Kantoorbedieiidi StooufioiUi IR De fieiringen tot lisclriiving m Merrie» in hel Tiunwbriem Welk Radiotoestel wenscht R L l VAN WÜÜTn - CAPELLE HET ZUIDEN Marktberichten. Johannes Schalken, Kantenschrooier, Bekwame Stiksters Thuis-stiksters, Notaris A. Schaap puöüêk verpachten h. C. Roothaert RADIO RADIO WECO - PHILIPS TELEFUNKEN - NORA ROWrOON ÜNIGRO RADIO RADIO Opzoler. Oe Ruilter-Verharen wedstrijden voor het landskampioen schap moeten spelen. We weten dus zeker dat TVV een club is. waarvoor HEC moet oppassen en dat de onzen zich geducht zullen moeten inspannen om een dragelijk fi guur te slaan. üe sportliefhebbers zullen zeker de zen wedstrijd apprecieeren, daar er Zondag hoegenaamd niets te doen is. Aanvang half drie. W.S.C. W S C. 11-NOAD 3. Het tweede elftal van WSC zal mor gen haar taatsten thuiswedstrijd voor de competitie spelen en ontvangi alhier het derde Elftal van NOAD uii Tilburg. Deze wedstrijd Is niettemin van groot belang voor de bezoekers, want ingeval NOAD morgen van WSC 2 zou winnen, zijn de Ttlburgenaren definitief kamptoen in de reserve tweede klas. De WSC—reserves heb ben heel wat goed te maken, na den uitslag van jl Zondag in Breda. In het elftal is eenige wijziging gebracht en waar morgen volledig gespeeld zal kunnen worden, zal NOAD niet zonder slag of stoot de noodige twee winst punten cadeau krijgen. Niettemin zal het ons benieuwen, hoe de WSC— reserves zich tegen de a.s. kampioenen houden zullen en zal deze ontmoeting' wei de noodige belangstelling trekken Om half drie zal worden begonnen Omtrent den wedstrijd ZlGO— WSC van jl Zondag wordt ons het volgende medegedeeld In één door WSC bijzonder goed gespeelden wedstrijd, wist WSC jl Zondag in Tilburg door eene mooie 3 1 overwinning op het sterke ZlGO haar kans voor de eerste plaats te be houdendoor deze overwinning plaatste WSC zich in de finale voor den kampioenstitel in deze afdeeline tegen haar ouden tegenstander TSC uit Oosterhout. WSC heeft het anders fn Tilburg geenszins gemakkelijk gehad Met een bang hart was deze ontmoeting tege- moeigezien, géén wonder, er moestin ieder geval gewonnen worden I De spelers hebben ons niet teleurgesteld en speelde WSC één harer beste wed strijden van dit seizoen. Voorai in de voorhoede vlotte het bijzonder goed en wanneer de WSC—middenvoor zijng aandacht in het vervolg ook eens wil schenken aan het openspel en zich niet krampachtig blijft vasthouden aan het kort—spel. dan zal dit aan ,het elftal nog meer ten goede komen. Evenals vorige week tegen Goirle wist ook thans WSC zich direct na rust van een nuttigen 3—0 voorsprong te verzekeren, nadat met een stand van 2—0 van doe! gewisseld was geworden. Alhoewel ZlGO eveneens sterk kwam opzetten, in welke periode het eenige tegenpunt ontslond, lieten de spelers zich thans niet van de wijs brengen en namen het offensief weder om over, zonder dat in den stand verandering kwam. Thans zal de laatste en tevens be slissende wedstrijd tegen TSC in Oos terhout moeten worden afgewacht en zal dezelve vermoedelijk over veertien dagen plaats vinden In tegenstelling met het mooie resultaat van het eerste elftal, staken die der beide lagere elftallen van WSC ditmaal wel ongunstig af. Hei tweede elftal, dat met een zeer geha vend elftal in Breda tegen NAC 3 speelde, kwam met een record neder laag thuis, terwijl het derde elftal, tot op heden ongeslagen kampioen, zich de luxe permitteerde, om juist den laatsien wedstrijd tegen RWB 3 geheel onnoodig te verliezen. R.WB. De lagere elftalten hebben 1.1. Zondag met verdeeld succes gespeeld RWB 2 verloor nu van een beter spelend BW 4 met 2—1. RWB 3 speelde tegen het ongeslagen WSC 3 een goeden wedstrijd De kampioenen wer den in hun iaatsten wpdstrijd met 5—3 door de jongs'e RWB'ers ge klopt Op Zondag wordt slechts een wedstrijd gespeeld n.l. RWB 3 Kaatsheuvelsche Boys 3. 2 uur terrein RWB. JULIANA. Hei le Eïfial is Zondag a.s. vrij van competitiewedstrijd Juliana 2 moet naar Oss tegen HZC 2 een com petitiewedstrijd gaan spelen. juiiana 3 speelt voor de competitie tegen HEC 3 op het Juliana—terrein om 12 uur. Korfbal Sprang. Onze Korfbalvereniging NEO gaaf a.s. Zaterdagmiddag naar Ttlourg om tegen de Korfbalvereniging TKC aldaar een vrlendschappelijken wed strijd te spelen. Oefenwedstrijd Nederlandsch Elftal. Op Woensdag 26 Maart om 3 uur speelt het Nederiandsche elftal op het terrein van Sparta te Rotterdam een oefenwedstrijd tegen een Westelijk elftal, samen le stellen door de Wes telijke district—commissie van de T.C. (Sporfkr.). BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Pieter z.v. Leonard Blom. en Maria v. d. Hammen. Maria A. J. d.v. Francis- cus A. J. M. Baars en Else I. L. Röwer. - Johannes P. z.v. Johannes M. v. Beij- r.en en Gerdina v. d. Sanden. Maria A. A. d.v. Richard de Rijk en Gerarda J. M. A. van Roojjen. Overleden Jacobus C. M. van Osch, 8 jaar. Huwelijks-aangiften Geene. Gehuwd Petrus J. Klejjssen, 24 j. en Lamber- ta Dekkers, 20 j.( -beiden te Waalwijk. Ingekomen: Heinrich Elsman, van Groesbeek. Johann G. Maier, van Furtwangen (D.) - Johannes v. Drunen, van Eethen. - Antoon en Jacobus van den Berg. van Rotterdam. Fritz Hahn, van Valkens- waard. Helena H. H. Govaerts, van Eindhoven. Vertrokken: Josephus van den Houdt naar Rotter dam. Johannes Th. Verhoeven naar Oisterwijk. Dingeman Schiedon naar Eibergen. Bastiaan v. d. Waals naar Hoorn. Adriana M. Kuijsten naar Grootegast. Cornelis A.. Soeters naar Eindhoven. Wilhelm Westerman naar Edam. Koert Feijst naar Edam. SPRANG-CAPELLE. Over Februari 1930. Geboren Dingena d.v. C. J. Bogers en G. J. de Waal. Cornelis z.v. M. Groene- veld en A. E. v. Oosterhout. - Ger- rigje Johanna d.v. P. de Waal en F. v. d. Linden. Jacoba Maria d.v. G. S. Both en J. E. Varossieau. Mari- nus z.v. A. J. Verhoeven en J. J. Blan- kers. Cornelis Nicolaas z.v. J. M. Spielings en H. Kleinloog. Govert Pieter z.v. J. v. d. Schans en A. v. d. Wiel. Adriana Johanna d.v. J. Nieuwenhuizen en E. J. v. Iersel. Cornelis Nicolaas z.v. N. C. Kleinloog en M. W. de Bie. Gehuwd J. C. v. d. Schans, oud 28 j. en A. W. Pruyssers, oud 23 j. Overleden: H. Werther, oud-46 j. echtgen. van Th. Kluijtenaar. Dingena Cornelia Vos, oud 13 j. d.v. J. H. Vos en G. H. Boeser. M. v. Diemen, oud 82 j., echtgen. van A. L. de Jong. - H. van Campen, oud 53 j. z.v. M. v. Campen en H. Quirijns. C. N. Kleinloog, oud 6 d., z.v. N. C. Kleinloog en M. W. de Bie. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) BIJ DE RAADHUIS-PLANNEN. In het artikel „Het Openbare gebouw na 1900", door Ir. G. C. Bremer, las ik: „Het Raadhuis is of was althans tot nu toe het gebouw7, waarin zich de volkswil en saamhoorigheid het meest direct en onafhankelijk manifesteert. Een gevolg van dat feit is, dat wij juist in het Raadhuis geen karakteristieke verschillen waarnemen. Altijd nog, al thans daar waar geen drang tot uiterste bezuiniging tot andere oplossingen heeft gedreven, wil het Raadhuis zijn in zijn uiterlijk en innerlijk, de mani festatie van de macht der burgerij* en van de door haar gekozen overheid." Hieraan is zeker toe te voegen dat ook daar, waar de dwaalbegrippen der Amsterdamsche school of de groep der ultra modernen, hun schijnbaar een voudig en soms zinloos vormengevend werk scheppen, het Raadhuis niet meer tot ons spreekt als zetel van de over heid, maar schreeuwend uit het karak ter van haar omgeving springt. Toen ik de afbeeldingen voor ons nieuwe Raadhuis in Uw geacht blad voor het eerst onder de oogen kreeg, en het door de jury meestgeschikt geacht plan goed bekeek, dacht ik vergeef mij de uitdrukking aan een grap. Een enkele blik op den gevel zegt reeds, dat de ontwerper overhelt naar ziekelijke apartheden en daardoor den zin, om iets eenvoudig-schoons te ma ken, blijkbaar ten eenenmale mist. De volgende vragen dringen zich aan mij op: De jury beveelt het plan aan om den practischen plattegrond, althans om ze kere practische qualiteiten. Maar is juist de grootste moeilijkheid niet en de voornaamste taak der jury om te bepalen welke architect moet ge acht worden aan Waalwijks nieuwe Raadhuis het meest waardig uiterlijk te geven? Zou een in groot bouwwerk ervaren architect als Kropholler niet in staat zijn, om als men hem den bouw wer kelijk zou opdragen, de noodige verbe teringen in den plattegrond of in den opbouw aan te brengen, zelfs al ziet de jury nog niet in op welke wijze? Werden er door Kropholler en van Moorsel reeds geen belangrijke werken tot stand gebracht in onze groote ste den, o.a. den Haag, Rotterdam en Am sterdam? Werd Kropholler daarbij niet ver scheidene malen in de gelegenheid ge steld 'n complex te scheppen waarvan de kerk het kernpunt was? Zooals b.v. het omvangrijke complex in Amster dam en Rotterdam? Het zou mij niet verwonderen, als ook Kropholler en van Moorsel dit der de, door de jury aanbevolen plan, wat uiterlijk betreft, nog verre achter zou den stellen bij dat van architect Valk, waarvoor ik eenige reden meen te hebben, ook wijl ik de principen van beide heeren eenigermate ken. Verwondering baarde mij het be schouwen van de prentjes slechts in zóóverre niet, dat ik, kennis genomen hebbende van het laatste bouwwerk van Klijnen: de parochiale school en het St. Thomas-klooster aan den Schenkweg te 's Gravenhage, geen ver wachting had, om van dezen blijkbaar zoekenden geest, een rustig en statig gebouw voor ons Raadhuis te verkrij gen. Tot zijn verdediging moge men dan zeggen, dat ook onze tijdgeest on rustig en zoekend is, maar een Raad huis behoeft, neen mag niet de zwak ste zijde van den tijd weerspiegelen. Mijnheer de Redacteur, ik dank U vriendelijk, voor de opname. Een echt Waalweker. Waalwijk, 7 Maart 1930. diende plannen Raadhuisbouw, lees ik o.a. dat de Commissie tot de conclusie is gekomen, dat geen der drie ontwer pen voor uitvoering kan worden aan bevolen. De Commissie acht het mogelijk, dat door ingrijpende wijzigingen van de plannen Kropholler en Klijnen de be zwaren te ondervangen zijn. Bij vergelijking tusschen deze twee plannen acht de commissie de kansen op een belangwekkend resultaat bij het ontwerp Klijnen grooter dan bij het ontwerp Kropholler. Zij adviseert den heer Klijnen de op dracht tot een stadhuisbouw te verlee- nen onder voorwaarde, dat deze bereid gevonden wordt om rekening te houden met de tegen zijn plan ontwikkelde be zwaren en in overleg met de commissie een tweede ontwerp te maken. Met niet geringe verbazing heb ik de conclusie der commissie gelezen en acht ik deze uitspraak in hooge mate onlo gisch eh onrechtvaardig. De commissie begint met te zeggen dat het plan Kropholler en het plan Klijnen door ingrijpende wijzigingen voor uitvoering kunnen worden aan bevolen en concludeert dan tenslotte om alleen Klijnen een nieuw ontwerp te laten maken en hem als bouwmees ter aan te wijzen. Ik kan dezen gedachtengang niet vol gen en begrijp niet, als beide plannen voor uitvoering kunnen worden aanbe volen, waarom dan ook aan Krophol ler niet de gelegenheid geboden wordt met een gewijzigd ontwerp te komen. Waar de commissie zoo'n groote voorliefde toonde voor het plan Klij nen, dat zij meende Kropholler geheel te moeten uitschakelen, was ik zeer benieuwd naar het nieuw ontwerp Klijnen. In de Echo van 5 dezer zijn de drie plannen gereproduceerd en 't is mis schien bout gesproken en kras gezegd, doch 't is mij en velen met mij onbegrij pelijk hoe iemand ter wereld aan 't ont werp Klijnen voor een Raadhuis van Waalwijk de voorkeur kan geven. Dit ontwerp lijkt mij bijzonder ge schikt voor een badhotel van welks toren galerijtjes, logias, terrassen, enz. men een verrukkelijk uitzicht heeft over de eindelooze zee of als Hotel- Restaurant van een vliegveld, om het aankomen en vertrekken der luchtvo- gels gade te slaan. Hoe zoo'n grillig en onrustig, karak terloos bouwwerk de zetel der gemeen telijke macht moet lcarakteriseeren en zich aan de bestaande omgeving moet aanpassen, is mij een raadsel. Een gewijzigd plan Kropholler met behoud van het ontworpen hoofdge bouw, is hetgeen Waalwijk noodig heeft. Een dergelijk gebouw mag door som migen te sober, te eenvoudig, te streng bevonden worden, doch hat zal juist door soberheid van vorm en lijn, door den onopgesmukten, rustigen, deftigen bouwtrant, die zoo duidelijk de bestem ming van het bouwwerk typeert, een ieder meer en meer gaan bevredigen en voldoening schenken. 't Is dan ook een zeer wijs besluit van onze vroede vaderen, dat zij niet voet stoots de conclusie van de Commissie van Advies hebben aanvaard en deze hebben uitgenoodigd mondeling hun advies te komen toelichten. Van welken invloed deze toelichting op onzen Raad ook moge zijn, zal het van een wijs beleid, groot rechtvaar digheidsgevoel getuigen, wanneer zij alsnog ook Kropholler in de gelegen heid zullen stellen een gewijzigd plan in te dienen. Ik ben er vast van overtuigd dat een Raadhuis voor Waalwijk, gebouwd vol gens de rustige, deftige, karaktervolle architectuur van Kropholler aan ons en aan onze nazaten meer bevrediging zal schenken, als het plan Klijnen, waar over ik hierboven mijn meening heb gegeven en die zeker door 't grootste gedeelte der Waalwijksche ingezetenen wordt gedeeld. Met dank voor de plaatsing. X. Y. Z. RAADHUISPLANNEN. Geachte Redacteur. In het in dei Echo van 1 dezer gepu bliceerde uittreksel uit het rapport der commissie vam advies inzake de inge- Kaatsheuvel, 5 Maart 1930. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik een plaatsje in Uw veel gelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn hartelijken dank. Op Dinsdag 4 Maart j.l. was ik.op de vergadering van den N.C.B. afdeeling Sprang. Door afwezigheid van den len en 2en secretaris, werd die functie waargeno men door Pruijsten, van beroep schoen maker. Ik wilde U vragen, Mijnheer de Redacteur, wat weet een schoenmaker van de Bouwvakken en hoe kan hij de belangen daarvan behartigen. De Pen ningmeester vertelde wel dat hij regle mentair handelde, maar het bestuur was maar gedeeltelijk aanwezig. Is dat dan ook wel in orde? Achtend, Een lid van den N.C.B. Waalwijk, 7 Mrt. 1930 Varkens f 18 f 23. Eieren 4'/a— 5'/a ct. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 5—6uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G.V. Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „De Patriot". Zaterdag 8 uur. Bestuursvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie I.ieder- tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/a uur. Witte Bioscoop, „Onder Alva's bewind". Zondag 6 en 8'/a uur, Luxor Bioscoop, „De Patriot". Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, „De Patriot". GEMENGD NIEUWS. Vechtpartij in een rijdende auto. Even snel als de taxi chauffeurs met hunne auto's zich door de Haagsche straten bewegen, ja nog snelier zelfs, schijnt bij sommigen hunner het huwe lijksgeluk te verdwijnen, vertelt de Resb. Maandagavond tegen elf uur is de omgeving van de Venne- en van Breugelstraat eenigen tijd in opschud ding geweest door het feit dat een in volie vaart zijnde auto, zich door genoemde straten een weg baande, waarbij een naast den chauffeur ge zeten vrouwspersoon luide angstkreten onder het rijden uitstiet en zeiis het geroep van moordveie bewoners naar buiten deed komen. Wat bleek het geval Een taxi chauffeur was nog niet tang getrouwd of het ging met het huwelijk reeds niet meer op rolletjes, hetgeen tot gevolg, had, dat de echt genooten niet meer bij elkaar wonen. De vrouw bekiaagde zich erover, dat haar man haar veel te weinig geld zond. Dies besloot zij haar echige noot eens op te zoeken op zijn stand plaats, waar een hevig spectakel ont stond. Om daarvan af te komen be sloot de chauffeur maar vol gas te geven en er van door te gaan. Daarbij had hij echter niet gerekend op de vasthoudendheid van zijn vrouw. Deze opende vlug het portier, nestelde zich in de auto en sloeg haar man in den nek. De chauffeur verweerde zich daartegen door met 'n stuk gereed schap zijn woedende passagiere te be werken. Dit gaf aanleiding tot he> geroep van de vrouw: Help! Moord! enz. Het spreekt vanzelf, dat het tafe reet de gansche buurt in opschudding bracht. Wielrijders poogden de auto te volgen, maar slaagden er niet in, die bij te houden. Zij konden alleen het nummer noleeren. De politie werd opgebeld en slaagde erin, het drama te ontknoopen. De chauffeur heel 1 voor alle zekerheid zijn vrouw maar thuisgebracht. Deze scheen dit gratis ritje toch wel geapprecieerd te heb ben, want zoo zij zich al niet ver zoend hebben, was het afscheid ius schen de beide echtgenooien aanmer kelijk kalmer. Misdaad, zelfmoord of vergiftiging? Uit Bordeaux wordt gemeld dat men in een woning te Leognan in het district Gironde, de lijken gevonden heeft van den 80 jarigen M. Lamy zijn 70—jarige vrouw en 45—jarige dochter. De geneesheer die onmiddellijk ont boden was om een onderzoek tri te stellen kon yoorloopig niet met zeker heid de doodsoorzaak vaststellen. Een nader onderzoek is gelast om te kunnen vaststellen, of hier sprake is van een ongelukkigen samenloop ot misdaad. Gruwelijke toestanden. Verleden week haalde men het lijk van Albert Oglivie te Chaiham uit de Medway op. De man was daarvoor vijf weken van huis geweest om werk te zoeken, wat hem niet gelukt was Nadien heeft men zijn weduwe naar een krankzinnigengesticht moeien over brengen, en daarna ontdekte men het in ontbinding veikeerende lijk van een hunner ktndeien, een jongen van 9 jaar, in zijn bed. De knaap moet al eenige weken geleden gestorven zijn. De misdaad onder Goirle. De ware toedracht der zaak. Omtrent de aanvankelijk zoo raadsel achtige misdaad in de bosschen onder de gemeente Goirle bij Tilburg, waar de 26 jarige C A. van Osischot. wo nende üiepenstraat te Tilburg Maan dagavond met bebloed hoofd en ge heel bewusteloos werd gevonden, ver nemen wij van bevoegde zijde nog het volgende: De Maandagavond door de politie als de vermoedelijke dader aangehouden 26-jarige T. R., wonende te Tilburg die voorloopig in de marechaussee kazerne te Tilburg in bewaring is gesteld, heeft zooals gemeld Dinsdag namiddag een volledige bekentenis afgelegd. De verslagene was Maandag met genoemden T. R. en nog 'n anderen persoon uii geweest; zij hadden ver schillende calé's bezocht, Tegen een uur of twee verliet de derde persoon het gezelschap, waarna de twee anderen besloten de door een hunner uitgezette wildstrikken in de bosschen onder Goirle eens te gaan nazien. Onderweg daarheen hebben beide ruzie gekregen deze twist liep weldra zoo hoog. dat beide handgemeen werden. T. R. heelt toen op een ge geven moment zijn tegenstander met een van een tafeltje, dat in het bosch stond, afgetrokken poot tegen het gezicht geslagen, waarop deze neerviel. Toen hij weer wilde op springen heeft verdachte nogmaals een klap met het hout gegeven, waarna het slachtcffer is blijven liggen, Aan het hout, waarmede de slagen werden toegebracht, zaten een paar spijkers, waaruit het te verklaren is, dat de verwondingen aanvankelijk den schijn gaven, alsof zij met een mes waren toegebracht. Uit betrouwbare bron vernemen wij, dat er bij de heele vechtpartij geen mes is gebruikt. Na het volvoeren van zijn daad is de verdachte weer de stad ingegaan waar hij later op den avond, zooals werd gemeld, in een caié door de politie werd gearresteerd. Uit alles blijkt, dat het in hoofdzaak de drank is geweest, die den verdachte tot zijn daad bracht. Weliswaar stond hij niet zoo heel gunstig aangeschreven, doch voor een misdaad als deze zag men hem toch niet aan. Tijdens het verhoor door de mare chaussee was verdachte zeer onder den indruk. Dinsdagavond omstreeks kwart voor acht is de verdachte met zijn slachtoffer, dat in het Ziekenhuis werd verpleegd geconfronteerdook toen was hij sterk onder den indruk van het gebeurde, lntusschen ge schiedde Hen minuten na deze con fiontalie, wat reeds den geheeien dag was gevreesdom acht uur overieea het slachtoffer aan de gevolgen, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Inbraak. Woensdagnacht onidekte een waker van den geconlroleerden particulieren nachtvetligheidsdienst, dat de achter deur van de fiima K., handel in op usche instrumenten aan üe Hoogstraat ie K'darn, welke deur uitkomt aan den Steiger, open stond. Hij waarschuwde ae politie, die dadelijk een onderzoek instelde, waaiutt al spoedig bietk, dat er was ingebroken. Kasten en laden waren overhoop gehaaid en een cy- linderbureau was opengebroken. Naar alle waarschijnlijkheid hebben de dieven zich Dinsdagavond in het pand ver stopt, om, toen dit verlaten was, hun slag te slaan. Zij hebben het slot van de achterdeur geforceerd, waarna zij net pand hebben verlaten. Un hei lylindeibureau is een bediag van circa 11200 aan bankpapier gestolen. Eerst na inventarisatie zal nauwkeurig worden vastgesteld, wal er alzoo is gestolen, maar het is zoo goed als zeker, dai het gesiolene een waarde van eenige duizenden guldens heeft. In een kuip met vetzuren gevallen. Woensdagnacht heeft in de olie- fabriek de Engel, van de firma Crok Laan te Wormerveer, een ongeluk inei doodeltjken afljop plaats gehad. Üe 23 jarige ongehuwde fabrieks arbeider L., uit Schermeihorn, was belast met het opkoken van een kuip veizuren. In deze kuip waren ongeveer 10.000 L. vetzuren, welke door middel van een stoomlelding werden verhit. L. was belast met het openen en siui sen van de stoomkraan. Toen de vooi- man bemerkte, dat de kuip overkookte, werd L. vermist, en men vermoedde, dat hij door de gladheid in de kuip was gevallen. Nadat de inhoud was weggevloeid, vond men den arbeider 111 de kuip. Vermoedelijk Is L. bij het sluiten van de kraan in de kokende massa gevallen, doordat hij van een loopplank uitgleed. Het lijk is per poliuebrandcatd naar het gemeentelijk ziekenhuis vervoerd. Ernstig vliegongeluk. Een vliegtuig van de C. I. N. A. (Compagnie Internationalede Navigation Aeronaunque), dat den dienst Weenen- Konstaniinopei ondethoudt, is bij Boe dapest verongelukt. Het toestel is in een mist geraakt en moet zijn afgegle den. Toen het óp den grond viel, vloog het in brand. De zes inzittenden en de bestuurder zijn in de vlammen omge komen. ADVERTENTIëN. f f Heden overleed tot f onze diepe droefheid, zacht en kalm, tijdig voor zien van de H H. Sacra menten der Stervenden, on ze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw ADRIANA MARIA VAN RIEL, Weduwe van den Heer in den ouderdom van 61 jaren. Uit aller naam Kinderen Schalken. Waalwijk, 7 Maart 1930. De plechtige uitvaart zal plaats hebben op Maandag 10 Maart a s„ ten 9 uur in de St. Antoniuskerk te Waalwijk. Gevraagd BEKWAAM die tevens kan schuren en afmaken, en een BEKWAAM Waalwijk. gevraagd op eenkanfoot te Waalwijk. 442m Salaris nader overeen te komen Brieven met opgaaf van leefiijj en referentiëi aan het Bureau van dit blad onder No. der advert De N.V. TE DRUNEN vraagt op de fabriek en ook alsmede aankomende MEISJES voor de stikkerij. 44211 VOOR DIRECT GEVRAAGD een alleszins bekwame tegen nader overeen te komen condities. VESTERS ROESTEN8ERQ, te Waalwijk, zal op Woensdag 19 Maart 193d nam. 2 uur, bij J. SCHüLT.ovet de Ijsbaan, nabij de Haven l Waalwijk 4421 WEI- EN BOUWLAND te Waalwijk en Baardwijk, voor de Dtac. der Ned. heir, Gem. te Waalwijk, de Kerk te Baardwijk en den heer M.C. van der Pol te Rotterdam. Breeder bij biljetten omschreven. Afd. Noord-Brabant. zullen dit jaar vermoedelijk plaats hebben op 28 April te Oss, Mill en Boxmeer, 29 April te Helmond, Eindhoven en Boxei. 30 April te Breda, Werkendam en Tilburg, 1 Mei te Ossendrecht en Steen bergen, 2 Mei te Dinteloord en Zeven bergen. Aangiften tot 12 April per brieikaart, met opgave van naam, kleur, veulenboeknummer en wenschte keuringsplaats bij den Secretaris, A. BAX Gz„ Zevenb. Hoek. Stoombiljartfabriek ITÏLBUBG, 18. levert ze U alle op proef. PHILIPS-TOESTELLEN OOK OP AFBETALING.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10