S VAN HET III n- tu. STER-TABAK Marktberichten. derde blad. H. de Bont-v. Huiten sportT" ril!?! Zaterdag 10 Mei '30. 52e Jrg. 'anneer het gesprek be-1 lint te verflauwen, zet dans pak tafel. Onmiddellijk zul- geestdriftige uitingen tan waardeering weerklin- en en bij het genieten van :n fijnen zachten geur van er-tabak zal de opgewek- stemming terugkeeren. aren- id 8, UN. tzoen OYÏNCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 9 Mei 1930. van Koophandel en Fabrieken. ladering der Kamer van Koop- en Fabrieken voor de Lang— te houden ten Raadhuize te lijk op Woensdag 14 Mei 1930 middags om half drie. de orde Vaststelling der notulen der ver lig van 23 Januari 1930. iededeeling van de uitvoering, in de besluiten der vorige ver is gegeven, ikomen stukken de Gemeente Schiedam een aan de Eerste Kamer der —Generaal betreffende de inwet. den Minister van Arbeid, Han en Nijverheid het bericht, dat tekening en verantwoording over is goedgekeurd, den Directeur—Generaal der erijen, Telegrafie en Telefonie schrijven betreffende de Tele conference Madrid 1932. den Directeur der Rijksschool Leerlooiers en Schoenmakers l/aalwijk een schrijven inzake busdienstregelingen. T i p lijven van het Comité van Ver- tegen de huidige gestie der tri. Spoorwegen, A.T.O. en van Loos inzake deloyale con- entte door deze bedrijven het Iculiere vervoerwezenaangedaan. i|ven van de Kamer te 's Her- nbosch inzake den sluitings— van den spoorwegovergang in Langsiraatschen Weg. rijven van de Nederl. Spoor [tri inzake de wachtgelegenheid iet perron van het station Lage- finve. roek van F. j. v. d. Reyt te Made steun te verleenen aan een ver- aan de spoorwegen om de in 464 en 468 ook te Made te stoppen. erse verzoeken om subsidie, sijven van de Ged. Staten van erdbrabant Inzake de actie der »er voor afsluiting van den Mond bet Oude Maasje, irljven van den Minister van nertlandsche Zaken betreffende laven te Lage—Zwaluwe. rijven van het lid 1. C. Mortier ie telefoonverbinding met Ne- lndië. brijven van de Veilingvereniging Langstraat" fe Drunen inzake 'oer van versche groenten en en verbetering en uitbreiding de los- en laadplaats aldaar. Kijven van de firma van Dooren- Gretff inzake invoertarieven. Verzoek van het lid de Haan te inzake spoorwegverbindingen ft Rulugebied en Zuid-Duitsch- Aanbieding van hef verslag over Mes der Kamer op twee aan- 1 om te worden beSedigd als aar. ededeeling van verdere Inge— en verzonden siukken. wndvraag. Kermis. navolgende inrichtingen zullen as. dermis alhier een stand- ej: Tergen, Sfoomcaroussel, S, Draaimolen. Beignetkraam. louwburg [Fit, Tobogan (Glijbaan). Danstent, jerptent—Hoepla. Lilians, Galanterfekraam. Jalingkraam. Gebakkraam. Koekkraam. bn, Yarmonie „St Crispijn". Kr de Harmonie „St. Crispin" ^besloten op 8 Juni (ten Pinkster- j deel te nemen aan de groote fekfeesten te Loon—op—Zand. Feestelijkheden ter gelegenheid van het \70-jarig bestaan der Liedertafel „Oefening en Vermaakop 15, 16 en 17 Augustus 1930. Het voorloopig schema van het programma, dat natuurlijk nog voor wijzigingen vatbaar is, is saamge- steld als volgt Vrijdag 15 Augustus. 12 uur v.m Huldiging der Liedertafel in „Musis Sacrum" door't corn! Matinéï door de jubileerende vereeniging. 3'/2 uur n.m Officieele opening der muziekfeesten door den Edel achtb. Heer Burgemeester, Eere- Voorzitter. Onsvangst der deelnemende ver eenigingen door den Voorzitter der Liedertab 1 O. en V. Muzikale rondgang door een gedeelte der gemeente. 4'/a uur Festival op de Markt door de deelnemende vereenigingen. 9 uur. Groot Avondconcert op de Markt. Zaterdag 16 Augustus. 3 uur. Ontvangst der deelnemende vereenigingen door den voorzitter der Liedertafei. Muzikale rondgang door een gedeelte der gemeente. 4 uur. Voorzetting van het festival op de Markt door de deelnemende vereenigingen. 7ll} uur. Demonstratie der W.G.V. op de Markt met begeleiding van een Muziekcorps. 9 uur. Groot Vocaal Concert in „Musis Sacrum", aangeboden aan de wer kende ieden der Liedertafel door een nader te bepaien zanggezel schap van groote reputatie, met na afloop Bal. Zondag 17 Augustus. 3'/2 uur. Ontvangst der vereenigingen door den Voorzitter der Liedertafel. Muzikale rondgang door een gedeelte der gemeente. 4 uur. Voortzetting van het festival door de deelnemende vereenigingen op de Markt. 8'/a uur. Groot Slultingsconcert op de Markt door een zeer bekend muziekgezelschap. Na afloop schitterend vuurwerk of taptoe tot sluiting der feeste lijkheden. Schitterende versiering en verlichting der Markt enz. Het eere-lidmaatschap is alsnog aanvaard door de heeren J. A. J. van Heijst, P. Kalis, A. H. v. Schijndel Jr., J. C. Spapens en P. J. M. Sweens. Van de sedert ingeschreven ge zelschappen noemen we nog Volks vlijt en Volksvermaak Waspik, de harmonie der Jongens—Congregatiën, Harmonie de Volharding, beide te Drunen. R.K. Kiesvereeniging. Woensdagavond hield de R.K. Kies vereeniging bestuursvergadering in een lokaal van den R K. Werkliedenbond Besloten werd op Maandag 26 Mei een aigemeene ledenvergadering te houden, waarop de verslagen van secretaris en penningmeester zullen worden uitgebracht. De secretaris, de heer Broos, die reeds zeer geruimen lijd te kennen heeft gegeven van zijn functie ont heven te willen worden, omdat hij deze wegens andere drukke werk zaamheden niet kan bijbrengen, treedt dit jaar af en kunnen uit de parochie van O. L. Vr. candidaten voor deze vacature gesteid worden. Ais spreker zal op deze aigemeene vergadering optreden de heer C. J. Kuiper ie Bilthoven, lid van de Tweede Kamer. De Waalwijksche Radio-Centrale. Op een der beste standen van onze plaats Grootestraat 191 heeft de N.V. Ridderhof v. Dijks' Radio- distributiebedrijf een showroom en een gehoorzaaitje ingericht, dat voor onze gemeente eenig is. Tot nog toe was Waalwijk geen speciale (uitsluitend) radio—zaak rijk, doch thans mag zij, dank zij het initiatief van genoemde firma, zich daarin verheugen. Het geheel ziet er gezellig en smaakvol uit en lokt tot een bezoek, waarbij men de quaiiteit van de diverse luid sprekers kan bewonderen, zoodat men daar direct een keuze kan doen. Behalve gehoorzaal is het ook een showroom voor toestellen van de bekende Sinus—fabrieken te Zeist, de oudste fabriek op dit gebied. Men kan daar dus keuze maken tusschen een abonnement op de radio—centrale en een eigen toestel en wij twijfelen er niet aan of menigeen zal Zaterdag avond bij de opening eens een kijkje gaan nemen. Reeds nu trekt de muziek- demonstratie veel hoorders en zulks zal Zaterdagavond als alles tot in de puntjes is verzorgd nog meer het geval zijn. Wij verwijzen voorls naar voren staande annonce, waarin wordt aan gekondigd, dat de abonné's die zich dien avond opgeven, een verrassing wacht. Wij wenschen de firma met haar nieuwe zaak en nieuw bedrijf veel succes. Uitstapje. Leden en bestuur der harmonie .St. Jan" alhier gaan morgen per autobus een uitstapje maken naar Nijmegen met een bezoek aan de H. Landstichting, Berg en Dal, enz. Een aardig dag—programma is opge steld, zoodat dit, als het weer wil meewerken, een genotvol uitstapje belooft te worden. Uitbreiding klooster. In verband met den bouw van het Ziekenhuis alhier, die reeds aardig vordert (al zal het nog wel half Augustus worden eer dit fraaie, mo del-ingerichte bouwwerk geheel ge reed zal zijn), is ook eene uitbreiding van het bestaande klooster der Eerw. Zusters, dat met dit Ziekenhuis in verbinding staat, noodzakelijk gewor den. Door den heer Ed. Bossaerts, die tevens architect van het nieuwe Zie kenhuis is, zijn reeds plannen voor deze uitbreiding ontworpen en kan de aanbesteding hiervan vrij spoedig tegemoet worden gezien. Brandalarm. Vrijdagmiddag om pl.m. 1 uur werd de brandweer gealarmeerd, daar er brand was uitgebroken in de ma chinefabriek van den heer C. Th. van der Heijden alhier (v.m. Besoijen). 't Bleek, dat door het onvoorzichtig om gaan met vuur een paar zakken die in olie waren gedrenkt, aan het smeu len waren, wat een geweldigen rook verspreidde. Hierdoor liet e.e.a. zich ernstiger aanzien dan het was. Voor de brandweer en politie ter plaatse kwam, had men zelf het zaakje reeds met een paar emmers water gebluscht, zoodat de brandspuit weer kon in rukken. Bedevaart van de R.K. Werklieden, vereeniging van Waalwijk naar Elshout- Zooals reeds is bekend gemaakt, gaat de RK Werkliedenvereeniging dit jaar haar jaarlljksche bedevaart houden op Zondag 11 Mei. Voor de goede orde willen we gaarne het volgende ondei uwe aandacht brengen Om kwart over 5 bijeenkomst bij den Gildenbond, Vandaar vertrekken we onder geleide der harmonie om kolkslag half zes. De vrouwen en meisjes voorop, dan volgt de harmonie, daarachter de mannen, allen 4 aan 4. Om half 7 aankomst te Elshout. Om kwart voor 7 de H. Mis tot intentie der R.K. Werkliedenvereeniging, waar onder aigemeene H. Communie. Om 8 uur vertrek uit Elshout en om half 10 aankomst te Waaiwp. Bij den Gildenbond en onderweg zullen kleine Insigne's verkocht worden ais bijdrage voor de processie en zullen ook de liedjes verkrijgbaar gesteid worden. Wij verwachten dat allen gaarne tot de goede orde zullen willen mede werken en zich zullen schikken naar de aanwijzingen van het bestuur. Tevens hopen wij dat de leden allen aan de aigemeene H. Communie zullen deelnemen. E. BEEKMANS, Adviseur. Bedevaart naar Elshout door de Maria Congr. Par. St. Jan. Onze Congregatie zal haar jaarlijk- sche Bedevaart houden op Zondag 18 Mei. We vertrekken van hier met de tram om kwart over drie en komen te voet terug. Degenen die deze bede vaart willen meemaken, worden vrien delijk verzocht zich Uiterlijk Woens dagavond daarvoor op te geven aan de resp. wijkprefecte. Wij kunnen dan voor behoorlijke plaatsen in de ;ran zorg dragen. E. Beekmans, Kapelaan. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 43625 BETERE HEERENKLEEDING. Bekroning. Wij meldden eenigen tijd geleden dat den heer M. C. Pulles-Heesbeen alhier, voor zijn bakkerij-producten een onderscheiding ten deel gevallen was op de Exposition Internationale de la Boulangerie te Ostende. Nu de heer Pulles ne officieele kennisgeving heeft ontvangen blijkt daaruit dat zijn succes nog grooter was dan we reeds meldden De volgende onderscheidingen wer.' den hem toegekend Zijn inzending waterbrood verwierf het diploma voor gouden medaille met groote gelukwenschen der jury en zijn inzending melkbrood het diploma voor Eerekruis (de hoogste onderscheiding). Tevens ontving hij nog als bijzondere prijs voor de geheele inzending een Eere-diploma met gelukwensch van de jury. Voor den ondernemenden heer Pulles wederom een schitterend succes, dat een felicitatie dubbel waard is. Ned. Tooneelgezelschap. A.s. Zondag zal, blijkens voren staande advertentie het Ned. Tooneel- gezelschap onder leiding van joh. Steenbergen een paar uitvoeringen geven in Musis Sacrum. 's Middags om 4 uur een Kinder voorstelling met „De Gelaarsde Kat" en 's avonds 8 acht met het blijspel „Maartsche buien". Wij hebben elders uitstekende recen sies van dit gezelschap gelezen. Artisten en stukken worden geroemd, zoodat ons iets goeds te wachten staat en wij veronderstellen dat velen deze uitvoe ringen, die vermoedelijk de laaisten zijn van dit seizoen, zullen bijwonen. Vooral ook voor de kinderen is 'tiets aardigs en daarenboven zijn de entree prijzen zeer billijk. Landbouwtelling 1930. Tusschen 20 Mei en 20 Juni van dit jaar zal evenals in 1910 en 1921 een landbouwtelling, zijnde 'n telling inzake het grondgebruik en den vee stapel, worden gehouden. Doel van deze telling is uitsluitend het verkrijgen van die gegevens welke voor het vormen van een zuiver beeld van den landbouw en dus voor de behartiging der landbouwbelangen ten eenenmale onmisbaar zijn. Daarentegen staat de telling in geen enkel verband met belastingen of andere op den landbouw gelegde lasten. De grondgebruikers en veehouders dienen op de eerste plaats hun eigen belang door de inlichtingen die ge vraagd worden naar beste weten te verstrekken Met vertrouwen wordt daarom de medewerking ingeroepen van allen, die het wel meenen met onzen Landbouw om deze telling zoo goed mogelijk te doen plagen. De taak van de personen, die met de uitvoering van de telling belast zijn. zal ten zeerste kunnen worden verlicht, indien men de gegevens reeds tijdig heeft klaar liggen. Met het oog daarop volgt hieronder een overzicht van de inlichtingen die zullen worden ingewonnen. Ten aanzten van het grondgebruik wordt gevraagd naar 3 de totale oppervlakte land (alleen bouwland, grasland en tuingrond) die men in gebruik heeft. b. hoeveel van die oppervlakte eigen iand en hoeveel gepacht land is en hoeveel van het gepachte land van de ouders gepacht is, c. hoe groot de oppervlakte bouwland grasland en tuingrond is, d hoeveel bouwiand, weiland en tuin grond bezet is met boomgaarden, e. hoeveel eenruiters plat gras in het bedrijf gebezigd worden en welke oppervlakte tuingrond bedekt is met kassen verwarmde en onverwarmde kassen afzonderlijk op te geven, f. hoeveel bouwland gelegen is in andere gemeenten dan waar de be drijfsgebouwen gelegen zijn. De oppervlakte moet steeds worden opgegeven in kadastrale grootte. Wat den veestapel aangaat wordt bevraagd naar het aantal paarden beneden en boven 3 jaar, de eerste onderscheiden in veulens en in andere paarden beneden 3 jaar, de laatste in warmbloed-, koudbloedpaarden en hittenhet aantal runderen en wel afzonderlijk, springstieren, melk en kalfkoeien, mestkalveren, ander mest— vee en jong vee boven en beneden 1 jaar; het aantal heideschapenhet aantal andere schapen gesplitst in die boven en beneden een jaar, hef aantal geiten en bokken, het aantal varkens, waarvan afzonderlijk op te geven biggen beneden zes weken fokzeugen varkens van 6 weken tot 60 K.G van 60 |K G. tot 100 K.G en boven 100 K.G. het aantal kippen en het aantal eenden, voor elk de kuikens en de oudere dieren afzonderlijk. In deze gemeente zal de telling worden verricht door leden van de vereeniging de „R.K. Jonge Boeren stand", daartoe door den Burgemeester uitgenoodigd. De tellers zijn voor nemens zoo spoedig mogeiijk na den 20n Mei met de werkzaamheden een aanvang te maken. Nogmaais wordt een beroep gedaan op de medewerking der landbouwers aan een beteekenend landbouwbelang. Demonstratie met wledmachines. Wegens het regenachtige 'weer is de tegen 9 Mei door de Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw uitgeschre ven demonstratie met wledmachines uitgesteld tot Vrijdag 16 Mei a.sdes namiddags 3 uur zomertijd. Ze heett plaats op een terrein van den heer C. Dane Gz„Moria", Willemstad, aan de straatweg van Willemstad naar Gudemolen. Het aantal medewerkende machines zal ruim voldoende zijn. Nieuwe naamlooze vennootschap. Naamlooze Venn. Schoenhandel „Virco" te Amsterdam. Oprichters H. Melkman, A. Presburg, J Presburg en H. Swaab, allen kooplieden te Amsterdam en A. W. Pulles en F. A. J Pulles, beiden schoenfabrikant te Waalwijk. Doel: de handel in en de fabricage van alle schpenwerken en daarmede aanverwante artikelen, alles in den ruimsten zin des woords. Duuronbepaald. Kapitaal f 50.000, verdeeld in 50 aandeelen aan toonder, eik groot f 1000, waarvan er door de oprichters 10 zijn genomen en In contanten volgestort. Bestuur: één directeur onder toezicht van 3 com missarissen. Voor de eerste maal be noemd tot directeur: H. Melkman en tot commissarissen H. Swaab, J. Pres burg en A. W, Pulles, allen voornoemd. Buitenlandsche firma's. De aandeelen van Eduard Lingel Schuhfabrik A. G. fe Erfurt zijn aan de beurs met sprongen opgeloopen van 55'/» pCt. op 15 April tot 75 pCt, op 29 April. Dit heeft tot allerlei onderstellingen aanleiding gegeven Sommigen vermoeden, dat personen, betrokken bij de Schuhfabrik M. L. Hess A. G. Lingel-aandeelen opkoopen in verband met het nastreven eener belangengemeenschap dier beide firma's bij hun verkoopsorganisatie door inrich ting van eenbeidsprijszaken. V. v. d. S. Het Muziek— en Zangconcours te 's Gravemoer. Het groot nationaal concours voor muziek— en zangvereenigingen, da op Hemelvaartsdag en 2en Pinksterdag te 's Gravemoer zal worden gehouden belooft een groote aantrekkelijkheid te worden voor liethebbers van goede muziek en zang. In het geheel hebben 29 vereeni gingen met niet minder dan 1000 leden voor het concours ingeschreven. De helft der inschrijvingen zijn voor de hooge klassen, zoodat het publiek van goede muziek verzekerd kan zijn. De vereenigingen komen uit 24 verschil lende gemeenten. Een groote aantrekkelijkheid beloven ook de avondconcerten te worden, waarvoor eenige zeer goede harmonieën en zangvereenigingen hunne medewer. king hebben toegezegd. Voor den openingsavond op Woensdag 28 Mei heeft de harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" te Waspik zich voor een groot concert beschikbaar gesteld, terwijl de Christ. Gemengde Koren Hallelujah" en „Excelsior" van 's Gra vemoer zangnummers ten beste zullen geven. Het Fanfarecorps „Euterpe", er gelegenheid van wiens 25—jarig ubileum het concours werd uitge schreven, zal zich dien avond ook doen hooren Voor het avondconcert op Hemel vaartsdag zal de Kon. Erk. Harmonie Sophia's Vereeniging" van Loon op Zand een groot concert geven, terwijl voor het avondconcert op 2en Pink sterdag de Kon. Erkende Harmonie van Oosterhout zich voor een groot concert beschikbaar heeft gesteld. Muziekliefhebbers kunnen dus volop genieten. Teneinde iedereen hiertoe zooveel mogelijk in de gelegenheid te stellen, heeft het Uitvoerend Comilé de toe gangsprijzen (50 ct. concours, 25 cl. avondconcerten en 65 ct. voor dag kaarten, die rechtgeven op 't concours en 't avondconcert) zoo redelijk moge lijk gesteld. Met de A.T.O. is een regeling ge troffen voor extra bussen (met zoo noodig volgbussen) op de diensten Waalwijk, Geertrufdenberg, Dongen enz. en aansluitende bussen op de treinen van Station Waspik Alle bussen loopen naar het feestterrein, dat zeer mooi in de kom van het dorp is gelegen. De Zuider Stoomtram zal eveneens extra trams laten loopen (Station Groenendijk) en extra bussen tusschen Oosterhout en het feestterrein. Ververschingen van allerlei aard zijn op het feestterrein tegen redelijke prij zen verkrijgbaar. Indien het weer wil medewerken kan men van een genotvollen dag in het mooie landelijke's Gravemoer verzekerd zijn en niemand behoort dit feest te missen. DRUNEN. Woensdag om 5 uur had alhier in de zaal der Jongenscongregatie de aigemeene jaarvergadering plaats van afgevaardigden uit de omliggende gemeenten van de Veiiingvereeniging de Langstraat". De directeur, de heer Peijnenborg, bracht verslag uit over 1929, waaraan deze tevens een uiteenzetting toevoegde over de uitgaven en inkomsten en een breedvoerige beschouwing over het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat deze vereeniging reden van tevre denheid heeft, doch niet de verwachte resultaten heeft bereikt, wat voorna melijk te wijten is aan het feit, dat het buitenland alles in het werk stelt om de Hollandsche producten te weren door steeds de invoerrechten te ver- hoogen. Doch zegt spr. laat ons hierdoor niet terugschrikken maar steeds ons best doen om door mooie en doelmatige sorteering en verpakking, door steeds eerste soort producten ter veiling te brengen, de concurrentie het hoofd te bieden en te trachten hierdoor onzen naam hoog te houden en een grooter afzetgebied te verkrijgen. De heer A. v. d. Wiei sloot zich hierbij aan, roemde den ijver van den Directeur voor het weizijn der veiling en zei dat deze niets onbeproefd laat om onze vereeniging te doen groeien en bloeien, waaraan ook alie leden naar best ver mogen dienen mede te werken. ELSHOUT. A.s. Zondag zal het voor onze parochie wederom een drukke processie-dag zijn. Verschillende af- deelingen worden verwacht, waaronder de H. Familie van Waalwijk, de ieden der R.K. Werkliedenvereeniging Waal wijk, de leden der H. Familie Haar steeg enz. Alsdan zullen.de H.Missen geschieden om 6, 63/4, 8* 9 en half 11 uur. De spoorwegwachter en arbeider W. v. d. Broek is overgeplaatst naar Bodegraven. Voorwaar een mooie promotie, waarmede wij hem van harte feliciteeren. SPRANG. Namens de Commissie, ingesteld bij Besluit van den Minister van Justitie van 31 Januari 1930, belast met het onderzoek naar de wenschelijkheid eener wettelijke rege ling van de afbetalingsovereenkomst, zal^door den Chr. Besturenbond alhier, bezien worden, in hoeverre het moge lijk is, de commissie voor haar on derzoek benoodigde gegevens te ver strekken. De landbouwer G. V. alhier, kwam tot de minder aangename ont dekking, dat zijn veulen dood in den stal lag. VRIJHOEVE-CAPELLE. Men deelt ons mede, dat op Zondag 11 Mei a.s. in de Geref. Kerk alhier, des morgens 9'/a en des nam. 6 uur een Candidaat hoopt op te treden. 'CAPELLE. Voor de Ned. Hery. ge meente alhier hoopt a.s. Zondag des avonds zes uur op te treden ds. van Willigen, 's Morgens half tien leesdienst. \j— Onder zeer veel blijken van be langstelling vierde het echtpaar E de Bruijn, wonende aan het Kerkeind aihier j 1. Dinsdag zijn gouden huwe lijksfeest. Op uitdrukkelijk verlangen van het jubileerend echtpaar kon ons muziekgezelschap aan zijn voornemen om hen een serenade te brengen geen gevolg geven, waarom de vereeniging des avonds een muzikale wandeling maakte door de straat, waarin de jubi larissen wonen. - Een dezer dagen had M. v. P. het ongeluk te vallen met het nood lottig gevolg, dat hij zijn bovenlip dermate bezeerde, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was, welke door dr. K. verleend werd. \j Andermaal is de melkprijs in deze gemeente verlaagd en thans ge bracht op 11 cent per L. o j.l. Dinsdag vierde het echtpaar H. Molegraaf, aan de Vaartkant zijn 40—jarig huwelijksfeest. Tal van feli citaties, bloemen en cadeaux mochten bruid en bruidegom dien dag in ont vangst nemen, 's Avonds bracht het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" hen een serenade, waarbij ze namens de vereeniging gecomplimenteerd wer den door den voorzitter den heer J. Michaël. u In de Ned. Heïv. Kerk aan de Loonschendijk zal a s. Zondag des morgens halt tien leesdienst worden gehouden. 'RIJHOEVE CAPELLE. In de maand April werd in de Rijkspostspaarbank ingelegd een som van f7991 89, terug betaald f 1927, CAPELLE. In de vergadering van de Stemgerechtigde Ingelanden van 't Waterschap „De Waarden", zijn we gens bedanken van den Voorzitter, den heer B. Vei'hoeven te Sprang en het bestuurslid den heer A. P. de Bruijn, gekozen resp. de heeren G. J. Heijmans en J. de Bruijn, beiden te Vrijh.-Capelle, en in de plaats van den heer G. J. Heijmans, die be stuurslid was, de heer A. de Graaff, te Meeuwen. Het bestuur van den Binnenpol- der van 's-Grev.-Capelle zal op 17 Mei a.s. 's avonds 7 uur in het café van den heer L. F. van Dongen aanbeste den het maken der schouwen in de waterleiding. LOON-OP-ZAND. De collecte voor het geschenk, aan te bieden aan den Zeereerw, heer Pastoor E. Muré al hier op zijn a.s. gouden priesterfeest, heeft de som van f 4000,opgebracht. JULIANA. Zondag a.s. speelt Juliana 2 haar laatsten thuiswedstrijd voor de compe titie en komt ZHC 2 uit Oss hier op bezoek. Deze beschikt ook over een goed elftal en belooft dit dus een spannende wedstrijd te worden, daar ook de Juliana reserves welke een goede plaats op de ranglijst innemen eralies op zetten, om ook dezen wed strijd te winnen en zeker zullen vele sportliefhebbers dezen wedstrijd bijwonen. Aanvang om 2 uur. VOETBAL. HEUSDEN. Morgen (Zaterdag) middag gaat Longa naar 's Bosch ten einde een vriend— schappelijken wedstrijd te spelen tegen H.B.S. aldaar. Waalwijk, 2 Mei 1930. Varkens f 20—f27. Eieren 5—6 ct. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 5—6'/a uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „De Korporaal van Napoleon". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Het Spook van het Lunapark". Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafei „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 4 uur. Tooneeluitvoering in Musis Sacrum, Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „De Korporaal van Napoleon". Zondag 6 en 8'/2 uur, Luxor Bioscoop, „Het Spook van het Lunapark." Zondag 8 uur. Tooneeluitvoering in Musis Sacrum. Maandag 8 uur. Wilte Bioscoop, „Tom, de Sultan". Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, „De verborgen buit". LAATSTE BERICHTEN. Holl. Buurtspoorwegen. Naar aanleiding van een bericht in de N. Rott. Crt. als zou de H B.S. concessie hebben aangevraagd voor het exploiteeren van een busdienst Waalwijk - Eethen - Heusden -Drunen- Waalwijk, welke concessie—aanvrage na bespreking met Ged. Staten weer zou zijn ingetrokken, hebben wij ter be- voegder plaatse hiernaar geinformeerd. Men deelde ons mede dat van een concessie—aanvrage van de zijde der H. B. S. nooit sprake is geweest. De Mij, is door Ged. Staten uitgenoodigd de mogelijkheid van het exploiteeren van genoemden dienst te bespreken, welke pogingen echter strandden door^ dat de betreffende gemeenten hieraan geen voldoende financieele medewer king wenschtente verleenen. Nieuwe Balen Concertzaal. Morgenavond zal met een feestbai de nieuwe dans- en concertzaal ge opend worden door den heer J. van Helvoirt, Putstraat. De nieuwe zad biedt een prachtige ruimte, is gehee! naar de elschen des tijds ingericht en zal dus voor de Waaiwijkers een nog grootere acttractie vormen. Ongetwijfeld zullen velen morgen de oificieele ingebruikneming willen meemaken. In midden—Honan moeten de laatste maand door bandieten—terreur en hongersnood honderdduizenden menschen om het leven gekomen zijn. Nieuwe botsingen in de Britsch— Indische stad Sjolapoer. In totaal 7 politieagenten gedood en 24 gewond. De Perzische plaats Saimas is door hevige aardbeving geteisterd circa 2000 dooden en gewonden. en m

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 9