Nieuws uit Kaatsheuvel. |5 mMê zaak mee ter hand nemen. De heer Nuyten vindt het niet in den haak dat men nog niets verder is gekomen. Hij zal er echter niet ver der op ingaan. Hij stelt verder de vraag, hoe het mogelijk is, dat over 1929 een nadeelig slot van 113.is ontstaan. De voorzitter zegt, dat de propa ganda voor de laatste verkiezingen veel geld hebben gekost. Alles is ge daan om de menschen naar de verga deringen te krijgen. Waaraan het geld besteed is, kan men in de boeken van den penningmeester zien, die door de commissie gecontroleerd zijn. De heer Nuyten zegt alle vertrou wen in dit onderzoek te stellen, maar vindt het jammer, dat het bestuur verder springt dan de stok lang is. Aan het slot der vergadering, vraagt de Zeer Eerw. heer A. van Erp nog even het woord. Hij meent, dat de ver gadering zeer nuttig is geweest, o.a. door opname in het bestuur van zulk een enthousiast man als de heer Nuyten, die met grootsche plannen bezield is. Spr. hoopt, dat deze ver wezenlijkt kunnen worden, al is hij voor zich nog niet verzekerd van het succes. Het zou inderdaad een goed werk zijn, wanneer men de jonge mannen meer degelijkheid kon in brengen en behalve aan sport en ver maak ook aan hun staatkundige ont wikkeling kon doen denken. Spr. be treurt de geringe opkomst op deze vergadering en hoopt dat door de pers de degelijke inhoud van de door den heer Kuypers gehouden rede alsnog onder veler aandacht zal worden ge bracht. Met den christelijken groet wordt hierna de vergadering door den voor zitter gesloten. H. Kindsheid. A.s. Zaterdagmiddag te 3 uur zal in de parochie van O.L. Vrouw de jaarlijksche optocht der H. Kindsheid gehouden worden. De Harmonie „St. Jan" zal deze optocht met muziek opluisteren. Naar Elshout. Morgenochtend te 6 uur zal de R. K. Werkliedenvereeniging en de H. Familie uit de parochie van den H. Clemens naar Elshout ter bede vaart trekken. Ook de harmonie „St. Jan" gaat mee om tijdens den tocht eenige marschen ten gehoore te brengen. Verbouwing. Naar wij vernemen zal de achter zaal van Café P. van Cromvoirt alhier, waar de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" is gehuisvest, worden ver groot. Ten spoedigste zal met deze ver bouwing worden aangevangen om nog voor de a s. Kermis de beschikking te hebben over een ruime danszaal. Ook aan de Liedertafel zal deze uitbreiding zeer welkom zijn, daar zij dan voor haar uitvoeringen meer en betere plaatsen beschikbaar krijgt. Werkloosheid. üe stand der werkloosheid mag in onze gemeente nog altijd zeer gunstig genoemd worden. Momenteel staan nog slechts 18 werkzoekenden, waar onder nog verschillende gedeeltelijk werkloozen, ingeschreven, tegenover 29 op hetzelfde tijdstip van het vorig jaar. Aato-ongeval Eenige ingezetenen onzer gemeente zijn jl. Zondagmiddag getuigen ge- weest van een auto ongeval, dat zich zeer ernstig liet aanzien, doch tenslotte nog met groote materieele schade en lichte verwondingen is afgeloopen. Op den weg van Tilburg naar Breda passeerden zij met hun auto een an deren wagen. Het was een der inzit tenden reeds opgevallen dat deze bij het uitwijken slipte. Toen deze auto hen een klein eindje gepasseerd was en weer voor een fietser moest uitwij ken, schijnt zij weer te zijn geslipt en heeft de bestuurder schijnbaar de macht over het stuur verloren of te schielijk geremd, waardoor de auto over den weg slingerde, geheel om draaide, over den kop sloeg en daarna tegen een boom terecht kwam. l|lings schoten de Waalwljksche heeren te hulp. Waar de auto lag omgekanteld moest men den kap stuk snijden om de inzittenden te kunnen bevrijden. Wonder boven wonder bleken de 6 personen die zich in den wagen bevonden, hoewel vreeselijk ontdaan, niet noemenswaardig gewond. De wagen, een nieuwe 8 cyl. Stude- baker van den heer Boon uit Eind hoven, was geheel vernield en werd later door de fa. Knegtel uit Tilburg opgetakeld. De inzittenden werden door de Waalwijksche auto naar Tilburg vervoerd vanwaar ze per trein de reis naar Eindhoven konden vervolgen. Ongeval. Een onzer ingezetenen de heer C. van Heijst, werkzaam ten kantore van Van Gend Loos, die tijdelijk naar het kantoor Hillegom was overgeplaatst heeft aldaar een ernstig ongeluk ge had. Zondagmiddag ging hij per fiets een zieken collega die in het ziekenhuis te Leiden verpleegd werd opzoeken vergezeld van de heer Sch. ook een bediende van het Waalwijksche kan toor die reeds een jaar in Hillegom werkzaam is. Tusschen Lisse en Hillegom is hij aangereden door een auto, met het j gevolg, dat hij ernstig gewond werd en naar het Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. Wel een noodlottig toeval, dat men een collega in het Ziekenhuis gaat opzoeken en men wordt zelf gewond naar datzelfde ziekenhuis gebracht Behalve gecompliceerde beenbreuk werd geconstateerd dat ook het andere been inwendig gekneusd was, in welke mate kon nog niet worden vastgesteld. Ook een der armen was zeer gezwollen, terwijl hij aan het hoofd een bloe dende, hoewel niet ernstige verwonding bekwam. Men heeft alle hoop dat hij na de noodige behandeling en rust weer geheel herstellen zal. Uitstapje. Morgen zullen de Gemengde Zang verenigingen „Vooruitgang zij ons doel" en „Halleluja" een uitstapje maken. De eerste gaat naar Apeldoorn, terwijl de andere naar Nijmegen gaat. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) des voormiddags half 10 hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J. Fokkema. RAAMSDONK. In de Bergenstraat ter hoogte van den ingang van de Nieuweweg is dezer dagen een buis der waterleiding gesprongen. Door het uitstroomende water was een flink gat in den grond geslagen. Na onderzoek bleek niet de hoofdbuis maar een dienstleiding stuk te zijn, zoodat niet erg veel water is verloren gegaan. Op 28 Mei as. des namiddags te 6 uur zal in het Café van C. van der Plas een vergadering worden ge houden van stemgerechtigde ingelan den van het Waterschap „de Oude Polder". Een vijftigtal dames van den huis- houdcursus brachten Woensdag jl. met hun leeraar de heer Willems uit Els hout een bezoek aan de bekende Bloemisterij van A. C. Nollen—van Beek. Na eerst op een tasch thee met koekje onthaald te zijn. werden onder gelelde van den kweeker Nollen de verschillende ruime serres bezichtigd, wat dan ook wel de moeite waard is. De verschillende soorten bloemen werden in oogenschouw genomen, waarna de dames, nadat eerst nog een foto was genomen, ten zeerste voldaan huiswaarts keerden. RAAMSDONKSVEER. Door hef Mi nisterie van Waterstaat is aan den aannemer C. A. jansen alhier gegund, het afgraven, ophoogen, egaliseeren en afwerken van het terrein bij het rechter- landhoofd van de brug over de Maas te Grave, voor de som van f2495 Bij R. in de Groote Kerkstraat is Zondagavond een ruit boven de deur ingegooid. De politie heeft de zaak in onderzoek, tot nog toe is de dader onbekend. Donderdag 22 Mei vierde het echtpaar J. van Schljndel Snijders zijn gouden bruiloft Moeite noch kosten waren gespaard om aan dit zeldzame jubilé een feestelijk karakter te geven. Het was dan ook de moeite waard om de versiering in oogenschouw te ne men, in de Visschersteeg alwaar de jubilarissen wonen, was een praalboog geplaatst, die er dan ook keuiig uitzag. 's Morgens om 9 uur werd in de Parochiekerk van O. L. Vrouw Hemel vaart een H. Mis van dankbaarheid opgedragen, waarbij de jubilarissen met hunne kinderen, kleinkinderen, andere familieleden en vele belang stellenden tegenwoordig waren. Na de H. Mis werden de feestvierenden per rijtuigen het Veer rond gereden, waar na het huiswaarts ging om daar het overige van den dag in gepaste feest vreugde door te brengen. Het zal on getwijfeld het bruidspaar en hunne familie op dezen dag r.iet aan belang, stelling hebben ontbroken, i Des avonds om 8 uur bracht de harmonie „De Eendracht" de jubilaris sen nog een serenade, die een reus achtige menigte op de been bracht. De gemengde Zangvereeniging „Excelsior" zal met Hemelvaartsdag deelnemen aan het concours te Slie- drecht en wel in de 1ste afdeeling. Te oordeelen, naar wat er zoo al wordt opgeslagen, zal men zich op de a.s. Kermis, die op Hemelvaarts dag begint, uitstekend kunnen verma ken, terwijl er eveneens vanouds op meerdere plaatsen gelegenheid zal zijn tot dansen, iets wat gewoonlijk veel liefhebbers trekt. De heer A. Riteco, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool en be noemd tot Hoofd eener R.K. School te Wintelre, nam heden afscheid van zijn leerlingen, om zich naar zijn nieuwe standplaats te begeven. Ge durende de 9 jaren, dat hij hier werkzaam was, was hij zulks tot aller tevredenheid, wat ook zeer zeker het geval zal zijn in zijn nieuwe functie. Het ga hem daar in ieder opzicht naar wensch, De uitslag van den wedstrijd vanuit Corbeil (Fr.) Zondag door de postduivenvereening „De Reisduif" gehouden, is als volgt G. Sluijmers 1, 2, 4, 7 en 11, G. Verheij 3, 6 en 8, P. Bouman 5 en 10, F. Jansen 9. De le duif arriveerde 2.0.32. om Maandag werd de R.K. Jongens school aanbesteed met den volgenden uitslag A. v. Pinxten, St. Michiels-Gestel, Gebr, v. d. Heuvel, Vught Gebr. Dankers en J. v. Wijk, Heusden G. de Bont, Nieuwkuijk G. Haspels, Genderen Pennings en Lamoen, St. Michielsgestel P. Kreté, 's Bosch Broeksteeg en v. Mechelen, Oss Gh. van Grunsven, Oss f 24.688 f 26.250 f 26.400 f 26.445 f 27.000 f 27.400 f 27.498 f 28.600 f 28.900 De ijzerwerker M. B. kreeg op de werf een spijker in 't oog, zoodat hij door dokter v. G. moest worden behandeld, die hem ter verdere ver pleging liet vervoeren naar 's Bosch. Zaterdag werd hier een vriend schappelijke voetbalwedstrijd gespeeld door Wilhelmina (Wijk), en Juliana alhier. De laatste verloor met 4—1. 1 8 8 0. 22 MEI. 1930. GOUDEN PRIESTERJUBILEUM van den HOOGEERW. HEER MGR. W. H. VöLKER, Geheim Kamerheer van Z. H. den Paus, Pastoor der Parochie St. Jan Baptist, Kaatsheuvel. Reeds weken was het ook voor den vreemdeling te zien, dat er in Kaats heuvel iets gebeuren ging dat in de be langstelling stond van de geheele be volking. Er werd gerepeteerd en ge oefend, geconfereerd en beraadslaagd! Rappe handen hielden zich onledig met het maken van kleurige bloemstukken, schilden, vlaggen en wimpels. Alles be ijverde zich om klaar te komen voor het groote feest dat komen zou en dat geen feest in intiemen kring, doch een feest der geheele bevolking zijn zou. Waarvoor die voorbereiding golden; een kind zou het U verteld hebben. Donderdag 22 Mei was het de dag dat Mgr. W. H. Völker, de gevierde en ijve rige Herder der Parochie St. Jan te Kaatsheuvel, de dag herdacht, waarop Onder kundige leiding van den Gem.- Opzichter Tirion, kreeg het kerk-, pas torie- en patronaatsplein een geheel ander aanzien. Smaakvol, niet overla den, strak gehouden in lijn en vorm, gaf de versiering, zoowel in als buiten de kerk, blijk van kunde en 'idee. Aan dhr. Tirion komt daarvoor 'n passend woord van lof toe, dat we ook gaarne brengen aan zijne talrijke helpers en niet het minst aan de firma Snoeren, die het bloemwerk te verzorgen had en dit evenens deed met smaak en opvat ting. Toen echter Zaterdagnamiddag het geheel zoowat het aanzien kreeg, dat het klaar zou komen, kwam het weer, dat de laatste dagen al niet veel goeds voorspeld had, als spelbreker optreden. ze torens zijn eerste tonen liet noorenj. vielen ook de eerste druppels van een weldadigen Mei-regen neer, die echter niet anders dan desillusioneerend kon den werken op de talrijke deelnemers, die zich opmaakten om aan het défilé te gaan deelnemen. Het lui-programma werd echter rus tig door den heer Al. Fritsen, een der firmanten der leveranciers, afgewerkt. Achtereenvolgens werd gegeven: Solo's No. 1, toon e, klok I, gewicht 1280 Ko' No. 2, toon fis, klok II, gew. 860 Ko. No. 3, toon gis, klok III, gew. 618 Ko. No. 4, toon b, klok IV, gew. 356 Ko. Duetten No. 5, klok I en II, No. 6, klok I en III, No. 7, klok II en III, No. 8 klok III en IV. Terzetten: No. 9 klok I, II en III; No. 10 klok I, III en IV; No. 11 klok II, III en IV. Quartet: No. 12 klok I, II, III en IV. Intusschen stroomde de Schoolstraat en de speelplaatsen der Jongens- en Meisjesscholen vol met deelnemers aan den stoet. Schitterende bloemstukken, drapeaux, vaandels en wimpels met zich dragend. Een commissie van orde, bestaande uit de heeren J. Tuerlings, Voorzitter en J. van Gestel, L. v. d. Ho ven, J. Pols, J. Smit, A. Vesters, W. v. d. Wee, M. v. d. Wee en H. v. Woensel, had tot taak orde in die menschenmas- sa te brengen, om ze in een geregelden stoet langs het H. Hartbeeld en den HoogEerw.- Jubilaris te doen defilee- ren. Kostte dit mogelijk eenige moeite, om klokslag half 4 werd 'tvlaggesein gegeven en onder de bazuinstoot der gymnasten zette zich de stoet in bewe ging, de tonen der beide harmonie- corpsen weerklonken en de duizenden langs de trottoirs geschaard genoten van den indrukwekkenden stoet, die zich door Peperstraat, Hoofdstraat, Schoolstraat, Gasthuisstraat, Peperstr., Hoofdstraat naar de kerk begaf. Nu en dan eenige regendruppels her innerden er aan dat de regenschermen niet voor niets in den stoet werden meegevoerd. Een dertigtal corporaties en vereenigingen met ongeveer 1000 dames en heeren, de kinderen niet me- degerekend, maakten het défilé mede. De volgorde, volgens programma vastgesteld, was aldus: 1. R.K. Gymnastiekvereeniging K.G.V, NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 27 Mei '30. Bij het Koningschieten op den vogel op j.l. Zaterdag wist het lid van „St. Blasius", de heer B. Heijkants den vogel af te schieten, zoodat hij gedurende 2 jaren koning is. De R.K. fanfare luisterde de feestelijkheid op. Des avonds vereenigden de leden met genoodigden zich in het verenigings lokaal, waar nog enkele aangename uurtjes werden doorgebracht. Zondagmorgen trok de congre gatie van O. L. Vrouw, begeleid door den HoogEerw. Deken Wouters, ter processie naar Elshout, waar men om 8 uur arriveerde en door de dames zangeressen de H. Mis werd gezongen waarna wederom in processie de te rugtocht werd aanvaard. In de vergadering van de pluim- veevereeniging is besloten gezamenlijk een uitstapje te doen naar Arnhem en Omgeving. Ook de dameszangvereeniging „Sine nomine" zal a.s. Zondag deel nemen aan het concours te Oud-Gastel en uitkomen in de 4e afdeeling. Hij vóór 50 jaren uit de handen van den Bisschop van 's Bosch de Priesterwij ding ontving, 't Was de wensch van den HoogEerw. Jubilaris zelf, dat het feest zou gevierd worden op 25 en 26 Mei, daar het zijn verlangen was, dat een Triduum aan de feestviering zou voor afgaan. Toen Vrijdag dan ook de eerste oefening in de groote kerk gehouden werd, waar de ZeerEerw. Pater Theo- philus, Capucijn, 'n predicatie over de biecht hield, was de groote kerk stamp vol, en het was de bevolking aan te zien, dat zij gaarne met een geestelijke oefening zich voor zijn feest ging pre pareeren. Doch naast deze geestelijke voorbe reiding werd met man en macht ook aan de uitwendige versiering en ver fraaiing van alles wat kerk en pastorie betrof, gearbeid. Receptie. Dreigende windvlagen, opkomend uit 'n zware onweerslucht, rukten aan guirlandes en wimpels, schonden bloe men en groen en gaven bij wijlen het aanzien of van het geheel niets zou ge spaard blijven, 'n Vieze motregen, later overgaande in nukkige stortbuien, moest blijkbaar het werk komen vol tooien. 't Zag er treurig uitMet een weinig hoopvol hart op den Zondag, be gaven zich velen Zaterdagavond te rus te. De Zondag beloofde aanvankelijk iets beter, 'n Schuchter zonnetje wist na 'n langen vergeefschen strijd 't wol kengordijn te verscheuren en toen de middag naderde mocht verwacht wor den, dat het weer ook na den middag niet ongunstig zou zijn. Grijze wol kenmassa's bleven echter onrustig langs den hemel voortjagen en als het machtig klokkenspel om 2.30 u. van on- 2. Misdienaren met de vaan van het Kindje Jezus. 3. Bruidjes met bouquetjes. 4. Eene deputatie van enkele leerlin gen van de meisjesscholen. 5. Vaandel van O. L. Vrouw en Be stuur der Congregatie. 6. De Missienaaikring St. Theresia. 7. Dames-Korfbalclub E. D. B. 8. Muziekkorps Euphonia. 9. Vereeniging der H. Elizabeth. 10. De Maria-Vereeniging, Drankweel'. 11. Kaatsheuvels' Kruisverbond. 12. R.K,. Tooneelvereen. Ons Vermaak, onderafd. v. K'heuvels' Kruis verbond. 13. Het R.K. Jongenspatronaat. 14. Deputatie van eenige scholieren der Eerw. Broeders. 15. Vaandel der H. Familie en Best, leden. ggBI|ij| Huldiging der Bruidjes. -"V,

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6