Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. 800DE ROZER. GROOTE VARIÉTÉ VOORSTELLINGEN toar lllli! AcconntanlswerfizaamliedeB en PASCHEN. UVlS fEülLLETOn nieuw succes r^pftrtoirft. Velied|g °rkcst« HEEREN-BAA1 0ftIER 32. ZATERDAG 19 APRIL >09$). 53e JAARGANG. JJITGAYBi WAALWIJK60HB STOOMDRUKKERIJ ANTOON TEELEN. Telefoon No. Sf. Telegfr.-Adres: KCHO. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. EERSTE BLAD. In den ring der kerkelijke feesten zit het hoogfeest van Paschen als een sterke licht-kroon van geloof en ver trouwen. Paschen, d.i. de Verrijzenis van Je zus Christus, is de eindoverwinning op de duistere machten, is de bekro ning op het leven van onzen Verlosser. De overwinning op den dood is de triomph van het leven, de stap naar de eeuwigheid. Paschen is daarom met recht een vreugde-feest. Waar nieuw leven ge schapen 'wordt, wordt vreugde gebo ren, vreugde is de bloem van het le ven, de bloem die geplant is op de eeuwigheid. De mensch staat met dat jonge, nieuwe leven niet alleen. Moeder aar de, waaraan we toch zoo gehecht zijn, deelt in die vernieuwing volop mee. De velden en akkers liggpn te stam pen onder de lentezon; nog één nacht en het nieuwe leven springt op met de vreugdekreet van het jonge lam. De boomen en struiken huiveren onder het wonder gebeuren; de frissche sap pen dringen bijkans door de takken naar buiten en het eerste groen komt schuchter met de nieuwe maan ge keken. Zooals de natuur zich vernieuwd en verjongd terugschenkt, zoo moet zich ons geestelijk leven eveneens vernieu wen. Anders zou het Paaschfeest voor ons immers geen beteekenis en nog minder eenige waarde hebben. Het is goed daarover eens diep en ernstig te mediteeren. Men zal daarmee niet in gepeinzen blijven steken. Integendeel, bij de overweging, dat Christus zege vierde over den dood en over de zonde moet in ons een diepe en zuivère vreug de openspringen als een klare fontein in de zon. van „De Echo van het Zuiden." door hedwig courths-mahler. 33 Hij keek haar glimlachend aan. »0mdat in je oogen nog een hooge eisch aan het leven ligt". »Ei ben jij zoc'n goede zielken- net?" spotte zij. Hij schudde het hoofd. «Misschien zijn je oogen wat te ver gelijk. Zij zijn zoo vol leven en trot- sche wilskracht. Van berusting is geen sPoor erin." Zij lachte scherp en spottend. ..Wat grappig ben je in je rol van meuschenkenner, neef," Graaf Henning lachte mee. Hij had Z1JH woorden zoo onbewust gekozen, zooals men met menschen spreekt, wien men van zijn innerlijk niets te zf8gen heeftsen tegenover wien men M ^rasen behelpt. Menschenkenner ben ik van ge- joorte, Gerlinde. Ik ben namelijk een °>riagskind en zie de menschen tot 11 hun hart," schertste hy. "0, en hoor je dan het gras niet te 2 en te 8 uur OP TWEEOEN PAASCHDAG IN HET CONCERTGEBOUW, DEN BOSCH. ONDER LE101NG VAN LOU BANDY en PAUL OSTRA. Negen groote nummers LOU Handy in Zijn Middagprljzenf0 75 en f0 50. plus rechten, Avondprfjzen f 1 75. f 1 25. f0 75 plus rechten. Christus heeft de eindoverwinning niet als een milde gave uit de handen van God den Vader ontvangen, Hij heeft ze moeten bevechten, zooals er niemand ooit een kamp gevoerd heeft. Wanneer wij in de grootheid van dat triompheerende leven willen deelen, dan zullen ook wij onzen strijd hebben te strijden. Voor de geestelijke vernieuwing van ons leven moeten we eerst kunnen ver rijzen uit de zonde, moeten we ons kun nen vrijmaken van alle burgerlijke laagheid, die geen ruimte laat voor een gezond en sterk geestelijk leven. Hebben we onrecht gedaan aan on zen naaste, haasten we ons dan, dit naar best vermogen te herstellen, want zonder een rein geweten is er geen vernieuwing van innerlijk leven moge lijk. En van den anderen kant moeten we ziele-grootheid genoeg bezitten om ge leden onrecht te kunnen vergeten «n vergeven. Men make zich op dit punt toch niets wijs! Als er wrok in 't hart geklemd zit, zal men nimmer het heerlijk Paasch feest kunnen vieren in een algeheele verjonging en vernieuwing van leven, ook al eet men op Paasch-Zondag een half dozijn gekleurde „Paascheieren". De kracht voor het nieuwe leven ligt groeien spotte zij. „Dat moet ik eens probeeren. Je brengt me daar op een goed idee. Denk eens aan, hoe goed ik op vrije dagen den tijd daarmee kan zoek bren gen." „Ik wensch je geluk met die nieuwste sport. Inspannend is het in geen geval." „Dank je, dat geloof ik ook niet. Maar nu wil ik je niet langer storen. Ik wilde je alleen maar even begroe ten. Dus tot weerziens Rainer zei me, dat we straks naar de Waldow's gaan." „Ja. Wil je Rainer vragen of hij me wil laten roepen, wanneer het tyd is „Gaarne. Tot ziens dus." Hij kuste haar vriendelijk de hand, boog en ging heen. Toen hij dadelijk daarop bij zijn broeder binnentrad, zeide hij lachend „Zeg, Rainer, Gerlinde moest eigen lijk de schoone Melusine heeten.' „Waarom Henning „Hm, ik heb zoo het gevoel alsof er j voortdurend koud water om mij heen 1 stroomt, dat de temperatuur af- i koelt." i „Dat begrijp ik niet. Dat gevoel heb ik nooit." j „Niet? En weet je wel zeker, dat zij 's nachts bij volle maan niet als nimf in de rivier achter het kasteel Ramberg zwemt?" „Onzin Henning. Geloof mij, ze is een zeer warmbloedige, lieve vrouw." „Ja? Nu, misschien is ze tegen jou anders. Overigens, ze vraagt of je haar wilt roepen, wanneer we gaan." voor ons niet in die materie, maar bij Hem, die ons'door Zijn dood vrij kocht. Moge dat nieuwe leven in ons open breken en zijn heerlijke vruchten onder de gemeenschap brengen. Dan zullen zich vanzelf de maat schappelijke verhoudingen vernieuwen en verbeteren. En voor ons zelf verwerven we dan een geestelijk bezit, dat eiken dag ver stevigd, ons met zelfheiliging een pas poort geeft voor e*r nieuw loven dat eeuwig zal zijn. BUITENLAND. t>e „Zeppelin" te Se villa, Volgens berichten uit Sevilk is het luchtschip „Graf Zeppelin" daar kort na 1 uur aangekomen. Het kruiste, al vorens op het vliegterrein van Huel- va te landen, geruimen tijd boven de stad. De landing had een vlot verloop. Op het vliegterrein was een nn nig- te van 45.000 personen samenge stroomd, welke het luchtschip bij zijn verschijnen vol geestdrift toejuichte. De koning van Spanje begaf zn h terstond na de landing aan boord en heette Kapitein Lehmann en de be- m'anning hartelijk welkom. Hij bleef ongeveer een half uur aan boord, en liet zich de technische bij zonderheden verklaren, waarbij hij telkens van zijn groote bewondering getuigde. Om kwart voor 7 steeg het lucht schip weder op om naar Duitschiand terug te keeren. BINNENLAND. Bouwbedrijf. In het eerste kwartaal van dit jaar is hier te lande door particulieren, ge meentebesturen, woningbouwvereni gingen, rijk, polderbesturen en Ne- derlandsche Spoorwegen in het open baar aanbesteed voor een totaal be drag van 46.579.563, tegen 36.065.088 over het eerste kwartaal van 1929. Rijksmiddelen. De opbrengst der Rijksmiddelen over Maart brachten 2.4 miilioen meer op dan vorig jaar Maart en 4 ton meer dan de raming. Tarief voor abonnementskaarten op de Ned. Spoorwegen. Naar men ons uit goede bron mee deelt, hebben de Nederlandsche Spoorwegen een voorstel tot wijziging van het abonnementstarief bij de Re geering aanhangig gemaakt, waarin onjuiste geruchten over een voorge nomen verlaging van de algemeene reizigerstarieven vermoedelijk hun oorsprong hebben gevonden. Het voorstel beoogt: le. de prijzen der algemeene abon nementskaarten te verlagen tot de prijzen der groepkaarten (Noorder- of Zuidergroep), welke laatste dan zouden vervallen (dit beteekent over 12 maandten voor de drie klassen een „Het zal geschieden. Maar ga nu bij mij zitten, beste jongen. Wil je wat eten?" „Neen, dank je, ik wacht tot het souper." „Of een glas wijn? Cognac? Ciga- retten?" „Het laatste accepteer ik, Rainer. Ziezoo nu is het gezellig. Je weet niet, hoe ik naar je verlangd heb, broertje. We hebben elkaar in lan gen tijd niet gezien. „Ja helaas. Maar het komt eigen lijk niet te pas." „Je hebt gelijk. Maar er zijn om standigheden! Hm! En nu ben je huwelijkscandidaat, grappig, vreeselijk grappig! Als ik maar met je aanstaande vrouw kan opschieten! Want zie je Rainer, tot nu toe stond er nooit iemand tusschen ons. Nu komt Josta en het zal voor j mij het beste zijn jullie allebei even broederlijk lief te hebben. Ik ga van- daag tenminste naar den minister met het vaste voornemen, verliefd op haar j te worden. Want anders blijf ik een zaam achter en erger me dood." Graaf Rainer vatte zijn broeders hand. „Daarvoor ben ik niet bang, Hen ning. Jy en Josta zult elkaar beval len." „Weet je, een paar jaar geleden was ze nog zoo'n wilde kleine bak- visch, op wie ik absoluut geen indruk kon maken. Slechts haar lachen klinkt me nog aangenaam in de ooren. En wanneer menschen zoo har telijk kunnen lachen, hebben ze by my altyd al een streepje voor. Boven- 20-5ÓcI.perons Vraagt Uw Winkelier 'n pakje D'E vermindering van ondersch. 800, 600 en 400 tot 740, 555 en f 370.—). 2e. den geldigheidsduur van een algemeene abonnementskaart eiken dag te doen ingaan; 3e. den termijn, welke thans voor het aanvragen van een kaart in acht genomen moet worden, te doen ver vallen of althans aanzienlijk te ver korten; 4e. de achtdaagsche abonnements kaarten gedurende het geheele jaar verkrijgbaar te stellen. Benoeming hoogleeaar muziek wetenschap. Het curatorium, dat belast is met het Toezicht op den vanwege de Maat schappij tot Bevordering der Toon kunst aan de Rijksuniversiteit te Utrecht gevestigden leerstoel voor de Theorie en Geschiedenis der Muziek, deelt mede, dat het Kon. Besluit is afgekomen, waarbij wordt bekrach tigd de benoeming tot bijzonder hoog leeraar van den Z.Eerw. Zeergel. heer dr. A. Smijers, met wien indertijd reeds vergaande besprekingen over de bezetting van dit professoraat wa ren gehouden. dien ben ik haar zoo dankbaar, om dat ze mij van een vreeselijken angst bevrijd heeft." „Van welken angst?" „Zal ik biechten, Rainer?" „Ja, je hebt me nieuwsgierig ge maakt". „Luister: Ik was heel erg bevreesd, dat je op de gedachte zoudt komen, Gerlinde tot je vrouw te maken." Graaf Rainer keek hem verbaasd aan. „Gerlinde? Hoe kom je op die gedachte?" „Ja, hoe kom je op zoo iets! Het zou toch mogelijk geweest zijn. En zie je, dat had ik vreeselijk gevonden. Daarom heb ik al geprobeerd je min der dikwijls op te zoeken dan vroe ger.. Want Gerlinde en ik dat moet een wanklank geven." Graaf Rainer schudde glimlachend het hoofd. „Wat ben je dwaas, Henning! Daarvoor hoefde je geen angst te hebben. Gerlinde en ik? Neen, hoe zeer ik haar waardeer, ja zelfs be wonder, als mijn vrouw kan ik me haar niet denken. En dan zou ik geen vrouw willen hebben, die reeds een ander toebehoorde. Dit is nu een maal mijn opvatting." Terwijl graaf Rainer dit zeide, doorstroomde hem een warm gevoel van geluk, dat Josta's hart nog geen anderen man had toebehoord. Henning haalde de schouders op. „Als de vrouwen nu ook eens zoo dachten. Als ook zij verlangden de eerste in ons hart te zyn. Wij hebben toch in den regel allemaal meer of KANTOREN: TILBURG Zomerstraat 1 B Telephoon 1625 EINDHOVEN, Stratumsche Dijk 2 A. Telephoon 3717. minder ernstige liaisons achter den rug, voor wij aan trouwen denken. „Ik geef toe, dat je gelijk hebt, Hen ning. Wij mogen eigenlijk niet meer verlangen dan wij kunnen geven. Maar toch zou het mij onmogelijk zijn om een weduwe te trouwen". Henning lachte zorgeloos. „Dan heb ik me voor niets ongerust gemaakt. Hoe heeft Gerlinde het be richt van je verloving opgenomen? Ze moet nu toch naar het weduwen- huis verhuizen". „Ja, dat moet ze. Maar ze schikt er zich goed in." „Dat doet me genoegen. Ze maakt namelijk den indruk op me, alsof ze volstrekt niet van zins is, ook maar een duim breed van den door haar beheerschten grond ojJ te geven. Ik geef toe, dat het vreeselijk moet zijn als een onttroonde koningin in ver banning te gaan. „Nu zie je hoe nobel en fijngevoelig ze is. Ze heeft mezelf gevraagd het huis in orde te laten maken, en de familie ju weelen, waar ze toch wis en zeker zeer aan hangt, heeft ze me eigenhandig teruggegeven." „Dat is zeer te waardeeren. Maar ze zal uit den nood een deugd maken. Ik denk overigens niet, dat ze lang in het weduwenhuis zal blijven. Ze ziet er niet naar uit of ze al van de vreug den des levens heeft afgezien. Hoe staat ze tegenover je meisje?" Wordt vervolgd. De Echo van het Zuiden, IVaalwpscIie en Langstraatscbe Courant, Dit blad yaraebfat WOENSDAG co ZATERDAG. Abonnementsprijs per S maanden 1.25. Franco per poet door hot geheels rflk 1.40, Brieren, Ingebonden stokken, gelden, 90s. franco te nou den aan dam Uitgever. Prfs der Advertamtlte 20 cent per regel; mtnlmnni 1,60. BQ contract flink rabat. Reclames 40 cent per regeL Adverteutten moeten Woenedag «1 Vrfldag des morgens om olierijk B nar in ons beult ■9*. m ECHTE PRIESCH&

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 1