K UU ua KI1UI DU KEONEN-NALINGRÉ STER-TABAK STER f\r»M No. 16. Zaterdag 22 Febr. '80. 53e Jrg. DERDE BLAD. Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 27 Februari. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwyk, 21 Febr. 1930. Zulk een geestdrift werkt aanstekelijk! Wie vroeger een pijp rookte uit sleur zal na kennismaking met enthousiast uitroepen: „Ik wist niet dat er in een pijp Ster-tabak zulk een wereld yan genot verscholen lag!" TABAK MAAKT VRIENDEN I Gemeenteraad. De gemeenteraad van Waalwijk komt In openbare vergadering bijeen op Vrijdag 28 Februri a.s. des avonds 7 uur. Gemeentezaken. Naar wij vernemen is het gemeente bestuur er in geslaagd thans overeen, stemming te ki ijs-en met alle eigenaren van landerijen in de le Zeine (Oost zijde) met het doel deze geheel recht te maken thans tot aan de Pastoor Kuyperstraat. bet ligt in de bedoeling daar later een keiweg met trottoirs te leggen, zoodat hier een mooie straat ver kregen zal worden. Ook is men in onderhandeling met het Kerkbestuur der Ned. Herv. Qe meente, om het muurtje voor de Kerk achteruit geplaatst te krijgen opdat op dit drukke en gevaarlijke punt een wegverbreeding wordt verkregen en het trottoir kan worden doorgetrokken Hedenmiddag had de Gemeente— bouwkundige de te verkrijgen breedte van weg en trottoir uitgezet om het plan aanschouwelijk te kunnen nagaan. Plannen voor een en ander zullen eerlang den gemeenteraad bereiken. Het autobusverkeer in Noord Brabant De „Morgen" en „Ttlburgsche Crt.' hebben over bovenstaand onderwerp een artikel, waaraan wij de volgende passage ontleenen .Pas vergaderde ons provinciaal bestuur met burgemeesters en belang, hebbenden in 't land land van Heusden en Donderdag heeft het college van Qed. Staten zich weer naar Valkens- waard begeven om de kwestie van 't autobusverkeer Eindhoven—Valkens waard—Belgische grens ter plaatse te bespreken, om de beste regeling voor het vervolg vast te kunnen stellen Van deze vergadering is nog niets naders vernomen kunnen worden, naar van die in Heusden zal men moeten vaststellen, dat de daar ver nomen uitingen niet bijzonder in staat zijn de goede atmosfeer te scheppen om te komen tot de behartiging van een belang, dat toch op de eerste plaats een algemeen belang is en ook als zoodanig moet gezien kunnen worden. Men kan het verstaan, dat men in Heusden pleit (en warm) voor een verbinding Heusden—Den Bosch zelfs dat men daaraan voorrang geeft boven eene verbinding met Waalwijk maar dat mag toch geen reden worden om de verbindingen, die Waalwijk noodig heeft, te bestrijden. Onder tusschen, de Commissie is samenge steld om Ged. Staten over de alge meene verkeersbelangen van destreek voor te lichten, zij zal de uitingen wel weten te schiften en wat het zwaarste is ook het zwaarste laten wegen." Noord—Braband Naar wij vernemen heeft „Noord— Braband", Maatschappij van Verzeke r'ng op het Leven" te Waalwijk, in 's Bosch een pand aangekocht ter vestiging aldaar van een Bijkantoor dezer Maatschappij. Het pand is gelegen Stationsweg, hoek van der Does de Wilieboissingel. N.V. Hotel „de Twee Kolommen". In de Woensdagavond gehouden aarvergadering van de N.V. Hotel .de Twee Kolommen" werden de Balans en Winst- en Verliesrekening goed- gekeurd en 't bestuur herkozen. R.K. Middenstandsvereeniging Waalwijk. Donderdagavond had eene alge. meene vergadering pSaats van de Middenstandsvereeniging alhier. Het voorstel van 't bestuur was om zoo mogelijk vakgroepen te vormen van a) winkeliers, b) bakkers, c) slagers, d) bouwvakken. Het minimum der leden is 10; elke vakgroep heeft een voorzitter, secre. taris en penningmeester, waarvan de voorzitter gedeligeerd lid is van 't )estuur der Middenstandsorganisatie, Het bestuur vergadert minstens twee maal per jaar met het bestuur der vakgroepen; welker leden minstens 1.00 contributie voor de groep be talen. Deze kunnen ook uit de kas der stands- organisatie gesteund worden, terwijl zij 'n leesportefeuille moeten inrichten. Met algemeene stemmen werd dit voorstel aangenomen. Het bestuur zal zoo spoedig moge lijk met de afzonderlijke vakgroepen vergaderen en deze constitueeren. Kerkdienst Ned Herv. Kerk v.m. Besoijen. Zondagmiddag om 2 uur hoopt op te treden Ds. Ewold. Roomijs/abriek. Een vijftal bakkers uit onze ge meente n.l. de heeren Pulles-Heesbetn Pulles-Aaris. L. Both, E. v. Beijnen en J. Verwiel gaan voor gezamenlijke rtkenlng een roomijsfabriek txploitee- ren. Deze inrichting zal in de bakkerij van den heer Verwiel geplaatst worden. De bedoeling is een prima soort roomijs te vervaardigen dat vooral door zijn betere kwaliteit tegen het roomijs dat van elders hier langs de straat wordt verkocht kan concur- reeren Er zullen dan tevens een paar ijscü-wagens van deze onderneming door onze gemeente gaan rijden Het ijs zal direct onder rijks-controle ge steld worden, waardoor het pubiiek van prima samenstelling verzekerd kan zijn. R.K. Vrouwenbond. Op Woensdag 26 Februari a.s. zal voor de leden van den R.K. Vrouwen bond een tilm worden vertoond, ge titeld "De Oroote Weldoenster" naai den roman van den grooten Franscben priester-schrijver P re l'Ermite De uitvoering zal om 7l/a aanvangen en is alleen toegankelijk op vertoon der lidmaatschapskaart 1930. Voor plaatsbespreking, enz. zie men de advertentie in het Kerkklokje. Propaganda vergadering. Heden Vrijdagavond wordt in het gebouw der R K. Werkliedenvereeni- ging door de groep Le.riooiers van den R K. Fabrieksarbeidersbond „Si Willebrordus" te Waalwijk eene pro- pagandavergadering gehouden voor de Leerlooiers, waarbij als spreker zal optreden de heer H. Mulders, hoofd bestuurslid van dien bond en voor zitter van de groep looiers. Vrachtdienst op Amsterdam. Wij vestigen de aandacht op achter staande advertentie, waarin de heer Smiis mededeelt dat hij een Vracht— autobusdienst opent op Amsterdam, via Qorinchem, Utrecht. Eiken Dinsdag Donderdag en Zaterdag wordt deze dienst, die van groot belang zal zijn speciaal voor de schoenen leder industrie onderhouden, waarvoor de goederen, welke verzekerd zijn, aan de fabrieken worden afgehaald en be zorgd. Zeker een belangrijke onderneming voor de geheele streek, die we gaarne succes wenschen. Op Drijfzand. Zondag— en Maandagavond hebben in het Patronaatsgebouw v.m. Baard wijk de aangekondigde opvoeringen plaats van het tooneelspel in 4 be drijven „Op Drijfzand" van Odijk hetwelk door de tooneelclub „Kunst na Arbeid" zal worden uitgevoerd. Deze jeugdige tooneelclub heeft met haar laatste welgeslaagde uitvoeringen getoond over goede krachten te be schikken, die er met iedere uitvoering ai beter inkomen. „Op Drijfzand" is een boeiend stuk door de spelers met veel ambitie ingestudeerd, zoodat het publiek een paar genotvolle avonden te wachten staan. Oewoonlijk is hier veel belang stelling, hetgeen we ook thans voor de spelers van harte hopen, Wijnhandel-Distilleerderij Likeurstokerij Opgericht 1816 HEUSDEN. Filiaal te Waalwijk: E. VERDURMEN-BOTERMANS Stationsstraat No. SO Op alle plaaisen in de Langstraat worden bestellingen tot ieder bedrag franco huis geleverd. 44031 De Groo te Daad. Gaarne vestigen wij nog even de aandacht op de tooneeluitvoeringen die a s. Zondag- en Maandagavond in den R K. Gildenbond worden gegeven door de tooneelclub D. V. S. V. die met het sociaal tooneelspel in 4 be drijven „De Groote Daad" van Fiits van Duinen voor het voetlicht komt. Is de Zondagavond als gewoonlijk voor de leden van de R K. Werklie- denvereeniging gereserveerd, de Maan dagavond is voor het publiek en ver wachten wij dat zeer velen zullen ge bruik maken van deze gelegenheid om deze vooraanstaande tooneelclub weer aan het werk v i De schitterend geslaagde jubileum uitvoering van „Mijnheer Klaproos" ligt ons nog versch in het geheugen. Wat heeft het talrijke publiek toen kostelijk kunnen genieten. Laat hei publiek ookdltmael zijn belangstelling toonen. D. V. S. V. weet wat zij aan haar goeden naam verplicht is en zal wel zorgen dat dit genre—stuk een niet minder goedevertoikingkrljgt alsde amusante klucht „Mijnheer Klaproos" Wij wenschen de actieve tooneel club belde avonden veel succes. Langstraatsche Biljartbond. Zaterdag 15 Febr. speelde Amuse ment een thuiswedsirijd tegen W B C. en btëindigde haar laatste optreden in de competitie mei 6 overwinningen in een door haar schitterend gespeeiden wedstrijd Zij plaatste zich hiermede zoo goed als zeker op de tweede plaats. Indien Drunen haar laatsien wedstrijd eens bijzonder slecht speelde, zouden zij zeiis nog een kansje hebben naar de eerste pla- s. De wedstrijd op 1 Maart a.s. zal de beslissing brengen, Ons Qenoegen—B.J C 1. Heden is de eerste afdeeling vrij. De uitslag was als volgt: P. v. Meeuwen 82 C. v. Berkel Chr. v Berkel Fr. Schoelitz Fr. Slaats P. Dankaart 89 80 63 56 25 395 Th. Trots 100 M v d Ven 100 H. de Vaan 100 de Reus 100 L. v d Ltuden 100 C Verhagen" 100 600 Hoogste serie J. de Reus 35. Tevens moeten wij mededeelen, dai onze secretaris de heer |an Princen 19 Maart a.s. vertrekt naar Neder). Oost—IndiS Voor onzen bond betee kent zulks een groot verlies. Hij zal echter deze competitie nog mede afwerken. Voor de 2e afdeeling speelde B.J C. 11 tegen Volhouden Sprang Gezien de sterkte van B J C. II heeft Volhouden heel goed partij gegeven Alleen Stokkermans is ons hier een beetje tegengevallen. De uitslag was als volgt W. Kogels 53 G. v. Amerooij 75 bij alle handelaren en vele particulieren die 'n ander merk vertegenwoordigen of berijden, een groot misnoegen moet wekken, dat immers ieder autobestuurder door het desbetreffende voorschrift verplicht is een dergelijk rijbewijs aan ie vragen, tegen betaling van f 1.50, dat het voorschrift van vernieuwing van het rijbewijs na twee jaren al zeer onbegrijpelijk is. in zijn legen— woordigen vorm, aangezien deze ver nieuwing zonder nader onderzoek of geneeskundige verklaring niet den minstens zin kan hebben, dan uitslui tend een verplichte bijdrage in de Provinciale kas en onnoodige beslom mering voor de automobilist, doch dat men bovendien tegen wil en dank nog verpiicht wordt gedurende twee jaren met de reclame van een concurreerend merk in vden zak te ioopen, is, op zijn minst genomen ergerlijk, dat deze reclamevoering ook een onbillijkheid inhoudt, aangezien voor zoover als adressanten weten, de gelegenheid voor het plaatsen van eclame op de rijbewijzen, niet publiek wordt opengesteld, dat het, hun inziens echter niet op den weg van een Overheidsbestuur kan liggen op van haar uitgaande stukken, voor een of ander merk reclame te maken, in welken zin ook Redenen, waarom adressanten uw College beleefd verzoeken, maatregelen te willen trtffen, dat de rijbewijzen en andere van de Griffie uitgaande officieele stukken, enkel ais zoodanig dienende en niet met reciame-opschrli- ten versierd worden. Brandbluschdemonstratie. Blijkens achterstaande advertentie zal a.s. Dinsdag 25 Febr. des namid dags ten 2'/4 uur op een terrein ge legen aan de Westerhavekade alhier een demonstratie piaais hebben met dt S, I. C. L. S. Snelblusscher. Waar zij voor indusirieelen e.a.van belang geacht kan woiden, mogen wt zeker de noodige belangstelling tege moet zien. (Zie vervolg Provinciaal Nieuws) HERPT. De Dinsdagavond opge roepen vergadering om te komen tot oprichting van een varkensfokvereen kon vanwege de geringe opkomst, die zijn oorzaak had in het gure weer, niet doorgaan, waarom men besloot den moed vooralsnog niet te laten zakken en bij de eerstvolgende ver gadering van de varkensverzekering, op welke vergadering men speciaal de varkenshouders bij elkaar krijgt, een definitief besluit te nemen. Door familieomstandigheden van den betrokken verslaggever, dhr J. M. Buijs, moesten op de algemeene vergadering van de afdeeling Herpt van den N. C. Boerenbond verschil lende verslagen uitgesteld worden. Wij zijn thans in de gelegenheid gesteld, ze te kunnen publiceeren. Omzet pakhuis van den N.C.B. te Herpt over 1929: Veevoederartikelen 165.481 Kg Kunstmeststoffen 101.261 Kg K Vesiers 75 H. Verhoeven 75 van Delft 75 M v. Drunen 75 J. Stokkermans 69 A de Jong 4i H. Maijers 29 J. Maijers 52 353 266 Hier is een partij te weinig gespeeld, die nog nader bekend wordt gemaakt. Hoogste serie J. van Delft 28. In deze afdeeling heeft „Kunst na Arbeid" (P. van Daelen) zich terug getrokken wegens gebrek aan spelers, zoodat alle wedsirijden, zoowel ge speelde ais niet gespeelde tegen ge noemde vereeniging komen te vervallen. Hedenavond speelt Volhouden tegen V B C. Dit wordt de strijd om de 2e plaats, een van ouds bekende kamp van 2 gelijke krachten. Tegen reclames op rijbewijzen. De heeren P W. Sprong en A. de Graaft directeuren van de N V. A. de Graaft Co's Automobielhandel Off ctal Ford Dealers, te Waalwijk hebben een request gericht aan Ged. Staten dezer provincie waarin ze zeggen dat zij van Uwe Griffie ontvangen hebben een hernieuwd rijbewijs voor de besturing van automobielen, waarop tot hunne niet geringe verwondering een groote reclame voor de Opel automobielen voorkomt, dat naar hunne meening dit een ongewenscht opdringen van Overheids wege van zekere reclame is, hetwelk 266.742 Kg. kunstmeststof ten 443 z. 125 z. 59 z 77 z. 1 z. 9 z. 8 z. 141 z. 3 z. 118 Kg. minder Totale omzet Aantal zakken bedroegen in 1929: slakkenmeel kalksalpeter superfosfaat kalizout kalizout 40% kalkstikstof patentkali zwavelz. ammoniak Chilisalpeter Omzet veevoeder dan in 1928, omzet kunstmest 26.193 Kg. meer dan in 1928. Bedrag in geld over '29: 24.297.40 of 2.884.70 minder dan in 1928. Varkensverzekering: verzekerd vanaf Maart '29 tot heden 473 var kens, 16 zeugen. Uitbetaald tot heden 14 varkens. 1 zeug, tot een bedrag van 284.20, terwijl aan schade 5.werd be taald wegens beenbreuk. Slachtvee verzekering: verzekerd over 1929: 17 varkens, 2 zeugen. Uitbetaald Ongevallenverzekering deelnemers: 41 (4). verzekerd loon 26.330 (2790). bijdragen 360.20 (41.85). ongevallen 2 (1). kosten 51.83 (40). is vrijw. verzekering. Dienstbodenverzekering Deelnemers 2, verzekerd 2, ontvan gen premie 8, ziektegevallen 1, kos ten 81.26. SPRANG—CAPELLE (Van. Sprang). A s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags half zes hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Candidaat Hoornstra van Malckum. In de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt a.s. Zondagmiddag 2 uur op te treden Ds. Louwe Kooijmans van Waalwijk. De bazar ten bate der Zending welke alhier op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 27 en 28 Febr. en 1 Maart in de zalen van den Chr. Volks bond wordt gehouden, zai Donderdag avond 7 uur olhcieel worden geopend door den WeiEd. Heer A. C. Fijan. Van half 7 tot de oificieele c pening zal reeds gelegenheid zijn tot be zichtiging. De bazar is verder geopend Don derdagavond tot 10 uur, Vrijdag en Zaterdag des middags van half drie tot vijf uur en des avonds van half 7 tot 10 uur, De enirée is zeer laag gesteld n.l voor volwassenen 10 cent, voor kin deren 5 cent. Wij wekken eenieder op een bezoek aan de bazar te brengen en hiermede bij te dragen aan het doel waarvoor deze wordt gehouden. j.l. Woensdagavond trad in de ^ied. Herv. Kerk alhier voor de Herv. Jongelingsvereeniging op Geref. Grond slag „Timotheus" ter gelegenheid van haar 25 jarig bestaan op Ds. Vreug- denheil van Gorinchem, vroeger predikant alhier. Zijn Eerw. hield zijn rede naar aanleiding van Eteze 5 vers 14 en 15, die door de talrijke aanwezigen met belangstelling werd gevolgd. De Geref. Jongelingsvereeniging Timolheus" alhier hoopt op Donder dag 6 Maart a.s. haar 31ste jaarver gadering te vieren, welke een feestelijk Karakter zal dragen. As. Maandagavond zal ter ge legenheid van het 5-jarig bestaan van de Koribaivereeniging N.E.O. alhier aan leden en donateurs een uitvoering worden aangeboden in de zaal van den heer Joh. van Zwietering. Alsdan zai de bekende humorist H. van Engelen uit Waalwijk optreden met een 8-tal vroolijke voordrachten. Voor belangstellenden toegang voor 40 cent. Aanvang 7 uur. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Ge meente te dezer plaatse hoopt a.s. Zon dag des morgens half tien en des avonds 6 uur op te treden Ds. A. van Willigen. A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente aan den Loonschendijk op te treden Ds. Bolken- steijn uit 's Gravenmoer. De overplaatsing van onzen vroe- geren rijksveldwachter den heer J. C. de Ridder, thans rijksveldwachter-bri- gdier te Tiel, naar Princenhage, is bij besluit van den Minister van Justitie ingetrokken. Tot voorzitter der plaatselijke tuinbouwvereeniging is benoemd de heer Jac. van Hooren. De Chr. Schoolvereeniging aan den Loonschendijk houdt Vrijdag 28 Febr. a.s. des avonds half 8 in haar schoolgebouw de jaarvergadering. De agenda vermeldt: 1. Opening en notu len, 2. Jaarverslagen secretaris en pen ningmeester, 3. Verslag commissie tol het nazien der boeken over het afge- loopen jaar, 4. Verkiezing bestuursle den wegens periodieke aftreding, 5. Wijziging statuten en huishoudelijk reglement, 6 Rondvraag en sluiting. Tot bestuurslid v$tn den Ring 's-Grevelduin-Capelle e.o. van Ned. Her vormde Jongelingsvereenigingen op G. G., is in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer P. J. Rijken, voor de afd. Loonschendijk gekozen de heer D. Haverhals. De in de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk gehouden collecte ten bate der Jongelingsvereeniging aldaar heeft ruim 13.opgebracht. De bekende Gazelle Rijwielfabriek te Dieren, hier ter plaatse vertegen woordigd door den heer C. van Veen in de Nieuwstraat, geeft dit jaar een aar dig propagandaboekje uit, waarin in dichtvorm wordt verhaald hoe de Ga zelle aan twee professoren, die in de wildernis in handen vielen van kani- balen, het leven redde. Wij twijfelen niet, of dit aardige boekje, dat verle vendigd wordt door allergeestigste tee- keningen, zal zijn weg zeker vinden. Deze week is door van Gend Loos een bestel- en afhaaldienst van het station Capelle-Nieu we vaart ge opend, welke dienst 2 maal per dag gereden wordt. De afd. Capelle! van den Chr. Fa brieksarbeidersbond houdt a.s. Maan dag des avonds half 8 in het vergader lokaal in de Nieuwstraat haar jaarver gadering. De agenda vermeldt1. Ope ning en Notulen, 2. Jaarverslagen secr. en penn., 3 Bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding der heeren Jac. Vos, L. M. Heurter, P. Wagemakers en C. Rosenbrand, 4, Ingekomen stukken, 5. Rondvraag en Sluiting. Vergadering der Aankoopvereen. Capelle, Vryh.-Capelle en Sprang op Woensdag 26 Febr., om half 7, by J. Treffers te Vrijhoeve-Capelle. Aan de orde: Aanschaffen veevoeder, hulpmest stoffen, kolen (mede voor het a.s. na jaar). Betaling contributie. s r

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 9