Ir (EC! VAN HET ZM Si if Bij Scheren 1! santé iers. sail' va» sveri el, echte bieus lundi Bo 37. Woensdag 7 Mei '30. 52e Jrg. TWEEDE BLAD, I! AM ie vlugg illijke irtrouwe ïootscha '1LBUR' Mei ln Brabant. Kwart voor vijf! Ik trok de gordijnen van mijn slaap kamer openen keek in den voorjaars morgen. Qrauw was de iucht en de gevels van den nacht streden wanhopig {en verloren strijd tegen den komenden ilag, Een morgen zonder zon en toch jóó heerlijk schoon als slechts een morgen in Mei kan zijn. Verwachting beefde door heel de natuur, alsof aanstonds de zon plotseling te voor schijn zou komen, om het Brabantsche land met haar gouden licht te over- siroomen. 0! hoe schoon, hoe stemmingsvol schoon was dit vroege morgenuur in de maand van Maria, de maand van jjrabant i En toen ik op den Baard wijkschen Dijk gekomen was en in den breeden Overlaat leerkeek, waar de nevelen langer aan de aarde blijven kleven en die talrijke bedevaartgangers aanschouwde, die optrokken naar het kleine spltsgetoren- de kerkje van de Wonderbare Moeder van Eishout, toen, o! toen heeft een wonder lijke ontroering zich van mij meester gemaakt. Ik zag 'n ruwe poldergast met een klein groepje onverschillig voortstappen, o rozenkrans in de vereelte vuist en pruim tabak achter de kiezen, die Ij bij iedere „Heilige Maria..." grimmig verduwde, maar.... hij bad.... o! hij was vroeger opgestaan om mee te bekken en te bidden. En al sloeg hij lelkens wel de helft over en al mom pelde hij meer dan hij bad, nooit, teen nooit heb ik zoo'n schoon gebed gehoord. Dat was Brabant, dat was geloof 1 En daar 1 ....o 1 kijk daar eens 1 daar iat een vader met zijn vier nog jonge kinderen, de schoenen wit van 't stof, de wangen verhit van den langen tocht, van Kaatsheuvel of verder nog, van Loon op Zand misschien I Opgestaan loen de aarde nog gevangen lag in de greep van den nacht. Ohoe schoon i boe heerlijk schoon was dat Ik wilde groeten, maar ik kon niet.... ik voelde 'n brok in m'n keel toen ik haif schorre stemmen nog de Ave's boorde bidden. 0wat was dat heerlijkDat was Brabant, dat waren de kinderen van Maria En in de kerk, nog meer dan een ilf uur voor de Mis, stonden reeds lichte rijen achteraan en nog dichter Mr bij de communiebank, waar de Pater al van vjjf uur af de H. Communie uitreikte. En ik zag er terugkeeren van le Tafel des Heeren, die ik anders looit in 't jaar zag gaan als alleen net Paschen. Lauwen en onverschilli rijp voor den modernen geest zou men zeggen. En ik heb ze vol bewondering nagestaard tot ze achter ergens in de dichte drommen verdwe nen en neerzonken op de blauwe plavuizen met de handen voor de oogen en ik begreep, o ja ik begreep, dat hier troonde 'n Wonderbare Moeder. Geen kreupelen gaan, geen dooven boren, geen blinden zien, maar veel wonderbaarder is de Machl, die het Brabantsche volk ieder jaar hierheen ikt. 0! heerlijk erfstuk van de voor raderen. En ik verviel in een diep gepeins en voelde me klein en arm- >alig te midden van zoo'n volk. Maar diep in me groeide de vaste overtuiging, dat communisme en socia lisme vergeefs zouden trachten om dit Öoone volk in hun netten te ver strikken, want het had een Wonderbare Moeder, die er voor zou waken dal is lokslem niet werd gehoord.... Buiten in de pastorietuin schreeuwde 9 pauw en niemand scheen hem te boren. G. P. H. VELTMAN. jtsen iling. isten si U Bij der!, ooi f® PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 6 Mei 1930. Kamer van Koophandel. Ge algemeene vergadering der Ka van Koophandel voor de Lang straat is vastgesteld op Woensdag 14 Msi a.s. des namiddags ten 3 uur ten Mhuize te Waalwijk, N. V. Hollandia Naar wij vernemen zal op de 16 "ezer te houden aandeelhouders— •ergadering der N V E W Kiijberg— Jernot's Stoomschoenfabriek „Hollan Ha" worden voorgesteld een dividend 'an 6% over het laatste boekjaar uit 16 keeren. Muziekfeesten. Ge plannen voor de a.s. Muziek- 'bsten ter herdenking van het 70 jarig Je8'aan der Liedertafel „Oefening en '«maak" beginnen vasteren vorm aan nemen en beloven een driedaagsch eest van grootschen opzet te worden. pn groot aantal zang- en muzi'ekge- eischappen hebben reeds voor deel de ingeschreven, wij noemen o.m. °n- Muziekgezelschap Euphonia r,nH el, Zang Vriendschap "uer Gerritsen Oisterwijk, de Veree- Tiik ^an&ers onder jan van Leeuwen, 'burg, Oefening baart Kunst en de "macht uit Nieuwkujjk e.m.a. zoo dat het getal van 20 dat toegelaten wordt, vroeger dan men verwacht had vol zai zijn en met prima gezelschappen. Behalve het festival op de Markt gedurende drie dagen, zuilen er bui tengewone concerten, muzikaie rond gangen, demonstraties, vuurwerk enz. plaats hebben. Het eere-lidmaatschap is tot dus verre aanvaard door: Eere—voorzitter de Edelachtb. heer burgemeester E. C. Moonen Eere-lid de heeren W.Eibers, Fr. Smolders, Jud, Timmermans Wzn., J. Bernard Timmermans Wz., Willem Timmermans, Mr. B. Timmermans, A H. van Schijndel Sr., M. A. v. Liempt, Jan Tielen, Henri Hoffmans, Notaris A Jansen, J. van Iersel—Holtus, H. Wies man, L. S. Gompen. Verschillende belangrijke financieele bijdragen zijn tevens reeds bij 't co mtié ingekomen, zoodat allerwegen be langstelling ontwaakt. Dit is ook niet te verwonderen, waar het hier geldt het 70-jarig bestaan van ons oudste muziekgezelschap, dat een voorname plaats inneemt in onze geschiedenis. Een gezelschap dat ons vergastte op pracht-concerten met de beste solisten uit binnen- en buitenland, op de zoo zeer gewaardeerde volksconcerten, dat steeds bereid was nationale en andere festiviteiten op te luisteren, kortom het muziekgezelschap van Waalwijk. Maar nog te meer verdient het uit voerend comité aller steun en waar deering, omdat het 't initiatief heeft genomen tot organisatie van een drie daagsch volksfeest, waarvan de ge heete gemeente gratis kan genieten eenerzijds, financieel profiteeren ander zijds. De feestelijkheden worden, wat de hoofdzaak betreft, niet gegeven in een zaal of afgesloten feestterrein maar alles in 't openbaar, zoodat in woner en vreemdeling naar hartelust alles kan meemaken en de geheele gemeente deelt in 't drukke bezoek. Ook om die reden achten wij aller steun en medewerking niet 't minst financieele voor de mooie dagen van 15. 16 en 17 Augustus a.s. zeer be grijpelijk en gemotiveerd, waar alle inkomsten gevonden moeten worden uit bijdragen, daar hier van een recette geen sprake is, maar 't geheele feest ten genoegen en ten bate van de ge meenschap is opgezet. Liedertafel Oefening en Vermaak". In de Zondag gehouden algemeene vergadering der Liedertafel Oefening en Vermaak werd besloten op lsten Pinksterdag te gaan deelnemen aan het Festival van .Concordia" te Loon- op Zand en op 6 en 7 September a s. een uitstapje te gaan maken naar de wereldtentoonstelling te Antwerpen. Verlof. Aan den heer A. Gerris, deurwaarder bij het Kantongerecht te Waalwijk is een ziekte—verlof verleend van 2 maandendiens werkzaamheden ten kantongerechte worden tijdelijk waar genomen door den heer Chr. Trim- bach, die tevens waarn. giffier is. Missie-tentoonstelling. Naar wij vernemen is de groote Missie-tentoonstelling, die georgani seerd wordt door de vier Missie- naaikringen uit de verschillende parochies onzer gemeente, voorloopig bepaaid op 6, 7, 8 en 9 Sept. a.s. Deze tentoonstelling zal zeer uitge breid worden opgezet en aan B. en W. zal verlof tot het houden vaneen groote verloting voor dit doel worden aangevraagd. Dam—wedstrijd. J.l. Zondag heeft de Waalwijksche Damclub tegen D.O.S. te Breda ge speeld voor den Noordbrabantschen competitie-wedstrijd. De uitslag was als volgt DodekansDekkers 1 1 Vermeere—Festen 0—2 Jansen Simons 02 Schneider—Teurlings 2—0 Stofmeel—Hens 1 1 de GrootSikkers 20 Willems Greeven 1 1 van OpstalVerwiel 1 1 Eversdijk—Heesbeen 2—0 Embrechts—Maas 2—0 D.O.S.—W.D.C. J 28 Aangezien de W.D.C. nog zoo kort bestaat, mag deze stand zeker als een succes beschouwd worden. Gunning nieuwe schoenfabriek. Het bouwen van eene schoenfabriek aan de Besoijensche Straat aihier, onder architectuur van den heer A. N. j. Snijers te Raamsdonksveer, voor rekening der fa. wed. A. v. d. Heijden- van Loon is bij onderhandsche aan besteding opgedragen aan den heer Joh. van der Meijs, aannemer te Waal wijk. Tram gederailleerd. Maandagmorgen reed de tram van 8 uur die een grooten sleep van iedige wagens achter zich had, nabij de Mr. van Coothstraat uit de rails, zoodat de laatste dubbele wagen vrijwei geheel op straat stond. Met behulp van eenige omstanders wist de machinist den wa gen weer spoedig in 't goede spoor te brengen, zoodat de stagnatie gering was. Een paar uur later derailleerde de tram wederom in Vlijmen. Bedevaart Eishout. De trek naar Maria's bedevaartplaats Eishout, was den eersten Zondag in Mei al zeer grootook uit onze plaats en de geheele Langstraat en omgeving was een groote deelname. Twee extra trams uit Tilburg voerden niet minder dan 1500 bedevaartgangers aan. R.K. W. G. V." Dat de ,W .G. V." op den wedstrijd, uitgeschreven bij gelegenheid van het 12'/* jarig bestaan der RK. Gymn.- vereeniging „Sport Staalt Spieren" te Breda, geen slecht figuur zou slaan, daarvan waren wij overtuigd, doch dat zij een dergelijk schitterend succes zou behalen, heeft onze stoutste verwach tingen overtroffen. Onder zeer zware concurrentie wist zij beslag te leggen op een 6-tal prachtige prijzen. Er was dan ook onder de kundige leiding van den Heer J. F. Abeleven, hard gewerkt om een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken. Het moet voor den bekwamen leider en het actieve bestuur een ware vol doening zijn geweest hun ijverig werken met een dergelijk succes bekroond te zien. Wij noemen op de eerste plaats den len prijs, behaaldin5kampGymnastiek, 2e graad (vrije oefeningen, rek, brug, paardoefeningen en paardspringen), bestaande uit een pracntigen beker. In de 5 kamp Gymnastiek 3e graad wist zij haar eer hoog te houden door den 2en prijs te bemachtigen met 161 punten, terwijl in deze afdeeling den len prijs met 16l'/a punt werd uitgereikt, dus werd zij hier met slechts een '/2 punt verschil no. 2 geplaatst. Verder behaalde deze vereeniging in het verplicht nummer vrije oefenin gen naar keuze den 2en prijs. Met dit nummer steeg de belangstelling van 't publiek voor Waalwijk ten topdeze oefeningen werden onder ademlooze stilte, zeer keurig uitgevoerd, waarvoor na afloop een daverend applaus volgde. Hier past een hartelijk woord van hulde aan den leider voor de keurige samenstelling dezer oefeningen en voor de schitterende wijze waarop zij werden uitgevoerd. Een niet minder groot succes mag ge noemd worden 't feit, dat 't lid Evert v d. Geer den prijs wist.te bemachtigen, welke was uitgeloofd voor den besten wedstrijd-turner. Ook in den petsoneelen wedstrijd (Rek en Brug) was het zeer moeilijk iets te bemachtigen. De leden E. v. d. Geer en W. v. d. Hoven mochten het ge noegen smaken hier respectievelijk na loting den 3en en 4en prijs te behalen. Wij mogen dit verslag niet eindigen alvorens een woord van hulde gebracht te hebben aan de kranige „W. G. V". met aan het hoofd haren leider, den Heer J. F. Abeleven, die gezien de schitterende resultaten van dezen Nationaien Wedstiijd, bewezen heeft een zeer bekwaam feider te zijn. (De behaalde prijzen zijn in de étalage van het Sigarenmagazijn van de firma H. Kolsteren-Lagarde te bezichtigen.) Nu volgt het Bondsconcours te Drunen bij „St. Herman Jozel". Gevonden nieuwe zending HOEDEN en PETTEN geheel nieuwe dessins. Tevens de grootste keuze CONFECTIE EN STOFFEN. J. VERA A - WAALWIJK Stationsstraat. 44524 Waalwijksche Zwemvereeniging. Het bestuur van de Waalwijksche Zwemvereeniging stelt zich voor de inrichting op 17 Mei e.k. open te stellen voor de leden. Nu de temperatuur zich langzamer hand wederom begint te leenen om zich in het heerlijke water van het Hoefswiel te kunnen begeven, zullen ongetwijfeld alle leden met verlangen er naar uitzien in de gelegenheid te worden gesteld de gezonde en mooie zwemsport te kunnen gaan beoefenen. Het bestuur heeft zich geen moeite en zorg bespaard om de inriehting zoo aantrekkelijk mogelijk te maken, en is er behalve de nieuwe duiktoren, welke het vorig jaar hiertoe geplaatst werd, speciaal de aandacht geschonken aar. het laatste weggedeelte, hetgeen alleen als voet- en fietspad beschouwd kon worden. Om ook die leden, die liefst de inrichting per auto wilden bezoeken, daartoe in de gelegenheid te stellen, heeft men een strook land bij kunnen huren en zoodoende den bestaanden weg kunnen verbreeden, terwijl het langs den weg staande struikgewas eveneens is opgeruimd. Een en ander wordt zooveel mogelijk verhard en gelijk gemaakt, zoodat reeds dit seizoen de inrichting per auto kan worden bezocht. Het spreekt van zelf dat deze werk zaamheden zwaar drukken op de lasten der vereeniging, en doen wij daarom een beroep op alle leden, om vooral dit jaar niet teleur te stellen en de kaarten voor het lidmaatschap, wejke in den loop dezer week zullen worden aangeboden, eens vlot te willen beta len, daar zult U en de vereeniging, die toch voor velen onzer plaats een gezonde en prettige ontspanning geeft, en de ambitie van het bestuur ten zeerste mede bevorderen. Laat ook nog vele anderen, die tot nog toe geen lid geworden zijn, zich opgeven. In het bijzonder willen wij er de ouders nog eens op wijzen, hun kinderen toch zwemmen te laten leeren en de gedachte dat het zoo gevaarlijk is op zij te zetten. Vergeten zij niet dat juist zeer vele gevallen van verdrinking voorkomen, omdat er nog veel te veel menschen zijn die niet kunnen zwemmen. Hier is nu de gelegenheid om het, wij zouden durven zeggen, zonder gevaar te leeren. Steeds is er bekwaam toezicht en alle hulpmiddelen om een event, ongeval te voorkomen, zijn aanwezig. Zilveren—Huwelijksfeest. Hoewel het niet de gewoonte is der Harmonie „St. Crispijn" om bij een 25—jarig huwelijksfeest een serenade aan te bieden, had zij toch Zaterdag avond een uitzondering gemaakt. Het betrof hier n.I. de zilveren brui loft van het echtpaar W. v. d. Lee— Klerks, (beter bekend ais Wiiiem den Dekker). Meer dan 30 jaar muzikant bij verschillende Harmoniën die hier in onze gemeente haar bestaan vonden, is v. d. Lee ook een van de oude garde der thans bestaande Harmonie .St. Crispijn" en daarom werd hem Zater dagavond een ovatie gebracht, welke door hem dan ook zeer werd op prijs gesteld. Na eenige pittige marschen (waar onder speciaal de jubileummarsch) te hebben uitgevoerd, werd het jubi- leerende echtpaar door den voorzitter dhr. Ntc. v. Gorkum, namens bestuur en leden gecomplimenteerd met het 25—jarig huwelijksfeest. Hij schetste tevens de goede hoedanigheden van den jubilaris als goed en plichtsgetrouw muzikant van het corps en hij hoopte dat hij eenmaal het gouden feest des huwelijks en ook ais musicus zou mogen herdenken. Getroffen door het gesprokene dankle de jubilaris in welgekozen woorden voor het prachtige cadeau dat hem door het corps werd geoffreerd en voor de muztkalehuldiging waarmede de jubilarissen en hun gezin zeer waren ingenomen. Zondagmiddag werd het geheele corps ten hunnen huize genoodigd, waaraan dan ook door allen gehoor werd gegeven. Onnoodig te zeggen dat daar vroo- lijkheid len pleizter heerschten men kan en zai dat wel begrijpen. Bondsconcours. Zondag werd door het Gilde „St. Crispijn" alhier (v.m. Besoijen) een Bondsconcours gehouden op den boom achter calé v. d. Meijs. Er was yeel deelname en groote belangstelling. De uitslag was als volgt: Korps-prijzen. St. Catbarina Herpt 1ste prijs, St Jan Kaatsheuvel 2e, Juliana Vlijmen 3e, St. Blasius Heusden 4e, O. L. Schuis Eishout, 5e, St. Crispijn v.m. Besoijen 6e, St. Ambrosius v.m. Baardwijk 7e Personeele prijzen. 1 M. de Kort Herpt, 2 J Kuipers Herpt, 3 A. van Buut Vlijmen, 4 Boom Vlijmen, 5 T. Luiben Vlijmen, 6 S Pepping Kaatsheuvel, 7 B. van Sprang Herpt, 8 C. de Kort Herpt, 9 A. de Leeuw Heusden, 10 M. Flier Vlijmen, 11 J. Kuis Herpt, 12 N. van Buul Vlijmen, 13 H. Molenschot Kaatsheu vel, 14 11. Dirks Kaatsheuvel, 15 C. Schoenmakers Kaaisheuvel, 16 M van Oijen Heusden, 17 W. Molenschot Kaatsheuvel, 18 A. de Kort Herpt, 19 J. Kuis Vlijmen, 20 A. v. Sprang Herpt, 21 H. Merxs Vlijmen, 22 A vanEgge- len Vlijmen, 23 F. v. d. Wiel Eishout, 24 H. v. d. Oever Heusden, 25 J. de Leijer Waalwijk, 26 J. Klerxs Eishout, 27 H. Jacobs Kaatsheuvel, 28JosZee gers Waalwijk, 29J. den Teuling Waal wijk, 30 A. de Brouwer Heusden, 31 J. van Hoorn Herpt, 32 P. van Buu! Vlijmen, 33 J. Stokkermans Kaatsheu vel, 34 G. v. d. Wiei Vlijmen, 35 A. de Hart Eishout, 36 J Luijten Vlijmen, 37 N. de Kort Herpt, 38 M. de Gouw Heusden, 39 H. van Woensel Kaats heuvel, 40 M. Verhagen Waalwijk, 41 A. v. d. Oever Heusden. Groot Concours. De Waalwijksche Concoursbond heeft een groot concours uitgeschreven op Zondag 18 Mei, vanuit Compiégne voor liefhebbers in een kring van 25 K.M. De inleg bedraagt 60 cent per duif, waarvoor, na aftrek der gemaakte on kosten, om de vier duiven'één prijs gegeven wordt. Poules van 5, 10, 25, 50, 100, 150, 20o en 250 cent, eveneens om de 4 duiven. Poule Speciaal 10 cent, om de 25 duiven. Koningspoule 25 cent, te verdeelen in twee derde en een derde. Hiervoor mag slechts één duif worden aange wezen. Serie 1 duif f50.— inleg fl. 2 duiven f25.f0.50 3 duiven f 15.— f0.50 Bovendien zal er een Rijwiel wor den vervlogen, inleg 50 cents. Voor de series en het rijwiel mogen meerdere duiven worden aangewezen. Het inkorven zal plaatshebben op 16 Mei a.s. te Waalwijk in Café van Heesbeen (bij het Station) van 7 10 nam. Tilburg in Café J. de Haas, Bredasche weg 177 van 7'/2 10 nam. Breda in de lokalen van de C. C. Breda van 7'/a 10 nam. 's Bosch in Hotel Geertzen (Janstraat) van 7'/,—10 nam. Biljarten. Zaterdag 11 Mei komt „Volhouden" uit Sprang een vriendschappelijken Doos 30. 60, Tube 80 ct. PUROL wedstrijd spelen tegen „Nooit Volleerd" gevestigd bij den heer P. van Crom- voirt alhier. Deze ontmoeting belooft een spannende partij te worden. Aanvang 7 uur. Vooruitgang zij ons doel". De Chr. Gem. Zangver. „Vooruit gang zij ons doel" gat Zaterdagavond een welgeslaagd concert dat zich in een vrij groote belangstelling mocht verheugen. Onder de aanwezigen be vond zich ook de edelachm. heer burgemeester Moonen en echtgenoote. Het programma werd zeer goed uitgevoerduit alles bieek hoe nauw gezet de heer Nelis zijn taak als directeur opnam. Wij willen hier speciaal memoreeren het keurig uit gevoerde koor met sopraan—soil „Woudgedachten" van Fr. Abt, waarin de solt door mej. Vetsteeg op uitne mende wijze werden gezongen. Ook mej. Jo Nelis had veel succes met de alt- solo „Onze Vadei" van A. v. d. Sloot die zij keurig vertolkte. Het groot hystorisch koorwerk „Beleg en ontzet van Leiden" voor gemengd koor, soli en orgel, viel eveneens zeer in den smaak. Het was een succes voor directeur en koor en niet minder voor de solisten de heeren H. Schoonder- mark en G. Gouda, en den accompag- nateur den heer L Both. Ds. Muhlnickei reikte in den loop van den avond onder een gepaste toespraak het vaandel uit dat inder tijd was toegezegd door wijlen den president den heer Ant Treffers. Spr. bracht hulde en dank aan de nage dachtenis van den schenker, die in de vele jaren dat hij als voorzitter voor de vereeniging fungeerde zooveel voor haar gedaan heeft. Dit vaandel zal den leden steeds met liefde en dankbaar heid den schenker doen gedenken. Het zal voor hen een aansporing zijn om zijn voorbeeld te volgen en steeds trouwe, volijverige leden der vereeni ging te zijn. Nu „Vooruitgang zij ons doel" eindelijk in het bezit van een prachtig vaandei is gekomen, kunnen de vele behaalde lauweren daaraan bevestigd worden en kan zij naar buiten toonen op welk een hoog peil deze vereeniging steeds heeft gestaan. Het was een welgeslaagde avond waarop directeur, koor en solisten met genoegen mogen terugzien en ook het publiek toonde zich voldaan over het gebodene. Vaktentoonstelling Schoenmakerij in den Haag. Iti de zalen van de Vakschool voor schoenmakers aan de Crispijnstraat is Maandagmiddag 3 uur de Haagsche Vaktentoonstelling op het gebied der schoenmakerij geopend, waarbij aan wezig waren met den inspecteur van het nijverheidsonderwijs, den heer G. A. Groote Haar, die het openings woord sprak, de heeren J. J. Visser, gemeentelijk inspecteur van het 1. o., L. Hoejenbos, directeur maatschappe lijk hulpbetoon, A, Waisvisz eere voorzitter van het bestuur der vak school, R. v. d. Vaik, gedelegeerde van het gemeentebestuur in het bestuur der school, vertegenwoordigers van patroons-, personeel- en vakbonden enz. De voorzitter van het schoolbestuur de heer M. Dijkerman, dankte allen, die aan de voorbereiding der tentoon stelling hadden medegewerkt en be toogde de wenscbelijkheid van goed vakwerk, zoowei voor de vervaardiging als voor het herstel van schoeisel Er is zeide spr. hard gewe.kt door direc teur, leeraren en leerlingen om een groote verscheidenheid werkstukken enz. voor deze expositie gereed te hebben. Doei der school is vooral den leerlingen te leeren zien wat zij zullen vervaardigen. De heer Groote Haar, daarna de tentoonstelling openend, wee3 erop dat het vak van den schoenmaker een moeilijk vak is. In hetalgemeen wordt het nijverheidsonderwijs nog te weinig door het publiek gewaardeerd. Ten toonstellingen als deze zullen er toe bijdragen den kijk van het publiek op dezen tak van nijverheid te verbeteren. De combinatie school—bedt ijfhandel, waarop deze school is gegrondvest, acht spr. een zeer gelukkige. Namens de regeering uitte spr. de besie wenschen voor het welslagen der expositie. Tenslotte sprak de heer Visser een kort woord namens den wethouder van onderwijs, erop wijzend, dat deze schooi er een Is, die leeft, die met haar tijd weet mee te gaan. Hierna volgde een rondgang langs het geëxposeerde. De tentoonstelling blijft open tot en met Donderdag 8 Mei Zwitserland en de Amerikaansche tariefwet. De chef van het federale departe ment voor oeconomische zaken heeft met Wilson, den gezant der Vereenigde Staten te Bern, een bespreking gehad, over de nieuwe Amerikaansche tarief- wet, waaibij hij om. gewezen heeft op de gevolgen hiervan door de Zwitsersche schoenen-industrie. De ge zant heeft toegezegd, onmiddelijk een telegram aan zijn regeering te zenden iosch werf andbouwer jze muizen :orenzolder ïdierte hem kt vanzelf. :en doosje d een itten i esloot zijn dat Rodeni ddel is e» het minst an ook U bevrijden in 50 cent ïporteurs: w E® geen stukgaan en pijn meer en ook geen na- schrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5