Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. KHNHRBTBEBOIlff - DBS BOSCH, JE TSOOBADOIir Voor verpotiDp, industrie- eb moderne porl HEEREN RAAI Atelilf SCHREURS, RÖODE ROZEN. Haagsche Conferentie ITALIAANSCHE OPERA. Dinsdag 28 Januari 8 uur precies SIGNOR TULLIO VERONA Vuchterstraat 52 - 's-Bosch - Tel. 614. Vrieseplein 1 - Dordrecht - Tel. 323. FEUILLETON ■li WOENSDAG 22 JANUARI 1930. 53e JAARGANG. e Paroc en. len Secret n Peni dracht te Uin taar ij zijn. (jMMER 7. UITGAVE: WAALWIJKgOHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon Ne. SS. Telefr.-Adree: ECHO. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD. Wij hebben onze lezers de ellen lange verslagen der Tweede Haag sche conferentie bespaard en ons be paald de geleidelijke resultaten en kwesties in bet kort weer te geven. Voor vandaag mogen wij wat meer daarvan geven, omdat Maandagmid dag de conferentie officieel is geslo ten met een prachtig succes. Wvbert-labletten on- 8 der het oefenen ter /m&. 5esCherming van de keel, vóór het op- jk treden ter zuivering 1-, „..A» «v van de stem. Was men met Duitschland tot 'n goed resultaat gekomen, de groote moeilijkheid bleef nu de regeling der Oostelijke vraagstukken. Zondagavond 6 uur begon de vergadering der 5 crediteur-mogend- met den beroemden Tenor van het Scala Theater te Milaan. Groot Orkest onder leiding van Maestro CAV. M PARENT!. Groot koor. Costumes, rekwisieten en décors wan eigen ateliers. Priizen13.00, «2.25, 11.75, «1.2S, plus rechten. Plaatsbespreking vanaf heden TELEFONISCH 744 Naafloop der voorstelling om 12.15 EXTRA TRAM naar Vlijmen, Nleuwk-djk. Drunen, Baardwijk, Waalwijk, Kaatsheuve beden met de Oostelijke delegaten, onder leiding van len heer Loucheur en deze bijeenkomst duurde den ge- heelen nacht door, tot men een gun stig resultaat had. Met Oostenrijk, iongarije en Bul garije is men tot em oplossing geko men en de betaliigen zijn definitief tot wederzijds geniegen geregeld. Een groot succe, een succes dat Europa en voobI den vrede van Europa zeer ten g>ede zal komen. Van al de na-oa'logsche conferen ties mag zeer zekff de Haagsche een der voornaamste, zoo niet de voor naamste worden icnoemd. En 't is geen wonder dat wi de officieele ge bouwen in Den Jhag dé driekleur wapperde en de gdelegeerden dooi de muziek der Gtnadiers en Jagers met Vaderlandse!:- dankliederen en door 't publiek ret groot enthousi asme werden begDet. Er is groot wex gedaan in Den Haag, wat blijkt uit de warmgestelde redevoeringen door Snowden, den Engelschen afgevaardigden, door Jas- >ar, den voorzitter der conferentie e.a. gehouden. Aan de sluitingsredevoering van dezen laatste ontleenen wij het vol gende Na hulde te hebben gebracht aan al zijn medewerkers voor hun arbeid, in de eerste plaats aan den secretaris der confereentie, Sir Maurice Hankey zeide de heer Jaspar: Staat mij toe, mijne heeren, nog maals de Regeering van Hare Maje steit de Koningin der Nederlanden, alsmede de Staten-Generaal en de stad 's-Gravenhage dank te zeggen voor de zoo volledige en zoo hartelijke gastvrijheid, welke zij ons hebben verleend. Wij zullen van ons verblijf alhier, van de voorkomendheden, waarvan wij het voorwerp zijn ge weest, en van de volmaakte organisa tie van alle diensten, waarvan wij ge bruik hebben gemaakt, een onuit- wischbare herinnering bewaren. Mijne heeren, op het oogenblik, waarop wij aan den eindpaal van on- zen arbeid komen en voordat wij scheiden, om ieder den weg naar ons land te hernemen, zij het mij vergund terug te zien op den gemeenschappe lijk doorloopen weg in den loop van die werkzame dagen, welke wij te 's-Gravenhage hebben doorgebracht. Een overzicht van de werk zaamheden der conferentie. Op het oogenblik waarop te Genève in September 1928 het besluit werd genomen dat ons hierheen heeft ge voerd, waren 10 jaren verloopen se dert het einde van den oorlog. Hoe vaak reeds hadden wij in den loop van die 10 jaren de gebeurtenissen willen beheerschen en waren de ge beurtenissen ons ontsnapt. Achter eenvolgens had de eene conferentie na de andere plaats gehad, voorloo- pige oplossingen waren vastgesteld, talrijke accoorden waren beproefd en hoeveel ontgoochelingen had de on vruchtbaarheid daarvan niet reeds veroorzaakt tot op den dag, toen de regeeringen te Genève bijeen, vast be sloten, om de werkelijkheid in het aangezicht te zien en om aller wil te vereenigen ter bereiking van het eindsucces, zich plechtig hadden ver bonden, een volledige en definitieve regeling der herstelvraagstukken vast te stellen. Hebben wij de edele taak vervuld, welke de regeeringen en hun hoofden aldus hadden afgebakend? CbePA ECHTE FRIESCHE 20-50ct.perons TJraayt Tlar Winkeeier 'n patyc Ü'S van „De Echo van het Zuiden." HEDWIG COURTHS-MAHLER. 8 Josta echter voelde uit zijn woor den slechts de rustige kalmte en vooi alles hoorde zij uit dit gesprek, dat Rainer's hart een andere vrouw toe behoorde, een vrouw, van wie het hem zwaar gevallen was te scheiden. Waarom had hij haar niet tot zijn vrouw gemaakt? Zij was zeker om de één of andere reden onbereikbaar voor hem, en daarom had hij ook zoo lang geaarzeld te trouwen. En nu nu was zij zijn bruid geworden. Waarom had hij haar juist geko zen? Omdat hij haar kende, omdat hij sympathie voor haar voelde, en omdat er overigens geen enkel be zwaar was tegen een verbintenis met haar? Zij huiverde. „Daarmee moet ik me wel tevreden stellen," dacht zij. Maar haar hart deed daarbij zoo'n pijn en haar oogen branden zoo koortsig als nooit te vo ren. En toen dacht zij er plotseling aan, dat zij hier door de beide heeren kon worden ontdekt. Dat mocht niet zij mochten niet vermoeden, dat zij hun gesprek beluisterd had. Met eenige inspanning stond zij zachtjes op, en ging door verschil lende vertrekken, die met dikke ta pijten belegd waren, naar haar ka mers. Zij sloot de deur achter zich en haalde diep adem, alsof zij zich hier pas veilig voelde. Toen wierp zij zich in een leuningstoel en drukte haar handen voor haar gelaat. Zoo zat zij langen tijd en peinsde. En daarbij kwam zij tot bewustzijn van haai eigen gevoelens. „Ik heb Rem lief ih heb hem lief ik heb het alleen tot nu toe niet ge weten. Daarom waren mij alle andere mannen zoo onverschillig, daarom moest ik alle anderen met hem verge lijken en daarom verlangde ik altijd naar zijn bijzijn." In deze oogenblikken werd veel wat haar onduidelijk gebleven was, klaar en helder, en dit bewustzijn verontrustte haar meer dan het haar gelukkig maakte. En nadat zij een oogenblik zoo gepeinsd had, sprong zij plotseling op. „Neen ik kan zijn vrouw niet worden met de zekerheid, dat ik hem liefheb en dat hij tegenover mij zoo koel staat. Hoe zou ik naast hem kun nen leven met het gevoel, dat zijn hart een ander toebehoort? Neen dat kan ik niet." Zij wilde naar beneden snellen en hem vragen, haar overhaast gegeven woord terug te geven; Zij wilde hem zeggen, dat zij zijn vrouw niet kon worden. Maar voor zij de deur van haar kamer bereil liad, hield haar iets terug, zij kon iet verder. „Als ik hem da zeg, zal hij weg gaan en misschiennooit, nooit meer terugkomen. En dan zal hij spoe dig een andere vtuw nemen, één, die tevreden is me dat, wat hij haar geeft wat de rdere, die hij lief heeft, overlaat". En de gedachte, at hij met een an der zou kunnen ouwen, leek haar zoo vreeselijk, z> onverdraaglijk, dat zij geloofde als beter te kunnen verdragen dan dal Zij viel weer in.aar stoel terug en vouwde de handeials tot een gebed. „Misschien leerhij toch nog eens, mij lief te hebben— zooals ik zijn liefde zou verlangi." Die hoop gaf ha- moed. Diep ade mend stond "zij ojen trad voor den spiegel. En voor eerste maal be keek zij haar spiejlbeeld met groote belangstelling. Ven hadden haar, sinds zij in de weeld ge-roerd was, gezegd dat zij moe was. Menige man had haar met virme, begeerende oogen aangezien, iet had haar on verschillig gelaten omdathaar hart nog sliep. Nu washet ontvaakt en klopte verlangend voor Raiier. Maar hij zou in haar neg wel he kleine meisje zien, dat ij vroeger geweest was. Zij wist, dat cij bijna lelijk ge weest was, lang opgeschoten,hoekig en onbevallig. Dkwijls had ij van kennissen gehoord dat zij u haar voordeel veranderl was. Ookpapa had kort geleden gezegd: „Udmijn leelijk jonge eendje, is onverwant 'n trotsche zwaan gegroeid". Maar Rainer zou dat wel na^e- lijks gemerkt hebben. Voor hem was zij steeds nog de onbekoorlijke bak- visch met de ruige vlechten, die hij weliswaar dikwijls bewonderd had om de dikte en lengte. Kritisch be keek zij zich van alle kanten. En zij bloosde hevig, terwijl zij dacht: „Ja, ik ben mooi, en gravin Solms zei laatst: een mooie vrouw kan iederen man aan haar voeten krijgen, als zij maar handig is. Misschien gelukt het mij toch nog, Rainer's liefde te ver overen, als ik er mijn best voor doe". Als ik er mijn best voor doe? Deze woorden herhaalde zij in zichzelf, en zij bloosde heviger. Dat was de schaamte, die op haar wangen brand de. Zij zou haar best doen voor de liefde van een man. Neen neen duizendmaal neenDat zou haar trots niet toelaten. Wanneer hij haar zijn liefde niet vrijwillig aanbood, dan moest zij tevreden zijn met de kalme sympathie, die hij haar toe droeg. In geen geval mocht hij weten wat door zijn aanzoek in haar ont waakt was. Liever sterven dan hem dat te toonen. De schaamte zou haar dooden, wanneer hij ooit zou verne men, dat zij hem liefhad aanbad ja, aanbad, met de hoogste liefde, die een vrouw te geven had. O nooit zou zij in hem weer oom Rainer kunnen zien; hij zou slechts de man zijn, wien zij haar liefde ge geven had, reeds lang, voordat zij het zelf wist. Met een diepen zucht trad zij van den spiegel terug. Wat had zij aan haar schoonheidRainer lette er im mers niet op. Zij streek over haar oogen en richtte zich trotsch op. Nu weg met die verlangens en droo- merijen. Met heldere oogen moest zij om zich heen zien en berusten. Langzaam verliet zij haar kamer. Zij moest nu weer naar haar vader en haar verloofde gaan. Zij zouden anders iets van haar lang uitblijven kunnen denken. Toen zij dadelijk daarop weer in de groene salon binnentrad, scheen zij rustig en onbewogen. En voor het eerst in haar leven toonde zij zich te genover haar vader en graaf Ram berg anders dan zij was. Trotsch en rustig keken haar oogen, en haar stem klonk kalm en klaar. De beide heeren hadden intusschen allerlei besproken, het publiek ma ken van de verloving en het vaststel len van de bruiloft. Zij waren over- eengekomen^dat het den lOden Juli zou geschiéaen, en vroegen Josta of zij dit goed vond. Zij stemde rustig toe, ofschoon zij schrok, toen zij hoor de, dat het reeds zoo spoedig zoo zou zijn. Graaf Rainer behandelde zijn bruid met de fijne, beminnelijke voorko mendheid, die zoo betooverend werk te, en trachtte haar door onschuldige scherts op te vroolijken. Hij deed zijn best, in deze scherts den toon van 'n oom vol te houden. Voor alles wilde hij Josta haar natuurlijkheid terug geven. Zij nam het schijnbaar vroo- lijk op en deed het voorkomen, als was zij door haar verloving niet bij zonder uithaar evenwicht geraakt. Wordt vervolgd. W!| OeEcho van het Zuiden, iWaalwiifesck en Langstraatsche Conrantè Dit blad rarachtJnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs per 8 maanden 1.26. Franco per poat, door bet geheele rijk 1.40. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enk. franco te eenden aan den Uitgever. Prflg der Advertantlta 20 cent per regel; mlnilmwm 1.60. Bfl contract flink rabat Reclames 40 cent per regel. AdvertentlGn moeten Woensdag en Vrfldag dea morgens om uiterlijk aar ln ons beslt ^OUWi (ook In Vl onion,'A ponden en ponden) i

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 1