1! IWMI HI IMI 23 Woensdag 19 Maart 30. 52e Jrg TWEEUE JiLAD. ZIJ, DIE ZICH THANS OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONT- VANGEN DE TOT 1 APRIL Verschijnende nummers GRATIS. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 18 Maart 193Ü. Raadhuis plannen. Maandag j.l. heeft de Gemeente raad een vertrouwelijke bespreking gehouden met de Commissie van Ad vies voor de Raadhuisplannen. Zoo als bekend is, wordt deze commissie gevormd door de Heeren: Dr. H. E. van Gelder te 's-Gravenhage, Prof. Granpré Molière te Delft, Cornelis Veth te 's Gravenhage en Jan van der Valk te Tilburg. De Commissie heeft haar advies voor den Raad nader mondeling tpegelicht en heeft verder hare critische beoordeeling van de schetsontwerpen der heeren Krophol ler en Klijnen mondeling verder in details uitgewerkt. Zij heeft in het licht gesteld de groote behoefte aan meer ruimte voor pleinvorming in 't hart der gemeente en de noodzakelijk heid, om het raadhuis in de te schep pen ruimte een goede plaats te geven Zij stelt zich op het standpunt, dat 'n goed stadsbeeld niet alleen wordt ver kregen door mooie gebouwen, doch evenzeer door goede ruimteverhoudin gen tot de geplaatste gebouwen. De Commissie bleef handhaven hare opi nie, dat het de voorkeur verdient de opdracht te geven aan den heer Klij nen, mits deze bereid is ernstig reke ning te houden met de door de Com missie geopperde bezwaren tegen het gevelontwerp, welk advies breedvoe rig werd toegelicht. De Commissie acht niet' aanvaard baar het denkbeeld, om van de be schikbare ruimte voor het vormen van een raadhuisplein, terrein af te nemen voor het bouwen van winkels. Na breedvoerige gedachtenwisse ling werd besloten het medegedeelde door de Commissie een oogenblik te laten bezinken en het nemen van een beslissing uit te stellen tot de volgen de vergadering. De Raad kan zich dan nog eenigen tijd beraden, om een zoo objectief mo> gelijke beslissing te nemen. T. B. C. Commissie. In de gisterenavond gehouden ver gadering van de Tuberculose Com missie heeft de Penningmeester verslag uitgebracht over het jaar 1929. Onder de inkomsten komen voor de volgende posten Subsidie van het Rijk Van de huisbezoeken f 736.— Van andere doeietnden 414. Subsidie Gemeente 750. Prov. Verg T.B.C. 200 Bijdrage van andoren 619 63 Zuivere provenu Ernmabl. 94 19 Uitgegeven is o.a Salaris wijkverpleegsters f 983.3: Onismetthgskosten 33 37 Kosten van afweer 345.— Verpleging sanatoria 108 dagsanatoria 198 Kinderhospitaal 700.— Versterkende middelen 451 37 Onderhoud lighallen 207.— Dygr het algemeen kan de Commissie met voldoening op haar arbeid terug zien, veel blijft nog ter bearbeiding over. Zoo b v. op het gebied van woningverbetering. Van het Consultatie bureau wordt een bevredigend gebrutk gemaakt, al kon op dat gebied meer worden bereikt. Men bedenke steeds dat voorkomen beier is dan genezen en hoe eerder de ziekte wordt aange toond, zooveel te beter en gemakkelijker de genezing. Met de werkliedenverenigingen en Patroonsorganisaties wordt nog onder handeid over een kleine wekeiijksche bijdrage. Mocht daarvoor een goede oplossing gevonden worden, dan zullen de finantiëa zeer zeker beduidend versterkt worden. Benoeming. Bij Kon besiuit van 10 Maart is met ingang van 16 April, benoemd 'ot referendaris le kias der posterijen telegrafie en telefonie de referendaris 2de klas der posterijen, telegrafie en teleionie J. j, Lave)!, directeur van het post telegraaf- en telefoonkantoor te Barneveld, thans benoemd tot directeur te Waalwijk. Concours hippque Waalwijk 2en Paaschdag. Gouden Medaille. N.V. Lederfabrlek „De AmsteP, Waalwijk. „NV. Lederfabrlek „Noord-Brabant", Reijen. Mr. B. Timmermans, Waalwijk. B. Timmeimans Veischure, Verguld Zilveren Medaille. »De Echo van het Zuiden", Waalwijk. Zilveren Medaille. N N„ Waalwijl. Victor van Laathoven, Waalwijk. wmonie Naar wij vernemen heeft de heer A. Duyvelaar alhier ontslag genomen als dtrecieur der Harmonie .St. Crispijn". Bouwvakken. Gisteravond had een deputatie der Bouwvakpatroons eene bespreking met 't bestuur der arbeiders en hun vrij gestelde terzake betaling premie Ziekte wet. j De arbddersjhandhaafden hun voor-1 stel, terwijl anderzijds na eenige dis cussie de beslissing werd overgelaten aan de algemeene vergadering der öouwvakpatroons die Donderdagavond wordt gehouden. Holl. Buurtspoorwegen. Naar wij vernemen worden ernstige pogingen tn het werk gesteld om te geraken tot een fusie lusschen de ver schillende stoomtrammaatschappijen in Nuord Brabant, waarbij ook de Holl. Buurtspoorwegen is betrokken. Tot neden zijn echter nog geen definitieve oesiuiten genomen. De verschillende andere geruchten die de ronde doen o a. over overname van de tram door de Spoorwegen zijn geheet uit de lucht gegrepen, evenals neigeen we in dit verband lazen onder het Waaiwijksche Nieuws in een ander olad n.l. dat de mogelijkheid bestaat dat de tramlijn uit de Grootestraat naar elders verlegd zai worden. Ook dit oerust, naar men ons ter bevoegder plaatse mededeelde, geheel op fantasie. Vechtpartij. Zondagavond hebben eenige late Zondagvierders uit Sprang in een calé ie v.m. Besoyen de noodige herrie gemaakt Vooral zekere V. uit Sprang maakte het bont door met een ge opend mes te dreigen. Ten laatste werd het een vechtpartij waarbij een zekere K. uit Sprang een snede over de hand werd toegebracht, vermoe delijk door V. Na door Dr. Lange- mijer verbonden te zijn heeft hij in s Bosch een doorgesneden pees moe ten laten hechten. In het caié werden een paar stoelen en een ruit vernield. De politie heeft proces-verbaal opge maakt. Weggeloopen. Zondag heeft een minderjarige wees jongen, schiidersknecht bij den heer B. alhier, de woning zijner pleegouders verlaten. Hij ls den volgenden dag zwervende te 's-Bosch aangetrcffcn en weer bij zijn pleegouders gebracht. Dammen. Voor de competitie damde Zondag de Bossche Damclub tegen de Waai wljkache in Hotel Verwlel, alhier. Te 12 uur werd begonnen en na 3'/a uur spelen werd de Bossche .amclub meester van het terrein met 16-4. De uitslag Waalwijk—Den Bosch is ais volgt Dekkers—A Dammer 0—2. Simons—Kipping 0 2. Festen—Sluis 11. Hens—Rotffen 0—2. Teurlings—Engels 2—0, Sikkers—Kuipers 0—2. Greevev d. Dungen 0—2. Verwlel—Groenen 0—2, v. Heesbeen—v. Straten 0—2 Maas—Pteters 1—1. Totaal 4-16. Zondag gaat Waalwijk tegen de Damclub Philips in Den Bosch om 12 uur in Hotel Central aldaar spelen. Coöperatieve Suikerjabriek Zeeland, Maandagmorgen werd in den Katho lieken Kring te Roosendaal, een spoed eiachende vergadering gehouden van aandeelhouders der Ccöp. Suikerfa. briek Zeeland G. A. In behandeling kwam opnieuw het bestuursvoorstel tot verkoop der fabriek en tot ont binding der vereeniging Na een stemming van een 3'/2 uur bleken te zijn uitgebracht 1331 stemmen met 2979 aandeelen voor en 469 stemmen met 1243 aan deelen tegen het voorstel iot ontbin ding der vereeniging en verkoop der fabriek met toebehooren* Aangezien het verplichte 2/3 gedeelte der stemmen bereikt was, stond hiermede de ver koop der fabriek vast. Verbinding Noord—Zuid. Eenigen tijd geleden hebben wi medegedeeld, dat de fa. Van Rossum Co. in den Haag aan den Minister van Waterstaat f 1000 had aangeboden als eerste bijdrage voor een brugver binding tusschen Noord en Zuid. Zij bericht ons thans dat Zijne Excel lentie. namens de Regeering de gift onder dankzegging heeft aanvaard. In haar Huisorgaan van Februar wordt het idee verder gepropageerd waarbij wij ons gaarne aansluiten. Passagiers—vluchten K. L. M. De passagiers—rondvluchten, die de K. L. M. dezen zomer te 's-Hertogen bosch (Vught) zal organiseeren en die oorspronkelijk waren vastgesteld op 8 t/m 17 Augustus, zullen thans wor den gehouden van 16 t/m 24 Augus tus, zulks In overleg met den burge meester van Vught, teneinde te voor komen, dat de vluchten samenvallen met de aldaar te houden kermis, het geen met het oog op de te verwachten groote drukte een bezwaar zou zijn. Thans is alleen nog de toeslemming van den Minister van Defensie voor deze vluchten noodig. St. Johannes de Deo. Morgen, 19 Maart, op den feestdag van St. Joseph, zal het vijfentwintig jaren geleden zijn, dat te 's-Hertogenbosch, waar de Broeders zich tijdens de Kuituurkamp vanuit Duitschland in 1875 hadden gevestigd het Nederlandsch Noviciaat der Broeders van St. Johan nes de Deo werd gesticht. Behalve het gesticht in Den Bosch werden sindsdien kloosters der Congregatie opgericht in Amsterdam, Nijmegen, Den Haag, Haar lem en Utrecht. Zoovele Nederlandsche jongelingen traden tot de Congregatie toe, dat thans de geheele Nederlandsche Provincie uit eigen leden wordt ge vormd. In voormelde steden niet alleen, maar over het geheele land worden de Broeders van St. Johannes de Deo, die zich wijden naast het beschouwende le ven aan ziekenverpleging en bijstand, vooral van armen, om hunne groote verdiensten gewaardeerd. Het zilveren jubilé zal morgen in het Noviciaat van het gesticht te Den Bosch, waar de eerste Nederlandsche Novicen- meester thans Vicaris is, met een plech tige H. Mis van dankbaarheid en voorts in intiemen kring worden herdacht. DRUNEN. Op Zondag 23 Maart wordt de algemeene vergadering voor de leden van den R K. Werkliedenbond om IP12 uur in de zaal der Meisjes congregatie gehouden. Alle leden wor den verzocht den dag te beginnen met een H. Mis en allen zooveel mogelijk ter H. Tafel te naderen, ter intentie van Z H. den Paus als eerherstel tegen de geloofsvervolging in Rusland. De vergadering is op boete verplicht Aan de orde is het jaarverslag, verkiezing van twee bestuursleden, verkiezing van commissie van controle. Alsmede zal er ook een spreekbeurt gehouden worden. Zooals bekend werd door de biljartclub bij den heer Th. Ehhout een concours gehouden, hetwelk in alle opzichten goed geslaagd mag heeten. Er was groote belangstelling en deelname. De uitslag is als volgt le pr. J. van Delft, Ürunen, 82 p., 2e pr. Th. v. d Besselaar 66 p., 3e p. J. de Munnik, Drunen, 54 p. Afdeeling Amerikaansch spel (zes ballen) le pr. J. v. Delft, ürunen, 25 p., 2e pr. Th. v. d. Besselaar, Elshout, 24 p., 3e pr. H. de Munnik 21 p. Woensdagavond werd een onderlinge wedstrijd gehouden in café Th Elshout door de biljartclub „O O.O." alhier en de biljartclub „de Pommerans" geves tigd bij J v. Grevenbtoek te Vlijmen. Alhoewel „0.0.0 pas is opgericht, bleek al spoedig dat deze jonge ver eeniging een niet te verachten tegen stander was en wist te winnen met den volgenden uitslag Drunen. M. v. d Wiel T. Klerks v. d. Zanden Bergmans F. v. d. Wiel H. Cales 75 75 75 75 67 75 Vlijmen. Overbeeke v. Buren Verschuren Donnaers Kuijs v. Kuijk 54 39 45 44 75 69 442 326 I Door den heer J. Sikkers alhier werd dezer dagen een snoek gevangen van 15 pond, plus een van 10 pond Zeker een mooie vangst voor dezen echten liefhebber. De Gymnastiek en Atheletiek- feesten zullen alhier gehouden worden op Zondag 29 Juni a.s. Door de bljenhoudersvereeniging „Si. Ambrosius" za! op Zondag 23 Maart een algemeene Jaarvergadering gehouden worden in het café van den heer H. Pullesde Wit alhier alwaar tevens bestuursverkiezing, ver- slagpenningmeesier, geld ontvangen van geleverde honing enz,, zal plaats hebben. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Tot onderwijzer aan de Chr. School alhier is benoemd de heer A. Streefkerk te Leiden. Tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen Candidaat Foekema van Utrecht. De Ned. Herv. Jongelingsvereen. op Gerei Grondslag „Timotheus" alhier, kwam j 1. Donderdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in feestelijke vergadering bijeen. Ier her denking van haar 25 jarig bestaan. De voorzitter, de heer Adr. janson, opende de bijeenkomst op gebruikelijke wijze, waarna hij allen hartelijk welkom heette. Verder koos spr. als uitgangs punt voor zijn openingswoord het „Eben Haëzer". De secretaris bracht vervolgens zijn jaarverslag uit, waarin hij er op wees hoe de vereeniging thans haar 25-jarig bestaan mocht herdenken en dat een tweetal leden, nl. de heeren Adr. Janson en Ant. Janson thans ook 25 jaren lid der vereen, waren geweest. Namens de vereen, bood spr. den heer Adr. Janson, die tevens gedurende 24 jaar als voorzitter op uitstekende wijze leiding gaf, een prachiig horloge met inscriptie aan en den heer Ant. |anson, die als penningmeester 24 jaar op nauwgezette wijze de vereenigingskas beheerde, een prachtig rookstel van gebronsd koper. De voorzitter dankte ook namens zijn broer de vereeniging voor deze mooie attentie. Nog brachten penningmeester en bibliothecaris hun jaarverslag uit. Uit het eerste bleek dat de finantieele toestand der vereeniging gunstig is. Door een viertal leden werden onderwerpen ingeleid, n.l.; De struikeling van een groot man, door Ant. Janson. 2. De behoeften, door P. v. Heijst. 3. Droeve tijden, door H. de Bie, «Fr w aarom Smils. Deze onderwerpen, die getuigden van ijverige studie, werden afgewisseld door een reeks van voordrachten. Verder werd nog het woord gevoerd door afgevaardigden van verschillende zusterverenigingen, A R. Kiesvereen Chr. Besturenbond. Afd. Patrimonium enz. Door den Chr. Besturenbond werd de jubileerende vereeniging een prachtige bloemenmand aangeboden. Oadertusschen werden ververschin- gen enz. rondgediend, waarna deze zeer geanimeerde feestvergadering op gebruikelijke wijze werd gesloten. Onder leiding van haar voorzitter, den heer Wachtels van den Berg, kwam j.l. Donderdagavond in het Geref Kerkgebouw de Geref. Jongelingsver. jTimotheus" tn feestelijke 31e jaar vergadering bijeen. De vergadering werd geoper d met hef zingen van Ps. 68 1 en Gebed, waarna de voorzitter de aanwezigen welkom heette. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat de vereeniging zich in een gestadigen bloei mag verheugen. Ook het verslag van den penningmeester gaf reder, tot tevredenheid. C. Chabot leidde hierna een onder werp in over Art. 34 van de Ned. Geloofsbelijdenis, wdarop een flinke bespreking volgde. Door A. Braspenning werd gehan deld over„De beteekenis der gemeene gratie voor het maatschappelijk leven". Namens den Kerkraad sprak de heer Fijan. Verder kwamen aan het woord afgevaardigden van verschillende zuster verenigingen enz., terwijl van enkele vereenigingen schriftelijke felicitaties waren binnengekomen. De voorzitter richlie namens de vereeniging en oud—catechesanten vervolgens het woord tot Ds.J. Snoek, in verband met zijn vertrek naar Puttershoek, en bood ZijnEerw. als herinnering een praebtigen stoel aan Ds Snoek dankte ontroerd voor deze blijken van sympathie. De avond werd verder aangenaam doorgebracht met voordrachten, zang en muziek, waar ondeftusschen de dienende Martha's zich niet onbetuigd lieten. Aan het slot der vergadering sprak Ds. Snoek nog een woord tot den jongeling in het bijzonder en deed dat naar aanleiding van Zacheus2:4, waarna Ds. Snoek met dankgebed sluit Staande weid hierna Ds. Snoek toegezongen de Zegenbede uit Psalm 134 vers 3: „Dat 's Heeren zegen op U daal," enz. J.l. Zaterdagavond kwam de afd. Sprang van het Ned. Werkl. Veibonü „Patrimonium" in openbare vergade ring bijeen. Haar voorzitter, dhr. J. Dalmeijer, opende deze samenkomst op gebrui kelijke wijze. Na een woord van wel kom tot de aanwezigen eri den ge achten referent, de WelEd heer C B. v. d. Wal uit 's Bosch, verkreeg deze 't woord om te spreken over: „De werkloozen—verzekering". Spr begon te zeggen dat het vraag stuk van de werkloosheid al jaren van alle kanten ls bezien, doch dat tot heden de oplossing nog niet is ge vonden. Hij gaf een overzicht van de werkwijze van het werkloozenbesluit, doch dit is en blijft slechts een hulp middel, aldus spr.noodzakelijk is dat ook deze verzekering in een wet wordt vastgelegd. Duidelijk toont spr aan dat werkeloosheid onmiddellijk verband houdt met den arbeid en het arbeidsvraagstuk, waarom het behoort tot de oplossing der sociale kwestie Spr. toont aan dat de arbeid is een complex en organisme in de samen leving. Spr. kwam er tegen op om den arbeider tot een individu te maken, schetst vervolgens de waarde van den arbeid en de verhouding tusschen patroon en arbeider en hoe deze op elkander zijn aangewezen. Spr. stond vervolgens stil bij den arbeid in deze door Patrimonium ver richt, waarbij op duidelijke wijze het verdere bestaansrecht van Patrimonium werd bepleit Bij de totstandkoming van de wet voor werkloozenverzekering kan door haar veel worden gedaan In zijn peroratie wekt spr. op tot getrouwheid aan het beginsel van Patrimonium. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd gebruik gemaakt door dhr. P. Wouter uit Waalwijk. De gestelde vragen werden op bevredi gende wijze beantwoord. De heer Dalmeijer dankte den spr voor het gesprokene waarna de heer v. d. Wal eindigde met Dankgebed. VRIJHOEVE-CAPPEL. Ouderavond gehouden op 13 Maart 1930 in de „School met den Bijbel" te Capelle, Nieuwstraat Reeds voor half zeven werden de, voor dit doel gezellig ingerichte loka len van bovengenoemde school, gevuld met ouders der leerlinge» en belang stellenden. En hoe meer het tegen zevenen iiep. hoe voller de lokalen werden. Vooral het „handwerklokaal" genoot een zeer te waardeeren eer. De kleurenrijke handwerken der meisjes lagen netjes uitgestald op de met roze papier be dekte tafels. Hier en daar vroolijkten eenige leuk geplaatste planten en „lenteboden" het geheel op, zoodat ue lateis ais vanzeit rot oezicniigmg uitnoodlgden. Druk werd er dan ook met de onderwijzerssen over de band- werken gesproken en de vele woorden van waardeering hierover, bewezen wel dat ze nogal „in den geest" vielen, fa. ik heb zelfs een heer gezien, die heel ernstig naar een geborduurd schortje stond te kijken. Zou hel ge weest zijn om te trachten het „myste rie der kruiskens" te onthullen? Om zeven uur begaven de ruim twee honderd bezoekers zich naar de lokalen, waar de vergadering gehouden zou worden. Door den voorzitter der vereeniging, den heer H. Kerst, werd de vergade ring geopend met het iaten zingen van Ps. 103 vers 1 en 2, het lezen van Gen. 35 en gebed. Daarna heette spreker alle aanwezigen hartelijk wel kom, inzonderheid de beide predikan ten Ds. Van Willigen en Ds Snoek. In korte trekken teekent de voorzitter den bloeier.den toestand der school, wat wel uitkomt in de vermeerdering van personeel en de behoefte aan een vijfde lokaal. Naar aanleiding van het voorgelezen hoofdstuk maakt spreker duidelijk de groote beteekenis van Beth El voor het gezinsleven van Jacob. God geeft aan Jacob bevel weer naar Bsth El te gaan om daar een altaar voor Hem te maken. Daar het gezin van Jacob niet ieefde zooals God het geboden had, gaat Jacob voor hij weg trekt een reformatie houden. Het ont moeten van God noopt hem als vader op te treden. De vreemde goden worden wegge daan, de kieederen gereinigd. Daar ook het tegenwoordige Christel, gezin, zoo zegt spreker, door zoovele geva ren bedreigd wordt, moeten de ouders het voorbeeld van Jacob volgen en hun „vreemde goden" wegdoen. Doo; hef gebed moeten zij dit leeren. Dan pas zullen ook zij een altaar ter eere van God kunnen oprichten. En dan zal dit aardsche Beth Ei hen leiden tot het hemelsche Bcth-F.I. Hierna kreeg het kinderkoor gelegen heid zijn liederen te laten hooren. In weinige oogenbiikken stonden de kinderen, onder leiding van het hoofd der schooi, den heer Rijken,, netjes opgesteld. Even later klonk het twee stemmig gezongen „Gord u aan" door de lokalen. Mooi en zuiver werd het gezongen. Ook „Niet zoo treurig" en „Hem in 't harte dragen", werden met veel gevoel gezongen. In den regel „O zalig lot"kwam mooi uit het „triumpheerende" dat Gods kinderen kenmerkt. Door de welverzorgde uit spraak en het goed rekening houden met de punctuatie werd de schoon heid zeer verhoogd. Nadat deze lie deren gezongen waren mochten enkele leerlingen uit de 3de en 4de klasse hun voordrachten ten beste geven. Ze deden het goed in den toon en erg leuk, zoodat we de vrijmoedigheid der kleine kleuters moeten bewonderen. Een warm applaus was hun wel verdiende belooning. De solo's die hierop volgden, klonken ook goed. Ten slotte kregen we nog twee lie deren: n.l. „Jezus lijder." en „Geloof, Hoop en Liefde". En werkelijk, toen we ze aanzagen, stond er „passie" te lezen op sommige gezichten. Ze voel den, wat ze zongen. Het mooie slot vers klonk als een gebed. Ook het niet dadelijk weggaan, nadat het laatste woord gezongen was, maakte een plechtigen indruk. De woorden van dank, die de voorzitter aan het hoofd der school bracht en de lof der ver gadering aan hem, die zooveel van die kinderstemmen wist te maken, waren dan ook zeker op hun plaats. Nu kondigde de voorzitter de pauze aan. Gaarne hielpen de aanwezigen de chocolade en koekjes opmaken. Nadat ook de droge kelen der kinderen ge smeerd waren, was het voor hen bed tijd. In de pauze werd het schriftelijk werk der kinderen bekeken en werd daarover met het onderwijzend per soneel gesproken. De „stemming" was er, dat kon je wel zien. De vergade ring werd heropend met het zingen van Ps. 25, waarna de heer De Roojj het woord kreeg om zijn lezing te houden. Deze begint met op te merken, dat het woord lezing beter door me ditatie vervangen kan worden. Als motto wil spreker er boven plaatsen Gehoorzamen is„der liefde geen hinderpalen in den weg stellen". Met een voorbeeld uit het school leven toont de referent aan. welk een groote waarheid bovenstaande stelregel bevat. Ook wordt duidelijk gemaakt, hoe dwaas sommige ouders hun kin deren vaak opvoeden, door hen overal gelijk in te geven. Zoodoende verwennen ze hun kin deren. De groote moeilijkheid om kinderen op te voeden wordt duidelijk gemaakt. De ouders moeten eerst zelf leeren gehoorzamen. Daarvoor, zegt Spreker, moeten ze op Christus zien, die ook gehoorzaamheid geleerd heeft. Dit kunnen wij leeren door het gebed. Wat van de ouders gezegd is, geldt natuurlijk van alle opvoeders der jeugd. Als we niet meer zeggen: „Onze wil geschiede", maar „Uw wil geschiede" dan hebben wij zelf ge hoorzaamheid geleerd en zullen we hef ook de kinderen kunnen leeren. Dan zal er bij ons een zuivere liefde gevonden worden en dan zullen we instemmen met het schoone vers „Leer ml) naar uw wil te handelen". De ademlooze stilte die er onder deze lezing heerschte en de onafgebroken Jt JCl'0ll\ Iltil l>uii ■■.I i ia

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5