der vroedvrouw Is afgeloopen. evenwel kan zij in bijzondere gevallen de ver pleging van kraamvrouw en zuige ling mede blijven verrichten. De heer Dekkers werd naar aan leiding van een vraag betreffende de kosten van uitzending van zieke kin deren naar de vacantie—kolonie te Eersel verwezen naar de T. B, C.~ commissie, daar dit niet valt onder de werkzaamheden van het Wit Qele Kruis. De voorzitter sprak een dankwoord tot de aanwezigen voor de opkomst en sloot deze zeer geanimeerde ver gadering nut den Chr, groet. Is dit niets voor onze boeren. Men vestigt er onze aandacht op dat de nieuwe Melkfabriek in de 2e Zelne wederom spoedig zal worden verkocht. Voor eenigen tijd werd ze opgehouden, nu komt ze weer onder den hamer. Meif stelt ons de vraag oi dit niets was voor eene combinatie onzer boeren, of voor de afdeeling van den Boerenbond. Men zou dan zelf den melkverkoop ter hand kunnen nemen, misschien uitbouwen tot een boterfabriek, zoodat men niet meer met de melk naar Drunen of Capelle behoeft. Er is vroeger ai eens in ons blad door een belanghebbende een lans gebroken voor een melken boter fabriek en nu deze pracht gelegenheid om voor een piikje een mooi fabriekje met nieuwe machines te koopen, zich voordoet, meenen wij goed te doen deze vraag ons gedaan, hter aan belang hebbenden en belangstellenden voor te leggen. Zij kunnen dan desgewenscm deze aangelegenheid eeisi over leggen en misschien is dit weer een kleine stap op den goeden weg om 't landbouwbedrijf hier ter plaatse vooruit te brengen, waarvoor onze burgemees ter in z'n nieuwjaaisiede met nadruk de aandacht vroeg. Men bekijke deze zaak eens met den noodigen ernst. Jos Groenen. In verschillende bladen komt een bericht voor, utt Waaiwljksche bron. dat Jos Groenen binnenkort voor drie maanden naar Zuid—Amerika vertrekt om daar in verschillende steden mede te werken aan opera—voorstellingen. De kwestie is dat dhr. Jos Groei en van de opera te Buenos—Aires (Argentinië) een prachtig aanbod heeft gekregen om aldaar mede te werken aan de Wagner—opera's. Hij is nu in onderhandeling met zijn directie van het Siadiheater te Hamburg om verlof te verkrijgen voor eenige maanden. Oelukt hem dat, dan zal hij waar schijnlijk dit mooie voorstel aannemen en naar Buenos—Aires vertrekken om in de bekende opera dezer stad eenige malen mede te werken. Ook is hij door den heer O. van Raaite, die l.l. Maandag de schitte rende studio uitvoering der Avro te Hilversum van Walküre dirigeerde, uitgenoodigd onder hem in een drietal opera—avonden in Edinburgh op te treden. Ook hierover zijn onder handelingen gaande. Ontwikkelingsavond. Donderdag 13 Febr. a.s. zal in de R K. Werkliedenvereeniging wederom een ontwikkelingsavond gegeven wor den met lichtbeelden. Onderwerp De Passiespelen van Ober—Ammergau. W. G V. Op Maandag 17 Februari a s. zal de R. K. „W. G. V haar jaariijksche uitvoering geven in de zaai der R. K Werkliedenvereniging, Or.der de be- kwame leiding van den heer Abeleven wordt flink geoefend om evenals andere jaren met een prachtig gevarieerd programma voor den dag te kunnen komen. Het bestuur heeft zich tevens voor deze uitvoering de medewerking ver zekerd van eenige specialisten uit de Oymnastiekvereeniging „de Spartanen1' uit Tilburg, de acrobaten, die hiet reeds lang geen onbekenden meer zijn. Op een en ander komen wij nog nader terug. Bekroond. Op den nationalen wedstrijd in ko mische duo's te Schijndei behaalde het duo van Engelen—Dtdden den 3en prfls met het duet .Samenzweerders." Óp den grooten duo wedstrijd te Mill gehouden op 5 Februari behaalden zij den eersten prijs met lof der Jury, Aan dezen wedstrijd werd deelgenomen door de beste duo's uit Nijmegen o a duo Deelen Geenen en duo Mannings- de Bruijn. Ook op dit zware concours kwamen zij uit mat het duo „Samen zweerders." Nationale Militie. Voor de lichting 1931 der Nationale Militie hebben zich tot dusverre 69 lotelingen aangemeld. Christelijke Jonge'ingsvereenlging Immanuêl Op uitnoodiging der Christelijke Jongelingsvereenig|ng „Immanuëi" te v.m. Besoijen trad Donderdag 6 Febr. des avonas om 7 uur in de Ned. Herv, Kerk aldaar op de WelEerw. Heer Ds. J. O islinga, Ned Herv. Pred te Utrecht Z Eerw. nam als uitgangspunt Mathi - 15 vers 24 tot en met 28 Na een inleidend woord deed Z Eerw. dit naar aanleiding van 1. Een blijvende Koning. 2. Een wonderlijk zwijgen, 3. Een zaligmakend geloof. De rede werd met de grootste aan dacht door da aanwezigen gevolgd. Ned. Herv. Kerk v.m. Besoijen. Zondagavond om 6 uur hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente v.m. Besoijen op te treden Ds. van Willigen van Capelle. Verder geen dienst. jubileum. Op 3 Februari j.l. werd op feeste lijke wijze het feit herdacht, dat vóór 25 jaar de heer Ant. C. Brans tot Secretaris-Penirigmeester van het R K Kerkelijk Zangkoor der Parochie O L. Vrouw Onbevlekt Ontvangenis werd gekozen. Lang voor den feestdatum waren alle koristen, geen enkele uitgezonderd, in de weer geweest, om dien dag voor Toon tot een onvergetelijke te maken. En toen hij den eersten stap in de prachtig versierde feestzaal van dhr Pompe zette, kwam hij onder diepen indruk. Hem was aan te zien, hoe hij voelde, hoe zeer het vele, het geen hij voor Kerk en koor te veel om op te noemen gedaan heeft, geapprecieerd werd. Daar om was hei Keikbestuur aanwezig en werd hij door den ZEerw. Heer Pastoor Buijs hartelijk gecomplimenteerd, ge volgd door de heeren Kerkmeesters, den Directeur van het Zangkoor en den heer Jud. van De ft. Daarom werd ook menig glas op zijne gezondheid gedronken en zoo dikwijls den wensch geuit: „Ad muitos annos". De heer Broeders, als oudste Kerk meester, h^d op zijn hoogen letfiijd van bijna 87 jaren, zelfs gemeend niet te moeten ach erbüjven om ook nog bij zijn speech, door een gedicht op rijm en muziek, het beleid van Brans te moeten memoreeren Dit werd ook door hem zelf nog heel mooi gezongen, De vele andere comphmentaiies, welke de heer Brans had te aanvaar, den, werden door hem zichtbaar aan gedaan in ontvangst genomen en be antwoord. De avond werd onder zeer prettig samenzijn doorgebracht aan den goed verzorgden feestdlscb, wtike weid aangevuld door kwartetten, duetten, voordrachten en scè ies. Zoo kondigde ten slotte het ktokj' van gehoorzaamheid het scheidings uur aan, waarna het Toastlied van Van Paaschen voor de laatste maal de zaal doorgalmde. Een wooid van bijzonderen dank mag vooral niet onthouden worden aan den heer Jud. van Delft, die hei ceremoniemeesterschap dezen avond wederom in handen had en alles in zoo goede banen leidde. Ongeval met goeden afloop. Toe» gisterenmiddag eenige kinderen een dam uitkwamen, staken z e nog vlak voor de tram de straat over. Daar deze pas in gang was, kon de machinist door krachtig remmen, juist op tijd stoppen, echter niet voor dat een der kleinen nog een eindj was meegesleurd. Door den machinist opgeraapt, droop de kleine zeer ver schrokken, doch zonder letsel, spoedig af. Een geraffineerd individu. Eenigen tijd geleden vervoegde zich bij den heer Th., eigenaar van een leer looierij te Reijen, een netgekleed per soon, die zich K. noemde. Hij verklaar de chemiker te zijn en als de heer Th. op zijn voorstellen wilde ingaan, zou hij zijn bedrijf dermate reorganiseeren, dat er duizenden en nog eens duizenden meer zouden kunnen worden verdiend K. wist spoedig het vertrouwen van den heer Th. te verkrijgen. Jammer ge noeg kon hij niet aanstonds blijken ge ven van zyn bekwaamheid, want die vervelende douane aan de Belgische grens had zijn koffers met instromen ten in beslag genomen en ze wilden ze nu niet meer vrijgeven. Als de heer Th. hem nu maar vijfhonderd gulden leen de, kwam het zaakje wel voor mekaar, Th. leende niet alleen de gevraagde som, doch hij stelde een dusdanig ver trouwen in den man, dat hy hem op staanden voet in dienst nam tegen een loon van vijftig gulden per week. Om den man zijn onderzoekingen te kunnen laten doen, werd bovendien naast de fabriek een laboratorium gebouwd. Die onderzoekingen haalden echter klaarblijkelijk vooralsnog niet veel uit. Deze omstandigheid schokte het ver trouwen van den heer Th. in zyn em ployé evenwel niet. Integendeel, hy stond toe, dat vlak bij de fabriek een stuk grond werd aangekocht en dat de bestekken voor een woning voor den „uitvinder" werden gereed gemaa' De acte van overdracht van den grond werd verleden en de grond werd afge paald. Nu kwamen echter een der laatste dagen een paar personen den „uitvin der" op de fabriek van den heer Th. bezoeken. Deze laatste ving uit dit ge sprek iets op, dat hem tot nadenken bracht. Men noemde zijn employé niet minder dan een oplichter. Th. sprak een der bezoekers in vertrouwen aan en vroeg of het waar was dat men K. voor een oplichter aanzag. „Jawel", luidde het antwoord, „en we zien hem er niet alleen voor aan, maar hij is het ook. U moet er maar eens met den inspecteur van de recherche te Tilburg, den heer Stevens over praten, die weet er genoeg van." Het bleek, dat de „uitvinder" aan den man, die hier aan het woord was, spuiting voor vijftig duizend gulden had willen verkoopen, welk procédé natuurlijk waardeloos was. De heer Th. liet er geen gras over groeien en ging direct per auto naar Tilburg. Zyn employé had daar abso luut geen bezwaar tegen. Hij zou in dien tusschcntijd even naar zijn notaris te Breda gaan, om wat effecten op te halen, die hij zou verzilveren om den prijs voor den grond te voldoen. Toen de heer Th. in Tilburg kwam bij de recherche, bleek daar al spoedig, dat men te doen had met den geraffi neerden oplichter K„ die eenigen tijd geleden een belangrijke oplichting pleegde bij de lederfabriek „Oister- wijk" te Oisterwijk, en waarvoor htj anderhall' jaar in de gevangenis had moeten doorbrengen. Het behoeft wel niet meer gezegd, dat toen de heer Th. met den Tilburgschen rechercheur te Reijen terugkeerde, de „uitvinder" K. nog niet uit Breda was teruggekomen. Ook later liet hij zich begrijpelijkerwijs niet meer zien. De vogel is gevlogen. Waarheen? Vermoedelijk spookt hij nog in ons land rond, want naar België zal hij wel licht niet gaan, omdat hij ook daar met de justitie nog wat te vereffenen heeft. Men zij voor de practyken van dit heerschap gewaarschuwd. Dit heerschap, zich noemende Kuij- pers, of dan weer G„ een broeder van den huidigen «eigenaar van Kuijpers' lederfabriek te Oisterwijk, is ook in onze plaats aan 't werk geweest, doch zonder resultaat. Hij heeft in elk ge val uitgestrooid dat hij voor een ton aan een combinatie van twee Waal- wijksche en een Vlijmensche lederfa briek, een geheel nieuw looisysleem, dat in ongelooflijk korten tijd en dito rendement, prima leer gaf, had ver kocht. Daar is heel wat over te doen geweest, door informaties enz., maar in ieder geval zijn de man of zijn handlangers misschien nergens of met niets geslaagd. De Ultraphonic. Wij woonden dezer dagen een de monstratie bij van verschillende typen der „Ultraphonic", spreekmachines ver vaardigd volgens Küchenmeisters acoustiscbe uitvinding. Zij geeft juist door deze toepassing echte muziek, met alle eigenschappen der werkelijkheid, met een natuurlijk klank-volume en toonverhouding. Een toestel dat aan de beste mechanische eigenschappen, de wonderen der moderne wetenschap paart. De menschelijke stem komt bewon derenswaardig tot zijn recht. Het hin derlijke bijgeluid, dat bij zoo menige gramofoon nog te constateeren valt, is met den Ultraphaon vervallen. Nog te releveeren valt de gevoeligheid der nu ances en zuiverheid van toon. In naam der wetenschap en kunst, verdient de Ultraphoon de belangstelling van kun stenaars en publiek. Hier vindt men alle kwaliteiten en een prijs voor elke beurs. Voor inlich tingen wende men zich tot den heer Löwenthal, Stationsstraat. Heropening. De heer D. van den Boomgaard-Moo- nen zal a.s. week zijn geheel naar de eischen dss tijds ingericht café in de Stationsstraat, tegenover de Teeken- school, heropenen. Zooals men weet, is dit oude pand geheel modern opgetrokken, zoodat het een waar sieraad voor dit deel der ge meente geworden is. Wij komen er te- gelegenertijd wel op terug. ELSHOUT. De Raad dezer ge meente kwam heden, Vrijdagmorgen te 10 uur in openbare vergadering bijeen. Na opening richtte de Voorzitter een Nieuwjaarswensch tot de leden en liet verschillende aangelegenheden betrekking hebbend op den toestand onzer gemeente over 1929, de revue passeeren; men zie hieromtrent ons uitvoerig verslag in het volgend num mer. Besloten werd o.m. het volgende: Aan het Burg. Armbestuur een subsidie toe te kennen van 150. Het vermenigvuldigingscijfer voor de gemeentelijke inkomstenbelasting 1930-1931 vast te stellen, zooals vo rig jaar, op 5.5. Aan den gemeenteveldwachter een extra vergoeding toe te kennen van 50.voor het bezit van het politie- diploma. Aan den correspondent der ar beidsbemiddeling, den heer v. Heijst, een belooning van 50.per jaar toe te kennen. De concept-verordening op de hef fing van secretarie-leges, behoudens een kleine wyziging, goed te keuren. Tot leden van het Burg. Armbe stuur werden herbenoemd de heeren P. van Loon en Th. v. Grevenbroek. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar ons uitvoerig raads- verslag, dat in het volgend nummer komt. DRUNEN Dinsdagavond werd voor de dames en Woensdagavond voor heeren een missie—avond gehouden zooals was aangekondi d. De Eerw Pater Jest ïr L. J Dumou in te Waalwijk geboren hield een lezing met lichtbeelden over de Missie van Engelsch Indië„het Wonderland", Om 7 uur opende de Eerw heer kapelaan Willems "deze bijeer komst, waarna de Eerw. pater zijn lezing aan- over 't Missiegebied van lndlë, alwaar Z.Ecrw, enkele jaren zelf is werkzaam geweest, en dat bijna zoo groot Is als Europa. Met prachtige lichtbeelden illustreerde spreker zijn causerie. Hij voerde ons in gedachten naar Calcutta alwaar de Pater zijn missie- gebied had en waar nog veel miüloe- nen Hindoe's zijn die het ware geloot missen. Hij leidde ons in de natie en droge rijstvelden, hoe de Indiërs aldaar hun werk verrichien, hoe zij gekleed zijn en hoe zij leven Wij kregen te zien de verschillende afgoden welke aldaar vereerd worden, de schitterende !empel8 de uitingen van hun geioof Wij kregen te zien de groote haven stad, Calcutta, welke meer dan 1 000 000 inwoners telt, waarvan nog weinig katholieken. Verder zagen wij de plaats alwaar de Pater zelf is werkzaam geweest en waar het voor hem een voldoening was velen tot het ware geloof te hebben gebracht Of schoon in Calcutta het bekeeringswerk slecht vordert, bepaalt de Missie zich daar In hoofdzaak tot het geven van onderwijs. Deze en nog veel meer interessante bijzonderheden werden op duidelijke en prettige wijze verklaard. Het was een boeiende lezing welke zeker de liefde voor de missie bij de aanwezi gen heeft opgewekt en versterkt. Aan het slot van zijn schoone rede werd de Eerw. pater hartelijk toege juicht. Wij hopen pater Dumoulin hier nog eens terug te zien. Q steravond omstreeks 8 uur brak brand uit in het achterhuis van Koks. De brand breidde zich zoo snel uit. dat spoedig ook het dubbelwoon huis van A. Koks en C. Koks in lichte laaie s<ond Direct was men in de weer om met brandblusch—appa raten den brand te stuiten, doch kon men niet beletten dat de hulzen ge heel uiibranden. Met vereende krachten toog men aan het werk om de nabij gelegen woning van J v. Kasteren te sparen, er werd water gedragen en de meubels weggebracht. Bij Koks werd een gedeeltelijke inboedel gered. De brandspuit was spoedig aanwezig doch was niet geheel in orde en duurde het een tijdje eer ze water gaf. Ook was de brandspuit uit den Wolfshoek aan wezig, deze werkte goed en toen was men den brand spoedig meesier De nurgemeesreren politie waren aanwezig alsmede een talrijke menigte belang stellenden. O k was inmiddels de motorspuit u t Waalwijk opgeroepen, welke te hulp kwam. doch ook deze kon niet makkelijk water krijgen. Dank rij 't kranig optreden der aanwezigen bleef bet bij deze panden. Een woord van dank aan deze wakkere mannen Is zeker niet misplaatst. Bij de publieke verkoopfng fn het café Elshout door notaris Jansen, werd gisteravond de schoenfabriek met woo; hus van Qebr., van Wezel publiek verkocht Eigenaar werd de heer M. v d.Wiel, groenten-handelaar alhier voor de som van f 4685. DRUNEN. Zondag 1,1 is in hel café van den Heer Tb. Elshout, alhier een biljartclub opgericht welke den naam draagt „Oefening Or.der Ons", verkort „0.0 O." De club heeft nu, ter gele genheid van dit feit het plan gemaakt, ten billartconcours te geven, dat een maand zal duren en waaraan A nke geldprijzen verbonden zijn. Dit con cours zal a.s. Zondag beginnen. Zaterdagavond a s. wordt in Café M. v. d. Westen alhier een barak- concours geopend, waaraan prachtige prijzen zijn verbonden n 1. Ie prijs f 20 of een mooie gerookte ham, naar keuze. 2e pdjs een konijn van pi,m 8 pond. 3e prijs een verrassing. Als steeds verwachten wij een groote deelname SPRANG—CAPELLE (Van. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags had tien hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Ewoldt van Raamsdonks- veer. Des namiddags 2 uur hoopt Ds. Bleshaar van Den Haag op te treden. Voor de afd. Sprang van den Chr. Fabricksarheidersbond hoopt op Woensdag 12 Febr a.s. op te treden dhr Stapelkamp van Den Haag, met een onderwerp over de Ziektewet. J 1. Dinsdag- en Woensdagavond kwam de afd. Sarang van den Chr. Fdbreksarbeidersbond in de zaal van den Chr. Volksbond in feestvergade- ring bijeen met afgevaardigden van verschillende vereenigingen en verdere genoodigden. De bijeenkomsten werden toor den voorzitter op gebruikelijke wijze geopend, terwijl het woord verder werd gevoerd door de afgevaardigden Woensdagavond was een lid van het Hoofdbestuur van den bond aanwezig, die een ftestrede hield Verder werden 1e avonden gezellig doorgebracht met voordrachten, zang en muziek. CAPELLE. Nadat de tooneelver- eeniging der afd. Sprang-Capelie e.o. van Volksonderwijs vorige week twee maai met groot succes te Tilburg voor de leden der afd Volksonderwijs al daar Beurskoorts", blijspel in 3 be drijven door Max Reiman en Oito Schwartz had opgevoerd, werd dit blijspel j.l. Woensdagavond in het Stationskoffiehuis van den heer L. F. van Dongen alhier voor het voetlicht gebracht en we mogen gerust zeggen met veel succes. Het tooneel maakte een prettigen indruk, doch hoofdzaak ders doen, dan constateeren, dat dit voor een dilettantenvereeniging meer dan goed was. De kleine rollen wer den evengoed vertolkt als de hoofd, rollen. Daardoor ontstond een bijzon der enthousiaste stemming in de zaal, De aanwezigen leefden mee. Ze za] gen de verwikkelingen komro, die zich gaande weg Weer oplosten. Na ieder bedrijf hadden de medespelen, den dan ook een welverdiend applaus in ontvangst te nemen. Dit blijspel wérd voorafgegaan door het klucht spel in een bedrijf door J, J. Rent. meester „Een pootig wijfje" dat ook zeer aardig was en ondanks den kor. ten tijd van voorbereiding uitstekend vertolkt werd. De aanwezigen heb ben een avond gehad, dien ze zich niet beklagen zullen, en de thuisblij. vers hebben tets moois moeten missen, Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des mor gens half tien op te treden Ds. Bies. haar uit sGravenhage en des namid dags half drie Ds. A. v. Willigen - Tot ambtenaar bij de Amster- damsche Bank is benoemd de heer P. J. Rijken Az. te Loonschendijk, Bij het O. L. Onderwijs te Am sterdam is benoemd de heer J. Gouda Jr. onderwijzer te Brakel eertijds te Vrijhoeve-Capelle. In verband met een zeer hevig optreden van eenige rupsensoorten in een belangrijk deel dezer provin. cie doet de burgemeester der gemeente Sprang-Capelie een ernsiig beroep op iederen eigenaar van tuinen, boom gaarden, enz. in deze gemeente, om te zorgen, voor 1 Maart a.s" alle rupsennesten in daarop staande heg gen. struiken of hoornen te verdel gen. In de Ned. Herv. Kerk ad, Loonschendijk hoopt a.s. Zondagna middag 2 uur op te treden Ds, Mühlnickel uit Waalwijk. In de zaal van den heer J, Treffers aan het Bruggetje hield de Coöp. Inkoopvereeniging voor Capelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang j.l. Don derdag 6 dezer des avonds 0 uur on. der voorzittersc ap van den heer J. v. Beek een drukbezochte ledenverga dering. Nadat de voorzitter deze bijeen komst geopend had en de notulen door den secretaris waren voorgele zen, werd het woord gegeven aan den heer Ir. Huizinga, Rijkslandbouw- consulent, uit Breda, die een zeer dui delijke en leerzame uiteenzetting gaf over de behandeling van grasland en het doel en nut van graslandkeurin gen, welke rede door de aanwezigen met belangstelling gevolgd werd. De commissie, welke in de vorige vergadering was aangewezen om de rekening en verantwoording van den secretaris-penningmeester na te zien en waarin zitting hadden de heeren J. Haverhals, R. Timmermans en Th, J. Rijken, bracht verslag uit omtrent het door haar ingesteld onderzoek, waaruit bleek, dat de boeken in orde waren en de kas sloot met een batig saldo. De omzet beliep over het afge loopen jaar ruim 39000. Nadat de gelegenheid tot het doen van bestellingen van veevoeder, hulp meststoffen, enz. was gegeven werd deze vergadering met een woord van dank door den voorzitter gesloten. CAPELLE. Op uitnoodiging van de Chr Orar jevereenigine, Hef Drievoudig Snoei" te Sprang-Capelie, trad jl. Donderdagavond in het Ned. Herv, Kerkgebouw op Ds. A. van Willigen. De bijeenkomst, die slechts zeer matig was bezocht, werd geopend met het zingen van Ps 72 vers 1 en 2 en het lezen van Psaim 10 waarna Ds. van Willigen voorging in gebed. Z Eerw. hierna zijn rede aanvangende zegt dat, wanneer wij letten op de historie en ontwikkeling der gansche wereldgeschiedenis, het ons als chris tenen past in te stemmen met de woor den uit Psalm 1016 waar Quds Woord luidt„De Heere is Koning, eeuwiglijk en altoos". Want de mensch, aldus de eerw. spr., verblind door de zonde, verbeeldt zich wel het wereldbestuur in handen le hebben, doch wanneer een mensch verlicht mag worden, dan ziet hij daarin Gods Hand, De Eerw. spr. wil tot onderwerp voor dezen avond nemen„Ood, Nederland en Oranje", en neemt daar bij als grondslag de woorden van Ps. 16 vers 10. Dat woord spreekt van hel Koningschap des Heeren, Jthova, d.w z Ik ben die ik zijn zal, de onveranderlijke Verbonds—God. Het gpheele wereldbestuur het ft slechts ééi doel: De komst van Oods Koninkrijk. Spr. wijst op het Koningschap onder Isreëi, dat in schaduwvorm geopet) baard werd en die vers'onden dat zij bij de gratie Oods regeerden 't 0<ng ailes onder de voorzienige leiding des Heeren. In Zijne genade heeft de Heere de wrange gevolgen van de zonde ge temperd, zoodat het leven op deze aarde nog mogeliik bleef en als middel daartoe gebruikt Ood de overheid, die is een dienaresse Oods. Dit gezag hebben wij te handhaven opdat eet) geordende maatschappij kan worden in stand gehouden. Dit gezag kan zich in allerlei vo m doen gelden in de chris elijke maatschappij; in de eetsie_

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10