Nieuws uit Kaatsheuvel. Notaris MimMteB Veemarkten te Waalwijk. verkoopen Op 27 Maart wordt de reeks in 1930 te houden veemarkten geopend met een premiemark t. Op 25 September wordt de jaarlijksche groote premie-keuring gehotaden, :,l 1 1'I bewezen wel dat de hoorders van dit onderwerp genoien. Ds. Snoek hield nu een korie toespraak over Spr. 22 6. Hiervan is de hoofdgedachte: Het bevel Gods aan het verbondsvolk en aan ons. Ds. Snoek wijst achtereen volgens op deze vier punten Ten eersteWie het bevel geeft. Ten tweede: Tot wien het bevel komt. Ten derde: Wat het bevel inhoudt. Ten vierdeWelke belofte God er aan verbindt. God geeft het bevel, daar door grijpt het veel dieper in, dan wanneer het een bevel des menschen was. Allereerst komt het bevel tot de ouders, maar daarnaast tot alle op voeders der jeugd. Hij spreekt voorts de wensch uit dat de ouders nooit te Iaat berouw zouden krijgen, dat ze hun kinderen niet geleid hadden tot den Grooten Kindervriend. Ook voor de andere opvoeders is zelfkennis noodzakelijk. Het bevel Gods houdt in, wèt en hóe ze moeten leeren. Dit moet geschieden naar de bevatting van het kind. Bevrijd moeten ze wor den van vooroordeelen en bijgeloof. Dan zal God z'n belofte geven en zuilen ze zelfs als ze oud zijn ge worden daarvan niet afwijken. Aan het einde dankt Ds. Snoek voor al de liefde, welke hij in Capelle heeft ondervonden, ook in 't bijzonder Ds. Van Willigen voor de goede verhou ding, die er onderling steeds heeft bestaan. Daar het de laatste schoolvergade ring is, die Ds. Snoek alhier zal bij wonen, spreekt het hoofd der school hartelijke woorden, vol waardeering, tot Ds. Snoek. Spreker dankt Zijn Eerw. voor alles wat, hij voor onze Chr. School heeft gedaan. Steeds heeft Ds. Snoek met woord en daad haar belangen behartigd. Noode zien we U vertrekken, zoo klinkt het, maar omdat het Gods weg is, moeten we erin berusten. Tenslotte wordt, staande, den scheidenden leeraar, de zegenbede uit Ps. 121 toegezongen. Ook üs. Van Willigen dankt Ds. Snoek voor de vriendschap en de goede samenwer king op verschillend terrein en wenscht hem Gods zegen toe. Tenslotte sprak Zijn Eerw. zijn beste wenschen uit voor bestuur, school en personeel. Daar het programma nu afgewerkt was, sprak de voorzitter nog een kort woord van dank tot allen, die hadden meegewerkt om den avond een goed verloop te geven, waarna de heer Kerst, Ds. Van Willigen ver zocht de vergadering op de gebruike lijke wijze te willen sluiten. Allen begaven zich daarna hcogst voldaan huiswaarts. Het was een mooie avond, die on getwijfeld de band, welke ouders en school reeds bindt, zal hebben ver sterkt. CAPELLE. Onder leiding van het hoofd der school, den heer M.J.Juur- sema, zal a.s. Vrijdagavond 7 uur in de Chr. school a. d. Loonschendijk een ouderavond worden gehouden. Tot voorzitter, secretaris en penningmeester van de Chr. School- vereeniging a. d. Loonschendijk zijn benoemd de heeren B. Verhoeven, G. Koenen en D. Spierings en tot alge meen adjunct de heer A. G. Paans. Tengevolge van een storing in de electrische leiding was j 1. Zondag avond een gedeelte der gemeente van licht verstoken, zoodat men zich be helpen moest met petroleumlampen ot kaarsen. J.l. Maandag had de heer T. d. H. het ongeluk te vallen met het noodlottig gevolg, dat hij zijn hand zoodanig verwondde, dat hij zich onder geneeskundige behandeling van dr. K. moest stellen. WASPIK. Door Dr, W. is ten huize van G. K. een geval van besmettelijke ziekte Roodvonk geconstateerd. Zondagavond werd de H. Missie, gegeven door Eerwaarde Paters Capu- cijnen, met een plechtig Lof gesloten. Vooral de avondoefeningen werden zoowel in de parochiekerk als in de St. Theresiakerk zeer druk bezocht. - In het café van den Heer A. Pruljssers werd onder architectuur van den heer A. de Bruijn aanbesteed het bouwen van een woonhuis met schuur voor rekening van den heer A. van Pas alhier. De hoogste inschrij verwasLodewikus uit Raamsdonksveer voor f 10890.—, de laagste P. Kielen, 's-Gravemoer voor f 8992.— Het werk werd aan den laagsten inschrijver gegund. RAAMSDONK. Op de Vrijdag j 1. te Oosterhout gehouden stierenkeuring zijn goedgekeurd de stieren van de landbouwers A. Bink, Wed. B. de Bont en A. Broekmans uit deze gemeente. Op Donderdag 20 Maart a.s. zal in de N. H. School alhier voor de schoolkinderen een bioscoop-voorstel ling gegeven worden. Door B. en W. zijn de volgende bouwvergunningen verleend, aan J. C. Dalmaljer te Waspik tot het bouwen van een woning aan de julianalaan alhier en aan B. Wuijten tot het ver bouwen van zijn woning. De vorige week stonden alhier bij de Arbeidsbeurs ingeschreven als werkloos 3 grondwerkers. Ter gemeente-secretarie ligt ter; inzage een verzoek van de Gebr. Baijens, om vergunning tot uitbreiding hunner scheepssmederij doorplaatsing van een 18 p.k. Deutz Diesselmotor. middag is door de gemeentepolitie alhier huiszoeking gehouden in de woning en schip van v. K., die verdacht werd dezer dagen te Hardinxveld,alwaar hij met zijn schip een paar dagen heeft gelegen, een baggerbeugel met zak en stok te hebben ontvreemd. Het resultaat van de huiszoeking was bevredigend. De baggerbeugel werd aangetrcffen op het dek van het schip. Op het vermiste is beslag gelegd en tegen v K. en zijn zoons proces-verbaal opgemaakt. Ze hebben bekend den diefstal gepleegd te hebben. Maandagmorgen geraakle een vrachtauto beladen met mest van Wed. de J. uit Capelle aan de Keizersdijk van den weg en kwam zoo diep in den modder terecht, dat de auto op eigen kracht niet meer weg kon. Met vereende kracht heeft men de vracht auto na hem afgeladen te hebben weer op den beganen weg gekregen. üTaag is in ue juuanaiaan een autobestuurder bekeurd voor het rijden over den afgesloten weg, NIEUWS UIT HEUSDEN, Heusden, 17 Maart 1930. De heer J. Strijers, tijdelijk in func tie aan de R.K. Jongenschool alhier, is tegen 1 April aangesteld tot onder wijzer te Mierlo—Hout. Zaterdagavond hield de Chr. Jongelingsvereeniging haar jaarverga dering onder leiding van haar Direc teur, den heer Zonneveld. Een flink programma, omvattend 'n keur van voordrachten etc. werd goed vertolkt, zoodat de aanwezigen geen spijt zul len hebben over dezen avond. De bijeenkomst werd bijgewoond door den consulent der Ned. Herv. Kerk alhier, de Eerw. Heer Ds. v. d. Vlugt, predikant te Drunen. Kaatsheuvel, 18 Maart 1930. v R.K. Spaarbank. In het jaar 1929 werd bij de R.K. Spaarbank „St. Paulus" alhier in totaal ingelegd f 57 890 74, terugbe taald f 55 900 03. Het toiaal bedrag der inleggers bedroeg per 31 Dec, i929 f 174 520 61. Het reservefonds werd vastgesteld op f 21605 30, Er werden 31 nieuwe boekjes uitgegeven. In totaal zijn 551 boekjes in omloop. Sanatorium Herwonnen Levenskracht". Het plaatselijk Comité van Her wonnen Levenskracht* doet al het mogeipe om de belangstelling van Kaatsheuvel gaande te maken op het groote werk dat H. L. weer gaat beginnen. De beschikbare ruimte die H. L. in de diverse sanatoria heeit werd in 1920 uitgebreid met 'n aantal oude barakken destijds als militair kamp in 't gebruik. „Berg en Bosch" werd daar geopend. Tal van t. b. c. patiënten hebben in Berg en Bosch hunne gezondheid weergevonden, doch de oude houten gebouwen konden slechts 'n tijdelijke huisvesting zijn en daarvoor heeft de R. K Arbeidersbeweging onder de gemeente Bilihoven bij Utrecht, thans een terrein van 46 H.A. aangekocht waarop een nieuw en thans vast gebouw zal ver rijzen. De kosten hiervan bedragen natuurlijk een kapitale som. Reeds is door de R.K. Arbeidersbeweging voor f 600.000 voor den bouw ingeteekend, terwijl een schitterende kapel door de R.K. Coöperaties voor haar rekening wordt genomen. De nog resteerende i 150.000 moeten door het geheele land bijeen verzameld worden, wat plm. f 1.per lid beteekent. Het lijdt geen twijfel of Kaatsheuvel zal hierin zijn aandeel weer schitterend dragen en als steeds een goed figuur slaan. Bereids is een comité gevormd om de ieidieg in deze zaken te nemen. In het comité heeft zitting een lid der RK. Werklieaenvereeniging, v. d. R. K. Fabrieksaibeidersbono, van het R.K. Ziekentonds, van het Overheids personeel St. Paulus en den R.K. Werk- meestersbond. Magazijnmeester Als opvolger van den heer Wijde- mans is de heer H. van Woensel als magazijnmeester der St. Vincentius- vereeniging benoemd. Ongetwijfeld heeit de bi. Vincentiusvereemging in deze benoeming een schitterende keuze gedaan. Reeds in tal van andere iunctie's heeit de heer van Woensei bewezen, eerlijk, met accuratesse, con sientieus en tactvol te kunnen beheeren. Zoowel de Si. Vine. Ver. als de armen mogen we met deze benoeming geluk- wenschen. Cokesprijzen. De cokespiqzen zijn door de Gem. Gasfabrieken verlaagd op 75 ct. per H.L. voor geklopte. 65 ct. voor grove cokes en 50 ct. per H.L. voor gruis. U Vergadering. Op Donderdag a.s. houdt de afd. Klein-schoenfabnkanten van den R.K. Middenstandsbond een algemeene ver gadering. Alleen deze atdeeling telt reeds 35 leden. Angelusklok. Het geschenk torenklokken dat onze gevierde HoogEerw. Pastoor ter ge legenheid van zijn gouden priesterfeest in Mei a.s. zal worden aangeboden zal nog uitgebreid worden meteen Angelus klok voor den kleinen toren, gedreven door een electrische luid-tnsiailatie. Nieuwe Telefoonaansluitingen, Gebr. v. Riel, Gasthuisstr. onder No. 69 Gebr. Robben, Vaartstr. No. 7ö v. Gend Loos, Hooidstr. No. 82 Hub. de Graaf, Teleioonstr. No. 8i D. Glaudl, Gasthuisstr. No. 8U Janv.Gils, No. 83 Pastoor v. Enschot, Berkdijk No. 7 j INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur. Daar hebt ge goed aan gedaan om het rapport inzake den Ophaaldienst in Kaatsheuvel en Loon op Zand zoo uitvoerig in Uw blad op te nemen dan zien wij hier aan de buitenkanten ook nog eens wat er zoo al gebeurt en gebeuren zal in Kaatsheuvel en waar aan wij toch ook mee mogen betalen. En nu wil ik er niets van zeggen dat men voor Kaatsheuvel en Loon op Zand een Ophaaldienst gaat inrichten, daarin was men toch al zeer achterlijk bij Waalwy*, waar het naar ik hoor al wel 20 jaar en langer bestaat, maar toch mocht dan toch eerst wel eens besloten worden dat men eens wat meer aan de buitenwegen moest doen. Waarom moeten wij over wegen waar men in den winter met geen kar, laat staan te voet door kan, waarom wordt aan wegen en waterloopen niets of weinig, in elk geval te weinig gedaan. Daar hebben we geen wals voor noodig, daar moet aan gewerkt worden, daar moet puin. sintels of keislag op gebracht wordendaar moet goed werk gemaakt worden van meet af, niet hier en daar wat aanprullen. Nogmaalsbest een eenvoudige ophaaldienst, maar die wals is die nu noodig? Wat kan ons het schelen, dat ze die in Waalwijk pas een aan geschaft hebben, die ze ook niet noodig hebben. Ik wil maar zeggenbesteedt de belastingpenningen nu niet alleen om Loon en Kaatsheuvel mooi schoon te maken, maar denk ook aan ons bewoners der buitenwegen. Een buitenman. BINNENLAND-, Opbrengst Rijksmiddelen. De opbrengst van de Rijksmid delen ,over de maand Februari j.l. bedroeg 139 851.118 74, tegen 137.403.551.18 in Fcbtuari 1929. Verbinding over de Nieuwe Merwede De plannen voor een veerverbinding over de Nieuwe Merwede aan den Kop van 't Land hebben thans toi dit resultaat geleld, dat de totstand koming vrijwel vaststaat. B. en W. van Dordrecht hebben dan ook aan de raadsleden verzocht een crediet van t 143.000 voor dit doel ter be schikking te willen stellen. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Donderdag 8V2 tuur repetitie Tavenu. Vrijdag 8 uur. Bestuursvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak" betreffende 70—jarig bestaan. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak', Musis Sacrum. MARKTBERICHTEN. Vee en Paarden. BOEKENNIEUWS. Wonderlijke avonturen van Bartje Kohtiko. Wij ontvingen van de bekende firma de Erven de Wed. van NelJe le Rotterdam een aardig kinderboek ge titeld „De avonturen van Bartje Kohliko". Het is van de hand van johan Fabricius en is verlucht met veel penteekeningen van den auteur. Het is voor onze kinderen alleraardigst. Ze zullen smullen van 't sprookje, maar ook is het uitstekend geschreven en gedrukt, zoodat het ook voor onderen werkelijk nog aantrekkeiyk zal zijn. Het zal in drie deelen verschijnen, een is et nu en de twee andere komen nog dit jaar uit. Eik deel is voor de kinderen ver- kiijgbaar tegen inzending van 60 ach ter—etiketten van Van Nelle's Pakjes Koffie. De kleinen zullen nu wel aan het sparen tygen; het is werkeiyk de moeite dubbel waard. GEMENGD NIEUWS. Een meisje ontvoerd. Maandagmiddag heeit, zoo meldt de Zw. Crt., een 20 jarige reiziger uit Rotterdam op den Wisseischenweg ie Epe een 14 jarig meisje, dat hy naar den weg vroeg, in een aulo ontvoerd. Hy is met haar naar Vaassen gereden en viel het kind onderweg lastig. Te Vaassen zag het meisje kans uit den auto te ontsnappen, hoewel hy die op slot had gedaan. Zy zag een vrouw, bij wie zij hulp zocht, doch werd nog door den man met den auto achter volgd. Toen deze de vrouw zag, maakte hy, dat hij weg kwam, De politie te Vaassen heeft den ver dachte gisternacht te Hilversum gear resteerd. Hij is naar Epe gebracht, waar hy voor den burgemeester een volledige bekentenis heeft afgelegd, en daarna ter beschikking van de justitie te Zutphen gesteld. Naar wy vernemen zijn den laatsten tyd bq de Haagsche politie herhaaldeiyk klachten ingekomen over de gestes van de Maatschappy tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Beider Belang" aan de Waldeck Pyrmontkade te 's Gravenhage. Deze maatschappy geeft premie-obligaties uit, de meeste ten bedrage van 1U0 gulden, die men by gedeelten kan volstorten. De houder van de obligatie heeft recht op een twintigste van den prijs, die valt op het correspondee- rende nummer, uitgegeven door de Staatsloterq. De klachten over het Biet-uitbetalen van gewonnen prijzen waren den laatsten tyd overal legio, vandaar, dat op een gelegenheid ge wacht werd om in dit zaakje te grij pen. Deze gelegenheid heeft zich voor gedaan in het laatst van de vorige week te Drachten. Een daar wonende boer was in het bezit van zulk een premie-obligatie en betaalde steeds jaariyks zyn premie. Dezer dagen kreeg hij bezoek van den heer P. agent van „Beider Belang" te Drach ten, die vergezeld was van den hooid- inspecteur dier maatschappy, den heer v. Rte Wassenaar woonachtig. Beide heeren wisten den boer te overreden, zijn premie obligatie van „Beider Belang" in te wisselen voor een dito in de dochtermaatschappij „Walda". Naar zy zeiden was de maatschappij bezig de obligaties over te hevelen naar Walda. Dit laatste bleek echter vooral het geval te zijn met de nummers, waarop prijzen wa ren gevallen. De obligatie Walda gaf geen recht meer op pryzen, die ge. vallen waren op die van „Beider Be lang". Deze Drachische boer is erin geloopen. Toen de omwisseling had plaats gehad, bleek hem. dat reeds 1927 op zyn nummer de 100 000 was gevallen 1 Als gevolg van een en ander heefi de justitie te Leeuwarden last gegeven tot arrestatie van den agent te Drach. ten, welke arrestatie Zaterdag j.l. plaats had. Samenwerking met de Haagsche politie heeft ertoe geleidTdatgïsterJ middag te 's-Gravenhage nog gearres teerd zyn de hoofdinspecteur v. R. |j Wassenaar, de directeur van „Beider Belang", de heer O., de directeur van „Walda" de heer S. en de commissaris van deze maatschappij en den zaak. waarnemer K. Allen worden verdacht van oplichting De agent P is naar Leeuwarden overgebracht, de overigen bevinden zich thans fn politie bewaring te Den Haag. Gtftmengster gevangen genomen. In het dorpSucan (Tsjecho Slowakije) werd een giftmengster gearresteerd. De vrouw van den timmerman Langsveld heeft 's nachts het echtpaar Patzei, dat zoo juist uit Amerika was teruggekeerd vergifiigd, om zoodoende in het bezit te komen van het vermogen van dit echtpaar, dat enkele duizenden dollars bedroeg. Het echtpaar Patzei bewoonde een gedeelte van het huls van vrouw Langsveld en zy wilden hun geld in huizen beleggen. De moordenares maakte alle mogeiyke voorbereidselen, waardoor men aan zelfmoord ging denken, zy ontbood zelf de politie in haar huis, maar de dokter stelde al gauw vast, dat hier geen sprake was van zelfmoord en dat er misdaad in het spel moest zqn. Men deed een nauwkeurige huiszoeking, ook by vrouw Langsveld en kwam toen tot de ont dekking dat er een grooten voorraad strychnine aanwezig wasook vond men de dollarbiljetten van het vergil- iigde echtpaar in een lade in de woning van vrouw Langsveld. Zij kwam dus onder zware verden. king en werd tegelijk met haar man, die volgens de meening der politie meer wist van dezen dubbelen moord, gearresteerd en aan den officier van justitie overgegeven. Tegen vrouw Langsveld is nu ook de verdenking gerezen, dat zij niet onkundig zou zijn van een moord, die enkele jaren geleden gepleegd werd, Onder den oorlog onderhield zy liefdes betrekkingen met een Russisch krijgs gevangene, die door noesten atbeid en vlijt een aardig sommetje bijeen gespaard had. Op zekeren dag was de Rus spoor loos verdwenen. Men verdenkt nu vrouw Langsveld van moord op dezen man. Ongeveer 5 jaar geleden Is er een weduwe, dfe een vermogen van 10.000 gouden kronen overgelegd had en die hy vrouw Langsveld een kamertje huurde, plotseling gestorven. Als oor zaak van haar dood werd hartverlam- ming opgegeven. Het lijk van deze vrouw zal nu opgegraven worden, omdat men vermoedt, dat ook zij door vrouw Langsveld vermoord is, om zoo in het bezit van haar geld te komen. Overval van drie bandieten In den winkel van R. te Rimburg drongen, tusschen licht en donker, drie personen binnen met de bedoe ling het geld uit de toonbanklade mee te nemen. Terwyi een indringer de buitendeur afsloot, trachtte een ander zich van het geld meester te maken, De winkelier bood krachtigen tegenstand. Plotseling stond de derde roover voor hem met een geaden revolver In de hand, onder bedreiging hem te zullen neerschieten, indien hij nog verderen tegenstand bood. In- tusschen verdween de Inhoud der toonbanklade in de zakken der mo vers. Zy konden ongehinderd met hun slechts geringen buit, vertrekken. te Capelle. zal op Zaterdag 22 Maart a.s., ten verzoeke van den heer J. POLS te Ginneken om contant geld in het openbaar EEN PARTIJ N1EWE enwel v.m. 10 uur by L. F. VAN DONGEN te Capelle n.m. 4 uur bij J. VLOEIMANS te Waspik. Een bedrag aan premiën van f70.— zal alsdan worden verdeeld over een 4-tal kiassen veekalfvee, melkvee, vet vee, kalveren enz, (pinken inbegrepen Dergelijke markten worden ook gehouden op 10 April, 9 October en 30 October 1930. 44276 waarvoor de Gemeenteraad een belang; qk crediet heef: toegestaan. 11 i I I 1 i i i! i i; i 1 aanuatui, waamiCUC zc gevuigu WCIU, rvrtmviouvJiMrvo vtCK. ZaT ROTTERDAM, 18 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd188 paarden, 12 veulens, 1250 magere runderen, 780 veite runneren, 220 veue kalveren, 2476 nuchtere kalveren, 82 graskalveren, 24 schapen ot lammeren, 47 btggerr, 6 bokken ol genen en 26 overloopers. Prijzen: koeien 32}36 ct., 46—49 ct., 52}—57 Ct., ossen 40 ct. 44—48 ct. 51—55 ct., streren 41 ct. 43—49 ct. 49—50 ct., kal veren 55—60 ct. 30—75 ct. 15—90 ct. per kilo. Prijzenmelkkoeien f 220 420, stieren f 140—490, graskalveren t 5U—100, paarden f 165195, hrtten f 80 155, veulens t 80— f 135, tok nuchtere kalveren f 16—24, slacht nuchtere kalveren i8- 15,kalikoeten 1200 t 415, pinken t 130190. vaarzen f 170 240, biggen f 20—30 per stuk, mager veebtg gerr per week f 2.75—3. De aanvoer van koeien en ossen op de vette markt was flink. De handel was wil lig: en voor de eerste kwaliteit waren de prijzen iets stijver. Een beste spoeltngkoe en os gingen nog tot twee cent boven no teering. Stieren waren wederom kort aangevoerd, handel en prijzen als vorige week. Vette kalveren zeer ruim ter markt, han del stroef en de prijzen bleven stationnair. Een prima best kalf ging nog tot 7} cent boven noteering. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kaltkoeien redelijk, de handel was behoorlijk en de prijzen van vorige week konden nog bedongen worden. Jongvee eveneens behoorlijk aangevoerd, de handel was kalm en de prijzen onder gingen geen verandering. t. raskalveren gering aangevoerd. Nuchtere fok- e. slachtkalveren zeer ruim aangevoerd, handel kalm en prijzen als vorige week. De aanvoer van werk- en slachtpaarden, hitten en veulens was goed, handel redelijk en iets stijvere pi ijzen. Biggen gering aangevoerd met kalmen handel en lagere prijzen. Schapen hoegenaamd niet aangevoerd, derhalve geen noteering. Geheime branderijen. In een kamertje van perceel 285 aan de Zuid-Willemsvaart te Den Bosch werd een geheime branderij ontdekt; evenzoo te Loonopzand bij een boer. De rechtbank deed in deze strafzaken uitspraak en veroordeelde P. W. v. d.' W. te Den Bosch tot 3 maanden gevan genisstraf. De eisch was 6 maanden. J. O. te Loonopzand werd veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf voor waardelijk en 50.boete. De eisch was 2 maanden en 100.boete. De toestellen, fusten, flesschen en dranken werden verbeurd verklaard. ADVERTENTIëN.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6