Nieuws uit Kaatsheuvel. DE ZONDERLING Sproeten komen vroeg in keer merk „De Beer' Is goed voor 't leer Sprutol. Bij alle Drogisten ATTENTIE, Geïllustreerd Zondagsblad DRÜNEN. Werd in 'n vorig nummer m on ölad melding gemaakt, ais zou t| jn de schoenindustrie zeer stap wjj vernemen thans uit betrouw bron, dat alhier up het uogenDuk de schoenindustrie groo e diukte tischl. Bijna alle fabrieken hchhen veel others, welke ze niet op tijd pnen klaar ktijgtn, en alwaar steeds meer snksieis en knechts «viaagü woiden, is hij een paai pikanten overweikveigunntng aan- liVfaagd, wat uok lumiadels is toe- (liaan Dus wei een bewijs, dat het nee! wat levendiger is geworden. Door de Oebr. Spee alhier is Hierom een schoentaonek in werking sleid in nel pand bij K, Bpee. L Tegen den voerman M. is ioces-verhaal opgemaakt, omdat hij Kt paard en wagen over een onbe- raakten overweg reed, terwijl de itin naderde. De machinist wist tijdig te stop pa en voorkwam een aanrijding. - Onder leiding van den aannemer de Bont uit Nieuwkuik ondergaat iié Elshout met aangrenzende har- loniezaal een verbouwing. Hierdoor wordt meer ruimte ver- iiegen en een interieur, aanpassend u de eiscben des tijds. Voor de a.s. kermis moet deze ver- itiiwing voltooid zijn. - Naar wij vernemen zal de Stoom- nivelfabriek alhier op 17 October i.s. haar 25-jarig bestaan herdenken. Het ligt in de bedoeling dit feit op «dige wijze te herdenken. N1EU\VKUIK. Ooze dorpsgenoot de mge heer M Hornman slaagde dezei Dgen voor het diploma Godsdienst amis A. Den gestaagde proficiat. - Aan het postkantoor alhier werd idurende de afgeloopen maand vooi Rijkspostspaarbank ingelego 12198 29, terugbetaald f 2.795.95. - Ter gemeente secretarie zijn al- itr kosteloos veiki^baar formulieren de aanvragen van jacht en visch- icien voor het nieuwe seizoen. VLIJMEN. Dinsdagavond hield de llmmieevcreeniglng Nut en Sport, eet iigcmeenc ledenvergadeiing in 't calé Boom. Mei meeiderheid van Mmen werd beslist de vereenigtng teumbinden en het aanwezige mate- onaeding te veikoopen en de luta te deelen. - Dinsdagavond hield de R.K.W.V M aigtmeene ledenvergadering In 't "Wtttchuls. De Voorznier Ant. v. jjtlen opende de vergadering mei Kii ckristeiijken groet en na een korte itidutg gat hij het woord aan den mL. van den Gnendt, diealssecr. enoiuicn voorlas der vorige verga bing. Üe Commissie voor het nazien to rekening bracht rapport uit dat he In orde was bevonden met eei 'Md van dartk aan den secr. dn '«ten en bescneiden accuraat hao |etiouden. Daarna kreeg het wooro lieer Hoogers, die spiak over het itkenfonüs. Spr. deelde mede, dat bij «tle door het fonds zou worden ilaald 1 00°/q der doktersrekeningen SD°/0 voor specialistische hulp dai picmie bedraagt 20 ct. per peisoon, «k vuor kinderen boven de 16 jaai "daar beneden 5 cent, toi een m«x - 'w van 3 kinderen Kostgangers 30 per peisoon. Het gcbeele gezn M dan verzekerd zijn. Voor het verplegirigsfonds bedraagt piemie 5 cent per persoon, ook wen de 16 jaar met een maximum kinderen, üe zlekenhuisverple "g aal worden vergoed voor f75 jaar per persoon. OOSTERHOUT. Naar wij vernemen door bemiddeling van de vereeni- .Oosterhout Vooruit" een groob ,üojt grond aangekocht, gelegen langs Wiihelminakanaal, ach'er het café den heer P. v. d Elshout aan oredaschen weg. ,UP dit terrein zal een fabriek ver Zen die speciaal gebaseerd is op de JMructie van auto-aanhangwagens Nader vernemen wij nog dat ook begonnen worden met den bouw de caramelfabriek der fi ma Jigholt en Huijsman uit Rotterdam van de gemeente 2000 M2. heeft °cnt ook gelegen aan het Wilhel «anaal nabij de zeemleerfabriek »trr|W?"5e 'ran8ac,ie in hoofdzaak tot stand gebracht door den heer blooimakers. Men ffloet zijne advertenties en In een blad dat veel spreid en ook gelezen wordt. Kaatsheuvel, 4 April '30. Aan de gevolgen overleden. In het groot Ziekenhuis te 's Bosch is de varkenskoopman L. Versteeg, die op Woensdag 10 Mrt. alhier door de auto van den heer v. G. uit Waalwijk werd overreden en behalve dat hij eenige ribben en een sleutelbeen brak, ook nog inwendig werd gekneusd, aan de gevolgen overleden. J Gesloten. Woensdagmorgen zijn de studenten van het Missiehuis St. Antonius van de Paters van de H. Familie alhier plotseling op vacantie gegaan. De oor zaak hiervan moet gezoent worden in het feit, dat sinds enkele dagen een huidziekte onder de jongens gecon stateerd werd, om welker bestrijding tegen te gaan de huisdokter heter oordeelde dat de nog niet aangetaste studenten met onbepaald verlox huis waarts gingen. Een lö-tal jongens zijn iter behandeling aihier achter geble ven. R.K. Doktersfonds. Op Maandag 7 April om half 8 wordt in den U.K. Gildenbond een al- gemeene vergadering gehouden van net R.K. Doktersfonds. De vergade ring is voor iedereen toegankelijk. Agenda 1. Opening. 2. Mededeelingen der gevoerde be sprekingen met de plaatselijke ge- neesheeren. 3. Voorstel van het bestuur om voor sommige gezinnen een kleine contributieverhooging in te voeren, in verband met de besprekingen met de geneesheeren. Dit voorstel wordt toe gelicht door den administrateur. 4. Spreekbeurt van den heer Hen driks, Secr. van de R.K. Ziekenlonds- Centrale. Onderwerp: „Waarom het R.K. Werkliedenverbond de overeen komst met de Maatsch. tot Bevord. der Geneeskunde niet teekende". 5. Rondvraag en sluiting. \jNieuwe Meisjesschool. Voorloopig in de klassen der oude Zusterschool is Dinsdag 1 April de nieuwe Meisjesschool, die eerlang in de Telefoonstr. zal verrijzen, geopend. 180 kinderen zijn voor deze school aangewezen. Tot Hoofd dezer school is benoemd de Eerw. Zuster Florentia uit Oud-Vosmeer, tot onderwijzeres sen de Eerw. Zuster Hubertine uit Mierlo, de dames J. Loontjes en M. Dieltjes alhier en M. Roestenberg uit Gemert. Onze klokken. Zooals we reeds vorige week meld den zijn onze nieuwe torenklokken ge reed en door den Zeer Eerw. Zeer Gel. Heer Dr. Snijers, professor in de Mu ziekgeschiedenis te Amsterdam, ge keurd en goed gevonden. Vermoede lijk zullen de klokken in de Paasch- week alhier door Z.D.H. Mgr. A. Die pen gewijd worden om daarna in de torens te worden opgeheschen. De firma Elderhout zal hierna de electr. luidinstallatie aanbrengen, zoodat alles voor het feest van onzen Hoog Eerw. Heer pastoor gereed zal zijn. Sluiting Landbouw-huishoudcursus. Maandagmorgen had in het patro naat de sluiting plaats van den land bouw-huishoudcursus, door de N. C. B. alhier gegeven. Tegenwoordig wa ren de heer P. J. v. Haaren, Algem. Secr. van de N.C.B., de HoogEerw. heer Pastoor Mgr. W. Volker,.de Zeer- i Eerw. Heer Pastoor J. v. Enschot, het Dag. Bestuur der gemeente, het plaat selijk bestuur van den boerenbond, Mej. Groenensteeg, leerares en de hee- ren Leenaarts en Teurlings, leeraren aan den cursus, met vele belangstel lende ouders der cursisten. De heer G. Kleijn, voorzitter der afdeeling, sprak een woord van welkom, waarna de heer v. Haaren een enkel woord sprak ter inleiding, wat deze officieele sluiting beoogde. De dames-cursisten werden daarop achtereenvolgens door door de heeren Leenaarts en Teurlings en Mej. Groenensteeg ondervraagd over veevoeding, huisvesting van hoenders en bewaren en bereiding van levensmiddelen. De heer v. Haaren hield daarna een korte toespraak waarin hij de aanwe zigen op de werking van den N.C.B. wees en hunne belangstelling daar voor vroeg. Hij sprak tot de moeders en de cursisten een kort woord van raad en opwekking, waarna hij over ging tot het uitreiken der diploma's aan alle 17 cursisten. De Weled.achtb. heer Burgemeester complimenteerde de dames en gaf haar de beste wenschen voor de toe komst. De heer G. Kleijn dankte den heer v. Haaren en de N.C.B. voor hunne be moeiingen en allen die hadden meege werkt voor 't welslagen van den cur sus. Mej. C. Hengstmengel hield een passende toespraak waarin zij nie mand met hare complimentjes vergat. 't Kerklokje komt alleen in Kaatsheuvel—Loon—op—Zand in meer dan 1200 huisgezinnen. BURGERLIJKE STAND. LOON-OP-ZAND. Van 16—31 Maart 1930. Geboren Elisabeth Johanna 4.v. C. J. van Loon en J. H. Beereys. Johanna Josepha d.v. P. J. van Wanrooy eu C. van Wanrooy. Maria Johanna Jo sepha d.v. C. van Rooy en P. Vugts. Adrianus Gerardus Josephus z.v. M. J. Broeders en H. v. d. Broek. Maria Johanna d.v. W. van Wanrooy en P. van Gulik. Cornelia Johanna j Theresia d.v. J. C. Fijneman en A. C. Bruystens. Petronella Alida Jose- fa d.v. N. J. Klijn en Jac. Le Brun. Maria Gerdina d.v. H. van Campen en J. Nieuwenhuyzen. Antonia Adri- ana d.v. W. H. Kerst en L. A. van der Schans. Antoinetta Adriana Jose- phina d.v. C. L. van Son en J. M. 0. Coolen. Woutrina d.v. W. A. Dek kers en A. S. Nieuwenhuyzen. Wil- helmina Antonetta Francyna d.v. J. j P. J. Aerts en C. A. Toethuis. Heu- rica Antonia d.v. J. A. J. Snoeren en A. Verduin. Lucas Johannes Jo seph z.v. J. Brent en J. P, Valk. Trijntje d.v. A. Tiemersma en D. Smidstra. Gerardus z.v. A. Trom melen en K. Senge. Overleden Huibert Nieuwenhuyzen, oud 23 j. Maria Johanna van Wanrooy, oud 7 dagen. Catharina Wilhelmina Damen, oud 5 maanden. Gehuwd: Geene. Vertrokken personen: Clara Cohen, naar Arnhem. Hen- rikus A. Lurvink, naar Arnhem. Anna M. Oomen, naar Alkemade. Wilhelmus v. d. Heijden en gezin, n. Tilburg. Alowysius M. A. van Ros- sum, naar Raamsdonk. Princesse W. S. Kalker naar Gorinchem. Jo hannes M. Schoondermark, naar Sprang-Capelle. - Cornelius W. Wou ters en gezin, naar 's-Gravenhage. Waltherus J. v. d. Velden, naar Val- kenswaard. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Maart 1930. Geboren: Johanna d.v. H. Mouthaan en A. Blom. Jenneke Christina d.v. J. v. Meer en C. Verduijn. Ida d.v. C. Nieuwenhuizen en C. J. van Zeist. Anna Agnita Jacoba d.v J. Heurter en A. A. van Peer. Pieter Nicolaas z.v. P. C. Bakkeren en G. J. Dekkers. Pieter z.v. A. H. Spiermgs en C. Ros. Sebrecht z.v. J. Vos en N. A. Timmers. Bernardina Gerda d.v. W. J. v. Willigenhurg en H. Kistema- ker. Gehuwd J. M. Schoondermark, oud 24 j. en C. v. Thielen, oud 21 j. Overleden: J. v. Oosterhout, oud 6 weken z.v. C. v. Oosterhout en A. M. v. Drunen. Marinus de Rooy, oud 05 j., echtg. van F. de Rooy. D. J. Westerink, oud 36 j., echtg. van W. Vos. P. C. Bakkeren, oud 10 d., z.v. P. C. Bakke ren en G. J. Dekkers. WASPIK. Over de maand Maart. Geboren: Adrianus J. z.v. Adrianus de Klijn en Cornelia A. C. Zwaans. Huiber- dina C. d.v. Petrus J. Langermans en Maria A. Oome. Cornelia d.v. Ma rinus van Beveren en Johanna van Dijk. Wilhelmus A. z.v. Hubertus A. van Strien en Cornelia J. Schmitz. Overleden: Pieter Josephus Gommers, 1 jaar. Anna M. Th. de Klijn, 1 maand. RAAMSDONK. Van 22—28 Maart 1930. Geboren: J. A. z.v. A. A. Joore-Vissers. J. H. z.v. C. B. Berkhof-Kuijpers. A. A. M. z.v. G. R. Vermeer-van Kappel. R. J. d.v. C. P. A. Schipperen-van Seters. C. P. M. z.v. A. C. van Don- gen-Brouwers. P. J. d.v. J. Blom- Snijders. Overleden: J. H. Berkhof, oud 1 dag. J. P. Witte, oud 4 jaren. Van 6 Maart3 April 1930. Ingekomen Aa. J. de Bruijn, van Rotterdam v. d. Hiltstr. 22a npar G 32a. Jac. A. Corré, van Sittard naar LI. C. Steenhagen, van Oosterhout Steelho- venstr. K 183 naar G 127. Ma. A. C. Welters, van Roosteren Oud Roos teren 140 naar J 71. Joh. P. J. H. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 3 April '30 Aan 't solistenconcours der Heusden- sche Fanfare op den 2en Paascftdag wordt van de R K. Fanfare deelgenomen door de heeien A. v. Bladel (trombone 3e afd.)Jac. van Diem (bugle 2e aid en |ac. Timmermas (Piston 1ste afd.) In de vergadering van „Heus- dens Belang" weid o.m. degedeeld, dat de voorber. werkzaamheden om tot oprichting van een Ziekenfonds te komen nog niet beëindigd zijn. omdat alle inlichtingen nog met zijn binnen gekomen. Op voorstel van den heer A Baaijens zal een lijst circuietren om handteekeningen te bekomen om spoe. dig een waterleiding te verkrijgen In de commissie om de rekeningen na te zien werden benoemd de heeren A. Baaijens, Th. v. Hooff en A. v. Dijk. De verpachting der Koescharen op de Waard, die 't vorig jaar f 1Ü0 golden brachten nu slechts op f50 f 60. zoodat vele scharen zijn op gehouden. De Tentoonstelling op de Nuts- teekenschool zal plaats hebben 12 April des namiddags van 3 4 en van 6 7 uur. waarna de prijsuitdeeling plaats heeft. In de gisteravond gehouden verga, dering van .Frisch gezongen* (kinder koor) werden tot bestuur gekozen de heer Den Besten (Voorz.), de heer Hus, (Secretaris), de heer Verloop (Penningm.) en de dames Kramer en Maasen. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Petrus Antonius z.v. Alphonsus J. de Kort en Maria W. Klerkx. Adri ana Cornelia d.v. Adrianus F. van Riel en Adriana C. van der Sanden. Overleden: Wilhelmina v. d. Pennen, oud 56 j., echtgen. van Arnoldus van Loon. Arend Willem Wendte, oud 77 j., echtg. van Alida W. Reith. Anto- nette J. ten Haaff, oud 6 maanden. Huwely ks-aangif ten Jacobus A. Pullens, 33 j., wonende te Waalwijk en Wilhelmina A. van Balkom, oud 27 j., wonende te Til burg. Gehuwd Geene. Ingekomen personen: Simon H. van Westing, van Groote Broek. Cornelius Korthout en ge zin, van Loon-op-Zand. Gerarda W. A. Honkus, van Renkum. Otto Helbing en gezin, van Hochheim Did. Georg Sawatzki van Stadt Wezel. Reinhold Schlaak van Theuernitz Did. Willem G. E. van Dijk en echtgen., van Heusden. Martina F. M. Somers, van Tilburg. Gerardus C. van Delft, van Groesbeek. Ge rardus A. v. d. Laan, van Hillegom. Jan v. d. Berg, van Rotterdam. het voorjaar, koop tijuig een pot Burger, van Waspik A 39 naar D 12. P. C. Spuijbroek, van Avenhorn A 44 naar D 8. Ma. Koeken, van Delft Or. Plantage 79 naar J 43. W. B. van der Laan, van Waddinxveen H 53 naar G 13. Andr. J. Legerstee, j van Bergen-op-Zoom naar J 15. A. j W. Vreugde, van Geertruidenberg i Dordschestr. A 29 naar E 80. C. j NieuwJand en gezin, van Utrecht Ha- zelaarstraat 30 naar J 107. G. van Geel, van Zevenbergen D 20 naar D 88. Ja. Kouwenberg, van Boekei B I 33 naar C 26. Sa. Kusters, van Schijndel B 201 naar J 43. Me. van Harberden, van Hedel Hoogstr. 129 naar M 47. Ma. A. A. van Dongen, van Tilburg Korenbloemstraat 146 naar G 71. Ha. P. Olislagers, van Rotterdam Feyenoorddijk 23b naar aan boord. Ma. G. Bakkeren, van Vreeswijk Pr. H. School A 5 naar aan boord. Vertrokken: Arn. Oomen, van K 44 naar Ooster hout A 537. M. Th. van Schijndel, van J 22 naar Tilburg Enschotsche- straat 213. Mart. A. Heijblom, van M 32 naar Eindhoven Zeelst. Gorna. W. Heyblom, van M 32 naar Dussen A 91. C. Hommel, van E 24 naar Veldhoven Hoogstr. 4a. Tha. Bek kers, van C 26 naar Boekei Liefdege sticht. J. P. Vermeulen, van F 20 naar Rotterdam aan boord „Arti". BINNENLAND, Prinses Juliana. Naar de N.T.C. uit welingelichte bron vernam zou binnenkort de v. r- loving tegemoet zijn te zien van Prinses Juliana met Prins Wilhelm Ernst von Erbach Sctiönberg. Het geslacht Erbach stamt reeds uit de 14e eeuw en leert thans nog voort in de provincie Siarkenburg (Hessen), waar ook Prins Wilhelm geboren is. (Het is niet de eerste keer, dat in de Nederlandsche pers sprake is van een verloving van Prinses Juliana met P. ins Wilhelm von Erbach Schö tberg). Wij verzoeken medewerkers, bericht gevers enz. zich een beetje te matigen wat betreft de lengie hunner bijdragen. Er komt op deze manier een chronisch gebrek aan plaatsruimte en er moet dikwijis heel veel blijven liggen, vooral ook bij de voortdurende toename onzer advertenties. Nogmaals, wacht niet tot het laatst met de inzending der copie van een en ander. Wat Donderdag kan, steile men niet uit tot Vrijdag. Redactie en Administratie. GRATIS PREMIES ,i> Houdt V van lezen? Dan moet D niet nalaten het nieuwe vervolgverhaal met bovenstaanden titel te lezen !n het Het zal V van het begin tot het einde boeien. Ziet U liever veel foto's? Ook dan moet U zich abonneeren op onze Illustratie, want elke afleve ring bevat een schat van Interessante foto's van overal. Onze Illustratie vormt per jaar een forscb boekdeel van 832 pagina's met duizenden foto's, vele lange verhalen en kortere novellen. De abonnementsprijs bedraagt slechts: et. p. I mnd. 85 ct, fr. p. p. Wij zenden aan alle ntenwe abonné's, die een kwartaal vooruit betalen, de Maart-nummers gratis en daarenboven een boekwerk: De Kleine Gouvernante. Zendt aan de uitgevers dezer courant postwis sel of onderstaand bestel bil jet. 1 Ondergeteekende wensebt een abonnement on het geïllustreerd zondagsblad. tagon den la Dw advertentie eenoemden nrUs. WH gratis eenden de Maartnummers en het nrerotehoek. HAAM: APBXSi, WHHHOMBn ilHttlhQyumi m ui

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 7