■v Nieuws uit Kaatsheuvel. II «ij. DE Effl l TRIP, imui Dijckerhoff Portlandcement Marktberichten. Koopt NU los.de Folter, s™* liiiiiiilPQIIDI Notaris A. Scha FE Voor weinig geld een prachtig Interieur in Uwe woning. Bezoekt ons Magazijn, lp 34197 Importeur van K1 u i t k a 1 k, D a k 1 e i e n, Wand- en Vloertegels en andere Bouwmaterialen. DEKSTIER, GEVRAAGD f dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Onze predikant, Ds. A. van Willigen, die ruim l'/2 jaar het consulentschap der Ned. Herv. gem. te Sprang heeft waargenomen, heeft als zoodanig/ eervol ontslag gekregen onder dankzegging voor de vele en gewichtige diensten in die functie bewezen. Een en ander houdt verband met het feit dat in Sprang thans een eigen herder en leeraar is. t/Nu de Ned. Herv. gem. te Sprang een eigen predikant heeft, is het aantal vacante gemeenten in den Ring 's Grevelduin Capeile met 1 verminderd. Momenteel zijn nog vacant de Ned. Herv. gemeente te Waspik en Loon— schendijk. j— Op Dinsdag, 3 Juni e.k. des avonds 8 uur zal in het cafe van den heer L. F. van Dongen alhier een algemeene ledenvergadering van de Boerenleenbank worden gehouden. Da agenda bevat de volgende punten 1 Opening, 2 Aanwijzing secretaris, 3 Verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht wegens periodieke aftreding van den heer G. v. d. Poorte (officieel candidaat van deze vacature is G. v. d. Poorte). 4 Verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer j. Huijsman (officieel candidaat in deze vacature is J. Huijsman). 5 Verkiezing van een bestuurslid wegens het bedanken van den heer P L F Treffers (offtcieele candidaten in deze vacature zijn A v d Hoek, H Boer en G A S de Bas WASPIK. Onze voormalige dorps genoot de ZEerw. Heer G.j. van Aalst, thans rector te Groesbeek slaagde aan de R.K, Universiteit te Nijmegen voor het candidaatsexamen in de Ger- maansche taal en letterkunde. Ter secretarie der gemeente is gedurende tien dagen ter inzage ueder- gelegd het inschrijvingsregister voor den dienstplicht der lichting 1931, met het daaruit opgemaakt aiphabelisch register en het gemeenschappelijk ai phabelisch register voor de gemeente- groep Loonopzand. Zondag werd de St. Theresia- kerk te Waspik Brven bezocht door eene processie uit Tilburg, waaraan ondanks het slechte weder een groot aantal personen deelnam. Bij aankomst ongeveer half elf werd eene plechtige H Mis -opgedragen, waaronder de WelEerw. Pater Firminus een gloed volle predicate hield. Na den middag werd een plechtig Lof gecelebreerd, waarna de petgrims om ongeveer 5 uur huiswaarts keerden. RAAMSDONK. Ter gemeente secretarie ligt ter inzage het inschrij vingsregister en het alphabetisch regis- ter, betreffende de in deze gemeente voor den dienstplicht lichting 1931 ingeschreven personen, alsmede het afschrift van het gemeenschappelijk alphabetisch register gemeentegroep Loon-op-zand. Vrijgeloot zijn waarschijnlijk de ingeschrevenen wier namen beginnen met de letters H. tot en met J. Op Vrijdag 30 Mei a.s., des nam. 6'/a uur, wordt in het café van P. G. van der Plas een vergadering gehouden van stemgerechtigde inge landen van het waterschap „de Oost polder". Het aantal schoolgaande kinde ren bedroeg op 1 Mei 1930, op het Dorp: R.K. Jongensschool 113 R.K. Meisjesschool 114 en de Ned. Herv. school 39 jongens en 26 meisjes. Ons muziekkorps „St. Bavo" maakte Zondag in de vroegte een muzikale wandeling naar Dussen. RAAMSDONKSVEER. De har- monie „de Eendracht" zal met 2den Pinksterdag deelnemen aan het muziek concours te Zalt-Ëommel en wel in de 3de afdeeling. Met de vernieuwing van den weg de Julianalaan is men gereed gekomen. Gedeeltelijk is de weg met klinkers bestraat. De harmonie „de Eendracht zal op Donderdag 22 Mei, des nam. om half acht uur het echtpaar J. van Schijndel-Snijders, bij gelegenheid van zijn gouden huwelijksfeest, een sere nade brengen. Door B. en W. is aan Chr. Hitters vergunning verleend tot uit breiding van zijn wagenmakerij door plaatsing van een stationaire-compres. Iooze-Diessel-ruoliemotor van 15 p.k Ter gemeentesecretarie is tegen betaling der kosten verkrijgbaar het gemeenteverslag over 1929. MADE. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 22 Mei 1930, des voormiddags lO'/a uur- Agenda. 1. Mededeeiingen. 2. Aanbieding gemeente—verslag en verslag volkshuisvesting over 1929. 3. Wijziging gemeente—begrooting dienst 1929. 4. Vaststelling rekeningen der Bur gerlijke Armbesturen over het dienst jaar 1929. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de premie ingevolge de Ziektewet voor de gemeente-arbei ders voor rekening der gemeente te nemen. 6. Circulaire van den heer Commis saris der Koningin inzake toetreding tot den Noord-Brabantschen Provin cialen Brandweerbond. 7. Vaststelling van het bedrag der uitkeering per leerling aan de bijzon dere scholen ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over het dienstjaar 1928. 8. Voorstel van B. en W. om aan de bijzondere scholen ingevolge art. 10 der Lager onderwijswet 1920 voor he dienstjaar 1930 een voorschot toe te kennen van 80°/0 van de uitkeering over 1928. 9. Ontslag en benoeming van een klokkenluider te Drimmelen met ingang van 1 juli 1930. 10 Benoeming wegens yacature van een lid Schattingscommissie Rijks inkomstenbelasting. 11. Adres bestrating Dreef met voorstel van B. en W. Vee en Paarden. ROTTERDAM. 20 Mei. Ter vee markt waren heden aangevoerd301 paarden, 10 veulens, 910 magere run deren, 860 vette runderen, 9U6 vette kalveren, 1082 nuchtere kalveren, 79 graskaiveren, 79 schapen of lamme ren, 136 biggen, 13 bokken of geiten en 31 overloopers. De prijzen waren Coeien 32'/a40 ct., 47'/a50 en 4—57 ct., ossen 41 ct., 4549 en 5255 ct., stieren 40 ct., 43—45 en '850 ct., kalveren 50—52'/a-62'/a 67'/a en 77'/a82'/a ct., alles per CG., melkkoeien f280—430, stieren f 140500, paarden f 190280, slacht- paarden f 1702i0, hitten f80—170, veulens f80—140, fok nuchtere kalve ren f20—35, slacht nuchtere kalveren 1420, kalfkoeien f270—425, pin ten f120 185, vaarzen f170—240, biggen f20—30, alles per stuk, big gen f 2.75—3 per week. DUIVENSPORT. GEMENGD NIEUWS. Zijn broertje doodgeschoten. In een gemeente bij Teschen in Silezië heeft een 13 jarige jongen, zoon van een treinconducteur, zijn 9-jarig broertje tijdens de afwezigheid der ouders, na een twist over het schillen van aardappelen met een revolver van zijn vader doodgeschoten. Het merk- waardige van het geval is, dat het wapen niet kon worden gevonden, of schoon de jongen beweert, dat het eigendom van zijn vader is. De vader beweert nooit een revolver te hebben bezeten. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Donderdagavond 8'/2 uur. Vergade ring van het Uitvoerend Comité der Liederiafeifeesten. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafei „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Denkt aan uwe advertentie voor het JUBILEUM-NUMMER van het Kerkklokje dat schitterend verzorgd wordt en algemeen ver spreid. Uiterlijk Donderdag voormiddag. DE ADMINISTRATIE. R:K. Middenstandsvereeniging. Heden Dinsdagavond vergaderde de <.K. Middenstandsvereeniging in het Hotel C. v. d Assem „Behalve het voltallig bestuur en een vijfiigial leden was eveneens aanwezig de HoogEerw. Heer pastoor Mgr. W. Völker vorige week door Z.D.H. Mgr. A. Diepen, bisschop van Den Boscn benoemd tot Geestelijk Adviseur van de vereeniging. Ais punt een der agenda goid daarom de huldiging van den pas oenoemden Adviseur door den voorzitter den weied. achtb. heer L. v. d. Horst, In een hartelijk woord heette hij Mgr. als adviseur welkom hem dank brengend voor het veie, dat hij in zijn bijna dertig—jarige loopbaan als Herder van kaatsheuvel voor de plaats en bijzon der voor din Middenstand gedaan heefi. Hij herinnerde de leden eraan, dat hei speciaal op initiattef van Pas toor Völker geweest is, dat Kaatsheuvel zijn thans zoo bloeiende middenstands vereeniging heeft gekregen en voegde er den wensch aan toe, dat het Mgr. Völker moge gegeven zijn nog lange aren in bloeiende gezondheid van den groei en bloei der middenstandsver eeniging getuige te zijn. De voorzitter en de heer J, Frederiks afgevaardigden naar de vergadering van den Bosschen Diocesanen Midden standsbond brachten verslag uit over deze voor de vereeniging zoo belang rijke vergadering. De drie punten op die vergadering door de afdeeling Kaatsheuvel naar voren gebracht werden op die ver gadering alle aangenomen n.i. be middeling van den diocesanen bond om van de P.N.E.M. lagere tarieven te verkrijgen, het keeren van oneerlijke concurrentie en het verplichte lidmaat schap van de leden van een afdeeling bij den diocesanen bond. Uitvoerig wijdde de voorzitter daarna uit over de middenstands—organisatie in het algemeen en over het instituut Middenstandsraad afzonderlijk welke instelling hij vergeleek met den Hoogen Raad van Arbeid voor de arbeiders. Over Ziekteverzekering, kindertoe slag, doktersionds en meerdere punten van zeer groot belang werden vele gegevens verstrekt. Over onderwijs deelde de voorzitter mede. dat de vooruitzichten daaromtrent niet ongunstig mogen genoemd worden. De Hoogeerw. Adviseur zegde in deze zijn voile medewerking reeds toe, zoodat verwacht mag worden dat in 1931 onze plaats in het bezit zal zijn van een M U L O. Hij beval de plaatselijke vakavondschool in patronenmaken en handwerk schoenmaken in de belang stelling van de fabrikanten ten zeerste aan, in de volle overtuiging dat daar voor naast' een ruime gemeentesubsidie in de toekomst ook de volie steun van het rijk te wachten is. Van de rondvraag werd door eenige heeren gebruik gemaakt omtrent de statuten, de mogelijke bemoeiingen door de vereeniging aan te wenden bij het houden van aanbestedingen en het verrichten van werk in de bouwvak- bedrijven door arbeiders in gemeente dienst voor particulieren. Besloten werd bij het a.s. pastoors- jubilé deel te nemen aan de bloemen hulde en het défilé. li Kysana. Kysana trad Zondagavond in de zaal van den heer J. v. Dun, met groot succes op. Wat de dagbladen van dezen won- dermensch melden kan men geiooven, doch men moet gezien hebben, hoe deze oriëntaalsche fakir zijn lichaam bewerkt en laat bewerken om een aenkbeel 1 te krijgen van de inwendige beheeiscning en lichaamsongevoelig- •heid die Kysana's deel is. Was de voorstelling mogelijk niet in alles amu sant, hoogst inteiressant was ze toi in de Kleinste onderdeelen. Men moet zijne advertenties plaatsen in een blad dat veel verspreid en ook gelezen wordt. ADVERTENTISN. Te koop: Een goedgek. zwartb. oud 15 maanden. Beste pt0j cijfers Ingeschreven in hetf*^4 der fokvereen. te Hoornaar (Z.| JOH. OERLEMANS, Oenderen (N Fa. PULLES-v.GERWEN ie Waalwijk. 44 te Waalwijk, maakt bekend dat de onroeren goederen te Capeile, van den hei A. J. DE ROON zijn ingezet; Koop I op 16000.. Koop 2 op 15000,. Koop 3 op 15450,. Toeslag Dinsdag 27 Mei m des avonds 6 uur in het Ki% huis van L. F. VAN DONGEÈ te Capeile. N DUNGEt 4«j H DIT Heden overleed, tot onze diepe droetheid, na een langdurig lijden, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden,onze geliefde Broeder, Zwager en Oom Johannes Cornells Adrlanus Verschure in den ouderdom van 35 jaar 's Gravenhage P. E. M. Rink-Verschnre J. S C. Rink en Kindeien, Waalwijk A. J. M Timmermans Verschme B. H. C.Tinimermaa Roosendaal: A.M.Konigs-Verschurt, F. C J. Konings en Kinderen. Chatham (Can H.J. M. de Wit. Verschure, P. de Wit. Tilburg M J. M. Verschure llamei abrle We, Een itugelinj linkels" »erd ing totarissi district i De p de eerste werden Aan Spoorwe leg-ovei bniusstr len. Een ai een It mog de het Aan Zake te set jj Aan d en Kinderen,lel en I C. J. M. Verschure Aarts dracht i erzienir Teteringen P. Verschure, N.Verschure Swygman, Voorburg M P. Aarts Verschure, C.J. O. Aarts. Waalwijk C. J. M. Raming- Verschure. Th. H.J .C. Raming en Kinderen, 's Gravenhage, 19 Mei 10, De Heilige Mis van Re quiem wordt gehouden Don derdag 22 Mei 1930 's mor geus 9'/auur ln 9e Parochie kerk van O L. Vrouw Hemel vaart waarna de begratoli vanuit de Kerk op hei R.K Kerkhof; aldaar. 44623 Aan i enige ilwerp ïtrekkir: Uw Slaapkamer-, Salon- en HuiskamermeuOelen bij Ook onze andere artikelen als DEKENS, Keisplaids, Koffers, Yasschen, Paardentuigen en Nonden-artikeien UITERST CONCURREEREND. Beleeid aanbevelend Voor Noord-Brabant levering uitsluitend aan den handel. N1EUWKU1JK. Zondag j'.l. hield de postduivenvereeniging G.V.V." een wedvlucht vanuit Noijon. De uitslag was als volgt: Th. v. Eethen 1,4. Th. v. d. Geld 2, 3. 7. A. Samuëls 5, 12. A. Roestenberg 6, 8. H. Kievits 9, 10, 11. Eerstget. Th, v. u. Geld. le Koningspoele Th. v. Eethen. 2e Konings- poele Th. v. d. Geld. De uitslag wedvlucht Quievrain was Th. v. Eethen 1, 2, 7. Th. v. d, Geld 3,4, 8, 10. A. Roestenburg 5, 13. H. Kievits 6, 11, 12. A. Samuëls 9. Eerstget. Th. v. Eethen. le Koningspoele Th. v. Eethen. 2e Koningspoele Th. v. Eethen. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad dezer ge meente, te houden op a.s. Woensdag 21 Mei, des namiddags om half 7, ten ge meentehuize. AGENDA: 1. Vaststelling notulen vorige verga dering. 2. Verslag der Commissie tot Wering van Schoolverzuim te Loon-op-Zand. 3. Adres Nationale Commissie te^en alcoholisme inzake beperking van het aantal vergunningen. 4. Aanbieding gemeenteverslag over 1929 en dat betreffende de volkshuisves ting. 5. Vaststelling vergoeding aan de Be sturen der Bijzondere lagere scholen over 1928 uit te keeren in hunne exploi tatiekosten. Deze vergoeding is te baseeren op de werkelijke kosten welke in dat jaar voor het openbaar lager onderwijs zijn uitge geven. Deze kosten hebben bedragen 6.22 per leerling. Dienovereenkomstig is de vergoeding voor de respectievelijke scholen vast te stellen als volgt: 1. School voor N.-H. te Loonscken- dijk op 763.51. 2. B.K. Meisjesschool te Kaatsheuvel, op 2348.65. 3. B.K. Meisjesschool te Loon-op-Zand op 1026.30. 4. B.K. Jongensschool te Loon-op- Zand op 1099.39. 5. R.K. Jongensschool te Berkdijk op 755.73. 6. R.K. Meisjesschool te Berkdijk op 690.42. 6. Verzoek om voorschot van de Be sturen der Bfjzondere Lagere Scholen inzake de voor het jaar 1930 toe te ken nen vergoeding in hunne exploitatie uitgaven (art. 101 der Lager Onderwijs wet 1920). Op basis van de over het jaar 1928 toe te kennen vergoeding is voor het jaar 1930 een voorschot van 80% in de ex ploitatiekosten der scholen aan de Be sturen der Bijzondere Lagere scholen te verleenen, welke vergoeding verband houdend met het aantal leerlingen over 1929 is1 te bepalen op: 671.76 voor de R.K. Bijz. Jongens school te Berkdfjk. 1373.38 voor de R.K. Bijz. Jongens school „St. Jan" te Kaatsheuvel. 1010.34 voor de R.K. Bijz. Jongens school „St. Bernardus", te Kaatsheuvel. 923.05 voor de R.K. Bijz. Jongens school te Loon-op-Zand. 2084.94 voor de R.K. Bijz. Meisjes school te Kaatsheuvel. 552.34 voor de R.K. Bfjz. Meisjes school te Berkdijk. 920.56 voor de R.K. Bijz. Meisjes school te Loon-op-Zand. 659.32 voor de Bijz. School voor N.-H. aan den Loonschendijk. Voor de 2e R.K. Meisjssschool te Kaatsheuvel is de vergoeding vast te stellen op basis van het aantal leerlin gen, dat op 31 Mei a.s. op de school is ingeschreven zoodat de berekening daar van eerst na dien datum te maken is. 7. Voorstel .inzake den aanbouw en versterking van het electrisch net te Kaatsheuvel. Door de sterke toename van de stroom- afgifte is het meer speciaal noodig, dat het net in de richting van de Gasthuis straat wordt versterkt, waar het span- ningsverlies van dien aard is, dat, wil de stroomvoorziening in den komenden winter regelmatig verzekerd zijn, het niet mogelijk is dat daarmede langer wordt gewacht. Ook voor de Verlengde Hoofdstraat is deze voorziening even eens noodzakelijk, omdat ook daar een spanningsafval te constateeren is, die aan een goede stroomlevering niet be vorderlijk is. In dienovereenkomstigen geest is, ten einde het geheel op deskundige wfjze te bekijken, het advies gevraagd van den Directeur van het electriciteitsbedrijf te Tilburg en is deze aan de hand van het onderzoek dat hij ter plaatse heeft inge steld, tot de overtuiging gekomen, dat_ 't noodzakelijk is, dat aan de Gasthuis straat een 2e voedingspunt wordt ge maakt, van-waaruit met een ondergrond schen kabel naar de Verlengde Hoofd straat is te gaan, om het daar liggend net te versterken. Bovendien geeft hij, ter voorkoming van storingen, in overweging om de ge leidingen aan de Gasthuisstraat, vanaf den daar te plaatsen transformator, de Peperstraat, de Hoofdstraat (vanaf M. Heijs tot het begin van de Verlengde Hoofdstraat) en de Schoolstraat onder gronds te maken, waardoor het boven grondsch net in die straten komt te ver vallen. Op basis van 't vorenstaande zjjn der halve de volgende werkzaamheden uit te voeren a. het bouwen van een transforma torstation aan de Gasthuisstraat, met 't doortrekken van den kabel, welke thans reeds door de Peperstraat tot de School straat ligt. Daartoe is het noodig eenigen grond te koopen, waaromtrent wordt voorge steld daarvoor een terreintje te bestem men, gelegen in de kweekerij van den heer P. Snoeren, dat voor 200.te koop is en waaraan het recht van uit weg naar de straat verbonden is. b. het leggen van een kabel vanaf den aan de Gasthuisstraat te plaatsen trans formator door de Schoolstraat naar de Verlengde Hoofdstraat, ter versterking van het daar staande net. c. De koperverzwaring van het bo- vengrondsch net aan de Verlengde Hoofdstraat, hetgeen met het vrijkomend koper van het te sloopen net, indien al thans besloten wordt tot ondergrondsche geleiding, kan geschieden. Deze verzwa ring is noodig om het net op voldoende capaciteit te brengen. d. De ondergrondsche aansluiting van de diverse perceelen en ook van de straatverlichting, welke in dat geval als spanleidingen in het midden van de straat zal worden gebracht. Boven het maken van een gasverlichting, waaraan wel eens gedacht is, wordt daaraan ook door den Directeur der Lichtbedrijven de voorkeur gegeven. e. De slooping van het bovengrondsch net voor het gedeelte dat hierboven is aangegeven. Ter wegneming van de ver schillende kooimasten, die reeds menig maal storingen door aanrijdingen, enz., hebben gegeven, ligt het in de bedoeling het net te sloopen tot begin Verlengde Hoofdstraat, waardoor de kooimast bij Van de Mortel kan vervallen, tot begin Marktstraat en Heulstraat, waardoor de kooimast bij Span, kan worden verwij derd, tot het z.g.n. Brakkenpad aan de Gasthuisstraat en in de Hoofdstraat tot bij M. Heys en begin Stationsstraat, waar door de mast tegenover deze laatste straat nog kan worden weggenomen. In totaal zullen deze werkzaamheden een uitgaaf van pl.m. 14000.vragen. Daaronder is niet begrepen het leggen van een hoogspanningskabel vanaf den bestaanden transformator in de Hoofd straat naar de Gasthuisstraat, omdat het in de bedoeling ligt den transformator rechtstreeks op het net van de P.N.E.M. aan te sluiten en den aankoop van een transformator, omdat deze in het onder havige geval door de P.N.E.M. zal wor den geplaatst, doch wel het maken van een ondergrondsche geleiding in de Te lefoonstraat, ter lengte van pl.m. 160 M., omdat het bovengrondsch net ter plaat se in strijd is met de voorschriften van de Posterijen en Telegrafie en verwij derd moet worden. Tot dit alles wordt door ons het voor stel gedaan, na overleg deswege met de Lichtcommissie, die zich daarmede kan vereenigen. Door de ondergrondsche geleiding wordt verder voor de Gasthuisstraat en ook voor de andere straten het voordeel geboden, dat deze straat (straten) ter ge legener tijd op passende breedte kunnen worden gebracht, waartoe het boven grondsch net thans in den weg staat. Voorstel tot wijziging van de ver ordening tot heffing van de gemeentelij ke inkomstenbelasting. Door den Raad van Beroep wordt, ook naar de meening van den Inspec teur der Directe Belastingen, een te ruime interpretatie aan het begrip kost winner gegeven. Overeenkomstig de des wege gegeven beslising wordt dit begrip toch niet beperkt tot het eigenlijke ge val, dat slechts 1 verdiender in 't gezin is, als wanneer in werkelijkheid van kostwinning sprake is, do^h breidt de Raad van Beroep zijn beslissing ook uit tot die gevallen, dat meerdere personen in het gezin verdienende zijn. In zooda nig geval wordt dan nog een der perso nen als kostwinner aangezien. Met den Inspecteur der Directe Belas tingen zijn wij van oordeel dat deze be slissing te ver gaat, weshalve wordt voorgesteld het z.g.n. kostwinnerschap bij den aftrek voor noodzakelijk levens onderhoud te laten vervallen, doch zou naar de meening van den Inspecteur bij de vaststelling van het zuiver inkomen, met de verplichting tot ondersteuning van behoeftige ouders rekening zjjn te houden. 9. Verzoek van het Doktersfonds van de R.K. Werkliedenvereeniging om sub sidie in haar kasbehoeften. Met betrekking tot het hierbedoeid verzoek moge allereerst worden opge merkt dat door ons het mogelijke is ge daan om tot een oplossing van de kwes tie hangende tusschen onze geneeshee- ren en het fonds te komen. Daarin zijn wij echter niet geslaagd. Voor het overige wil het ons voorko men, dat op het verzoek niet is te reflec- teeren, wijl daardoor een precedent zou worden geschapen, waarop andere fond sen zich terecht kunnen beroepen. Zou toch tot de toekenning van dit verzoek worden besloten, dan valt het alleszins te verwachten, dat ook door het Maat schappijfonds en het Geneesheerenfonds te Loon-op-Zand een gelijk verzoek zal worden gedaan, waaraan i.e. de overwe ging kan worden verbonden dat het in zoodanig geval mogelijk wordt de tarie ven op een lager peil te brengen. Daarin is door de gemeente niet te treden. Immers toch behooren de tarie ven dermate te zijn gesteld, dat de uit gaven door de ontvangsten worden ge dekt, wijl anders een bevoorrechting van de leden van het eene fonds, dat blijk baar niet voldoende middelen heeft, te genover die van het andere fonds, dat zijp uitgave'n weet te bestrijden, zou op treden. En waar nu in de beide fondsen een zelfde bevolking is vertegenwoordigd, daar zou in een eventueel gunstige be slissing het logisch gevolg komen te lig gen van bevoorrechting, waaraan de ge meente naar onze meening niet mag denken. 10. Wijziging begrooting 1929. 11. Schrijven van het Bestuur der R.K. Jongensschool te Berkdijk om ver harding van de speelplaats. 12. Adres van het bestuur der Kon. Erk. Harmonie „Concordia" te Loon-op- Zand om een subsidie van 100.voor het te organiseeren festival. 13. Schrijven van het bestuur der Bouwvereeniging „Volksbelang" inzake het maken van trottoirs te Kaatsheuvel en te Loon-op-Zand. Om 3 uur bijeenkomst voor het défilé van de vrouwen en mannen die aan het défilé deelnemen op de door de com missie van orde aangegeven plaats. Iedere vereeniging wordt voorafge gaan door haar eigen banier en door eenige bruidjes of knapen, die het bloem stuk dragen. Om 3 u. 30 min. aanvang van den op tocht en de bloemenhulde b(j het H. Hart. De stoet begeeft zich via de Peperstr. Hoofdstraat - Schoolstraat - Gasthuis straat - Peperstraat naar het monument van het H. Hart, waar de bloemen wor den aangeboden. Volgorde van den stoet: 1. R.K. Gymnastiekvereen. K.G.V. 2. Misdienaars met vaan van het Kindje Jezus. 3. Bruidjes met bouquetjes. 4. Een deputatie van enkele leerlin gen van de R.K. Meisjesscholen. 5. Vaandel van O.L. Vrouw met be stuur en de leden der Congregatie. 6. De missienaaikring Sint Theresia. 7. Dameskorfbalclub E.D.B.. 8. Kon. Muziekgezelschap Euphonia. 9. Vereeniging der H. Elisabeth. 10. De Maria-vereeniging (drankweer). 11. Kaatsheuvel's Kruisverbond. 12. R.K. Tooneelvereeniging Ons Ver maak, onderafdeeling van het Kruisverbond. 13. Het R.K. Jongenspatronaat. 14. Deputatie van eenige scholieren van de R.K. Jongensscholen. 15. Vaandel der H. Familie met be stuur en leden. 16. R.K. Werkliedenvereeniging en R.K. Fabrieksarbeidersbond. 17. R.K. Bond van gemeenteperso- neel „St. Paulus". 18. Mannenkoor „Bel Canto". 19. R.K. Kerkkoor St. Cecilia. 20. Processie Kaatsheuvel-Kevelaar. 21. Kon. Erk. Harmonie Apollo. 22. N.C. Boerenbond. 23. R.K. Middenstandsvereen. 24. Ver. Kaatsheuvels Belang. 25. Gezelschap Amoenitas. 26. Het Wit Gele Kruis. 27. R.K. Fabrikantenvereeniging. 28. Vereen. II. Vincentius a Paulo.. 29. Het Gemeentebestuur. 30. Het Kerkbestuur. 31. Eerw. Broeders'van Liefde. 32. De hoogeerw. Jubilaris met Eerw. Heeren Geestelijken. Bij het H. Hartbeeld, toespraak van den Zeereerw. Pater over Christus-Ko ning. Lied: Voor Jezus harte zinge. Toewijding van Kaatsheuvel aan Je zus H. Hart door den Hoogeerw. Heer Pastoor Mgr. W. Völker. Gezang „Aan U, o Koning der eeuwen". Lof met „Te Deum". Bij den zegen met het Allerheiligste Vaandelgroet Me- talle Drapeaux. Na het lof „Feestlied". Voorloopige aankondiging der viering van het gouden Priesterfeest van onzen Hoogeerw. Heer Pastoor. Als kerkelijk feest zal de geheele vie ring ook een kerkelijk karakter dragen. A.s. Vrijdag- en Zaterdagavond telkens om half 8, zal eene predikatie gehouden worden door een der beide eerw. Paters. De Eerw. Paters zullen ook behulp zaam zijn bij het biechthooren. Zondagmorgen 25 Mei algemeene H. Communie der volwassenen, ter intentie van den jubilaris. Zondagmiddag om 2.30 uur 'feestelijk inluiden der nieuwe klokken. Om half 4 défilé met groote bloemen hulde bij het H. Hart. 's Maandags om 7 uur algemeene H. Communie der kinderen. Om 10 uur plechtige Hoogmis met dankzegging en aanbieding der geschen ken. Van 1--3 uur receptie in het Patronaat. Om 3 uur huldiging door de vrouwe lijke schooljeugd en om 4 uur door de jongens. Om 6 uur serenade door de harmonie Apollo, vervolgens demonstratie van K.G.V. en zangnummers van Bel Canto. Om 8 uur serenade door het Muziek korps van Euphonia. Commissie van Orde. Tot bevordering der orde en goede re geling is voor de feestelijkheden van Zondagnamiddag een commissie van or- de benoemd, bestaande uit de heeren: J. Tuerlings, J. v. Gestel, L. van den Hoven Jz., J. Pols, Jac. Smit, A. Vesters, W. v. d. Wee, A. v. d. Wee, H, van Woen- sel. fjUMMl WO grieven fMU Atxxni franco DE HEER Aan i werd ve ieraar 1 trs aa aalwijl De p< langing ene eli stations -Zwalu I. ran Programma gouden Priesterjubilë van onzen HoogEerw. Heer Pastoor Mgr. W. Völker op Zondag 25 Mei. Zortdag 25 Mei van 6 tot 8 uur alge meene H. Communie van alle volwasse nen tot intentie van den jubilaris. Om 2.30 uur feestelijk inluiden der nieuwe klokken overeenkomstig het lui- programma. ggftgwnEswawMwanaMwaawwnBsaegggi „Och bft wel sii de m Hij kei groo „Nu, L iten ziei el, hoe 'ebt kun „Jij ht ier geho Hij kn „Als ei :«ten ki eersten j «linde 8en je oj Zij lac „Laat wordt tij gen i ï0°r ons „Nu, r Jo6 niet taar, wj

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6