r. tweeoe blad. >ler 11 Woensdag 5 Febr. '30 53eJrg. PROVINCIAAL nieuws. Dinsdag 4 Febr. 1930. iedertafel Oefening en Vermaak Nalat eene bestuursvergadering was oorafaegaan, werd Zaterdagavond in foyer van Musis een algemeene .denvergadering der liedertafel „Oefe 2 en Vermaak" gehouden. Na opening der vergadering bracht Ide secretaris, de heer Adr. van Iersel, na voorlezing der notulen, het keurig verzorgde jaarverslag uit. terwijl hij ook rappor' u'ibrach' van den 'oestand der Iw der werkende leden. Het gedocumenteerd financieel jaar- Iverslag der algemeene kas der ver- eeniging van den penningmeester, den lieer Antoon van de Meijdenberg, werd Let algemeene stemmen goedgekeurd. I uit deze verslagen bleek dat de ey liiedertafel in elk opzicht bloeit, dat er een uitstekende geest heerscht onder jde leden, die krachtig achter hun bestuur staan. 4 1 Herkozen werden als bestuursleden JI de heeren Antoon van de Meijdenberg, g j Adr, van Iersel en Henri Aarts en in de vacature van wijlen den d. ^lijekozen heer 0. Verhoeven, de heer Pieter van Ree. Tot kascommlssie werden gekozen de heeren Verdurmen, van Ree en Dumoulin, die alle stukken en beschei den in orde bevonden. Bin beginsel werd besloten het 70-jarig I bestaan van „Oefening en Vermaak" _l feestelijk te herdenken, op eene wijze als nader zal worden vastgesteld. Men el, Ihad op het oog een festival voor J harmonien, fanfares en zangvereenl n' hingen, benevens een kwarte concours. Mn elk geval was men gestemd voor grootsche feesten Het bestuur der Liederiafel zal hieromtrent in nader ;n' I overleg treden met het bestuur van enjWaalwijks Belang. Eveneens werd in beginsel besloten 01' lin de maand Augustus een uitstapje in, lie maken naar België en de wereld- lentoonsielling te Antwerpen, of men lee/neemt aan het permanent festival der stad, of aan het festival der ten toonstelling zai nader beslist worden. De Vastenavondfeesten zullen op longeveer dezelfde wijze als verleden jaar georganiseerd worden. Binnen 14 en. jdagen zal het bestuur met het pro- I giamma komen. Na afwerking van eenige huishoude- DJijke zaken werd deze geanimeerde Ivergadering met een toepasselijk woord Idoot den voorzitter gesloten. i - As. Zondag zal de liedertafel een jvolksmatinée geven, ter uitvoering van j het groote koorwerk van Reinecke i.Hakon Jari", groot koor met accom- ^„.pagnement van piano door den heer ■■I jan Princen, soli van mej. Dina Slaats ""en de heeren Tom en Jan Burmanje 1 .wi Pieter van Ree. De entiée wordt I €S slechts gesteld op 25 cent. Gegund. Het bouwen van een winkel met benedenhuis en afzonderlijke boven woning in de Stationsstraat tegenover de 0. L. School voor rekening van 1 den heer P Dekkers is gegund aan j de ia. Wed. A. Aarts en Zn op twee na laagste inschrljfster, voor de som van 117.590. BEZOEKT hedenavond Algemeene Vergadering Wit"Gele Kruis. Cisca Kremer, Mientje Pam, Hans Baaing e a. aan dit stuk meewerken. Ten overvloede mogen hier nog een paar recenties volgen Het Handelsblad schrijft: Nap de la Mar gaf van Flierefluiter een zeer geestige creatie en zoowel aan het sterfbed van den Pastoor als bij het afscheid van Merijntje heeft hij heel gevoelig gespeeld. Cisca Kremer gaf den nu iets ouderen Merijntje stiller en ingetogener, vooral de tooneeltjes met Blozekrickske waren geslaagd, mede dank zij het natuurlijke tegenspel van Mientje Pam HansBiü- ntng was een gevoelige en lieve Pastoor en Mevrouw de la MarKlry had de oude pastoorsmeid Ja.ns mooi getypeerd. De Maasbode schrijft: De waardeering van 't talrijk publiek was niet gering; na ieder tafereel ruimschoots applaus; voor de pauze is het drietal Nap de la Mar, Cisca Kremer en Mientje Pam een ovatie gebracht. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad en de smaak volle reclame—biljetten. gehouden worden door den WelEerw. heer Ds. Jac. Poort, pred. der Ned. Herv. Gem. te Beverwijk Onderwerp „De jaargetijden des levens". De lezing wordt gehouden in de kerkzaal. R. W,B. Bal. aan het U. L. O. te steilen, niet te boven gaat. De raad zal dus in zijn volgende vergadering opnieuw over de beschik baar-stelling van dit crediet hebben te beslissen. Overplaatsing. Zooals men in ons nummer van 1.1. Zaterdag vond aangekondigd, heelt de heer H. Meeth zijn magazijn in elec- trische verlichtings— en huishoudelijke artikelen, verplaatst van Haveneinde naar het pand tegenover het Bor.ds- gebouw. Deze winkel is geheel ver groot en heeft eene aantrekkelijke ver- nieuwing ondergaan, zoodat hij met de keur van mooie lampen, electrische en gaskachels en keurig geëtaleerde artikelen er smaakvol uitziet en een mooie aanwinst is voor dit deel der gemeente. /os. Groenen }an Verhoeven. Nieuwe fabriek. De schoenfabriek „Elveka" zal hare productie belangrijk gaan uitbreiden en heeft daarom uitgezien naar eene andere ruimere werkgelegenheid. Zij heeft die thans gevonden in dier voege dat de woningen in de z g. Schippersmijnen, tusschen mej Wed van Oers en café Centrum zullen wor den omgebouwd tot eene fabriek. De bewoners hebben reeds van den eigenaar, den heer G Wagemakers, buur—opzegging gekregen, en zoo spoedig mogelijk zal deze met de verandering laten aanvangen. Zooals bekend, staan aan eiken kant een 8 tal woningen geheel tegen elkander aan gebouwd, zoodat alleen de binnen- nuten moeten worden uitgebroken, steunbalken en pilasters aangebracht om één groote werkgelegenheid te krijgen. Er zal dan voor „Elveka" een ruimte komen van 800—1000 M2, Biechtgeheim. Maandagavond ging in 't gebouw van de R.K. Werkliedenvereeniglng nogmaals „Het Biechtgeheim" door N.V. Hollandsch Tooneel uit A'dam. Waar wij voor 14 dagen een uit voerige bespreking van stuk en spelers hebben gegeven, kunnen wij voordit- maal daarnaar verwijzen en volstaan ■net te zeggen, dat wederom goed werd gespeeld, maar dat de uitvoering dit- ■naai lang niet zoo druk was. Dat verwondert ons geenszins, waar twee opvoeringen van eenzelfde stuk, vooral 'n een tijd dat het zoo druk looptf gewoonlijk niet veel succes hebben Flierefluiters Oponthoud. 'n ons vorig nummer publiceerden reeds dat a.s. Zaterdag in Musis pat „Flierefluiters Oponthoud", het tweede deel van Merijntje Gljzens Jetigd van A. de Jong, door den auteur Vo°r '1 tooneel bewerkt. we zullen weinig behoeven te schrij- ven tot aanbeveling van dezen tooneel- ^SiLals we weten dat Nap de Ia Mar, Wat moeten degenen die Maandag avond „Die Walkiire" beluisterd hebben met Jos Groenen als „Wotan", waarvan zoo intens viel te genieten, gespitst zijn geweest op den avond van Dinsdag, toen deze oud-Waalwijker een concert kwam geven in onze plaats. Maar ook anderen, de velen in onze en aangrenzende plaatsen die van muziek houden, moeten het als een bijzonder voorrecht beschouwen, dat een eigen man, een kunstenaar met wereld-reputatie, hier in eigeji plaats te hooren is. Dit overwegend, is ons het bezoek tegengevallen. We zagen een uitgelezen en dankbaar publiek, dat de artisten van dezen avond zeker voldoening zal hebben geschonken, maar we misten er nog velen, die er om tal van redenen hadden moeten en kunnen zijn. Men heeft den mond zoo dikwijls vol over hetgeen onze plaats te ge nieten geeft, zulk een prachi-avond als deze, van twee oud Waalwijkers, zal zelden geboden worden. Wij mogen wel ronduit verklaren, dat wij Jos Groenen, in Waalwijk nog nooit zoo mooi en goed gehoord hebben. Dat pielt voor dezen zanger, dat bewijst dat hij nog steeds crescendo gaat, dat z'n stemvolume, z'n techniek, z'n opvatting, z'n voordracht, z'n zingen nog steeds wint, en dat wil heel wat zeggen, 't Was werkelijk een avond, die het publiek in tal van op zichten uitbundig deed genieten. Wij zullen er ons niet aan wagen om een critisch verslag te geven of speciaal te gaan accentueeren We mogen echter wel wijzen op de heerlijke wijze waarop o m, „Toten- grabers Heimweh" v. Schubert en „Der Genesene an die Hoffnung" van Hugo Wolff, werdén vertolkt. Na de pauze kwamen we juist op het terrein van den zanger, n.l. fragmen ten uit verschillende opera'swe be hoeven niet te zeggen hoe aria's uit Tannhauser .Bliek ich umher" en Lied an der Abendstern gegeven werden en 't publiek in extase werd gebracht, wat natuurlijk z'n culminatie—punt kreeg in Maskenbal en Bajjazzo. Groenen had een uitbundig applaus in ontvangst te nemen van het audi torium, dat onder den indruk van dit prachtgeluid, van dit schitterend zin gen, na een oogenblik van aarzeling uitbarstte als een hulde aan dezen pracht—heldenbariton, die ons zooveel schoons schonk. Een waardig partner had hij in den heer Jan Verhoeven, die buiten zijn meesterlijk accompagnement 't publiek een vijftal nummers bood, waarvan we speciaal durven noemen de Wals Opus 70 No. 2 van Chopin, Slow Foxtrot van Billy Mayerl, Marche f moll van Serge Prokofiew. Het is niet te zeggen, wat de heer Verhoeven in korte jaren aan techniek, aan uitdruk king heeft gewonnen, Hij heeft door z'n kunstvol, zich meer en meer uitend en openbarend spel, de toehoorders zeer doen genieten en zeer veel bijgedragen tot het succes van den avond. Want werkelijk deze avond was één succes voor de beide artisten, maar ook voor Waalwijk, ondanks 't feit dat de belangstelling uit veler kringen grooter had moeten zijn. Met veel opgewektheid is het 22ste jaarfeest gevierd. Het bal is uitstekend geslaagd, mede door de eensgezindheid en de prettige medewerking van het orkest. Toen de stemming zijn hoogte punt bereikt had werd even gepau- seerd voor een bijzonder feest. Het was op dezen dag 20 jaar geleden dat ons lid A. van Oostrum zich liet in schrijven bij onze club. Eerst als wer kend lid daarna ais ballencommissa- rls en voorzitter, heeft hij zich on danks zijn bescheidenheid voor RWB zeer verdienstelijk gemaakt. Hiervoor werd een inschrijving onder de leden geopend en werd hem hiervoor aan geboden een prachtige gouden herin neringsmedaille en nog een praciisch cadeau. Zichtbaar getroffen dankte hij voor dat blijk van waardeering. Vervolgens kwam Hannes Treffers aan de beurt Wie kent den popuiairen terreinknecht van RWB niet! Gedu rende al dien tijd heeft hij het niet benijdenswaardige baantje van terrein- kalken enz. op lofrijke wijze vervuld, het lijntjestrekken is Hannes best toe vertrouwd het bestuur meende hem hiervoor met een zilveren herinnerings medaille le moeten huldigen, wat door Hannes dankbaar aanvaard werd. Vervolgens kwamen In aanmerking voor de indertijd vastgestelde bepa ling voor een herinnerings medaille wegens 12'/,—jarig lidmaatschapCor Holster, J. van Osch, L van Hiist, C van Kampen, Piet Dekkers en Th. van I Vugt. Een en ander werd gevolgd door een korte toespraak waarin vooral de jongere leden er op werd gewezen dit voorbeeld van clubtrouw na te volgen. Met zulk een kern kan en moet RWB omhoog. Na dit eenigszins zware nummer werd weer spoedig de prettige stem rning bereikt, welke tot het einde ge duurd heeft. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Januari 1930 ingelegd f65 596 01 en terugbetaald I 61.314.96. Het laatste door dat kantoor uttge geven boekje draagt het nummer 13760. Lezing. Voor de leden der R.K Werklieden vereeniging afd Baardwijk hield de Eerw adviseur kapelaan Beuken 11 Maandagavond een lezing met licht beelden over „De Kruistochten". Na vooraf een uitvoerige inleiding te hebben gehouden en tal van bijzon derheden over deze veel beschreven kruistochten te hebben gegeven, ver duideliikte Z.Eerw. een en ander met een fraaie serie lichtbeelden. Duidelijk zette spr. daarbij uiteen hoe aan de organisatie dezer tochten en aan de samenwerking tusschen de verschi lende aanvoerders veel heeft ontbroken Veel soldaten uit de lagere klassen namen er aan deel. die meer op plun dering belust waren en wreedheden bedreven, dan het verheven doel voor oogen hadden. Toch is er ook veel heldenmoed en opoffering tijdens de kruistochten aan den dag gelegd Men moet ook bij de beoordeeling van de schaduwzijden dezer kruistochten niet vergeten dat de tijden en zeden in de 12e en 13e eeuw heel wat ruwer waren dan thans, al kan van de millioenen- slachting in den laatsten oorlog ook niet gezegd worden dat onze be schaafde wereld minder wreed is. De verschillende hoofdpersonen en voor naamste gevechten werden besproken en alle aanwezigen hebben hun kennis van deze merkwaardige gebeurtenis in de geschiedenis weer opgefrischt en vermeerderd. Verder werd door den Eerw. spreker nog medegedeeld dat hij spoedig wederom een lezing voor de leden der R.K- Werkliedenvereeniglng zou houden over Rusland. Naar Antwerpen In de Maandagavond gehouden leden vergadering van de harmonie „St. Jan" werd besloten in Mei a.s, een uitstapje naar Antwerpen te maken en de we reld-tentoonstelling aldaar te bezoeken. Aanranding. Zaterdagmiddag werd in de Veld steeg onder v m Baardwijk een 13 arig meisje B afkomstig van elders astig gevallen door een haar onbe- cenden 15—jarigen jongen. Door crachtig verzet wist het meisje den opzet van den aanrander te verijdelen doch kon niet verhinderen, dat haar een beursje met geld werd afgenomen. Aangifte bij de politie volgde, die er, na ijverige nasporingen, gelukkig n slagen mocht den jeugdigen aan rander nog Zaterdagavond te ontdek een. Het bleek te zijn zekere H. uit Vlijmen. Uitgifte. Ten behoeve der R K. Ziekenver pleging „St Hedwigs Stift" Bad— Warmbrunn i/Schl. (Pruisen), viordt een uitgifte aangekondigd van f 350.000 3 pCt. le Hyp. 15—jarige Obllgatiën in stukken van f 1000,f 500,— en 100,— aan toonder met coupons jer 1 Februari en 1 Augustus, tot den coers van 100 pCt. Deze leening is gedekt door een eerste hypothecaire inschrijving op goudbasis op diverse onroerende onderpanden met eeri getaxeerde waarde van ruim f 900 000. aMen zie voor nadere bijzonderheden onder advertenties. Schenking Prov Brabantsch Museum. Aan het bestuur van het Prov. Ge nootschap werd voor het Centraal Museum een schenking van twintig schilderijen aangeboden van bekende Nederlandsche meesters die alle hun onderwerp aan Noord—Brabant ont leend hebben, doch onder uitdrukke lijke voorwaarde dat door aanbouw van een nieuwe zaal de reeds aanwe zige schilderijen, alsook deze schen king en die eventueel zullen volgen, behoorlijk kunnen worden geplaatst. De huidige schilderijenzaal is onge schikt en veel te klein en kan slechts als depó! worden beschouwd. Doch voor den bouw ontbreken de financiën. Ondanks subsidies van Rijk, provincie en gemeente gaan de uhga ven de inkomsten ieder jaar met f 3000 te boven welk nadeelig saldo door een zeer vrijgevig bestuurslid wordt Wjgepast. Indien er geen middelen gevonden worden voor den aanbouw eener be hoorlijke schilderijenzaal zal de schen king voormeld niet kunnen worden aanvaard. BEZOEKT hedenavond Algemeene Vergadering Wlt-Gele Kruis. Ned. Herv. Kerk te Waalwijk. Donderdag 6 Febr. a.s. des avonds ten 8 uur precies, zal de vijfde lezin „Op Drijfzand'. Op 23 en 24 dezer zal door de Patronaats—tooneelclub „Kunst na Arbeid" v.m. Baardwijk een tooneel uitvoering worden gegeven waarin zal worden opgevoerd: „Op Drijfzand", tooneelspel in 4 bedrijven van Odijk Beslissing beroep bij de kroon. Zooalsonze lezers zich nog zullen her inneren was door den raad onzer ge meente afwijzend beschikt op het ver zoek van het bestuur der ULO. school om een crediet beschikbaar te stellen voor de aanschaifing van schrijf machines. Het bestuur ging tegen dit besluit in beroep bij Ged. Staten die van meening waren dat door de aanschaf fing van schrijfmachines de normale grenzen aan het U. L. O te stellen niet werden overschreden. De raad kon deze zienswijze echter niet deelen en ging van deze beslis sing in beroep bij de Kroon, die thans dit beroep ongegrond heeft verklaard. Dit Koninklijk besluit is gegrond op de overweging dat blijkens de over gelegde stukken de onderhavige school nagenoeg al zijn leerlingen aflevert voor de handelskantoren ter plaatse of in de naaste omgeving en dat daarmee in dtt geval het onderricht in machine- schrijven en de aanschaifing van twee schrijfmachines de normale eischen Langstraatsche Biljartbond De uitslagen van de 11 Zaterdag gespeelde wedstrijden zijn als volgt: B.j.C. Ons Genoegen Drunen Waalwijk P. Schalken 100 J Prir cen 69 Fr. Vesters 77 Th v Weert 100 C. Koks 100 J. Rombou s 53 H. Brok 72 Fr Slaats 100 Th v. d. Wiel 100 J de Grarff 46 J. Brok 81 Adr. Klerks 100 530 468 Hoogste serie Adr. Klerks met 43 caramboles. Kunst na Arbeid Volhouden Waalwijk Sprang A. van Spijk 64 A de Jong 75 P. v Daeien 35 Slokkermans 75 I A. Duquesnoij 75 H. Maijers 46 Rorobouts 73 v. Amerooij 75 de Munnik 75 Krol 67 A. de Ruijter 64 Elshout 75 386 413 Hoogste serie StokkermariS met 26 caramboles - Voor a s Zaterdag zijn vastgesteld twee wedstrijden in de 2e afd. nl Volhouden B.J C. li en O P G K.N.A De eerste afdeeling is vrij. Zaterdag j I. speelde de biljart club „Nooit Volleerd" de revanche- wedstrijd tegen de familie Slaats, welke wedstrijd wederom eindigde in een overwinning voor de fam Slaats. De uitslag was a!s volgt Nooit Volleerd. Fam. Siaats. J. v. d. Hoven 1C0 J Siaats Sr. 97 L. v. Cromvoirt 74 Fr. Siaats 100 L. Schoenmakers 84 M, Slaats 100 Fr. Schuurmans 76 G. Slaats 100 H. Braat 85 H Slaats 100 L. de Folter 100 J, Slaats Jr. 85 519 582 zoodat de fa. Slaats won met 63 caramboles Hoogste serie M. Slaats met 16 caramboles. Na afloop van den wedstrijd haalde de heer Fr. Slaats in een partij var. 100 caramboles een serie van 97 caramboles, wat wel een schitterende I prestatie genoemd mag worden. De avond werd verder in prettige stem ming doorgebracht. Trlduum. Zondag had in de St. Clemens-par. alhier, de plechtige sluiting plaats van het trlduum., gehouden door de Con gregatie van O. L Vr. 's Morgens om 6 uur werd een H. Mis opgedragen, waaronder de leden en eere leden ter H Tafel naderdenin den namiddag te 4 uur had de plechtige sluiting plaats, waaronder 41 nieuwe leden hunne opdracht deden, waarna door den Z.eerw. pater Urbanus, die de leiding van het triduum gehad heeft, een woord yan dank werd gebracht aan allen voor het trouwe bezoek en hoopte dat alle ijverige leden der con gregatie zouden blijven. De plechtig heid werd met den zegen met het Allerheiligste gesloten. Urlus en Groenen. Naar wij vernemen zullen Jac Urlus en |os Groenen optreden als Tann- hausser en Wolfram bij de buitenge wone voorstelling, welke te Rotterdam onder leiding van Jan Htythekker in April gegeven zal worden. A .V.0-Comité voor Noordbrabant. Ons A.V.O.-comité heeft zijn eer ste honderdtal leden in Brabant be reikt. Voorwaar een mooi begin. Het geeft moed en vertrouwen in de toe komst en getuigt, dat deze vereeni ging de sympathie heeft der Brabant- sche bevolking. De samenstelling van ons ledental en de verspreiding daarvdn over de geheele provincie pleiten hiervoor. I Twee vijfde deel, dus 40 leden wonen in den Bosch, de overige 60 verdeeld over de geheele provincie. Ter beoordeeling van de samen stelling van ons ledental wordt hier medegedeeld, dat zijn toegetreden de gemeenten Zeejand» Schijndel, St. Michielsgestel, Haaren, Veghel, Vught, Uden, Boxmeer, Boxtel, Waalwijk, Breda, Eindhoven, Roosendaal, Nis- telrode, Liempde, Oosterhout en Waalre. Voorts 14 geneesheeren en twee voorzitters van Raden van Ar beid, de arbeidsbeurzen te Tilburg. Eindhoven en 's-Hertogenbosch, Doofstommeninstituut te St. Mi- cielsgestel, Blindeninstituut te Grave, Huize la Salie te Boxtel, Huize Assisie te Udenhout, Bestuur der Krankzin nigengestichten Voorburg, Reinier van Arkel en Coudewater, 15 sociale vereenigingen (pieest werklieden-or ganisaties, een enkele middenstands- vereeniging.) de overige 45 zijn par ticuliere personen waaronder zijn onderwijsmannen, R.K. Priesters, werklieden, middenstanders, werk gevers (o.a. de N.V. Philip's Gloei lampenfabrieken te Eindhoven), le den van gemeenteraden, Provinciale Staten, Kamerleden, burgemeesters, wethouders, leden van Ged. Staten, leden van de Rechterlijke macht, ter wijl zelfs de Commissaris der Konin- l gin zijn sympathie voor deze sociale organisatie heeft getoond door het lidmaatschap te aanvaarden. Is het resultaat van onze actie voorloopig bevredigend het kon toch veel en veel beter zijn. Immers aan 162 gemeenten in Noordbrabant is een uitnoodiging om toe te treden ge zonden aan ruim 350 sociale orga nisaties van boeren, werkgevers, ar beiders en middenstanders werd door ons een speciale circulaire gericht om als lid toe te treden. De toetreding van 17 Brabantsche gemeenten en 15 sociale organisaties kan daarom niet meer dan een begin heeten. Wij veronderstellen, dat in vele ge meenten en sociale organisaties onze uitnoodiging tot het lidmaatschap nog aan de orde moet komen. Is dit zoo, dan hebben wij goede hoop, ge zien ons voorloopig succes en het sympathieke doel der A.V.O.-bewe- ging, dat nog velen van haar tot ons comité zullen toetreden. We gaan nu naar ons tweede hon derdtal' Wie maakt dat mede vol Men weet, allen zijn welkom, dus niet geaarzeld, doch spoedig een kloek be sluit genomen. Met het oog op de eerste leden vergadering die op Zaterdag 15 Fedr. a.s. des namiddags omstreeks 5 uur in de oude Trouwkamer ten Stad- huize te 's-Hertogenbosch, zal worden gehouden, is spoedige toetreding ge- wenscht. In deze vergadering zal aan de orde komen 1. Verkiezing van een definitief bestuur 2.Bespreking nieuwe statuten en huish. reglement der Ned. Vereen. A.V.O. 3. Behan deling afdeelings-reglement 4. Vast stelling werkplan voor de naaste toe komst. Het Voorloopig Bestuur van het A V.O.-Comité voor Den Bosch en Omstreken C. FOPPELE, directeur der Gem. Arbeidsbeurs, Penningmeester adres van Noremborghstraat 67 te 's-Hertogenbosch. p.S. Men geeft zich voor het lid maatschap op aan den laatst onderge- teekende. De contributie bedraagt voor gemeenten en andere openbare lichamen ƒ1.— per 1000 inwoners, minimum 10,— en maximum 100,per jaar voor centrale or ganisaties, rechtspersonen en andere lichamen of instellingen 25,per jaar voor natuurlijke personen 5)per jaar voor plaatselijke af- deelingen van centrale organisaties (landelijk, provinciaal of diocesaan) 5,per jaar en voor invididueele 9 ra mm wiii W. i i

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5