Nieuws uit Kaatsheuvel. W Ba Marktberichten. A Nieuwe Telefoonaansluitingen. Aan het Intercom, net zijn alhier aangesloten J. Kemmeren, Hil Schoeniabrikant onder No. 84. J. C. Hamers, Hjlschestr. Schoen fabrikant onder No. 85. W. de Qraaf Gillis, Verl. Hoofdstr. Veehandel onder No. 86. Kindertoeslagfonds. Dat het kindertoeslagfonds van de R.K. Bond van Schoenfabrikanten al hier nog van belangrijke beteekenisis voor de groote gezinnen moge blijken uit de uitkeeringen die in 1929 aan de huisgezinnen bij de leden van den bond werkzaam geschied zijn. In totaal werd uitgekeerd f 9363.25. Het aantal kinderen waarvan regle mentair uitkeering moest geschieden, varieerde van 222, 262. Uitbreiding. Krachtens de Hinderwet is verlof aangevraagd om uitbreiding van de bestaande stoomschoenfabriek door C. Hamers, Hilschestraat alhier. Patronaat. Ruim 25 jongens van die Zondag j.l. hunne plechtige H. Communie deden, gaven zich op als nieuwe leden van ons R.K. Jongenspatronaat. Electrlcitelt. in de vergadering der Qem. Qas en Electr. commissie deze week gehouden is besloten een tweede provisorium bij te bouwen in de Qasthuisstr. alhier. In den afgeloopen winter is slechts met kunst en vliegwerk voorkomen, dat we uit het duister gebleven zijn. Door 't tijdig stilleggen van enkele fabrieken, is bereikt, dat de overspanning niet zoo hoog is opgedreven, dat de boel heet brandde. Dit moet natuurlijk in den komenden winter verholpen worden. Als aflossing zal daarom een 2de provisorium worden gebouwd, dat met een 10.000 volt kabel zal gevoed worden. 't Ligt tevens in de bedoeling om het geheele bovengrondsch net in de Hoofdstr. van af de Verl. Hoofdstr. tot goed voorbij de Stationsstr., de Peperstr., de Schoolstr. en de Qast huisstr. tot het daar te bouwen pro visorium ondergrondsch te maken. De z.g. Eifeltjes met bovendraadsnet kun nen dan tevens geruimd worden wat voor 't verkeer in die straten een groot voordeel wordt. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de verlichting in die straten een middenstraatsver lichting wordt aan spanningsdraden. De raad der gemeente zal aan het een en ander nog zijn goedkeuring moeien geven, wat na de adviezen van de commissie wel niet zal uit blijven Afscheid. Dinsdag had het afscheid plaats van de ZeerEerw. Pater Qroen van 't kloos ter der Paters van de H. Familie al hier. Door de afwezigheid der jongens studenten hadden niet die plechtig heden plaats, die men anders had mogen verwachten. Toch was er stemming in den kring van Paters, Broeders en overgebleven studenten, toen de laatste afscheidsliederen weer klinken. Mede aanwezig waren de HoogEerw. Pater Generaal en de Zeer Eerw. Pastoor v. Enschot. Pater Qroen werd tot IJmuiden vergezeld door den ZeerEerw. Pater Overste Beemlnk en Pater Qlaudemans alhier. Pater Qroen maakt de lange reis naar Borneo in tegenstelling met an dere uitzendingen, die gewoonlijk uit meerdere Paters en Broeders bestaan, geheel alleen. SPORT. VOETBAL. WAALWIJK. W.S.C.—WILLEM II 2. Na een kleine rustperiode zal mor gen het le elftal van WSC op eigen terrein een wedstrijd spelen tegen de kampioenen der reserve le klasse van het Zuiden, n.l. het tweede elftal van Willem II uit Tilburg. Een mooie en doelmatige oefenwedstrijd voor WSC en kunnen de spelers eens ken nis maken met de sterkte der reser ves der le klasse Zuid. Morgen zal WSC met eene andere opstelling uitkomen, alsmede met 'n nieuwen speler en laat ons hopen, dat een en ander gunstig zal uitvallen. De wedstrijd zal om half 3 aanvan gen. JULIANA. Juliana 2—Kaatsheuvelsche Boys 1. Deze belangrijke competitiewedstrijd voor de eerste klasse B. V. B. wordt Zondag a.s. op het Julianaterrein gespeeld. Voor Kaatsh. Boys is deze wedstrijd van het grootste belang met het oog op hun kampioenskans en mogen zij geen enkel punt verspelen willen zij deze behouden. De Juliana reserves hebben ook de laatste weken enkele mooie overwinningen behaald en daar nog vijf wedstrijden zijn te spelen kan nog een van de bovenste plaatsen worden ingenomen. Werd in het begin van de competitie op 't Kaatsh. terrein verloren moge dit een aansporing zijn om te trachten op eigen terrein revanche te nemen en zal het aan spanning bij deze ont moeting niet ontbreken. Dat er voor deze wedstrijd groote belangstelling bestaat is te begrijpen en zullen daar anders geen belangrijke wedstrijden in onze plaats worden gespeeld vele voetballiefhebbers aanwezig zijn. Aanvang om 2 uur. DRUNEN. A.s. Zondag speelt onze voetbalver een. „Sporters" op eigen terrein een vriendschappelijken wedstrijd tegen D.O.S. uit 's-Bosch. KORFBAL. N.E.O., SPRANG. Onze Korfbalvereen. „N.E.O." gaat Zaterdagmiddag naar Tilburg, om te gen de Korfbalver. „VOLT" aldaar haar eersten competitiewedstrijd te spelen. Flink aangepakt N.E.O.-dames en heeren BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Justinus z.v. Adrianus van Delft en Catharina van Riel. Gerardus Godefridus z.v. Augustinus A. Pul lens en Dymphna M. Kampen. Hen- ricus G. E. z.v. Henri H. Stassar en Adriana Smits. Antonetta Adr. M. d.v. Joannes A. Wanten en Antonetta M. Peijnenburg. Overleden: Johannes Corn. Robben, 3 mnd. Catharina van Herwijnen, 20 j. Huwelijks-aangiften Henricus J. de Werd, 22 j. en Ma ria J. Wagemakers, 20 j. b. w. alh. Martinus J. van Dartel, 20 j., won- te 's Bosch en Cornelia A. Soijer, 20 j., wonende alhier. Johannes Maria Dionisius Poirrieé, 24 j., wonende te Batavia en Louisa Cath. Hub. Maria Smelt, oud 24 j., wonende alh. Gehuwd Leonardus van Willigenburg, 29 Cornelia Kruyf, oud 26 j., wonende te Waalwijk. Ingekomen personen: Johanna van Wijk, van Drunen. Simon Petrus van Leeuwen en echt- genoote van Gouda. Vertrokken personen: Johannes A. L. Schoenmakers en gezin naar s-Bosch. Henriëtte de Haan, naa.r Sprang-Capelle. Hen- drikus W. Pullens, naar Eindhoven. Cornelis A. Cornelissen en echtge- noote naar Apeldoorn. Pieter J. K. Mesker en echtgenoote naar Apel doorn. Conrad Tack naar Loon- op-Zand. Petrus C. v. d. Hoven, n. Tilburg. Johanna W. Brands, n. Tilburg. DRUNEN. Over de maand Maart. Geboren Gerardus z.v. Cornelis M. van Hel- vert-van Olst. Adrianus A. zoon van Mart. Calis-Elshout. Adriana J. d.v. Joh. van Wezel-van Spijk. Petronella A. d.v. Petrus Smits-Ves- ters. Cornelis A. J. z.v. J. Hooij- maaijer-Vissers. Wilhelmus J. z.v. Cornelis van Delft-van Rooij. Hen- drika H. d.v. Petrus van Oers-Mus- ters. Clasina Th. d.v. Hub. van de Wiel-Kivits. Wilhelmina M. d.v. Lambertus H. Lambooij-v. Meteren. Johannes J. z.v. Gerardus van Leest-van Giersbergen. Maria W. d.v. Jac. van Giersbergen-van Gerwen. Adriana d.v. Adrianus v. d. Wiel- Klerks. Antonius J. M. z.v. Lud. van Sluisveld-Peijnenburg. Anto- nia H. d.v. P. van Soelen-van Delft. Johannes J. z.v. Robert van Drunen- Peters. Johanna J. dv. Mart. Smits- v. Helvoirt. Overleden: Anna Maria Klerks, 18 j. Waalwijk, Varkens f 22—f 26 Eieren 4—5 ct. 10 April 1930 AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 5—6'/, uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „La Venenosa", „De verspeelde hoeve". Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder- tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur. Schietoefening van het Gilde St. Crispijn en Crispinianus. Zondag 6 en 8'/a uur. Witte Bioscoop, „Hulpkreten in het luchtruim", „De remplacant". Zondag 6 en 8ll2 uur, Luxor Bioscoop, „La Venenosa", „De verspeelde hoeve". Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, „La Venenosa", „De Optimist". GEMENGD NIEUWS. De mijnramp te Elouges. Een der gewonden bij de mijnramp te Elouges is volgens de „N R Crt." in het ziekenhuis overleden. Het aan tal dooden bij deze ramp is dus tot 14 gestegen. Al de andere gewonden blijken buiten gevaar te zijn. Zestig arbeiders van de Charbonnage du Ferrand, waar de ramp gebeurd is, hebben geweigerd het werk te hervatten, daar naar hun oordeel in heidsmaatregelen zijn getroffen om nieuwe onheilen te voorkomen. Laffe moord op een veekoopman. Een veekoopman uit Useldinge, Hennico genaamd, is vermoord in zijn vrachtauto gevonden In de nabijheid van Kapstal (Luxemburg). Hij keerde uit Esch terug, waar hij 'n aanzienlijk bedrag had ontvangen. Het duurde niet lang of de politie had den dader te pakken, n.l een slager uit Esch a. d. Alzette, Schiltz genaamd. Daar hij in het bezit werd gevonden van het gestolen geld, kon hij niets aanders dan bekennen. De man had reeds alle voorbereidingen getroffen om naar Amerika te vluchten. Het Slaapwandelen. De opvallende verschijning, dai slapende menschen van hun legerstede opstaan en rondloopen zonder te ont waken, heeft in alle tijden aanleiding gegeven tot groote ongerusiheid en tot allerlei veronderstellingen. Tegen woordig denkt de geneeskundige wereld er heel wat rustiger over. De vraag of we bij 't slaapwandelen te doen hebben met een ziektever schijnsel, is niet zoo gemakkelijk te beantwoorden. Het kan hier een ver borgen vorm van epilepsie zijn, of 'n ziekelijke storing van de werkzaamhe den van den geest, doch in de meeste gevallen toonen slaapwandelaars ove rigens geen ziektesymptomen. Het slaapwandelen heeft gewoonlijk bij kinderen plaats en verdwijnt in 't algemeen met het vijftiende jaar. De toestand komt vrijwel overeen met dien van een kind dat zwaar droomt. Het spreekt dan ook vanzelf dat de herinneringen aan het wandelen in den slaap volkomen verward en onduidelijk zijn- De slaapwandelaar maakt uiterlijk den indruk van een mensch onder hypnose. Het gelaat is dat van iemand die slaapdronken is De oogen zijn half geopend In een hem volkomen bekende omgeving gaat de slaapwandelaar ook met ge sloten oogen. Zeer opvallend is de zekerheid waarmede de slapende zich beweegt. Hij is daarbij in staat dingen te doen die groote behendigheid en kracht vereischen en die, onder omstandig heden aan de handigheid van een gevelklimmer doen denken. Slaapwandelen komt dikwerf bij verschillende leden van één familie voor Verteld wordt van een familie, waarin het slaapwandelen veelvuldig voorkwam. Het was een hoogstaande familie, wier leden, lichamelijk en geestelijk, volkomen gezond waren. De ouders waren familie van elkaar. Het was bekend, dat bij de voorouders het slaapwandelen was voorgekomen. Bij alle leden vertoonde zich dit eigenaardige verschijnsel. Op een keer kwamen alle leden in hun slaap bij elkaar en ze ontwaakten tegelijk, door het omvallen van een meubelstuk. Nu mag niet worden gezegd dat de neiging tot slaapwandelen erfelijk is Doch er zijn overgeërfde eigenschappen die het optreden van het slaapwande len begunstigen. Alle psychische en lichamelijke gebeurtenissen, die geschikt zijn, den normalen loop van den slaap te be ïnvloeden. zijn ook van invloed op 't optreden van het slaapwandelen. Zooalsal te veel voedsel gebruiken, ai te gevulde maag, geestelijke prikke lingen, angst voor straf, voor een examen of een andere onaangename situatie. Dubbele moord ie Parijs. Te Parijs Is de^Duitsche radioloog Konrad Koch in hechtenis genomen, daar hij verdacht wordt van het plegen van een dubbelen moord. Te Berlijn, waar hij aan de Technische Hooge— school studeerde, had hij een Siraat- burgsche dame leeren kennen met wie hij naar Parijs was gegaan. Beiden verkeerden in zeer zorgelijke omstan digheden. Op zekeren dag bleek de vrouw eensklaps verdwenen. Men neemt aan. dat Koch haar uit wanhoop om het leven gebracht heeft. Koch is aangehouden naar aanleiding van het feit, dat hij een wapenhandelaar, bij wien hij een revolver kocht, h bout portant doodschoot. Schietpartij. Gisteravond zijn 2 caféhouders, een van den Schiedamschen Dijk en een van den Schiedamschen Weg alhier, samen op stap gegaan met een paar vrouwen. Het gezelschap is in den loop van den nacht beland in de wo ning van den man van den Schiedam schen Weg, die boven zijn zaak woont. Nadat daar nog enkele consumpties waren gebruikt, is tusschen de beide mannen twist ontstaan, en deze ruzie is zóó hoog geloopen, dat de man van den Schiedamschen Weg opeens zijn revolver voor den dag haalde en er 2 schoten op zijn tegenstander uit loste. Deze werd in den buik en in 't linkerdijbeen getroffen. Hij is naar 't ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd, waar hij is opgenomen. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. De dader is kort daarna aangehou den en naar het politiebureau aan de Witte de Withstraat overgebracht, waar hij is opgesloten. Hij beweert uit zelfverdediging geschoten te heb ben. Het wapen is in beslag genomen. In het magazijn zaten nog 4 scherpe patronen. De Godsdienstvervolging in Rusland. Bewoners van het Roemeensche tuigen van hevige straatgevechten, die in de stad Tiraspol op Russisch ge bied geleverd werden, waar de bevol king verlangde, dat de gesloten ka thedraal weer geopend zou worden. Tijdens het gevecht schoten de roo- de gardisten met machinegeweren op de menigte. Voor de oogen der Roe menen werden 10 personen gedood. Een groote menigte vertoonde zich aan de oevers van de Dnjestr. en ver langde van de Roemenen, dat zij hen zouden helpen of verlof zouden geven om op Roemeensch gebied te komen. gijn vader vermoord Men seint uit Helmond d.d. 9 April Geruimen tijd geleden is de heer H. Visser, wonende Dijksche straat, die het met zijn vrouw de laatste jaren niet al te best kon vinden, alleen naar elders vertrokken om zijn be roep van kaashandelaar uit te oefe nen. Dezer dagen was hij op verzoek van een zijner kinderen voor eenige dagen bij zijn familie teruggekeerd.- Maandagavond ontstond echter weer twist, waarbij het nogal hevig toeging. De zoon moet zich hierbij aan den va der vergrepen hebben. Hedenmorgen vond men den man dood in bed lig gen. Vergiftigingsverschijnselen wer den geconstateerd. De politie stelt 'n onderzoek in. Zelfmoord is echter niet uitgesloten. In gebluschte kalk gevallen. Een kind van den besteller A. de J., te Zundert, viel Dinsdag spelende in een kuil met gebluschte kalk. Op het gillen van het knaapje schoten huis- genooten toe, spoedig was geneeskun dige hulp ter plaatse. Gisteren is het ventje echter aan de gevolgen overleden. Tragisch ongeval. Gisterenmiddag is de 3-jarige A. v. B. in den tuin achter de ouderlijke woning aan den Hoogemorschweg te Leiden, spelende in een ton met re genwater terecht gekomen, die in den grond was ingegraven. Het knaapje werd er bewusteloos uitgehaald. Het mocht niet meer gelukken de levens geesten weer op te wekken. Meisje vermist. Te Maasniel wordt sinds Dinsdag morgen vermist de 20-jarige Ida Geurts. Zij was per fiets naar Roer mond gereden om boodschappen te doen; hierna is zij niet meer terug gekeerd. Aangezien haar rijwiel te St. Odi- liënberg is gevonden, wordt veron dersteld, dat haar een ongeluk is overkomen. Weer een veerpont-ongeluk in Japan. Op de rivier Yalu in Korea is Maandag een vreeselijk ongeluk ge beurd. Door den zwaren storm kenterde een veerpont, waarop zich 23 boeren met talrijke paarden bevonden. Het was niet mogelijk pogingen tot HERPT. De gemeenteraad tot electriflcatie der gemeente. Het biljart kampioenschap vanNedtt. land eerste klas groot biljari, In de gisterenavond gespeelde partij de Leeuw-Dommering vestigde de Arn. hemmer een nieuw nationaal record op zijn naam. Hij maakte een gemid delde in een partij van 57 14. In Nieuw Mexlxo (VS) is een autobus door een trein gegrepen twintig personen zijn gedood en elf gewond. Bij de ontsporing van een mill, tairen trein in Frankrijk zijn zeven soldaten gedood en 37 gewond. DE RAADHUIS-KWESTIE. De stemming over den Raadhuisbouw in den Gemeenteraad. Het volgende adres is door onder- geteekende vijf raadsleden aan den Burgemeester gezonden. Aan den Edelachtb. Heer Burgemeester der gemeente Waalwijk. Edel Achtbare Heer, De eerste ondergeteekende en zjjne mede-ondergeteekenden in hunne hoe danigheid van leden van den gemeen teraad van Waalwijk meenen het vol gende onder de aandacht van U.Edel Achtbare te moeten brengen. In de vergadering van onzen Raad van 28 Maart 1930 heeft het college van Burg. en Wethouders den Raad in overweging gegeven aan B. en W. op te dragen den architect Klijnen te verzoeken te willen mededeelen of hij bereid is, tot het maken van een 2e schetsontwerp, waarbij ten volle is rekening gehouden met de door de Adviescommissie voor de Raadhuis plannen kenbaar gemaakte meening, en verder de voorwaarden te willen kenbaar maken, waaronder deze ar chitect bereid is dit te doen. Door den eersten ondergeteekende, den heer Pullens, is hiertegenover het voorstel ingediend om in beginsel te besluiten aan den architect Krophol ler de opdracht voor het bouwen van een raadhuis toe te kennen. Naar de meening van U Edel Acht bare was dit voorstel van verdere strekking, dan het voorstel van het College van B. en W„ zoodat het voor- stel-Pullens het eerst in stemming is gebracht, doch werd verworpen, Daarna is het voorstel van B. en W. aangenomen. De Raad heeft hierbij telkens mon deling en bij hoofdelijke oproeping gestemd. By de toelichting, die het college van B. en W. op zijn voorstel geeft zegt dit college, dat uit de gevoerde gedachtenwisseling met de Commis sie van Advies Hjinsel 1 zien. Kverstre ver (j Coileg 'aliens, i den per joude wo stel van leen vooi aard, ield ni< i den I inplaat door B. het vo «as var tezen er jan B. e fuming tht de i hen de ide arch voor we -ergade College opgeme sctier] plicht, over ei gestemc miming person al bij h schril er dus tschrifte eekendei duit in 1 stemmin con: 8, doch len reel 2 punten op den voor- r]! ">^3te,0nIdernlnien' Allen vonden g'-ond treden, waaromtrent een be slissing moet worden genomen om den dood in de golven. Tegen een auto gebotst. Op het gevaarlijke kruispunt van den Rijksstraatweg aan den Linge- dijk te Geldermalsen had gisteren 'n ernstige aanrijding plaats tusschen een uit de richting Den Bosch komen den auto en een wielrijder, komende uit de richting Tiel. De wielrijder, een zekere E., uit Vlaardingen, botste te gen den auto op, met het gevolg, dat hij ernstig gekwetst werd en per brancard naar een ziekenhuisin'bh- ting te Geldermalsen moest worden vervoerd, waarna hij per ziekenauto naar Vlaardingen werd overgebracht. Hij heeft waarschijnlijk een schedel breuk bekomen. LAATSTE BERICHTEN. Transactie van onroerende goederen. Wij vernemen dat tusschen de Maatschappij „Noord—Braband" alhier en de Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland, ge vestigd te Amsterdam, een transactie is tot stand gekomen, tengevolge waarvan de Mij. „Noord—Braband" den eigendom krijgt van de onroe rende goederen, gelegen onder Loon op zand, afkomstig van de familie Loeff te Drunen, terwijl een complex onder Loon op zand (Efteling) wordt overgedragen aan genoemde Vereeni- ging- Nieuw Orchestrion. Door den heer A, v. Berkel alhier is in zijn concertzaal een prachtig orchestrion geplaatst van de aller nieuwste constructie ter behoeve van de Luxor—Bioscoop en voor het geven van dansmuziek. Het is een fraai en vernuftig instru ment een super „Creatonal" geleverd door de N V. Orchestrionfabriek v/h. P. J. Beckx de la Fai te Tegelen, Het lijkt ons voor zijn doel bijzonder ge schikt te meer waar, door middel van 2 electro—motoren, twee platen iegelijk kunnen draaien en men dus, al naar gelang de film eischt, zonder onder breking het genre muziek op elk mo ment kan verwisselen. Het instrument werk! absoluut ge- ruischloos, de weergave is natuur getrouw en kan in alle manceeringen worden ten gehoore gebracht. Een groote serie der nieuwste pla ten, ook voor dansmuziek is aanwezig Ook in het café is een luidspreker opgesteld, die de muziek van het orchestrion kan weergeven, zoodat het apparaat veelzijdige diensten bewijst. verdere voorbereiding van het Raad huisplan mogelijk te maken. Het eerste punt is voor deze kwes tie niet ter zake dienende. Het 2e punt echter wel en wordt in de toelichting omschreven als volgt: ,,2e. de keuze van een architect voor de uitwerking der Raadhuis plannen en van de door de Commis sie ontwikkelde denkbeelden, voor zoover die door Uwen Raad uitvoer baar worden geacht". Ter voorlichting bij het doen dier keuze deelt dan het College van B. en W. aan den Raad omtrent dit punt mede: dat de Commissie van mee ning is, dat de bekwaamheid der bei de in aanmerking komende architec ten Kropholler en Klijnen waarborgt het verkrijgen van een oplossing van het Raadhuisplan, die zoowel den Raad als de ingezetenen zal bevredi gen, onverschillig, wien van beiden de opdracht zal worden gegeven, B. en W. meenen, dat het advies der Commissie om de opdracht aan den architect Klijnen te geven, moet worden opgevolgd. Het door den heer Klijnen ingediend plan achten B. en W. evenals de Com missie onaannemelijk, doch meenen, dat met inachtnemnig van geuite ver langens de heer Klijnen bereid zal zijn een nieuw ontwerp in te dienen. In verband hiermede stelt de Com missie voor den heer Klijnen de op dracht DEFINITIEF te verstrekken. Met dit advies is het college van B. en W. het niet eens, doch stelt den Raad voor, een voor de gemeente min der bindende voorloopige opdracht te verstrekken aan den heer Klijnen. Dit voorstel heeft de heer Pullens in de vergadering van Uwen Raad met klem van redenen bestreden. Zijn bezwaren gingen niet tegen de omschrijving der te verstrekken op dracht, zooals het college van B. en W. voorstelde die te geven, doch te gen den persoon van den door dit College voorgestelden architect, den heer Klijnen. De heer Pullens wilde met zijn voorstel en zijne toelichting daarvan bereiken, dat de keuze van den Raad viel op den heer Kropholler, dus in tegenstelling met het College van B. en W. en de Commissie van Advies, die wenschten, dat als architect zoude worden aangewezen den heer Klijnen. Evenmin als het College van B. en W., wenschte de heer Pullens met zijn voorstel te bereiken, dat den heer «ken m overv lemming norstel 1 rnstel v van overbo< liver w voren ten de ide archi keuze, l terec geplaat Raad a ft Ageni Pr in he li u 1135 fcem id NIdj y ^eljtroom

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10