Vroom en Dreesmann Keuken luerhmeisie. Reiziger Troawkaarten ai ruiHem Gevraagd vereeniging zal in de 2e afdeeiing |jllkomen. Onder de bekwame leiding van den leer Directeur, den heer Alb. Christ te Capel^ is de laatste weken druk ge- lepeteerd, zoodat wij met vertrouwen je prestaties van deze bloeiende ver- leniging tegemoet zien. Wij wenschen den heer A. Christ met jn koor veel succes toe. Gisteren ontstond begin van brand j A. K alhier. Daar het gelukkig verd opgemerkt, kon dit nog tijdig uotden gebiuscht. VRIJH.-CAPELLE. Vanwege de jfd van den Chr. Bouwvakarbeiders- lond zal de uitbetaling der bonnen voor de feestdagen plaats hebben op Ponderdag a.s. 's avonds van 7 tot j uur ten huize van den Penning- jeester, de heer P. Faro. - M. v. E. kwam met Hemel- aartsdag op den Roestelberg zoodanig t vallen dat zijn schouder is out- richt. Zaterdag is hij naar het üekenhuis te 's Bosch vervoerd. - In de Ned. Herv. Kerk aan den ,oonschendijk zal a.s. Zondag v.m. ialf tien en n.m. twee uur en Maan- ag (2en Pinksterdag) v.m. half tien iptreden de heer A. Blijleven, Gods- iienitonderwijzer te Nieuwkoop. CAPELLE. Het muziekgezelschap Kunst na Arbeid" te dezer plaatse ui 2en Pinksterdag onder leiding van ijn directeur den heer A. Christ, Welnemen aan het muziek- en zang- concours te 'sGravenmoer in de eerste a/deeling. Als verplicht nummer wordt jiblazen .Feest-ouverture" van Sam lessing en als eigen gekozen nummer ,Les Ciairons du cité jardin" van jan ian Tright. - Tot secretaris der afdeeiing Sprang—Capelle e.o. van Volksonder- ijs is benoemd de heer J. Kraak. - Het pakhuis van de Coöperatieve andbouwvereeniging Sprang- Capelle u, dat gebouwd wordt indeNieuw- ilraat alhier begint zijn voltooiing te iaderen en zal binnenkort geopend vorden. - Men deelt ons mede, dat de laatselijke patroonsbond in de bouw takken deze week een plezierreisje naakt naar Antwerpen teneinde een lezoek te brengen aan de wereldten toonstelling. - Onze gemengde zangvereeniging 't Rozeknopje" zal op 2en Pinksterdag onder leiding van haar directeur, den heer N. Snijers, met de harmonie .Euphonia" uit Kaatsheuvel des avonds uur te Loon op Zand bij gelegenheid van de aldaar te houden muziekfeesten een concert geven, „'t Rozeknopje" cal ten gehoore brengen 1 Musschen Wierts, 2 de Spijskaart van Zölner. 3 De Kabouters van Koois, Aan den schoonen blauen Donau fan Strauss, 5 Gebed. Beroemd Largo van Handel. Beide laatste nummers Hollandsche tekst met pianobegeleiding. WASPIK, Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag juni 1930 des namiddagsten 6 ure. Aan de orde is: 1. Wijziging verordening .Het Mjkje". 2. Brief van den Minister van Arbeid, landel en Nijverheid, omtrent lansluiting bij de Waterleiding. 3. Destructie van afgekeurd vleesch. - Voorden Vleeschkeuringsdienst 'erden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 8 runderen en I varkens. - Door de Harmonie „Volksvlijt en lolksvermaak" werd j.l. Zondag op kiosk voor het gemeentehuis het «rsle zomerconcert gegeven. RAAMSDONKSVEER. De arbeider 1 uit deze gemeente, die werkzaam aan den brugbouw te Keizersveer Zaterdagmorgen het ongeluk zijn schouder uit elkaar te vallen. Na wbonden te zijn, is hij per brancard "aar het R.K. Gasthuis alhier overge bracht. - Van den landbouwer Wi M. is 'n verdronken, het vleesch is voor tonsumptie afgekeurd. De huid is %egeven. - Op de marechausseekazerne is ton kinderhoed als gevonden gedepo neerd. - Op Zondag 15 Juni zal in het knricusgebouw een verloting plaats bebben, waarvan de opbrengst komt en bate van het E. K. werk voor het "beidende meisje. Er z|jn mooie "Ijzen beschikbaar gasteld. RAAMSDONK. Wegens herbestrating ,Jn de Putraat zal het verkeer door tonoemde straat vanaf 2 Juni tot 1 J" a. s. voor rij- en voertuigen ge- "remd zijn, 8AB.-BROEK. Naar wij vernemen tol heden Woensdagavond 4 Juni in tofé v. d. Beek alhier een vergadering 'orden gehouden, alwaar door den hrecteur der veiling te Drunen alle Mogelijke inlichtingen of wenken, in Jtorband met de aflevering der ge- te de vruchten en groenten, gegeven luHen worden. Onze vroegere dorpsgenoot, de '®er J. B. van Dijk, commies le tone der Dir. Bel. Inv. en Accijnzen, Nationneerd te Kerkrade is benoemd assistent der Dir. Bel. DUSSEN. De WelEd. heer A. Z. Ifigjk te Almkp.rk is met zeer groote meerderheid van stemmen benoemd tot Dijkgraaf van den Zuid-Hollandsche Polder, dit in de plaats van den WelEd. heer G. v. d. Koppel, welke is overleden. J. Etjkhout alhier heeft een kui ken met 4 pootjes, het diertje is nu al ruim 4 weken oud en groeit even zoo goed als de andere, ook de pootjes aan het achterlichaam ontwikkelen zich. Wel een curiositeit. Voor de volkstelling alhier is aangewezen de heer C. W. Pols, ambt. v. d. Burgelijken Stand en voor de Landbouw en veetelling de heer Keiler gem. veldwachter alhier. De biljartclub „Nooit Volleerd" gevestigd in hotel Heessels alhier be haalde op het concours te Den Hout met een vijftal 250 punten, terwijl de club gevestigd in hotel Leemans er 216 punten behaalde. Willem II Blauw Wit 7 2 2 3 6 14-15 8 2 2 4 6 8-17 NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 3 Juni '30. Na 4 jaren in functie te zijn geweest als directeur van het post- en telegraaf kantoor, nam Vrijdag de heer Opstel ten, referendaris der P. en T. afscheid van zijn personeel, om zich naar zijn nieuwen werkkring te Schoonhoven te begeven. Hoewel hij betrekkelijk kort hier werkzaam was, wist hij zich aller achting te verwerven, zoodat men hem noode ziet heengaan. De Heusdensche Hengelsport- vereeniging behaalde in den Nat. visch- wedstrijd te Tilburg op jl. Zondag bij loting den 5en prijs. Op het muziekconcours te Oud- Gastel behaalde de dameszangveree- niging „Sursum Corda" in de 3e afd. een len prijs met lof. De gelijksoor tige vereeniging .Sine nomine" ver wierf in de 4e afd. een 2en prijs. De R,K. Jongensschool is voor het tijdvak 1 Juni1 Dec. a.s. in dien tijd wordt de oude school ge sloopt en de nieuwe opgebouwd ondergebracht in de v.m. school voor M.U.L.O. De uitslag van den postduiven- wedstrijd vanaf Dourdan (Fr.) is bij de postduivenvereen. „De Reisduif" als volgt: G. Huijmers 1, 2, 3, 5, 6; Gebrs. Verharen 4 en 9, J. van Til- borg 7 en C. Bax 8. le aankomst om 8-13-12 sec. De kermis, gehouden van 29 Mei tot en met 1 Juni en begunstigd door mooi weer, was drukker dan andere jaren en trok vooral den eersten en den laatsten dag een massa lui van buiten naar hier. Wel is ze niet meer zooals voor enkele jaren terug, doch men schijnt zich nogal te hebben ver maakt, terwijl belanghebbenden tevre den kunnen zijn. OUDHEUSDEN. De zangvereeni ging „Het Rozenknopje" behaalde op 't concours te 's Gravemoer een 3en prijs in de 4e afdeeiing. SPORT. VOETBAL. Uitslagen van Zondag. K.N.V.B. Om het kampioenschap van Nederland. Ajax—Willem II 7-2 Velocitas—Go-Ahead 1—4 HET ZUIDEN. Promotie 2e klas B. Roermond—De Valk 1—5 TAC—Bleijerheide 4—1 Promotie Res. 2e klasse. Longa 2-NAC 2 0-4 Kampioenschap van Nederland. Go—Ahead heeft den titel 1 Toch nog tamelijk plotseling is dan Zondag de groote beslissing gevallen. Buiten verwachting won Go—Ahead van de Velocianen met flinke cijfers. Wij hadden het op een nederlaag of hoogstens een gelijk spel gehouden. Daarbij bewees Willem II de mannen van Halle nog een kolossalen dienst door in Amsterdam met korfbalcljfers te verliezen. De Willem Il'ers hadden zelfs een 2—0 voorstand. Met rust was de stand 2—1 voor de zuidelijken. Daarna liepen de Amsterdammers ge- weldig van stapel en scoordan in 45 minuten 6 goals 1 De Deventenaren zullen wel gejuicht hebben bij het vernemen van dien uitslag. Zij hebben na hard zwoegen den grooten titel verworven. Een hartelijk proficiat voor de kranige Go- Aheaders. Zondag zijn zij bij hun thuiskomst op grootSQhe wijze gehul digd. Het is voor de derde maal dat Go Ahead het landskampioenschap heeft bemachtigd. Voor de eerste maai werden de rood-gelen landskampioen in het seizoen 1916—1917voor de tweede maal legden ze beslag op dien titel in het seizoen 1921—1922 en thans in het seizoen 1929—1930, dus voor de derde maal. Het afdeelings- kampioenschap werd voor den elfden keer gehaald. 't Is van den anderen kant jammer, dat de overblijvende wedstrijd Willem II —Velocitas nu veel van, zijn aantrek kelijkheid verloren heeft. Als de tricoloren dezen wedstrijd winnen komen zij op de derde plaats. De eindstand is: Go Ahead 8 4 2 2 10 19-14 Ajax 8 4 1 3 9 19-8 Veloc^s 7 2 3 2 7 10-16 Promotiewedstrijden De roofvogels hebben Zondag het heele Zuiden versteld doen staan door met liefst 5—1 van de R.F.C.'ers te winnen en dan nog in Roermond 1 Bleijerheide werd zoowaar door de T.A.C.'ers gekloptRoermond is nu finaal uitgeschakeld en moet en zal degradeeren't Is wel verrassend, niemand had dat in 't begin verwacht. De Valken hebben de lastige Til- burgsche klip omzeild (zij hebben de T.A.C.'ers 4 punten afgedwongen) en ontvangen de mannen van Paffen in eigen nest. De Valk hoeft nu maar een gelijk spel te forceeren om eerste klasser te zijn. De Valkenswaardschen hebben dus hun kans geheel in eigen handen. De stand is: De Valk 5 3 117 15-8 Bleijerheide 5 3 0 2 6 12—19 Roermond 5 2 1 2 5 11—10 T.A.C. 5 1 0 4 2 6-17 Korfbalvereniging „N.E.O." Sprang. Zaterdag 31 Mei j.l. toog onze Korfbalver. „NEO" naar Eindhoven om de vereeniging „Philips" voor de comp. van den N B.K.B. te bekampen. Reeds van tevoren stond het vrijwel vast dat NEO het tegen het zeer sterke en nog ongeslagen Philips zou moeten afleg gen, doch dat NEO in Eindhoven zoo goed partij zou geven, dat met wat geluk een gelijk spel, zelfs een over winning niet onmogelijk was geweest, dat had men niet verwacht. Voor rust was NEO beslist de meerdere, wat de stand (2—1) voor NEO dan ook wel aantoonde. Als in een bijna tropische hitte be gonnen wordt, biyken beide clubs volledig te zijn. Philips heeft den uit worp en onderneemt reeds direct een aanval, doch deze wordt door onze verdediging afgeslagen en NEO neemt het offensief over. Goed combineerend gaan telkens aan weerszijden de aan vallers op den korf af, waarbij de aanvallen van NEO talrijker zijn. Het tempo is razend snel, vooral de NEO menschen zijn geregeld de geroutineerde PSV.ers te vlug af en ontwikkelen een spelletje waarover Philips verbaasd staat. Spoedig weet dan ook één der NEO-spelers na goed aanvalswerk de leiding te nemen (1—0) Philips speelt technisch ook een schitterende party korfbal en doet verschillende mooie pogingen om geiyk te maken, doch de NEO-verdediging is buitengewoon op dreef en retourneert alles, terwijl het middenvak den bal vliegensvlug aan onzen aanval over geeft, die na enkefe vergeefsche pogingen den voor sprong vergroot tot (2—0). Na vakverwisseling blijft het spel hetzelfde karakter behouden en staat het op zeer hoog peil. Philips weet voor rust van een vergissing in onze verdediging te profiteeren en den ach terstand te verkleinen (2—1), waarmede de rust aanbreekt. Het is nu slechts de vraag zal NEO het tempo van voor de rust tot het einde kunnen volhouden. Na een kwartier rust krygen we weer het snelle en goede spel van daarvoor te aanschouwen. Philips zet er thans alles op om geiyk te maken en doordat enkele onzer spelers het moordende tempo niet meer kunnen volgen komt Philips geleidelijk iets in de meerder heid. NEO doet vergeefsche pogingen om de score op te voeren, maar ver schillende schoten belanden juist op den rand van den korf. Philips slaagt er daarentegen in door fraai spel den stand gelijk te maken (2—2). Slechts een paar minuten na de vakverwisseling krygt een Philips dame in vrye positie den bal aangespeeld en neemt met een keurig schot de leiding (2—3). De partijen gaan nog steeds goed tegen elkaar op en de wedstrijd wordt voortdurend spannender. Het is nu slechts een kwestie wie de beste kansen krygen en hierin is Philips de gelukkige. Als een der NEO verdedigers denkt dat een NEO-dame bij een worsteling onder den korf den bal bemachtigd heeft, biykt het een Philips dame te zyn, die overspeelt aan den vrljstaanden Philips speler, welke geen moeite heeft den stand op (2—4) te brengen. NEO tracht nog in te halen, doch de tijd is te kort en als de scheids rechter einde blaast heeft Philips een duur verdiende zege behaald. NEO kan op een keurige match terug zien, waarbij allen zich geheel hebben gegeven. GEMENGD NIEUWS. Spoorwegongeluk in Frankrijk. De sneltrein Parijs—Marseille—Nice die gisteravond om 9.20 van de Gare de Lyon is vertrokken is op ongeveer 400 Meter afstand van het station Montereau ontspoord, waarbij zeven personen werden gedood en 30 gewond van wie 8 zeer ernstig. De machinist en de stoker werden van de machine geslingerd, doch bleven ongedeerd de locomotief en de tender reden nog ongeveer honderd meter door en kantelden toen om evenals de bagage wagen, terwyi de 4 volgende wagens ontspoorden. Het eerste voorloopige officieele onderzoek heeft de verdenking opge wekt, dat het ongeluk aan opzet te wijten is. Vastgesteld is dat de trein ontspoorde, doordat een lorrie, zooals gebruikt wordt door het spoorweg— EEN GROOTE P^TU'MOIRÉ ZELFBINDERS met prachtige strepen en ruiten, waarde 1.75, als buitengewoon koop-j 25 je voor de feestdagen DEN BOSCH personeel by de inspectie van de lijn zich op de rails bevond. Korten tijd voordat het ongeluk plaats had, is 'n andere trein dezelfde plaats gepasseerd zonder dat er iets is gebeurd. In die tusschenperiode moet de lorrie, die gemakkeiyk door een man gehanteerd kan worden, op de rails zijn geplaatst. Machinist en stoker verklaarden beiden, dat alle signalen veilig stonden en dat zij niets verdachts hebben bemerkt. Opmerkelijk is het, dat zich op korten afstand 3 lorries bevonden waarvan twee nog op dezelfde plek stonden, zoodat de eene lorrie wel opzettelijk op de rails moet zijn ge plaatst. De ingenieurs verwachten morgen definitief de oorzaak te kunnen vaststellen. Aanvankelijk werd gedacht aan een samenzwering tegen Tardieu doch voordat de aanslag plaats had, was reeds door de bladen gemeld.dat de premier reeds eerder was gearriveerd. Scheepsramp in het Kanaal. 14 slachtoffers. Zondagmorgen is in het Engelsche Kanaal een aanvaring geweest met het Zweedsche s. s. „Inger" thuis behoorende te Helsingborg. Het s.s. .Inger" is gezonken. Twee man van de equipage van de „Inger" zyn door de „Literno" overgenomen. Omtrent het lot van dc overige opvarenden van de „Inger" zyn nog geen bizon- derheden bekend. De „Literno" liep geringe schade op en kon de reis voortzetten. Nader wordt gemeld dat het Zweed sche schip binnen l'/a minuut zonk. De ramp vond plaats dicht bij East bourne. Behalve de twee geredden, konden de Italianen nog een gewonde en een lijk aan boord nemen. Oriitrent 't lot van de overige veertien opvaren den is niets bekend. Men vreest dat zy verdronken zyn. Met reddingsbooten wordt nog gezocht. Vreeselijk ongeluk te Geulhem. Een gezelschap van 73 leerlingen en 7 leeraren van de Rijkskweekschool te Haarlem heeft een vierdaagsch bezoek aan Valkenburg gebracht, dat Zaterdagmiddag zou eindigen. Zaterdagmorgen werd tot besluit van het verblijf te Valkenburg een uitstapje gemaakt naar de verlaten rotswoningen te Geulem. De groep klom over een in den rotswand uitgehouwen trap naar een der woningen. Er bleek nergens uit dat eenig gevaar dreigde. Toen een gedeelte der leerlingen in de woning was, viel plotseling een 3000 K G. zware steen uit het dak. Hierdoor werd de 17-jarige P. Vissers uit Zand- voort op slag gedood. Gewond werden verder de 17-jarige mej. A. Jellema uit Haarlem, die een niet minder ernstige beenfractuur kreeg; de 17- jarige Lieven, die een zeer ernstige beenfractuur opliep, welke vermoe- deiyk tot verlies van het been zal leiden, en de 14-jarige L. Leesma. Deze laatste kreeg een ernstige been wonde. Nog andere leerlingen kregen verwondingen, welke evenwel niet van ernstigen aard waren. Het stoffelijk overschot van Plet Vissers, dat slechts na groote moeite geborgen kon worden, werd overge bracht naar het St. Josephziekenhuis te Heerlen. De drie gewoifden, hier boven genoemd, worden verpleegd In het ziekenhuis Calvariënberg te Maas tricht. Het reddingswerk ging met groote moeilijkheden gepaard en duurde eenige uren. De verongelukten moesten wor den uitgezaagd. Een in Haarlem achtergebleven leeraar werd van het gebeurde in kennis gesteld. Hij waarschuwde de ouders der kinderen. te Haarlem, de heer T. Lancee, heeft, toen hij met 't gezelschap uit Limburg te Haarlem terugkeerde, verzekerd.dat de jongelui zich zeer kalm hebben gedragen, en dat de mededeeling, dat met stokken tegen den wand zou zyn geslagen, absoluut onjuist is. Na het ongeluk heeft de maréchaussée verteld dat de toestand ter plaatse ernstig is. Nergens staat echter aangegeven, dat de toestand gevaariyk moet worden geacht, en daar vele toeristen de woningen bezichtigen, bestond er voor de leiding van het gezelschap geen reden, de jongelui de woningen niet te laten zien. Het zondenregister van Kürten. De verdachte inzake de Dusseldorp- sche moorden, Kürten, zal voorloopig nog een aantal verhooren moeten ondergaan. Eerst na afloop van de politie verhooren wordt Kürten ter be schikking van den rechter van instructie gesteld. De gerechtelijke behandeling zou eerst in September kunnen beginnen. Tegeiykertyd komt de zaak-Stausberg meer en meer in het middelpunt der belangstelling te staan. De zoon van Stausberg heeft indertyd bekend den moord op de kleine Rosa Ohliger en den invalide Weer gepleegd te hebben. Het onderzoek tegen hem werd spoedig gestaakt, waarna Stausberg in een krankzinnigengestichi ondergebracht werd. Dit geschiedde op grond van de overweging dat hy gevaariyk was voor de gemeenschap, doch niet, omdat hy schuldig werd bevonden aan de moorden. Tegen de zienswijze van de crimi- neele politie, dat Stausberg een massa moordenaar zou zyn, werd door de plaatselijke en ook door de buitenland- sche pers een campagne gevoerd. Het staat echter thans vrijwel vast dat Kürten de dader is van belde bovengenoemde moorden. Tot nu toe zijn in de zaak van den Dusseldorper moordenaar Peter Kürten de bewyzen geleverd voor 24 mis- dryven, n.l. 9 moorden en 15 roof overvallen. Kürten heeft bekend, dat hy plannen had gemaakt voor een nieuwe reeks moorden en andere misdryven. AD VE KTJENTIiN. Gevraagd voor Tilburg in gezin met 4 kinderen, flink R.K. Kinderjuffrouw en andere hulp aanwezig. Goed loon, goede be handeling. Verdere condities nader overeen te komen. Brieven onder No. der advert, a. h. Bureau v. d, blad. 44688 in Schoenfournituren. Zonder vakkennis en goede getuigschriften onnoodig te reflec- teeren. Brieven onder No. der advert, aan het Bureau v. d blad. 44685 ZELFBINDERS, fraaie strepen en ruiten, als extra koopje ZIET DE ETALAGES Q-'. jr-vi?». v.i:i sk iv'iii:;-ikyv-" k-rbt- i

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 3