1 1 SB i i rür.k»»' f*/.. M„eijers LET OP DEN NAAM Kinderen f o GOUDGEEL VAN KLEUR I Hemel, bode zegt daarvan o.m. en aarde, de blijdschap van stralenden hemel en de onver- lijke schoonheid van het landschap, schat van herinneringen, die bij jeze hulde aan den Verborgen God L met één slag uit het verleden op binden, niet het minst van al echter het vurig en innig geloof, dat {Ddanks alles ook in onzen tijd wordt i(,meerderd en versterkt met den dag, I alles werkte hier samen in eendere larmonie, om Hem te eeren, die hemel gaarde, verleden en heden schiep. Niemand of niets is achtergebleven, de laatste uren van een der achtigste manifestaties, van openbare ,1de aan den God der H. Eucharistie, uitwischbaar^ in onze herinnering i ie beelden. Op alle glooiingen der heuvelen in li omtrek, tot zelfs van heel verre, i iedere verhevenheid en op ieder mt langs den weg van het primatiale in Carthago naar het amphitheater inden de menschen bljeengedrongen, i den stoet van meer dan 10.000 lesters, zusters en leeken te zien isseeren. I Was een onvergetelijk schouwspel, een ander oogenbiik van mijn leven :ed mij de eenheid van 't katholi- sme beter kennen, hier vertegen- oordigd door alle volken der wereld. tRUNEN. Door den ZEerw. Heer (sloor is besloten om Woensdag n 6 uur een bezoek te brengen aan shout met alle Jongens uit de R.K. ngensschool alhier, alwaar een ge- slie der jongens het lof zal zingen. ELSHOUT. Jl. Zondag werd ondanks ttl regen en wind ons dorp nog met ii druk bezoek vereerd. Velen trot- itiden den regen om de Wonderbare locder te komen vereeren. Om 7 uur »am eerst een groote menigte pel- imsuit Waalwijk met talrijke bruidjes, geluisterd door de Harmonie, ter woning van de H. Mis. Om 9 uur ram wederom een processie bestaan- uit de mannelijke leden der H. mille uit i Haarsteeg, opgeluisterd or de Harmonie onder leiding van Eerw. Heer Kapelaan Laanen, rarvoor een plechtige soiemneele H. s met assistentie werd gecelebreerd. iarna trok men biddend en zingend isr de kapel, alwaar een predikatie ctd gehouden, waarna men in de fde orde terugtrok, waarbij alsnog or het vertrek bij den ZEerw. Heer astoor een serenade werd gebracht, den middag kwam de H. Familie iWaspik onder leiding van den Eerw. ter Kapelaan Damen gedeeltelijk per en anderen per auto een bezoek Mjen, om drie uur werd een plechtig gecelebreerd, waarna de Harmonie Elshout de processie opluisterde de kapel alwaar een indrukwek- Me predikatie werd gehouden, una onder leiding der Harmonie HMariaiied werd gezongen. Daarna men terug ter kerk, alwaar om 5 de oefeningen der H. Familie laats hadden. Om 6 uur trokken allen cderom huiswaarts. ELSHOUT. Openbare vergadering van den Raad it gemeente Oudheusden te houden Woensdag, 14 Mei 1930 des voor Idags ten half elf ure. Ie behandelen onderwerpen Voorstel van Burgemeester en ethouders tot het aangaan van een awe gemeenschappelijke regeling tat de toelating van kinderen uit afdeeling Oudheusden op de open de lagere school te Heusden. IIngekomen stukken: a Adres van den Bosschen Dioce- 'M Werkliedenbond betreffende mingbouw, personeele belasting en ioolgeld. Verzoek van het R.K. Parochiaal ïkbestuur te Elshout om beschik- Melling van gelden voor aankoop 2 schoolbanken voor de bijzondere lEisjesschool. c' Brief van Gedeputeerde Staten, Mende de leges-verordening. Goedkeuring door Gedeputeerde M van de besluiten tot wijziging ;J de gemeente—begrooting voor M en 1930. lezen en onveranderd vastgesteld, de rekening eveneens met aan inkomsten f 5181.22 en uitgaven f 3107 25'/2 al- zoo een batig slot van f 2073.96'/2 De begrooting werd eveneens onver anderd goedgekeurd met aan inkomsten en uitgaven f 4894,l8'/2, zoodat de omslag per H.A. gehandhaafd blijft op f 4.80. Door eenige aanwezigen werden aanmerkingen gemaakt op de jaar wedde voor den polderbode, alsmede de premie voor het houden van een springstier; bij stemming werden de voorstellen van het bestuur gehand haafd. Tot lid van het dagelijksche bestuur in de vacature Adr. Buijs werd geko zen Petr. Jos. de Wilt Jaczn met 126 stemmen tegen 57 op Joh, M. Buijs Adrzn en 2 blanco, De aftredende bestuursleden Adr. Buijs Jzn. en Petr, jos. de Wilt Jaczn werden met alge- meenen stemmen herkozen, terwijl beiden eveneens met algemeene stem- men werden gekozen tot afgevaardigden voor het waterschap „de Binnen Oude Maas". Het Dag. Bestuur verkreeg machtiging tot uitvoering van werken in eigen beheeer. Enkele vragen werden door den voorzitter tot volle tevredenheid der vraagstellers beantwoord. N1EUWKUIK. Zondagavond had in de z. g. Peperstraat alhier een vechtpartij plaats waarbij een zekere K. met een mes werd gestoken. De politie heeft de zaak in handen SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Candidaat J. Fokkema, van Utrecht werd j I. Zondagmorgen in zijn ambt bevestigd als predikant bij de Ned Herv. kerk alhier, door Ds. J. Goslinga van Utrecht, met de woorden uit Ezech. 34 vers 16. Na de plechtigheid zong de buitengewoon talrijk opgeko men gemeente haar bevestigden dienaar de zegenbede uit Psalm 134 vers 3 toe. Des namiddags deed ds. Fokkema voor een tot in alle hoeken gevulde kerk zijn intrede, met een predikatie naar aanleiding van 1 Timotheus 115. Na de predikatie werd de nieuwe predikant toegesproken door zijn vader, hoofd der Chr. School te Arum, den consulent, ds. A. van Willigen van Capelle, den praetor van den Ring, ds. H. Ewoldt van Raamsdonksveer, den heer Beems namens de Geref. Theo!. Studentenvereniging „Voctius en den heer van Gaasbeek uit Zeist als vriend. De nieuwe herder werd hierna toegezongen Ps. 132: 6. Aanwezig waren nog o.m. de ring predikanten ds. Louwe Kooymans uit Waalwijk (v.m. Baardwijk), ds. Bolken- steijn uit Gravemoer en ds. Schlemper uit Waalwijk (v.m. Besoijen) Zuster G. Vos alhier is benoemd tot tijdelijk verpleegster der Afd. Sprang—Capelle van het Groene Kruis. Op het te Utrecht gehouden examen van den Schoolraad voor de scholen met dan Bijbel, is geslaagd de heer H. Hooimaijer, onderwijzer met hoofdacte te Den Haag, vroeger onderwijzer aan de Chr. School alhier. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). Door de Afd. van den Chr. Bouwvak arbeidersbond alhier, is benoemd tot bestuurslid van den Christ. Volks bond, de heer H. Bogers, voorzitter van genoemde afdeeling. Deze benoe ming is geschied, omdat de Afd. zich bij den Chr. Volksbond heeft aange sloten. Het kindje van J. V. was met 'n fiets aan het spelen, met het noodlot- lig gevolg, dat het er af viel en haar been brak. VRIJHOEVE-CAPELLE. In aan sluiting op ons bericht in het vorig nummer van ons blad, betreffende de gehouden vergadering van den Chr. Bouwvakarbeidersbond, deelt men ons mede, dat in den loop der volgen de, week wederom een vergadering zal worden gehouden, teneinde alsdan 'n beslissing te nemen in de te voeren actie. De Hoofdbesturen van de R.K. en Moderne organisatie in het Bouw bedrijf worden dan tevens uitgenoo- digd de besprekingen bij te wonen, omreden van deze organisaties ook leden in de actie betrokken zijn De melkprijs is in onze gemeen- h2° °m eeJ1tul?sidie voor Ite wederom met 1 cent verlaagd, zoo dat deze nu bedraagt 11 cent per liter. Naar we vernemen, wordt van wege de Chr. Ger. Gemeente in het lo kaal aan de Hoogevaart, des Zondags geen leesdienst gehouden, wegens ge brek aan belangstelling. f Aanhits CAPELLE. Onze vroegere predi- avond j.l. in de groote Domkerk te Utrecht zijn intree-predikatie, naar aanleiding van Richt. 6:14a: Toen keerde zich de Heere tot hem en zei- de„Ga heen in deze uwe kracht". Vnnrctai "-r-"—j ïn den strijd van Gideon zag spr voorstel van Burgemeester ene, - - - houden van een dekbok. Brief P.N E.M. aangaande electri- le Oudheusden. Mededeeling van het proces- laal van kasopneming bij den aeenteontvanger d.d. 14 Maart ifl929nle Cn ^er kshuisvesting ^Voorstel van Burgemeester en «Houders tot het aangaan van een fnandsche geldleening voor beta- Van de brandputten. «houder»Zt puigemeesier en een beeld van den grooten strijd, die [rooting voor lMsCeni^fo™ Gods kerk heeft te voeren in deze we- jj Aanwijzing voor het uitoefenen "et stemrecht der gemeente in de j!. tingen van het Waterschap .De er van Oudheusden". 'teclame schoolgeld. RPT. Donderdag vergaderden J®recBtigde Ingelanden van het ,|Jch<}P «Herpt en het Herptsche Hdr 111111 voorzitter Chr. A. 'PI, die na opening allen welkom en nog memoreerde het over- van Adr. Buijs, bestuurslid welke ;e thans ook aangevuld moest reld, een strijd, waarin de voorgan gers eenige leiding hebben te geven. In vertrouwen op Zijn Woord en ge nade wenscht spr. zijn dienstwerk te Utrecht aan te vangen. Ds. Meijers hield na de predikatie enkele toespra ken o.a. tot den Kerkeraad en tot zijn bevestiger Ds. Goslinga. Na het uit spreken van den zegen werd den nieu wen leeraar door de gemeente toege zongen Ps. 119:9. Onder de talrijke aanwezigen waren vele predikanten uit Utrecht en omstreken. De vorige week nam de heer J. 'm! Briljant Zeep is welkom in ieder huis. De keurige waterdichte doos is ook zoo handig - veel beter dan de ouderwelsche slordige papieren, waarmede men nooit dicht bij etenswaren kon komen. Briljant Zeep is zoo uit de doos te gebruiken. En U is zeker van Uw juiste gewicht! BR6"'0t0&tt van onze gemeente. Door zijn arbeid op talrijk gebied was de heer Hospers in onze gemeente zeer gezien. Onze beste wenschen vergezellen hem. Door de Afd. van den Chr. Bouw vakarbeidersbond is tot bestuurslid van den Chr. Besturenbond benoemd de heer J. Haverhals, secretaris van genoemde afdeeling. Ds. I. Voorsteegh hield een keu rige Oranjerede in de Ned. Hrrv kerk. Z.Eerw. was de tolk der aanwezigen om God te danken voor het groote voorrecht dat Nederland heeft ont vangen in het bezit van onze Kon. Fa milie. De voor een aandachtig gehoor, met bezieling uitgesproken rede, vond haar uitgangspunt in Psalm 68.33. Door de Chr. en R.K. arbeiders organisaties is een collectief contract afgesloten met de firma Weijers, steenfabriek te Udenhout. Aan de ar beiders te dezer plaatse, die aldaar werken, wordt deze week een circu laire verstrekt, waarin de voornaam ste tarieven en loonen zijn opgeno men. VCAPELLE. Tot leider der elfde al gemeene volkstelling in de gemeente Sprang—Capelle is benoemd de heer J. v. Herpen, ambtenaar ter secretarie, v Met ingang van 15 dezer wordt het sluitingsuur der café's te dezer plaatse een uur verlaat en gebracht op 11 uur. Naar we vernemen, heeft de heer J. Michael bedankt als voorzitter der vereeniging tot oprichting eener coöpe ratieve bakkerij alhier. V Voor de landbouwtelling 1930 in deze gemeente zijn als ambtenaren belast met de telling aangewezen de gemeenteveldwachters, de heeren J L. v. d. Linde, A. H. Gouda en C. J. Kuijsten. In een j.l. Donderdagavond ge houden vergadering van den Chr. Bouwvakarbeidersbond trad voor een flink aantal belangstellenden als spre ker op de heer Mobach, secretaris van dezen bond uit Utrecht. De heeren G. J. Heijmans en J de Bruijn hebben hun benoeming tot voorzitter en lid van het waterschap „De Waarden" aangenomen. Benoemd tot tijdelijke verpleeg ster bij het Groene Kruis alhier zuster Vos uit Sprang. WASPIK. Bij het gehouden Kapit tel der Eerwaarde Paters Ongeschoei de Carmelieten werd benoemd tot Prior van het klooster te Geleen de Zeereerw. Pater Gabriël Claessen, rec tor der St. Theresiakerk alhier. Vanaf de stichting dier kerk in '27 heeft Pater Gabriël het rectoraat uit geoefend en heeft hij zich door zijne zachtaardigheid en voorkomendheid alom bemind gemaakt. De parochianen zien hem dan ook noode vertrekken. Zondag j.l. werd door de leden der H. Familie een bedevaart gemaakt naar het genadeoord te Elshout. De bedevaart stond onder leiding van den Weleerw. Heer Kapelaan Damen. Door de Harmonie „Volksvlijt aan de navolgende muziekfeesten worden deelgenomen: 28 Mei te 's-Gravemoer. 15 Juni te Loon-op-Zand. 17 Augustus te Waalwijk, 6 Juli te Dongen. RAAMSDONK. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Zater dag den 17 Mei 1930, des namiddags te 7 uur. Aan de orde is 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding verslag van den toestand der Gemeente. 3. Ontwerp-verordening tot wijzi ging der Verkeersverordening. 4. Ontwerp-verordening op de besmettelijke ziekten. 5. Ontwerd-verordening tot ver deeling der Gemeente in stemdistric- ten voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad. 6. Ontwerp-besluit tot regeling der jaarwedde van den wegwerker, die in de plaats komt van A. van Strien. 7. Ontwerp-besluit, om geen ge bruik te maken van de bevoegdheid volgens de Ziektewet tot afhouding van een deel der premie van het loon der verzekerden. 8. Vaststelling van het primitief kohier der straatbelasting, dienst 1930. 9. Ontwerp-besluiten tot wijziging der gemeentebegrooting, dienst 1929 en 1930. 10. Bezwaarschrift tegen den aan slag in het vergunningsrecht Drank wet. GENDEREN. Aan de Coop. Zuivel fabriek „Op Hoop van Zegen" alhier is benoemd tot melkcontroleur de heer M. G. van Helden te Nieuwen- dijk. SPORT. VOETBAL. HEUSDEN. In den seriewedstrijd te Kaatsheu vel op j.l. Zondag, uitgeschreven door Wilhelmina, wist Juliana (Heusden) te winnen met 10, zoodat zij Zon dag uitkomt in de finale. KORFBAL. N.E.O., SPRANG. J.l. Zaterdagmiddag speelde het tweede 12-tal van onze korfhalvereen. N.E.O. een vriendschappelijken wed strijd tegen de korfbalclub N.O.A.l uit Raamsdonksveer. Na een spannende match wist N.O.A.D. met 2-1 te winnen. DUIVENSPORT. HEUSDEN. Zaterdag hield de Postduivenver. gevestigd in het café van den heer v. Delft een wedvlucht vanuit Mons (B.). De uitslag was: G. Sluijmers 1, 2, 3, 7, 11; G. Ver- heij 4, 6, 8; J. van Tilborg 5; G. van Balgooijen 9, 10. Aankomst van de le duif om 3.30.23 uur. NIEUWKUIK. Zondag 11 Mei hield de postduiven- vereeniging G.V.V. een wedvlucht vanuit Quievrain. De uitslag was als volgt: A. Samuels 1; Th. v. d. Geld 2, 3, 4, 6, 9; H. Kiviets 5; Th. v. Eethen 7; De uitslag van de wedvlucht vanuit Vilvoorde was: Th. v. d. Geld 1, 2, 7, 8; H. Kiviets 3, 9; A. Samuels 4, 5; H. de Bont 6; Eerstget. Th. v. d. Geld. le Konings poule Th. v. d. Geld; 2e koningspoule Th. v. d'. Geld. Wedvlucht Quievrain. eerstget. A. Samuels, le Koningspoule A. Sa muels; 2e Koningspoule Th. v. d. Geld. vallen en bezeeren zich dikwijls, en het wiegekind heeft vaak last van roode of ge smette huid. Dit verzacht en geneest men met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL GEMENGD NIEUWS. Verkeersongevallen. Zaterdagnamiddag is op den Rijks weg tusschen Oostburg en Draaibrug de wielrijder J. van 't Westeinde, van Oostburg. bewusteloos met een wond aan het hoofd gevonden zijn fiets lag een paar meter van hem af. Of hij gevallen is of door een auto is aan gereden, is nog niet opgehelderd. De man werd naar 't St. Antoniusgestlcht overgebracht, waar men een hersen schudding bij hem vaststelde. Na ver bonden te zijn, werd hij naar zijn ouderlijke woning overgebracht. In den nacht van Zondag op Maandag vertrok een autobus met feestelijk gestemde kermisgangers van Purmerend naar het dorp Wormer. Even over de sluis te Purmerend reed de bus tegen 't huis van den arbeider Jongkind aan, met het gevolg dat de muur ontzet werd en het voorstuk van de bus terecht kwam bij het bed van 'n zoontje van genoemden arbeider. Door de vallende steenen werd de jongen licht gewond. Als de bus nog iets verder ware doorgedrongen, zou den de gevolgen niet te overzien zijn geweest, want aan dien kant van den muur sliepen zeven kinderen. De auto is zwaar beschadigd en van het huis werd nog een zijmuur vernield. Van de passagiers is niemand gewond. De poiitie stelt een onderzoek in. Zaterdagmiddag is op den Duin- lustweg te Bloemerdaai de 23 jarige motorrijder M. de V. met zijn motor fiets, op welks duozitting de 22 jarige mej. G B. meereed, bij den oprit van de buitenplaats Koningshof tegen een autobus van de Bloemendaalsche Auto busonderneming aangereden. De be stuurder en de duorijdster werden van de motoifiets geslingerd. De V. kreeg een gecompliceerde beenbreuk en mej. B. een zware hersenschudding. Beiden z^n naar het Diaconessenhuis te Haar lem overgebracht. De toestand van mej. B., die nog steeds buiten kennis is. is zorgwekkend. Het motorrijwiel is ernstig beschadigd. Op de Driebergscheweg te Zeist is Zaterdagmiddag een 19 jarige tuin man, die uit een zijweg kwam fietsen door een auto gegrepen Hij viel en kreeg een zware hersenschudding. De totaal vernielde fiets vloog door de ruit van den auto, tengevolge wa -1 gooihca^ I1' h J' VOLGENS OUD-HOLLANDSCH RECEPT ij I jf

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 3