Het Wiegek li 111 Ijl I in !'j'i 1! ill I :li! Ook Is het niet onmogelijk dat wij in het belang zouden kunnen voorzien door het plaatsen van watermolens, zooals wij er elders ook reeds een hebben staan. Wanneer wij met 'n stuk of 6 of 7 van deze molens klaar zou den kunnen komen zouden de kosten veel geringer zijn. Hoe groot is de kans op het slagen van deze proef Dit is niet te zeggen, maar wanneer de kans op slagen slechts 50°/o is dan nog is de proef van te groot belang, dan dat wij het zouden laten om het luttele bedrag van f 2000. Deze kosten zullen als volgt worden verdeeld40°/0 door het rijk, 30°/o door den polder en 30°/0 door de gemeente. Wij hebben dus hoog stens te betalen f 700. Het plan is te belangrijk om voor dit bedrag de proef niet uit te voeren. De kermis heeft ook al f 700 meer opgebracht dan de ra ming was en mij dunkt dat we der gelijke bedragen wel eens konden gaan aanwenden voor de verbetering van de welvaart. Het ligt hier op den weg van de overheid om het bedrag te voteeren. B. en W. zeggen, juist volgens de beginselen die de christe nen betreffende de maatschappij hul digen, dat de taak van de overheid is het algemeen belang te bevorderen, waar dit niet door de individuën kan gedaan worden. De boer kan zeil niet zorgen voor 'n betere ontwatering, dus moet hier de overheid steunen. Ik wil hier nog even aanhalen wat de voorzitter van den N.C.B. op een vergadering te Utrecht zei: .De taak van de overheid is slechts aanvullend. Voor de belangen van den boer moet worden zorggedragenop de eerste plaats door den boer zelfop de tweede plaats door z'n organisatie en op de derde plaats pas door de overheid". v. Halder. U hebt zoo'n uitvoerige toelichting gegeven, dat ik hieraan niets meer heb toe te voegen. Er wordt de laatste jaren zeer veel geklaagd over den slechten waterstand. Ik wil hier even iets zeggen, dat misschien al meer dan 20 jaar geleden Is. Toen zijn verschil lende gemeenten bijeengekomen om te spreken over de schade, die was ont staan door de uitzuiging door het af wateringskanaal. Het schijnt, dat door de adviezen van de toenmalige inge nieurs het rijk hier niet op is ingegaan. Er is toen veel over deze zaak ge sproken, maar men wilde er niet op ingaan, omdat men niet kon aannemen, dat het kanaal op zulk een grooten af stand nog zuigend zou werken. U zegt, dat wanneer de proef slaagt het 'n algemeen volksbelang zal zijn. Wanneer zij niet slaagt dan nog is het geld goed besteed. Wanneer er 'n droog jaar komt, zijn de klachten verschrikkelijk, niet alleen van de boeren maar ook van anderen. Muskens. Graag zou ik eerst enkele cijfers omtrent 't groote plan hebben. Ik ben ook sterk voor het beschikbaar stellen van het crediet, maar in het definitieve werk zou ik nog meer gronden willen betrekken. v Drunen. Wanneer de proef slaagt en later het werk ondernomen wordt, dan zijn er ook menschen, die er in 't geheel niet van profiteeren. Kan hiervoor dan geen schikking worden getroffen De heer v. Bladel is het hiermee eens G. Verhoeven. Ik wil hier enkele voorbeelden noemen waar men ook 'n dergelijk werk heeft opgezet, echter zonder succes. B. v. Bern en Engelen-Bokhoven. Ik ben niet tegen subsidie maar ik wil eerst wel eens weten of 't werk uit voerbaar is. Voorzitter. Op de vraag van den heer Muskens moet ik antwoorden, dat ik reeds uitdrukkelijk heb gezegd nog geen cijfers te kunnen geven. Wat betreft de vraag of er later nog andere gronden in zullen worden betrokken, dit hangt natuurlijk geheel af van de uitkomsten. Wat betreft de vraag van den heer van Drunen, ik heb straks al gezegd, dat er 'n classificatie zal gemaakt worden. Wat de heer Verhoeven naar voren brengt gaat niet op. Wij kunnen ons werk niet met dat van Bern vergelijken Deze plaats ligt aan de groote rivier de Maas. Daardoor heeft men daar verschil'ende groote nadeelen, die wij niet hebben. Maar nog eens heeren, het gaat hier om 'n proef. Wij hebben de adviezen van het Rijksbureau voor Ontwatering ingewonnen, maar vindt de raad dat het niet noodig is, dan behoeven we het ook niet te doen. Men klaagt over 't algemeen over hooge pachten, wanneer wij nieuwe gronden beter geschikt maken voor landbouw dan zal de pacht vanzelf dalen. Geen enkele deskundige kan op het oogenbiik zeggen hoeveel er voor het werk noodig is, daarvoor is juist de proef. Wij hebben al zooveel gedaan voor de andere standen, waarom zouden wij nu ook den boerenstand niet helpen Muskens. Na het nemen van de proef kunnen deskundigen een bereke ning van het plan maken. Waarom kunnen ze dat nu niet doen Voorzitter. Ik heb dat nu uitvoerig genoeg uiteengezet. Verhoeven. Bern heett f 21000. subsidie gehad van het Rijk. Ik had liever dat wij ook trachtten meer sub. sidie te krijgen, A. v. d. Wiel. De zaak is van het belang. en hst bedrag is zoo luttel dat wij daar niet zoo lang':over moesten praten. Voorzitter. Ja wij praten nu alleen nog maar over de proef, wanneer het Rijk geen subsidie geeft kan het plan natuurlijk niet doorgaan. Hierna wordt het voorstel in om vraag gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. v. Drunen. Het gaat wel buiten de agenda om, maar verschillende be woners van de gronden ten Zuiden van de Vaart hebben gevraagd om een weg te krijgen ten Zuiden van de Vaart- sloot. Het zou voor die menschen daar een zeer groote uitkomst zijn. Voorzitter. Wanneer de menschen daar rfiedewerking willen verleenen, dan is daar niets tegen, het is Inder daad een grootbelang. B.en W.zullen de zaak eens bekijken, en wanneer het doenlijk is zullen we de belangstellen den eens vragen. 3. Verzoek van den N.C.B. te Tilburg om de noodige medewerking te ver leenen voor de destructie van afgekeurd vee en vleesch. Voorzitter. De heer v. Halder heeft de vergadering van den Boerenbond meegemaakt, dus zou ik hem willen verzoeken hieromtrent eenige inlichtin gen te geven. v. Halder. Binnenkort zullen de cadavers van vee niet meer mogen worden opgeruimd zooals dat gebrul, kelijk is, dat zal dan voortaan door de gemeente moeten geschieden. Er zijn reeds enkele fabrieken waar afgekeurd vee en vleesch wordt verbrand en ver werkt tot vet en beendermeel. Het is hier een boerenbelang, daar de boer die het ongeluk heeft 'n beest te verliezen nog zooveel mogelijk terugbetaald krijgt. Daarom heeft de N C.B. besloten tot het plaatsen van eenige destructors, wanneer tenminste een voldoend aantal gemeenten hunne medewerking verleenen. Ik wil voorop zetten dat men er zich niet te veel van moet voorstellen is tot het besluit gekomen om men - eenige destructors daar te stellen wanneer de gemeente daartoe mede werking verleent. Voorzitter. B. en W. stellen voor in principe hiertoe te besluiten. Er bestaat reeds een onderneming voor de destructie van afgekeurd vee die in Friesland eenige destructors heeft. Deze onderneming heeft er een winst gevend bedrijf van gemaakt. De N.C.B. heeft nu gemeend de zaak even lucra tief te kunnen opzetten als die ver- eeniging, terwijl dan de winst aan de belanghebbenden komt. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening groot f 11500.— voor kapitaalverstrekking aan het G E B tot dekking der kosten voor uitbreiding van het net. Voorzitter. Vanaf de oprichting van het G. E. B. hebben er uitbreidingen plaats gehad. Het laatste jaar was dit bedrag f 3600. Al die jaren is hiervoor geen leening aangegaan, daar de uit breidingen uit de winst betaald werden De uitbreidingen zijn iets lager uit gevallen, dan men indertijd begroot heeft. Daarom stellen B. en W. voor om een leening aan te gaan van f 10500.— dus nog iets lager als het oorspronkelijk vastgestelde bedrag. Wij zullen hiervoor een leening aan gaan aflosbaar in 35 jaar, en bij onderhandsche plaatsing denken we wel voor 4'/2 hoogstens 43/4 te zullen slagen. Het is natuurlijk zuiver een formeele kwestie. De raad kan zich hiermede ver- eenigen. 5 Verzoek van het bestuur der R.K- Bijzondere Jongensschool te Drunen om beschikbaarstelling van een nood' lokaal, tot zoolang de school met een 6e lokaal is uitgebreid. Voorzitter. Het betreft het lokaal van het Meisjespatronaat, waarvoor we indertijd al geld beschikbaar hebben gesteld voor de meubileering. Het lokaal heeft nogal wat te lijden zoodat de Pastoor een vergoeding vraagt van f 150.— per jaar. De raad kan zich hiermede ver— eenigen. 6. Verzoek van J. van Veggel te Drunen om onthelfing van de voor waarden om op het aan hem verkochte perceeltje te moeten bouwen. Adres sant wenscht 't perceeltje te gebruiken ais tuin en speelplaats. Voorzitter. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken. Wij meenen dat het wenschelijk is dat hoekje aan ons zelf te houden. Wij zullen er dan een plantsoentje van kunnen maken, dat geeft direct een heei ander aanzien. Verhoeven. Ik begrijp niet waarom B. en W. daarop tegen kunnen komen. H ït beteekent niets. Wat doet de ge meente er mee? Tot nu toe was het een vuilnisbelt. B. en W. zijn in deze zeer karig. W. v. d. Wiel. Die man heeft een groot huisgezin. Wanneer hij achter z'n huis gaat bouwen heeft hij daar geen plaats meer en het is toch van belang voor z'n huisgezin dat hij een speelplaats heeft. Pijnenborg. Eerst was ik er ook tegen, maar nu die man achter zijn huis gaat bouwen vind ik dat we het hem maar moesten toestaan. Wordt aangenomen. Verzoek van Joh. Elshout, winkelier te Drunen B 147, om bij den bouw van ziin nieuwe woning te mogen af wijken van de ter plaatse geldende rooilijn. Voorzitter. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar, het is daar toch nogal achteraf. Wordt aangenomen. 8. Benoeming wegens periodieke aftreding van 4 leden en 3 plaatsver vangende leden van het hoofdstembu reau, 2 leden en 2 plaatsvervangende leden voor het stembureau I, en een voorzitter, 2 leden en 2 plaatsvervan gende leden voor stembureau II. Op voorstel van den voorzitter wordt de bestaande toestand gehandhaaid. 9 Voorstel van B. en W. tot onder- bandschen aankoop van een perceeltje land van de erven Willem Pulles te Elshout. Voorzitter. Men vraagt een veel te hoogen prijs, waarom wij beter dit punt van de agenda kunnen schrappen. lO.jVoorstel van B. enW. tot publieken verkoop van de voormalige schoen fabriek „Brabant" onder de gebruike lijke voorwaarden en bepaling van den minimum verkoopsprijs. Voorzitter. Het is slechts een for maliteit, dus zal de raad zich hiermee, wel kunnen vereenigen. 11. Voorstel van B. en W. tot wij ziging der begrooting over 1929. De raad kan zich hiermee vereeni gen. De Voorzitter deelt nog mede dat er een verzoek is ingekomen van den heer Klerks om op 'n perceeltje te mogen maaien. De raad besluit de toestemming te geven. Hierna sluit de voorzitter de open bare vergadering, en gaat de raad in geheime zitting over. Men moet zijne advertenties plaatsen in een blad dat veel verspreid en ook gelezen wordt. BINNENLAND. Wijziging Postspaarbankwet. By het departement van waterstaat is in voorbereiding een wetsontwerp tot wijziging van de Postspaarbankwet. Het zal in hoofdzaak strekken tot: verhooging van het rentegevende maximum der inlagen Wijziging van de bepalingen aan gaande het verkrygen van een inschrij ving op een Staatsschuldboekje; Opening van de mogeiykheid om de rentevergoeding voor inlagen te gele gener tijd op 3 pet. te brengen. Malaise in de Brab. Metaalindustrie, In verband met de malaise in de Brabantsche metaaiindustrie kunnen wy melden, dat de gisteren te 's Graven- hage gehouden conferentie tusschen den ryksbemiddelaar prof. mr. Aalberse, minister Verschuur, het bestuur van den R.K. Metaalbewerkersbond „Sint Eloy" en de N.V. Gebr. van Thiel, op niets is uitgeloopen. Heden wordt het bedrijf bij de N.V. Gebr. van Thiel dus stilgelegd. Naar wij nog nader vernemen zal deze stopzetting vermoe- deiyk duren tot 1 Januari 1931. Ook in de textielindustrie alhier wordt het met den dag slapper. Zoo zyn er vandaag bij de firma W. Swin- kei's Ververijen en Deken-industrie evenals de vorige week Zaterdag we derom twintig arbeiders ontslagen. Twee studenten den toegang ontzegd. De Senaat van de Technische Hooge- school heeft op grond van art. 69 tweede lid der Hooger Onderwijswet besloten aan de heeren A. H. Banting en A. A. M. de Block den toegang tot de T. H. te ontzeggen voor den tyd van twee jaren, ingaande 27 Mei 1930. Genoemde heeren drongen, zooals gemeld, na afloop van de studenten- roei wedstryden op den avond van 11 Mei j.l. het Konlnkiyk Paleis te Amster dam binnen en misdroegen zich daar op ergerlijke wijze. Ook seen gehoor. De vereeniging „de Vrije Luistervink" heeft ook van minister-president Jhr. Ruys de Beerenbrouck bericht ont vangen, dat er voor hem geen termen zyn de verlangde audiëntie toe te staan. 't Kerklokje komt alleen in Kaatsheuvel—Loon—op—Zand in meer dan «OO *-4S huisgezinnen. Hoog bezoek. De groothertogin van Luxemburg met haar gemaal, brengen thans een bezoek aan de Koninklijke familie op het Loo. Met den koninklijken trein zijn zij van Maastricht afgehaald en te Arnhem door prinses Juliana ontvangen en verder gereisd naar 't Loo, waarH.M. ende Prins de gasten afhaalden. Alle ministers en tal van andere autoriteiten waren aanwezig, 't Was een schitte rende en hartelijke ontvangst. Dinsdag werd in 10 auto's een be- i zoek gebracht aan de Koningin-Moeder te Soestdyk. De directeur openbare werken op Curacao. De minister van koloniën heeft den hear ir. A. A. Meijers, gepensionneerd hoofdingenieur van den Dienst der Burgeriyke Openbare Werken in Ned.- Indië, ter beschikking van den Gou verneur van Curagao gesteld, ten einde te worden belast met de waarneming van de betrekking van directeur van Openbare Werken in dat gewest. RECHTSZAKEN. De openbare veiligheid. F. J. v. d. St. expediteur Werken dam, had zich in hooger beroep te verantwoorden ter zake dat hij op 14 December 1929 te Aimkerk als bestuurder van een auto met zoodanige snelheid over den openbaren rijweg heeft gereden, op welken weg vele voetgangers liepen, zoodat de veiligheid van het verkeer werd in gevaar gebracht. De dijk waar verdachte reed is on geveer 5 M, breed ongeacht de ber men.* Te dezer zake werd verdachte door den Kantonrechter te Heusden veroor deeld tot f 25 boete sub. 10 dagen hechtenis en kwam van dit vonnis in appèl. Vanwege het O.M. zyn 5 getuigen gedagvaard. Verdediger Mr. Bloemaerts's Bosch. Verdachte ontkende schuld te heb ben, hy had een vaart gehad van 20 K.M.,/terwyi maar 10 K.M. wordt toe gestaan. Volgens de politie had verdachte drank gebruikt. Met Paschen had hij ook een aanryding veroorzaakt, doch werd van de aanklacht dienaangaande vrijgesproken wegens gebrek aan wet telijk bewys. Een wielryder die er met een be schadigde fiets afkwam bij de aan rijding op 14 Dec. vroeg I 12 schade vergoeding voor de reparatie van zyn rywiel. Een getuige die by verdachte in de auto had gezeten, verklaarde met den I chauffeur ook in een herberg te zyn geweest, maar ze hadden ieder slechts een glas gedronken. Getuige kon niet aannemen dat de chauffeur, die z. I. het midden van den weg gehouden had, eenige schuld had. Hy reed ook niet hard. De Officier die concludeerde dat verdachte schuldig was, vond het vonnis juist en eischte bevestiging. De verdediger Mr. Bloemaerts, den Bosch, pleitte vryspraak wegens ge brek aan wettelijk bewijs. Uitspraak 14 juni a.s, Diefstal en heling. In Udenhout hielden twee arbeiders genaamd F. J. S. en W. P. de L. zich op met een weduwe en hare dochter en voorzagen beide vrouwen van ge stolen levensmiddelen. Ze hielden dat geruimen tyd volkonijnen, brood en I aardappelen werden er volop aange voerd en geen haan kraalde er naar. De jonge verdachte W. F. de L., die liever ging stelen dan den kost met werken te verdienen woonde by de weduwe in. Toen ze hem op een morgen aanmaande eens aan deri arbeid te trekken, greep hy een stoel en ging zoo geweldig te keer, dat de politie er aan te pas moest komen. By die gelegenheid ontbrak het niet aan schelden en verwijten en werd er ten aanhoore van de politie ook uitge- flapf dat het gezin onderhouden werd van gestolen levensmiddelen I De dieven werden spoedig gegrepen en achter slot en grendel gezet. S. werd veroordeeld tot een jaar en zes maanden, de L. tot een jaar ge vangenisstraf. In hooger beroep werd bevestiging van deze vonnissen geëischt. Tegen de weduwe de J. te Udenhout werd 2 maanden gevangenisstraf ge- eischt wegens heling. Mishandeling. M. v. C. arbeider te Sprang* stond terecht wegens mishandeling op G. van den Biesen, bierbottelaar te Dussen. Beide mannen kregen in Eethen op 27 April ruzie over een hond met dit gevolg, dat toen verdachte zijn tegenpartij 's avonds om 10 uur tegen kwam, hy een mes trok en hem over een pink sneed, terwyi hij hem daarna ook nog een steek toebracht in den schouder. Gedurende vier weken moest de getroffene dag aan dag door den dok ter behandeld worden en nog steeds is hy niet geheel hersteld. Ook door arbeidsverzuim had hij veel geleden, Alles samen een dure geschiedenis. Voor de totaalkosten verzocht van den Biesen schadevergoeding welke uiteraard eerst kan worden vastgesteld wanneer de verwonding zal genezen zyn. De president adviseerde den getrof fene later dan maar een civiele actie tot schadevergoeding tegen verdachte in te stellen by den Kantonrechter, Het O.M. vond het geval zeer ernstig. De eisch tegen verdachte luidde wegens mishandeling 6 weken, de uit DRUNEN. De groote Gymnastiek, feesten en wedstrijden waarvoor reeds talrijke pryzen zijn aangekocht, beginnen te naderen. Het is ongetwijfeld van het bestuur een goede gedachte om bij gelegenheid van het 20 jarig bestaan een grooten wedstrijd te organiseeren. Wy verwachten dan ook dat van ver uit den omtrek vele belangstellen, den zullen opkomen. Hieronder laten wij een kort overzicht van het programma volgen. Zondagmorgen 22 Juni beginnen de wedstryden om 8 uur in de groote zaal der jongenscongregatie (welke niet voor het publiek toegankelijk zyn). Om IV12 uur zal in de parochiekerk een speciale H. Mis voor de turners ge lezen worden. Om half 2 uur komen allen op het terrein bij de Eerw. Broeders byeen, alwaar de stoet voor den Marschwedstryd wordt opgesteld. De stoet trekt vanaf het Terrein door de Grootestraat tot aan de Remise, van daar terug naar het Kerkplein, alwaar bloemenhulde aan het H. Hart, waar- onder door den Bondsadviseur, den Eerw. Heer F. M. J. Hendriks uit 's-Bosch een toespraak zal gehouden worden, vervolgens door de Groote- straat naar M. v. Drunen, bij splitsing der straat naar het Raadhuis alwaar door Burgemeester Loeft een toespraak wordt gehouden, vervolgens trekt de stoet door de Stationsstraat naar het terrein, alwaar de ontbinding plaats heeft. Om half 4 uur beginnen de wed strijden en demonstraties op het feest terrein by het patronaat, opgeluisterd door de Harmonie der Jongenscon gregatie. A.s. Zondag begint alhier de kermis, welke duurt tot Dinsdagavond, Op het kermisterrein is men reeds druk in de weer met het opbouwen van verschillende vermakelijkheden o. a, Bioscoop Riossi, Stoomcaroussel van Roels, draaimolen, schommels, ver schillende suiker- en galanteriekramer zuurkraam, gebak- en wafelkraam, alsmede ringwerpen, werptent, schiet tent enz., zoodat allen volop zullen kunnen genieten. -- Zooals reeds gemeld zal door de Harmonie „de Volharding" een Maiinée worden gegeven op Dinsdag 10 Juni, waarby het program is samengesteld uit enkele schitterende muzieknummers. Ook zal het bekende duo van Keulen en Frederiks uit Tiel zyn medewerking verleenen. Dit duo, dat overal met veel succes optreedt, zal er de stemming wel in weten te brengen. Aanvang 10 uur, toegankelijk voor de leden met hunne dames en geintroduceerden. ELSHOUT. Gedurende de geheele maand Mei waren reeds tal van pelgrims opgegaan tot het genadebeeld der Wonderbare Moeder. Maar dit alles was slechts een voorbereiding voor den grooten dag van slutting, waarop de plechtige omgang in vollen luister werd gehouden den laatsten dag der schoone Meimaand. Reeds in den vroegen morgen stroom den velen naar de kerk en naderden ter H. Tafel. Om 10 uur werd door den ZeerEerw. Heer Pastoor een plech- tige solemneele H. Mis gecelebreerd, Tegen 6 uur stonden langs den versierden en bevlagden weg dicht opeengepakt de menschen, wachtend op den omgangstoet. Nadat eerst een plechtig Lof was gecelebreerd, trok de stoet naar de kapel. Het was een stoet vol schitterende kleuren. Vroom bid dende mannen, afgewisseld door engel reine bruidjes en maagden, kunstzinnige vlaggen en vaandels, vele geestelijken, Eerw. Broeders en Zusters met de kinderen, de onderwyzers, de Eerw, Paters van Onzenoort met studenten, alle vereenigingen, de leden derMeisjes- congregatie, het Wonderbare Maria beeld, voorafgegaan, gedragen en ge volgd door groote bruiden, vele bloemstukken en ex-voto's, te veel om op te noemen. Tal van vreemdelingen waren aanwezig om getuigen te zijn van deze grootsche hulde. Aan de kapel werd door den Eerw, Heer Wennerie een schitterende predi cate gehouden waaraan de ZeerEerw, Heer Pastoor nog eenige woorden toe voegde en al onze wenschen aan de Wonderbare Moeder aanbeval. Daarna zong de Liedertafel het „Ave Maria", waarna onder de tonen der muziek de stoet naar de kerk trok, alwaar het „Te Deum" werd aangeheven, vervolgens werd de zegen gegeven, waarna onder begeleiding der Harmonie het lied der Wonderbare Moeder door de kers weerklonk. De ZeerEerw. Heer Pastoor dankte tot slot allen die tot het wel slagen hadden medegewerkt. SPRANG—CAPELLE (Vjoi. Sprang), De arbeider M. alhier, werkzaam te Tilburg, had dezer dagen het ongelus aldaar zyn arm te breken. Na voor* löopig verbonden te zyn, moest hl zich alhier onder geneeskundige be- handeling van Dr. Waerdenburg stellen- De verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier jl. Vrijdag gehouden, heeft, naar wy vernemen de som van byna f 4000.opgebracht, De leden van de Geref. jongel- Ver. „Timotheus" alhier zullen a.s, Maandag (2en Pinksterdag) een plezi«' reisje per autobus naar Nijmegen maken. De Chr. Gem. Zangvereniging „Excelsior alhier zal a.s. Maandag (2en Pinksterdag) deelnemen aan nes groot Nationaal Concours van muzP' B 1! i i j AM] -fe I Wllif I NIH 11 II S t l h Moeders, geneest de gesmette deelen met Purol en houdt het huidje altijd droog met J^Purolpoeder 0\ 1 Belde artikelen bi) Apoth. en IN. in-v Drogisten.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 2