iflllfiii De Acrobaten des Doods" me Biosccos - •im Jovinciaal NIEUWS. Woensd. 2 April '30. 52e Jrg. tweede blad Waalwijk, 1 April 1930. Raads- hebhen, is mei 7-5 voorste! van B. en W. De Raadhuisplannen, |8 onze lezers uit het gezien jen het t nomen om architect Klijnen een Ie plan, voor 't Raadhuis te laten zonder verdere verbinding, hebben ons bij dit besluit na- neer te leggen, maar blijven ihusschen zeer bejammeren, dat B en W„ noch de raad heeft >D besluiten in te gaan op da meermalen in ons blad naar voren lCht, om èn architect Krop èn architect Küjnen beiden acht te geven voor een nieuw plan. meenden en meenen nog, dat Jrüjk, billijk en niet minder veilig 15 geweest,. had hiermee de Commissie lasseerd en meer algemeene Ljjigtag bereikt, dan met de thans jen beslissing, ondanks de belang- adviezen, die volgens sommigen ,5 Mad zijn gegeven. Ambachts-avondschool. lor het voorloopig bestuur der eniging „Ons Ambachtsonder- voor Waalwijk en Omstreken, !sass® stig'd te Waalwijk, zijn aan den van Onderwijs plannen en motingen toegezonden voor het Ken van een Ambachts-avond- »1 in onze gemeente, tegelijk met tI[de aanvraag aan den Raad der leente Waalwijk. let plan is om de tegenwoordige Iienschool te verbouwen en uit te ien met de woning van den In- deur van politie en lokalen op de i ruimte achter de teekenschool geheel een andere indeeling te en in orde te maken, bedoeling is voorts de huidige ienschool in wezen te laten en uraan toe te voegen practijklessen timmeren, meubelmaken, smeden dectro-techniek, waarvoor vier jttijk-leeraren moeten worden aan- ileld. Als de noodige gelden op de ptingen worden gebracht, zou Wi i den cursus in 1931 begonnen 'A'*liien worden. lok is bijgevoegd een begrooting ir het stichten van een nieuw ge ur, dat dezerzijds om practischë en acieele redenen veel wenschelij- lou worden geacht. WAALWIJKS BELANG. laandagavond werd in de achterzaal hotel Verwiel de algemeene jaar- adering der vereeniging „Waal- s Belang" gehouden, welke vrij bezocht was. dat de voorzitter, de heer van pt, de vergadering had geopend Ie aanwezigen had verwelkomd, rden door den secretaris, den heer Tielen, de notulen der vorige ver lering voorgelezen, welke onveran ti werden goedgekeurd, te voorzitter deelde mede dat een blijven was ontvangen van den heer (lier, waarin hij mededeelde tot zijn tiwezen verhinderd te zijn de verga ng bij te wonen en waarin hij aan ergadering voorstelde een verzoek- i aan Ged. Staten te richten, win op bevordering van een auto «binding tusschen Gorinchem en aalwijk werd aangedrongen. voorzitter achtte het beter dit 'rijven bij de rondvraag te behande- waartoe werd besloten. Jaarverslag. Door den,secretaris werd hierna een hoerig jaarverslag uitgebracht, waar o-a. met bijzondere voldoening werd Ming gemaakt van den bouw van 'I Ziekenhuis, waarvoor de vereeni- •8 zoovele jaren geijverd heft. Een yonder woord van hulde werd daar- i gewijd aan de nagedachtenis van vroegeren voorzitter den heer Ph. roermans. Verder werd de totstand wing van een Ijsbaan gememoreerd berden nog tal van zaken opgesomd 'Wvoor de vereeniging zich in het popen jaar verdienstelijk heeft ge lS't, zooals verbetering weg naar «telberg, de openbare zomer-con- Men, de viering van Koninginnedag, etalage-wedstrijd, viering St. Nico- 'asfeest voor de armen en de kinde- [n enz. Verder ontleenen wij aan het jaar trs'ag dat het ledental wederom was !s'e§en en thans bedroeg 215 leden, donateurs en 6 buitenleden. Het ver- s6 werd beëindigd met een krachtige 'wekking tot de leden om met het be- Jur mede te werken om niet alleen te ouden wat men heeft, maar onze ge- 'ente steeds verder vooruit te bren- n. Veteen hartelijk applaus gaf de ver- dering hare instemming te kennen. J oorz. meende de tolk van alle wwi'zigen te zijn door den secretaris ie zeggen voor zijn als altijd keu 'rzorgd jaarverslag. Bestuursverkiezing. una werd de bestuursverkiezing Ie orde gesteld. De periodiek af- de bestuursleden de heeren M. van Liempt, B. Timmermans-Ver- *e en .Tud. Timmermans Ph.zn., en met nagenoeg algemeene stem- n herkozen en verklaarden zich be- d°m hun benoeming te aanvaarden, erna werden door den voorzitter duttende mededeelingen gedaan, veerst betreffende de Zomerconcerten. es tuur is voornemens zooals dere jaren een viertal muziekgezel schappen uit te noodigen een concert te komen geven om zoodoende met mede werking van de Waalwijksche muziek gezelschappen een behoorlijk zomer- programma te kunnen samenstellen. Het succes van vorige jaren toont dui delijk aan hoe deze concerten op prijs worden gesteld. Weg Roestelberg. De secretaris doet voorlezing van een uitvoerig schrijven dat omtrent deze aangelegenheid aan het gemeentebe stuur van Kaatsheuvel is gericht. Hier in wordt nog eens gewezen op 't twee ledige belang dat voor Kaatsheuvel door den aanleg van dezen weg gediend wordt, eerstens het voorrecht voor de bewoners een harden weg te krijgen en ten tweede een economisch belang door de waardevermeerdering der langs dien weg gelegen gronden, waarvoor 'n wegenbelasting of waardevermeer deringsbelasting zou kunnen worden geheven en waartoe de bewoners van het Loonsch Hoekje zich gaarne be reid hebben verklaard. Verder werd er op gewezen dat het bestuur van Waal wijks Belang de redelijkheid erkende dat ook door Waalwijk in de kosten zou worden bijgedragen, omdat de in gezetenen dier gemeente van het na bije natuurschoon genieten. Op welke basis dit zou geschieden zou een nadere bespreking moeten uitmaken. In elk geval zou men hierbij het standpunt moeten innemen dat voor Waalwijk hieraan geen ander belang verhonden is dan uit een oogpunt van natuur schoon. De voorzitter zegt dat op dit schrijven nog geen antwoord van het gemeente bestuur van Kaatsheuvel is ontvangen Dien morgen heeft spr. zich nog tele fonisch met Kaatsheuvel in verbinding gesteld om te vragen of er nog geen be slissing genomen was. Men had deze aangelegenheid reeds in het Dag. bestuur behandeld, doch een definitief besluit was nog niet ge nomen. Voorloopig blijft het dus af wachten. Rapport Etalagewedstrijd. Door den secretaris wrerd hierna voorlezing gedaan van het rapport uit gebracht door de jury van den laatstge houden etalagewedstrijd. De jury zegt daarin dat de etalages over het alge meen een aangenamen indruk maakten en met smaak en zakelijk inzicht waren geëtaleerd. Veel van het nuttige effect ging echter naar het oordeel der jury verloren door de plaatsing der etalage verlichting die op verschillende plaat sen met open, onbeschermde lampen, op andere plaatsen weer te ver naar achteren was aangebracht, waardoor de artikelen zeer onoordeelkundig, ver licht werden. Vele winkeliers schenen verder te meenen daat in een etalage geen prijzen mogen voorkomen, doch dit is een misvatting; eenvoudige goed verzorgde prijskaartjes zijn zeer aan te bevelen. Voorts constateerde de jury hij enkele winkeliers overdadigheid in de uitgestalde artikelen. De voorzitter meent dat door dit rap port de beteekenis en het zakelijk nut van een etalage-wedstrijd duidelijker zal worden aangetoond. Hij hoopt dat de winkeliers de lessen in dit rapport vervat ter harte zullen nemen en de wenken in practijk zullen brengen. Het is in den tegenwoordigen tijd noodig dat de winkeliers hun volle aandacht aan de etalages besteden. Autobus-diensten. Van de Waalwijksche Winkeliersver- eeniging is een schrijven ingekomen waarin wordt voorgesteld adhaesie te betuigen aan 't adres van de Kamer v. Koophandel inzake de autobusverbin ding met het land van Heusden en Al- tena. Tegelijk met dit schrijven wil de voorzitter nu tevens behandelen het schrijven van den heer Mortier bij de ingekomen stukken genoemd. Het komt den voorzitter voor dat het niet op den weg der winkeliers of van Waalwijks Belang ligt, deze stappen te doen. Het spreekt zoozeer vanzelf dat deze verbinding een specifiek Waal wij ks belang is, dat het onnoodig is dat Waalwijksche organisaties daarop nog eens de aandacht vestigen. Zulks zou zeker niet passen bij de actie van de Kamer van Koophandel die een streek- belang voorstaat. Trouwens zulk een adres aan Ged. Staten kan geen nuttig effect sorteeren, want Ged. Staten kun nen een concessie-aanvrage weigeren of goedkeuren zooals ze wordt inge diend, doch eenige wijziging daarin aanbrengen doen zij niet. Het spreekt vanzelf dat het bestuur van W. B. in déze ook dilligent is geweest, wij ach ten het echter niet in 't belang van de zaak hieraan publiciteit te geven. Wij hebhen goede hoop op een voor onze gemeente bevredigend resultaat. De heer Nieuwkoop, voorzitter der Waalwijksche Winkeliersvereniging, zet nader de bedoeling dezer vereent ging uiteen. Zij meende dat bet zijn nut kon hebben als aan Ged. Staten werd duidelijk gemaakt welke behoefte hier aan deze verbinding met Gorinchem be staat. Vanuit het Land van Heusden en Altena zal men zich met eenzelfde ad res tot Ged. Staten wenden, zoodat van beide zijden de behoefte wordt kenbaar gemaakt. De heer Tielen is ook van meening dat het geen kwaad kon de aandacht van Ged. Staten op de bestaande be hoefte te vestigen. Al is er momenteel nog geen concessieaanvrage voor deze lijn, zoo kan deze nog wel komen en konden Ged. Staten bij de hangende aanvragen hiermede rekening houden. De voorzitter zet nogmaals uiteen waarom een dergelijk adres aan Ged. Staten geen practisch nut kan hebhen. Was er reeds een aanvrage voor een verbinding tusschen Waalwijk en Go rinchem ingediend, dan zou het zeer zeker van nut zijn de behoefte hieraan an- kenbaar te maken, doch waar Ged. Sta ten een concessie-aanvrage inwilligen of verwerpen zooals ze wordt ingediend en hierin geen bijzondere bepalingen of wijzigingen kunnen aanbrengen, heeft op 't oogenblik een actie onzer plaatselijke organisaties geen nut. Wordt besloten in dit stadium van erdere stappen af te zien. Mededeelingen. De voorzitter deelt mede dat hij en den secretaris dien dag een bespreking met een paar heeren hebben gehad over de vestiging eener industrie in Waal wijk. Of succes bereikt is, dient nog te worden afgewacht. Verder heeft het bestuur zijn volle medewerking toegezegd aan het Co mité der Liedertafel „Oefening Vermaak" dat de viering van het 70- jarig bestaan dezer liedertafel voor bereidt. Door den heer Eibers, voorzitter der Waalwijksche IJsclub wordt er op gewezen, dat ondanks 't niet mede werken van Moeder Natuur de balans dezer vereeniging toch kloppend is gekregen. Er is thans eenige moeilijk heid met een der eigenaren en hij vraagt zoo noodig de medewerking van het bestuur van Waalwijks Be lang om de vereeniging over hare moeilijkheden heen te helpen. De Voorzitter zegt dat moeilijkhe den er zijn om te worden opgelost, waaraan het Bestuur gaarne zijn me dewerking wil geven. Ondanks de te genwerking heeft de IJsclub hare be staansmogelijkheid aangetoond. Reeds bij de eerste vorst kon van de baan gebruik gemaakt worden. Tarieven Etalage-verlichting. De heer Adelberg geeft bij de rond vraag in overweging eene actie te voe ren voor prijsverlaging voor de etala ge-verlichting. Dit zou een betere ver lichting der winkels en mogelijk ook het gebruik van lichtreclames in de hand werken. De wet op de winkel sluiting acht hij geen beletsel, want al zijn de winkels gesloten, dan nog is het nuttig de etalages goed te verlich ten. De Voorzitter acht het niet onmo gelijk, dat deze actie succes zou heb ben als inderdaad zou blijken dat het verbruik zou toenemen. Het bestuur zal deze aangelegenheid ter kennis brengen van de lichtbedrijven. Koninginnefeest. De heer Adelberg zegt, dat de laat ste jaren de viering van Koninginne dag uitstekend is geslaagd, alleen de medewerking aan den kinderoptocht mocht grooter zijn. Spr. geeft in over weging de gemeente in wijken te ver deelen en in elke wijk een buurtcom missie te benoemen, die deze optocht mede organiseert. Er zal dan meer sa menwerking komen terwijl een beet e naijver tusschen de verschillende buurten zeker aan den optocht ten goede zal komen. De Voorzitter dankt den heer Adel rg voor zijn aanwijzing, welke het bestuur gaarne in overweging zal ne men. De heer Schambergen wil het orga- niseeren van Volksspelen voor de kin deren aanbevelen. De Voorzitter zegt dat deze reeds een paar jaar geleden gehouden zijn men moet niet uit het oog verliezen dat het effect ten opzichte van het vreemdelingenverkeer van een optocht in de straat veel grooter is dan bij kinderspelen, welke laatste het be stuur ook veel werk bezorgen. Verbreeding Grootestraat. De heer W. Hens zegt het ingezon den stuk in de Echo te hebben gele den, waarin de winkeliers klagen over stof in hun etalages, veroorzaakt door de zandkuilen, die na het rooien der boomen in de Grootestraat zijn ach tergebleven. De schilders ondervinden hiervan echter nog veel meer last. Zij krijgen nu tal van opdrachten om de gevels die nu in het zicht geko zijn te verven, doch zij kunnen ner gens aan beginnen zoolang men deze kuilen zoo laat liggen. Het mooiste is, dat men met het herstellen vau het trottoir juist aan den anderen kant begonnen is. Aan den kant waar de boomen gerooid zijn, zal men dus nog lang met de kuilen moeten blijven zit ten. Besloten wordt een schrijven aan het gem.-bestuur te richten om deze aangelegenheid onder het oog te zien. Speeltuinen. De heer Adelberg vestigt de aan dacht op een persbericht betreffende den landelijken Bond van Speeltuin- vereenigingen. welke dit jaar zal wor den gesticht en waarbij 84 speeltui nen met 22.000 gezinnen zijn aange sloten. Mogelijk is deze aangelegen heid ook voor onze gemeente van bc- Iang. Het Bestuur zal nader informeeren wat deze Bond zich voorstelt. De heer Schambergen vraagt in dit and of W. B. de oprichting van een gein. sportterrein niet in de hand kon werken, dat mogelijk met een speelterrein voor kinderen kan wor den uitgebreid. De Voorzitter zegt, dat destijds door W.B. volledige plannen voor 'n sportterrein zijn uitgewerkt, doch toen alles gereed was, kwam de mini- sterieele beschikking dat geen subsi dies meer werden gegeven. Zoodra deze bepalingen wat soepeler worden zal het bestuur dilligent zijn. Eier-, Visch- en Groentenmarkt, De heer Chr. Klerks vraagt of het zijn nut zal kunnen hebben hier een overdekte Eier-, Visch- en Groenten markt te krijgen. In dat geval zou hij het bestuur wel een plan aan de hand willen doen dat gemakkelijk en met niet te hooge kosten zou zijn uit te voeren. De Voorzitter zegt heel gaarne van het plan van den heer Klerkx te wil len kennis nemen, doch hij ziet in de ze markten niet veel toekomst. De eieren gaan naar de groote eiermij nen. Het is in elk geval geen kwestie die hier zoo voetstoots behandeld kan worden. De heer Klerkx zal zijn plan nader net den Voorzitter persoonlijk be spreken. Nadat de voorzitter nog enkele vra gen uit de vergadering had beant woord, sluit hij onder dankzegging deze geanimeerde vergadering. 99 DE GEWELDIGE CIRCUSFILM komt a.s. Zondag In de OVERTREFT ALLES!! Vrijstelling dienstplicht. Naar het bureau voor militaire zaken ons mededeelt, is aan de navolgende dienstplichtigen der lichting 1931 voor goed vrijstelling van den dienstplicht wegens broederdienst verleend N. J. Blok. P. J. Brekelmans. J. M. Brok. J. B. de Folter. C. G. Hamers. Th. L. Henkelman. W. B. van Herwijnen. H. J. v. d. Heuvel. J. v. Heijst. A. C. v. Huiten. J. H. Kamp. J. W. Kolsteren. H. L. Korthout. L. v. d. Leur. J. A. van Loon. L. van Loon. A. P. G. Mombers. H. J. Pullens. J. A. Raaymakers. P. Treffers. G. J. H. Verhagen. B. v. d. Waals. C. P. v. Weert. Th. G. v. d. Wiel. G. J. J. M. Witlox. L. M. van Woensel. Landoouwliuxsiioudcursus N. C. B. Maandagmorgen werd de laudhouw- Jduisnouacursus, aimer genouuen van wege üen iNG. is., m net raaüüuis van v.in. üaardwijk, gesloten. tegenwoordig waren; de neer van Haaren, aig. seer. v. d. N.C.B., de Edel- aclitb. heer Burg. Moonen, de neer üerw. lieer Pastoor van Erp en de Wel- Eerw. heer Kapelaan Beunen, alsmede het bestuur van den N.C.B. afdeehng Waalwijk. De voorzitter v. d. N.C.B., de heer J. van Loon, opende de bijeenkomst, waarna mej. van Th'iei-Groenestege, de kookleerares, den cursisten verschillen de vragen steide betreffende het op de zen cursus geleerde, omtrent inmaken, Koken, enz. Ook Pastoor van Erp, stelde als gods dienstleeraar eenige vragen. Daar wegens het moeilijke uur de resp. leeraressen en leeraar voor naaien en knippen, gezondheidsleer, het boe renbedrijf e.d. niet aanwezig konden zijn, kwamen de dames er met de ge stelde vragen nogal makkelijk af. De heer van Haaren reikte vervol gens de behaalde diploma's uit, terwijl hij er zijn spijt over uitsprak, dat slechts aan 9 van de 14 dames een di ploma kon worden gegeven, daar ver schillende die lessen die haar van min der belang schenen niet hadden ge volgd. Spr. hoopte, dat dit diploma voor de meisjes van het platteland een grond slag mag zijn voor haar toekomstige taak als degelijke huishoudster. De dames J. van Nooij, H. van den Broek, A. Baaijens, C. v. Woensel, J. v. Veldhoven, M. v. Loon, A. v. Loon, M. Klein en C. v. d. Zanden, hadden met vrucht den geheelen cursus gevolgd en verwierven het diploma. De heer van Loon, vervolgens het woord nemende, dankte allen die aan het welslagen van den cursus hunne medewerking hebben verleend, in het bijzonder den heer van Haaren, secre taris van den N. C. B., door wriens toe doen de cursus in het leven werd geroe pen, den Edelachtb. heer Burgemeester, den ZeerEerw. heer Pastoor van Erp, de dames-leeraressen van Thiel-Groe nestege, Ambags en van Baal en den heer van Rooij, den landbouwonderwij- zer. Ook aan de leerlingen bracht hij lof voor haar vlijt en ambitie, de hoop uitsprekende dat de cursus rijke vruch ten mocht voortbrengen. Tot slot sprak de Edelachtb. heer Burgemeester er zijn genoegen over uit, dat hij bij deze sluiting tegenwoordig kon zijn. Als geboren en getogen Bra- hanter, zegt Spr., houd ik van den boer, omdat hij de drager is van die prachtige Brabantsche deugden, als eenvoud, werkzaamheid, soberheid en trouw aan zijn woord. Daarom zal ik steeds mijn beste krachten wijden aan den vooruitgang van den boerenstand en stel ik iedere poging daartoe door anderen ondernomen -op hoogen prijs. Er is wel geen bedrijf als juist de boer derij, waarin de vrouw zoo actief deel neemt aan den gang van zaken en daar om kan deze cursus, die bedoelt goede boerinnen te kweeken, niet anders dan zeer bevorderlijk zijn aan het welzijn van den boerenstand. Spr. hoopt dan ook dat deze cursus niet de laatste op dit gebied zal zijn en hij in de toekomst nog door meerdere zal worden gevolgd. Het gezelschap werd nog even door den fotograaf vereeuwigd, waarmee de plechtigheid een einde nam. Gemeentelijke Teekenschool. Maandag nau ue siutung plaats van den cuisus 1929 19d0 der Q-.meerite Teekenschool. Ue heer M. A. van Llempl, die mei de heeren Tielen en Hens van de Commissie van Toeztcni legenwoordig was, wees de jongelui er op dat de tijd zoo snel vhegi, zoodat inen wel een goed en aa..koaar gebruik mag maken van de kort loegcmeien ge tegenheid om zich voor 'i later leven ie Dekwamen. hij vesngde er de aandacht op dat door samenwerking van rijk, gemeente, duecteur en leeraren hier een prachi- gelcgcnheid ls gtscnapen om kennis op ie doen d.e voor de loekumsï van grooi nut kan zijrr en spoorde de jongeiu! aan om ook ln de a.s, tusi periode niet anes te laten rusten, maar nei geleerde m de pracujk loe ie passen en ie onüerhuuaen. iniusschen is het ncm aangenaam van den directeur ie vernemen dat ny over 't algemeen zeer tevreden is over gediag en vlijt der leerlingen, ai zijn cr ook onlofLtyke uitzonderingen, aal zijn er dus, zoo zegt ntj die den schraal toegemeten lijd, misoruiken. Laat men zich daaraan dus niet spiegelen. Voorts is hel nem aangenaam in de gelegenheid te zijn namens 't gemeenie- oesiuur en de commissie een juoiieum ie herdenken. juff.ouw van Disseidorp is op dezen dag 25 jaar scnoonmaakstei"Coi giergc der scnooi. Het is een bescnetücn lunette aan deze inrichting, maar de neiüenktng van een jubileum bchoelt niet atgerneten te woruen naar de hoe grootheid der betrekking, maar wd naar de wijze waarop ate steeds is vervuld. En met genoegen kan hy constateeren, dat jufbouw van Utsset- uorp, die steeQs met alien ijver en slipte nauwgezetneid neet» waarge nomen, waasvoor hij haar gaarne een woord van waaideuing en dank orengt. Namens gemeentebestuur en commissie leuciteert hy hèkar van harte en biedt haar vervolgens een enveloppe aan haar door üe gemeente geschonken Daverend applaus gal aher in stemming met acze woiuen le kennen. Tevoien was Mcj. v. U. reeds ge comphroenteerd door Directeur, leeta ien en leerlingen, de eersten hadden haar een mooie eikenhouten taiet, de laatsten n mooie hanglamp aangeDoden Wy sluiten ons gaarne aan oy de vele waardeerende lchcaaUts, cue de jubitarcsse mocnt ontvangen. Daarna werd overgegaan iot uitrei king der pryzert, die Dcnaaiü werden ais volgt le klas; le prijs J. Bossers, Waal wijk, 2e pr. Willem Snels, Waspik, 3e pr. Corneiis Aarts, Waalwijk; diploma: Willi., van Wijk, Nieuwkuijk, Bertus v Heesch, Kaatsheuvel, Jozef Zeegers Waalwijk. 2e klas, bouwkunde; le pr. Antoon Boot, Waalwijk, 2e pr. Godefriedus de Bont, Nieuwkuijk, 2e pr. Paulus de Vruchte, Waalwijk; diploma; Hendrik Blankers, Nieuwkuijk. 3e klas, bouwkunde: 2e prijs Joh. v Heesch, Kaatsheuvel. 4e klas, bouwkunde: le pr. Martinus v. d. Bogaert, Waalwijk, 2e pr. Gabriël Boot, Waalwijk, 3e pr. Marinus v. Loon: Drunen. 5e klas, bouwkunde2e pr. Josephus de Bont, Waspik, 2e pr. Jan Westen- burger, Waalwijk; diploma: Gozen Kooijmans, Sprang. 2e klas, machine-teekenen: le pr. Jan van Delft, Drunen, 2e pr. Hendrik van Heijst, Waalwijk, 3e pr. Antoon Pulles, Elshoutdiploma: Frans van Delft, Drunen. 4e klas, machine-teekenen: le prijs Martinus van Delft, Drunen; diploma: Piet Kuijpers, Drunen. 5e klas: 2e prijs: Martinus Alewijn, Waalwijk, 2e pr. Adrianus v .d. Ven, Waalwijk; diploma: Paulus van Enge len, Waalwijk en Antoon Kuijpers, Drunen. 2e klas, schilders: 3e pr. Corneiis v. Caem, Sprang; diploma: Jos van Delft, Drunen en Antoon Montens, Waspik. 4e klas: le prijs Norbertus de Wit, Drunen. 5e klas: 2e prijs Piet de Groot, Ca- pelle. 2e klas, schoenmakers: 2e pr. Mari nus Kogels, Waalwijk; diploma: Jaco bus Roestenberg, Kaatsheuvel. 3e klas, schoenmakers2e pr. Mathieu Schapendonk, Waalwijk; diploma: An toon Glaudemans, Waalwijk en Hen drik de Leur, Waalwijk. 4e klas, schoenmakers: le prijs Jan van Venroy, Drunen, 2e pr. Jan Klerks, Waalwijk, 2e pr. Jan Vesters, Kaats heuvel. 5e klas, schoenmakers: ie prijs Cor Adriaanse, Waalwijk. Einddiploma Afd. Bouwkunde: Josephus de Bont, Nieuwkuijk, Gozen Kooijmans, Sprang, Abraham Konings, Capelle, Jan Wes- tenhurger, Waalwijk. Machine-bankwerkerMartinus Ale wijn, Waalwijk, Paulus van Engelen, Waalwijk, Antoon Kuijpers, Drunen, Leonardus Krielaars, Waalwijk, Adria- rtus v. d. Ven, Waalwijk. Teekenen aan schilders: Piet de Groot, Capelle. Teek enen aan schoenmakers: Corn. Adriaanse, Waalwijk. Algem. Groene Kruis. Maandagavond werd in het Wijkee- gebouw in de M' v. Coolhstraat een algemeene vergadering gehouden van het Algemeene Groene Kruis. De voorzitter, de heer van Gent, heette allen welkom en constateerde met genoegen, dat zooveien, vooral dames waren opgekomen. Deze verga dering is beiegd krachtens besluit van de algemeene vergadering in Januari tr.nelr.de de voorstellen van den heer Bartog c.s. to? wijziging der Statuten te bthandeien. Ook van den heer Muijs is een voorstel ingekomen, dat echter niet door de vereischie 20 leden mede onds rfeekend is, doch alleen door den voorsteller, zoodat dit niet in behan deling zou kunnen komen. Het voorste! Hartog c s. is echter het mees? verstrekkende, zoodat dit het eerst in behandeling komt Daar da heer Muijs voorstelt de Statuten ongewijzigd te laten treedt, wanneer het voorstel Hartog c.s. eventueel mocht worden afgestemd, dit voorstei automatisch in wetking Het voorste! van den heer Hartog c.s. gaat naar het oordeel van het be stuur te ver. G en enkele maal is in het 16—jarig bestaan van het Groene <tuis gebleken dat Statuien wijziging noodig was Oadanks de oprichting van het Wit- Gele Kruis heeft het Groene Kruis ztch gehandhaafd het ledental iszeifs het laatste jaar met 10 pCf toegeno men. Ook de fharicieele toestand is kerngezond. Mert mag met voldoening constateeren, dat het Waalwijksche Groene K'uis een sieraad is onder de Groene Kruizen in Brab tnt. Het be- stuur kan zich dan ook niet met de voorgestelde statutenwijziging veree- nigen, Nog even brengt de voorzitter de kwestie van tarief— ht ffing ter sprake, waarna hij de hoop uitspreek? dat de gedachtenwlsselingen een gangenaam karakter zullen dragen. Ds secretaris de heer Wildeman leest vervolgens de notulen voor die zonder aanmerkingen worden goedge keurd. De heer v. Wai verzocht mede- deelirig ie willen doen van het voor- stel Hartog. daar dit niei op de agenda is vermeid en er hem dus niets van bekend is De heer Hartog stelt voor de ver- gadering te schorsen, teneinde eerst zijn voorstellen te publiceeren of ter visie te ieggen en een nieuwe verga- dering voor behandeling dezer voor stellen uit te schrijven. Dit voorstei wordt verworpen zoodat de voorge stelde statuten—wijziging direct in be handeling komt. De door den heer Hartog c.s. voor gestelde wijzigingen beoogen voorna melijk wijzigingen van art 8 in dier voe«e, dat het bestuur in piaats van uit 9 uit 5 leden, waaronder minstens l dame zal bestaan, waaraan zou wor den toegevoegd een commissie van 3 dames, waarvan het vrouwelijk be stuurslid voorzitster is teneinde met het verplegend personeel de interne aangelegenheden te behandelen. Vervolgers wenschen de voorstel lers den voorzitter van het Groene K=uis, telkens voor den tijd van een jaar benoemd te zien door de alge meene vergadering en niet zooals thans geschiedt door het Bestuur en het Oag Bestuur wenschi men te doen bestaan uit voorzitter, secretaris en eennie.gmeester, integenstelling met de Swuten die bepalen, dat de voorzitter en s< cretaris de vereeniging vertegen woordigen Door de heeren Hartog er» van der Waarden wordt ieder een zter uitge breide toelichting op deze voorstellen gegeven. Het amendement van den heer v. d. Wat, die het bestuur wii laten uit sterven tot 5 iedtn indien de voor stellen worden aangenomen, wordt niet gesteund, zoodat hierover geen stemming kan piaats hebben. Vervolgens wordt overgegaan tot paragraafsgewijze behandeling en stem ming over de voorstellen Hartog c.s. Het voorstel het bestuur te doen bestaan uit 5 leden, wordt verworpen met 33 tegen 25 stemmen. Ook de andere voorstellen der heeren Hartog es. weiden afgestemd. Het bestuur had daarop een tegen voorstel waarbij de bevoegdheden van hst bestuur cemgszins werden beperkt voortaan minstens 1 dame in het bestuur zal zitting hebben en jaarlijks '/3 gedeelte der bestuursleden zal aftreden, welke herkiesbaar zijn. In stemming gebracht werd dit voorstel aangenomen. Hierna werd de vergadering met een dankwoord van den voorzitter gesloten. lubileum bij de Fa. J. Blok.v. Heijst Waalwijk. Vrijdag 28 Maart herdacht de heer Bi uurmijn den dag dat hij voor 25 jaar als eerste klas schoenmaker in dienst trad bij de Fa. J. Blok—van Heijst te Waalwijk. Na afl iop der werkzaamheden werd de jubilaris door den oudsten firmant den heer A. Blok ook namens zijn mede-firmanten hartelijk toegesproken memoreerend dat dit jubileum zoo merkwaardig ls omdat de beer Bruur- mijn nimmer een dag heeft verzuimd. Als blijk var. waardeering werd den jubilaris een gouden horloge met ketting overhandigd Bedrijfsautohouders. A.s. Maandagavond zal in „Musis Sacrum" wederom een propaganda- vergadering worden georganiseerd vanwege den Bond van Bedrijfsauto houders in Nederland. Het Bestuur van 't district „Noord- Brabant-Midden" heeft zich door de geringe belangstelling op de eerste bijeenkomst alhier niet laten ontmoe digen. Het was er van overtuigd, dat ook hier de houders van bedrijfs auto's het nut dezer organisatie zou den inzien en bij een betere voorberei ding der propaganda-vergadering 'n even drukke opkomst mag worden verwacht als overal elders het geval

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5