele werkzaamheden die zij in hun ambt en bedrijf, maar tevens in de tal van bestuursfuncties reeds hebben. De voorzitter herhaalde nog eens zijn opmerking reeds op de vergadering van W. B gedaanhet is niet ge- wenscht om alles aan één kapstok te hangen. De heeren van Heesbeen, Spijkerman e a, drongen aan dat deze heeren zou den aanblijven, ai was 't dan voorloopig voor een jaar, doch zij meenden bij hun besluit te moeten blijven. Alvorens de voorloopige bestuurstafel hooren te verlaten, bracht de heer van Liempt haritlijk dank aan den secretaris van Waalwijks Belang, den heer Jan Tielen, voor diens zeer vele werkzaamheden welke noodzakelijk aan de stichting zijn voorafgegaan. Vervolgens werd met uitzondering van de heeren van Liempt en Tielen het voorloopig bestuur gekozen als definitief bestuur. rÖe Voorzitter bracht huide aan den initiatiefnemer van het plan, ijsbaan aan de Haven, den heer Chr Kierx. Met een woord van dank sloot de heer van Liempt deze vergadering. De bestuursfuncties zijn als volgt verdeeldW. Eibers, voorzitterA. Verhilst |r secretaris en J. Verwiel, penningmeester, - Aan het slot mogen wij wei een woord van hulde brengen aan „Waal wijks Belang", dat hier wederom als bij de Zwem—inrichting en zoovele andere zaken, het initiatief nam, de zaak aanpakt en voorbereidt en zorg draagt dat we weer een prachtige vereeniging rijker zijn. Waar zal men 't vinden, een baan van 500 M. lang, 65 M. breed, in de kom der gemeente, goed financieel gefundeerd enz. Examen. De heer W. Meijs, leeraar Aardrijks kunde M O. te Kaatsheuvel, is heden geklaagd voor het Godsdienstdiploma M O. van de R K. Leergangen te Tilburg. St. Nicolaas, Bij al de drukte voor de Etalage- week zal het St. Nicolaasfeest niet vergeten worden. De dames der be stuursleden van Waaiwijks Belang zijn reeds bijeen geweest en besloten is dat a.s. Maandag de St. Nicolaas— collecte za! worden gehouden door dames die zich hiervoor bereidwillig beschikbaar stelden. De bedoeling is de opbrengst dit jaar speciaal aan te wenden voor een Kinderfeest, de organisatie van een Tombola, een bezoek van Si. Nicolaas in eer. zaal, met uitreiking van prijzen, van verrassingen mogelijk met een kindeifiim of wat ook. In eik geval belooft het een echt Kinderfeest te worden en waar het hier over zoovele honderden gaat, hopen wij dat eenieder eeris flmk in den zak zal tasten, opdat den kin deren een prettig en rc yaal St. Nico laasfeest kan worden bereid Steunt de St. Nicolaas collecte dus a.s. Maandag met een flinke gift. De collecte in de St. Antonius parochie wordt reeds a s. Zaterdag middag gehouden. Winkeliers, die suikerwerk of speelgoed voor het St. Nicolaasfeest der kinderen willen schenken, kunnen hun bijdragen doen bezorgen bij de dames van W. B. Winkeliers, toont uw goed hart Overste Maria Francinetta. De Eerw. Moeder Maria Frar cineffa, overste der Eerw. Zusters J M J. van het St. Theresia-gesticht alhier is ver- trokken naar Rotterdam, waar zij is aangesteld als overste van het St. Bernardus-gesticht aldaar. Irs andere bladen wordt bericht, dat de Eerw. Moeder Maria johanizus uit Schaijk alhier is benoemd, doch wij kunnen mededeeien, dat door de be trokken overheid nog geene benoeming is gedaan, Nieuwe zaak. Blijkens achterstaande advertentie opent de heer A de Bont heden een schoenwinkel in een der huizen van het gebouwen-complex bij de Gas fabriek. De Hitna die om het door haar vervaardigde maatwerk reeds een flinke reputatie geniet zal ongetwijfeld ook met deze nieuwe onderneming succes hebben. De winkel ziet er zoo wel in- als uitwendig keurig uit en is geheel naar de eischen des lijds ingericht. Directe belastingen enz. Bij Kon. besluit van 18 Nov. is: aan J. J. A. Houben, ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Breda, buitengemeenten vroeger te Waalwijk op zijn verzoek met ingang van 1 Januari 1930, eervol omslag verleend uit 's rijks dienst; aan C. H. Stassen, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Nijmegen, 2de kantoor, vroeger te Kaatsheuvel op zijn verzoek met ingang van 1 Januari 19 0, eervol ontslag verleend uit 's rijks dienst. Benoeming. In de commissie voor het afnemen der examens leeraren—stenografie en stenografie in de moderne talen „Groote", te houden Zaterdag 23 Nov. a.s. te Eindhoven is o m. benoemd de heer J. Smarius te Waalwijk. Ongevallen. Dezer dagen werd om den hoek van de Mr. van Coothstraat een fietser door een auto aangereden. De fiers werd in elkaar gereden, de fietser bekwam geen letsel. Een oogenbiik later reed daar een fietser een jongen omver; ook dit liep goed af, hoewel de jongen aardig tegen den grond gesmakt werd. Geslaagd. De heer Everts, werkzaam ten kantore van notaris Schaap alhier, slaagde voor 't 3e gedeelte notarieel Staatsexamen es» werd alzoo benoemd tot candidaat—notaris. Spartaco Marchi. Wij vestigen nogmaals aller aan dacht op het schitterend concert a.s. Maandag 25 November te geven door de „Liedertafel „Oefening en Ver maak", waar als gast zai zingen de in het hoofd van dit artikel vermelde heldenbariton der Italiaansche Opera, van wiens phenomenaal gelHid wij reeds iets door de Radio mochten rtfIuenza^ Griep en, 0 6 f^a bjetter Koorts; Rhoumatiok Wettig beschermd tegen Vervalschingen Hoofdpijn en Kiespijn Prijs 40 en 75 ct. Bij Apoth: en Drogisten Met het oog op de te verwachten drukte raden wij iedereen aan tijdig plaats te bespreken, d w.z. op het hieronder vermelde uur, en niet, zoo als velen voor gewoonte houden, te wachten tot Maandag. De beste plaatsen zijn dan natuur lijk weg. Het concert vangt aan ten 8 uur precies. Aan H.H. Honoraire leden wordt beleefd verzocht hun diploma 1929 mede te brengen. Plaatsbespreking en voorverkoop van kaarten geschiedt Zondag 24 Nov, van 12 tot 1 uur voor honoraire leden, van 1 tot 2 uur voor werkende- en niet—leden, uitsluitend bij vooruitbe taling. „Offerande", Zondag— en Maandagavond geeft de harmonie „St. Jan" haar eerste winteruitvoeringen in het Patronaats— gebouw te v.m. Baardwijk, waarop door hare tooneelafdeeling het be kende tooneelwerk „Offerande van J. Grosfeld zal worden opgevoerd. Met buitengewoon succes is dit stuk reeds elders door vooraanstaande too— neelvereenigingen opgevoerd en dat ook deze tooneelclub voor een goede vertolking van dit mooie maar zware stuk zal zorgen heeft zij reeds be wezen in Loonopzand waar zij j 1. Zondag dit tooneelwerk met groot succes voor de Kon. Erk, Harmonie „Concordia" heeft opgevoerd. Er bestaat dan ook bij het publiek een buitengewone belangstelling voor dit stuk en het zal er beide avonden zeer druk ioopen. De harmonie zal den avond verder met enkele varieerende muzieknum mers opluisteren, zoodat er behalve van een boeiend tooneeistuk ook voor muziekliefhebbers te genieten zal zijn Modelleer— inrichting. Zooals uit de in dit nummer voor komende advertentie blijkt heeft de heer Ant de Ruijter, Sf. Antonius— straat 60, een naar de eischen des tijds ingerichte modelleer—inrichting geopend, waardoor hij in staat is in den kortst mogelijken tijd te leveren aile soorten patronen, modellen en teekeningen voor allerlei schoeisel. De heer de Ruijter ontwerpt de nieuwste Parijsche. Duitsche en Ame rikaansche mode creaties Waar de heer de Ruijter gedfplo rneerd coupeur is en over jarenlange practische ervaring beschikt wordt voor juislen pasvorm en coupe gega randeerd. Een mooie gift. Bij den penningmeester van het Alg Groene Kruis is ingekomen een bedrag van pl.m. f 200 voor aflossing der schuld op het Wnkgebouw. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 43625 BETERE HEERENKLEED ING. Langstraatsche Biljartbond. Biljarten. Zooals reeds is aangekondigd, zal in het Café Smolders de ontmoeting plaats hebben tusschen Amusement en de B.J.C. uit Drunen. Dit wordt de strijd van den dag. Op papier is Drunen de sterkste doch op hun eigen tafeitje is Amusement een niet fe onderschatten tegenstander. Ook hebben zij nog iets goed te maken voor het groote verlies, dat ze tegen de B.J.C hebben geleden op het tourr.ooi te Drunen. Wij zijn benieuwd de mannen van Jan de Reus vanavond aan het werk te zien. Zal Drunen weer winnen? Te Sprang Café Wed. Hoffman speelt „Kunst na Arbeid" de uitgestelde openings—wedstrijd. Te Drunen een plaatselijke ontmoe ting tusschen de B.J C 2 en O P.G. Aan alle wenschen wij veel strijd lust en goed succes. BAX' NIEUWS. Wij ontvingen een dezer dagen het eerste nummer van „Bax' Nieuws", het Huisorgaan van den bekenden Groothandel in Koloniale waren etc. N. V. J. Bax' Groothandel te Woudri- chem. Dit nieuwe blad ziet er heel smake lijk uit en wij twijfelen er niet aan of het zal inderdaad de vriend van 55 000 Huisgezinnen worden, zooals aan den kop van het blad is vermeld. O a. bevat dit eerste nummer ook 'n groot aantal puzzles en raadsels, zoo wel voor de grooten ais voor de kleinen. De mooie prijzen die aan het oplossen der raadsels verbonden zijn zullen er zeker toe bijdragen dat in een groot deel var. de 55 000 Huis gezinnen hard gepuzzeld wordt. Het conflict in de Duitsche schoenindustrie. De Kamer van Arbitrage voor het cor fl ct in de Duitsche schoennijverheid heeft Woensdag e n scheidsrechterlijke uitspraak gedaan, volgens welke mei ingang van 2 Dec. het minimumloon voor mannelijke arbeiders boven de 21 jaar 95 pfennig per uur zai bedragen Arbeiders op stuk loon, die het minimumloon hadden, zullen geen aanspraak op loonsverhooging kunnen doen gelden. VÖRUNEN. Gisteren werd het feest van de H. Cecilia door de leden van het Zangkoor op schitterende wijze gevierd. 's Morgens om 9 uur werd een plechtige H. Mis opgedragen, waarbij alle ieden tegenwoordig waren. Vervolgens ging men naar het Pa tronaat om den dag feestelijk door te brengen, 's Middags werden allen ont haald op een heerlijken feestdisch. De avond werd verder gezellig doorge bracht met zang en voordrachten. 44 Door de graven d'Oultre morit, werd deze week met nog enke le genoodigden als Mr. Lot ff, dr. v. Seters enz. enz. een klopjacht gehou den om de langooren op te ruimen. Zijn wij goed ingelicht dan hebben ze meer dan 200 hazen geschoten en nog enkeie konijnen en patrijzen. Voorwaar een mooie opruiming, wat de telers van harte zullen toejuichen, Maandag werd het feest van de St. Elizabethvereenigtng op gewone wijze gevierd, ten huize van de pre sidente Mevr. J. Lotff. Zondag werd onder de Hoogmis eerst een collecte gehouden welke opbrengst zeer tot tevredenheid strekte. Maandagavond werd een vergade ring gehouden, waarin de presidente mevr. Lotff afscheid nam, van de ver eeniging welke zij altijd vele jaren een goed hart toedroeg, want zij was de beschermelinge en vriendin der armen. Thans gaat zij Drunen verlaten om elders te gaan wonen. Reeds vanaf de oprichting was mevr. Lotff, de ijverige en zorgvolle moeder der armen. De ZeeiEerw. heer Pastoor Goosens dankte namens de leden en de armen van Drunen als presidente, voor al het goede wat ze heeft gedaan voor de armen, en voor wat zij hier tot stand heeft gebracht. RAAMSDONKSVEER. In deze gemeente is men druk in de weer de woningen aan te sluiten aan de drink waterleiding volgens artikel 49 der Bouwverordening moeten alle wonin gen met ingang van 1 Januari a.s. aangesloten zijn, uitgezonderd die woningen die meer dan 25 meter van de hoofdbuis der waterleiding zijn gelegen. Wanneer over deugdelijk drinkwater wordt beschikt dat voldoet aan alle eischen der Bouwverordening, dan kan ontheffing gevraagd worden aan Burgemeester en Wethouders, onder overlegging van een bewijs van het Rijks-Centraal Laboratorium te Utrecht waar men het water op eigen kosten moet laten keuren. De ont heffing zal vermoedelijk niet langer geldig zijn dan een half jaar. Aan vraagformulieren voor aansluiting of vrijstelling zijn verkrijgbaar op de gemeente-secretarie. Door de voetbalclub „de Zwalu wen" is een zilveren beker uitgeloofd, die zal worden toegekend aan de club die „de Zwaluwen" met de hoogste punten de nederlaag toebrengt. A.s. Zaterdag zullen de wedstrijden, aanvangen. De Zilvermeeuwen van het Veer komen het eerst in het strijdperk op het terrein Van „de Zwaluwen" op het Dorp. Tot heden hebben „de Zwaluwen" zich kranig gehouden, de wedstrijden beloven dus wel intersant te worden. De Eerw. zuster Helena Maria in de wereld genaamd H. Muizebelt, verpleegster alhier in het R.K. Zie kenhuis is overgeplaatst naar Eer- sel. Woensdag vierden de leden van het zangkoor het Ceciliafeest. Op gezellige wijze is de dag doorgebracht. Door de R.K. Werkliedenver- eeniging „Kunst na Arbeid" is Zon dagavond in het Henricusgebouw een uitvoering gegeven. Opgevoerd werd Visscherskinderen" volksschets v. P. Odijkin drie bedrijven en „deoMord" een klucht in 1 bedrijf van J. Gros feld. De rollen waren goed verdeeld en er werd goed gespeeld. Het aan wezige publiek volgde de stukken aan dachtig, jammer was 't dat door de vaak wel wat al te rumoerige en zeer sterk vertegenwoordigde jeugd, het genot voor de liefhebbers zeer werd vergald. Door de harmonie „St. Bavo" zal Zondagavond om 7 uur in het St. Leogebouw op het Dorp, aan de leden en donateurs een concert wor den aangeboden afgewisseld met mu ziek en voordrachten. A.s. Woensdag, 27 November n.m. 7'/a uur zal door de harmonie „de Eendracht" in hotel „Huis ten Deijl" een uitvoering worden gege ven. Opgevoerd wordlt o.a, „Valsch alarm" operette in 1 bedrijf en „de slimme schaapherder". Het Bondsgebouw der R.K. Werkliedenvereniging is met ingang van 1 December a.s. opnieuw ver huurd aan H. Broeders, GEERTRUIDENBERG» Evangelisa- tielokaal „Immanuel" Wai Zondag 24 AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 561 /a uur- Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Zaterdag 3uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E K. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „Het Bloedschip". Zaterdag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, „De Zilveren Adelaar". Zaterdag 9 uur, Repetitie Liedertafel Zondag 12 u. Repetitie Lledertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „Het Bloedschip". Maandag 8 uur, Nieuwe Bioscoop, „De Zilveren Adelaar". CORRESPONDENTIE. Abusievelijk staat aan het hoofd van het le blad vermeld: Dit nummer be staat uit drie bladen. Dit moet zijn VIER bladen. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Adrianus z.v. C. Varossieau en A. van Heijst. Willem z.v. J. v. Zeist en Chr. de Rooij. Petrus J. z.v. J. B. Claassen en A. M. v. Balkom. Cornelia J. d.v. J. Treffers en C. P. van den Anker. Wilhelmina d.v. J. Muijs en J. Hoogendoorn. Overleden Adrianus van Vugt, 74 j., echtgen. van J. Paaijmans. Reinier Fr. Hurkmans, 2 weken. Cornelia Ja cobs, 76 jaar, wed. van G. P. v. Iersel. Gehuwd Jan J. van der Sangen,-32 j., won. te Berlicum en Laurentia H. Pullens, 23 j„ won. alh. Ingekomen personen: J. H. van Deelen, van Amerongen. - M. E. van Mierlo, echtg. A. H. van Oorschot, van Heusden. H. O Louwers, van Waspik. A. T. Grut ter, v. Sprang-Capelle. W. J. Keu- rentjes, van Vlijmen. A. P. Voor- braak, van Dinteloord. Vertrokken personen: J. M. Strackx, naar Losser. L. Apfel, naar Tilburg. F. M. Leus, naar Arnhem. H. Pos, naar Oss. J. G. Gerritsen, naar Geldrop. M. F. Snijders, naar Rotterdam. B. J. H. Willemsen, naar Culemborg. J. M. G. Lamers naar Rotterdam. P. van Ree, naar Rotterdam. M. J. van Veldhoven, naar Rotterdam. E. W. van Boven Kaasmakers, n. Tongelre. J. L. Kierkx, naar Til burg. W. A. M. van Huiten, naar Eindhoven. A. A. W. M. van Delft, naar Barneveld. Waalwijk, Varkens f 18—f23. Eieren 14—15 ct. 15 Nov. 1929. November 's morgens van Breda. 10 uurds. Beem GEMENGD NIEUWS. De mcord in den Blijdorppolder. In een buitengewoon politieblad van 20 November maakt de rechter commissaris mr. Francken, belast met de behandeling van strafzaken te Rotterdam, huis van bewaring, kamer no. 1, aan alle opsporingsambtenaren het volgende bekend. Anthonius Martinus Leonardus Ver schuren, geboren te Ocffelt 1 Oct. 1879, reizend koopman, heeft in ver band met den d. d. 9 October te Rotterdam gepleegden kindermoord bij de politie te Middelburg zeer bezwa rende verklaringen afgelegd tegen den thans in bewaring zijnden verdachte W. V. Het is van het grootste belang dat genoemde Verschuren door voor noemden rechter commissaris zoo spoedig mogelijk wordt verhoord. Zijn verblijfplaats is op het oogen biik echter niet bekend. De rechter commissaris verzoekt zijn opsporing en onmiddellijk telegrafisch of telefo nisch bericht. Bij afwezigheid kan ook worden kennis gegeven aan den commissaris van politie 1ste afdeelirg te Rotterdam, bureau Groote Pauwen- steeg. Etalage—wedstrijd, Onder de lijst der deelnemers moet nog vermeld Jos. Pulles—Aarts, Stationstraat. I 3CC0, v - A' R AAMSDONK. Van 915 November 1929. Geboorten P. J. z.v. P. M. N. Verklaren-Rijken. P. A. z.v. P. Fens-Joore. Huwelijken: H. Rolberg, j.m. oud 27 jaar en D. J. Fijneman j.d. oud 28 jaar.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 13