Smeer merk „De Beer Is goed voor 't leer. 11 April. Las bericht over uitvoeri ge uiteenzetting van den be lastingdruk onder de nieuwe wet in Den Bosch. Kunnen we dat hier ook niet eens krijgen. Buurman en ik zijn zeer be nieuwd, hoe het dan met onze portemonnaie gaan zal. gonnen' waren. De laatste jaren was het ongeveer ƒ6.000.Wanneer B. en W. ook nu weer met eenzelfde overschot hebben rekening gehouden, acht ik het beter de belasting een klei nigheid te verlagen, al zou dan daar door het overschot tot b.v. 3000.— terugloopen. Wanneer de belasting heffing bleef geregeld als altijd, zou dit een verkeerd standpunt zijn, doch we krijgen nu een geheel nieuwe re geling, waaromtrent we nog niets met zekerheid weten. Voorzitter. Dit blijft precies het zelfde. Zou de gemeente met de nieu we regeling er niet kunnen komen, dan moet ze opcenten gaan heffen op de gemeentefondsbelasting. Vermoe delijk zal dit voor onze gemeente niet noodig zijn, doch in den Bosch o.a. zal men 60 opcenten moeten heffen om de begrooting sluitend te maken. Hier zijn de belastingen werkelijk zeer laag. We moeten met de uuiwe belasting voorzichtig zijn. We weten nog niets positiefs. B. en W. meenen, dat het gevaarlijk zou zijn tot belas tingverlaging over te gaan, daar men wel eens met een nadeelig saldo kon komen te zitten. Vermoedelijk zal het batig saldo dit jaar toch niet meer dan 2 of ƒ3.000.zijn, want er zal voor het electriciteitsbedrijf o.a. een leening van 10.000.— moeten wor den gesloten en komen de rente en aflossing hiervan ook op de rekening te drukken. Peijnenburg. Als B. en W. meenen, dat het overschot dit jaar geen ƒ6000 zal zijn, dan vervalt ook mijn be zwaar. Besloten wordt het heffingspercen tage op 2.2 te handhaven. 4. Voorstel van B. en W. tot re dactiewijziging van art. 4 der veror dening op de heffing der plaatselijke inkomstenbelasting. Na toelichting door den voorzitter wordt deze wijziging aangenomen. (Door een defect aan het liclitnet werd de gemeente Drunen, dus ook de Raadszaal hierna plotseling in het duister gezet. Ter secretarie waren ge lukkig nog enkele kaarsen aanwezig en heeft de Raad bij het povere licht van 3 flikkerende kaarsjes zijne be sprekingen ten einde gebracht). 5. Benoeming van een lid van de commissie tot wering van schoolver zuim. In de vacature ontstaan door het vertrek van den heer Veldman wordt met algemeene stemmen gekozen de heer J. H. van Eeuwijk. 6. Wijziging der gemeente-begroo ting en der begrooting van het G.E.B. dienst 1929. Wordt goedgekeurd. 7. Vaststelling van het kohier der hondenbelasting dienstjaar 1930. Wordt goedgekeurd. 8. Aanbieding van het verslag der gemeente, dienstjaar 1929. 9. Aanbieding van het verslag dei- volkshuisvesting, dienstjaar 1929. 10. Aanbieding van 't verslag der commissie tot wering van schoolver zuim. Al deze verslagen zullen ter visie worden gelegd. De voorzitter zegt, dat nog een schoolgeldreclame is ingekomen, wel ke in gesloten vergadering zal worden behandeld. Door den heer v. Drunen zijn schrif- Nieuwe raadsels. I Ik ben een spreekwoord van 21 letters. 1 1—9 Is een familielid 3—6-6-*15 Is een lichaamsdeel 81 18 is niet „knap" 2-4—6-7 is een ontkenning 5-19-20 .8 een lichaamsdeel 21 10 12 is een bedekking van een huis 11—13 verleden tijd van „eten" 16—4—7 verkorte jongensnaam. telijk eenige vragen ingediend. De voorzitter zegt hem dank voor de tij dige inzending, waardoor B. en W. gelegenheid hebben gehad een en an der nader te onderzoeken. Op de eerste plaats wil de heer v. Drunen een regeling vaststellen, dat in geval van brand de brandspuit zoo wel van hier als uit de Wolfshoek zich direct allebei naar den brand be geven, ook zonder dat eerst daarom verzocht wordt. De voorzitter zegt, dat B. en W. en kele weken geleden reeds dezen maat regel hebben ingevoerd. Op de tweede plaats wordt door den heer v. Drunen gewezen op het gevaar en den hinder die worden te weeg gebracht door de boomen te genover het huis van W. de Gouw, eigendom van de Graven d'Oultre- mont. De voorzitter zegt, dat B. en W. ter plaatse zijn gaan zien en moeten toe geven dat die boomen daar in den aan den raad voor te leggen. Zij heb ben zooveel mogelijk het model ge volgd zooals door den Boerenbond is ontworpen, dit is een zeer streng con tract, waarbij de raad ten allen tijde het recht in handen houdt. Spr. doet voorlezing van het geheele ontwerp- contract, waaruit wij aanstippen dat het voor 5 jaar wordt aangegaan, in gaande 1 Juni 1930, dat de prijs 1.- per H.A. zal bedragen, dat een jacht opziener moet worden gehouden, dat pachter verplicht is alle voorschrif ten van den raad op te volgen en bij weigering daarvan de pacht ten allen tijde door den gemeenteraad kan wor den opgezegd. Hiertegenover staat dat ook van de zijde van den pachter de mogelijkheid bestaat tot opzegging over te gaan in geval de voorschrif ten van den raad een behoorlijke uit oefening van de jacht z.i. beletten. In geen geval kan de pachter schade vergoeding eischen, alleen kan hij om terugbetaling van vooruit betaald weg staan. In een uitvoerig betoog 1 pachtgeld vragen. Zonder toestem- zet spr. uiteen dat de gemeente het ming van den raad mag niet onder recht mist deze boomen te rooien. Met verpacht worden, artikelen uit het Burg. Wetb., uit het Op verschillende vragen, door en- Prov. Wegenregl. en Arresten van den kele raadsleden gesteld, geeft de Hoogen Raad wordt een en ander aan- Voorzitter nadere toelichting, getoond. Het eenige wat de gemeente I De heer Mufjkens vraagt of de be- zou kunen doen met het oog op de I voegdheid van den raad de hoogste veiligheid, is een pad achter de boo- I instantie vormt, waarop de Voorzitter men maken, borden plaatsen met aan- bevestigend antwoordt, duiding „gevaarlijke bocht" en ringen I De heer van Drunen vraagt nog of om de boomen kalken. I eventueele kwesties aan het oordeel De heer v. Drunen meent, dat daar- I van den geheelen raad worden voor mede de kwestie van de veiligheid I gelegd of aan een commissie van voor een gedeelte kan zijn opgelost, boeren uit den raad, het is immers in doch het is nu bijna onmogelijk van hoofdzaak een boerenbelang. Nieuwkuik afkomend, daar met een I De Voorzitter zegt dat de beslissing hooikar den draai om te komen. Spr. aan den raad blijft, wel kan deze het zou in overweging willen geven de I advies van een commissie noodig graven d'Oultremont op het gevaar te I oordeelen. wijzen, deze zijn misschien niet onge-1 De heer van Drunen zegt dat dit negen alsdan de boomen te doen ver- I ook zijn bedoeling was. wijderen. I De heer Muskens wil in overweging De voorzitter wil het verzoek gaar-1 geven om dit contract rechtstreeks ne aan de Graven overbrengen en I met Graaf d'Oultremont te sluiten en wanneer deze zouden willen mede- niet met Jhr. Verheijden. werken, zou dit algemeen zeer wor- De voorzitter merkt hem op, dat den gewaardeerd. Zijn ze hiertoe ech-1 dit laatste hier niet ter sprake is en ter niet bereid, dan zal de gemeente I het dus niet noodig is deze kwestie de andere genoemde veiligheidsmaat- I aan te roeren. Zooals men uit het regelen nemen. I voorgelezen contract heeft vernomen De heer Peijnenburg zegt, dat de moet dit door Graaf d'Oultremont boomen nu toch niet meer geveld I persoonlijk geteekend worden, kunnen worden. Zou men vergunning De Raad kan zich hierna met het krijgen dit tegen het volgend jaar te ontwerp-contract vereenigen, doen, dan blijft nog langen tijd dat I Hierna gaat de Raad over in ge- Bezoek van den Prins van Fpaies aan België. Ter gelegenheid van de Tenio0n stelling te Antwerpen zullen er jn de Britsche afdeeling verschillende plech figheden plaats hebben en o.m. zal er een Btüsche week worden ingericht De Prins van Wales zal in den loon dier week, die den 17 juli begint,ook naar Antwerpen komen. Hij zal ook Luik en Brussel bezoeken f37.50 per jaar. 4. Voorstel B. en W. betreffende het verhalen van een gedeelte van de premie voor de ziekteverzekering. De Voorzitter licht toe, dat voor een eventueel premieverhaal slechts eenige personen in aanmerking zou den komen. Waar zulks van geen invloed is, stellen B. en W. voor geen premie te verhalen. Wordt goedgevonden. T 5- Voorstel van B. en W. om aan I tijdens de"groolê"plechtigheden'^l! J. Jansen ontheffing te verleenen van Brussel op eind Juli zullen 'plaat de regeling tot vaststelling eener rooi- hebben. lji"- Naar we vernemen, zullen verschil. Conform voorstel B. en W. wordt lende Britsche oorlogsschepen dt zonder verdere bespreking aan J. Schelde opvaren tot aan Antwerpen Jansen ontheffing verleend. gedurende de Britsche week en de 6 Wijziging begrooting dienst muziekkorpsen van deze schepen zullen 1929—'30. I verschillende groote concerten geven De wijziging is. slechts van admini-f stratieven aard en wordt goedgekeurd. 7. Bespreking geneeskundige ver-1 zorging ingezetenen. Hierover ging de Raad in geheime zitting. De geheime bespreking kwam INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur. Wethouder van der Horst komt naar dezen avond niet ten einde en werd aanleiding van ot in verband met een geschorst tot Vrijdagavond als wan neer zij wordt voortgezet. BINNENLAND. De drooggemalen Wieringermeer polder. door mij Ingezonden artikel, terug op „Het Oaderwijs te Kaatsheuvel". Ik zou daar nog niet direct op in^ gegaan zijn, omdat hij nog verder van zijn zienswijze zal doen blijken en omdat ik het volkomen met hem eens ben, maar juist om dit laatste even te doen uitkomen vraag ik nog eenige plaatsruimte. De heer v. d. Horst, die natuurlijk in bezadigden vorm, in weloveiwogen woorden zijn meening zegt, zooals wij dat wij van hem gewoon zijn en dié als wethouder onzer gemeente een gevaarlijk punt bestaan. Hij zou daarom in overweging willen geven reeds aanstonds de witte kalkbanden en waarschuwingsborden aan te bren gen en een pad achter de boomen om te maken. Aldus wordt besloten. De derde vraag van den heer van Drunen betreft het aanplakken van bekendmakingen op de Kuiksche Hei. De Voorzitter zegt toe den nieuwen notaris te verzoeken de publicaties der gemeenteverpachtingen ook al daar aan te plakken. In zijn vierde vraag verzoekt dhr. van Drunen bij het fietspad naar de turfhoef bordjes te laten plaatsen dat het verboden is met vee of paarden over dit pad te gaan. De politie zou hij hierop streng willen laten toezien. Ook het pad van W. de Gouw naar Drunen zou hij door de gemeente als fietspad willen laten aanduiden. De Voorzitter meent dat er alles voor is om aan deze verzoeken te vol doen. De laatste vraag van den heer van Drunen betreft 't jachtcontract tus- schen de gemeente en Graven d'Oul- termont. De Voorzitter zegt dat het de be doeling van B. en W. was het ont werp-contract in deze vergadering 11 Op de schuine kruisjeslijn komt de naam van een kleur te staan, x nuttig dier x plaats In de prov. Utrecht x heeft een vlsch x is een rivlervlsch x verlichtingsmiddel. heim Comité. VLIJMEN. De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagavond 8 uur ten raadhuize Voorzitter Edelachtb. heer Burge. meester v. d. Ven. Secretaris: v. Hest. Alwezig de leden v. Wagenbergen v. Heesbeen. De vergadering wordt door den Voorzitter met den Christelijken groet geopend De notulen werden onveranderc vastgesteld 1. Ingekomen stukken, w.o. a. verschillende goedkeuringsbeslui ten van Ged. Staten b. procesverbaal van kasopname bij den Gemeente - ontvanger, waarbij alles in orde werd bevonden c. alsvoor bij den administrateur van het G.E.B. d. Adres van den Bosschen Dioces. Werkliedenbond om financteele mede werking bij part. woningbouw. B. en W. stellen voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen Dhr. v. d. Griendt is van oordeel dat de gemeente hier wel eenige mede werking mocht verleenen, vooral omdat spr. gebleken is dat er nogal vraag naar goede woningen is. Spr. advi seert om met het bestuur van den Werkliedenbond over deze aangele genheid in overleg te treden. De Voorzitter verklaart daartegen geen enkel bezwaar te hebben. Spr. wil het adres dan ook wel aanhouden, maar is van meening dat voor de toekomst geen woningnood te vreezen is, gezien den trek naar de groote steden. Dhr. v. d. Griendt erkent dit laatste. Ill I Volgens spr. zijn er in deze gemeente Maak uit onderstaande letters de I echter nog veel te veel krotwoningen, naam van een landstreek In NoordEr is geen woningnood in t algemeen, Amerika. n a r e c I i f i o ,OP DE WIP!" Flip de aap en Kees de hond, Op de wip, in d'avond-stond, Vliegen lustig, keer op keer, Dan weer op en dan weer neerl Bijna Is de zon al weg, 't Spel duurt vast niet lang meer, zeg Reeds wordt 't donker overal, maar wel gebrek aan goede woningen. Een adres van den Werkliedenbond voornoemd, inzake verlichting van den belastingdruk, bijzonder van school geld, wordt aangehouden tot de rege ling op de wet van de financieele verhouding is tot stand gekomen. 2. Aangehouden verzoek van den R.K. Jonge Boerenstand tot het ver stellen van de kermis. Naar aanleiding hiervan is een tegen adres ingekomen van 16 café houders, waarin gevraagd wordt om de kermis niet te verstellen. Zulks zou nadeel meebrengen, omdat de kermis dan ongeveer gelijktijdig zou vallen met andere kermissen van aangrenzende gemeenten. De Voorzitter zegt, dat het wensche- lijk is om den ouden toestand te be stendigen, zulks in verband met de plannen tot vereeniging van gemeen- Ach, Kees, wees loch niet zoo flauw Iten- Komen de annexatie-plannen Vallen doe je niet zoo gauw Zelden gaat 't met Flipje mis, Omdat hij zoo lenig is Maar opeens, de plank schiet uit En ligt Flip die vlugge guit, Evenals zijn vriend de hond, tot uitvoering, dan zal men toch een nieuwe regeling moeten treffen. De Raad gaat hiermede accoord. „3. Verzoek van de Stierhouderij De Toekomst" te Haarsteeg om een bijdrage. Conform voorstel B. en W. wordt voor onze voortschiijdende gemeente nog van ongemeen belang. Het een sluit echter het ander niet Naar wij vernemen is de Minister goed figuur maakt, ik verwijs o.a. naat van Waterstaat mei de heeren Ir. S Itiet rapport „Ophaaldienst", is hel Smeding, rijksiandbouwconsulent te I over het geheel met mij eens in hetgeen Schagen, ir. F P. Mesu, rijkslandbouw-1 'k schreef over bovenbedoeld onder, consulent te Zwolle en ir Alph. Roe- werp. Hij is 't niet met mij eens broek, rentmeester der domeinen te waar 'k bet onderwijs te Kaatsheuvel Klundeit, tot overeenstemming geko j ze'f buiten beschouwing iaat. Ik moet men betreffende de oprichting van I direct toegeven, dat zuiks door mij is een dienst voor de voorbereiding en I geschied, omdat ik meer den toestand uitvoering van de werkzaamheden tol I en 9e behoefte van het oogenblikheb het in cultuur brengen van de in den bekeken n.l. het tekort aan verdere Wieringermeerpolder droogvallende I intclleciueele en pracdsche ontwikke- gronden. I 'ing var, een bepaalde categorie der Met deze werkzaamheden wordt I huidige Kaatsheuveische jongeling- onmiddellijk een aanvang gemaakt. schap en dat acht ik op het oogenblik Het kali-contract. De Socié Commerciale des Potas ses d'Alsace siaat, naar men weet, I uit en ik juich het ten zeerste loe dat op het standpunt, dat de beslissing wethouder van der Horst een plan van den Rotterdamschen gemeenteraad opzet van hetgeen wij hier volgens in haar houding geen verandering kan zijne meening allerminst kunnen mis- orengen. Deze houding is, naar men sen. Ik zal daar gaarne mijn aller- van haar zijde mededeelde, dal krachligsten steun aan geven. Wanneer de besprekingen geëindigd zijn en wij U L.O. onderwijs krijgen met dit beteekent, dat er vooiloopig een iiandelsavondlessen dan hebben wij einde aan gekomen is. Daartoe be voor onze plaats bereikt wat wij over roept de SC P.A. zich op de over- 't algemeen noodig hebben, schrijding van den termijn van 15 Dat wil echter niet zeggen, dat ik Maait, maar van den anderen kam zulks voldoende acht voor de jongelui, (Rotterdam) werd al medegedeeld, dai die later ais patroon, als handelsman de maatschappij van die vertraging I moeten optreden. De tegenwoordige op de hoogie was en er in had toe tijd eischt m.i. meer, vooral voor die gestemd De zaak ts dan ook hiermede, jongelui die ik op het oog heb, die naar verzekerd werd, niet afgedaan, onze steeds groeiende bedrijven moe maar blijft zoowel voor Rotterdam als ten leiden, die afzetgebieden moeten voor Antwerpen open. Vandaag zou zoeken in binnen- en buitenland en de directeur van de maatschappij, de die zich moeten kunnen meten mei heer Le Cornec, uit Amerika scheep collega's van middelbare ontwikkeling gaan naar Frankiijk en bij moet ter- 0p 't gebied van onderwijs en techniek, stond na zijn terugkeer de quaes ie ik hoop, dat wethouder v. d. Horst ter Hand nemen. Zoolang is er wa, hef met mij eens zal zijn en daarom de maatschappij aangaat, geen nieuws sprak ik over Handels—onderwijs met te verwachten. j Vakschool—ontwikkeling. De opening van de nieuwe sluis Ik wil en doe daarmee ook niets af aan te /muiden. f kracht'ge pogingen die we moeien doen om t onderwijs in onze plaats Het Hübl verneemt, dat de soc. te verbeteren, want we hebben op dit dero, raadsfractie om de aanwezigheid terrein schandelijk weinig; zulks moet van de Koninklijke familie niet zal met alle macht bevorderd, want het is deelnemen aan den tocht naar ljmui meer dan lijd; maar zoolang we nog deri, inet de Johan vat Oidebarnevel! geen verbetering hebben en ook als op den 29 .ten dezer, ter gelegenheid we die hebben, acht ik het ten zeersle an de olficieeie opening van de nieuwe te bejammeren, dat niet meer jongelui sluis aldaar. Wat een flinke kerels foch uit onze plaats, die daartoe in de gelegenheid zijn en die ik nu toch wel voldoende heb aangeduid, in veel grooteren getale de R K. Hoogere Handelsschool en de Rijksvakschool bezoeken. Zaterdag las ik in dit blad dal De luchtvaartdiensi Amsterdam Batavia. Naar het departement van waterstaat mededeelt, heeft de Britsche regeering, in de onderstelling, dat de toestand I eerstgenoemde school weldra zalwof- der landingsterreinen in Britsch Indië den uitgebreid met H. B S 3 jarigen dit toelaat, vergunning verleend voor cursus. Een pracht gelegenheid kom! het gebruik van die terreinen ten be. er dan bij, wat ook de directeur der hoeve van een geregelden luchtvaart. Vakschool 3 jaar H B. S. en 2 jaar Vakschool in z'n artikel bedoelde. Er komt nog iets bij. Op 't gebied der industrie zijn we prachtig vooruit gegaan, dat mag met eere gezegd. Heeft daarmee de cultureele en Intel- dienst Amsterdam—Baiavia. BUITENLAND. De naar Moskou teruggeroepen Russen. Naar Reuter verneemt, zal de vraag, i Rusland terug te keeren, te gehoor zamen, in Engeland het asyl—recht zullen genieten, in het parlement ter sprake gebracht worden. Zij schijnen van 't Russisch „eldo rado" niet veel te moeten hebben. Russische handelsdelegatie in Londen. 8ehouden. Ik durf volmondig en eerlp die geweigerd hebben aan het bevel "nfe,n. daaz0P ,2nt>^oor en«jrtr«t van de Sowjet-regeering om naar 5wter!u «J dal wethouder van der Horst «o..,./.o „„I,I dat zal beamen. Nu, ook om deze reden wordt het meer dan tijd, dat tal van jongelui, financieel en verstandelijk daartoe in staat, middelbaar onderwijs volgen om daardoor later als ze hier tn 't practisch I 'even staan, ook onze plaats op dit Driemogendheden- Verdrag inzake de I terrein omhoog te bren£en< Want'l v blijft m.i. nog steeds waar „men leeft In het Lagerhuis kondigde Mac- niet van brood alleen" en dat geldt Jonald aan, dat dezen middag hel I ook voor eene gemeente als de onze! slot.accoord was totstandgekomen Er rust ml. op de ouders, maar ook tusschen de Vereenigde Staten, Japan op degenen die invloed kunnen uit en Groot Brittamë aai gaande het I oefenen ten deze, een ernstige plicht, vlootprogramma, hetwelk alle catego dien zij naar ik vertrouw ook niet ui! ritën van schepen omvat en een sub den weg zullen gaan. stantieele vlootvermindering beteekent. Mijnheer de Redacteur besten dank. MacDonald vervolgde: hedenavond Q„u„on*„hriirnnt was tusschen de Fransche, Itallaansche L u Schoenfabrikant. en Engelsche delegaties beslist, dat j Kaatsheuvel, 6 April 1930. het nutteloos en ongewenscht was hei AB0NNEERT U OP EN ADVEK- I TEERT IN DI'I blad, HÉT-WE^ (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) .uT i aiuiü i»i uc amuicuaiLii va» uc ouw cii uit,

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6