Nieuws uit Kaatsheuvel. FABRIEKEli TE BflREflDHECHT a Contain fa ELECIRISCttE- EK 1011- UASCHNACIIHES Waalwijk MM 140 Firma CHR. DE KORT Marktberichten. Zit-Slaapkamer 'I Meest gesorteerde Schoenenmagazijn CRES-SCHOENEN. Bij Gevatte Koude Cananirin- Schrale huid Kaatsheuvel, 9 Jan. 1930. Zondag 12 Jan. a.s. zal de Tooneel- vereeniging „Ons Vermaak" in Val- kenswaard een uitvoering geven in het Vereenigingslokaal ten bate der Missietentoonstelling. Opgevoerd zal worden het tooneehverk „Het spre kend portret van Oom Toon". De re gisseur der vereeniging, de heer H. v. d. Bosch, zal tevens eenige karakter scènes ten beste geven. De Geestelijk Adviseur van het Ivruisverbond, de Wel Eerw. Heer J. Hoekx, met den Eere-voorz. der Ver., den Weled. Heer H. v. Woensel, ma ken de reis naar Valkenswaard mede. Hoenderclub. Hedenavond vergaderde de Hoen derclub Kaatsheuvel in de zaal van den heer Joh. Smits-Hesselmans. Na een inleidend woord van den Voorz., den heer J. Tuerlings, waarin deze van de gelegenheid gebruik maakte om de leden een gelukkig '30 te wenscben voor huisgezin en fok kerij, deelde hij mede dat voor geïn teresseerden nog gelegenheid bestond om turfstrooisel te bekomen voor 2.50 per 100 K.G. pak bij den secre taris dhr. H. v. Woensel. Aan de konijnenfokkers werd medegedeeld, dat de N.V.P. dagelijks, behalve Vrij dag, Zaterdag en Zondag, konijnen ter slachting accepteert. Wie alsnog keuring van exemplaren verlangt, moet zich per formulier wenden tot het Secretariaat der N.V.P. Besloten werd ter viering van het lustrum der Vereeniging een excur sie te maken naar Amsterdam, welke excursie is vastgesteld op Zaterdag en Zondag 18 en 19 Januari a.s. Middenstandsbond. Donderdag 9 Januari hield de Mid- denstandsvereeniging haar 2e verga dering in de zaal van den heer Jan v. Dun. Een 80-tal middenstanders hadden aan de oproeping gehoor ge geven en ook onze Hoog Eerw. Heer Pastoor Mgr. Völker was weder ter vergadering tegenwoordig. Ook de heer Sassen uit Geertruidenberg zat mede aan de bestuurstafel. De heer Jan Frederiks opende de vergadering met nogmaals een uit eenzetting te geven van de belangen van de Middenstandsvereeniging. Het voorloopig Bestuur had ge meend goed te doen den Middenstand in 5 groepen te verdeelen en voor te stellen statutair uit elke groep min stens een lid te doen zitting nemen in het Bestuur. Het aantal bestuursleden was vast gesteld op 9. Voor de groep fabrikan ten werd de heer H. Vrinten, voor de groep slagers de heer J. Maas, voor de groep bakkers de heer Jan de Bondt, voor de groep bouwvakken de heer H. P. Dekkers en voor de groep winkeliers de heer H. v. d. Linden voorgesteld als candidaat. Door enke le candidaatstelling werden deze hee- ren als bestuursleden gekozen. Vervolgens werd bij acclamatie de heer L. J. v. d. Horst als Voorzitter gekozen, die vooraf door den Hoog Eerw. Heer Pastoor en door den heer Frederiks als candidaat voor deze functie was aanbevolen. Op voorstel van den heer v. d. Horst werd de heer Jac. Smit, de dienstdoende secre taris van het voorloopig bestuur, even eens bij acclamatie als secretaris der vereeniging benoemd. De verkiezing van 2 vrije leden had tot resultaat dat de heeren Jan Fre deriks en J. Put als bestuursleden ge kozen werden. Ondertusschen was de heer Sassen met zijn lezing „Middenstandsbelan- gen in 't algemeen" aangevangen en liet hierbij vooral tot uitdrukking ko men, dat de Middenstandsvereeni ging naast de materieele belangen op de eerste plaats de Christelijke belan gen had te behartigen en hoog te hou den. Zijn rede had bij de vergadering een aandachtig gehoor en in zijn dankwoord wees er de heer Frede riks terecht op, dat de heer Sassen op dezen avond op bijzonder duide lijke wijze had laten hooren wat de middenstand is en wat een midden stander behoort te doen. De heer L. J. v. d. Horst sprak een woord van dank voor het in hem ge stelde vertrouwen en spoorde tot krachtig opgewekt vereenigingsleven onder de middenstanders aan. Bij de rondvraag werden door eeni ge aanwezigen nog eenige vragen ge steld, die door den heer Frederiks werden beantwoord. Het gekozen be stuur verdeelde daarna de functies als volgt: L. J. v. d. Horst, Voorz.; J. Frederiks, 2e voorz.; Jac. Smit, le Secr.; H. Vrinten, 2e Secr.; J. de Bondt, Penningm.; H. v. d. Linden, J. Maas, J. Put en H. Dekkers, com missarissen. Industrie. Naar we vernemen gaat de bekende firma Vesters en Roestenberg hare zaak aanmerkelijk uitbreiden. Naast het thans bekende schoen werk zal deze firma een afdeeling Good-Yearwerk inrichten, waarin zij de eerste in onze plaats is. Bereids zijn de machines hiervoor al aangekocht. R.K. Ziekenfonds. Op Zondag 5 Januari hield onze R.K.W.V. en R.K. Doktersfonds eene algemeene ledenvergadering, die goed bezocht was. Om 12 uur opende de Voorzitter de vergadering en wensch- te allen een gelukkig en Zalig Nieuw jaar en hoopte dat na het gesproken woord van de Priesters voor 14 dagen in onze kerken van ons Bisdom, dat ook het jaar 1930 voor onze vereeni- gingen een jaar van vooruitgang moge zijn. Vervolgens deelde hij mede dat in het voorjaar 1929 in de Centrale Raadsvergadering van den B.D.W.B. besloten was te komen tot een fonds voor Ziekenhuisverpleging in den meest uitgebreiden zin. Het Hoofdbestuur werd opgedra gen hiervoor statuten en huishoude lijk reglement te ontwerpen. Op onze laatst gehouden centrale raadsverga dering op 15 Dec. 1929 werden deze statuten en reglement goedgekeurd en de vereeniging met ingang van 1 Jan. 1930 opgericht. Daar ook onze plaats reeds lhng behoefte had aan een dergelijke instelling werd door 't bestuur ten zeerste aanbevolen om aan te sluiten bij dit Diocesaan fonds. Door den heer Hendriks werden de voornaamste punten van het regle ment duidelijk uiteengezet o.m. dat dit fonds was ingesteld voor alle voorkomende gevallen waarvoor zie kenhuisverpleging noodig is. Dat dit fonds in alle plaatsen van ons Bisdom zijn vertakkingen krijgt. 10% van de te innen contributies blijft in de plaatselijke kas, zoodat i buiten verpleging in de toekomst nog meerdere lasten zullen gedragen kun nen worden, zooals bijv. vervoer van j zieken naar het ziekenhuis, enz. Door de vergadering werden nog verschillende vragen gesteld aangaan de deze nieuwe instelling, die door den spreker tot aller tevredenheid werden beantwoord. Hierna verkreeg de Eerw. Adviseur het woord, die nog een krachtig woord sprak, indachtig het woord van Dr. Schaepman: Voor de arbeiders, door de arbeiders. De vergadering was dan ook ten volle overtuigd dat een dergelijke in stelling bij onze R. K. W. V. thuis be hoort en werd dan ook tot oprichting overgegaan. Staande de vergadering gaven zich reeds verschillende leden op. Door den heer Roestenberg werd nog een propagandawoord gesproken welk goeds reeds door onze eigen in stellingen was verkregen en beval dan deze onze eigen instelling ten zeerste aan. Hierna werd nog een controle-com missie benoemd voor het ziekenfonds, waarna deze vergadering werd geslo ten onder dankzegging aan allen. Dienstjubilé. De heer J. H. Pols, postbode alh., hoopt 16 Januari a.s. den dag te her denken, dat hij 25 jaren den dienst bij de P. T. en T. waarneemt. Het zal den sympathieken man op dien dag niel aan belangstelling ontbreken. tabletten IvOO IS rine jmaueK Wettig beschermd tegen Vervalschingen Hoofdpijn en Kiespijn Prijs 40 en 75 ct. Bij Apofh) en Drogisten Boekbespreking. De Verspieders. door joh. H. Been. In d.i serie VadeHandsche Jongens boeken, van de welbekende uitgevers, de Qebr. Kluitman, Al.kmaar, Is dit mooi uitgegeven en goed verzorgd boek van Joh. H. Been een aanwinst De jonge Prins van Oranje, die in het Rampjaar 1672 ons lard van den ondergang gered had en al maar bezig was het er weer heelemaal bovenop te brengen, moest telkens ervaren, dat zijn schrandere plannen door ver raders aan den vijand werden over gebracht Bestevaer, hoe oud en grijs ook, wist wel raad te verschaffen Een paar scheepsjongens moesten in het vijandige kamp zien door te dringen, twee echte rakkers, maar die een ge zicht korden zetten, alsof ze hun Zondagsoortje verloren hadden Zoo- gezeid werden zij als schelmen van boord gejaagd en moesten toen zelf maar z<en. hoe zij het bolwerkten om achter die staatsgeheimen te komen. Met veel avonturen halen de beide rakkers het er door. I Het is een vlotte vertelling vol leut en spannende avonturen, waarin men meteen op gezellige wijze thuis komi in de zeden en gewoonten, en,... de glorie dier tijden. Waalwijk, 10 Jan. 1930. Varkens f 17 - f 23. Eieren 7-8 ct. 's Hertogenbosch, 8 Jan. 1920. Op de markt van heden waren aangevoerd 2460 stuks. 1397 stuks hoornvee. 887 biggen. 21 zeugen. 88 schapenlammeren 67 Kalveren. De piijzen waren als volgt: Kalfkoeien van f 230—f 390 p. st. Kalfvaarzen van f 2^0—1320 p. st. Magere ossen en koeien van f 130—f 225. Vette ossen en koeien van f 0.56 p p le kw Vette ossen en koeien van f0.47 p p2ekw Pinken van f 115—f 175 per stuk. Zeugen van f 120—f 160 per stuk. Biggen van f 2.75—f3.25 per week. Schapen van f22—135 per stuk. Lammeren van (16.— tot f26.p.stuk. Verdere mededeelingenVet vee goed prijshoudend. Kalfvee met goeden handel ruim prijshoudend. Jong fokvee handel vrij goed voor den dood iets flauwer, prijzen van f0.95 f 0.90 per Kgr. Schapen leugen biggen williger en duurder. KUNST EN LETTEREN. De vijtj iarlt]ksche groote prijs voor Vlaamsche letterkunde ten bedrage van 20 000 francs is toegekend aan wijlen Karei van de Woesiljne voor zijn vol ledige werken. Deze prijs is bedoeld als bekroning der geheele loopbaan van den dichter Leden der jury waren Andié de Ridder, Joni Eeckhout prof. dr August Verm»y!en, dr Goemansen Toussaint van Boelaere De prijs der provincie Brabant groot 5000 francs is toegekend aan Julien Kuypers, inspecteur bij het normaal onderwijs, voor zijn werk .Jacob Cats, Agitator", een roman biographic van een voorlooper van het Belgische socialisme. BUITENLAND. De Katholieke Vlaamsche Landsbond. Geruunen tijd geleden reeds was het bekend, dat de kerkelijke overheid aar. den zeer actieven leider van het secretariaat van den Katholieken Viaamschen Landsbond, den Z.Eerw Pater Valerius Claes, verbod opgelegd had zich nog met Vlaamsche aange legenheden bezig te houden De Katho lieke Vlaamsche Landsbond is het leidend intellecueel organisme van de Katholieke Vlaamsche Actie en, als het ware, een .holding" van de over de verschillende provineën verspreide katholieke Vlaamsche organisaties. De Antwerpsche burgemees er en voor zitter van de K-nhoiieke Vlaamsche Kamerfractie, mr. dr F v Cauwelaert, nam, na den oorlog, gedurende ver scheidene jaren het voorzitterschap van den La> dsbond waar en Is tot heden zijn eere—voorzitter gebleven Naast staa s-katholieke propagandisten, Intellectueele voormannen. Kamerleden en senatoren telt de Landsbond onder zijne leden ook Viaamschnationaal gezinden, als senator mr. Van Dieren, prof dr. Frans Daels, e a. Ook heeft de Landsbond in den laatsten tijd, een radicale houding aangenomen inzake de oplossing van het Vlaamsche vraagstuk en de katho. lieke Vlamingen aangespoord zich, in afwachting van het lang beloofde rechtsherstel van alle deelneming aan de viering van het B-lglsche eeuw feest in 1930 te onthouden. Dit zal wel de reden zijn waarom Pater Oaes .De Standaard" spreek' van .motieven van gehoorzaamheid" thans dtfi iitlef ontslag heeft moeten nemen als hoofd van het secretariaat, welk secretariaat sedert Maandag j I dan ook overgebracht is naar de Christelijke Arbeidscentrale te Brussel BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Johanna H. H. d.v. P. H. Broos en W. H. Engelen. Petrus G. z.v. J. M. IJpelaar en A. M. Duquesnoij. Helena C. d.v. A. Faro en G. v. Enk huizen. Antonius J. z.v. P. C. de Jongh en N. M. Broeders. Louis zv L. van Adelberg en A. M. van Lies hout. Nicolaas A. z.v. A. F. Hoeben en W. Sterk. Overleden Henricus M. Mieres, 2 jaar. Everhardus W. Papenhoven, 68 jaar echtgen. van J. Sustrunck. Huwelijks-aangiften Johannes W. M. v. Beers, 19 j. te Tilburg en Johanna W. Brands, 22 j. alhier Cornelis J. Maas, 43 j. te Waalwijk en Josephina A. v. Otter- dijk, 39 j. te A'dam. Gehuwd Arie Keijnemans, 24 j. en Jannetje A. Blok, 23 j„ beiden alhier. Ingekomen personen: C. F. A. Mertens, van Made. B. G. J. Hamburg, van Roosendaal. A. M. v. d. Elzen, van 's-Bosch. H. Schilders, van Hedikhuizen. F. J. A. Iseppi, van Plauen. J. A. König van Teuchern. C. J. Dumoulin, v. Breda. A. Pullens, van Eindhoven. J. J. M. v. Engelen, van Buenos Aires. Vertrokken personen: A. Bosch, naar Hillegersberg. H. Schalken, naar Vught. A. J. F. Korthout, naar Geffen. A. M. v. d. Berg, naar Tilburg. A. C. Pig- mans (wed. G. L. Smits), n. Goirle. H. E. Faassen, naar Oegstgeest. F. P. A. Somers, naar Huibergen. J. G. H. v. Winssen, naar Valkens waard. H. v. Delft, naar Drunen. DRUNEN. Over de maand December 1929. Geboren: Leonardus L. z.v. Mar. Smits-van Heeswijk. Antonia M. d.v. Adr. v. d. Staak-Verhoeven. Helena F. d. v. Frans Moonen-v. Rooij. Johan na M. d.v. Joh. Nelis-Vos. Fran- ciscus M. J. z.v. Corn, van Bers-van Asten. Franciscus A. z.v. Adria- nus Pulles-Smits. Petronella C. d.v. Mart. de Munnik-Jozen. Mar- garetha d.v. Joh. Vissers-v. Loon. Johanna d.v. Franse. J. Aerts-IJpe- laar. Jacobus W. M. z.v. Willem Samuels-v. Vlijmen. Cornelia M. d.v. Godefr. Klerks-v. Son. Lam- berta M. d.v. F. Berends-Klerks. Overleden Johanna de Gouw, echtg. van Adri- anus Pulles, 43 j. Catharina de Laat, 6 weken. Gerardus Smits, 41 jaar. RAAMSDONK. Van 28 Dec. 1929 t.m. 3 Jan. 1930. Geboren W. P. z.v. A. de Bont-Franken. Overleden: Corn, van Strien, oud 55 jaren. Van 10—31 Dec. 1929. Ingekomen personen: A. M. van der Westen, van Brielle wijk 1-12 naar aan boord. J. P. Jansen, van Brielle wjjk 1-12 naar en gesprongen handen genezen direct en blijven heerlijk zacht en lenig met J AKKER', KLOOSTERBALSEM bijt niet! rffCeen gaud zoo goed." aan boord. A. M. Floren, van Prin- cenhage Effen C 63 naar J 79. H. B. O. Stark, van Schiedam Nassau- laan 35 naar Keizersveer woonkeet. M. Zijlmans, van Rotterdam Gou- vernestr. 48c naar G 96. Adra. C. Michael, van Sprang-Capelle 512 n. F 37. J. J. Blom, van 's-Gravemoer Hoofdstraat 42 naar B 58. Adra. P. Boonaerts, van Made en Drimme- ien Made D 16 naar K 108. J. J. Piederiet, van Breda Brugstraat 7 n. F 113. C. B. Berkhof, van Ooster hout Hoogerheide K 230 naar H 53. A. J. Sprangers, van Waspik F 151 naar B 6a. W. Geerling en ge zin, van Dordrecht Wijnstraat 38 rood voor naar J 74. J. Ph. v. See- ters, van Wonseradeel Kornwerder- zand naar L 14. A. J. van Schijn- del, van Wonseradeel Kornwerder- zand naar L 96. A. Luijbregts, van Breda naar K 32. Vertrokken personen: Ma. Spoor, van L 3 naar Geertrui denberg Veenestraat 100. Da. J. Fijneman van C, 48 naar Loon op Zand de Moer Kerkstraat. Aa. C. Bammens, van F 51 naar Geertrui denberg Veenestraat 102. D. Faro en gezin, van F 45 naar 's Hertogen bosch Eikendonckplein 44. P. Donks, van B 7 naar Waspik Boven Dijkje. Aa. J. C. M. Nollen, van E. 93 naar Roosendaal c.a. Wouwsche baan. UITSPRAKEN POLITIERECHTER 's-BOSCH. C. M., Loon-op-Zand, wederspan- nigheid, 2 mnd. gev. voorw. J. J. v. d. S„ Sprang, mish. 30 boete subs 20 d. h. 452e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 7 Januari. 4e Klasse. 2e Lijst. Hooge prijzen: 1500: 14125 1000: 4121 14300 400: 11854 12053 15172 16075 200: 3019 6395 15269 100: 8157 10867 Trekking van Woensdag 8 Januari. 4e Klasse. 3e Lijst. Hooge prijzen: 200: 14105 1500: 16532 100: 5829 6240 8012 10611 AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 5— 6'/a "ur- Gymnastiek voor de aspiranten B G V. Zaterdag 3'/» uur- Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.EK. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, .Onderwereld". Zaterdag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, .De Redder van San Louis", Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel .Oefening en Vermaak", Zondag 12 u. Repetitie Liedertafei .Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel .Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8% uur. Witte Bioscoop, .Onderwereld". Maandag 8 uur, Nieuwe Bioscoop, „Weener Liefde". GEMENGD NIEUWS. Sinds twee jaren hebben de Fransche luchtvaartmaatschappij Far- man en K.L.M. onaihankeiijk van elkaar dezelfde rouie Parijs - Brussel (Antwerpen, dat alleen door Farman en niet door de K.L.M. werd aange daan) Rotterdam - Amsterdam gevlo gen. De twee maatschappijen zijn thans overeen gekomen om met ingang van I Februari tot een nauwere samen werking te geraaken. ten einde de belangen van het publiek beter te kunnen behartigen. Voortaan zal de dienst zoo worden ingericht, dat paral leldiensten worden vermeden en aldus een hooger nuttig effect wordt be reikt. Ook zal van 7 April af een vracht- dienst worden ingericht, hetgeen ook aan het passagiers vervoer ter. goede zal komen, daar dan geen lading meer in personenvliegtuigen behoeft te worden medegenomen. De algemeene organisatie, alsook de punten van vertrek, zullen niet worden gewijzigd, echter zal de K.L.M. te Parijs alsook de Farman in Rot- terdam en Amsterdan geen eigen organisatie meer behouden, doch de maatschappij Farmen zal zich hier mede te Parijs belast n, de Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena zal evenals dit reeds gedurende de laatste jaren geschiedde de organisatie te Brussel en Antwerpen in handen houden, en de K.L.M. de organisatie te Amsterdam en te Rotterdam. Wèl behouden de maatschappijen haar eigen vertegenwoordigers in de ver- schiileude steden langs de route. Het luchtverkeer der KLM. in 1929 is zeer voorspoedig geweest. Er is geen enkele tegenslag ondervonden de ave. ij, welke vliegtuigen hebben beloopen, is niet noemenswaard ge weest: de regelmaat van den dienst bedroeg 96 6°/0. Het vervoer van passagiers is met 13°/, vermeerderd, dat van goederen met 29%. dat van briefpost met 87% en dat van pakketpost met 54%. Het zesde retourvliegtuig, de PH—AEN, is om 6.30 uur uit Aleppo vertrokken en om 12 uur te Constan- tinopel aangekomen. In het Algemeen Politieblad ver zoekt de brigade commandant der Kon marechaussee te Steenbergen als ver dacht van oplichting aanhouding en voorgeleiding van een persoon met Belgisch dialect, schraal en bleek! ongeveer 30 jaar, die de plattelands gemeenten afreist met een fiets, waar aan een tasch met vergroote foto's hangt. Hij geeft zich uit voor een agent van den directeur J. Leener, kantoor houdende te Sluis, Kaai 40 en te Brussel. Germoirstraat 5. Bestellingen aan beide adressen komen in daarvoor bestemde handen. Omstreeks October 1929 werden aan bewoners van Steenbergen door middel der posterijen, kaarten gestuurd, waarop en waarmede gelegenheid werd geboden, mede te dingen naar prijzen, bestaande uit zakuurwerken e a door een lijn te trekken over één dier kaarten van A naar B over een aantal cijfers. Prijzen werden nimmer toegezonden We! ontvingen de mede dingers bericht, foto's toe te zenden, die gratis zouden vergroot. Na ont vangst dier foto's komt genoemd persoon, die op listige wijze geld tracht los te krijgen. Waar hem dit niet gelukt, worden nadien waardelooze vergroote foto's toegezonden per post of wel met den dienst van Van Gent en Loos, onder rembours, tegen varieerende bedragen. Tien jaar Volkenbond. Dinsdagavond had in Pulchri Studio een openbare vergadering plaats van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede ter herdenking van het 10 jarig bestaan van den Volkenbond. Na een inleidend woord van den heer Wilhmse voerde als eerste spreker het woord het lid der Tweede Kamer Th F M. Schaepman. Deze weesop het veie dat de Volkenbond heeft bereikt. Een politieke vrede is nog niet bereikt maar toch Is ten deze wel vooruitgang te bespeuren Daarna sprak mej mr C Frida Katz die meende dat het nuttiger is te wijzen op hetgeen de Volkenbond tot nog toe heeft gedaan dan op wat hem niet gelukt is. Het voornaamste is dat de mentaliteit der volkeren veranderdis. Na een korte pauze sprak nog prof dr. J A. van Hamel, oud-hooge com missaris van den Volkenbond te üantztg, nadat vooraf de voorzitter hem en den heer Oudegeest had ge huldigd voor het vele wat zij voor den Volkenbond daadwerkelijk gedaan hadden" Prof. Van Hamel besprak de om standigheden waaronder de Volkenbond werd opgericht en ging daarna de ge. schiedenis der eerste jaren na. Thans staat de Bond zoo vast, dat hij niet meer verdwijnen kan. zelfs niet na een politieke wereldcatastrophe. De laatste spreker de heer j. Oude geest lid van de Eerste Kamer legde vooral den nadruk op de psycholog). sche moHlijkhfden waarop het werk van Geréde dikwijls stuitte. Hij wees o.a. op het voorbeeldige „werk van mannen als Brantirg en Streseman waarvoor zelfs de grootste twijfelaars respect hebben gekregen. Donderdagmiddag is het Fokker vliegtuig F 13 van het Marine vlieg, kamp De Kocy nabij Den Helder bemand met den korporaal Timmetman' en den leerling vlieger B. Tems aart den ingang van het vliegkamp over den kop geslagen. De vlieger werd licht gewond De oorzaak van hei ongeval is, dat de piloot te laag ij binnengevlogen. Korporaal Tems is naar het Marine hospitaal te Den Helder vervoerd. LAATSTE BERICHTEN. Mobilisatiekruis. Het Bestuur van de Vereeniging „Het Mobilisatie-Kruis" vergaderde gisteravond ten Raadhuize. Een uitvoerige gedachtenwisseling werd gehouden over de uitreiking van het Kruis. Besloten werd het Mobili. satiekruis medio Februari te doen uil- reiken. Aan de uitreiking, welke ver moedelijk door den Burgemeester zal geschieden, wordt een officieel en feestelijk karakter gegeven. Het ligt in de bedoeling van het Bestuur om voor die gelegenheid o.a. ook de mede werking te vragen van de harmonie, Wij vernemen nog dat zich onge- veer 100 personen voor het Mobili- satiekruis hebben aangemeld. Ter bestrijding van de onkosten, aan de uitreiking verbonden, is men bezig langs de huizen der ingezetenen te collecteeren. Mochten er in omliggende plaatsen, waar geen afd. van het Mobilisatiekruis is gevestigd, personen zijn die ook gaarne in aanmerking wenschen te komen voor een mobilisatiekruis, dan kan men zich daarvoor schriftelijk of mondeling aanmelden bij den penning, meester der vereeniging, dhr. Th. J, Nuijten, Sprangscheweg, alhier. Ernstig ongeluk te Tilburg. Twee dooden, Op de gasfabriek fe Tilburg heeft Vrijdagmorgen 10 uur een ongelukplaais gehad, waarbij twee arbeiders gedood werden Bij het herstellen van een kolen—elevator brak een ketting, waar. door de bak naar beneden viel. D« 36—jarige gehuwde smid K. kreeg den bak op het hoofd en was oogenblik- kelijk dood. De 39-jarige gehuwde P., die op een verhooging van onge veer een meter stond, viel van schrik achterover, hij kwam op den motor van den elevator terecht en brak den nek. Dr. Fransen, die spoedig ter plaatse was, moest bij beiden den dood vaststellen. ADVERTENTIëN. Aangeboden met pension. Brieven onder No der advert, a. h Bur. v. d. blad. 43876 BESTE EN GOEDKOOPSTE Verkoopdépöt: IN HUUR is bif Naast de R.K. Kerk WAALWIJK. Draagt steeds de zoo gunstig bekende en sterke De prima vetleder W1N TE B 8 OTIIN ES (Waterdicht.) En bruine en zwarte MOLLIÈRES met Crêpe rubber. "3MI Volledige Reparatie-Inrichting, (Ook voor schoenen buiten onze zaak gekocht.) Concurreerende prijzen. Aanbevelend. -A***"-)#--:-. V I I o

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10