Waaïwijkscjie IJsclub. Ie eaÉÊouiers Ier Mè "houtkoop. Wijnen, Likeuren en Gedistilleerd Marktberichten. Notaris Jansen w. s. c. Nieuwjaarswenschen publiek v erkoop en Verhoogt met de KERSTDAGEN de gezelligheid in Uw huis, Ons nieuw merk SPANERA-sigaren H. KOLSTEREN-LAGARDE f 0.50. Dubbele kolom f 1.- Onze vroegere dorpsgenoot de heer J. Huijsman, thans commies ter gemeentesecretarie te Katwijk a/d Zee is bevorderd tot hoofdcommies ter secretarie aldaar. Voorwaar een mooie promotie Tot bestuursleden der Coöpera tieve Stoomzuivetfabriek „De Toe komst" alhier zijn gekozen de heeien A. J. Verhoeven en A. A. Michael. Wegens toename van hel leer lingenaantal zal met ingang van 1 jan. a.s. aan de O L. school in de Kom alhier een 4e leerkracht worden be noemd. Met de Kerstdagen zal door de postduivenvereen. „De Luchtvaart" in haar clublokaal bij rntj. de weduwe A. v. d. Haart een onderlinge post- öui- vententoonsieiling worden gehouden. De Kerksteeg is thans zoo goed als watervrij, zoodat de communicatie met het land' van Altena van hteruit gelukkig weder ongehinderd kan ptaats hebben. De vrachtauto van den heer B. uit Oosteihout, welke j I Maandag in de Kerksteeg in de sloot geraakte is j na enkele uren van ingespannen arbeid weder op het droge gebracht. ].l. j Dinsdag geraakte andermaal in de Kerksteeg een vrachtauto in de sloot en wel van den vrachtrijder B. uit Dussen. Ook dit ongeval liep zonder i persoonlijke ongelukken goed af. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal j in de Ned. Herv kerk a/J. Loonschen- dijk optreden Ds. Bolkesteijn uit 's üravemoer. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. gem a/d. Loonschendijk Ds. Woeldertnk te Heernaar. Tot lid der door de Noord-Brab. Mij. van Landbouw ingestelde com missie voor graslandkeuringen isalsnog benoemd de heer J. Huijsman alhier, Bij K. B. is benoemd' tot paarden- taxateur bij de paardenvordering voor Capelle de heer Huijsman. SPORT. De belde hoogere WSC-elftallen spelen morgen wederom uitwedstrijden. Het eerste elitai gaat bij Goodluck op bezoek, terwijl WSC2 de return wedstiijl tegen Longa 2 in Tilburg moet spelen. Onze aandacht is thans hoofdzake lijk op het eerste elftal gevestigd. Hoe zullen de zwarihemden zich morgen in den Berg handhaven. Een moeilijke partij zal het voor WSC worden, omdat Ooodluck op eigen terrein niet onderschat mag worden. Wij wachten met spanning het resul taat af en iaat ons het beste hopen. Het eerste elftal maakt de reis per trein van 11.25 hei tweede elftai per tram, welke van de Markt om half elf vertrekt. Voorts speelt het derde elftal van WSC thuis om twee uur voor den Brab. Voetbalbond tegenKaatsheuvel 2. H. E. C. Wij hebben ons verleden week wijselijk onthouden van een voorspel ling, hoe de wedstrijd in Venlo tegen V.V V. af zou loopen. eien hebben zich misschien afgevraagd waarom dit niet gebeurd is en daarop moeten wij tot antwoord geven dat dit was omdat wij vooruit wisten, en ook iedreen die eens in Venlo gespeeld heeft, dat H.E C zou verliezen. H E.C heeft dan ook verloren, maar dat het 8 1 zou worden daar had nienand op gerekend. Ondanks dat H.E.C. veel harder gewerkt heeft dan in etnigen anderen wedstrijd yan deze comp. is het resultaat de grootste nederlaag. Waaraan dit ie wijlen is? Niet aan het goede spel van VVV. ze kunnen veel beter. Niet dat H E.C. zoo slecht was want zooals we reeds schreven, werkten ze veel harder dan anders, maar wilt U even het verslag opzoeken van denzelfden wedstrijd van verleden comp. dan zult U gauw de oorzaak gevonden hebben, 't Was toevall'g dezelfde scheidsrechter, en hoewel 't vervelend is een scheidsrechter de schuld te moeten geven van de groote nederlaag de meesten gelooven U toch niet moeten we zeggen dat we nog nooit iemand gezien hebben die zoo van de kook af was. 't Is ondoenlijk al de verkeerde beslissingen op te noemen, maar 't werd zoo erg, dat het Veniosche publiek hem uit lachte. Schrij /er dezes kreeg zoowaar een replement omdat hij meelachte. Dil uitlachen zou echter niet ge beurd zijn, indien H E C. een voor sprong gehad zou hebben, dan zou het schreeuwen, enzgeweest zijn zooals we verleden jaar ondervonden hebben. Er werd ook veel te forsch gespeeld maar H.E C gaf hierin de anderen niets toe. Intusscben weten we alvast dat V.V.V. als ze hier komt geen ge makkelijke partij zal hebben. Het tweede elftal stelde eenigszins teleur. Een 5-5 uitslag tegen Eens gezind is zoo'n goad resultaat niet. Jammer dat de achterhoede niet zoo goed op dreef was als anders. Min stens drie tegenpunten hadden voor komen kunnen worden. Voor Zondag a.s. is slechts een wedstrijd vastgesteld n.l voor ons tweede elftal dat op het H E C.-teirein AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 5—6'/j uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G V. Zaterdag 3'/2 uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub WEK. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „De Vrijbuiter". Zaterdag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, „De Poort van het Geluk"". Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". (Repetitie voor de Pauscantate). Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum Zondag 12 uur. Repetitie IJeder- tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8V2 uur. Witte Bioscoop, „De Vrijbuiter", BURGERLIJKE STAND. RECHTZAKEN. UIT DE bOSSCUE RECHTZAAL. Een drama te Werkendam. Door een rijksveldwachter doodelijk geireff.-n. Voor de Rechtbank verscheen H S. rijksveldwachter, vroeger te Werken dam, thans te Haaksbergen, verdacht ter zake dat hij op 2 Sept. 19^9 te Werkendam opzettelijk A Arnoudse zwaar lichamelijk letsel heeft toege bracht door daartoe op korten afstand met een revolver op hem te schieten waardoor Arnoudse werd getriffen en zwaar lichamelijk verwond, tengevolge waarvan hij twee dagen later is over leden. Het door verdachte gebruikte vuur wapen was in de rechtzaal als over tuigend stuk aanwezig. Vanwege het O. M. waren 10 ge tuigen gtdtgvaard. GduLe deskundige C Bresier, arts te Gorinchem bij den getroffene ge roepen vond hem aan den weg op den grond liggen in een plas vloeistof zoo breed, dat getuige, die op zijn knieën gezeten den patiënt moest helpen, niei gemakkelijk zijn werk kon verrichten De groote plas was geen vaste sub stantie doch een vloeiend braaksel waarin veel alcohol. Getuige vond spoedig de levensge vaarlijke schotwonde en gelaste on middellijk overbrenging naar het dichts' bij geiegen ziekenhuis. Het transport was niet gemakkelijk. De tocht ging per auto en vervolgens per veerstoom boot waarin de getroffine moest wor den overgedragen om bij aankoms aan den overkant weer verder per auto naar het ziekenhuis te worden vervoerd Verdachte ondervraagd verklaarde dat hij zich op den bewusten avond thuis bevond, loen bij ter assistentie geroepen werd omdat het in Werken dam zoo rumoerig was. Op het terrein van de herrie gekomen waren daar vele levenmakers w o. ook Arie Rij kers. De nachtwaker Baggermans voegde zich bij verdachte en diens college Voortdurend werden de drie beambten do^r de rumoermakers ge il nderd. Arie Rijkers, bekend als ge vaa lijke wis dronken en girg met de anderen van hier naar daar, van een auto naar een boot en vandaar naar een caté. De beambten trachtten met kalmte en beleid de orde èn te her stellen 1 te handhaven, maar het bleef rumoerig Tijdige opgave gewenscht, GEMENGD NIEUWS. Nieuwe feuilleton. In een onzer volgende nummers beginnen wij een prachtige, nieuwe feuilleton, zoodat onze nieuwe abonré's die ook van begin af kunnen volgen. Administratie. Waalwijk, 20 Dec. 1929. Varkens f 18 f 22 Eieren 9—12 cent LAATSTE BERICHTEN. Waalwijksche Ijsbaan. H erop zal zeer streng gelet worden. Lunchroomt worden verzocht vanaf heden hunne entréekaarten, be nevens die voor hunne huisgenooten te laten af halen bij den Secretaris der club ANDRÉ VAN HILST JR., Grooiestraa.t 105. Bij doorgaand vriezend weer zal de opening der banen wor den bekend gemaakt door den Omroepe?. te Waalwijk, 43786 zal namens de Heeren TIMMER MANS q q. aldaar op Dinsdag 31 December 1929 des vootm. 10 uur op de Kavracht nabij Sprang 65 koopen gekapte Mast, 3 koopen Schaarhout, 6 koopen dito op het land in huur bij Jac. v. Bavel en 10 koopen Mastenpinnen op de Heihoeve. De 3 laatste vooraf te gaan zien. Bijeenkomst bij D. Oerlemans- door onze daar beslist niet te laten ontbreken. Prijscourant op aanvraag verkrijgbaar. zijn de fijnste voor hun prijs. Aanbevelend, Grootestraat W A A L W IJ K. WAALWIJK. Geboren t Johannes H. M. z. v. G. L. de Leijer en A. H. v. d. Eerden. Franciscus A. z. v. J. M. Maas en C. J. Meijers. Jacoba P. d. v. W de Haan en C. P. van Strien. Overleden: Gerhardus J. Verhoeven, 56 j. echtg. van C. W. v. d. Zande. Ingekomen personen: J. W. J. Ver- wiel, van Haren. C. J. v. Moergestel, van Loon-op-Zand. H. A. Braat en gezin, van Oudheusden. C. Tromme len en gezin, van Den Bosch. L. C. de Greeff, van Oosterhout. Vertrokken personen: A. C. Franken, naar Gilze. H. J. M. Klijsen, naar den Bosch. N. F. A. Hoffmans, naar Nijmegen. P. J. Wijkmans naar den Bosch. RAAMSDONK. Van 7 t.m. 13 December 1929. Huwelijken. H. M. Kommers, j m. oud 27 jaar en C. G. Rutters, j.d oud 26 jaar. Ten slotte overlegden de politiebe ambten, dat er toch een eind aan moest gemaakt worden. Verdachte wilde in grijpen, maar werd door Collega Smal, gemeenteveldwachter, notL.. gewaar_ schuwd voor den beruchten Ttijkers. De ze ging te keer als een woest beest. Om dat hij een gevaarlijk sujet is en tot al les in staat, lette verdachte bijzonder op hem. Smal was ook gewapend, maar van den nachtwaker die daar liep met zijn hond en een lantaarn, kon niet veel steun verwacht worden. Het was pikdonker. Er was niets te zien dan bij het schijnsel van den lantaarn, welke den nachtwaker droeg. Op het woeste gebrul en getier van Arie Rijkers waren velen nabij gekomen. Op een gegeven oogenblik kwam uit den troep rumoer makers Arnoudse naar voren op ver dachte aan. Deze schoot toen om schrik aan te jagen, maar niet om te treffen. Toch trof het schot. De President merkte op, dat het toch niet noodig was te schieten. Smal was er toch ook nog om te helpen en de nachtwaker kon toch ook wel wat. Dus is zelfverdediging toch wel uitgesloten. Verdachte antwoordde ontkennend en hield zich overtuigd, dat er voor hem en de andere beambten op het hache lijke moment daar bij den razenden Arie gevaar was. Het schot was meer be doeld om hem in bedwang te houden. En zoodra er dan ook een schot viel, gingen alle levenmakers aan den haal. Alleen Rij- Arnoudse. Getuige J. Smal, gemeenteveldwach ter, verklaarde als voor. Getuige had, toen het leven ontstond, nog gewaar schuwd: Jongens, bederft nou je eigen feest niet. Op 3 en 4 Sept. n.l. zou er Koninginnefeest gevierd worden. Uit voerig verhaalde Smal over de vele lam lendigheden, welke de woeste jongens uithaalden en waardoor zij de drie po litiemannen het zeer moeilijk maakten. Toen Arnoudse naar voren kwam op de politie aan, stak hij de hand achter zich als wilde hij een wapen grijpen. Het was een ontzettend gevaarlijke situatie, daar tusschen de vloekende woestelin gen in, vooral om Arie Rijkers, die, als hij in zijn beestachtige actie is, alleen met een revolver in bedwang te houden is. Toen S. schoot wankelde Arnoudse achteruit en viel toen neer. Had u zelf ook geschoten, indien u in de plaats van S. had gestaan? vroeg de president. Was de toestand zoo cri- tiek? Ja, zeer zeker, antwoordde getuige Smal, „De rijksveldwachter S. was in zoo'n gevaarlijke positie geraakt, dat hij wel moest schieten. Ik zou dat in zijn plaats ook hebben gedaan. We hebben het door den toenemenden onrust als voelen aankomen, dat er wat op handen was. Driemaal zegt getuige in die week aan den burgemeester te hebben opge merkt: Het loopt deze week niet goed af in Werkendam. Kon S. vóór hij schoot nog niet eerst sommeeren? vroeg de President. Neen, aldus getuige. Als een locomo tief kwam Arnoudse uit de donkerte aangevlogen. Nog vlug richtte ik het licht van den lantaarn van Baggerman naar Arnoudse, omdat de Rijksveldwach ter hem zou zien. 't Was alles een kwes tie van een oogenblik. 't Was 's nachts 12 uur. U had toch ook steun aan den nacht waker, aldus de President. Op dat oogenblik niet, antwoordde getuige Smal. Van den hond heb ik zelfs maar last gehad. De nachtwaker doet zijn plicht, maar alles moet hem wor den opgedragen. Hij neemt zelf geen be slissing tot handelen. Dus op het kritie ke moment hadden wij er geen volle zelfstandige politiekracht aan. Getuige B. Baggerman, nachtwaker te Werkendam, gaf lezing van het gebeur de. Smal kon het onmogelijk af. De hulp van den Rijksveldwachter was beslist noodig. Om de aanwezigheid van A. Rij kers vooral was er groot gevaar voor de politie. S. kon niet anders dan uit zelf behoud schieten. Getuige W. v. Marei, Commissaris van politie te Gorinchem, bevestigde zijn proces-verbaal. Getuige had den versla- gene in het Gasthuis te Gorinchem nog een kort verhoor kunnen afnemen. Ar noudse had nog verhaald van het uit gaan en bier drinken, waarbij allen bo ven hun biertje waren geraakt. Arnoudse was vanaf de boot komen aanloopen toen hij „moord" hoorde gillen. Inmid dels trof hem het schot. De patiënt was; te zwak om nog meer te kunnen verha len. Gevraagd naar de reputatie der jonge lui in kwestie, verklaarde getuige, dat Arie Rykers een ontzettend slechte re putatie heeft. Als het stel naar Gorin chem komt afzakken en Rijkers is er bij dan wórden in Gorinchem steeds extra politiemaatregelen genomen. Getuige H. Bauer, arts te Werkendam, als deskundige gehoord, heeft mede de sectie op het lijk verricht. Het schot had de maag doorboord, tengevolge waarvan de inhoud der maag in de buikholte was gevloeid. Getuige had veel bier bij het bloed aangetroffen. Nog al meer? vroeg de Officier. Dok ter Bauer heeft ook al in een plas drank gélegen. Getuige verklaarde voorts dat Ar noudse veel bloed verloren had. Getuige D. de Waal, 23 j., schipper te Werkendam, was dien dag jarig en daar- ofti waren allen uitgegaan. Getuige met zijn broer waren nuchter gebleven. Bei den stonden aan den wal te kijken, toen het tumult zijn toppunt bereikte. Ar noudse kwam aangeloopen met de han den opgeheven in dreigende houding. Achteruit Waaltjes! werd er tot getuige eft diens broer geroepen en meteen viel hét schot. Getuige Teunis de Waal, 19 jaar, schippersknecht te Werkendam, had mede deelgenomen aan de luidruchtig heid. Hij verklaarde overigens als voor. Hij was „locht" in het hoofd van het bier. Verdachte vroeg wie de drie zijn ge weest die heel den nacht na het gebeur de in een boot op het water hebben ge legen. Op die manier liggen zwalken, doet men niet voor zfjn pleizier. Ver dachte veronderstelde dan ook, dat die drie wel tot den troep rumoermakers ztillen behoord hebben. Getuige Teunis de Waal wist niets van drie in een boot af. Getuiee A. Rijkers, Werkendam, de gevaarlijke schipper in kwestie, was na de pret van den dag nog niet naar huis gegaan. Hij was niet dronken en weet alles nog goed. Hij bleef wachten tot alle anderen op de booten waren waar zé thuis hoorden. Waarom zat je ach ter een petroleumvat en een ander er achter? vroeg een der rechters. Ik zat daar gewoon, heel alleen, aldus getuige. De politie kwam bij me en zei: „Wat doe je hier?" Ik moest daar weg, maar ik meende toch, dat ik daar ge rust mocht zitten. De politie heeft me toen met een gummistok geslagen, tot ik hulp en moord riep en eenige jon gens kwamen aanloopen. Arnoudse kwam ook aangeloopen, maar niet in dreigende houding. Tijdens dien oploop viel het schot dat Arnoudse trof. Ik zei: Bram wat gebeurt er nou met je! Ik heb aan De Waal gevraagd vlug naar den dokter te loopen, omdat Arnoudse wel séheen te zullen doodbloeden. Ik had geen wapen en geen mes, zeide getuige. Getuige C. v. d. Heuvel, schippers knecht te Werkendam, was ook van de partij geweest. Het was niet lawaai-ach- tig geweest in het dorp. Getuige was al aan boord en hoorde toen plotseling „moord" roepen. Hij kwam aangeloo pen en ter plaatse en terwijl het schot viel waren daar alleen de politieman nen, Rijkers en Arnoudse. Verdachte merkte op dat getuige C. v. d. Heuvel in die week gezegd heeft: Er moet bloed vloeien. Requiiitor. Het O. M. memoreerde het ten laste gelegde: mishandeling, subs mishande ling met doodelyken afloop en weer subs roekelooze onvoorzichtigheid. Voor wat de feiten aangaat wijst spr. er op dat hier de persoon Rijkers een bijzondere rol in de strafzaak speelt. Spr. kent helaas Rijkers maar al te wel. Uit andere strafzaken memoreert spr. dat Rijkers gevaarlijk is en als hij nijdig is, brult als een hond en niet meer weet in ons nummer van 1 JANUARI kers voor de Rechtbank zijn anders dan voor den Rechter-Commissaris. Wat hij hier zegt acht spr. dan ook niet aanne- menlijk^ De politie heeft den gevreesden Rijkers achter een vat aangetroffen, 't Was heel den middag rumoerig geweest en het is begrijpelijk, dat de politie met den algemeen gevreesden Rijkers voor zich, daar in het donker niet gerust op hem was. Een politieman is er voor de handhaving der orde en gezag en de po litieman die op een gegeven oogenblik niet van zijn bevoegdheid weet gebruik te maken, is als politieman niet op zijn plaats. Spr. neemt aan, dat de half dron ken Arnoudse half dronken is komen aanloopen en de verklaringen der beide dokters bevestigen, dat de verslagene veel gedronken had. Het schot was niet voor hem bedoeld, maar het heeft hem ongelukkigerwijze getroffen en nog on gelukkiger is hij aan de gevolgen be zweken. Spr. construeert uit de getuigenver klaringen de overtuiging, dat verdachte uit noodweer Rijkers buiten gevecht moest stellen, maar door een ongelukkig toeval kwam het schot op een ander terecht. Spr. is van oordeel dat verdach te als goed politieman niet anders kon handelen en de rechtbank is heel de zit ting van den middag bezig geweest om de zaak nauwkeurig te onderzoeken. Verdachte heeft niet zenuwachtig, doch zeer welbewust gehandeld. Ten slotte concludeert spr. tot vrij spraak ten aanzien van de geheele ten laste legging. De verdediger Mr. Janssens, Den Bosch, sloot zich aan bij de beoordee- ling van het O. M. en pleitte vrijspraak. Uitspraak 2 Jan. a.s. Vreeselijke ontploffing. Men seint ons uit Groningen: Een ontzettende ontploffing heeft he denmorgen omstreeks kwart over 5 plaats gehad op een sleepboot op het Winschoterdiep. Deze sleepboot had 5 schepen achter zich, toen nabij de Bonte Brug de stoomketel met een geweldigen knal ontplofte. De gevolgen waren ver schrikkelijk. Twee mannen die zich aan dek van de sleepboot bevonden, werden over de daken van de huizen langs het kanaal eenige honderden meters ver weggeslingerd. Hun lijken werden vree- selijk verminkt teruggevonden. Verder werd een vrouw van een in de nabijheid liggend schip op slag gedood. Haar man werd ernstig gewond. In een der huizen in de nabijheid werd een kind uit zijn bed gelicht en eveneens gewond. Er moeten nog meer gewonden zijn. Door de ontploffing werd dé gasbuis onder de bonte brug stukgeslagen, terwijl het uitstroomende gas vlam vatte. Aan de huizen in de nabijheid van de plaats van de ramp is enorme schade aangericht, terwijl tot ver in den omtrek honderden ruiten zijn vernield. Politie, brandweer en vele autoritei ten waren spoedig ter plaatse. De plaats van de ramp is tot op grooten afstand afgezet. Het publiek stroomde heden ochtend met duizenden naar de plaats van den ramp. De sleepboot, waarvan de naam nog onbekend is, zonk direct. Nadere bijzonderheden volgen. KERKNIEUWS. Kerkelijke zaken. Gisteren, heeft de Paus Z.H. Pius XI zijn gouden priesterfeest gevierd. Heel de Katholieke Kerk heeft in den geest dit gouden feest mee geleefd. Ook Nederland heeft dit zoo blijde jubelfeest in de Kaïh. Kerk herdacht. De Maasbode heeft met het uitgeven van een prachtig verzorgd Paus-num mer een eerbiedige hulde gebracht aan den grooten Paus. Aanbesteding. Bij de Donderdag gehouden aan besteding voor het bouwen van een winkèlhuis voor rekening vau den heer Jac. Elok aan de Besoijenschestraat alhier, werd ingeschreven al9 volgt: Van Campen, Capelle f 85^0 Kleingeld, Waalwijk 8393 W. v. d. Hammen, Waalwijk 8299 Wijnands, Waalwijk 8275 Fa. de Graauw, Waspik 8000 H, Maas, Waalwijk „7985 J. v. d. Meijs, Waalwijk 7936 Teuling, Waalwijk 7922 E. Maas, Waalwijk 7770 Fa. Wed. Aarts Zn.. W'wijk „77z0 Nieuwenhuijzen, Sprang 7674 P. de Grauw, Waspik 7398 Het werk is aan den laagsten inschrijver opgedragen. Het actieve bestuur van de Waal wijksche Ijsbaan beeft de zaken flink en nog net op tijd aangepakt. Nauwe, lijk was de dijk gelegd en het land onder water of de eerste nachtvorst ging er al over heen. We kunnen natuurlijk nog niets voorspellen, maar als 't weer zoo blijft, dan vermoeden we, dat reeds morgen de baan geopend is. In elk geval heeft ook het bestuur reeds met die mogelijkheid rekening gehouden en nog gisteravond, dank zij de bijzon dere medewerking van den directeur der lichlbedrijven, de verlichting doen aanbrengen. Met drie groote schijnwerpers, ieder van lOClO kaars, die hun lelie licht bundels over het ijs werpen, kan de baan bij avond schitterend worden verlicht. Zooals per advertentie in dit blad 19 aangekondigd zal de opening van de ijsbaan per omroeper viorden be kend gemaakt. Wanneer nu straks de baan ge opend is, hopen we dat eenieder zal meewerken om de baan in behoor lijken staat te houden. Men kan dif vooral doen door goed toezicht te houden op de jeugd, die t soms erg vermakelijk vindt om keien en steenen op het ijs te werpen. Van bestuurszijde vernemen we nog dat de seizoenskaarten flink worden afgenomen. Reeds enkele honderden zijn er verkocht. Men zij er op attent, dat de baan ALLEEN toegankelijk is voor dona teurs en houders van kaarten. Zooals de heer J. H. Scholt per advertentie bekend maakt, heeft hij tegenover de ijsbanen een Lunchroom geopend „De Ijsbaan". Dit is van den ondernemer een aardig idee en wij twijfelen niet, of de beoefenaars van de ijssport zullen er straks een dankbaar gebruik van maken. ADVERTENTIëN.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10