L Nieuws uit Kaatsheuvel, Hoeden en Petten H. VERHULST, Smeer merk De Beef Is goed voor 7 leer. MAEMEDWEDKEN de week worden gesloten, waar schijnlijk Dinsdag. De conventie is weliswaar nog weer ietwat verzwakt, maar de kans op 'n algemeen accoord neemt toch toe. Beter wat dan niets. De uitvaart van Primo de Rivera. De trein met het stoffelijk over schot van Primo de Rivera is Dins dagnacht te Madrid aangekomen. Na mens de regeering was de minister van Openbare Werken aanwezig. Verder waren alle ministers uit den tijd van de dictatuur verschenen en een groot aantal officieren. Het lijk werd eerst in de ontvangst zaal van het station geplaatst en is gistermorgen naar het kerkhof over gebracht. De infant Ferdinand ging als vertegenwoordiger van den ko ning aan het hoofd van den stoet, ge volgd door de leden van het kabinet. In de straten, waardoor de stoet kwam, bewees het garnizoen van Ma drid de militaire eer. Naar nader'gemeld wordt was ook de koning aanwezig by de dooden- mis, die gistermorgen in de ont vangstzaal van het station voor Primo gelezen werd. De infant Ferdinand ging echter namens den koning mee naar de begraafplaats. Er stonden veel menschen langs den weg dien de stoet ging. Men zweeg eerbiedig. De kist was gehuld in de nationale vlag en geplaatst op een affuit. "rechtzaken! Diefstal van geld. D* R. landbouwer te Loonopzand had zich schuldig gemaakt aan eer brutalen die>sial, welke ook door hei OM. als zeer ernstig werd gekwali ficeerd. Aan den landbouwer P. B., melk- leverancier voor de fabriek .St. Isldo rus' was ter afrekening voor geleverde melk een bedrag van f 160 in een gestoten zakje gezonden. Verdachte kreeg het zakje onder zijn bereik, nam er hondeid gulden uit en plakte het daarna weer dicht. In een winkel, waar verdachte si garetten kocht, wisselde hij ztjn buit Het misdrijf werd spoedig achter haald en verdachte had zich voorden strafrechter te verantwoorden. Verdachte wist zelf niet waarom hij den diefstal had gepleegd. De landbouwer B. werd door de directie van .St. lsidorus" schadeloos gesteld, waarna de vader van verdachte op zijn beurt het geld terugbetaalde aan „St lsidorus". De Oificier laakte ernstig de geraf- fi leerde wijze van stelen als dooi verdachte uitgehaald en eischte tegen hem een maand gevangenisstraf. De verdediger Mr. van Besouw, Den Bosch, concludeerde tot geldboete, subs, voorwaardelijke veroordeeling. De uitspraak werd verdaagd tot 14 April a s. om inmiddels over verdachte een reciasseerings rapport in te wachien SPORT. W. S. C. Nogmaals W.S.C.— T.S.C.l (voor den N.V.B.—Beker). Nauwelijks bekomen van de be slissende ontmoeting in Oosterhout of onze aandacht wordt wederom ge vraagd voor een niet minder belang rijk treffen tusschen WSC en den nieuwen Kampioen TSC. Ditmaal geldt deze ontmoeting voor de eerste ronde van den NVB-Beker. Beide vereenigen hadden hiervoor ingeschre ven en het toeval wil, dat de loting beide oude tegenstanders wederom plaats des onheils. Isabella en Joko volgden hem op de hielen. Zij waren echter boven op de kinderkamer en de muis was beneden in de keuken zoo moesten zij dus de kamer uit, den gang over, de trap af en eindelijk kwamen ztj in de keuken. Tom liep, op zijn teenen en ze tegen Isabella en joko dat zij ook op hun teenen moesten loopen, In dee keuken zagen zij dadelijk, waar d muis binnen een paar minuten een deurtje zou hebben gemaakt, zij had een holleije precies onder den drem pel van de keukendeur. Plotseling stootten zij elkander aan wantAh ha", zei de kleine muis. ik maakte mi een weg, al in dit huis „Niet te voorbarig, niet te voorbarig ziji met je vreugde mijn beste muis", zei Tom de politieagent met een bar- sche stem, terwijl hij de muis bi een oor vasthield. .Muizen hebben hier in huis geen toegang, het spijt mij voor je". En hij stuurde vlug De kleine muls Naar buiten terug Weg uit het huis". .Zie zoo", zei Tom, nadat de muis heelemaal uit het gezicht verdwenen was, .die zal hier wel zoo spoedig niet meer terug komen. Kom wij gaan gauw weer naar boven en zien, da wij nog een slaapje kunnen vatten") HET DOOLHOF. Een reiziger bevond zich op den weg naar Z. en kwam bij A. aan een groot plein, Op dit plein kwamen ver schillende wegen uii en een daarvan leidde naar Z. Nu had men hem te A. I tegen elkander bracht. Ditmaal is WSC de gastvrouw, daar de wedstrijd op het WSC-terrein gespeeld wordt. Hoe zal het morgen gaan Zal WSC thans kunnen aantoonen, dat zij wel degelijk opgewassen is tegen over de titelhouders of zullen laatst genoemden laten zien, dat zij als kampioenen ongenaakbaar blijken Het zal morgen derhalve een strijd worden om de eer der overwinning en beide tegenstanders zullen dan ook alles in het werk stellen, teneinde te trachten de overwinning aan zich te houden, zoodat het publiek reeds vooraf van een felle en spannende ontmoeting verzekerd zal zijn. Zoo duidelijk kwam vorige week in Oosterhout naar voren, dat WSC nog steeds op een grooten aanhang kan bogen. Al heeft die dag niet dat resultaat gebracht, waarop een ieder gehoopt had, zoo vertrouwt en rekent het WSC-bestuur er op, dat ook morgen wederom allen van hunne belangstelling zullen blijk-geven en eenparig op het WSC terrein aanwe zig zijn. Om half drie wordt aangevangen. R. W. B. Zondag dan heeft RWB1 weereen thuiswedstrijd en wel tegen Good-Luck uit den Berg. Daar de plaats, die onze vereeni- ging inneemt op de ranglijst verre van schitterend is hopen wij dat alle spelers hun uiterste best zullen doen de beide punten hier te houden. RWB III speelde Zondag in Kaatsheuvel een goeden wedstrijd tegen Kaatsheuvelsche Boys door met 3—2 van genoemde club te winnen. Wij wenschen hun eenzelfde succes toe a.s. Zondag tegen Baardwijk lil. HEUSDEN. Zondag wordt hier op 't veld van Juliana een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tusschen bovengenoem de club en .Bossche Boys". w'm te' '^3 Jiï-;;M' BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Antonetta M. d.v. Johannes M. C. v. d. Heijden en Henrica A. Pijnenburg. Marianne A. Th. d.v. Johannes A. A. Klijberg en Wilhelmina A. Stottelaar. Leonardus z.v. Gerardus C. v. Box tel en Antonetta P. Korthout. Ger- trudis M. L. d.v. Hubert J. J. G. Char- pentier en Jeannette J. H. v. Kessel. Anna P. G. d.v. Gradus H. Jansen en Johanna C. v. d. Loo. Overleden: Johannes A. v. d. Mee 71 jaar echtg. van Johanna Pullens. Huwelijken: Teunis van Zeist 32 jaar wonende te Sprang-Capelle en Henriëtte de Haan 30 jaar wonende te Waalwijk. Na than H. Hartog 24 jaar wonende te Arn hem en Clara Cohen 22 jaar wonende te Waalwijk. Ingekomen: Anna M. v. d. Broek van Tilburg. Jacoba de Geus van 's Bosch. Simon van de Wiel van Oud Heusden. Pe- hand de goede weg was. maar door dat hij even in het rond had staan draaien, wist hl) ook niet meer van welken kanl hij gekomen was, zoodat het al moeilijker voor hem werd. Toe helpen jullie dien armen man eens een handje. Oplossingen van de vorige week. I. Eendracht maakt macht. II. h een leida heipaal krant aan 1 III. paaschel alkmaar aaltje steen cent han en trus de Brouwer van Oud-Heusden. Jacobus Ph. de Koning van Rijssen. Vertrokken: Cornells P. Wiegmans naar 's Bosch. Adrianus v. d. Mosselaar en gezin naar Hedel. Harmen Meijer naar Dordrecht. Johannes van Veldhoven en gezin naar Rotterdam. Gerardus L. de Haan naar Rotterdam. Gerrit Veldhuizen naar Amsterdam. Dirk van Peer en echtg. naar Sprang-Capel- le. Christiaan C. van Huiten naar Nieuwkuik. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. ON 1 VANGEN NIEUWE COLLECTIE Chique modellen. HEMDEN, tevens met afknoopbart Manchetten, (HEMDEN, óók naar maat). Heerenmodemagazfjn Markt 5. DEN BOSCH. Telefoon 841. NIEUWS UIT HE IJSDEN. Heusden, 22 Maart 1930. De vergunning door Ged. Staten 5 Maart j I. verleend aan Gebrs. v. Wijk te Genderen tot het onderhouden van autobusdiensten op het trajcet Sleeu wijk--Heusden—Den Bosch, is Inge. trokken wegens onvoldoende exploi tatie. De keuringen voor de militie- lichting 1931 en de nakeuring voor ongeschlkten der lichting 1930 worden voor den kring Heusden gehouden van 3 tot en met 5 April en wel voor de »fad zelf op den eersten datum even» als van Herpt en Aalburgvooi Nieuwkuik, Oudheusden en Vlijmen op 4 April en voor Eethen, Engelen Veen, Hedikhulzen en Cromvoirt op 5 April. De melkprQs is met 1 cent per L. verlaagd en gebracht op 12 cent per L. De uitslag van de 4de ronde van den groepenwedstrijd by de damclub V.D. is als volgt: Groep I. C. de Joode—A. de Graag 0-2. Groep II. Ant. Huijmers—Swage- makers 2—0; Ger. Jonker—Fitters 0—2; Vos—Gijs |onker2—0Schreu- der—Abr. Huijmers 1 1. Hangparttyen G Jonker—Schreuder 0—2; VosAbr. Huijmers 1—1; Vos—Swagemakers 2—0Schreuder— Vos 1—1. Onze stadgenoot de dierenarts W. Hilwig is aangewezen voor de onderzoekingen bij de fok- en con— trolevereeniglng „Het Land van Heus den en Altena", die ten doel heeft de bestrijding van tuberculose onder het vee. Sedert Woensdag zijn hier meer dere ooievaars gepasseerd, zoodat we de onze eerstdaags ook verwachten. Nu, zijn nest in al klaar. Woensdagavond zwierf hier een knaapje rond van circa 8 jiar. 's Avonds rond 8 uur bleek bij infor matie, dat hij 's morgens den Bosch zijn woonplaats had verlaten, omdat hij uit vrees voor straf, naar hij zetde. toen niet thuis durfde komen, 't Slot van 't liedje was, dat de politie hem nog denzelfden avond naar de ouder lijke woning ferHgbrach'. Nieuwe raadsels. 1. Ik ben een spreekwoord van 24 letters. 1-2—10—24 plaats in Zeeland 20-21—7—19 jongensnaam 14-3—5 sprookjesfiguur 15 11 13—22 meisjesnaam 16 12—17—4 tegenovergestelde van „slecht" 9—18—8 jongensnaam 6—17—18—23—5—19 groote stad in Oostenrijk. 2. Wanneer men een jongensnaam van 7 letters en een jongensnaam van 4 letters omkeert, blijven zij precies eender. Welke namen zijn dit? 3. Van Hnks naar rechts en van boven naar beneden ben ik iets, dat kinderen niet graag maken, xxxxxxxxx het gevraagde woord xxxxxxxx plaats in Drente (hune bedden) xxxxxxx plaats In de Achterhoek xxxxxx jongensnaam xxxxx wordt gevierd xxxx tegenovergestelde van.tam" xxx lidwoord xx verkorte jongensnaam x medeklinker. Kaatsheuvel, 21 Maart '30. TooneeL Zondag 30 Maart (Half Vasten) geeft de Tooneelclub „Ons Vermaak", geves tigd bij den heer Joh. Smit-Hesselmans 'n grooten tooneelavond. Opgevoerd zal worden het bekende tooneelwerk „De Offerande". De regie is ditmaal in han den van den heer Spoorenberg, leider van Geestbeschaving uit Oosterhout, waarvan we mogen verwachten thans iets bijzonders in de Apollo-zaal te zien te krijgen. Vakcursus. Op Woensdag 26 Maart wordt de Vakcursus door de R.K. Vakorganisatie ook dit jaar wederom gegeven, geslo ten. De sluiting zal natuurlijk 'n eenigs- zins officieel karakter dragen, v, Landbouwhuishoudcursus. Vanaf de maand Juli 1929 is alhier een landbouwwintercursus gegeven, waaraan 17 dames deelnamen. Tot he den gehuisvest in een der lokalen der oude Zusterschool, is de cursus thans naar 't patronaat overgeplaatst, omdat het schoollokaal wederom als school zal moeten worden gebruikt. Maandag 31 Maart zal de cursus wor den gesloten met de uitreiking der di ploma's aan de leerlingen; die met suc ces den cursus gevolgd hebben. Herwonnen Levenskracht. Voor een talrijk publiek trad Dins dagavond in de bovenzaal van den R.K. Gildenbond op, de heer H. B. Haver, met een lezing met lichtbeelden over den strijd tegen de tuberculose en den bouw van een nieuw groot sanatorium. Na achtereenvolgens de oorzaak van de T.B.C. en de ontwikkeling der ziekte uitvoerig te hebben behandeld, aan de hand van schitterende lichtbeelden, kwam de spreker tot de bestrijding der witte pest in onze Sanatoria. Wat hij aan foto's van het machtige gebouw dat in de Bilthovensche bosschen gaat ver rijzen vertoonde, wekte in hooge 'mate de belangstelling der aanwezigen op, zoodat naast het bestaande propaganda- comité, talrijke propagandisten zich op gaven om te trachten steenen, planken en balken voor het monumentale ge bouw te verkoopen. Voor die niet met de bedoeling van H. L. bekend zijn, willen we even een verklaring van de actie geven die H.L. gaat voeren. Zooals we reeds in ons voorgaand nummer meldden, komt aan het bedrag van pl.m. 1.000.000, dat het nieuwe sanatorium Berg en Bosch zal kosten nog pl.m. 150.000 tekort. Die honderd vijftig duizend gulden moeten door de leden bijeengebracht worden in den vorm van steenen, plan ken en balken. Een steen voor den bouw van het nieuwe sanatorium van H. L. kost 25 ct„ een plank 1.en een balk 2.50. In boekjes van 20 ex. zijn de steenen, in boekjes van 10 ex. de planken en balken in afbeelding te verkrijgen. De propagandisten, zoowel dames als heeren, zullen met Zaterdag a.s. te be ginnen trachten de belangstelling, die zij zelf ongetwijfeld reeds voor 't schoo- ne werk hebben opgevat, aan de bur gerij mede te deelen. Een comité van actie zal dit werk op alle mogelijke wjj- zen steunen. Onze Weled. Achtb. heer Burgemeester J. L. van Besouw aan- vaardde het eere-voorzitterschap van het comité. Geestelijk Adviseur de Weleerw. heer P. Hoekx. Voorzitter de Weled. heer C. Roesten- berg. Secretaris de heer A. v. Wanrooy. Penningm. de heer A. Ha vermans. Leden de heeren J. Pols, W. Damen, J. Beerens en B. Vesters. We kunnen niet anders doen dan dit prachtige werk van christelijke naas tenliefde warm aanbevelen. Aanryding. Woensdagmiddag omstreeks half één had op den hoek Schoolstr.Gasthuis- straat een ernstige aanrijding plaats, De heer van Gent kwam uit de School straat gereden met zyn 6 cylinder Buick en draaide rechts de Gasthuisstraat in, toen juist de heer L. Versteeg, Varkens koopman uit Wijk en Aalburg, vanaf't klinkertrottoir aan de Noordzijde, te voet de straat wilde oversteken om zich naar zyn autovrachtwagen te begeven, die bij slager Merkx voor stond. De Buick nam den ouden man op en smakte hem tegen den grond om er daarna nog overheen te rijden. By sla ger Merkx binnen gedragen constateer de dokter Vercauteren ribbreuk en ont zetting van den schouder. Of inwendig teere lichaamsdeelen geraakt waren, was moeilijk te constateeren. Na den man eenige uren rust te heb ben gegeven oordeelde de dokter over brenging naar 't groote Gasthuis in den Bosch noodig. Om half acht n.m. kwam de ziekenwagen voor om dhr. V. te ha len. die over veel pyn klaagde. Botsing. Donderdag kwam de achteruitrijden de vrachtauto van S. uit Waalwijk, in de Hoofdstr., terwijl hy de inrijpoort der N.V. M. Zacht's Schoenfabrieken uit kwam gereden, in botsing met de auto van den Inspecteur der Arbeids inspectie. De auto werd vrij ernstig aan lantaarn, spatbord en motorkap be schadigd. Burgerlijke Stand der gemeente Loon-op-Zand. Vanaf 1 tot en met 15 Maart '30. Geboren: Anna Josepha d.v. C. Steenbergen en Fr. J. Pagie. Johannes Baptist z.v. M. J. Hornman en E. J. C. van Riel. Jo hanna Maria d.v. Ant. Damen en E. W. Verhoeven. Anna Wilhelmina Maria d.v. J. J. Schoenmakers en G. J. M. C. Cruyssen. Johannes Gerardus The- resia z.v. J. G. van Es en CathrVastré. Overleden: Johanna Maria Mutzers oud 9 mnd, Adrianus van Hal echtg. van L. Da men oud 63 jaren. Maria van den Heuvel wed. van Arn. van Zon oud 80 jaren. Johanna van Rijswijk wed. van C. Klyn oud 74 jaren. Johannes Franciscus Hubertus Meeren wed. van E. van Bavel oud 79 jaren. Johanna Maria van der Pas oud 4 mnd. Pieter Vos oud twee maanden. OUDERS, LEZEN UWE KINDEREN OOK ONS JEUGDHOEKJE? GEMENGD NIEUWS. Jongen ontvoerd op een motorfiets. Drie jongens speelden gistermiddag in het Haagsche Bosch. Een man op een motorfiets stopte hij de kinderen en vroeg, of zij het niet aardig zouden vinden om achterop een eindje mee te rijden. Een der jongens, de om streeks 12-jarige G. uit de Schenk- straat, zei graag en ging op de duo zitten. De man gaf vol gas en ver dween in de richting Leiden. Zoo vertelden de twee achtergeble ven jongens aan den inspecteur op het politiebureau, waar ze dadelijk naar toe waren geloopen, toen ze hun vriendje hadden zien verdwijnen. Zy hadden achterdocht gekregen. Later bleek maar al terecht. De inspecteur waarschuwde de af- deeling C. op het hoofdbureau van po litie en deze afdeeling alarmeerde da delijk alle politiekorpsen in de omge ving. De wegen werden afgezet. De maréchaussée te Wassenaar ging de duinen in. Hoe snel alles in zijn werk gegaan is, blijkt uit het feit, dat de maréchaussée den man op heeterdaad betrapte hij het plegen van onzede lijke handelingen met den ontvoerden jongen. Arrestatie en overbrenging naar Den Haag volgden. De jongen is aan zijn ouders teruggegeven. De man is opgesloten. Verduistering van 20.000 aan effecten. Twee rechercheurs hebben te Am sterdam een 52-jarigen kantoorbe diende aangehouden, die verdacht wordt van verduistering van een aan tal effecten ter waarde van twintig duizend gulden. De gearresteerde was in dienst van een commissionnair in effecten, in welke kwaliteit hij met verscheidene personen in aanraking kwam. Tot de cliëntèle van het kantoor behoorden ook een heer en een dame, die effec ten bezaten. Toen de heer stierf, ver zorgde de bediende het effectenbezit der dame, o.a. verzilverde hij geregeld de coupons. De bediende liet zich met speculaties in. Zoo geraakte hij in schulden, die allengs tot 18,000 aan- groeiden. Daar hij geen uitweg wist, heeft hy de effecten der weduwe uit de safe gehaald, waarvan hij een sleu tel bezat, en deze stukken in onder pand gegeven aan zyn schuldeischers. Toen hij van het geleenre geld de rente, die tot een groot bedrag was opgeloopen, niet meer betalen kon, liet hij een gedeelte van de effecten ter waarde van 7700 verkoopen. Het resteerende deel der in onderpand ge geven effecten zal aan de weduwe moeten worden teruggegeven. Ernstig ongeluk by Oosterhout. Gisteravond ongeveer 6 uur heeft nabij Oosterhout een zeer ernstig on geluk plaats gehad, waarbij twee men schen om het leven zijn gekomen. De ongeveer 20-jarige Van Mook, uit Oosterhout, de eveneens 20-jarige v. d. Elshout uit Oosterhout en de weduw naar Strik, drie fabrieksarbeiders, wa ren per fiets op weg van Breda naar Oosterhout. Ter hoogte van het missie huis Steyl passeerden zij een tram van de Zuiderstoomtrammij., die in de rich ting Breda reed. Vermoedelijk konden de drie arbeiders door den rook niets zien, en zijn toen door een auto aange reden. Van Mook en v. d. Elshout wa ren onmiddellijk dood; Strik werd me zeer ernstige verwondingen opgenomen Geestelijken uit het missiehuis Stey> waren spoedig ter plaatse en verleen den geestelijken bijstand. De doctoren Sluyters uit Teteringen en Van tin bergen uit Oosterhout werden dadelij gewaarschuwd en waren na een kwar tier aanwezig. Strik werd naar het Ignatius-ziekenhuis te Breda over° bracht. Zijn toestand is hoogst zorg wekkend. Het derde slachtoffer van het on geluk op den Bredaschen weg bi) terhout, de weduwnaar Strik, is in St. Ignatiusziekenhuis te Breda aan gevolgen van de opgeloopen verw dingen overleden. S. was vader van kinderen. WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6