Nieuws uit Kaatsheuvel. MIJ m jongste Bediend! voor direct mmi Jongens en Meisjes Laai al Owe adferleal 10 ussc F a. A. v. d. Wee-Co rg-c RRN BESTEDIMC, aanbesteden Fi HAWEKO BAZAR vraagt voor direct Zomertijd. Voor zooveel noodig wordt er aan herinnerd dat de zomertijd aanvangt den 15den Mei a.s. De overgang geschiedt in dier voege dat, wanneer de middelbare zonnetijd van Amsterdam, op den dag waarop de zomertijd aanvangt, 2 uur aanwijst in den voormiddag, het geacht wordt te zijn 3 uur in dien voormiddag. De overgang naar den zomertijd geschiedt m.a.w. dit jaar dus in den nacht van Woensdag 14 Mei op Donderdag 15 Mei ten 2 ure. Aanbesteding. Bij de Zaterdag gekouden aanbe steding voor den bouw van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer P. Vos aan het Westeinde alhier (ar chitect de heer H. J. v. d. Heuvel te Kaatsheuvel) werd ingeschreven als volgt A. M. Vermeeren, Loonopzand f 8000.- C. v. Hest, Loonopzand f7999.- C. B. Timmermans, Sprang f7000.- Gebr. v. Willigenburg, Sprang f 6995.- J. Trompen, Waalwijk f 6765.- Gegund aan den laagsten inschrijver. Uitstapje. Al heeft het weer ook niet meege werkt toch is het uitstapje, dat de harmonie „St. jan" Zondag j.l. naar Nijmegen en omstreken ondernam uit nemend geslaagd. Reeds te 7 uur 's morgens vertrok men met een groote, fraaie autobus der N V. Hertogenbosch—Vught. in plaats van een heerlijken, zonnigen Mei morgen, die reeds bij voorbaat een prachtigen dag zou voorspellen, was het een druilerige regenmorgen, met een dikke grauwe iucht die vooralsnog weinig goeds deed verwachten. Dit tegenvallertje met het weer kon echter de vroolijke stemming onder het gezelschap geen afbreuk doen. En klein orkest uit de harmonie had zich gevormd en te voren tal van aardige muziek nummertjes ingestudeerd, waar mee het gedurende den geheelen tocht een opgewekte stemming onder het gezelschap hield. Dit troepje muzi kanten heeft ook gedurende het verdere gedeelte van den dag flink zijn best gedaan en veel tot het welslagen van het uitstapje bijgedragen. Op de H. Landstichting te Nijmegen werd de H. Mis van 10 uur bijgewoond na afloop waarvan men onder zeer des kundige leiding en voorlichting een bezoek bracht aan het museum, den kruisweg en andere bezienswaardig heden op deze stichting. Men was e.en en al bewondering voor hetgeen'ge toond werd en dat vooral door de voorlichting van den begeleidenden pater, die zich als een uitnemend redenaar ontpopte, zooveel schooner uitkwam. Hierna bracht de autobus het gezelschap naar Berg en Dal waar het voorloopig zijn tenten opsloeg in het riante hotel—restaurant .Hamer" wa<ar het er spoedig vroolijk toeging en waar een smakelijk bereid en keurig geserveerd diner werd opgediend, dat allen zich goed lieten smaken. Het deerde niet dat buiten de regen bij stroomen neerviel, zoolang men in dit gezellig ingerichte restaurant zoo fees lelijk bijeen was. Het orkestje uit de harmonie heeft zich ook hier zeer verdienstelijk gemaakt, terwijl bij zang, voordrachten en spel de uren hier veel te snel voorbijgingen. Van hieruit werd daarop een lange wandeling ondernomen naar den be kenden Duivelsberg, waarbij de heer C. Vesiers uit Kaatsheuvel die ter plaatse een rustkuur doormaakt en het gezelschap had opgezocht, bereldwiiiig als gids diende. Het lastige klimmen, vooral door den modderigen bodem, werd ruimschoots vergoed door de prachtige panorama's waarvan men te genieten kreeg. Over den Duivelsberg kwam men in het Duitsche plaatsje Wijier terecht waar zich het Duitsche bier na zoo'n tocht goed smaken liet. Over Beek en mooi Nederland werd later Berg en Dal weer bereikt. De avond werd verder in de stad Nijmegen zeer genoeglijk doorgebracht met het bezoeken van verschillende inrichtingen, tot men tenslotte tegen middernacht den terugtocht aanvaardde en binnen 2 uur hoogst voldaan over het genotene, thuis arriveerde. Aan den Voorzitter der harmonie »St. jan" den heer A. de Leeuw, die dit uitstapje had voorbereid, komt een bijzonder compliment toe voor de keurige wijze, waarop h]j een en ander geregeld had. Hij heeft het gezelschap een zeer genotvollen dag bezorgd. Biljartmatch. Zaterdag j 1. speelde de biljartclub .Nooit Volleerd" een vriendschappe lijken wedstrijd in het café van den heer P. v. Cromvoirt tegen de biljart club „Volhouden" uit Sprang. De uitslag was als volgt Nooit Volleerd Volhouden. L. de Folter 81 J, v. d. Hoven 81 M. Leijtens 70 H. Braat 100 J. Vermeulen 55 Fr. Schuurmans 98 Totaal 485 j. Krol H. Meijers v. Amrooij de jong J. Meiers van Ham 100 100 100 89 100 100 589 zoodat „Volhouden" dezen zoo gezellig gespeelden wedstrijd won met 104 caramboles. Hoogste serie werd gehaald door J. Meijers met 15 caramboles. Waarschuwtng De Burgemeester van Assen geeft 't publiek in overweging om, alvorens handelsrelaties aan te knoopen met het Internationaal Premie Obligatie- en Spaarkantoor te Assen, directeur Tj. Broersma, wonende aan den Weg door de Zandgaten No. 9 aldaar, inlichtingen in te winnen bij den Hoofd inspecteur van Politie te Assen. Uit de klachten, die de laatste dagen zijn ingekomen, blijkt, dat hij reeds ver— scheidenen heeft gedupeerd, Broekmans' Schoenindustrie Naar wij vernemen zal de fabriek van Broekmans' Schoenindustrie te Tilburg, die onlangs gedeeltelijk door brand werd vernield, niet meer worden opgebouwd of in werking gesteld. Hierdoor komen een 250 a 350 per sonen, die er een emplooi hadden, buiten betrekking. De loopende orders zouden door de fa. van Arendonk te Tilburg wor den afgewerkt. w De Amerikaansche tariefwet. Het departement yan handel deelt mee, dat als gevolg van het toenemend protest in het buitenland tegen de Amerikaansche teriefwet, er een ver mindering van gemiddeld 20 pCt. in den uitvoer van Amerikaansche pro ducten in het eerste kwartaal van 1930 valt waar te nemen vergeleken met het overeenkomstige kwartaal van 1929. Voor automobielen bedraagt de ver mindering ongeveer 50 pCt. Uit 't verslag der Kamer van Koophandel te Tilburg. In de schoenindustrie heerschte de eerste 4 maanden algemeene slapte. In het zomerseizoen kon echter deze achterstand gedeeltelijk worden ingehaald. Na Pinksteren werd het zelfs zeer druk en gedurende de rest van het jaar kon vrijwel overal flink worden doorgewerkt. Over het alge meen is de productie der verschillende fabrieken vergeleken met 1928 een weinig gestegen. De verkoopsprijzen daalden. Voor de zoolleer-looiers is 1929 verre van gunstig" geweest. Er trad 'n scherpe daling in, van de in 1928 duur gekochte huiden, wat ernstige verliezen tengevolge had. En de prijzen van het afgewerkte product, stonden niet in verhouding tot hetgeen voor de huiden betaald was. v a In de besprekingen der vergade ring dier Kamer lezen wij In zake de spoorwegverbingen met Twente en het Noorden en het Ruhrgebied, heeft de K. v. K. te Walwijk, als initiatiefnemer zich reeds geïnteresseerd. Aan die Kamer is geadviseerd vooral aan te dringen op verbetering der treinen meteen vlugge aftakking van uit 's-Bosch naar Duitsch- and. Het komende adres van ge noemde Kamer zal door Tilburg wor den gesteund.-- Weg Dordrecht—'s Hertogenbosch. Een veer bij Kop van 't Land. De Prov. Staten van Zuid-Holland hebben 19 Nov. 1929 in handen van Ged. Staten om prae—advies gesteld iet adres van B. en W. van Dordrecht, houdende verzoek om aanvulling van het Provinciaal Wegenplan in dier voege, dat een rechtstreeksche verbin ding van Dordrecht naar .Kop van het Land" aan de Nieuwe Merwede tot stand zou worden gebracht. Op grond van het door den hoofd ingenieur uitgebracht gunstig adyies zijn Ged. Staten tot de conclusie ge komen, dat aanvulling van het Prov. Wegenplan, als vorenbedoeld aan beveling verdient. De op het Provinciaal^Wegenplan te brengen weg toch zal de kortste verbinding tusschen Den Bosch en Dordrecht vormen en zal, naar mag worden verwacht, een belangrijk deel van het autoverkeer tusschen het industrieele Oost—Brabant en Rotter dam tot zich trekken en derhalve worden een nieuwe verbinding voor doorgaand verkeer met motorrijtuigen Het gemeentebestuur van Dordrecht is zóó van de toekomstige beteekenis van den weg overtuigd, dat het f 143.000 voor de inrichting van een veer bij Kop van 't Land beschikbaar heeft gesteld. Ged. Staten stellen dus voor, het Prov. Wegenplan met dezen weg aan te vullen. V DRUNEN. Heden geweid ons de tij ding, dat de heer Jos. van Heijst alh. en gem.-ontvanger te Elshout, voor zien is van de laatste H. Sacramen ten der Stervenden. De heer v. Heijst vertoefde voor een paar dagen bij zijn schoonouders te Dussen en is daar plotseling onge steld geworden. Zooals reeds werd medegedeeld, zijn onderlinge wedstrijden georga niseerd tusschen de alhier gevestigde biljart-clubs, om een wisselbeker. Reeds hebben 2 ontmoetingen plaats gehad, waarvan de uitslagen onderstaand volgen: Nooit Gedacht (gevestigd in café Klerks), tegen O.O.O. (gevestigd in café Elshout). Deze wedstrijd werd gespeeld in café Klerks. O. O. O. J. v. Valen 75 (21 b. Hoogste serie 13). M. v. d. Wiel 75 (22 b. H. S. 22). H. Bergmans 75 (37 b. H. S. 8). F. v. d. Wiel 75 (30 B. H. S. 12). F. v. d. Sanden 68 (29 b. H. S. 10). A. Klerks 54 (41 b. H. S. 9). Nooit Gedacht: H. Cales 64 (20 b., H. S. 11). v. Delft 50 (21 b., H. S. 7). v. d. Putten 56 (36 b„ H. S. 6). P. Klerks 49 (29 b., H. S. 5). Munnik 75 (29 b„ H. S. 14). Kouvelt 75 (41 b., H. S. 7). Ontmoeting T.O.V. (gevestigd in café v. d. Westen) tegen O.O.O. (gev. in café Elshout). Deze wedstrijd werd gespeeld in café Elshout. T. O. V. M. v. d. Westen 66 (32 beurten). P. Aarts 42 (21 beurten). J. v. Veggel 24 (27 beurten). A. Jungeburt 41 (34 beurten). C. v. Helvert 28 (27 beurten). E. v. Herpt 70 (33 beurten). O. O. O. F. v. d. Wiel 75 (32 beurten). F. v. d. Sanden 75 (21 beurten). M. v. d. Wiel 75 (27 beurten). Jan Bergmans 75 (34 beurten). M. Klerks 75 (27 beurten). J. v. Valen 75 (33 beurten). Woensdagavond heeft een ontmoe ting plaats tusschen T.O.V. en Nooit Gedacht in café Klerks. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 13 Mei '30. De biljartclub D.O.S. speelde een nederlaag—wedstrijd tegen O.ZO.D. (Aalburg) en behaalde 357 p. tegen de laatste 427 p., die alzoo won met 70 p. In de jongste openbare civiele zitting van het Kantongerecht werd de heer Mr. G. Bleeker als griffier na een hartelijke toespraak door den Kanton rechter geïnstalleerd, waarna de nieuwe ambtenaar niet minder hartelijk dank zegde voor het gesprokene door Mr. van Ommeren. Deze installatie werd bijgewoond door Mevr. Bleeker en vele genoodigden. Zondag werd het triduum voor de leden der Congregatie van O. L. Vrouw, die voor 75-jaren werd opge richt, gesloten. In den namiddag had de opdracht der nieuwe leden plaats waarbij er 13 werden aangenomen. Ter viering van het jubileum werd de Hoogmis gezongen door de zangeressen dier Congregatie en wel zoo, dat er maar één roep over was. A.s. Donderdagavond is er ver gadering van de Piuimveevereeniging fn 't Wapen van Amsterdam. Op het programma staan Notulen, Verkiezing van een voorzitter, (de afgetredene de heer van Dijk vertrok van hier), Ver slag over de financieele uitkomsten der gehouden tentoonstelling, reis plannen en rondvraag. kon beletten, het gebouw in. Eerst 't Kerklokje komt alleeg Kaatsheuvel, 13 Mei 1930. Concert Euphonia. Het Kon. Muziekgezelschap Euplionia gal zondagavond in zijn vereenigings- oKaal zijn laatste wmterconcert. De belangstelling was niet te groot. Het pu bliek schijnt zoo langzamerhand van 't standpunt uit te gaan, dat het onze Har monieën bij de verschillende kioskcon- cerien even goed buiten kan gaan hoo- ren. Moge dit eenigszins waar zijn, waar Harmonie-uitvoeringen voor ve len buiten aangenaam te genieten zijn, toch getuigt het niet van de waardee- ring die onze corpsen van ons mogen eischen, zoo weinig belangstelling te toonen voor hunne zaalconcerten. Te meer mocht dit gelden voor 't concert van Euphonia, dat ditmaal meer speci aal een zaalconcert mocht genoemd worden, daar 't programma behalve een 'vijftal koorwerken, twee zeer goed uit gevoerde clarinetten kwartetten van jonge muzikanten te hooren gaf (door de heeren G. v. Nunen, A. v. Biel, C. v. Wezel en J. van Laarhoven), n.l. Een kleine Nachtmuziek van Mozart en Lied ohne Worte van Mendelsohn. Daar naast een Cavatine van Bugel, „Rosa" v. Heijmans door P. v. Nunen en een piston Polka „Pralinette" van Romain, door A. Zwaans. In totaal een viertal nummers die van studie, lust en aanleg getuigden. Ook 't koorwerk gaf bewij zen dat Euphonia onder leiding van in structeur Drohm uit Breda, goede vor deringen maakt. Massaal klonk „Von dels Jubileum Marsch", een schitteren de compositie van den instructeur met mooie tegengangen en effectvolle pas sages. Ook „Zampu", Herolds ouver ture blijft 'n mooi repertoire-nummer evenals Montagnes „Fantaisie Ballet". In totaal een uitvoering die meer be langstelling waard was. Vjüitvoerende Repetitie. Bij gunstig weder heeft de Harmonie Apollo 't plan, om Zaterdagavond een uitvoerende repetitie te geven op de kiosk op de Markt, voor het festival concert dat dit corps Zondag in Ant werpen zal doen hooren. V K, N. P. V. Op de Zaterdag te Tilburg gehouden vergadering van de afdeeling Noord- Brabant van de K. N. P. V., werd de heer J. van Helsland, Inspec teur van Politie alhier en voorzitter van de Eerste Loon-op-Zandsche Politie hondenclub, als bestuurslid van de Provinciale afdeeling gekozen. Waar de Eerste Loon-op-Zandsche in den lande als een der bloeiendste afdeelingen mag beschouwd worden, mogen we deze keuze een zeer gelukkige noemen. j Rijwieldiefstal. Terwijl de heer W. Vrijdagavond eenige minuten binnen was bij v. R. in de Telefoonstraat, werd zijn fonkel nieuw rijwiel, dat aan de deur was blij ven staan, door een onbekende gesto len. Toen de diefstal ontdekt werd werd de Gem. Politie direct gewaar schuwd. Nadat Zaterdag de omliggende politie-bureaux waren gewaarschuwd, kwam bericht binnen, dat het rijwiel in een weiland onder de gemeente Sprang-Capelle was gevonden. De nieu we electrische lantaarn was echter ver dwenen. Hiernaar zet de politie haar onderzoek voort. to Aanbesteding. Onder leiding van onzen Gem. Op- namiddag ten raadhuize voor rekening van de Gemeente Loon-op-Zand aanbe steed het bouwen van twee schoolloka len aan de St. Bernardusschool in de Telefoonstraat. Uitslag: A. Kleingeld, Kaatsheuvel 13.200; C. Mutsaers, Loon-op-Zand 13.183; J. Vermeer, Loon-op-Zand 13.096; C. Michael, Vrijhoeve-Capelle 12.995; H. Michael, Kaatsheuvel 12.500; Gebr. Brekelmans, Kaatsheu vel 11.690; J. B. Timmermans, Sprang 11.487. Gegund aan J. B. Timmermans. Schietconcours. Zondag werd bij zeer ongunstig weer op de banen van de Handboogvereeni- ging „De Burgerzonen", gevestigd bij den heer W. van Berkel aan de Vaart, het bondsconcours gehouden van den bond Gezellig Samenzijn in de Lang straat en Omgeving. Uitslag Korpswedstrijden: Eereprijs: De Wets Zonen, Drunen, 85 punten. lste prijs, Constantia, Drunen, 74 p. 2e pr. Victoria, Elshout, 70 p. 3e pr. Ons Genoegen, Herpt, 69 p. 4e pr. Eendracht Maakt Macht, Waal wijk, 64 pnt. 5e pr. Burgerzonen, K'heuvel, 64 p. 6e pr. Ons Gezellig Samenzijn, Waal wijk, 44 pnt. 7e pr. Buiten Verwachting, Vlijmen, 59 pnt. Kampioensprijs: De Wets Zonen, Drunen, 32 pnt. Eerekruis: J. van Drunen te Drunen, 20 punten. Bestuursprijs H. Pulles, Kaatsheuvel. Tweede Zestal: le pr. De Wets Zo nen Drunen, 50 p. 2e pr. Constantia, Drunen, 49 pnt. 3e pr. Victoria, Elshout, 39 p. 4e pr. Eendracht Maakt Macht, Waal wijk, 36 p. 5e pr. De Burgerzonen, Kaatsheuvel, 33 pnt. 6e pr. Ons Genoegen, Herpt, 13 pnt. 7e pr. Buiten Verwachting, Vlijmen, 7 pnt. Kampioensprijs, Eendracht Maakt Macht, Waalwijk. Eerekruis: J. Leyten, Eendracht Maakt Macht, Waalwijk. Personeele Baan: le pr. P. Vitter, Herpt, 3 rozen. 2e pr. L. v. Gelderen, Waalwijk, 4 keer 4 pnt. 3e pr. B. Klomp, Drunen, 4 keer 3 p. 4e pr. M. Schapendonk, Drunen, 3 keer 2 pnt. 5e pr. J. Kuisch, Vlijmen, 3 keer 1 punt. Duivensport. De Combinatie gevestigd bij den heer J. van Dun, hield Zondag, 'n wedvlucht vanuit Noyon. De duiven werden gelost Maandag om 7 uur. Eerste duif om 10-27-7. Laatste prijs winnende duif 10-43-35. Uitslag: L. van Mosselveld 1, 7, 19, 22, 23, 33, 40; F. v. d. Assem 2, 8, 28, 29, 36, 51; J. Remmeren 3, 34, 44, 46; M. Remmeren 4, 30, Jos Vrinten 5, 21, 31 53; M. Damen 6; P. v. Heesch 9, 15; A. Lensveld 10, 26; H. Damen 11; J. Cou- wenberg 12, 25, 32; P. Remmeren 14, 37; C. de Bondt 16, 45; G. van Wanrooij 17; M. Soeterboek 18, 54; Jos. Emmers 19, 48; W. Sulsters 20; Jan Emmers 24; Jos. Valk 27, 49; C. van Boxtel 35; P. Stokkermans 38, 47; P. de Nijs 39; H. de Leeuw 41; H. Snoeren 42, 52; B. zichter dhr. Tirion, werd Vrijdag- Remmeren 43; J. Opperman 50. GEMENGD NIEUWS. Auto-ongeluk. In het Aggertal-reservoir bij Gum- mersbach is vanmorgen een over den kop geslagen auto gevonden. Uit aan wezige papieren bleek, dat de auto behoord had aan den koopman Kaes- bch uit Wald bij Solingen. Bij na vraag aldaar bleek deze met vrouw en kind afwezig te zijn, zoodat het ge zin ongetwijfeld is verdronken. Doodelijke aanrijding. In aansluiting op een bericht betr. een doodelijke aanrijding te Sf. Oedenrode, kunnen wij nog het vol gende melden. De 30-jarige dienstbode L. v. d. P., spatborden van hun auto was echter ingedeukt. Een nader onderzoek wordt ingesteld. Verdronken. Zondagmiddag is de 3-jarige S. Jan sen bij het spelen te water geraakt in het N.-H. kanaal aan de Noorderkade te Alkmaar. Door den heer H. Eckard werd het ventje op het droge gehaald. Een geneesheer trachtte tevergeefs de levensgeesten op te wekken. Over boord geslagen en verdronken. Van het gisteren in de zeehaven van het hoogovenbedrijf te IJmuiden aan gekomen Fransche s.s. „Niobe" is tijdens de reis van Caen naar eerst genoemde haven één der stokers over die op den provincialen weg 'aldaar boord Seslagen en verdronken. fietste, werd door een auto, die aan den verkeerden kant van den weg reed, zoodanig aangereden, dat zij met verbrijzelden schedel en met gebroken beenen levenloos werd opgenomen. De bestuurder van den auto reed door zonder zich om iets te bekom meren, doch 's avonds werden te Bre da twee personen aangehouden, die van de aanrijding verdacht worden. Zij waren zeer zenuwachtig, doch be weerden van niets te weten. Een der Indringers in het Koninklijk Paleis te Amsterdam. Zondagvond omstreeks 7 uur zijn een paar Delfsche studenten, die, in verband met de studenten—roeiwed- strijden te Amsterdam vertoefden en onder den invloed van sterken drank verkeerden, het Koninkiijk Paleis op Dam binnengedrongen. Zij belden aan den achteringang op den N Z. Voor burgwal, drongen den verrasten por tier op zijde en snelden, voor deze het stormden zij omhoog naar den entre sol, waar zij een ruit braken, maar gelukkig geen verdere schade aan richtten, evenmin elders in het Paleis. Daarna liepen zij weer de trappen af naar de hoofdverdieping en bezochten o.a. de Burgerzaal en de Troonzaal» Nadat het personeel onmiddellijk de militaire politie in de hoofdwacht aan de Damzljde had getelefoneerd, die ook de gemeentepolitie van het geval in kennis stelde, nam een agent de twee jongelui mee naar het politie posthuis aan de Molsteeg. Daar werd procesverbaal tegen hen opgemaakt wegens huisvredebreuk. Maandag is de fietser Timmer» mans uit Lierop door een auto uit Heerlen aangereden. De fietser werd ernstig gewond. Ook de inzittenden van den auto kregen verwondingen. De auto werd ernstig beschadigd. Zaterdagavond is een auto van W. Eijkelkamp te Klaaswaal aan den Havenweg te Numansdorp, waarschijn- lijk door het snelle rijden in een bocht over den kop geslagen. Twee van de vier Inzittenden zijn bewuste loos in een naburige woning binnen gedragen. De chauffeur kreeg enkele ontvellingen. De auto werd gedeeltelijk vernield. De motorrijder de heer M. v. d. Steen uit Alkmaar reed Zondagmiddag met zijn echtgenoote op de duozitting op de Rijksstraatweg tusschen Naarden en de Hakkelaarsbrug, toen plotseling uit een groep van jongens die bij hun fietsen stonden te praten een op zijn fiets sprong en den weg overstak en vervolgens weer omkeerde. De heer v. d. S.. die op een dergelijke spelerij niet verdacht was en reeds had ingehouden toen hij den jongen den eersten keer den weg zag over steken, raakte de fiets en sloeg over den kop. Hij kreeg een voorhoofd en 'n neuswonde en kleinere verwondingen Mevr. v. d. S. liep een hoofdwonde op. De motorfiets was zeer gehavend. Ernstig ongeluk in een mijn. Maandagmiddag heeft in de Concor dia—mijn te Hindenburg, waarschijnlijk tengevolge van het onweer een ont ploffing blaats gehad waardoor twaalf mijnwerkers werden bedolven. Ondanks de onmiddellijk aangevan gen reddingspogingen, konden tot nu toe slechts vijf mijnwerkers geborgen worden. Twee van hen waren dood; drie waren ernstig gewond Zij ver- keeren alle drie in levensgevaar. De overige zeven mijnwerkers kon den tot nu toe niet geborgen worden en zijn zeer waarschijnlijk om 'Heven gekomen. Een Chineesche bandietenbende vermoordt 15000 inwoners. Volgens 'n bericht uit buiteniandsche bron heeft een bende van 3000 üt 4COO bandieten de stad Yun Jang, gelegen op de grens van Hoenan en Hoepeh, overweldigd en 15000 inwoners vermoord. De bandieten namen 500 bewoners als gijzelaars mede om het losgeld machtig te worden. Gedurende de laatste dagen hebben deze bandie ten in de streek geheele dorpen geplunderd en in brand gestoken. De viervoudige moord te Grootegast. Voor het hof te Leeuwarden werd in hooger beroep behandeld de moord op 4 Rijksveldwachters te Grootegast door IJ. W. De advocaat generaal kwam tot de conclusie dat deze ver dachte van zoo groote gevaarlijkheid is voor de samenleving, dal moet worden voorkomen dat hij ooit weer in de maatschappij terug zal keeren. Wat het zwaarste is, moet 't zwaarste wegen en daarom meende spreker, dat het geboden is, dat deze verdachte onschadelijk wordt gemaakt. De me- taphysische levensbeschouwing van Wijkstra, in welk systeem de noodlots idee is opgenomen, zou, indien ver dachte ooit weer in de maatschappij zou terugkeeren, tot een nieuwe, misschien nog grootere misdaad leiden, want verdachte oordeelt niet langs den weg der ervaring, doch gaat slechts uit van de meening, dat hij op de wereld is gekomen om zijn bestemming te volbrengen. De procureur-generaal vroeg ver nietiging van 't vonnis en requireerde dat verdachte een voortgezet misdrijf, ten laste zou worden gelegd met ver oordeeling tot levenslange gevangenis- slraj. Volkomen beheerscht en uiterlijk onontroerd hoorde verdachte den eisch aan. Uitspraak over 14 dagen. In de Gashouderstraat te Rot terdam heeft Zaterdagnacht een steek partij plaats gehad in de woning van zekeren v. B. Huiselijke twist was de oorzaak. De broer van de vrouw, welke laatste niet binnen mocht, werd door v. B. driemaal met een mes gestoken, v. d. A. is naar het zieken huis overgebracht, v. B. heeft bekend en is gearresteerd. De toestand van den gewonde is ernstig. Gisterennacht is het te Alphen a. d. Rijn tot ernstige ongeregeldheden gekomen tusschen stakers van de N. V. Oosthoek en Zn. en politie. Bedrijfs leider van deze firma, welke een fabriek van dakpannen exploiteert, is de heer Winkel. Laat in den avond verzamelden zich eenige honderden menschen voor zijn woning, waarvan de ruiten met steenen werden inge worpen. De plaatselijke politie, ver sterkt door rijksveldwachters, zag zich genoodzaakt gebruik te maken van revolvers, gummistok en sabel. Er werden rake klappen uitgedeeld, ter wijl verscheidene salvo's in de lucht werden afgevuurd. Eenige personen, waaronder ook een politieagent, liepen verwondingen op. Het duurde gerui- men tijd eer de rust hersteld was. Kaatsheuvel—Loon—op— Zaa| meer dan 1200 huisgezinnen. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 13 Mei. Tei markt waren heden aangevoeri paarden, 8 veulens, 1 ezel, 1131 re runderen, 740 vette runderen, vette kalveren, 1301 nuchtere 1 ren, 172 schapen of lammeren biggen, 12 bokken of geiten, 18 loopers. Prijzen per pond: koeien 32.5 49.551, 5457.5 c.; ossen 41, 49, 5255 c.; stieren 41, 43 —52.5 c.; kalveren 52.555, 8085 cent. Prijzen per stuk van maget melkkoeien 280440, stieren 490, paarden 195285, s paarden 175215, hitten 80- veulens 80150, fok nuchtere veren 2030, slacht nuchtere veren f 1318, kalf koeien ƒ2711 pinken 125190, vaarzen ƒ1 245, biggen 2028, biggen p 2.75—3.00. WO Brieven, trm Aboni franco DIT AGENDA'S. WAALWIJK. [NAN Donderdag 8—10 uur Gymni voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie \l Gymnastieklokaal. Zaterdag 9 uur repetitie Liedi Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie LiedCmh „Oefening en Vermaak" Musis Sa le mi de iet min ONDI De eer jdringc jderwe SCHOOLSTRAAT. KAATSHEUVEL 2e.) .spar in lopen Dat e Geef haar uwe DRUKWER sting.^ ORDERS op en U is verzeke rijwel van goed en billijk werk H ELK gebied Ons blad kan 's Woensdag elastini Zaterdags aan ons bureeent^ worden afgehaald 10ci per week. ADVERTENTIëN. Grootestr. 125 Waalwijk een ïzondei bepal ij den ui in d en ter ople ding in het vak. voor de afdeelingen: Snijderlj, Stikkerij, Expeditie Magazijn. N V. IVO VAN HAREN'! SCHOENFABRIEKEN, 44571 WAALWIJK langri inkomst loor de «taal =t Namens den heer J. KEMPER MAN te Waalwijk, zal ondergetee kertde op Vrijdag 16 Mei a s. Het bouwen van eer Heerenhuis en een fabriek aan de Barge* meester van der Klok kenlaan te Waalwijk Bestek en 2 teekeningen vanal heden bij ondergeteekende ver. krijgbaar a f6.— per stel. Rest' tutie bij besteding f 3 H. J. VAN DEN HEUVEL Architect - Kaatsheuvel groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling Het bespaart U kosten en moeiten en kost U geen cent meer. Bi\ contracten zelfs minder Waalwijksche Stoomdr. Anfoon W1 ran HEL Met e kaar ge ademde kuste z jook gr a dat hij Al h£ Je Jost; een spii de sma Zoo i snel. i ach pF 'rculek «vertui goede 1 ach pr er niet Het volgens Noorw< nog nie gaarne J lieve F i weer. j Kort vin Ge i keerd J e m i 41.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6