D£ ECHO VAN «ET ZIEN Eddie Polo Uitte Bioscoop - uiaaiuiijh uistjeb Nieuws uit Kaatsheuvel. in zijn nieuwste opname SPANNEND! STERK No. 98. Woensdag 11 Dec. '29. 52e Jrg. TWEE [IE KLAD- PROVINCIAAL NIEUWS-™ Waalwijk, 10 Dec. '29. Kerstnummer. Wij stelien ons voor een extra verzorgd Kerstnummer uit te geven op Dinsdag 24 dezer. Het zal behalve een keur van arti kelen verschillende plaatjes, linoleum sneden enz. bevatten en in kleuren gedrukt worden. In het nummer van Kerstmis zullen wij de abrnnements—advertenties van Zaterdags opnemen, omdat dit nummer voor de adverteerders bijzondere waar de heeft en algemeen verspreid wordt Er zal ook gelegenheid zijn z'n advertentie in twee kleuren, rood en zwart gedrukt te krijgen, tegen geringe verhooging Men geve tijdig zijne advertentie op De Administratie. Overeenstemming met de Lederfabri kanten inzake Leder—Controle. Tusschen de groep lederfabrikanten en de Schoenmakerspatroonsbonden is thans op alle punten der statuten en huish. reglement overeenstemming be reikt, zoodat het gereorganiseerde Ledercontroieslaiion 1 Januari a s in werking treedt. Vanaf dien datum gaan de iederfabrikanteri dus stempelen. Het bestuur van het L C.S is thans samengesteld uit Mr. J. A. O. M van Heiienberg Hubar, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, voorzitter. Hub. J. Aarts, jan Theeuwes, beiden te ReyenA. Vester, Gilze en H de jong, Oosterhout, bestuursleden leder fabrikanten. H. J. Bergers, Utrecht; W. Donker Pzn., Jan Hardenbol, Roüterdamen M. D. Lankester, Amsterdam, bestuurs leden schoenmakerspatroons. Gaston Stein, Reyen, piaatsvervan gend bestuurslid voor de lederfabri kanten. (Het pl.verv. bestuurslid voor de schoenmakerspatroons moet nog worden aangewezen). Mr. v. d. Loo, de secretaris der Federatie van vereenigingen van leder fabrikanten, is met adv. stem aan het bes'uur toegevoegd. Mr. Jonker zai de functie van juri disch adviseur, welke hij vanaf de oprlch'ing van het L C S. bekleedt behouden. Als secretaris—administrateur met adv. stem is benoemd F. Hesseis Dpn Haag. ZATERDAG en ZONDAG tn de Onjuist. In het artikeltje van St. Nicolaas in ons vorig nummer komt een aardige blunder voor, dien de lezers zelf wel zuiien hebben verbeterd. Er staat dat de prijzen en prijsjes voor de kinderen, ter^ gelegenheid van het St. Nicolaasfeest in 't Bonds gebouw, waren aangekocht bij winke liers niet—leden van W. B., dat moet natuurlijk zijn bij winkeliers—leden van W. B. Liedertafel „Oefening en Vermaak De Liedertafel „Oefening en Ver- maak" za' tweeden Kertdag het publiek eene Voiksmafinée aanbieden en des avonds leden, honoraire leden en ge noodigden een groot Bal. Geslaagd. Mej. Cor Verschure, Stalionsstr. 110, slaagde aan de Nieder Duitsche Mode vakschool voor 't diploma coupeuse. FVaalwijksche Kanarie—vereeniging. De groote nationale- en groeps wedstrijd van zangkanaries, georgani seerd door de Eerste Waalwljksche Kanarievereniging, wordi den eersten Kerstdag geopend, des morgens om 10 uur; sluiting 's avonds 9 uur. Den tweeden Kerstdag wordt de ten toonstelling eveneens des morgens om 10 uur geopend. Des middags 4 uur heeft de trekking plaats van de loterij, na afloop waarvan de tentoonstelling»- prijzen zullen worden uitgereikt. Wij vernemen nog. dat de heer A C. v. d Heijden, de sluitingsrede zal houden, waarin hij in 't algemeen zal spreken over vogel—bescherming. Niet verkocht. Het huis me! schuurtje aan den Parallelweg van den heer W. v d Heijden, dat ingezet was op f3600, werd Maandagavond door Notaris Jansen in „De Twee Kolommen" ge veild. Bij toe3lag werd de inzet met f 200 verhoogd. Voor dit bedrag werd het niet gegund, Eveneens is niet afgegaan de gisteravond door Notaris Schaap irf de „Korenbeurs" gehouden toeslag op de Melkfabriek. Het gebouw, dat op f 3000 was ingezet, bleef op dit bedrag hangen en werd niet gegund Waalwijks Gemengde Zangvereenigtng. Zooals we in ons vorig nummer reeds hebben vermeid, organiseert boven genoemde vereeniging a s. Zondag een bal fn de zalen van Hotel Ver wiel. Het beste strijkje, dat te krijgen was, Is geëngageerd, ni. van v, Opsta! te Tilburg De vereeniging moest zich daarvoor we! een flink geldelijk off r getroosten, doch zij wenschte vóór alles verzekerd te zijn van een goede jasz—band, omdat daarvan het slagen van het bal afhangt. Verder zullen er diverse attracties zijn, die de stemming bij de aanwezigen wel er in zal houden. Het bestuur der vereeniging verzoekt ons te melden, dat het geen cabaret avond is, die meestal gehouden wordt om de berooide kas te spekken, maar een geanimeerd gezellig bal. Enlréekaarten f 1.25 per persoon (alles inbegrepen) zijn te bekomen bij Sigarenmagazijn Wed Th. Pulles. Opgepikt. Zondagavond werden door de politie de Gebr. v. G. alhier opgepikt en naar Oen Bosch gebracht, waar ze nog een kleinigheid hebben uit te zitten. Vechtpartij. 'i Gebeurde dezer dagen op het goederen—amplacemenl alhier. De voetman S. alhier wilde den landbou wer v. d. S. uit Sprang—Capelie, die eveneens met paard en kar aan 't station stond, passeeren. Naar ver luidt wilda v. d S. geen ruimte maken om S. te laten passeeren. Toen de laatste dit toch probeerde, sprong v. d S danig uit zijn vel. Hij greep een riek en sloeg S. op z'n hoofd Toen anderen hem wrlde weerhouden werd hij zoo woedend, dat hij een klomp uittrok en andermaal het hoofd van S. als tegenpunt zocht. Dat was schijnbaar nog niet genoeg. Hij onttrok S- diens zweep en ranselde er op los. De politie heefi proces verbaal op gemaakt. Langstraatsche Biljartbond. De uitslagen der 1.1. Zaterdag ge speelde wedstrijden zijn als onder staand le afdeeling. B. J. C. Drunen Amusement Waalwijk. Th. v. d. Wiel 100 L. v. d. Linden 34 Fr. Vesters 51 Th. Trots 100 H. Brok 100 J- de Reus 83 J. Brok 100 M. v. d. Ven 61 P. Schalken 100 M. Verhagen 63 C. Koks 100 C. Verhagen 89 551 2e Afd. Kunst na Arbeid V. B. C. Waalwijk. Vrijhoeven-Capelle. J. Duquesnoij 30 C. Pulles 75 A. v. Spijk 69 J. Treffers 75 A. de Ruijter 45 De Jong 75 O. Rombouts 60 Ph. Oversteeg 75 J. de Munnik 57 A. Treffers 75 P. v. Daelen 61 Treffers 75 322 450 Voor a.s. Zaterdag zijn vastgesteld de wedstrijden V.B.C. contra Kunst na Arbeid en O. P. G.—B. J. C. 2, beiden in de 2e afdeeling. Autobus in een sloot. Naar men ons mededeelt, is Vrijdag avond onder Dussen een autobus van .Onze dienst", door het defect raken der stuurinrichting, aldaar in een sloot gereden Er bevonden zich twaalf pas sagiers in de bus, die allen min of meer lichte verwondingen opliepen. Toen de bus in de sloot reed, ontstond er een paniek onder de Inzittenden dat sommigen zich door de ruiten naar buiten werkten. Direct na het ongeval is daarbij de motor nog in brand gevlogen. De boschbranden in Brabant. In hooger beroep stond terecht M. B. een jonge arbeider uit Goirle. Ver dachte had in de bosschen van een landgoed onder Hilvarenbeek, toebe- boorende aan den heer van Beusekom een brandende lucifer weggeworpen, waardoor een begin van brand ont stond, welke spoedig opgemerkt, da delijk geblusch/ werd. Verdachte was in de omgeving blijven rondslenteren in afwachting of men hem ook bij het biusschen van den boschbrand zou te hulp roepen. Hij had wel eens ge hoord, dat heipers bij boschbrand f 3.- konden verdienen. Verdachte bekende boschbrand te hebben gesticht om ook f3 te kunnen verdienen. Er was een psychiatrisch onderzoek ingesteld naar de geestvermogens van verdachte. De deskundige Dr Casparie te Den Bosch achtte verdachte ontoe rekenbaar. Dr. Janssen directeur van het krankzinnigengesticht „Voorburg" te Vught vond verdachte minder toe rekenbaar, doch beide deskundigen waren het er over eens dat de jongen onder voor hem geschikte leiding en toezicht behoort te worden gesteld. De eisch van den adv. gen. luidde 3 maanden gevangenisstraf en voorts dat verdachte ter beschikking van de regeering zal worden gesteld. DRUNEN Door de leden der beide Congregatie's is de feestdag van Maria op bijzondere wijze gevierd, 's Morgens werd een algemeene H Communie gehouden. Na het Lof met processie deden ruim 50 nieuwe leden hun op dracht. Om 6 uur werd door de tooneel- vereeniging van het Jongenspatronaat de eerste winteruitvoering gegeven in het patronaatsgebouw, alwaar geen plaatsje onbezet bleef. Opgevoerd bedrijven van J. Grosfeld Het program werd ingezet doof de harmonie met een flinke M«rsch, daar op volgde Cavalerie Lé*è e van F. Suppé en Cavaüeria Rusticana van M Kessels, onder leiding van den emi— nenten directeur H. Brok, Hierna werd door den eerw. heer Willems, kapelaan het woord gevoerd om drie jubilarissen der Jongens— Concregatie te huldigen bij hun 50 - jarig lidmaatschap n 1 A van SpeQk, F. van Nunen en C. van Nunen. Daarna werd met de opvoering van het tooneelstuk begonnen Ofschoon het stuk voor velen zware eischen stelt, werd het met succes opgevoord. De spelers waren allen geknipt voor hun rollen. De moeilijke en zware rol van dokter Halters was in handen van ijpelaar, die zijn rol volkomen be— heerschte en doorvoelde. Ook de heer Thomas van de Wiel als oud—zee kapitein, gaf een onverbeterlijke creatie van zijn rumoerig leven. Het spel van den jeugdigen H. Brok als bellejongen droeg niet minder tot het groote suc ces bij. j. Meixs toonde zich als ontaarde zoon van dr. Hatters, als altijd een handig speler. De rol van zijn broer Bernard die priester gewor den is was bij M. van Drunen in goede handen. Ook de andere spelers waren hun rollen waard en mogen niet onvermeid blijven; zoowel J. Elshout de slechte vriend van Tony, als Th. v. d. Wie! oud—matroos gaven mooi spel te zien. Stevens als Regeerings—ambtenaar was ook getypeerd evenals J v. d. Putte ais Politieman, en C. v. Speijk en Sambeek resp. als huisdediende en chauffeur, vertolkte? hun rol uitstekend Een woord van tof aan den Ijverigen regisseur, den heer L. Pijnenborg, onder wiens bekwame leiding dit stuk voor het voetlicht werd gebracht. Zondag werd alhier in het café van den heer Th. Eishout, een biljart- seance gegeven door professor Koehof Deze gaf op een partij van 500 ca ramboles 400 caramboles voorgif?. Vele liefhebbers waren aanwezig om de prachtige stooten te zien. N1EUWKUIJK. Maandagavond j.l. had in het Bondsgebouw alhier een vergadering plaats van de besturen der verschillende kerkkoren in het Dekenaat Heusden. Deze vergadering stond onder lei ding van den Z^erEerw. heer Man naerts Pastoor te Tilburg De Z. E. heer Pastoor opende de vergadering met den Christelijken groet Spr. zeite uiteen het doei der bij eenkomst n 1. om tot oprichiing te komen van een korenbond in deze streek. De bedoeling van zuik een bond is voornamelijk de bevordering van den kerkzang en de actie daarvoor wakker te roepen en levendig te houden. Het levendig houden hiervan kan voornamelijk geschieden door jaarlijks een onderlinge» zangersdag te houden zoo-als 1.1. in Waalwijk Ook is ten zeerste aan te bevelen het volgen van een cursus. Het koor krijgt dan een beter begrip van gregoriaansche zangen. Het bestuur van een dergelijken Zangersbond zai bestaan uit een af- gevaa digde van elke plaats waaraan worden toegevoegd 3 geestelijken, waarvan 1 als Voorzitter zal fungeeren. De verdere functies zuiien onderling worden verdeeld. In beginsel werd door de aanwezigen besloten tot toetreding als lid van den korenbond. Donderdag 2 Januari, zal een defi nitief bestuur worden gekozen. Na een dankwoord voor de opkomst, daarbij de hoop uitsprekende van een gunstig antwoord voor de oprichting van dezen bond, sluit Pasloor Man naerts deze vergadering met den chr, groet. DEN BOSCH. Naar wij vernemen heeft de bedrijfscommisste niet alge meene stemmen besloten om aan B en W. te adviseeren geen nieuwe gasfa briek te bouwen, doch mljngas te betrekken uit de Limburgsche mijn. Wanneer de gemeenteraad daartoe het besluit zou nemen, zou de levering oyer twee jaar kunnen geschieden. 's B. Crt. 's-HERTOGENBOSCH. Naast het stadhuis op de Schapenmarkt is men bezig met het grondwerk voor een nieuw groot gebouw van Vroom en Dreesrnan. Men had gemeend onge veer 3 M. te moeten uitgraven, doch daar men op ean veenlaag stootte, moest men bijna anderhalve meter dieper gaan. Hoewel men de fundee ring van de belendende panden stevig ondermetseid had en nog andere voorzorgen had genomen, begint er, nu men aan het heien is, groote wer king in die panden te komen. Ze zijn zichtbaar aan het verzakken. Van den winkel van den heer Noyons is de pui middendoor ge scheurd. Alle binnenmuren scheuren, evenzoo de vloeren, ramen en deuren zijn ontzet. Van den bakkerswinkel van den heer P. Hendrix is een ge- deelie scheefgezakt. In het daarnaast gelegen pand van den heer Diesveid scheuren de muren eveneens en zijn de deuren ontzet. Tusschen beide laatstgenoemde panden ziet men een j groote scheur van den grond tot het Het aan de andere zijde gelegen stadhuis heeft nog niet te lijden gehad, doch aan da achterzijde vertoont de nieuwe garage van den heer Van Hoeckel ook reeds werking, terwijl in de straat een verzakking plaats had. Het huis van den heer Noyons, dat het meest geleden heeft, wordt flink gestut. Gevaar voor instorten schijnt niet te bestaan. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Mej Kalis, onderwijzeres aan de Chr. School alhier heeft tegen 1 Febr. a.s. ontslag aangevraagd. J.l. Zaterdagmorgen omstreeks half negen ontstond een schoorsteen brand in het Café voorheen Wed. H< ffman alhier. Doordat de brand spoedig werd opgemerkt kon het vuur gelukkig nog worden gebluscht. zoo dat verder onheil werd voorkomen. CAPELLE. Tot voorlezer in de Ned. Herv. Kerk alhier is benoemd de heer }oh Molegraaf Szn. J I. Zaterdag had A. R het onge luk in zijn hand te hakken met het noodlottig gevolg dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Bij de j I. Zaterdagmiddag ge houden verkiezing voor 3 notabelen der Ned. Herv. gem. te dezer plaatse zijn gekozen de heeren J. v. d. Hoeven en C. Dekkers, terwijl een herstem ming moet plaats hebben tusschen de heeren W. B. Rijken en A. Smits. J.l. Vrijdag geraakte de land bouwer C. v, T. met kar en paard in de Oude Straat. Spoedig kwam de noodige hulp opdagen en met vereen de krachten gelukte 't een en ander op hef droge te krijgen. Behoudens kleine materieeie schade liep dit ongeluk buitengewoon goed af. Teen dezer dagen de heerC. P. op zijn fiats over den Loonschendijk reed kwam hij in de daarlangs loo- pende sloot terecht. Met den schrik en een nat pak kwam hij vrij. De heeren J. Haverbais en J. Nleuwenhuijzen hebben hunne be noeming tot ouderling en diaken der Ned. Herv. gemeente a/d. Loonschen dijk aangenomen. Naar men ons mededeelt, worden door bewoners van de Regtvaart po gingen in het werk gesteld om het protestantsche gedeeile der gemeente Lconopzand met de gemeente Sprang C.ipeüe vereenigd te krijgen. Men ts er van overtuigd, dat dit streven door de betrokken bevolking ten zeerste zal worden toegejuicht. WASPIK. Door Gebr. Dekkers is aan Burgemeester en Wethouders het ver zoek gericht om vergunning tot het oprichten eener koperslagerij en door A J, van krsei om vergunning tot het plaatsen van een electromotor in zijne klompenmakelij Het zoontje van den heer j. had het ongeluk van een wagen te vailen. Overbrenging naar het Ziekenhuis te Raamsdonksveer werd noodig geoor deeld. In het Hotel van den heer t'. van Ierse! werd aanbesteed het verbouwen van een woonhuis tot winkelhuis voor rekening van de heeren Gebr. Dekkers te Capelie. Het metselwerk werd gegund aan J. van den Broek te Waspik voor f850 het timmerwerk aan Gebr. Boom <e Raamsdonk voor f 550 -— en het schilderwerk aan Th. Hamers te Waspik voor f 309. RAAMSDONK. Door B. en W. is aan H, Broeders verlof verleend voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken draak in het Bondsgebouw der R K. Werklieden- vereenlging. in het gelaat verdwijnen spoedig door deze des avonds met wat PUROL in te wrijven en door zich des morgens te wasschen met warm water en gewone zeep of beter nog met Purolzeep. 't Voldoet iedereen. Aan J. Th. Riool is vergunning verleend tot plaatsing van een schuur achter zijn woning in de Havenstraat. Langs den Rijksweg naar Ooster hout zijn weer een heele partij boomen gemerkt, welke tengevoige van iep ziekte binnenkort zuiien gerooid worden. Door den storm van de laatste dagen werd alhier bij verschillende landbouwers aan de daken van hun boerderijen belangrijke schade aange richt. Ook zijn vele ruiten vernield en talrijke dakpannen moesten het ont gelden. De familie Jansen ontving bericht, dat het rijnschip „Cornelia* toebe hoorende aan hun zoon H tengevolge van den storm bij Emmerich is gezonken. MADE, Op de nummers der uitge geven bonnen tijdens de St. Nicolaas- dagen door den winketier J. Nollen zijn de volgende prijzen gevalien: Op no. 216 een 18 deeltg eetservies. No. 48 een keukenstel. No. 104 een waschstei en op no. 160 een prach tige portemonnaie. De onderwijzer J. v. d. Stelt ie Orimmeien is al3 zoodanig benoemd aan de Chr. school te Zwolte. De brievenbestellers die Zater dag vanuit Drimrneien den Biesbosch te bestellen hadden, hebben weer een gevaarlijken dag achter den rug. Reeds vroeg tn den morgen nad de kleine motorboot te kampen iegen de hoog opslaande golven en den Z.W.- storm. Terugkeeren daaraan denken deze plichtsgetrouwen niet ook ai steekt geen enkele schipper de rivier meer over. Bij den polder Lepelaar kregen zij een motordefect doordat er een vliegwiel afvloog en waren zij met hun bootje prijs gegeven aan den wilden hevigen siorm en het snel stroomende water. Besteller V. heeft later de geneeie bestelling te voet uitgevoerd, veei trotseerende. terwijl van H. zich naar Drimmelen liet steepen met een ander mutorbooije dat midden op de rivier zijn roer verloor. Beiden zwalkten toen willoos tusschen de baren totdat zs op den polder „de Getsler" terecht kwamen en later aoor het melkschip S. veilig in de heven te Orimmeien arriveerden. Men vraagt zich af of hier de milhoenen—overschotten ook zou den kunnen verheipen als er eens MADE In de jongste raadsver- gadering werd de heer Van Beek voor den tijd van drie jaar tot havenmeester benoemd. Voort werd besloten de markten te houden op Donderdag (vroeger was dit op Maandag) In Juni, Juli en Aug. zal eens per maand markt worden gehouden en de overige maanden elke week. DUSSEN. Openbare vergadering van den raad der gemeente Dussen, op Vrijdag, 13 December 1929 des na middags te 3 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Onderzoek geloofsbrief van het nieuw benoemd raadslid. 3. 8enoemirrg Armmeesier. Kaatsheuvel, 10 Dec. 1929. 1 St. Nicolaas. Op 6 December was het voor de armere kinderen uit onze parochie feest in de Zusterschool. St. Nicolaas zou daar verschijnen om zijn goede gaven aan de kinderen uit te deelen. Aanwezig waren, behalve nagenoeg het geheele convent van het klooster Bethlehem en de Eerw. Broeders van Liefde, de Eerw. Heeren Geestelijken, vele Notabelen, leden van de St. Vin- c-entius en Elisabethsvereeniging en andere belangstellenden. Voor den H. Man was in de Be waarschool een troon opgericht. Met levendige juichtonen werd de komst van den goeden kindervriend begroet. In een hartelijk woord sprak ue goede Sint de kleintjes toe en noodigde ze huisgezin voor huisgezin bij hem om een pak in ontvangst te nemen. Voor ieder had hij een hartelijk, prijzend of vermanend woord. De handjes werden gevuld met spe culaas en chocola, \yaarna de klein tjes zingend en joelend huiswaarts t keerden om vader en moeder in hun- I ne vreugde te doen deelen. Armenconcert. Het was een goede gedachte van het bestuur der Kon. Erk. Harmonie „Apollo" om voor het armenconcert een voorverkoop van kaarten aan huis te doen plaats hebben. De re cette sloeg daardoor dit jaar het re cord. Alleen van entree's mocht de H. Vincentiusvereen. niet minder dan ook het concert goed bezet was, laat zich denken. Het was er de gezellige drukte die een Apollo-concert met 'n paar goede komieken hebben kan. Wat Bisselink met z'n mannen vooraf deed, was goed werk. „Vasco di Gama", de ouverture dramatique van Ciro Urbino, zal een mooie aan winst worden van het repertoire. Czardas- en Divertissement Espag- nole zijn eveneens dankbare num mers. Het duo Smink, hoewel reeds meer malen opgetreden, kwam met een ge heel nieuw programma. Elk nummer kreeg een ware ovatie in de zaal, Smink weet een stemming zaal te maken. Hij is origineel gevat, komisch en van het begin tot het eind geheel en ai actief. Z'n vrouw overtreft hem nog in alles. Vooral de hoerenliefdesverklaring en de slot- klucht: „Kobus gaat naar de verga dering" was een enorm succes. Het was 12 uur eer het goed ge slaagd concert geëindigd was. p Benoemd. De heer N. Hille, onderwijzer aan de St. Jansschool alhier, is benoemd tot onderwijzer bij het bijzonder on derwijs te Eindhoven. Wij zien den heer H., die zich tij dens de jaren dat hij aan het onder wijs alhier is verbonden geweest, heeft leeren kennen als een kundig en ijverig onderwijsman, die de ach ting zijner superieuren en de liefde zijner leerlingen wist te winnen, on- 430

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 5