ECHO VAN IET ZUI TWEEDE blad. provinciaal nieuws. o. 33. Woensd. 23 April '30. 52e Jrg. Waalwijk, 22 April 1930. jaarmarkt te waalwijk op DONDERDAG 24 APRIL 1930. GEMEENTERAAD. Waalwijk, 6 April 1930. Aan den Voorzitter van den Raad der gemeente W a a 1 w ij k. Op dato 29 Maart zijn in voormalig liesoijen een tiental kinderen verbali- seerd, daar zij aan het voetballen wa ren op verboden terrein, 't Is niet mijn bedoeling die daad te becritiseeren, 't was een overtreding, maar toch geeft het mij aanleiding het volgende on der Uwe aandacht te brengen. Het is mij bekend dat menige klacht uitgaat van ouders, dat zij niet weten -vaar hunne kinderen mogen spelen, en van de kinderen dat zij nergens mogen spelen. Zijt U niet met mij van meening dat het tijd wordt dat aan dezen toestand een einde, komt, en de jeugd in de gele genheid te stellen dat zij zich geheel aan haar geliefkoosde sport kan wijden. Zijt U niet met mij van meening dat spelen in de open lucht toch in het be lang is van de kinderen voor hunne gezondheid en lichamelijke ontwikke ling? Zijt U ook bereid dit met het dage- lijksch bestuur te behandelen, dat hier spoedig verandering in wordt gebracht, en die maatregelen te nemen dat ouders en kinderen er mede gebaat zijn? (w.g.) F. G. ROXS. Waalwijk, 16 April 1930. Aan den heer F. C. Roxs, Lid van den Raad, Alhier. Nr. 908. Onderwerp: Speelgelegenheid v. kinderen. Antwoord op schrijven van 6-4-'30. Op 29 Maart j.l. of omstreeks dien tijd is geen enkel proces-verbaal tegen het spelen aan kinderen opgemaakt. Uwe mededeeling dat in voormalig Be- soijen een tiental kinderen verbali- sqerd zijn moet dus op een misverstand berusten. Ik deel Uwe meening dat voor kin deren het spelen in de open lucht aan beveling verdient. Ik meen uit uwe vra gen te moeten opmaken dat U stichting van een soort sportterrein voor kinde ren wenschelijk acht. Ik kan dit in zicht niet deelen en het College van Burgemeester en Wethouders, dat ik op Uw vei'zoek met Uw schrijven in kennis stelde, staat aan mijne zijde. Zoolang in onze gemeente nog tal rijke landwegen zijn, waar de kinderen zich zonder gevaar voor eigen veilig heid, aan verschillende spelen kunnen wijden, meen ik dat geen noodzakelijk heid aanwezig is tot het stichten van sportterreinen en de daarvoor eventueel benoodigde gelden beter voor noodza kelijker doeleinden bestemd kunnen worden. De Voorzitter van den Gemeenteraad, (w.g.) E. MOONEN. Waalwijk, 6 April 1930. Aan den Voorzitter van den Raad dezer Gemeente. Mr. de Voorzitter, In 'tbegin van mijn zittingsperiode in den Raad, heb ik bij de toen nog bestaande rondvraag naar voren ge bracht, dat de sloot, parallel loopende nan de Oostzijde met den Zomerdijk, voor de helft was opgehaald en heb toen gevraagd of de andere helft door de Gemeente niet moest bewerkt wor den, vermoedende dat deze toch wel eigendom van de Gemeente zou zijn. Naar ik meen, was Uw antwoord daarop, dat het geen gemeente-eigen dom was. Nu heb ik gemerkt, dat niet alleen de Oostzijde van den Zomerdijk is zui ver gemaakt, maar ook de sloot aan de Westzijde van voornoemde straat is nu nagenoeg over de geheele lengte voor de helft gezuiverd, en wel de helft langs de weide. Zijt U niet met mij van meening, dat het noodzakelijk is, dat ook de restee- 'ende helften worden schoongemaakt? Zijt U ook bereid te onderzoeken of de resteerende helften ooit door de Ge meente-arbeiders zijn gereinigd, en of zulks ook is geschied v'oor rekening der Gemeente? Indien mocht blijken dat die ver plichting op de Gemeente rust, zijt U dan ook bereid, dit werk zoo spoedig mogelijk te laten uitvoeren? En indien dit voor polderbestuur of particulier 2°u zijn, dan de nopdige stappen te doen bij de betrokken ?persoiien en hen aan te manen dien toestand zoo spoe dig mogelijk te veranderen, 't is toch noodzakelijk voor het invloeien van Water des zomers en bij hoogen water land het behoorlijk afvoeren van wa- Waalwijk, 20 April 1930. Aan den heer F. C. Roxs, te W a a 1 w ij k. No. 935. Onderwerp Onderhoud scheidingssloot. Bericht op schrijven van 6 April 1930. In antwoord op bovenaangehaald schrijven deel ik U mede, dat de sloot langs den Zomerdijk, zoover de onder houdsplicht, voor zoover daarvan kan \\orden gesproken, aan de Gemeente is, wordt opgehaald. Zoover mij bekend, is het opgraven van scheidingsslooten in den Buiten polder van Besoijen niet een op wette lijke voorschriften steunende verplich ting. Het is zeker niet aan mij anderen hierover een aanmaning te zenden, zoo als door U wordt gevraagd. De Burgemeester van Waalwijk, Voorzitter v. d. Gemeenteraad, (get.) E. MOONEN. ter. Hoogachtend, (get.) F. C. ROXS. Waalwijk, den 22 April 1930. Aan den Raad der gemeente W a a 1 w ij k. Restauratie Ned. Herv. Kerk. In de vergadering van 28 Maart j.l. werd, op ons voorstel uitgesteld de be slissing op het verzoek van de Kerk voogdij der Ned. Hervormde Gemeente om bij te dragen in de kosten van de restauratie van de Groote Kerk aan de Haven, in afwachting van een bespre king met den architect, die met het res tauratiewerk wordt belast, teneinde nadere inlichtingen te verkrijgen ten aanzien van de uit te voeren werkzaam heden. Door deze bespreking, die intusschen heeft plaats gevonden, is ons duidelijk geworden, dat een nauwkeurige en ge detailleerde omschrijving van het werk, juist door zijn aard, niet mogelijk is. Om een voorbeeld te noemen: of het pleisterwerk van muren en pilaren zal worden verwijderd, zal afhangen van den staat en de kwaliteit van het met selwerk, dat door het pleister wordt verborgen. Is het metselwerk mooi en gaaf, dan wordt het pleister verwijderd, anders blijft het zitten. Zoo is het ook met de buitenmureneerst bij het wer ken aan de muren zal kunnen blijken hoever zij verweerd zijn en hoe groot het vernieuwingswerk zal moeten wor den. Zoo is het ook met verschillende andere onderdeelen van het werk; tij dens en door het werken zal de omvang van de restauratie eerst voldoende kun nen worden vastgesteld. De overgeleg de raming is dan ook slechts te be schouwen als een zeer globale en als het aangeven van de bovengrens van de kosten. Toch heeft de bespreking dit belang rijke resultaat opgeleverd, dat zeker heid is verkregen, dat in het werk ook zal worden opgenomen de restauratie van het fraaie koor der kerk, thans nog als magazijn in gebruik. Voor het oogenblik dringt echter zeer de noodzakelijke restauratie van den toren. Niet alleen zal elk verder uit stel den toestand gevaarlijker maken, doch is het noodig, dat het werk in het zomerseizoen wordt uitgevoerd en dus zoo spoedig mogelijk wordt aanbesteed. Het komt ons gewenscht voor bij de beslissing omtrent de bijdrage in de restauratiekosten het werk in tweeën te verdeelen, n.l. de restauratie van den toren en de restauratie van het schip der kerk. De restauratie van den toren is al geheel beschreven en is bestek en teekening voor aanbesteding gereed. Wanneer de Gemeente beschikbaar stelt tegen 1 Juli 1930 1/3 van het be drag, dat gevraagd is als aandeel in de kosten van het^gelieelc werk, n.l. 1/3 van 18.000, kan met het dringend noodzakelijke werk van het restauree- ren van den toren onmiddellijk een aanvang worden gemaakt, doch kan te gelijk ook worden afgedaan de kwestie van het verplaatsen van den muur ter afscheiding van het terrein vóór de kerk om een trottoir langs dezen muur te kunnen aanleggen. Met de restauratie van het schip der kerk kan eerst worden begonnen wan neer beschikbaar komt een gedeelte van het jaarlijks op de staatsbegrooting uit getrokken crediet voor de restauratie van monumenten, zoodat het nog wel enkele jaren kan duren eer de restau ratie der Groote kerk aan de beurt is. Wij stellen U daarom voor: le. Te handhaven het reeds vroeger genomen besluit om in beginsel 18.000 bij te dragen in de op 120.000 ge raamde kosten van de restauratie der Groote kerk; 2e. Voor de restauratie van den to ren beschikbaar te stellen uiterlijk 1 Juli 1930 een bedrag van 6000 in min dering van het sub le. genoemde sub sidie van 18.000, onder voorwaarde dat aan de Gemeente gratis wordt over gedragen een strook van het terrein vóór de kerk ter breedte als in teeke ning is gebracht; 3e. Voor rekening der gemeente te nemen de kosten van het verplaatsen van den muur, die het terrein van de straat afscheidt, geraamd op 900.—. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk, De Burgemeester, E. MOONEN. De Secretaris, VAN LIEMPT. Concours—hlppique Waalwijk. Al waren de voorteekenen al zeer ongunstig wat het weer betreft, toch is het derde concours georganiseerd op 2en Paaschdag door de concours— hippique—vereeniging Waalwijk uit stekend geslaagd. Gelukkig dat het weder zich Maandag uitstekend hield, al had het wel wat warmer mogen zijn, zoodat duizenden uit plaats en streek en uit 't geheele land naar Waalwijk stroomden, aan gelokt door de schitterende inschrij vingen speciaal in de springnummers, door het bekende mooie terrein, de uitstekende regeling en wat dies meer zij. Vooral uit de Langstraat en Tilburg was het bezoek, naast dat uit Waalwijk, zeer groot. Wij hebben de vaste overtuiging gekregen, en daarin zijn wij versterkt door inlichtingen van deskundigen, dat dit concours—hippique gevestigd is en wat meer zegt, naar wij ver namen uit den mond van een der eerste mannen op dit terrein, dat dit concours een der beste is uit den lande. Wij behoeven voorts niets te zeggen wat het beteekent voor den naam der gemeente in 't algemeen, maar voor veien neringdoenden in het bizonder. Wij mogen hier wel een hartelijk woord van dank brengen aan de ver eeniging voor hetgeen zij zoo belange loos voor Waalwijk doet, speciaal aan haren ijverigen en zeer deskundigen secretaris, den heer Jud. Timmermans Phz. Een regeling, en zulk een regeling in alle finesses, vraagt een zeer groote voorbereiding. Een woord van dank mag zeker gebracht aan degenen die telken jare deze onderneming zoo royaal financieel steunen door 't schenken van medailles. Mogen nog velen in de toekomst hun goede voorbeeld volgen. Ook een woord van dank aan de velen die door het maken van belangelooze reclame de zaak ten zeerste hebben bevorderd. Dat is ook een vorm van sympathieke medewerking. Reeds vroeg in den morgen begon Maandag het vertier in de gemeente, maar tegen half twee was 't een elndelooze file van auto's, fietsen en voetgangers. Na afloop bleef het tot zeer laat druk en gezellig en maakten café's, waaronder velen voor een strijkje zorgden en andere inrichtingen goede zaken. Een goed idee was 't dat Waalwijks Belang direct na afloop op de Markt een uitstekend concert aanbood van de harmonie St. Crispijn. Ook hiervoor was zeer groote belangstelling. De uitslag was als volgt: Het vraagprogramma begon met een nummer Landbouw—tuigpaard. Dit nummer had de vereeniging ditmaal speciaal ingelaschi naar aanleiding van een opwekking van de vakpers en op verzoek van verschillende paarden— tokkers uit deze streek. Nu schitterden zij zelf door afwezigheid. Waar in dit nummer slechts twee inschrijvingen waren, «en uit Tilburg en een uit Waspik, was deze afdeeling van 't programma geannuleerd. Concours luxe eenspannen (stokmaat beneden 1.55 M.)le pr. Zdv. Med. en f 100 Dre Drory de Perez Voorst met Winmoor King. 2e pr. f50 Jac. Rijks Nijmegen met Dark Romance, 3e pr. f 25 J. Dibbeis Breda met Lady Loocky Eerv. verm, J. Dibbets Breda met Princess of England. Springconcours voor paarden van alle klassen Voor dit concours, dat we 't hoofdnummer van 't programma kunnen noemen, waren niet minder dan 37 inschrijvingen. De eerste prijs, zijnde een grooten zilveren wisselbeker ter waarde van f400 plus f175 in contanten werd gewonnen door A. v. d. Voort v. Zijp Luit. Huz. Den Haag met Sunday. Ook het vorig jaar heeft deze winnaar den wisselbeker weten te behalen met het paard Mabel. Waar men, om definitief in het bezit van den beker te komen, dezen 2 maai achtereen of 3 maal in het geheel gewonnen moet hebben, heeft Luit. Huz. A. v. d. Voort v. Zijp thans den prachtigen beker definitief gewonnen. Hij wist alle 14 hindernissen zonder fout te nemen en volbracht het geheele parcours In den fraaien tijd van 1 min. 7 sec. Door den schenker den heer Rutgers uit Tilburg werd de beker aan den winnaar uitgereikt. Res. Luit. Huz. A. Vlielander uit Numansdorp met Fama volgde hem direct op eveneens zonder fouten in een tijd van 1 min. ll2/6 sec. en verwierf daarmede den tweeden prijs zijnde f125. 3e prijs fbO werd behaald door Ritm. Huz. G. P de Kruijff Den Haag met Tommy met 2 fouten in 1 min. 30'/s sec. 4e prijs f40 door M J v. d. Velden Den Haag met Cfiand Même met 2 fouten in 1 min. 303/5 sec. 5e prijs f25 door Ritm. Huz. G. P. de Kruijff Den Haag met Preten met 4 fouten in 1 min lO'/s sec. 6e prijs f 25 door Luit. Rijd, Art. J. Portheine Arnhem met Nosoza met 4 louten in 1 min. 102/5 sec. 7e prijs door Luit. Huz. T Steenkamp Breda met Vendetta met 4 fouten In 1 min 22*/s sec. 8e en 9e prijs ieder van f25 door J. Klaassen Nijmegen resp. met Emir en Tiddety Wings beiden bereden door mej. N Matthes met 4 fouten en resp. 1 min 26 sec. en 1 min. 273/g sec. Eervolle verm. Luit. Huz. N. I. L. K. Schummelketel met Duiveltje met 5 fouten In 1 min 282/s sec. Eerv. verm. mej. J. Keunen Eind hoven met Gitanne met 6 fouten in 1 min. 184/s sec. Door 't groot aantal deelnemers werden hier 3 prijzen van 1 25 aan toegevoegd. Concours Luxe Eenspannen. (Stok maat 1.55 M. en daarboven): le pr. Zilveren Medaille en f 100 A. v. d. Koppel Zeist mei Orchid. 2e pr. f50 üre Drory de Perez Voorst mei Capenor Hawaian Minister. 3e pr. f 25 A. v. d. Koppel Zeist met Right Ho. Eerv. verm. A. C. Kuijpers Helmond met Ciaron en Jac. Rijks Nijmegen met Nordelph Leopard. Concours voor het beste rijpaard. (Art. 30 B. regl. C. C.)le prijs Wisselbeker, aangeboden door het Centraal Comité voor de Concoursen Hippique in Nederland en f 75 werd gewonnen door j. Boex Eindhoven met De Sjeik. 2e prijs i 40 B. Kemper Bussum met Mussolini. 3e prijs 1 20 A. Schellens Eindhoven met Apollo. 4e prijs f 15 Luit. Huz. W. v. Mierlo met Henricus. 5e prijs f 10 j. de Gruljter 's Bosch met Zonnetje. Eerv. verm. L. v. Loon Tilburg met Arl Anfang. Concours Luxe Tweespannen. Open klasse: le prijs Groote Zilv. Medaille van H. M. de Koningin en f75 werd gewonnen door Dre Droiy de Perez Voorst met Winmoor King en Capenor Hawaian Minister. Door den edelacbtb. heer burgemees ter Moonen werd deze prijs met een feliciiatie aan de douairière uitgereikt. Nadat haar bloemen waren aangeboden reed de reeds bejaarde dame zelf het eere—rondje over het veld mede, terwijl de harmonie het Wilhelmus speelde, dat door de aanwezigen staande en met ontblooten hoofde werd aangehoord. 2e prijs f50 A. v. d. Koppel Zeist met Orchid en Primrose. 3e prijs f25 J. Dibbets Breda met Lady Loocky en Princess of England het laatste, doch zeker het span nendst programma—nummer, was het Barriere—springen, dat uitsluitend was opengesteld voor de leden der Ver eeniging van Hindernisruiters. Hiervoor waren kostbare kunstvoor werpen uitgereikt, die wij in ons vorig nummer mededeelden. Er moest gesprongen worden over 6 i echte nekken op onderiingen afstand van 10 5 M. en de eerste maai ter hoogte van 1 tot 1.20 M. Van de 25 inschrij vers wisten er 8 alle hekken zonder fout te nemen Deze 8 moesten daarop overspringen waarbij aile hekken met 10 cM. werden verhoogd. Nog 3 ruiters wisten zonder fout deze tweede ronde door te komen. Nadat nogmaals aile hekken met 10 cM. waren verhoogd gelukte het aan 2 van de 3 deelnemers ook deze ver hoogde hindernissen zonder fout te nemen. Het waren mej. J. Keunen uit Eindhoven en den heer H. Gescher uit den Haag, welke laatstgenoemde zoo hoffelijk was om voor te stellen van verdér springen over de inmiddels weer verhoogde hekken (1.40M)afte zien en aan mej Keunen den len prijs toe te kennen, Üe uitslag was hierna ais volgt le prijs mej. J. Keunen Eindhoven met Gitanne, 2e prijs H. Gescher den Haag met Bodega, 3e prijs G P. de Kruijff, ritmeester huzaren den Haag met Preten, 4e prijs F. Steenkamp, luitenant huzaren Breda met Vendetta, 5a prijs A. v. d. Voort v. Zijp, luite nant huzaren den Haag met Sunday. Mej. Keunen behaalde hiermee ook den speciaien prijs, een ziiveren siga rettenkoker, uitgeloofd door de con cours—hippique—vereeniging „Waal wijk" voor de(n) best geplaatste(n) ruiter uit Brabant. In aanmerking genomen dat onder de deelnemers aan dit zware spring concours zich de beste ruiters uit den lande bevonden, mag het een bijzon dere prestatie genoemd worden dat een dame hierin den eersten prijs wist te bemachtigen zij had hiervoor bij haar eere—rondje een hartelijke ovatie in ontvangst te nemen. Onnoodig te zeggen dat de span ning er bij het publiek steeds meer inkwam naarmate de barrières hooger werden en het aantal ruiters dat zon der fouten de hindernissen wist ie nemen, steeds kleiner werd. In het begin van dit springnummer deed zich een ongeval voor dat echter nog gelukkig afliep. Nadat mej. E. Pauptit uit Scheveningen op Syracuse reeds een paar boomen had afgespron gen kwam haar paard voor den laat- sten sprong te vallen en werd mej. Pauptit over den kop van het paard tegen den grond gesmakt, waar zij een tijdlang roerloos bleef liggen, zoodat tal van aanwezigen voor ernstige ge volgen vreesden. Dr. Langemeijer was mede spoedig bij haar om hulp te verleenen. Weldra keerde het bewust zijn terug en kon de dame, die naar we vernamen slechts een onbeduiden de verwonding aan het hoofd had bekomen, zelf het terrein verlaten. Overigens kwam er gedurende den geheelen middag geen enkele valpartij voor. Wat de pers zegt: De Nieuwe Rotterdamsche Courant. Rotterdam, zegt onder den titelEen goed geslaagde opening van 't seizoen, o.m. 't volgende: Aan de Concours-Hippique Vereeni ging Waalwijk valt de eer te beurt het seizoen geopend te hebben en we kunnen er onmiddellijk aan toevoegen, dat het bestuur, dat elk jaar met zulk een kennis van zaken dit concours organiseert, weer eer van zijn werk heeft gehad. Er was vrij veel publiek en de geboden sport was meer dan voldoende om de belangstelling vcor hetgeen in den ring te zien was, gaande te houden. Het Huisgezin, 's-Bosch Ons verslag over het concours der Concours Hippique Vereeniging Waal wijk beginnen we met onze bevinding en dit was ook de meening van allen dat het concours schitterend geslaagd is. De voorbereidingen waren tot in de puntjes in orde. Er was te voren door het comité hard gewerkt. Van alle zijden was er prachtig meegewerkt. De lijst van schenkers van medailles was schitterend geopend door de leden van ons Vorstelijk huis H M de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik, Notabelen, zakenmenschen en particulieren hadden het zich tot eene eer gerekend door het schenken van een medaille of kunstvoorwerp het streven van het comité te steunen. Het terrein was, zooals een deskundige ons verzekerde, in uitstekenden toestand. Alleen het weder baarde zorg. Dagen van tevoren regen en koude, afgewisseld met koude en regen. Maar de dag van het concours zelf was het droog en al was het dan ook geen prachtig lenteweer, dit heelt toch niet verhinderd, dat duizenden belangstellenden 't concours hebben bezocht. Het zal voor het comifé wel een groote voldoening zijn geweest. Den geheelen morgen heerschte er in de straten reeds een opgewekte stemming en van één uur af stroomde het publiek de poorten van het terrein binnen om de verschillende rangen te bezetten. Aile rangen, zoowei de lagere als de hoogere rangen op de overdekte tribune waren gevuld. Des avonds om half 7 werd door de vereeniging „Waalwijks Belang" een concert aangeboden van de harmonie „St. Crispijn", waarvoor veel belang stelling was. Den geheelen dag was er een zeer opgewekt leven in Waalwijk. Ook de bals in hotel Verwiel en hotel „De Twee Kolommen" waren druk bezocht. We sluiten, zooals we zijn begonnen Het concours der Concours-Hippique Vereeniging Waalwijk op den tweeden Paaschdag 1930 is schitterend geslaagd. De Maandagmorgen 's Bosch Dat weer, menschen en paarden te zamen wel een mooi „openluchtspel" kunnen maken is in dit concours- hippique ook bewezen, 't Weer liet het bij een bedreiging, en werd steeds aan beter, de menschen waren in grooten getale gekomen, en de ruiters waren hier nog nooit in zoo groot getal aanwezig, terwijl bovendien het terrein uitstekend was. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Met belangstelling vernemen wij dat reeds verschillende uitgenoodigden het eere—lidmaatschap hebben aangeno men en reeds verscheidene belangrijke bijdragen voor de feestviering bij het comité binnenkwamen. Volksmatinee. Het matinee op len Paaschdag door de Liedertafel Oefening en Vermaak aangeboden was als gewoonlijk goed bezocht. Door plotselinge ongesteld heid van mej. Slaats, kon het groote koorwerk Halton Jarl niet worden uitgevoerd. De directeur tooverde ech ter direct een keurig programma in elkaar, dat op voorbeeldige wijze werd uitgevoerd. Wij noemen o.a. Biergalop, Elslein von Caub, Ich bin ein Kind vom Rhein, e.a., die met een paar fraaie soli van den heer Burmanje werden uitgevoerd en een dankbaar applaus verwierven. Emma—bloem. Met bijzondere opgewektheid is 2en Paaschdag gecollecteerd voor de Emma—bloem. De gezamenlijke op brengst Is voor deze gemeente f 165. Een mooi bedrag en groote voldoening voor de ijverige collectrices. R.K. Vrouwenbond. Donderdagavond om 7'/2 uur geeft de tooneelclub van het patronaat te v.m. Besoijen voor de leden van den R K. Vrouwenbond een tooneeluitvoe- ring in den Gildenbond. Opgevoerd zal worden het tooneel- sluk „Het beste deel", gevolgd door het blijspel „Kaviaar". De leden van den R K. Vrouwen bond hebben vrij toegang op vertoon der lidmaatschapskaart. Voor plaats bespreken bestaat gelegenheid bij Siga renmagazijn Wed. Pulles. Wij bouwen De aangekondigde vertooning van het filmwerk „Wij bouwen", vervaar digd in opdracht van den Alg, Ned. Bouwvakarbeidersbond, welke gister avond in de zaal van den heer A. v. Berkel alhier, zou plaats hebben, kon wegens de slappe opkomst niet door gaan. Harmonie „St. fan". Voor een goed gevulde zaal gaf de harmonie „St. Jan" gisterenavond haar tweede wlnterconcert. Na een ope nings- en welkomstwoord van den president der harmonie, den heer A. de Leeuw, zette het corps den avond

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5