ÜL Lid VANi 111 U IDtH MUNEN-MALINGRÉ Zeer Oude Genever ATTENTIE. Ons Kerstnummer Nieuwjaarsnummer No. 101. Zaterdag 21 Dec. 1929. 52e Jrg, DERDE BLAD. verschijnt Dinsdagmiddag Adver- tentier. tot uiterlijk 9 uur voormiddag. Het daaropvolgend nummer ver schijnt als gewoon. Het Dinsuag 31 januari (in Waalwijk WoensoagmorgerAdvertenties uiterlijk tot 9 uur voorm. De Administratie. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 20 Dec. 1929. Concours-hippique 1930. Naar wij vernemen heefi het besiuur van de Concours-hippique-vereeniging „Waalwijk" in zijn iaa.sie vergadering besloten het Cnncours-hippique te Waalwijk in 1930 te houden op 2en Paaschdag 2i April, nadat 'tCentraal- Comi.é, de hippische sportvereeni gingen en deelnemers daarmee hun volte sympathie hadden te kennen gegeven. Voorts zal alsdan hier gehouden worden het groot Spring-concours van de Vereenigmg van Hindernis-Kuiters in Nederland, waarbij aiie spring-rutters zijn aangesloten. Het progtamma bevat tevens een nummer voor LandOouw-Tuigpaarden. Matinée. Op 2en Kerstdag zal de liedertafel „Oefening en Vermaak" in Musis Sa crum een rnaiir.ée geven, waarop onder meer andere weiken zullen worden uitgevoerd de Pius cantate, het mees terwerk van Verhuist en Tu es Petrus van Ëlewijck. O.n de groote kosten echter, aan de aanschaifiiig dezer muziek verbonden, zal een entrée gesïeld worden van 25 cent p. p. alles inbegrepen. Wij twijieien niet of die kleine enr iiée zal voor niemand een bezwaar zijn om dit mooie matii.ée bij te wonen. Des avonds wordt een groot bal gegeven voor werkende en honoraire lenen, met de noodtge attracties, een Kerstboom enz, Met genoegen kunnen wij melden dat üe Liëderialel voor baar wimer- CO! eert op 27 Januari a.s. geëngageerd heeft de alom-b^kende coloratuur- zangeres, mtj. Jeanne Bacüek, bijgen. de Boheemscne Nachtegaal. Kerkdienst Ned. Herv. Gemeente v.m Besoijen, In de Ned. Herv. Kerk te v m. Besoijen hoopt op te treden Zondag 22 Dec. om 2 uur Ds. Miltilnickel. len Kerstdag 25 Dec. om 2 uur Ds. Louwe Kooymans, 2en Kerstdag 26 Dec om 2 uur Ds. Ewolds, Zondag 29 Dec. om 2 uur Ds. van Willigen. Maandagavond 30 December om hall acht Ds. Ewoldt (Oudejaaisavoridpre diking f G. Verhoeven. Onder groote belangstelling had Donderdagmorgen de begrafenis plaats van wijlen den heer G. Verhoeven. Talrijk waren de vrienden-zangers die de droeve plechtigheid bijwoonden. De plechtige uitvaartdienst werd ver- sicht door pastoor Hasselbach. Het Zangkoor zong onder de Mis de twee stemmige Requiem van Halier. Op het kerkhof zong het kerkkoor en de iiedertafel „Oefening en Vermaak" een composilie van C, de Vliegh „Op 't Ke khot". Met 't rouw omfloersd vaandel van „Oefening en Vermaak" werd aan 't overleden lid aan de groeve den laatsten groet gebracht. Het was een indrukwekkende, droeve plechtigheid, lan van Delft. De heer Jan van Delft, onze oud plaatsgenoot, thans leeraar aan de R K. Leergangen in Tilburg, is naar Rome vertrokken, teneinde Kardinaal W. van Rossum te schilderen. Deze vereerende opdracht Is een gevolg van 't laatste bezoek van Z.Eminentie aan Tilburg. Lezing. Op tn»noodiging van „Waaiwljks Belang" zal de heer Bartels, commer- cteele propagandist der Philips Gloei lampenfabrieken te Eindhoven, eene lezing houden over het aciueele onder werp „Moderne étalage en winkei- verlichttng", voor de leden dier vereeni- ging. Deze lezing zal plaats hebben begin Januari in Musis Sacrum. Verbouwing. Blijkens een in dit No. voorkomende advertentie zal door het Architecten bureau van Ree Bossaerts op 2 januari a.s. worden aanbesteed het verbouwen van het caté „Suisse" tot bakker ijwinkel en lunchroom, voor den heer J. C. Pulles-Aarts. Het geheel zal zeer modern worden ingericht en bij de verbouwing zal met de laatste eischen des tljds worden tening gehouden. Het is de bedoelin yan den heer Pulles in het verbouwde pand zijn bakkerij en winkel, alsmede een nieuwe lunchroom oude» te bren gen, terwijl zijn tegenwoordige zaak zal worden verhuurd. Nieuwe vrachtbrief—formulieren. Verzenders van goederen per spoor, die thans nog vrachtbrieven of adres- kaarien van het oude model in hun bezü hebben, worden er opmerkzaam op gemaaki, dat vanaf 1 Januari 1930 slechts de nieuwe vrachtbridformuhe ren en adreskaarten mogen worden gebezigd. Tot 1 April 1930 bestaat de gele genheid le, om tegen inlevering van de oude, door particulieren gediukte binnen landsche vrachtbrieven ot adreskaarten, welke door de Nederlandsche Spoor- wegen van een stempel zijn voorzien, een geiijk aantal nieuwe formulieren kosteloos te laten stempelen bij de Nederl. Spoorwegen, Algemeene Dienst 4e Afdeellng te Uirecht. 2e. Om een gelijk aantal van de oude binnenlandsche vrachtbrieven ot adreskaarten, welke betrokken zijn van de N deilandsche Spoorwegen, met bijbetaling van een '/z cent per stuk, legen nieuwe formulieren bij de Sta tions der Nederlandsche Spoorwegen in te ruilen. Jmmanuel Op uitnood'ging der Christelijke jongtiings Veieerdging „Immanuel" te v.m. Besoijen trad Dinsdag 17 Dec. des avonds om 7 uur aldaar op de WelEerw. Heer ds. H. A. Leenman, pred. der Ned. Herv. Gem. te Delti. Z.Eesw nam als uitgangspunt Joh: 4 vers 13 en 14. In een zeerschoone en duidelijke rede zeite spr. dit ge deelte uiteen. De Godsontmoeting bij de jacobabron en de Godsontmoeting in de Eeuwigheid. De boeiende rede werd met groote aandacht door de aanwezigen gevolgd. Ontwikkelingsavond. Donderdagavond werd indegrooie zaal van den Gildenbond de tweede ontwikkelingsavond gegeven voor de leden van de R.K. Werkliedenvereen. De opkomst was allerbedroevendst. Slechts 18 personen hadden zich een gang naar den Gildenbond getroost om den heer Eijkemans te hooren spreken over de „Sociale Verzeke ringswetten". 't Onderwerp mag dan al niet boeiend zijn, de stof droog, in elk geval was het voor de arbeiders leerzaam. De heer Eijkemans sehetste de ontwikkeling der sociale maatregelen en de toepassing der diverse wetten en wetsbepalingen. Bijzonder besprak de heer Eijke mans de Ongevallen- en Invaliditeits wet en de uitvoering daarvan. Leder—controlestation. Onlangs is te 's Gravenhage het nieuwe bestuur van het georganiseerde Leder—controlestation door den voor zitter mr. van Hellenberg—Hubar ge ïnstalleerd. Genoemd station stelt zich len doel de fabricatie, het verwerven en het verbruik van onverzwaard en niel overladen zoolleder te bevorderen, door het uitoefenen van controle op in den handel gebracht of te brengen zoolleer. Het bestuur bestaat uit de heeren mr. J. A. G. M. van Hellenberg— Hubar, lid van de Tweede Kamer, Rijswijk, voorzitterF. Hesseis le 's-Gravenhage, secretaris—administra teur A. Verster, lederfabrikant te Gilze, penningmeester. Bestuursleden voor de lederfabri kanten zijn de heeren: Hub, J. Aarts, J. Theeuwes, Giston Stein te Reijen, B. de |ong te Oosterhout en mr. W. P. K. M. v. d. Loo, secr. der Federatie van Nederl. Vereeniging van Leder- fabrikanten te 's Gravenhage. Voor de schoenmakersoatroons H. J. Bergers Uirecht, W. Donker PznRotterdam, J. Hardenbol Rot terdam en M. D. Lankester te Amster dam. Rechtskundig—adviseur is mr. G W. J. Jonker te 's Gravenhage. Werktijden voor winkelst Wij herinneren de winkeliers—leden en verdere leden van Waalwijks Belang die er belang in stellen aan de ver gadering die Maandagavond a s. ten 8 uur in de achterzaal van Hotel Ver» wiel wordt gehouden en waarin de voorzitter op verzoek van eenige leden het werktijden—besluit voor winkels za! uiteenzetten en toelichten en even tueel tot bespreking der daaruit voort vloeiende maatregelen. Uitvoeringen. Maandag 20 Januari zal de N V. Rotterdamsch Tooneelgezelschap op reden in Musis Sacrum, met een voorstelling van „De Twee Weezen". R anar ie—tentoonstelling. Wij herinneren nog eens aan den grooten Nationalen Groeps- en Zang wedstrijd van zangkanaries, welke gedurende de Kerstdagen in de zaal van den heer v. d. Piuijm aan de Haven, wordt gehouden. Er is een zeer groote Inzending prachtige vogels. De opening heeft plaats Woensdag morgen 10 uur en de sluiting Donder, dagavond ongeveer 7 uur, door den heer A. C. van der Heijden. Het zal beslist de moeite waard zfjn om er een kijkje te nemen. Kerstuitvoering „Hallelujah* De Christel. Gemengde Zangver. eeniging „Hallelujah", te voormalig Besoijen, geeft Woensdag 25 Decem ber a s (ten Kerstdag) in het .Kerk gebouw der Ned Herv. Gemeente te Besoijen een Kerstuitvoering. De uit- voering vangt aan om zes uur en staat onder leiding van den Directeur den heer A. L. v. d, Kolk. De heer L. Both zal het accompagnement verzorgen. Het programma bevat een keur van liederen. Men zal goed doen tijdig bij den heer A. Kuijsten voor plaatsbespreking te zorgen. Groot Biljart-concours. Door de biljartvereniging „Amuse ment", gevestigd bij den heer C. A. Smolders, Calé „'t Hof van Holland", wordt een groot biljart concours ge houden van 24 Dec. '29 tot 4 Maarf 1930 Er is gelegenheid voor Serie en Amerikaansch spel. In totaal is 150 aan prijzen beschikbaar ge steld. Ongeluk. De heer K. D., slager alhier, ge raakte zoodanig met zijn vinger tusschen de draaiende deeien van een worstmachine, dat hem het eerste lid van de wijsvinger geheel verbrijzeld werd. Langstraatsche Biljartbond. Hedenavond om 7 uur spelen in calé van Berkel voorde eersteafdeeling. W B C tegen B J C uit Drunen, Ons inziens is de strijd voor de W B C een klein beetje te zwaar, maar eigen biljart en wat foriuin zouden toch kunnen zorgen dat de overwinning in Waalwijk bieef. B C staat momentaal no 1 op jjde ranglijst en zal deze plaats niet zoo gemakkelijk aan een ander afstaan. De stand in de eerste aideeiii g is: 1 B J C Drunen 2 Amusement Besoijen. 4 W B C Waalwijk. 3 Ons Genoegen Waalwijk. In de tweede afd, speelt „Volhou der:" te Sprang tegen C J G. uit Drunen aanvang 7 uur calé Hoffman. Naar dezen uitslag zijn wij zeer benieuwd. iLÜLÜLÜLÜLtlLÜLÜLÜLÜLÜk Voor de a. s. Feestdagen Cognac - Brandewijn - Punch van 43772 H E U S P E N, Filiaal te Waalwijk: VERDURMEN-BOTERMANS Stationsstraat No. 60. DRUNEN. Door de leden van den N. C. B. uit Drunen en Elshout, werd in de zaal der Jongens-Congregatie de jaarlijksche algemeene vergadering ge houden. Ongeveer half 7 opende de voorzitter dhr. C. van Huiten, de vergadering met den gebruikelijken groet, waarna dooi den secretaris, dhr. M. van Halder, de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Vervolgens werd het woord gegeven aan den heer van Tuijl, die een lezing hield over het krachtvoeder. Vooreerst wees hij op de noodzakelijkheid van goed voeder met voldoende eiwit, voor al bij kippen; wil men, zegt spr., veel eieren rapen, dan moet men naast goe de huisvesting zorgen voor goed voer. Dit geldt ook voor het opfokken van varkens. Hij behandelde het voeder en wees er op, dat men bij jonge varkens vooral moet letten, dat ze in den be ginne niet te vet worden, maar sterk. De Voorzitter dankte spr. namens de vereeniging voor zijne leerzame lezing en hoopte dat deze rede goede vruchten zal voortbrengen. Aan het verslag over den toestand en de werkzaamheden van den R. K. Boe renbond van Drunen en Elshout en zij ne onderafdeelingen, met rekening en verantwoording van de ontvangsten en uitgaven van 1 Juli 192830 Juni 1929, ontleenen wij het volgende: Het ledental bedroeg op 30 Juni j.l. in totaal 430, n.l. 318 werkende leden, 45 contribueerende leden en 67 arbei dersleden. In het afgeloopen jaar wer den twee algemeene en zes bestuurs vergaderingen gehouden. Vanwege den N.C.B. werd in onze afdeeling een huis- houdcursus gehouden van boerinnen, waaraan 52 meisjes deelnamen. Op 16 Nov. 1928 werd deze cursus geopend en op 4 Juli 1929 gesloten; aan 50 meis jes werd het diploma toegekend. Verder werd opgericht eene plaatse lijke afd. van de Verkoopvereeniging van den N.C.B.waarvoor bij de op richting 35 personen zich als lid op gaven. De totaal ontvangsten bedroegen 88278,49 en de uitgaven 87834,42. Voor rekening van onze afd. is in het afgeloopen jaar verkocht in totaal voor een bedrag van 63400.85. In totaal is verhandeld 2,032,000 K.G. of ruim 203 wagons van 10 ton. Bij de onderlinge paardenverzeke- ring waren volgens de schattingslij st van 235 leden 255 paarden verzekerd voor een geschatte waarde van 74815, aan schadevergoeding werd uitbetaald 1756; het reservefonds bedroeg aan het einde van het jaar 365.44. De onderlinge kalveren-verzekering telde op het einde van het afgeloopen boekjaar 127 leden, verzekerd waren 72 kalveren; voor 33 kalveren werd schadevergoeding uitbetaald. De ont vangsten bedroegen 530.07, de uitga ven 372.26. Bij de onderlinge varkensverzekering zijn 60 personen aangesloten, in het laatste jaar werd in, 20 sterf- en onge vallen uitbetaald 410.25. Bij de onge vallenverzekering van den Ned. Boe renbond waren in dit verzekeringsjaar 54 verzekeringsplichtige bedrijven aan gesloten en nog 10 personen vrijwillig verzekerd; de te betalen premie be droeg in totaal 452,25, in dit jaar kwamen 5 ongevallen voor. Door de onderlinge veeverzekering werd uitbe taald voor schadevergoeding 3559,50, het nadeelig saldo bedroeg op 31 Dec. 1928 292.59. De Brandassurantie van den N.C.B. moest in het laatste afgesloten verzeke ringsjaar 470,969,94 aan brandschade uitkeeren. Door de eier-vereeniging werden in 1928 985741 stuks eieren verzonden voor een bedrag van 59.626.07. Bij den bijenhoudersbond van den N.C.B. waren in onze afd. 17 leden aan gesloten, het laatste jaar was een slecht honigjaar. Diverse instellingen. De stoomzuivelfabriek heeft in 1928 ontvangen 5151542 K.G. melk, met een gemiddeld vetgehalte van 3.199 p. 100 K.G. melk, is gemiddeld uitbetaald 7.471/,. Bij de Boerenleenbank werd in 1928 ingelegd 217423,26; ontvangen en te rugbetaalde voorschotten 32956,49; ontvangen in loopende rekening 170366.65; ontvangen rente en voor schotten 4855,05ontvangen rente in loopende rekening 10840,17; totaal 436441.62. Totale uitgaven bedroegen 433861.67. Het saldo der ingelegde spaargelden bedroeg 387857,45. Het reservefonds was groot 42606.33. De voorzitter dankte voor het keu rig verslag dat zonder op- of aanmer kingen werd goedgekeurd en vastge steld. Vervolgens deelde dhr. v. Halder nog mede, dat in Jan. wederom een belang- ryke vergadering zal plaats hebben ter bespreking en verbetering van den wa tertoestand. Mr. Loeff zal als spreker optreden. Het voorstel om den veewagen te verkoopen werd met algemeene stem men aangenomen. Voorts werd mede gedeeld, dat zij die een brandblusch- apparaat wenschen aan te schaffen, zich bij het bestuur kunnen aanmel den. \f- Door de Kanarievogelvereeniging Ons Genot, gevestigd bij dhr. H. Pul les-de Wit, alhier, zal op Zaterdag 28 en Zondag 29 Dec. een tentoonstelling worden gehouden, waarvoor dit jaar prachtige prijzen worden beschikbaar gesteld. Als keurmeester zal optreden dhr. Haans uit Tilburg. ■\J Door de Meisjes-tooneelvereeni- ging zal op Zondag 29 Dec. een uitvoe ring worden gegeven. Opgevoerd wordt het tooneelstuk „Het offer der Missie zuster". ELSHOUT. Alhier is opgericht een rijvereeniging, waarvan de heer P. v. Huiten tot president werd gekozen. Naar wij vernemen is de heer J. Peters uit Geldrop benoemd tot Briga dier-majoor der Rij ksveldwacht alhier. NIEUWKUIJK Op Zondag 15 occ. jl. had in het café Th. van der Geld de einduitslag plaats van het aldaar gegeven binnenconcours. uitgeschreven door 't kruisbooggezelschap „De Jonge 8atavieren". De prijzen werden als volgt behaald i Afdeeling korps. !e zestallen, le prijs „De Rozenjacht" Vlijmen, 68 punten. 2e prijs „Transvaalsche Boeren" Nieuwkuijk, 67 p. 2e zestallen. le pr. „Nooit Gedacht" Waalwijk, 68 p. 2e prijs „Transvaalsche Boeren" Nieuwkuijk, 59 p. Afdeeling kunst, le pr, L. Kroot Waalwijk 25p. 2e J. van Beijnen Haarsteeg 24 3e W. v. d. Ven Nieuwkuijk 24 4e W. v. Engelen Nieuwkuijk 24 5e C. de Laat Vlijmen 24 62 A. Samuels Vlijmen 24 7a A. van Bladel Waalwijk 24 82 A. Rombouts Waalwijk 23 Afdeeling geluk, le pr. C. BrekelmansNieuwkuijk 37 p. 2e A. Brok Waalwijk 37 3e H. van den Hout Vlijmen 36 4e A Samuels Nieuwkuijk 35 5e A MostermansNieuwkuijk 35 6e J. Heuvelings Vlijmen 34 7e C. Coolen Nieuwkuijk 34 8e W. v. d. Loo Haarsteeg 33 Met een toepasselijk woord werden door den secretaris der vereeniging, den heer F, de Man, de prijzen uitge reikt. Gedurende het concours en vooral den laatsten Zondag beerschte er in het café een gezellige drukte, „De Jonge Batavieren" met genoegea kunnen terugzien op het aangename verloop en het succes. Naar we met zekerheid vernemen zal de Eerw. Pater Prior van het klooster der Cistercifinsers Onsenoort, de volgends maand van hier vertrek ken naar Canada. Dat het hem daar ginds in zijn nieuwe standplaats naar wensch moge gaan, hopen voorzeker allen die Pater Prior van nabij gekend hebben. Bij N. v. B. alhier werden door kwaadwilligen de ruiten vernield, ter wijl bij G, de G. enkele fruitboomen werden ontveld. De politie doet naar deze lage streek onderzoek. HERPT. Raadsvergadering. Aanwe zig alle leden. Notulen worden goed gekeurd. Nota van Ged. Staten betreffende de gemeentebegrooting voor 1930, betreft enkele wijzigingen, meest van admi- nistratieven aard, welke aangebracht zullen worden zonder dat dit nochtans aan de cijfers eenige verandering geeft. De gemeentebegrooting 1929 wordt in enkele posten eveneens gewijzigd. Bij de kasopname bij den gemeente ontvanger was alles in orde bevonden. Circulaire van de burgemeesters in de kantonnen Hoorn, Alkmaar en Schagen wordt voor kennisgeving aan genomen. Aan het eiecirische licht wordt met bekwamen spoed geweikt. Er zijn ruim 70 aansluitingen toegezegd op een maximum tarief van 45 ci. en 25 ct Het lid van den Broek had verno men dat er een oproeping was gedaan voor een 4e leerkracht aan de bijzon dere school en vroeg of deze niet te klein was. Dit zou men zien wanneer het zoover was, voorloopig konden wel 2 personen in een lokaal staan. Hierna sluiting. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A s, Zondag dts namiddags 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. van der Vlugt van Drunen. In de Geref. Kerk hoopt aanst. Zondag des voorm. half tien en des nam. half zes op te treden candidaat Melles van Zwolle. Bij den landbouwer W. v. Zeist alhier is Woensdagmiddag een beste koe plotseling gestorven. Het cadaver werd naar hei slachthuis te Waalwijk vervoerd. Door de Geref. Zendingsvereeni- ging alhier wordt een bazar georgani seerd, welke zal gehouden worden op nader te bepalen datum omstreeks Februari a.s. Jl. Woensdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier met de kinderen der Herv. Zondagschoolvereeniging Kerstfeest gevierd De bijeenkomst stond onder leiding van Ds. A. van Willigen uit Capelle, die, na op de gebruikelijke wijze te hebben geopend, op voor de kinderen zeer duidelijke wijze het Kerstverhaal uiteenzette. Door de kinderen werden verschillende mooie kerslliedeien gezongen. Natuurlijk wer den de kinderen ruim onthaald op ver snaperingen en werden mooie boekjes enz. rondgedeeld. Er was flinke be langstelling Te ca. half tien werd door Os. v. Willigen met dankgebed gesloten. SPRANG-CAPELLE. Men bericht ons, dat de plannen voor het bouwen van een zaal voor het Fanfarecorps „Sirena" vasteren vorm aannemen. Men zamelt in de gemeente reeds gelden in tot dat doel. Er bestaat reeds lang een behoefte aan een gelegenheid voor vergadering en uitvoering. Het is daarom te hopen dat er voldoende bijeen gebracht zal worden om een flink gedeelte der kosten te dekken. Het bestuur heeft reeds voor een flink bedrag Inge— teekend. CAPELLE. Woensdag 18 dezer des avonds 7 uur had in de zaal van den heer L F. van Dongen alhier de na- jaarsuitvoering plaats van de gemengde zangvereeniging ,'tRozeknopje", weike goed bezocht was. Nadat de vice- president, de heer A. M Verhfijden, de aanwezigen welkom had geheeten werd onder leiding van den directeur den heer N Snijers met de afwerking van het welverzorgde programma be gonnen. De verschillende nummers voor het koor, alsmede de beide dubbel kwar tetten werden goed ten gehoore ge bracht en met volle aandacht aange- hoord. Het enthousiast applaus na ieder stuk was de erkenning van het goede werk, dat werd verricht. Ter afwisseling werden een drietal voor drachten gegeven, die eveneens uit stekend vertolkt werden en menigmaal den lachlust der aanwezigen opwekten. In verband met den zorgeljjken finan- cieelen toestand der vereeniging werd tijdens de pauze ten bate der kas een verloting georganiseerd, die voor de vereeniging een groot succes gewor den Is, want de loten werden gretig gekocht, hetgeen niet te verwonderen was, gezien de prachtige prijzen, welke beschikbaar waren. Ongeveer 12 uur werd deze goedgeslaagde uitvoering door den vice-voorzitter met een woord van dank gesloten. A.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie uur hoopt voor de Ned. Hetv. gemeente alhier op te treden Ds. A. Willigen.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 9