Ml lil IIIIM [en zen, E»en. len, 'EN, BRANDVRIJE (Huisinrichting. U 'tweede BLAD. u JviNClAAL NIEUWS. ïheel Bevn \Voensd. 30 April '30. 52e Jrg. ÏJ Waalwijk, 30 April 1930. k|; petering weg naar Li Koesteiberg. bestuur der vereeniging „Waal Jslang" verzoekt ons, ter infor jarer leden, op te nemen de njndentie terzake de vei betering n wegnaar Roestelberg, gevoeru In dat bestuur en 't Uag Bestuur meente Loon op Zand. Bestuur verzond het volgende m aan B. en W. van Loon-op antle, II en Waalwijk, 14 Maart '30. Itrgemeester en Wethouders Loon op-Zand te Kaatsheuvel. ielachtb. Heeren, ggkonunde op onze vroeger ment gevoerde besprekingen, wij de vrijheid nogmaals Uwe ;tii ie vragen voor den weg dooi geKje naar den Koesteiberg. Hebben begroot de kosten van dmg van den weg ter breedte Meter met klinkers bij de grens gemeente aansluitende aan den itrweg langs den Watertoren op tied dezer gemeente. Verhaidtng een lengte van ongeveer 1800 op deze wijze zou een bedrog van 12100(3.Bij verharding itenaiag ot met sintels zouden de kunnen wotden teruggebrach, jiectievelijk 117 000.- en 1 10 000 - meenen ons op het standpunt en stellen dat het leggen van w wtató weg naar de Roestelberg lanomische beteekenis is te achten de bewoners van het Hoekje en de eigenaren van de in oe om irgensv°j van net Hoekje en den Roestei gelegen landerijen. tn het algemeen voor de gaten ,ialje van landbouwbedrijven een verkeersweg van groot belang naar het ons voorkomt opent «eg grooter perspectieven, liet algemeen zal door het aan van een verharden weg de li van de nabij gelegen gronden i, De groetende belangstelling gaiuurschoon en de toenemende om ontspanning te zoeken in tuur wettigt de verwachting da< jter hei gevai zal zijn bij het eren van dezen weg. e verbetering zai dus een twee- doel kunnen nastreven, n.l. dt leting van de waardeering van 7~ ijiuuischoon en van de ontspan \J\ In de vrije natuur en het econo- belang van een deel der Inge advisejd 'n U we gemeente. grond van deze laatste overweging j van meening, dat het redelijk ai door belanghebbenden ook bijgedragen in de kosten die uit dt iibciering zouden voortvloeien in lorm van een wegbclastiug, waar- SCB, ai 5 ation.) yj iiëerderingsbeiasiing of iets der- n. irijvings EZWAA wegens illl plaatsen jldeling, kosten kost U er. Bij ninderl een bespreking die door ons r werd gehouden met de inge- i van het Hoekje is ons gebitken leze tot een geldelijk offer als je In de kosten, bereid zijn. Bij bespreking werd het denkbeelo :erd te belasten de gebouwde en 5 eM'61 ibuwde eigendommen, gelegen in mook ter weerszijden van den weg needle ieder van 2 k 300 Meter, meer de aanlegkosten worden uit een leening met een ijd van 40 jaren, dan zouden üilijksche lasten die door de af ig alnemen, het eerste jaar zij Wil sen sieer»sla8weg 7'/«°/0 (4V/o 'UI"""®en2'/2°/0 aflossing) van t 17.000. 232.50. Voor'n sintelweg naar rato ülijk minder. Wij hebben onder- skosten buiten beschouwing ge omdat het wegonderhoud ook Uw wegenbudget belast, den aanleg van den weg zijn ook de ingezetenen van Waalwijk p betrokken. Alleen reeds her bat onze Vereeniging zich reeds ®en tijd interesseert voor öezt Idegenbeid wijst er op. dit verband moet erkend worden «lelijkheid dat ook van dezezijdt Hosten wordt bijgedragen. Hot 'siboudtng zou moeten zijn voor 'erdeeling der kosten voor het dat door U in beginsel voor «betering wordt gevoeld, zou een ™eip. van gedachtenwisseiing uitmaken. De basis voor dezt Mtenwisseling zou dan moeten zijr, Mtnning van het door ons inge- standpunt, dat het aanlegger dun weg een gemeentebelang Is jn het bijzonder wordei de belangen der ingezetenen Ft Hoekje en de eigenaren van dt ingeving daaraan gelegen gronder slotie in geringer mate, wellich fit gezegd belangen van anderen aaro een deel der ingezetenen van -'aalwijk die ontspanning zoeken ii e natuur. Wij meenen thans de vraag te mogen tellen ot U in het door ons beoogdt en basis kunt vinden voor de oplossing an het liaancieele vraagstuk, verbon- ien aan het verbeteren van den weg n of V in het bevestigende geval ons ;e tw legenheid zou willen geven var ;ed'£hten te wisselen over het aandeel iaï kS V00T re*cening van de- Waal vijk?:he ingezetenen zou moeten wor ten jenomen. Me belangstelling zien wij zoo moge- ijk een spoedig antwoord tegemoet Met alle hoogachting, Namens Waalwijks Belang', M. A. VAN L1EMPT, Voorz JAN HELEN Seer, Het antwoord van B. en W. van Loon-op-Zand luidt als volgt Kaatsheuvel, 7 April 1930. Onderwerp Wegverbetering Hoekje. Aan het Bestuur van Waalwijks Belang te Waalwijk. Met betrekking tot het daartoe door U gedaan verzoek deeien wij U mede, uat de zandwegen in deze gemeente geleidelijk zullen worden verbeterd, in welke verbetering tegelegenertijd ook de door U bedoelde weg zal worden oetrokken. Uiteraard is daarbij aan verharding zooals door U bedoeld wordt niet te denken. Burgemeester en Wethouders van LoonopZand, De Burgemeester, VAN BESOUW. De Secretaris, VAN DER WEE. Prinses Juliana. Heden herdenkt H. K. H. Prinses Juliana haar 2len geboortedag. Van ae oifictcele, olficieuze en eenigt particuliere gebouwen wappert etc nationale drtcKtcur, terwijl hcUcnavonu de darinonte bi. Cnspiju een muzikale lonugang zal maken. Voor li. K. H. en voor ons ons volk is deze dag toch weer iets bijzonders. Up her tccsr van ütn een-en-iwiniig- sten verjaardag van Hare Koninklijke Hoogheid, de Kroonprinses, kunnen wij niet voorbijgaan bet ieit, dat Zij den lectiijd der bu,gerlijke meerder jarigheid bereikt. Daar is een jeugd voorbij en de dag is daar, dar ae burgers hunne Prinses niet meer zien als cerr Kind. niet meer volgen als biudtme, niet meer groeten als een jong Meisje, maar haar meer en meer zien opgaan in dat noogst illustere gezelschap van Prinsessen van Uranje-Hassau. Ue toekomst houut het gordijn ge sloten; maar Prinses Junana zal in de jaren harer .burgerlijke' meerder jartgneid .Koninklijke' deugden en Hoedanigheden In beoefening en tn praktijk orengen. Kamer van Koophandel De Kamer van Koophandel en Fabriektn voor de Langstraat komr op Donderdag 8 Mei des middags om halt drie in een algemeene ver gadering bijeen. Algemeen Groene Kruis. Gisterenavond hield de afdeeling Waalwijk van het Alg. Groene Kruis een algemeene vergadering in het wijkgebouw aan de Mr. van Cooth- straat. In zijn openingswoord sprak de voorzitter de heer van Gent er zijn voldoening over uit, dat hoewel dit reeds de derde algemeene vergadering was in drie maanden, nog verschil lenden aan den oproep van het be stuur hadden gehoor gegeven. Door den secretaris, den heer Wil deman werden hierna de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna werd de verkiezing van een bestuurslid, in de plaats van den heer H. v. d. Waerden aan de orde gesteld. De voorzitter betreurde het ten zeerste, dat de heer v. d. Waerden gemeend heeft te moeten aftreden. Hij kon echter niet nalaten hem dank te zeggen voor hetgeen hij als be stuurslid voor de vereeniging heeft gedaan. Jarenlang heeft het bestuur prettig met hem samengewerkt en veel belangrijk werk is door hem voor de vereeniging gedaan o.a. ook als lid der commissie voor het wijkgebouw. Bij de stemming die hierna gehou den werd, verkregen Mevr. Nieuw- land 9 en Mevr. v. d. Waerden 9 stem men, terwijl nog een 10-tal stemmen over verschillende personen werd ver deeld. Waar niemand de volstrekte meerderheid van stemmen had be haald, moest een tweede vrije stem ming worden gehouden. Alvorens hiertoe werd overgegaan, verklaarde Mevr. v. d. Waerden, dat zij niet voor een benoeming in aanmerking Wenschte te komen. Het resultaat der tweede stemming was, dat mevr. Nieuwland 16 van de 30 uitgebrachte stemmen op zich ver- eenigde en dus gekozen was. Waar echter bij de onlangs aangenomen sta tuten-wijziging was bepaald, dat geen twee echtgenooten in het bestuur zit ting mochten hebben, kon Mevr. Nieuwland deze benoeming niet aan nemen, waarop de heer Nieuwland zijn bestuurslidmaatschap ter be schikking stelde, temeer waar uit de stemming duidelijk den wensch sprak dat meer dames in het bestuur zou den zitting krijgen. De heer Hartog meende, waai- de statutenwijziging nog niet Kon. was goedgekeurd, dat deze nog niet van kracht was, doch de Voorzitter was van meening, dat van een eenmaal ge nomen besluit, ook al is dit nog niet bekrachtigd door de Kroon, niet moet worden afgeweken. Mevr. Nieuwland werd hierna als gekozen beschouwd in de vacature van den heer v. d. Waerden. Nader zal nu in de vacature van den h^er Nieuwland moeten worden voorzien. De voorzitter dankte het scheiden de bestuurslid, den heer Nieuwland voor alles wat hij voor de vereeniging gedaan had en fèliciteerde Mevr. Nieuwland met hare benoeming. Hierna verkreeg Mevr. Keizer-la Plein uit Hoek van Holland het woord tot het houden van een lezing over 't onderwerpHuisverzorging. De spreekster die over een ryke er varing op dit gebied scheen te be schikken zette aan de hand van ver schillende voorbeelden uit de praktijk het groote nut en de noodzakelijkheid der huisverzorging. Het doel hiervan is het verschaffen van hulp in de huishouding wanneer de huisvrouw ziek is en niet in staat is hare huis houdelijke plichten behoorlijk waar te nemen. Zoo vaak komt het voor, dat alleen van absolute rust herstel verwacht kan worden, doch dat de omstandigheden van dien aard zijn, dat het een huisvrouw onmogelijk is, de Voorgeschreven rust te nemen. Spr. achtte het Groene Kruis de aangewe zen vereeniging om zich met de orga nisatie van dit mooie werk te belas ten. Zij gaf tal van aanwijzingen, ont leend aan de practijk, over de werk wijze, de keuze van geschikte huis verzorgsters, de vergoeding aan deze toe te kennen, het verkrijgen van de noodige gelden, enz. Gezien het vele, dat door de afdeeling Waalwijk reeds is tot stand gebracht, twijfelde zij er niet aan, of ook hier zal de organisa tie eener huisvex-zorging slagen als al lien daartoe de handen ineen slaan. De voorzitter dankte de spreekster voor haar heldere uiteenzetting, die iedereen zal hebben overtuigd van de noodzakelijkheid om ook hier eén huisverzorging tot stand te brengen. Verschillende vragen betreffende de organisatie van deze huisverzor ging werden door de aanwezigen, vooral door de dames, aan mevr. Kei zer-la Plein gesteld, die deze tot aller tevredenheid uitvoerig beantwoordde. Zij gaf vooral in overweging bij de keuze eener huisverzorgster goed uit de oogen te zien en een behoorlijk vast salaris voor haar te bepalen. Wegens het vergevorderde uur kon over dit punt niet meer in den breede worden gediscussieerd en werd na 'n korte gedachtenwisseiing besloten 'n commissie te benoemen bestaande uit 3 dames en 2 heeren, die deze aange legenheid nader zal onderzoeken en voorbereiden en binnen 2 maanden aan 't bestuur rapport zal uitbrengen. Tot leden dezer commissie werden aangewezen de dames: mevr. v. d. Waerden, Zuster Leijs en Zuster Braams en de heeren Gruppelaar en Roggeveen. Het verheugde den voorzitter te mogen constateeren, dat de leden van het Groene Kruis steeds gaarne be reid worden gevonden een financieel offertje voor de vereeniging te bren gen, dit is dezer dagen weer gebleken bij de collecte door Mevr. Dodenhuis en de wijkverpleegster gehouden ten bate van het herstellingsoord voor rustbehoevende huisvrouwen in Den Dolder, welke 200.heeft opge bracht. Dit stemt hem hoopvol, dat ook de organisatie van een huisver zorging zal slagen. Met een dankwoord werd hierna de vergadering gesloten. Kapelaan Beuken. In ons vorig nummer vermeldden wij reeds dat de Z Eerw. Heer Beuken kapelaan in de St Clemensparochie was benoemd tot kapelaan te Aarden burg (Zen hoe het heengaan van dezen algemeen beminden priester door alle parochianen ten zeerste werd betreurd Hoezeer hij In den korten iijd dal hij hier zijn priesterlijke bediening mocht uitoefenen alier harten ge wonnen heeft, is hem in deze laatste dagen voor zijn vertrek overduidelijk betoond, iedereen en vooral iedere vereeniging waaraan hij verbonden was heeft zich beijverd hem met blijken van sympathie en dankbaar heid te overladen. Namens het patronaat werd den scheidenden directeur een hartelijk afscheids- en dankwoord toegesproken door den Voorzitter van het bestuur den heer A. Lombarts en den Voor zitter van de afdeeling Gymnastiek den heer Jac. van Mierlo en werd hem ais stoffelijk blijk een fraai uit gevoerd sigarenkastje aangeboden. De R K, Werkliedenvereeniging bood zijn adviseur een keurig rookstel aan. Van verschillende andere zijden werden Zijneerw. nog geschenken aangeboden zooals van de zangeressen der congregatie, van de mlsdinaarsen van particulieren. Meer nog dan al deze stoffelijke blijken zal het echter voor Zijneerw. een voldoening zijn te weten dat zijn werken hier zooveel vrucht gedragen en waardeering gevonden heeft en dat bij er van verzekerd kan zijn dat hij nog lang in dankbare herinnering bij alle parochianen zal blijven voort leven. Wolfang de Zigeunerdoor de 1 ooneelvereeniging „OOG." Door onvoorziene omstandigheden daartoe genoodzaakt heett „O O O." hare tweede wlnieruitvoering eerst thans kunnen geven, nu we het ge. schikte seizoen hiervoor als voorbij moeten beschouwen. Natuurlijk is dit zoowel Zaterdag, als Zondagavond op het bezoek van i ivloed geweest, Over het stuk zeif behoeven wij, na de uiteenzetting in ons blad van Zaierdag niet verder uit te wijden. We moeten eerlijk bekennen dat wij na kennisname van den inhoud niet te hooge verwachtingen van dit stuk koesterden. Dat romantischeeen ontvoering door zigeuners, het ijzig gesluip met een dolk, een mootd op een zigeuner, hoofdman, dat alles Is tegenwoordig niet meer het gewenschte gegeven voor een tooneelstuk, heeft gelukkig goeddeels afgedaan en plaats gemaakt voor werken met dieperen inhoud en nuttiger strekking. Zijn we dus zeif geen bewonderaars van dit genre stukken, toch moeten we bekennen dat ons deze uitvoering niet is tegengevallen en moeten we als goede hoedanigheden van het stuk vermelden dat het een spannend en vlot verloop heeft en dat het bij een groot deel van het publiek wel inslaat Voor de vertolking hebben we veel lol. De kundige regiseur de heer H. van Engelen mag wederom op een succesvoile uitvoering terugzien. Het is bekend dat er prima krachten schuilen onder deze club die ook nu weer door hun goed doorvoeld spel opvielen, terwijl ook op de anderen dit goede voorbeeld gunstig schijnt te werken. De beste creatie zagen we, natuur lijk zouden we zeggen, van den regisseur zelf die den rol van Bartels, het verloopen lype, de dronkaard en moordenaar, op pakkende wijze wist uit te beelden. Doch ook de titelrol van „Wolfang" was bij C. Dekkers in goede handen. Hij was een geknipte figuur voor deze rol en zijn aantrekkelijk spel en mooie stem maakten deze vertolking tot een der beste. V Handig spel en goede mimiek zagen we ook van den hospes, vertolkt door Jos. Wijkmans, terwijl Fr. van Delft als Zigeunerhoofdman ons vrij goed voldeed al was zijn spel soms wat mat. De rol van burgemeester werd op behoorlijke wijze door C. Berens ver tolkt die zfch alleen nog wat meer vastheid en sterker uitbeelding moet eigen maken. Ditzelfde zouden we ook van A. Verhofstad als „Killiaan" willen zeggen. Van de vertolkers der kleinere rollen moeten we allereerst W. Hooff vermelden, die als een echte tooneel- rot geroutineerd spel te zien gaf waarvan velen nog heel wat kunnen leeren. De overigen o.a. A. Hensen als dokter en J. van Delft als recher cheur pasten zich goed bij het geheel aan, al mist het spel van enkelen nog veel aan ongedwongenheid. De tooneelvereeniging „O.O.Q." heeft met deze uitvoeringen wederom bewezen dat goede capaciteiten, veel ambitie en bekwame leiding nog altijd aanwezig zijn. Onze burgemeester. Onze burgemeester, de Edelachtb. heer E. C. Moonen, zal van 10Juni 3 Juli a s. ais reserve majoor der In fanterie te Nijmegen onder de wapenen moeten komen. Vooruitgang zij ons Doel." De Gemengde Zangvereeniging „Vooruitgang zij ons Doel" zal a. s. Zaterdag eene uitvoering geven in de Ned. Herv. Kerk aan de Haven. Waar onder leiding van den heer Nelis een mooi programma is inge studeerd, zal het velen een genoegen doen, dat weer eens eene uitvoering van deze vereeniging, die al zoo oude rechten heeft en zulke uitstekende uit voeringen gegeven, weer eens van zich doet hooren en zulten ongetwijfeld vele belangstellenden bij dezen zang avond tegenwoordig zijn. - Treinderaillement. Gisterenavond zijn door verkeerden wisselstand enkele wagens van den laaisten trein Lage Zwaluwe—'s Bosch nabij het station Vlijmen gederailleerd Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig met voor, maar dit ongeval veroorzaakte groot ongerief voor de reizigers, ook voor diegenen die met den laatsten trein uit 's Bosch kwamen en juist in Vlijmen moesten wisselen en toen natuurlijk niet meer verder konden en per pedes-apostolorum of andere wijze huiswaarts moesten. Er waren natuurlijk verschillende Waalwijkeis onder. Zuiver water in den Buitenpolder. Op 28 dezer hield het Waterschap de Buitenpolder van Waalwijk, onder voorzitterschap van den heer H. Hoff- mans, een vergadering van stem gerechtigde ingelanden, ter bespreking van de waterstaatstoestanden in den polder. De aanwezigen vertegenwoordigden 22 stemmen. Door het Dagelijksch Bestuur was omtrent het onderwerp, dat aan de orde werd gesteld, een advies uitge bracht (reeds in ons blad gepubliceerd). De vergadering sprak zich unaniem uit voor de noodzakelijkheid om het verontreinigde water uit den Binnen, polder en de gemeente-rioleering te weren. Tegenover de meening van het Dag. Bestuur, dat er op het oogenbltk niet voldoende aanleiding is om voor dit doel uitgaven te doen, aangezien van schade aan den vee stapel door verontreinigd water nooit iets gebleken is, werd aangevoerd, dat van de zijde van de zuivelconsulenten sterk wordt aangedrongen op zuiver drinkwater voor het vee en dat met name voor den Buitenpolder nog onlangs bij een graslandkeuring van die zijde sterk is aangedrongen op verbetering van den toestand ten aan zien van het drinkwater voor het vee. Na gedachtenwisseiing werd in be ginsel besloten het Dag. Bestuur op te dragen het ontwerpen van een plan voor een riool aan den binnenteen van den Winterdijk, waarin de water lossingen van den Binnenpolder wor den opgeyangen en worden afgevoerc naar de Haven, voor de uitvoering van welk plan door den Buitenpolder en door andere belanghebbende orga nen in billijke evenredigheid wordt bijgedragen in de kosten. R.K. Middenstandsvereeniging. Qlsteravond hield de R.K. Midden- standsvereeniging alhier, in Hote Verwiel een algemeene vergadering ter bespreking van de agenda van de diocesane voorjaars—vergadering te 's Bosch. Als ^afgevaardigden werden aangewezen de heeren de Leijer, Eijkelenburg en Van Liempt. Verder werd besloten een ledenlijst uit te geven, terwijl tot slot een be spreking werd gehouden over be lastingzaken Ba kkerlj—ten toonstelling., Zondagmiddag is de groote Bakkerij tentoonstelling, georganiseerd door den Algemeenen Bakkersbond in België teOstende geopend. Er zijn meer dan 200 deelnemers uit België, Frankrijk, Engeland, Holland en Zwitserland. Vooral de Hollandsche inze iding is zeer belangrijk. Onze plaatsgenoot, de heer M. Pulles Heesbeen behaalde op deze belangrijke en uitgebreide tentoon stelling het Eerediploma met geluk wenschen der juiy. Wij wenschen den heer Pulles— Heesbeen van harte geluk met deze mooie hooge onderscheiding. Bij de vele andere is zij een hernieuwd oewij's van de prima qualiteiten zijner artikelen, waarvan het Waalwijksch publiek eiken dag profileert. Bedevaart naar Handel. Zondagochtend hielden de leden der Bedevaart naar Handel een alge meene vergadering in de R.K. Werk liedenvereeniging. Tot voorzitter werd gekozen de heer Th. de Pcffer. Het vertrek der bedevaart van dit jaar (J,e lustrum) werd bepaald op Zaierdag 24 Mei a s des namiddags len 2 uur en getracht zal worden, ter begeleiding der liederen eenige muzikanten der harmonie mee te krijgen. Tevens werd een dameskoor ter opluistering der bedevaart Waalwijk Handel opgericht. /os. Groenen. x Jos. Groenen heeft Vrijdag te Rot terdam in Thanhaüser gezongen. Hij had een zeer goede pers. De N. Rott. Crt. zegt o.m. Tezamen met hem (Urlus) noemen wij een anderen landgenoot, den barilon Gioenen, thans te Hamburg. Zijn nobel, warm en vol geluid heeft ook nu weer bekoord in het vele fraais, dat hij te zingen had, o.m, in het „Seh ich umher" en natuurlijk in zijn lied aan de onzichtbare avondster. Ook de noblesse van de Wolfram—figuur is met goeden smaak door hem weer gegeven. De Maasbode En als nummer vier trad uit de rij naar voren onze andere landgenoot, jos. Groenen, een bariton, zoo week en soepel, als voor de partij van Woltram maar gewenscht kon worden. Het Rotterdarnsch Nieuwsblad Naast dezen zeer sterken Tannliau- ser (Urlus) handhaafde een andere landgenoot, Josepn Qroenen, zich als een Wolfram, in wiens lyrisch, edel ge- timbreerd geluid heel het aandoenings leven verscheen van de goede men- schelijkheid. Met Urlus beheerschte Qroenen grootendeels het geheele zangwedstrydtooneel. Concours—hippique te Waalwijk. Uit de Vakpers: Paard en Paardenwereld Hoewel buitengewoon vroeg in 't seizoen, waardoor het risico op goed weer zeer twijfelachtig was, trol bo- venvenoemd concours het nog goed, Het terrein en de inrichling daarvan verkeerden in de besie omstandigheid, trouwens wij zijn in Waalwijk nier anders gewend. Ons Paard: De aan het slot van ons verslag van vorig jaar uitgesproken wer sch. dat we in 1930 weer getuige zouden mogen zijn van een concours—hippi que in de Langstraat is vervuld ge worden. De wakkere organisatoren van het Waalwijksche Concours hebben ons reeds vroeg in het seizoen uit onzen winterslaap wakker geschud om onze aandacht te vragen voor wat zij op hippisch gebied te aanschouwen zou den geven. Voor de organisatie allen lol. Het verloop was vlut en niets gaf aanlei ding lot het plaatsen van op- of aan merkingen.,Of 't zou de wijze van keuren van een der tuigpaardnummers geweest moeten zijn. En aan 't slot: Wij besluiten de beschouwingen over dit goed geslaagde hippische feest met een oprecht gemeend „tot in 1900 een en dertig." Radio—distributie. Naar wij vernemen is met jngang van 1 Mei door de fa. Ridderhof van Dijk in 's Hage, die de radio- distributie in onze gemeente exploi teert, tot centrale—houder aangesteld de heer L. de Gretff in de plaats van den heer Borstrok, die wegens ziekte niet in staat was de noodige zorg aan een en ander te besteden. De centrale zal nu worden onder gebracht in het pand tegenover de Mr. v. Cooihstraat, vroeger bewoond door den heer Verster. Zijn we goed ingelicht dan moet het in de bedoeling liggen de distri butie uit te breiden van 2 op 3 radio stations en zal geiracht worden door verlaging van den abonnements-prijs het aantal aansluitingen te verhoogen, ook in de buitenwijken, waardoor hei net over een grooter deel der ge meente zou kunnen worden uitgebreid Brand. Zaterdagmiddag ruim 1 uur, even na 't uitgaan der fabriek, ontstond brand, door welke oorzaak is onbekend, in de cambereuifabriek der fa. Van Gent «Sc Co. De brand greep heel snel om zich heen, gevoed als hij werd door de vele brandbare stoffen, ais snippets, uitgestanst carton e. m. a.De voorradige benzine werd gelukkig door den heer Van Oent direct uit het brandende perceel gebracht. De vlammen sloegen weldra uit he dak en toen de brandweer was aange rukt en de slangen over dezen langen afstand waren aangelegd, was haar eerste werk het aangrenzende dubelle woonhuis te behouden. Intusschen was de berg met snippers op de boven verdieping opgetast, als 't ware een vuurmassa en beproefde de brandweer haar kracht hierop, maar begrijpelijker wijze kon hier van vuur dooven geen sprake zijn. Alles werd echter krachtig bespoten met een drieta.' slangen en de staande muren zoo spoedig moge lijk neergehaald, waarbij een brand weerman P., bijna onder de vallende stukken terecht kwam. Meenden wij eerst dat de benedenverdieping nog te houden zou zijn, dit bleek niet het geval, daar de zolder weldra door brandde en bezweek en alles een chaos werd. Alles is dan ook vrijwel.verband en vernield, machines, motor, voorraad enz., zoodat het geheele bedrijf stil staat. Waar de fabriek momenteel met orders overvoerd was, beteekent deze brand een groote handicap voor den ondernemer, die echter reeds maat regelen heeft genomen om binnen enkele dagen weer te kunnen produ- ceeren en de loopende orders uit te voeren. Verzekering dekt de schade. Begrijpelijker wijze was eropZater- middag zeer veel belangstelling. De burgemeester was direct ter plaatse. Meermalen moest des middags en en 's avonds nog water gegeven wor den en ook des nachts moest brand wacht gehouden worden. De Waalwijksche correspondent van De Telegraaf" bericht aan zijn blad dat alle machinerien, „benevens eenige honderdduizenden kilo's papier een prooi der vlammen zijn geworden." Een beetje overdrijven mag well Kantoor WAALWIJK. Verhuur van Safeloketten in onze Uitvoering R.K. Werkliedenver een. De uitvoering voor de leden der ?.K. Werkliedenvereeniging gegeven op Maandag j.l. was druk bezocht. De harmonie Si. Crispijn opende het programma met een zestal fraaie num mers, die onder leiding van den heer btravers een keurige vertolking vonden. De muzikanten waren bijzonder goed op dreef en de keuze der nummers, o.a. SHite Ballet, Grand trio, voor drie clarinetlen, en vooral de fantaisie uit de opera Les cloches de Cornevllle was voor een zaalconcert een zeer geinkkige. Na ieder nummer kionk een hartelijk applaus van een dank baar publiek. In de pauze, die na het muziek- )rogramma volgde, deed de geestelijke adviseur eenige medeüeelingen over de op 11 Mei a s. te houden bedevaart naar Eishout, die zooals gewoonlijk wederom door de R.K. Werklieden vereeniging zal worden ondernomen. Het aandeel dat de tooneelvereen. D.V.S.V. had in deze uitvoering was wel buitengewoon amusant, Deze club blijkt voor geen kleinigheid vervaard te zijn, het is nl. reeds de derde maal dat zij in dit seizoen voor het voetlicht treedt. Ditmaal was het de spektakel- scene „De Grenswacht op de oruiloft", een koddige twee—acter, die danig de lachspieren der bezoekers in beweging heeft gebracht. Het stuk speelt in den mobilisatietfld. Sergeant Meijer, de beer Berkelmans, komt met zijn man nen in een dorpje aan de grens, louter voor de grap den boel op stelten zetten en jaagt zoodoende boer Stumpel en zijn vrouw Marianne, die juist hun zilveren bruiloft vleien, de stuipen op het lijf van angst. We zouden zoo zeggen dat de leden van D.V.S.V. er ook erg van houden, den boel op stelten te zetten, want in dergelijke scenes loopt het zaakje steeds ais gesmeerd en zijn de execu tanten gewoonlijk het beste op dreef. Krlllis Stumpel, de heer Snijders en zijn vrouw Marianne (in travesti ge speeld door den heer v. d. Lee) waren een paar verbazend leuke typen en sergeant Meijer en zijn jongens hadden met hun echte soldatenstreek het gewenschte succes, ook bij 't publiek, dat zich doi amuseerde. Vischclub .Hengellust". De leden van bovengenoemde ver eeniging gevestigd bij den heer A. van der Pluijm. waren Zaterdagavond j.l., nu hengel en snoer voor een paar maanden zijn opgeborgen, in feest stemming bijeen, ter herdenking van hel 10 jarig bestaan hunner vereeniging. De Voorzitter opende deze bijeen komst, waarbij hij het werk der ver eeniging in de afgeloopen 10 jaar de revue liet passeeien en zeide o.m. dat de leden eigenlijk dezen avond een dubbel feest vieren, daar het lid Hen drik de Brouwer heden ook den dag herdacht, dat hij 10 jaar onafgebroken lid Is van „Hengellust" en tevens de oprichter van het gezelschap is. Namens ds Vereeniging werd de Brouwer een mooi cadeau en bloemen aangeboden en bleef men onder zang en voordracht het verdere van den avond gezellig bijeen, totdat het klokje van gehoorzaamheid nog „te vlug" deze 2e lustrum avond kwam sluiten en de leden hoogst voldaan huiswaarts keerden. Baldadigheden, Zaterdagavond lusschen half elf en elf uur is weer een paar malen in onze gemeente geschoten, nl. in de Mr. van Cooihstraat en aan de Burg. v. d. Klokkenlaan. 't Schijnen een paar jongelui op de fiets geweest te zijn. en, maar sekenis.Ei len Rods tioosjeen! ij had da er van lm hten tiende inhoud Rodent is Rodent roeit rata i uit. Koop 50 ct. of, orteurs: Fii aag. Gevestigd te Arnhem

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5