Nieuws uit Kaatsheuvel, VERHUISD. F a. A. v. d.Wee-Cools Marktberichten. A. SPIERINGS tenvijl nog bijgekocht is moeten rtlen 20.165 K.G. Lr 100 L. melk werd gemiddeld [betaald 8.83, vorig jaar 8.8(1. ,f„„werd werden aan boter v< oor ter waarde Afgeleverd it-verkoop 11-000 K.G f 24.105.65 en voor klemverkoop K.G. ter waarde v. 158.814.12. n„ gemiddelde opbrengst van de bo- •°s f2.158- nTvolle melk heeft opgebracht 946 024-26, de óndermelk ƒ44.945.145, karnemelk 7.742.601/*, de spoeling 40220, 't uitdruppelapparaat 870.21. Het onkostencijfer bedroeg per 100 melk f 0.747. Het aantal leden bedroeg 291. Het hoogste aantal L. melk, 63.400, jent afgeleverd door Th. Zijlmans. bestuur bestaat thans uit de .elW J. C. Schoenmakers, voorz.; D. ■jings Azn., secretaris; W. B. Ver- Ijnre, W. de Wit, D. Lankhuyzen, J. [de Bont en M. Verschure, leden. K heer A. Nollen alhier, die heden, Saterdag, den dag herdenkt, waarop lij vóór 25 jaren werd aangesteld als rrievenbesteller bij de Ned. Posterijen. HANK, 26 Febr. Hedenavond werd op eestelijke wijze het feit herdacht dat oor jaar geleden den Boerenbond WiiiM werd opgericht. Gedurende al dien tijd is de heer M. d. Pluym de volijverige secretaris eweest, een vraagbaak voor velen, 'anzelf spreekt het dat de jubilaris Jank werd gebracht voor allés wat hij in het belang van de vereeniging en de eden heeft gedaan. «AAMSDONKSVEER. Zondagmorgen «p't Veer om half tien en des middags m 2 uur op 't Dorp zal Ds. Ewoldt «de Herv. Gemeente optreden. - Zaterdag zal alhier een Voor- Mtenwedstrijd plaats hebben, waar- zullen deelnemen leden van de tagelingsvereenigingen te Baardwijk, Waspik, Raamsdonk, Hooge- en Lage- nluwe en Zevenbergen. MADE, 25 Febr. De Zangvereeniging ïde's Mannenkoor gaf Dinsdagavond winteruitvoering voor *een prop- zaal in café J. van Alphen alhier. De op 23 en 24 dezer gehouden fcie-tentoonstelling werd door meer 1400 personen bezocht. RECHTZAKEN. Overtreding Jachtwet. A. J. v. H., schoenmaker te Waal wijk, had zich te verantwoord-en ter zaite dat hij op 20 September 1929 te Waalwijk zich met een geladen ge weer in het jachtveld heeft bevonden zonder vereischte documenten. Vanwege het O. M. is 1 getuige ge dagvaard. Te dezer zake werd verdachte door het Kantongerecht Waalwijk veroor deeld tot 40.subsidiair 20 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van geweer en patronen. Veroordeelde kwam in hooger be roep, doch het vonnis werd door de Rechtbank bevestigd. Vechtpartij. H. R., fabrieksarbeider te Dussen, moest met anderen terecht staan we gens mishandeling op een avond dat ter plaatse een muziekuitvoering' zou gegeven worden. Verdachte was verdacht zich aan de politie vergrepen te hebben. Wegens gebrek aan wettelijk be wijs werd verdachte vrijgesproken. Twee andere verdachten: T. en K.. moeten ter zake nader terecht staan. Uitspraken. Het Gerechtshof veroordeelde in hooger beroep: P. K., mandenmaker te Vlijmen, wegens wederspannigheid, tot 6 we ken gevangenisstraf. C. P., boterverkooper te Andel, we gens ontucht, tot 3 maanden gevan genisstraf. Een jonge messentrekker. M. v. I)., 19 jaar, te Eethen, stond terecht wegens mishandeling op 19 Nov. 1929 gepleegd op P. Burghout, een jongen van denzelfden leeftijd. Na een twist was verdachte zijn te genstander achterop gekomen en daagde hem tot vechten. De aanval geschiedde, waarbij verdachte valsch en laf den anderen in de knie stak Burghout heeft gedurende 5 weken onder de gevolgen geleden. De dok tersrekening bedroeg 10.en het werkverlet bracht een schade van 70 De mishandelde vroeg voor een en ander schadevergoeding. Verdachte ontkende en zeide zelf slaag te hebben gehad. Na getuigenverhoor luidde de eisch 1 maand gevangenisstraf. De uitspraak werd bepaald op 2 maanden gevangenisstraf voorwaar delijk, terwijl verdachte een bedrag van 60.als schadevergoeding zal hebben te voldoen in termijnen van 2.per week. De proeftijd werd bepaald op drie jaar, terwijl verdachte in dien tijd onder toezieht zal staan van het ze delijk Genootschap tot verbetering van Gevangenen. Geheime Branderij. in het huis van P J. E., smid en caféhouder te Boxtel was een geheime branderij ontdekt. De eisch van het O M luidde tegen hem 7 maanden gevangenisstraf. P W v. d W, 30 jaar, caféhouder te 's Bosch alsvoor. Etsch 6 maanden gevangenisstraf. J. O, landbouwer en slager te Loon op Zand, alsvoor. Ei«ch 2 maanden gevangenisstraf en f 100 boete. Tegen allen werd verbeurdverklaring geeischt van alle in beslag genomen distilieertoestellen, fusten, flesschen en dranken. Uitspraak 12 Maart as. Ultpraak zaak Liebermann. Het gerechtshof deed heden uit- spraak in de zaak Salomon Lieber- mann. Het Hof wees eerst interlocutair vonnis waarbij het onderzoek her opend werd en voorlezing gelast werd van het afschrift van een brief van den minister van Buitenlandsche za ken van Finland betreffende de gron- den van Liebersmans uitlevering aan crisig in Frankrijk de Nederlandsche justitie nadat deze Men weet n-et of ze geschorst of formeele handeling was geschied ging/ontbonden wordenj of dat de het belang van orde en rust in 't land en om de Vlamingen hun recht te geven. De eerste artikelen werden met vrij wel algemeene stemmen aangenomen, wat luide toejuichingen der Vlamingen verwekte. De Vlootconferentie te Londen' De vlootconferentie te Londen staat op het doode punt, speciaal door de het hof eenige «ogenblikken in de raadkamer waarna de zitting werd heropend. De president van het gerechtshof mr. Jolles deed hierna uitspraak. Op verschillende gronden werd Liebermann in een arrest van het hof waarvan de ^voorlezing 25 mi nuten in beslag nam, schuldig ver klaard aan het plegen van bedriege- lijke bankbreuk. Hij werd veroordeeld tot 2 jaar gevangenistrag met aftrek van 1 jaar voorloopige hechtenis van het vonnis der rechtbank. Van het overige ten laste gelegde werd L. vrijgesproken. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 5—6'/2 uur. Gymnastiek -/oor de aspiranten B.Q.V. Zaterdag 31/» uur Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.EK. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „Uit woelige dagen". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „De schrik van Mex co". Zaterdag 8 uur. Bestuursvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Volksmatinée Lieder. tafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie I.ieder- rafe! „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8V2 uur. Witte Bioscoop, „Uit woelige dagen". Zondag 6 en 8'/2 uur, Luxor Bioscoop, „De schrik van Mexico". Zondag 7 uur Concert Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" inde zaal van den heer L. v. Cromvoirt. Maandag 7'ƒ2 uur Tooneeluitvoering „Gezellig Samenzijn" in de zaai van den heer P. van Daelen. Maandag en Dinsdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Kracht en schoonheid" „De woestijnpiraat". KAATSHEUVEL. Zondag 7'/s uur Groot Concert Apollo. Maandag 7'/2 uur Toneeluitvoering Euphonia. Dinsdag 7'/a uur Duo Jeffrans'o Euphonia. NIEUWKUIjK. Zondag 5 uur en Maandag 7 uur Tooneeluitvoering „Kunst na Arbeid" in het Vereenigingsgebouw. Winterhanden Rl |Q/\| Wintervoeten 1 Wijdemans. Hedenmorgen overleed alhier de "eer Wijdemans, een van onze test geachte eenvoudige burgers was lid van het R K Parochiaal «kbestuur en van de St. Vinceniius '«eeniging en oud—lid en mede— "prichter der Bouwvereen. „Volks- In stilte de armen weldoen zijn grootste genot. Velen zullen 10 hem een weldoener verliezen, die JP taciische wijze zijne weldaden wist t verbergen om 't aannemen van de kalmoes alzoo niet stootend te maken ,00rzijne medeburgers Zijn aandenken 88 Hij allen een blijvende herinnering tjnlRl.p. Vastenavondprogramma. Onze beide harmonieën hebben voor as. Vasienavonddagen wederom 11 heel programma klaar. Apollo" 'f^'Zondagavond een concert, waarbij 8 humorist optreedt de heer Joh. ™en uit Orthen. De harmonie geeft Ouverture Solemneele van Glazou H -het concoursnummer van Tilburg, ouverture Egmond van Beethoven, uvenir de Tirol pour Svx Alto, r den heer A. de Brouwer, van ngols, en Valse Printaniëi van L,n'aJne Op Dinsdag treedt het tun ^uo Smink op, dat steeds bij °P<reden alhier op een geweldig p s mocht roemen. uPh°nia" Maandagavond een ons uitvoer'ng. „Jong Olymphia" zal Klan.ale" genjeten van „Mijnheer GerarH°M-' 1 een Jcluch,i« blijspel van d Nielen in, 3 bedrijven De regie We zijn er dus van overtuigd iets goeds te krijgen en Maandag een gezellige avond te kunnen meemaken in de groote concertzaal. Dinsdagavond treedt het duojtff ans'o uit Antwerpen op. De harmonie geeft zelf 'n keurig programma, waarop om voorkomt Zampa Ouverture van Herold en Kunsiter Leber, van Strauss. Het duo Jtff/ans'o geeft een zeer uitvoerig en prachtig gevarieerd programma, dat elck wat wills biedt Overal waar dit duo optreedt oogst het enorm succes, zoodat het ook alhier op een goede ontvangst zal kunnen rekenen. t Drankbestrijding. De dames A. Verheel en E. Seller zijn herkozen als bestuurslid der Maria—vereeniging. De heer H. van Woensel als bestuurslid van 't Kruis- veibond, die tevens voorzitter zal zijn. De heer M Holten is gekozen in de vacature van Rooij. Onze agent voor Kaatsheuvel c.a SCHOOLSTRAAT Geef haar uwe DRUKWERK ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON T1ELEN. Waalwijk, 27 Febr. 1930 Varkens f 20 —f 22. Eieren 5'/26'/2 ct- BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Geboorten. Overlijden. L de Wit, oud 70 jaren C. H. van Uijen, echtgen. van J. W van der Pluijm, oud 31 jaren. J Konings, oud 72 jaren. WAALWIJK; Geboren Petronella M. d.v. L. van Huiten en A. M. Jehoel. Johannus C. J. z.v. L. Th van Drunen en Ad. Th. Fransen. An- toinetta F. d.v. C. Bergmans en A. H. M. de Brouwer. Hendrika D. d.v. A. D. van Tilborgh en C. A. Varossieau. Jo hannes W. z.v. C. A. Schoondermark en A. A. Spuybroek. Johanna E. M. d.v. A. W. A. Bos en E. W. L. Hendriksen, Petrus z.v. M. J. Brok en J. van Delft. Overleden: Cornelia Maria Braspenning, oud 86 j. wed. van Johannes M. Maijers. Huw.-aangiften Nathan H. Hartog, 24 j., wonende te Arnhem en Clara Cohen, 21 jaar, won. te Waalwijk. Theunis van Zeist, oud 32 j., wonende te Spr.-Capelle en Hen- riëtte de Haan, 30 j., won. te Waalwijk. Gehuwd Nicolaas Bergmans, 28 j., en Anna Cor nelia Biekens, 23 j., beide won. te Waal wijk. Rasuinus J. Oomens, 27 j. en Hendrika P. M van Helvoirt, 24 j., beide won. te Waalwijk. Gerardus J„ van Heesch, 28 j., en Petronella van Delft, 21 jaar, beide won. te Waalwijk. Ingekomen personen: Wilhelm Pfaue van Wolfenbutteil Di ll. M. Hageman van Renkum. Wed. L. A. van Gelder en gezin van 's Bo-sch. Antonia van Delft, van Tilburg. - G. A. Keiler van Venraay. Vertrokken personen: Elisabeth, Lina M. en Johannes van Tilborgh naar Rotterdam. Johanna P. van Tilborgh naar Spr.-Capelle. Martinus J. van Tilborgh naar Drunen. Petronella G. M. Hornman Kaar Han- nut B. Cornelia G. Casteljjn, naar Loon-op-Zand. Emil A. Konig, naar Edam. BUITEN! AND. andere mogendheden verder zonder rankrijk zullen beraadslagen. De Crisis is Frankrijk. Zooals we voorspelden is Tardieu weer uitgenoodigd een ministerie te vormen, nadat Poincané geweigerd lad. Het schijnt niet zoo gemakkelijk te zijn, toch hoopt hij er Zaterdag of Zondag mee gereed te zijn. Oproer in San Domingo. In San Domingo is een opstand uitgebroken. De opstandelingen heb- jen de hoofdstad bezet en de presi dent is in het Fransche consulaat gevlucht. De onafhankelijkheldsfeesten Jn België. Door de regeering is medegedeeld, dat zij een crediet van 25 millioen francs voor de feesten bij den lOOsten verjaardag van Belgie's onafhankelijk- ïeid voorziet. Daarvan zijn ongeveer 8 millioen bestemd voor de comité s in de verschillende provincies. Ieder provincie-comité ontvangt verder een subsidie van 400,000 francs voor deelneming aan den grooten histori- schen optocht, die in Brussel zal worden gehouden. Met het organiseeren van het groote vaderlandsche feest, op 21 Juli op den Belgischen nationalen feestdag in de hoofdstad, te houden, zal 'n bedag van ongeveer 5 millioen francs ge moeid zijn. De verdwijning van Koetepow. Omtrent het resultaat van 't politie onderzoek in 't geval-Koetepow wordt door de Parijsche politie het diepste stilzwijgen bewaard, ten einde haar verder optreden niet te benadeelen. Het schijnt de politie echter gelukt te zijn, een aantal onmiddellijk bij de ontvoering betrokken personen te ont dekken, althans den chauffeur van den grijzen auto en den pseudo politie-beambte. Ontsnappen van de verdachten schijnt uitgesloten, aange zien zij door de politie goed worden in het oog gehouden. De belangrijkste verklaring komt echter van eene vrouw, die op den Zondag van de ontvoering op de Pont d'Albe, de Seine-brug, wandelde en wier aandacht tijdens een verkeers opstopping getroffen werd door de giijze en de roode auto. De grijze auto stopte juist voor haar en zoo had zij gelegenheid om kalm te zien, wat zich binnen inde limousine afspeelde, Tusschen twee goed gekleede mannen aldus deze getuige zat de gene raal, wien men een doek voor de neus hield. Op de achterbank zat een man in politie uniform. Toen de vrouw nieuwsgierig dichterbij de auto kwam, stond de politieman op en trachtte haar met zijn rug hef gezicht in de auto te ontnemen. Dit gelukte hem slechts gedeeltelijk en de vrouw zag verder, dat een der beide mannen den doek weg nam, er uit een fleschje iets opgoot en het toen weer voor het gezicht van den generaal hield. De beschrijving der personen, die de vrouw geefi, stemt overeen met de gegevens van de politie en met de verklaring van den ziekenverpleger die uit het raam van hef ziekenhuis de ontvoering gadesloeg. De Ulaamsche questie. Na een krachtige rede van ]aspar is in de Belgische Kamer het debat begonnen over de vervlaamschfng der Gentsche Universiteit, door den minis GEMENGD NIEUWS. Een afschuwelijke moord. Twee verpleegsters op een wandeling bij Bennekom aangerand. Een van haar met een dolkmes gedood, de andere gewond. Gisterenmiddag zijn achter Benne kom de verpleegster mej. Boerwinkel en haar vriendin op een wandeling door een onbekende aangerand, waar bij de vriendin van mej. B. werd ge dood en mej. B. zelf gewond. Gisterenmiddag te kwart over vier wandelde mej. Boerwinkel, verpleeg ster te Bennekom, met haar 21-jarige vriendin mej. T. Koperberg, verpleeg ster te Velp en wonende te Arnhem, op den Breukelerweg, ruim een half uur afstand van Bennekom- Op den hoek van een dennenboschje stond een als heer gekleed persoon, die de meisjes aansprak en haar vervolgens aanrandde met een dolkmes. Mej. B. ontving een snede over bei de handen, waarop zij de vlucht mam. Zij ontmoette spoedig den jachtopzie ner Rozeboom, wien zij het gebeurde mededeelde; deze bracht haar in de woning van den arbeider Tetjer en waarschuwde dadelijk de politie te Bennekom. De rijksveldwachter Wien en de ge meenteveldwachter Wassink begaven zich onmiddellijk naar de plaats van het gebeurde, waar zij een bloedspoor ontdekten, dit volgende, vonden zij spoedig het lijk van mej. K. Door dr. van Omme te Bennekom, die eveneens gewaarschuwd was werd mej. B. verbonden, waarna hij den dood van mej. K. constateerde. een politiehond getracht den dader op te sporen. Er werd een man aan gehouden, die echter door mej. B. niet is herkend en weder op vrije voeten is gesteld. Het lijk van mej. K. is naar het ziekenhuis te Bennekom vervoerd, 't Parket uit Arnhem werd nog giste renavond verwacht. Mej. B. heeft het volgende signale ment van den moordenaar kunnen opgeven: de man is pl.m. 30 jaar oud, middelmatig groot, groote blauwre oogen, draagt een versleten grijsach tig costuum zonder overjas, platte boord en vermoedelijk een dophoed. De politie in de gansche omgeving is gewaarschuwd en met haar naspo ringen begonnen. Tot heden ontbreekt echter ieder spoor van den dader. Aardverschuiving, 4 dooden en 4 gewonden. Hevige wolkbreuken veroorzaakten te San Giovanni in Flore een aardstorting, die twee huizen totaal vernielde. Tot dusver wordt melding gemaakt van vier dooden en 4 zwaar gewonden. 17 personen verdronken. Een uit Nassau (Bahamas-eilanden) komend reiziger deelde mede, dat de kustboot „Pretoria" in de nabijheid der Abaco-eilanden (die eveneens tot de Ba- hamas-groep behooren) op 17 dezer tij dens een storm is vergaan. 17 Opvarenden kwamen bij de ramp om het leven. Slechts 3 leden der bemanning slaag den er in den vasten wal te bereiken. Zes jongelieden vergiftigd. Vijf jongelui zijn te Lyons (Nebraska) gestorven door het drinken van een vloeistof, die gebruikt wordt om den ra diator van een auto tegen de vorst te be schermen. De ongelukkigen dachten, dat het wijn was. Een 6e jongeman verkeert in hopeloozen toestand. Diefstal. Dinsdagnacht is te Zevenbergschen Hoek aan de z.g. Drie Hoefijzers inge broken bij den landbouwer C. den Rijyer Een 3-jarig paard werd uit den stal ge haald en voor een wagen gespannen. Op de naburige hofstede van den landbou wer Biestraten werd het benoodigde paardentuig, een stallantaarn en een schaap gestolen. Voorts werden bij den landbouwer C. van Gils een geit en drie. konijnen gestolen. Gisteren is het gestolene te 's Bosch in beslag genomen. Gisterochtend heelt in de Kttt buurt te Leeuwarden S. K. zijn vrouw vermoord. De vrouw had enkele dagen geleden de echtelijke woning veriaten en was daar gisterochtend in de vroegte teruggekeerd. Om halfelf klonk in de buurt moordgeroep. Een Inspecteur van politie vond in de woning van het echtpaar de vrouw, door een mes steek in het hart getroffen, dood op den grond iiggen. De man had enkele kleine wonden aan de borst. Hij ver klaarde, dat zijn vrouw hem met een mes te lijf was gegaan, en dat hij haar toen met dat zelfde mes den doode- lijken steek had toegebracht. Omtrent den moord in de Keetbuurt te Leeuwarden kan nog worden ge meld, dat de dader evenais het slacht offer, 29 jaar oud is, Man en vrouw konden niet goed met elkaar overweg. De vrouw, die pas van een escapade van eenige dagen was teruggekomen, gaf te kennen, de woning weer te willen verlaten. De man plaatste zich voor de deur, waarna, volgens zijn verklaring, zijn vrouw hem met een knipmes drie steken toebracht. Hij greep toen het mes en bracht zijn vrouw de doodelijke steek toe. Bij onderzoek bleek dat de man drie steekwonden had, twee boven en een beneden het hart. Hij verkeert niet in levensgevaar. Over belde kinderen van het echt paar heeft de politie zich ontfermd. Een buurman was de eerste die de situatie opnam, omdat de kinderen luid schreiend bij hem waren binnen- geioopen en vertelden dat vader en moeder elkaar hadden vermoord. Hij vond de menschen naast elkaar op den grond liggen, het met bloed be vlekte mes lag bij hen. De sneltrein van Den Bosch naar Utrecht heeft gistermiddag in de nabijheid van station Houten bij Utrecht, het zoontje van den arbeider van de Nederlandsche Spoorwegen W. v. d. V., aangereden. De machinist, die het ongeluk opmerkte, deed den trein stilhouden. In ernstigen toestand is het jongetje met denzelfden trein naar Utrecht vervoerd en naar de rijksklinieken overgebracht. Gistermiddag waren vier jongens aan het spelen op den provincialen weg te Veldhoven (N -Br.). Plotseling kwam van achter een fabriek een van de jongens, de 14-jarige van Keme- nade, woonachtig te Veldhoven, den weg opgeloopen. Op hetzelfde oogen* blik kwam de vrachtauto van G uit Steensel de fabriek voorbij. De jongen werd gegrepen, in zorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis le Eindhoven overgebracht. Te Nieuw-Lekkerland is Dins dagnacht ingebroken in het kantoor van de betonfabriek van de firma J. en A. den Boer. De daders hebben alleen wat zegels kunnen bemachtigen ADVERTENTIëN. Veearts WAALWIJK is verhuisd van Grootestraat naar 44175

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 11