Nieuws uit Kaatsheuvel, I leden van centrale organisaties min stens 1,per jaar. Een gemeente of vereeniging, die als lid toetreedt, is gerechtigd tot het aanwijzen van een afgevaardigde in ons comité, die haar daar zal vertegenwoordigen op onze algemeene vergaderingen. ELSHOUT. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Oudheus- den te houden op Vrijdag 7 Febr. 1930 1 des voormiddags 10 uur. Agenda. I. Een nota van aanmerkingen van Gedeputeerde Staten op de gemeente- begrooting voor 1930. b. Een verzoek van het burgerlijk armbestuur tot wijziging van het regele- ment op genoemd bestuur. c. Een verzoek van het R.K. kerkbe stuur te Elshout om een voorschot op de Gemeentelijke vergoeding bedoeld in art. 101 der Lager-Onderwijswet. *d. Het procesverbaal van kasopne- ming bij den Gemeenteontvanger. e. Een schrijven van de P.N.E.M. over tarief verlaging. f. Een schrijven van Ged. Staten over de Jaarwedde van den Gemeenteont vanger. II. Vaststelling van het vermenig- vuldigingscijfer voor de gemeentelijke inkomsten belasting dienst 1930/1931. III. Voorstel van Rurgemeester- en Wethouders tot wijzging der gemeente- begrooting voor 1929. IV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het toekennen van een vergoeding aan den Gemeente-veld wachter voor het bezit van het politie- diploma. V. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het toekennen van een belooning aan den correspondnt der arbeidsbemiddeling. VI. Benoeming van twee leden van het burgelijk armbestuur aftreding P. van Loon en Th. van Grevenbroek. (de aftredende leden zijn herkiesbaar). VII. Aanbieding van het verslag van den toestand der gemeente. VIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een verordening op de heffing van secre- tarie-leg£s. IX. Reclames schoolgeld en hon denbelasting. HERPT. Maandagavond vergaderde men in het café „De Ploeg" teneinde te geraken tot oprichting eener Var- kensfokvereeniging. Verscheidene leden gaven zich op, die besloten het Veredeld Duitsch Landvarken te fokken. Een commissie van drie personen werd benoemd bestaande uit A, van Lieshout, Chr. van Herpt en C. van Grevenbroek, die de voorbereidende werkzaamheden zouden verrichten om tot definitieve oprichting te geraken, SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De afdeelirg Sprang van het Ned. Werkl Verbond Patrimonium kwam j.l Zaterdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in Jaarvergadering Da vergadering was slecht bezocht. Bij afwezigheid van den Voorzitter was de leiding in handen van den Srcretaris dhr. W M Dalmaljer, die na gebruikelijke opening de aanwez'gen welkom heette er. er op wees dat de afd. in weerwil van alle stormen is staande gebleven. De Secretaris bracht een goed ver zorgd jaarverslag uit, waarin hij een woord van dank r chile aan het adres van de heeren C Klootwijk en C. Op- horst, die wegens vertrek naar elders moesten bedanken Tevens herinnerde hij aan de luisterrijke viering van het 20—jarige bestaan der afdeellng. Het verslag van den Penningmeester gaf reden tot dank. Nadat de Com missie tot het nazien der boeken rapport had uitgebracht, werd den Penn dank gebracht voor zijn accuraat beheer De aftredende bestuursleden A. v. d. Schans en H. M. Zwart werden her kozen, terwijl in de vacature C Kloot wijk werd gekozen de heer Ruiter Nadat nog besloten was binnen enkele weken te trachten een spreker voor de afdeeling te laten optreden, sloot de waarn. Voorzitter nut Dank gebed. VRIJH CAPELLE. Onze vroegere dorpsgenoot de Heer Qouda jr. thans onderwijzer aan de openbare school te Brakei is in gelijke betrekking be noemd te Amsterdam. Genoemde Gouda staat ook no. 1 op de voor dracht te Arnhem. Op het hulppostkantoor alhier is gedurende de maand Januari ingelegd een som van f 8068, terugbetaald f 54 8 92. WASPIK. Voor den dienstplicht der lichting 1931 zijn in deze gemeente 33 personen ingeschreven. Voor den Vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 34 varkens en 8 runderen. In de gehouden vergadering van de R.K. Middenstandsvereeniging werd besloten een request te richten aan Gedeputeerde Staten tegen het in den raad dezer gemeente genomen besluit waarbij het vervoer met karren e. d. over het voetpad „Het Dijkje" werd verboden. I)e contributie werd voor het loopen- de jaar bepaald op f5.per lid. Het batig slot over het vorig dienstjaar werd vastgesteld op f21.75. RAAMSDONK. Vrijdagmiddag om streeks half twaalf is door N. uit deze gemeente, in de rivier „de Donge", nabij hef pompstation staande in de St. Antoniepolder, het lijk gevonden van een onbekend manspersoon. Naar schatting is hij 50 jaren oud. de dood is vermoedelijk zes weken geleden ingetreden, het lijk is dus reeds in verren staat van ontDindtng Op het lijk zijn geen herkenningsteekenen aangetroffen Het signalement van het lijk luidt als volgt: lengte 160 c.M. zonder baard of knevel, was gekleed in don- kergrijzen jas, zwart vest met lint om boord, zwarte wollen trui, een grijzen borstrok met twee rijen witte knoopen, wit hemd, genummerd met rood num mer 30, bruine broek, witte tricot- onderbroek, zwartè sokken en hooge schoenen met gesp van boven gesloten. Op het lijk werd niets gevonden dan een rooden zakdoek, Het lijk dat alhier 31 januari j 1. in de rivier „de Donge" is opgevlscht is gebleken te zijn Fr. van Enschot die sinds 16 December 1929 uit het St. Elisabethsgasthuis ie Dongen werd vermist. Door de gemeentepolitie is alhier zekere S bekeurd voor het visschen met een werpzak in verboden visch- water. Onze Eiervereeniging hield Don derdag 30 Januari j I. in het café van P. Heere haar jaarvergadering en tevens teeravond. Uit het jaarverslag trof ons het aanzienlijke bedrag dat voor de geleverde eieren werd uitbetaald, zijnde luim f14 000 Verzonden werden naar de Eiermijn Roermond 227265 eieren. Na afloop der vergadering hield de heer Teurlings uit Kaatsheuvel een lezing over pluimveeteelt. De vorige week stonden bij de plaatselijke arbeidsbeurs ingeschreven 6 grondwerkers en 1 metselaar. Door B. en W. zijn de volgende vergunningen verleend: Aan A. van Suijlekom tot het bouwen van een woning en aan C. A. Simonis tot het verbouwen van een veranda tot kantoor. Gedurende de maand Februari ligt ter secretarie dezer gemeente voor eenieder ter inzage de alphabetische lijst van de namen van eigenaars en houders van paarden In Juni a.s. zal het jaarlijksch onderzoek plaats hebben voor de ge wone dienstplichtigen der landmacht van de lichtingen 1918 en 1921. De kommies bij de directe be lastingen Jonkers is overgeplaatst naar Didam. Op Dinsdag 11 Februari zal de nieuwe zaal bij H. van Houten hotel „Huis ten Deil* geopend worden. Bij die gelegenheid zullen een paar hu moristen des avonds om 7 uur optreden. GEERTRUIDËNBERG. Open- bare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 7 Februari 1930, des namiddags twee uur, in het Ge meentehuis. Te behandelen zaken 1. Vaststelling vergoeding ingevolge art. 101 der L.O. wet 1930 voor de bijzondere scholen over 1928 2. Vaststelling voorschot ingevolge art. 101 der L. O. wet 1920 voor de Bijzondere scholen voor 1930, 3. Vaststelling kohier Hondenbe lasting dienst 1930. 4. Ingekomen stukken, dam in samenwerking met „Con Amore" Wijk een 2de uitvoering, Tevens wordt opgevoerd het tooneelstuk „Truusje Meijer". De heer J. Zonneveld, Voorzitter van de Chr. Jongel. Vereeniging vierde de vorige week zijn le lustrum als zoodanig Hij werd alsdan gehuldigd door den Vice-Voorzitter, dhr. J. van Heiden, die hem namens de vereeniging een paar aardige geschenken aanbood. Ook de Eerw. Heer Ds. Huijgens, eere voorzitter, voerde het woord en huldigde hem eveneens zeer treffend. Beide sprekers werden door dhr. Z. bedankt voor hun waardeerende woor den. Onder den naam „Sine Nomine* is uit het Dameskoor „Sursum Corda" een „Klein Koor" opgericht, dat echter een onderafdeeling blijft van het reeds bestaande. Mr. W. Ruitinga, griffier bij het Kantongerecht, is in dezelfde kwaliteit benoemd bij het kantongerecht te Dokkurn. NIEUWS ÏJÏT HEUSDEN. Heusden 4 Februari 1930. Zondagavond gaf de R K. fanfare voor een talrijk publiek, waaronder de Eerw. Heeren Geestelijken een uit voering in het Vereenigingslokaal. De verschillende nummers getuigden van degelijke leiding door den Directeur en van ijver bij de muzikantenze werden keurig gespeeld. Over de prestaties van den heer van Engelen, Waalwijk als karakter, humorist, was men niet minder opge togen. Het moet erkend, dat de fanfare haar hoorders een recht gezelligeri avond heeft bezorgd. Qisier was het 50 jaren geleden, dat het echtpaar W. Heykant-Weijts in den echt trad. Het feest werd echter slechts in den huiselijken krirg herdacht. Het ga het krasse paar nog vele jaren in ieder opzicht naar wensch. Maandag speelde hier V D. tegen Ons Qenoegen uit Zalt Bommel een vriendschappelijken wedstrijd dammen in 't Wapen v. Amsterdam. De gasten wonnen met 12—8. Door de biljartvereniging DOS gevestigd bij den heer Van Strien, wordt een verloting gehouden ten bate der vereeniging met als hoofd prijs een theekast. Bij de fa. De Haan en Oerlemans werd te water gelaten het stalen sleepschip „Jaspis" voor rekening van den heer Noldens te R >tterdam Het schip meet 50 M bij 6 6 M. bij 2.3 M heeft een laadvermogen van circa 550 ton en bevat voor het snelheffen der ankers een motor in de voorpiek. Daarna legde men de kiel voor een dito schip evenzoo voor Hollandsche rekening. Heusdens Mannenkoor geeft 19 Februari in 't Wapen van Amster- SPORT. VOETBAL. W S C. Het blijft W S C tot op heden gunstig gaan; ook j.l. Zondag kwamen de zwar hemden uit Qoirle met eene overwinning terug. Het heeft aldaar anders geducht gespannen en met recht mogen wij ditmaal zeggen, dat WSC den wed strijd uit het vuur gesleept heeft, dank zij vooral het schitterend werk van hun doelverdediger, alsmede van het zwoegen van aanvoerder van Eeten die beiden wel het grootste aandeel in de 3-2 overwinning hadden Vooral het laatste kwartier (WSC stond toen met 3 1 voor) kwam Qoirle, aange moedigd door het talrijke publiek, fanatiek opzetten. Toen 't 10 minuten voor bet einde 3—2 werd. zag het er minder gunstig voor W S.C uit, even wel bleef van der Ven in het W.S C. doel ongenaakbaar en de onmogelijkste ballen werden door hem uit het deol gehouden Overigens kwam W. S. C de overwinning zeer zeker toe te hebben de spelers eens laten zien wat er door hard werken verkregen kan worden. Mede door het feit, dat ook T.S C j. 1. Zondag gewonnen heeft, begint de strijd voor de eerste plaats weke lijks ernstiger vormen aan te nemen. Reeds thans wordt de ontmoeting van a. s Zondag met spanning tegemoet gezien W S C speelt dan thuis tegen haar oudsten tegenstander uit onze plaats. R.W.B. Op deze voor W S.C. zoo belangrijke ontmoeting komen wij a s Zaterdag nog even terug. J1. Zondag was anders wel een dag met 3 2 uitslagen voor WSC Ook het derde elftal handhaafde zich in een feilen kamp tegen haar groot sten concurent Kaatsheuvel II en won met deze cijfers, waardoor de WSC juniores hun zeven achtereenvolgende overwinning boekten en zich onge slagen aan het hoofd der ranglijst stelden. Alleen het tweede elftal verloor en ditmaal onverdiend tegen Willem II 3 in Tilburg. Geheel ongemotiveerd kreeg Willem IIs een halve minuut voor hnt einde een strafschop door scheidsrechter de Munter toegewezen, waaruit Willem II de winnende goal maakte. De WSC- reserves speelden ditmaal stukken be ter dan in de beide laatste wedstrij den, vooral de voorhoede was thans aanmerkelijk beter op dreef, H.E.C.—Boxtel 5-4. Met veel inspaning is het HEC mogen gelukken van Bcx'el te winnen. Het spel was nauwelijks aan den garg of Boxtel, die lang niet de minste was van de clubs die hier reeds speel den, nam de leidtng. Reeds binnen de vijf minuten maakte HEC gelijk toen bij een HEC aanval Boxtel hands maakte in het beruchte gebied en onze rechtsbinnen hetvon nis voltrok. Het spel ging daarna eenigen tijd op een neer totdat „Boxtel" eveneens een pynalty te nemen kreeg Kaatsheuvel, 4 Febr. 1930. Kerkelijke Drankweerdag. A.s. Zondag, 9 Febr., wordt alhier de jaarlijksche Drankweerdag gehouden, uitgaande van de gezamenlijke bestu ren van Mariavereeniging en Kruisver- bond. Des morgens om zes uur zal er een H. Mis met alg. H. Communie zijn voor de leden van beide vereenigingen. Onder de H. Missen zal een Eerw. Pa ter een predicatie houden overDe ma tigheid een onmisbare voorwaarde voor een goed leven. Des middags om half drie is er lof, waaronder de zangeressen van de Mariavereeniging de verschil lende gezangen zullen uitvoeren, waar na om 3 uur de vergadering der Maria vereeniging aanvangt. Het programma voor deze vergadering luidt als volgt 1. Opening door de presidente. 2. Jaarverslag van Secretaresse en Penningmeesteresse. Redevoering door mevr. Brouns van Besouw uit 'sBosch, over: „De Drank bestrijding in den modernen tijd." Ter afwisseling zullen de zangeressen van de Nachtegaal, onder leiding van den heer P. B. Bisselink eenige zang nummers ten gehoore brengen. In deze vergadering zal voorts door de tooneel- vereeniging „Ons Vermaak" worden opgevoerd de klucht „Theeuwis als kindermeisje v. den sergeant-majoor". Des avonds half 7 is er vergade ring van het Kruisverbond, waarin een Eerw. Pater zal spreken over „Karak tervorming", waarna door „Ons Ver maak" wordt voor het voetlicht ge bracht, het groot tooneelwerk in 4 be drijven „Wat niet sterven kon", door Gerard Nielen. Met dit stuk zal door Ons Vermaak dit jaar wederom wor den deelgenomen aan de competitie van den Nationalen R. K. Tooneelbond, waarin vorig jaar reeds zoo'n groot succes werd behaald. Wij verwachten voor beide vergade ringen een groote belangstelling, niet alleen om het mooie dat er te genieten valt, maar vooral om zoo nuttige ver eenigingen als Mariavereeniging en Kruisverbond van onze sympathie te doen blijken. Klooster. De Eerw. Broeders van Liefde die tot heden in het oude schoolhuis gevestigd zijn, zullen binnen afzienbaren tijd in een meer passend klooster worden ge huisvest. Voor rekening van ons R. K. Parochiaal Kerkbestuur zal de heer A. J. Prins alhier, op 17 Februari a.s. aan besteden het bouwen van een klooster op het perceel vroeger eigendom der firma M. van Beurden-van Eijck, hoek Hoofdstraat, Verlengde Hoofdstr., Te lefoonstraat. Telefoonnet. Bij het Intercommunaal telefoonnet zijn als nieuwTe abonne's aangesloten: de firma H. v. d. Velden, Hoofdstraat, onder no. 3 en de firma Gebr. v. Beek, schoenfabrikanten, Gasthuisstr., onder no. 69. Jubileum. Zaterdag 1 Febr. werd het feit her dacht dat besteller A. J. v. d. Boom voor 25 jaar bij de P. T. en T.-dienst werd aangesteld. Om 12 uur ging dhr. Directeur met heel het personeel hem aan zijn woning gelukwenschen. Op de eerste plaats wenschte hij hem geluk met dit ambts jubileum, namens het staatsbedrijf, voor den dienstijver in die reeks van jaren aan den dag gelegd; dan wensch te hij hem persoonlijk geluk, daar hij in den korten tijd, dat hij te Kaatsheu vel was, besteller v. d. Boom had leeren kennen als 'n ijverig en plichtsgetrouw ambtenaar. Namens het personeel werd hem een schoorsteengarnituur en bloemenmand aangeboden. Verschillende telegrammen, geluk wenschen en geschenken had de jubi laris in ontvangst te nemen. Om 7 uur werd hem hulde gebracht namens den Bond v. P. T. en T.-personeel St. Jan, die hem bij monde van dhr. van Hui ten uit Waalwijk, feliciteerde met dit ambtsjubileum en hem namens deze af deeling een vulpen aanbood. Daarna werd de avond met familieleden en heel het kantoor-personeel gezellig doorge bracht. Deze dag is voor hem tot 'n onver getelijke gemaakt. Bouwvakken. Als onderafdeeling van den R.K. Mid denstandsbond werd alhier opgericht een vereeniging van Bouwvakpatroons. Als bestuursleden werden gekozen de heeren H. Dekkers, L. Luxemburg, Jos. de Lange, Fr. Cornelissen en A. Hooymayers. Schaalcollecte. De schaalcollecte Zondag jJ. in de drie H. Missen voor St. Elisabeth's en Vincentius-vereen. gehouden, bracht in totaal bijna 260 gld. op. Voetbal. Zondag jl. speelden de Kaatsh. Boys tegen het sterke elftal 1920 uit Oss. De wedstrijd begint te kwart over 2. De eerste aanvallen zijn voor Sportvereen. Deze zijn geducht in den aanval, maar zij vinden de halflinie en de verdedi ging in prachtvorm. Na 20 minuten openden de Boys de score. Nu zijn de ze niet meer van het doel der Oss-men schen af te slaan en spoedig maakt Sul- sters het tweede doelpunt voor de Boys. De verdediging moet alle zeilen bijzet ten, maar kan niet beletten dat de rechtsbuiten, Brokx, voor de Boys het 3de doelpunt maakt. Het is een belege ring op het Oss-doel. Voor de rust aan breekt weet van Laarhoven zich door alles heen te werken en hij geeft den Oss-doelman voor den 4den keer het nakijken. Na de rust is het met de Boys gedaan en Oss zit nu steeds voor het Boys-doel. Na een kwartier krijgt Oss een straf schop toegekend' en wordt in een doel punt omgezet, 41. De Boys maken nu en dan wel een tegenaanval, doch ge doelpunt wordt er niet meer en het ein de komt met eeni verdiende 41 over winning voor de Boys. De heer Jacobs leidde naar ieders genoegen. De uitslagen zijn: Kaatsh. BoysOss 41. WSC 3—Kaatsh. Boys 2, 3—2. Het derde elftal heeft haar eerste overwinning behaald: Kaatsh. Boys 3Baardwijk 3, 2-r-l. en hierdoor weer de leiding nam Qroote teleurstelling bij de HECers die echter nog grooter werd( toen Boxtel met een prachtigen goal de stand op 1—3 bracht. Wel een mooie voorsprong voor Boxtel, zonder dal het op een bepaald overwicht kon bogen met dezen stand ging de rust in, Niemand dacht, dat HEC na de rust nog zou kunnen ophalen, echter de HECers dachten er anders over en met nog meer enthousiasme wierpen zij zich in den strijd. Het duurde dan ook niet lang of het tweede tegen punt werd gescoord, direct gevolgd door drie andere, zoodat HEC de lei. ding met 5—3 overnam. Het vlotte in die oogenblikken wel bijzonder bij HEC, daarbij waren het goals die onhoudbaar waren. Als HEC weer een aanval maakte rende de rechtsbuiten op het Boxtel- doel af, raakte echter onder het loopen onklaar, zoodat „Boxtel" den bal over. nam en van de gelegenheid profiteerde om er 5 4 van te maken. De HECers mogen er voortaan wel aan denken, dat ztj den bal in zulke gevallen uittrappen, daar de meeste spelers dan blijven toezien en de tegenpartij een gemakkelijke kans krijgt. Deze goal had dan ook goed voorkomen kunnen worden. HEC ging zich daarna meer op. verdedigen toeleggen, wat ook al verkeerd is. tenminste zooals HEC dat deed. Een speler uit de voorhoede terugtrekken is goed, maar niet twee of drie, daar de rest dan werkeloos blijft of niets kan uitrichten en de tegenpartij dus meestal in den aan val is. Het gelukte „Boxtel" niet om gelijk e maken, hoewel het nog een mooie kans verknoeide, door hoog over te schieten. Einde kwam dus met een verdiende -4 overwinning voor HEC De scheidsrechter beviel ons wel; hij trad voldoende op, zoodat de wed strijd geen al te forsch karakter kreeg, Door deze overwinning is HEC praktisch buiten gevaar, zooals uit de staart van het ranglijstje blijkt. HEC 13 3 1 9 7 20-51 0.53 Hoensbroek 14 3 1 10 7 10-35 050 Boxtel 14 2 0 12 4 15-62 028 Boxtel ontvangt nog Helmond en VVV en zal hieruit wel geen punten kunnen halen of het zou gegeven moeten worden. Het tweede elftal speelde een slechten wedstrijd tegen Wilhelmina, welke eindigde met 1 1. Voor Zondag a s. is vastgesteld Hoensbroek HEC 1 HEC2 Kaatsh Boys' HEC3—Baardwijk3 waarop we Zaterdag hopen terug Ie komen. R.W.B. Eindelijk is dan de eerste overwin ning binnen, met liefst 4—0 werd Oosterhout" geklopt. Vrijwel den ge- heelen wedstrijd is RWB over alle llnie's de meerdere geweest. Rust ging in met 2 0, beide doelpunten van den linksbinnen. Na de thee is het een voortdurende strijd geweest van onze voorhoede tegen de Oosterhout- sche-achterhoede, vooral de doelver dediger is uitstekend deze is mede door veel geluk oorzaak dat het slechts 4-0 geworden is; door 2 doelpunten reso. van linksbinnen en centervoof. RWB speelde thans geheet volledig, de vroegere spil is thans rechtsachter (was de vorige week verhinderd) en de rechtsachter rechtshalf. Met deze opstelling zullen zeer zeker nog meer dere successen behaald worden. RWB2 verloor van Eensgezind met 3-2. JULIANA. De Zondag j I. gespeelde competitie wedstryd Juliana 2 Wapen v. Heusden eindigde met een 4—0 overwinning voor Juliana 2. Juliana 3 speelde tegen Kaatsh. Boys en verloor dezen wedstrijd met 2—1. nummer AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 8 uur. Vergadering van het Wit— Qele Kruis in den Gildenbond, Donderdag 8—10 uur Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 8 uur. Flierefluiters Opont houd, Musis Sacrum. Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Volksmatinée der Liedertafel „Oefening en Vermaak", Uitvoering Hakon Jarl. Entree 25 cl, MARKTBERICHTEN. Vee en paarden. ROTTERDAM, 4 Febr. Ter vee markt waren heden aangevoerd 245 paarden, 23 veulens, 965 magere run deren, 870 vette runderen, 181 vette kalveren, 738 nuchtere kalveren, 11® graskalveren, 100 schapen of lamme ren, 67 biggen, 5 bokken of geiten en 39 overloopers. Prijzen koeien 34— 39 ct., 46—50 ct., 53—5772 ct. ;ossen 41 ct., 45—48 ct., 527a tot 55 ct. stie ren 41 ct., 43—45 ct., 7—50 ct. kal veren 60—677act„ 75—80 ct., 871/»— ct., per half kilo.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6