fcltuir iiiicr iliftni GemeiieeÉ kamers Franciie Wenaas re iiaris tidfM iiGiien en uerhoopen Marktberichten. geeft pianolessen. Dankbetuiging. steunbons te koop aangeboden voor gevende dat dit was voor de Blinden- vereenihing St. Odiiia. Daar er nu werkelijk: voor onze vereeniging een colporteur rondgaat, wordt net voor mij lastig, op alle vragen te antwoor den, die mij gesteld worden aangaande de legitimiteit van personen, die men gewoonlijk nog niet anders kan aan duiden, dan door te wijzen op een of ander bijkomstige kenmerkende lichaams-eigenschap. Ik zou door dit bericht in eens een antwoord willen geven. Wordt u aangespoord om te steunen omdat de naam van P. Andreas wordt gebruikt, koop dan geen steunbon. Is de persoon, die zich bij u aan dient lastig, brutaal of gebruikt hij onwelvoegelijke woorden, koop dan geen steunbon. De persoon, die voor onzeBlinden- vereeniging steunbons te koop aan biedt moet voorzien zijn van een legiti matiebewijs, dat is geteekend door den Voorzitter der Commissie voor Blindenzorg den heer Krijgsman, en voorzien is van den stempel van het Commissariaat van Politie. De persoon, die steunbons te koop aanbiedt, mag geen andere artikelen verkoopen. Zou dit toch gebeuren, dan verzoek ik U beleefd dien persoon Uw steun niet te geven. Pater ANDREAS, Adviseur. SPORT. W.SC. Zoowel het eerste als bet tweede Elttal van WSC moeten morgen beiden elders gaan spelen. Het eerste elttal in Oosterhoul tegen de vereeniging „Oosierhout", en WSC 2 tegen Dongen 2, aldaar. Vooral de wedstrijd van het eerste Elftal in Oosterhout tegen de nieuwe en tweede NVB—vereeniging in ge noemde plaats is voor WSC van zeer groot belang. Wij kunnen de spelers niet genoeg op het hart drukken, welk een ontzettend belang er voor de ver eeniglng gemoeid is bij den uitslag van morgen, omreden bij een event, neder laag, WSC zoodanige achterstand bij de momenteele leiders (n.l. T.S.C-) zou krijgen, welke niet meer in te halen zou zijn. Laatstgenoemde vereeniging, die morgen vrij is van competitie, zal met haar aanhang zeer zeker bij den wedstrijd aanwezig zijn, om te zien, of WSC event, mocht struikelen. Laten de WsC—spelers in verband hiermede morgen alles in het werk stellen, om juist het tegendeel aan te toonen wij vertrouwen, dat aanvoerder van Eeten de spelers hierin met zijn enthousias me zal voorgaan. Ook het tweede elftal wacht in Dongen een zware kamp. Ook thans zal het ons wederom benieuwen, wat de reserves morgen zuilen uitvoeren. Beide elftallen vertrekken gezamen lijk per groote H.B,bus van hotel de Twee Kotommen om half twaalf. Z1GO-RWB. Wederom staat voor RWB op a s. Zondag een uitwedstrijd op het pro gramma, tevens is dat de laatste reis in deze competitie. Op eigen terrein werd RWB met 3—0 door Zigo geklopt. Er werd toen door RWB heel slap gespeeld, ais er gespeeld words gelijk 1.1. Zondag tegen TSC dan is een gelijk spel wel te behaien. We vertrouwen dat onze nationaal gestreepten van deze reis eens ongeslagen zullen ierugkeeren, we zijn er van overtuigd dat hei kan. JULIANA. Zondag a.s. komt SCO Goirle een competitiewedstrijd spelen tegen Julia na, dus neei vlug is de returnwed- strijd voor beide vereenigingen vast gesteld. Zondag j.l. wist |uliana na een mooten en spannenden wedstrijd in Goirle te winnen. Wat zal het Zondag geven wei wordt op eigen terrein ge speeld, maar de Juliana-spèiers mo gen wel met hun tegenstanders rekening houden daar SCO over een hard werkende ploeg beschikt wat zij Zondag ondervonden. Het Juliana—elftal heeft nog een kleine wijziging ondergaan die naar wij hopen een verbetering zal blijken te zijn. Aan belangstelling zal het zeer zeker bij deze ontmoeting niet ontbreken daar elk sportliefnebber dezen nieuwen 3e klasser aan het werk wil zien en dit de eenige NVB—wedstrijd is welke in onze plaats wordt gespeeld, Aan vang om 2 uur. luiiana 2e en 3e elftal moeten naar RWB 2 en RWB 3. DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. De Posiduiven—vereeniging „De Getrouwe Duif" gevestigd bij J. van Heeswijk, Tramlaan, zal in combinatie met de vereeniging .De Luchtvaart" hare jaarlijksche Tentoonstelling van Postduiven houden in het café van J. van Heeswijk. Zooals het zich laat aanzien zal het ook dit jaar niet aan belangstelling ontbreken. De tentoonstelling zal geopend worden Zaterdag 14 December 's avonds om 5 uur en gesloten Zondag 15 Dec. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 5ö'/a uui\ Gymnastiek voor de aspiranten B.Q.V, Zaterdag 3'/a uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.EK. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „Anna Kaïénina", Zaterdag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, „De Geheimzinnige Ruiter". Zaterdag 8 uur. Bestuursvergadering Liedertafel Oefening en Vermaak. Zaterdag 9 uur repetitie Liederfafel „Oefening en Vermaak", Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder- tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „Anna Kaïénina". Maandag 8 uur, Nieuwe Bioscoop, „Jimmy knock out". Waalwijk, 6 Dec, 1929. Varkens f 18—f25. Eieren 12—13 ct. 's Hertogenbosch, 4 Dec. 1929. Op de markt van heden waren aangevoerd 2644 stuks. 1451 stuks hoornvee. 1017 biggen. 26 zeugen. 93 schapen—lammeren. 57 Kalveren. De ptijzen waren als volgt: Kalfkoeien van f 220—f 385 p. st. Kalfvaarzen van f 210—f300 p. st. Magere ossen en koeien van f 135—f 230. Vette ossen en koeien van f 0.56 p p te kw Vette ossen en koeien van f 0.48 p p 2e kw Pinken van f 110—f 170 per stuk. Zeugen van f 130—t 170 per stuk. Biggen van f 2.50—12.75 per week. Schapen van f 22133 per stuk. Lammeren van 116.— tot f26.— p.stuk. Verdere mededeelingenVet vee willig, ruim prijshoudend. Kalfvee met goeden han del. Jong fokvee handel vrij goed. Ook voor den dood goed prijshoudend. Schapen en biggen iets flauwer. Zeugen prijshoudend. GEMENGD NIEUWS. De storm in Engeland. De storm heeft te Londen geen on gelukken veroorzaakt, maar wei was net geheele verkeer in de war en reeds om 12 uur 's middags waren 100 in (ercommunaie telefoon- en telegraaf lijnen builen dienst, welk aantal in den loop van den dag tot 128 steeg. In het stedelijk net raakten meer dan duizend verbindingen onklaar, omdat het grondwater de kabels bereikte. Op Queens Square (Islington) is de voorgevel van een huis naar beneden gekomen, waarin zich op dat oogen- olik tien personen bevonden, die echter alien mei den schrik vrij zijn gekomen. Voor het overige bepaalde de schade zich tot omgewaaide boomen en schut tingen en afgewaaide dakpannen. t Tijdens het hoogtepunt van den storm, toen ook de regen met stralen neerkletterde, was er desondanks geen parapluie in de hoofdstraten te zien, want het was onmogelijk er een op te houdenook rege.sja&sen van minder goede kwaliteit woeien aan flarden. Aan de kusten. De KanaaldienstNewhaven—Dieppe werd gestaakt, maar Calais—Dover werd volgehouden. De boot van Bologne naar Folkestone werd naar Dover gedirigeerd. De lichtboei voor de haven van Poole in Dorsetshire is gedoofd en het was onmogelijk haar weer aan te steken. Draadloos zijn alie schepen gewaarschuwd om die haven niet binnen te gaan en zich uit de kust te houden. Een kotter is even ten Noorden van Dublin gestrand, waarbij drie opvaren den zijn verdronken. Het groote stoom schip Franse, dat onderweg van Bor deaux naar New York te Plymouth moet aanleggen, heeft na dne uur vergeefsche pogingen de reis voort gezet en den loods uit Plymouth mee naar New York genomen ÜpdeZuid- Welsche kust ts een Spaansche boot in gevaar en assistentie is uit Miiford Haven vertrokken. In de provincie. Een eigenaardig ongeluk trof een motorrijder op den weg bij Andover in Hampshire. Op 20 Meter voor hem uit, zag hij een boom dwars over den weg vallen. Hij stopte, maar kon niet snel genoeg zijn vaart minderen, zoo dat de boom precies op zijn voorwiel terecht kwam, dat verbrijzeld werd. De rijder kwam er zonder een schram af. Van de beroemde kathedraal in Lin coln is een der windramen van 80 M. hoogte naar beneden gekomen en heett metselwerk meegetrokken en vrij groote verwoesting aan den gevel veroorzaakt. Van de vliegdiensten uit Engeland heeft alleen het vliegtuig naar Amster dam het opnieuw tegen den storm ge bolwerkt, maar van Parijs naar Croydon met wind mee is een vliegtuig geland in 90 minuten. De maximum wind snelheid is vastgesteld te Falmouth met 95 mijl per uur (158 K.M.) Dicht bij Kaap Landsend is het vrachtschip Francis Duncan (2300 ton), dat met een lading kolen op weg was van Cardiff naar Rooven, letterlijk om gewaaid bij het draaien naar Zuid Oost. Van de 26 man equipage heeft het vlak in de buurt zijnde stoomschip kunnen oppikken. De anderen zijn verdronken, zooals de reddingsboot die nog drie uur rondgevaren heeft, heefi vastgesteld. De Francis Duncan is binnen anderhalve minuut gezonken, wat verklaart, dat de bemanning geen wrakstukken heeft kunnen grijpen om om zich aan vast te houden. De Nutsspaarbank te Gorredijk heeft het faillissement aangevraagd van den heer H. B., koopman te Gorredijk. De heer B. was penning meester van, de spaarbank, in welker kas een tekort van i 150.000 is gecon stateerd. De dutvelsche misdaad. Naar het Wolff bureau meldt, is de koopman Curt Tetzner uit Leipzig, die, naar aanvankelijk werd aargeno men, bij Regensburg met zijn auto was verbrand, Woensdag te Slraatsburg in den Elzas gearresteerd. Zooals gemeld had Tetzner een landlooper vermoord, daarna zijn auto in brand gestoken, om het te doen voorkomen, alsof hij in zijn in brand gevlogen wagen zou zijn omgekomen. Doel van deze misdaad was, zooals men weet, een verzekeringsuiikeering voor Tetzner's vrouw machtig te wor den. De vrouw van Tetzner, die inmid dels door de politie is gearresteerd, heefi bekend, da) haar man den moord bedreven en de auto daarop in brand gestoken heeft. De verwachte verzekeringssom be droeg 42 000 mark. Tot de Fransche regeering is een verzoek om uitlevering van Tetzner gericht. V in den loop van den nacht van Woensdag op Donderdag heeft, naar de B. Z. am M. meldt, Tetzner een bekentenis afgelegd. Hij heeft een lijk in de auto verbrand om in het bezit van oe verzekeringssom te komen. De politie arresteerde onder verden king van medeplichtigheid een juffrouw uit Regensburg Zij was op 18 Nov. met Tetzner uit Regensburg mee gegaan naar Leipzig en woonde sindsdien bij mevrouw Tetzner. De politie onder zoekt thans of Tetzner eenige jaren geleden ook zijn schoonmoeder mevr Boehm om het leven gebracht heeft om in het bezit van een verzekerings som te komen. Het verminkte en verbrande lijk van den onbekende, die als Tetzner te Leipzig ter aarde besteld is, zal opge graven worden om de identiteit van het slachtoffer te kunnen vaststellen. Reeds zijn eenige sporen gevonden. Mevrouw Tetzner heeft verder bekend dat haar man reeds eenigen tijd bezig was met het plan een groote verzeke ringssom in handen te krijgen. Hij heeft zijn plannen uiteengezet en wilde een landlooper laten verongelukken, waarna hij over de grens zou vluchten om in het buitenland op zijn vrouw en de verzekeringssom te wachten. Doodslag. De Rechtbank te 's Hertogenbosch, zette heden de behandeling voort van de zaak tegen M. v. d. L. een jongen arbeider uit Eindhoven, thans gedeti neerd, ter zake dat hij op 24 Juni 1929 fe Eindhoven opzettelijk C.Bartelsvan het leven heefi willen berooven, door haar veie meesleken toe te brengen tengevolge waarvan de vrouw spoedig overleed. Deze zaak werd op 5 Sept. 1929 door de rechtbank uitgesteld om een onderzoek te doen instellen naar de geestvermogens van den verdachte. De psychiaters dr. Casparie, den Bosch en Dr. Janssens, Vugt zonden deskundige rapporten over voormeld onderzoek bij de rechtbank in, Volgens dit rapport is verdachte niet ontoerekenbaar, hij is geen psy chopaat. Het O. M. die termen aanwezig achtte om niet de maximumstraf te vragen, achtte niet bewezen dat ver- dacSitte met voorbedachte rade én in kalm overleg heeft gehandeld, hoewel er aanwijzingen voor zijn. De kwalificatie moord kan dus ver vallen. Blijft dan nog doodslag pf zwaar lichamelijke mishandeling. Verdachte heeft zich er vroeger ai over uitgelaten, dat zijn verhouding tot de vrouw tot tragische ontknooping zou leiden. Hij is door jaloezie ge prikkeld en hei slachtoffer geworden van de vrouw, die hij verslagen heeft. Zij heeft veel schuld aan dit drama. Het O M. concludeerde dat verdachte schuldig is aan doodslag en eischte deswege vijf jaar gevangenisstraf. Mr. Baron van Hugenpoth betoogde dat verd. niet wegens doodslag zal kunnen veroordeeld worden daar de opzet tot dooden niet aanwezig was, terwijl hij ook de straf te hoog acht. De uitspraak werd bepaald op 20 dezer. Door een rangeerlocomotief overreden. Gisteravond te kwart voor zes vond in de nabijheid van het stationsem placement te Deventer een treurig ongeluk plaats. Toen de 60-jarige J. Klunder uit Deventer het rangeerspoor naar Oude Haven wilde oversteken bij de kruising met den Rijksweg naar Almelo, werd hij door een rangeerlocomotief gegre pen, met het noodlottig gevolg, dat hem beide beenen werden afgereden en hij zeer ernstige kwetsuren aan het Het deerlijk verminkte slachtoffer, dat gehuwd was, werd irs hopenloozen toestand naar het ziekenhuis overge bracht, waar hij gisteravond te negen uur overleed. Ongeval in een stoomwasscherij. Een ongeval met doodelijken tfloop heeft in de stoomwasscherij „Insulinde" aan den Rijksweg bij Dan Heider plaats gehad, meldt het „Hbid De pl.m 18 jarige D. H. de Wolf heeft ver moedelijk haar arm in de centrifugaal, welke wordt gebruikt om het wasch- goed te drogen, gestoken, waardoor dit lichaamsdeel geheel werd afgerukt, terwijl zij tevens een klap van het deksel van de centrifugaal, dat.zij had opgelicht en nog steeds in de hand hield, kreeg, waardoor een gapende hoofdwonde ontstond. Tijdens hei onheluk was niemand anders bij haar werkzaam. Het slachtoffer werd naar het Marine-hospitaal vervoerd, waar zij 's nachts te half twee, zonder bij kennis te zijn gekomen, is overleden. 31 Inbraken gepleegd. Een te Gadenstedt (Duitschland), wonende 15 jarige vrouwelijke scholier is sedert eenige dagen uit het ouderlijk huis voortvluchtig. Naar de ouders ihans van politiezijde vernomen heb ben, heeit deze veelbelovende jonge dame den laatsten tijd niet minder dan 31 keer ingebroken, voornameTljk-in het district Peine. Totdusverre mocht het nog niet gelukken, het kind in arrest te stellen. Noodlottige brand. Uit Toronto wordt gemeld, dat bij een brand op. een boerderij in de provincie Toronto de eigenaar van de boerderij en zijn 5 kinderen om het leven zijn gekomen. Overleden aan brandwonden. De echtgenoole van den heer M. te Meersen, moeder van 5 kleine kin deren, die dezer dagen zware brand wonden opliep, doordat ze in aanra king was gekomen met de kachel, is aan de gevolgen der brandwonden in het ziekenhuis overleden. De Amerikaansche milliarden-nota voor 1930. De Amerikaansche staatsbegrooting voor 1930, die tegelijk met de bood schap van President Hoover aan het Congres wordt Ingediend, sluit met een totaalbedrag van 4.590 9l5 809 dollar. Na aftrek der kosten voor den post dienst tot een bedrag van 760 470 578 dollar blijven de uitgaven 3 830 455 231 dollar, hetgeen 145 696 000 dollar minder is dan het vorige jaar. De begrooting voor de marine be draagt 380.392.525 dollar tegen 362.061.247 dollar in het vorige jaar. Roovers op Sicilië. Te Agrigento bij Palermo Is een auto, waarin zich een ingenieur, diens gezin en een arbeider bevonden, door roovers aangevallen. De chauffeur moest in een bocht nabij de viüa van den ingenieur stoppen, daar de weg met rotsblokken was versperd Toen de auto stilstond, werd er in het wilde weg op den auto geschoten. De chauf feur werd gedood, terwijl de ingenieur en zijn vrouw gewond werden. Toen werd de auto door bandieten omsingeld, die den ingenieur en den arbeider vastbonden. Zij dwongen daarop de vrouw hen te vergezellen naar de villa en hun het aanwezige geld en de sieraden te overhandigen, De vrouw zou dit doen, toen de roovers meenden het geruisch van een naderenden auto te hooren en vluchten. Er wordt een onderzoek ingesteld. Gistermiddag om 5 uur zijn op den Vughtschen weg te 's Hertogen bosch nabij de gemeente—gasfabriek twee personen, die met een handwa gen in de richting Vught reden, door een auto overreden. Zekere Heesters, afkomstig uit Vught, is daarbij gedood. De ander, die aan het hoofd werd gewond, is naar het ziekenhuis in den Bosch overgebracht. Volgens mededeeling van den chauf feur van de autobus, die behoort tot den dienst den Bosch—Vught, is hij door het schijnsel van de lichten van een naderenden vrachtauto verblind geworden, waardoor hij den hand wagen niet tijdig genoeg had gezien. LAATSTE BERICHTEN. Verloting. Uitslag St. Nicolaasverloting van de R.K. Middenstaudsvereeniging Waal wijk. gehouden onder toezicht der gemeentepolitie. le prfis no. 240 2e 3479 3e 688 4e 3179 5e 1129 6e 2812 7e 4572 8e 4484 9e 2196 10e 58 lie 3364 12e 20b0 St. Antoniuskerk. Van den nieuv,'bouw der St Antonius kerk waait thans de driekleur, ten teekeri dat men aan het dakwerk is genaderd. Goed afgeioopen Terwijl R. de M, Donderdagavond circa half twaalf het café van dhr. v. H., aan de Burg. v. d. Klokkenlaan verliet, liep hij, door de duisternis misleid in den spoorsloot, hij'stond tot even boven de schouders in het water. Op zijn krachtdadig hulpgeroep dat door v. H., zelfs in zijn woning werd gehoord, snelde deze direct toe en begaf zich eveneens te water om zoo doende de M., van een wissen dood te redden. Met den schrik en een nat pak, en zeer zeker een ongezellige St. Nico- laasavond keerde de M. huiswaarts. Dansavond. Het bestuur van Waalwijksch Ge mengde Zangvereeniging zal een Dansavond organiseeren op Zondag 15 December a. s. in de zalen van hotel Verwiel. Langstraatsche Biljartbond. Hedenavond ten 7 uur spelen In de zaal der Jongenscor.gregatle te Drunen de B. J. C. tegen Amusement v.m. Besoijen. „Amusement" sloeg 14 dagen gele den de „B. J. C." met enkele caram boles verschil, hetgeen een pracht- prestatie was. Drunen zal er natuurlijk op belust zijn, deze verloren veer terug te halen en wij geven hun op eigen biljart een goede kans. Maar misschien denkt er Amusement anders over. In dï tweede afd. ontmoet „Kunst en Arbeid" „Volhouden" uit Sprang. Aanvang pl.m. 7 uur in café P. van Daelen alhier. .K. N. N verloor in Sprang met groote cijfers en zullen nu hun best doen dit verlies weer goed te maken Aan aile vereenigingen goed succes ADVERTENTIëN. Voor de vele blijken van be langstelling, die wij bij ons Gouden Huwelijksfeest mochten ondervinden, betuigen wij aan allen onzen oprechten en harte- lijken dank,. H. v d. BROEK v. Besoijen en Familie. Waalwijk. December 1929. zoekt nette in het centrum van Waalwijk. Brieven onder No. der advert, a. h Bureau v. d. blad. 43713 Diploma L. O. en M. O. Collége Musical Beige, /tnvers, De prijzen kunnen tegen inlevering der loten, waarop een prijs gevallen is. worden afgehaald bij de Fa. Wed. van N WOONHUIS met WERKPLAATS enz. en van WEILAND, onder Capelle. Op Vrijdagen 20 en 27 Decem ber 1929, telkens 's avonds 6 uur bij inzet ten herberge van MEJ. WED. A. VAN DER HAART te Capelle en bij toeslag ten herber ge van L. F. VAN DONGEN, al daar, zal te CAPELLE, ten verzoeke van de KINDEREN JAGORUS DEKKERS, aldaar, in het openbaar ONDER CAPELLE: KOOP 1. Een perceel weiland aan de Lage Zandschel, sectie F, no. 706 en 1197, groot 49 A 80 c.A. KOOP 2. Het perceel weiland zijnde een del aan de Tolsteeg, sectie G, nos. 276 en 277, groot 36 A. 10 c.A. KOOP 3. Een woonhuis met winkel, werkplaats, magazijn, erf, boomgaard en bouwland, sectie F, nos. 1076, 942 en 943, groot 38 A. 30 c.A. Aanvaardingkoop 1 is in huur tot Kerstmis 1930 bij W. Pruijs- sers te Loonschendijk voor 80 per jaar; koop 2 kan in eigen ge bruik worden aanvaard bij de betaling der kooppenningen; koop 3 kan worden aanvaard in eigen gebruik op den len April 1930, of zooveel vroeger als deze koop door den verkooper zal zijn ontruimd. n m n n n n p ts V m

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10